Gatimet e muajit tetor 2020!

Gatimet e muajit Tetor 2020!


  • Totali i votuesve
    23
  • Poll closed .
Pershendetje te dashur anetare, dhe ja ku jemi bashke dhe me nje konkurs tjeter ne forumin tone.
Uroj dhe shpresoj qe ne muajit ne vazhdim do kemi me shume mbeshtetje dhe me shume foto.
Mos na kurseni nga votat dhe komentet ❤️

1. Fileto Peshku.
20201013_174557.jpg20201013_180710.jpg20201013_184939.jpg


2.Peshk i pergatitur me patate ne furre. 
20201014_184303.jpg20201014_184935.jpg20201014_193519 (1).jpg

3.Peshk i pergatitur me mjell misri dhe perime.
IMG_20201009_130503.jpgIMG_20201009_155657.jpgIMG_20201009_163739.jpg
 
Ky konkursi i gatimit eshte budallallik, ushqimi provohet dhe jepet vleresimi. Nuk vleresohet nje ushqim me sy.
U hap si sondazh, dhe shumica ishin Pro, per hapje e nje konkurs, ketu e vlersojme Kush e ka pjaten me te bukur ?
 
ta shtoj edhe ni gje nese me lejohet..ushqimi i par i pregaditur mir ..vetem se eshte bere nga dora e nje mashkulli?shih tapen aty afer pirurit se ka largu hiq?
Dembel kuzhinjer?‍♀️?3-sh si not..
per dy tjera me von dal e i vlersoi
 
Tani si funksionon?

Te bejme foto perberesit procesin e gatimit dhe rezultatin perfundimtar te 3 recetave qe duam ne?

Gjithesesi qe ta kemi te qarte une do jem gjithmone fituese tek kjo teme lool
 
Votova 1. Fileto Peshku.
Syri lëng për asparagus, sepse gjërat shijohen me sy si fillim ?
Pastaj finesa në thjeshtësi më bëri për vete.

Bukur duken të tri pjatat. ?
 
Sygjerim: Do me kish pelqyer qe pjesemarresit ti listonin perberesit dhe te pershkruanin me dy fjale procesin e pergatitjes dhe gatimit.

Persa i perket prezantimit,duke marr parasysh qe jane pjata te servirura ne shtepi,nuk mund te behet ne menyren me te mire te mundshme.
Urime te tre pjesemarresve!
U paste bere mire dreka me peshk!

U shtofshim muajin tjeter!
Vota ime shkon per pjaten e pare!
 
3-shi eshte kompozu bukur, por shihni cik dyshin sa bukur i ka rrjetezu patatet # ?
Une po votoj dyshin, ndonese goja leng per te paren , te dyten e te treten. Lol ?
 
Top