Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

O Taku, e kisha fjalen per simbolin e nazisteve.. dy S te kryqezuara. Po nuk eshte puna aty, une habitem me ty qe te vret syrin historia ime e jo nja dy gjera me lart.. Ju qofshi!

Mia po te shohesh te shumtet e antarve qe mund te duken si rraciste nuk jane thjesht nuk duan qe te ndodhin shartime te tipit francez hollandes etj etj.....shume nga ne kemi takuar zezake arabe kineze une me te treja rracat kam bere ne pune....nuk mu duken njerez te keqinj POR jane shume larg kultures tone......tani skemi cti bejme disa antarve qe quajne kampet e Auzvicit te ''mire'' te ''dobishem'' ata kane probleme ne tru......tani per sa i perket postimit tim ti e di qe une beja shaka se pikerisht mora ate pjesen lart......
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Mia po te shohesh te shumtet e antarve qe mund te duken si rraciste nuk jane thjesht nuk duan qe te ndodhin shartime te tipit francez hollandes etj etj.....shume nga ne kemi takuar zezake arabe kineze une me te treja rracat kam bere ne pune....nuk mu duken njerez te keqinj POR jane shume larg kultures tone......tani skemi cti bejme disa antarve qe quajne kampet e Auzvicit te ''mire'' te ''dobishem'' ata kane probleme ne tru......tani per sa i perket postimit tim ti e di qe une beja shaka se pikerisht mora ate pjesen lart......

Te kerkoj ndjese qe s'kapa shakane, po sikur me qenka dobesuar sensi i humorizmit sot..

Nuk kam gje kunder atyre qe shprehen se nuk u pelqejne "shartimet". Por nuk mund te leme te lire çdo "skizofren" te thoje ç'i vjen per mbare, e si t'i vije per mbare.. respekti per tjetrin ku vajti? A nuk ka nje rregullore te shkruar nga keto ane? Dikush ketu po ben nje sy qorr.. nuk me duket shume korrekte.
Mos me bej te kthehem me tek kjo teme se u be boze.. me duket se po bej gam-gam kot.
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Te kerkoj ndjese qe s'kapa shakane, po sikur me qenka dobesuar sensi i humorizmit sot..

Nuk kam gje kunder atyre qe shprehen se nuk u pelqejne "shartimet". Por nuk mund te leme te lire çdo "skizofren" te thoje ç'i vjen per mbare, e si t'i vije per mbare.. respekti per tjetrin ku vajti? A nuk ka nje rregullore te shkruar nga keto ane? Dikush ketu po ben nje sy qorr.. nuk me duket shume korrekte.
Mos me bej te kthehem me tek kjo teme se u be boze.. me duket se po bej gam-gam kot.

mos ki merak se sben njeri sy qorr, une do propozoj te perjashtohen nejrez te tille.
eshte tejter gje te kesh ndryshime kulturore me dike e te mos duash te martohesh me te, dhe tjeter gje ta cosh ne dhomat e gazit.
une personalisht nuk toleroj shfaqje te tilla dhe thenie te tilla, sepse nga keto mini shprehje te urrejtes ndaj njerezve te kesaj bote, kane lindur vrasesit, kane lindur diktatoret, jane bere 2 luftra boterore, dhe jane shfarosur gra femije plaka pleq, burra, thjesht per faktin se vrasesit mendonin qe viktimat ishin NDRYSHE nga ata.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

-----------------------------------------------------------------
per derisa ke simpati dhe ti e ben nje gje te tille, bukur aty me rri.

keto per mua futen ne boten e krijesave pa pik morali dhe nuk meritojne asjge tjeter per vec dhome se gazit si ato te stilit ne Aushvec.
lol


E perfundon ate lloj fjalie me "lol" ne fund??? Do flasesh ti per moralin kur permend dhomat e gazit!!! Nuk llogjikon fare se jeta eshte e gjate, nuk llogjikon fare se ne nje te ardhme mund te jete femija jot qe te thote "babi, une jam i dashuruar me nje njeri me ngjyre".
Shpresoj te mos jepet mundesia qe te dalesh jashte Shqiperise me keto mendime qe ke ti, se nuk do gjesh njerez qe do tolerojne mendimet e tua!!!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

E perfundon ate lloj fjalie me "lol" ne fund??? Do flasesh ti per moralin kur permend dhomat e gazit!!! Nuk llogjikon fare se jeta eshte e gjate, nuk llogjikon fare se ne nje te ardhme mund te jete femija jot qe te thote "babi, une jam i dashuruar me nje njeri me ngjyre".
Shpresoj te mos jepet mundesia qe te dalesh jashte Shqiperise me keto mendime qe ke ti, se nuk do gjesh njerez qe do tolerojne mendimet e tua!!!

