Gatimet e muajit tetor 2020!

Gatimet e muajit Tetor 2020!


  • Totali i votuesve
    23
  • Poll closed .
Pershendetje te dashur anetare, dhe ja ku jemi bashke dhe me nje konkurs tjeter ne forumin tone.
Uroj dhe shpresoj qe ne muajit ne vazhdim do kemi me shume mbeshtetje dhe me shume foto.
Mos na kurseni nga votat dhe komentet ❤️

1. Fileto Peshku.
Shiko fotografinë 1760602Shiko fotografinë 1760603Shiko fotografinë 1760604


2.Peshk i pergatitur me patate ne furre. 
Shiko fotografinë 1760605Shiko fotografinë 1760606Shiko fotografinë 1760607

3.Peshk i pergatitur me mjell misri dhe perime.
Shiko fotografinë 1760608Shiko fotografinë 1760609Shiko fotografinë 1760610
 
Sygjerim: Do me kish pelqyer qe pjesemarresit ti listonin perberesit dhe te pershkruanin me dy fjale procesin e pergatitjes dhe gatimit.

Persa i perket prezantimit,duke marr parasysh qe jane pjata te servirura ne shtepi,nuk mund te behet ne menyren me te mire te mundshme.
Urime te tre pjesemarresve!
U paste bere mire dreka me peshk!

U shtofshim muajin tjeter!
Vota ime shkon per pjaten e pare!
Pasi te mbaroe votimi, secili konkurues do e tregoje procesin e pergatitjes.
Tani vetem me foto t'i shfaqim eshte mjaftueshem besoj. ?
 
Ska nevoje per shkence, gri perimer e futi ne tave. Ver e peshkun siper e leji tpiqen ne furre. ?

Po po ti. As vezen sdi me e skuq ?
Ne teori te gjithe mire dalim.

Une kisha nje sygjerim qe te konkurronim vetem me pjaten e fundit te perfunduar, edhe keshtu shmangim faktin qe mund te njihemi ne puntatat e ardhshme . Sigurohuni qe ti keni nja ca lloj llojesh pjatash ?
 
Po po ti. As vezen sdi me e skuq ?
Ne teori te gjithe mire dalim.

Une kisha nje sygjerim qe te konkurronim vetem me pjaten e fundit te perfunduar, edhe keshtu shmangim faktin qe mund te njihemi ne puntatat e ardhshme . Sigurohuni qe ti keni nja ca lloj llojesh pjatash ?
3 pjata eshte mire sepse eshte me e sigurte se po gatuajme ne. ??
 
Ju lumshin duart , duken te shijshme. Nje pyetje : pse kjo mahnia e limonit ne pjekje? Mjafton mbas pjekjes.
Po sikur dikujt mos ti pelqejne limoni ? :lol:
 
U lumshin duart .. te gjitha duken te shijshme ...votova te paren per arsye se eshte per mua me e shendetshme ?
 
Faleminderit dhe dua te kerkoj falje dhe do tju tregoj per rastesine qr ndodhi me kete teme.


Kur gatova ate peshk as nuk e kisha idene per kete teme dhe per ketevgare. Dhe kur e pash kete teme thash meqe eshte peshk po marr pjese edhe une fhe rastisi qe kisha 3 fotografi te atij gatimi. Po njesoj mendova se kisha kohe te tregoja nje pjate me te bukur ku pervec atyre shkopinjve do kisha shtuar edhe patate dhe gjera te tjera dhe ndoshta nese kisha shkuar me kete peshk ndoshta ndonje salc persiper. Por ne mendje kisha nje peshk te ngjashem si @Hope per te paraqitue ketu meqe rastisi nje a dyte para se te lexoja temen dhe te merrja pjese ne te bleva kete salmonin dhe 3 si te hopit. Dhe u habita qe fotua qe u hapen menjehere mnasi i dergova foton vajzes lol


Prandaj dhe ne pamjen e pare ke hapsen e birres dhe tapen dhe pirunat lol se ky gatim nuk ishte per gare ne mendje hahaha
 
Faleminderit dhe dua te kerkoj falje dhe do tju tregoj per rastesine qr ndodhi me kete teme.


Kur gatova ate peshk as nuk e kisha idene per kete teme dhe per ketevgare. Dhe kur e pash kete teme thash meqe eshte peshk po marr pjese edhe une fhe rastisi qe kisha 3 fotografi te atij gatimi. Po njesoj mendova se kisha kohe te tregoja nje pjate me te bukur ku pervec atyre shkopinjve do kisha shtuar edhe patate dhe gjera te tjera dhe ndoshta nese kisha shkuar me kete peshk ndoshta ndonje salc persiper. Por ne mendje kisha nje peshk te ngjashem si @Hope per te paraqitue ketu meqe rastisi nje a dyte para se te lexoja temen dhe te merrja pjese ne te bleva kete salmonin dhe 3 si te hopit. Dhe u habita qe fotua qe u hapen menjehere mnasi i dergova foton vajzes lol


Prandaj dhe ne pamjen e pare ke hapsen e birres dhe tapen dhe pirunat lol se ky gatim nuk ishte per gare ne mendje hahaha

Po falje pse kerkon?! Kete se kuptova une ?
 
Po falje pse kerkon?! Kete se kuptova une ?
Sepse u hodh andej e ndoshta ka ndikur ne votim

Dhe andej u hodh me perpara se te dija per kete temen
Spo kerkoj falje sepse po ta dija do kisha sjell gstim sikur te isha gordon ramseh lol jk
Po e mbyll se dola ne vend te tret e po flas sikur dola i pari ;p
 
Sepse u hodh andej e ndoshta ka ndikur ne votim

Dhe andej u hodh me perpara se te dija per kete temen
Spo kerkoj falje sepse po ta dija do kisha sjell gstim sikur te isha gordon ramseh lol jk
Po e mbyll se dola ne vend te tret e po flas sikur dola i pari ;p
Nuk besoj Jo, te lumshin duart I meritove votat ❤️
 
Nuk ka rendesi, eshte konkursi i pare per gatim ?
Edhe i fundit
Sdua te blej shtepi e pajisje shtepiake per te marre pjese ketu lol
Ndryshon nese gatuaj ge komshia lol

Besoj se nese futemi te tema e gatimive kuptojme kush ka gatuar.

Te fotua e trete mendova 99% ti, nje perqind @afernilla

Kete hope nuk e kapa dot lol
 
Kush eshte tema e radhes, ben vaki mesoj ndonje gje nga YouTube ( rrofte youtube!) dhe pse mos te konkurroj edhe una ? tigan kam, tepsi kam, pjata , luge... edhe ? e di qe e kam. Ta ve cik ne pune te gatimi boll e lodha me gjera tjera.
 
Top