Gatimet e muajit tetor 2020!

Gatimet e muajit Tetor 2020!


  • Totali i votuesve
    23
  • Poll closed .
Pershendetje te dashur anetare, dhe ja ku jemi bashke dhe me nje konkurs tjeter ne forumin tone.
Uroj dhe shpresoj qe ne muajit ne vazhdim do kemi me shume mbeshtetje dhe me shume foto.
Mos na kurseni nga votat dhe komentet ❤️

1. Fileto Peshku.
20201013_174557.jpg20201013_180710.jpg20201013_184939.jpg


2.Peshk i pergatitur me patate ne furre. 
20201014_184303.jpg20201014_184935.jpg20201014_193519 (1).jpg

3.Peshk i pergatitur me mjell misri dhe perime.
IMG_20201009_130503.jpgIMG_20201009_155657.jpgIMG_20201009_163739.jpg
 
Kush eshte tema e radhes, ben vaki mesoj ndonje gje nga YouTube ( rrofte youtube!) dhe pse mos te konkurroj edhe una ? tigan kam, tepsi kam, pjata , luge... edhe ? e di qe e kam. Ta ve cik ne pune te gatimi boll e lodha me gjera tjera.
 
Edhe i fundit
Sdua te blej shtepi e pajisje shtepiake per te marre pjese ketu lol
Ndryshon nese gatuaj ge komshia lol

Besoj se nese futemi te tema e gatimive kuptojme kush ka gatuar.

Te fotua e trete mendova 99% ti, nje perqind @afernilla

Kete hope nuk e kapa dot lol
Hereve do i bej me background qe vetem pjatat te duken Jo pjesa e kuzhines
 
Kush eshte tema e radhes, ben vaki mesoj ndonje gje nga YouTube ( rrofte youtube!) dhe pse mos te konkurroj edhe una ? tigan kam, tepsi kam, pjata , luge... edhe ? e di qe e kam. Ta ve cik ne pune te gatimi boll e lodha me gjera tjera.
Gatimi tjeter eshte truni :p
 
Po pse ajo pjate te duket e veshtire ty?
Une pretendoj per me shume, ajo eshte fiu fiu per 10 minuta e ke gati ne furre e 20 minuta ne pjate.
Ama gjelle tradicionale e gjera te komplikuara sdi te bej.
Sa vet han aty se peshk kish per dy vet??
 
Top