----------------------------------------------------------------
ka ndodhur qe femija ka henger plumbin kur ka thyer ligjet familjare, nje gje te tille pse mos ta bejme dhe ne.

nuk ka tufe qe nuk ka mish per uqer,

nese nuk jemi te vedosur per te mbrojtur idenditetin dhe dinjitetit nje dite do perfundojme ne tragjedi .

ti qe flet keshtu je femer dhe barra e turpit nuk bie kurr ne nje femer por gjithmone te meshkujt prandaj me vedosmerine me te madhe djemt e spikatur shqiptar e mburojne ardhjen e turpit dhe me jeten e vet.

shqiperia e shqiptarve
jasht te huajt.
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Hajde gjeja fillin kesaj Teme ,,, Problemi ka filluar ne Tirane , Doli ne Konispol , deri ne Vermosh , France, Gjermani , Austri, Afrike , edhe pak do te dalim ne Hene ,
Ne rralle te pare po flitet perne teme nuk po shqyrtohet asnje llloj rracizmi , ndaj rraces se zeze , por thjesht nuk parapelqehet shartimi , e nje familjeve , fiseve , rracave , Shqiptare , me ato Afrikane , dhe nuk e shof si nje problem .
Paramendoni qe diten e dasmes se nje Shqiptareje me nje Afrikan , te vijne Krushqit me qypa siper kokes , dhe te dalin ti presin Shqiptaret me qeleshe (plis) ne koke. Pastaj kur te ngrihet cifti me kercye vajza te kercej napolonin , kurse dhenderri ti fusin ndonje terbim me tambur , daulle apo cfare perdorin..
 
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Nuk Jam Racist dhe nuk do doja qe te ishin Njerzt Racist neme vete , te gjith jan njerz te njejt por qe ndrron ngjyra per at nuk e dim ne , por un personalisht nuk jam racist nuk me pengon te rri me nje me ngjyr , ose diqka por jam kunder ma shum tek Shqiptaret te Martohen p.sh Nje shqiptare me nje me ngjyr apo nje Shqiptar me nje Femer me ngjyr , kur te behet femija pastaj del i zi Pyet qfare je ti Shqiptar :p haha prandaj jom kunder qe te ket lidhje familjare nje Shqiptar-e me nje me ngjyr ;)
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Ne gjermani futesh e ne burg po bere keto gjera... eshte e ndalume me ligj te besh propaganda te hitlerit e aq me shume te besh nje pershendetje nga ana e atij...

Jo per gje por ka shume grupe qe te shofin qe ben keshtu te fusin nje te rrafme te mire edhe her tjeter mendohes 100000 here me e ber ate gje apo jo...

Ne gjermani ka akoma nje pakice shume te vogel te rrymes se hitlerit qe sa her dalin e protestojne... rrifen nga e gjith popullsia gjermane...

Kur keto vet se duan na dole ti edhe e don????

Epo ta kishe ber ne gjermani ate gjen qe bere ne austri ene e shifje si te qisnin me shkelma nga muzeu.... e pastaj i kerkoje ene leket se ndoshta te merrnin ty ato disa....
Nese do te njihja personalisht do te prezantoja me ata qe kam qene atje prezent Ok !!!!
S\kam nge te mburrem ne nje forum ku s'me njeh njeri fare se s'me pelqen ta bej kete gje ( mburrjen ) as ne vende ku me njohin me te vertet ....
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Ne rralle te pare po flitet perne teme nuk po shqyrtohet asnje llloj rracizmi , ndaj rraces se zeze , por thjesht nuk parapelqehet shartimi , e nje familjeve , fiseve , rracave , Shqiptare , me ato Afrikane , dhe nuk e shof si nje problem.

keto per mua futen ne boten e krijesave pa pik morali dhe nuk meritojne asjge tjeter per vec dhome se gazit si ato te stilit ne Aushvec.
lol

Po kjo? Me siguri do jem gabuar une, ky zoteria do e kete pasur fjalen per martesat. Jam une ajo qe e kam interpretuar gabim, nuk ka asgje per t'u pare si problem.
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Ne gjermani futesh e ne burg po bere keto gjera... eshte e ndalume me ligj te besh propaganda te hitlerit e aq me shume te besh nje pershendetje nga ana e atij...

Jo per gje por ka shume grupe qe te shofin qe ben keshtu te fusin nje te rrafme te mire edhe her tjeter mendohes 100000 here me e ber ate gje apo jo...

Ne gjermani ka akoma nje pakice shume te vogel te rrymes se hitlerit qe sa her dalin e protestojne... rrifen nga e gjith popullsia gjermane...

Kur keto vet se duan na dole ti edhe e don????

Epo ta kishe ber ne gjermani ate gjen qe bere ne austri ene e shifje si te qisnin me shkelma nga muzeu.... e pastaj i kerkoje ene leket se ndoshta te merrnin ty ato disa....

Sa per shqelma , ato i hane ata qe perulen dhe lepihen.... Jo UNE !!!!
 

Зngjεll

___________
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Nga nje ane e mendoj kete interviste pozitive : sepse te pakten e kane te qarte qe jemi "LULE MOS ME PREK " :)
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

ne qoftese nuk bejme ndonje organizim ku te kete kushte per ato qe vijne ne shqiperi qe per qefin e disa qenerve dhe qenushkave qe e llogarisin shqiperine si brazil apo venezuele do perfundojme si parisi dhe londra ku krimi i ardhur nga afrika dhe azika ka lartesine me te madhe ne europe.
ne duhet te mesojme nga gabimet e shteteve te tjera,

ne jo qe nuk do lejojme martesat si kerkon ky majmuni siper por nuk duhet te leme kembe te njeriut me ngjyre ne shqiperi .
klubet sportive duhet te kene kujdes, sepse shum nacionalist shqiptar ndjehen te ofenduar dhe inatosur sa qe mund te plase ndonje lufte kundra te huajve ne shqiperi.

une kurre nuk do duroja qe prane meje te kem komshi qe ka femijet me ngjyre dhe do perdorja c'do gje per ti azgjesuar .
dhe mendoj qe ato qe ju japin mirseardhjen apo perkrahjen ketyre elementeve masakruese qe behet ketij kombi, duhen luftuar pa meshire dhe do kishte ndikimin e duhur.
 

Зngjεll

___________
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

ne qoftese nuk bejme ndonje organizim ku te kete kushte per ato qe vijne ne shqiperi qe per qefin e disa qenerve dhe qenushkave qe e llogarisin shqiperine si brazil apo venezuele do perfundojme si parisi dhe londra ku krimi i ardhur nga afrika dhe azika ka lartesine me te madhe ne europe.
ne duhet te mesojme nga gabimet e shteteve te tjera,


Ketu ke te drejte

ne jo qe nuk do lejojme martesat si kerkon ky majmuni siper por nuk duhet te leme kembe te njeriut me ngjyre ne shqiperi .

Ketu ia ke futur fare me top.

klubet sportive duhet te kene kujdes, sepse shum nacionalist shqiptar ndjehen te ofenduar dhe inatosur sa qe mund te plase ndonje lufte kundra te huajve ne shqiperi.

Ketu ne kete ane ka te beje bisnesi dhe ashtu si shqipetaret qe luajne ne skuadra te shteteve te ndryshme qe dhe i ofendojne ndonjehere , ashtu eshte dhe ky , ka ardhur thjesht per pune

une kurre nuk do duroja qe prane meje te kem komshi qe ka femijet me ngjyre dhe do perdorja c'do gje per ti azgjesuar .
dhe mendoj qe ato qe ju japin mirseardhjen apo perkrahjen ketyre elementeve masakruese qe behet ketij kombi, duhen luftuar pa meshire dhe do kishte ndikimin e duhur.

Ketu na dole nje ushtar i hitlerit , qetesohu pak , ule pak fare ritmin
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

----------------------------------------------------------------
ka ndodhur qe femija ka henger plumbin kur ka thyer ligjet familjare, nje gje te tille pse mos ta bejme dhe ne.

Une po flas per qeniet njerezore jo per qeniet kafsherore!!! ASNJE prind ne bote s'ka te drejte ti mar jeten femijes se vet sepse ai apo ajo martohet me nje person me ngjyre. Nuk ke femije vete ti ndaj dhe flet gjepura lart e poshte. Seriozisht, nuk ia vlen koha te diskutosh me ty.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

E gjithe kjo teme ka difektin e njohur;pergjithesimin e gjerave.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Hajde gjeja fillin kesaj Teme ,,, Problemi ka filluar ne Tirane , Doli ne Konispol , deri ne Vermosh , France, Gjermani , Austri, Afrike , edhe pak do te dalim ne Hene ,
Ne rralle te pare po flitet perne teme nuk po shqyrtohet asnje llloj rracizmi , ndaj rraces se zeze , por thjesht nuk parapelqehet shartimi , e nje familjeve , fiseve , rracave , Shqiptare , me ato Afrikane , dhe nuk e shof si nje problem .
Paramendoni qe diten e dasmes se nje Shqiptareje me nje Afrikan , te vijne Krushqit me qypa siper kokes , dhe te dalin ti presin Shqiptaret me qeleshe (plis) ne koke. Pastaj kur te ngrihet cifti me kercye vajza te kercej napolonin , kurse dhenderri ti fusin ndonje terbim me tambur , daulle apo cfare perdorin..

Beno, po del nga tema komplet. E para e punes nuk zbatohen dhe aq keto traditat e vjetra shqiptare siç i ke pershkruar ti dhe e dyta afrikanet vetem ne Afrike i bejne keto tradita.
Kush jemi ne qe te gjykojme te tjeret qe s'do martohesh me kete person ti?? Njeriu duhet ta mare vete ate vendim dhe sigurisht qe pasojat do jene per ate jo per ne, sido te jene te mira apo te keqija.
Qe ti rikthehemi temes (qe po i humb vlera e diskutimit!!), nuk permenden dhomat e gazit siç e permendi tjetri me lart per njerezit qe jane nga familje te perziera. Nuk eshte rracizm ky mendim, eshte gjenocid.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Hostel me duket se nuk e ke lexuar te gjithe temen ......... nuk po gjykon njeri pse luan ne Shqiperi ai tipi Por a do pranoje motra jote te martoheshe me te.......dhe thelbi a duhet te behemi ''pak'' rraciste per te mos bastarduar kombin tone

Ty kombin sta basdardon nje person me ngjyre kombin tone po e kthejme ne funderrime vete ne duke votuar me te drejten e fjales tone me voten,aty shkaterrohet apo basdardohet kombi jone jo se nje i zi mori nen shtetesine.Ne jemi basdardimi i shqiperise asnje tjeter keshtuqe ne po humbin kulturen i ke pare vajzat ti ku dalin te lyera e e ngjyera si mos me keq faji i nje personi me ngjyre ishte ky ketu jo ishte faji joni.I ke pare ti te rijnte me cigare ne dore?Prap faji yne eshte.Une te them nje fjale te piset ne sy te nje te rrituri eshte sikur te vras veten,me derrmon ndergjegja,sot femija 3 vjec sa meson te flasi thot ik ore te ....... nenen apo jo ketu ska faj njeriu me ngjyre ne jemi fajtoret e cdo gjeje.Ndryshimi,shkaterrimi,degjenerimi dhe humbja e traditave nis nga ne jo nga te huajt ne vendin tone.
 

arbes

Antar Aktiv
ne shqiperi lali ka te martuara vajza me serbe bile beri buje te madhe me 2007.
ka dhe me te tjere,por me te zinj jo,kjo vertete ka te beje me ngjyren dhe jo me gjuhen.
Ta pranojme jemi ca raciste!
 

arbes

Antar Aktiv
ne qoftese nuk bejme ndonje organizim ku te kete kushte per ato qe vijne ne shqiperi qe per qefin e disa qenerve dhe qenushkave qe e llogarisin shqiperine si brazil apo venezuele do perfundojme si parisi dhe londra ku krimi i ardhur nga afrika dhe azika ka lartesine me te madhe ne europe.
ne duhet te mesojme nga gabimet e shteteve te tjera,

ne jo qe nuk do lejojme martesat si kerkon ky majmuni siper por nuk duhet te leme kembe te njeriut me ngjyre ne shqiperi .
klubet sportive duhet te kene kujdes, sepse shum nacionalist shqiptar ndjehen te ofenduar dhe inatosur sa qe mund te plase ndonje lufte kundra te huajve ne shqiperi.

une kurre nuk do duroja qe prane meje te kem komshi qe ka femijet me ngjyre dhe do perdorja c'do gje per ti azgjesuar .
dhe mendoj qe ato qe ju japin mirseardhjen apo perkrahjen ketyre elementeve masakruese qe behet ketij kombi, duhen luftuar pa meshire dhe do kishte ndikimin e duhur.


popopo.
Cka thua mo lali?
vertete keshtu menon?
Po ti qenke aut fare.
po pse nuk i vret greket dhe Maqedoncit qe kane blere 20% te vlores.
Po ti nuk din cka shkrun mo lali.
Si mo nuk i len fenijet te rrin me te zinjte?Po a ke dal ndonjehere ne perendim,po lere fare nuk habitem pse je ne vend numero.
POPOPOi i thua Majmun nje kriijese njerzore.Turp per esapin tem.
 
Top