Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Gazetarja myslimane pozon për Play BoyRevista e famshme Playboy duket se ka hyrë në një epokë të re. kopertina e muajit tetor ka në qendër të saj një gazetare amerikane myslimane, e cila e veshur me hixhab, do të zëvendësojë stereotipin e revistës: Pikërisht vajzat që pozojnë nudo.

Noor Tagouri do të thyejë tabunë duke u shfaqur e mbuluar jo vetëm në trup, por edhe flokët. E veshur me xhinse, atlete converse dhe xhaketë lekure, 22-vjeçarja duket krejtësisht e kundërta e kësaj kopertine të Pamela Anderson.

Noor Tagouri do të pozoje sëbashku me një tjetër komedian dhe një novelist, si pjesë e serive “Renegade” të revistës Playboy dedikuar personazheve publike që kanë rrezikuar gjithçka, madje edhe jetën për të realizuar profesionin e ëndërruar.

Por veshja e sulmuar aq shumë kohët e fundit, pikërisht hixhabi apo të tjera stile që përfaqësojnë besimin mysliman, janë kthyer në tendencën e modës këtë vit.

Shumë firma të njohura ndërkombëtare veshjesh si Dolce Gabbana, apo H&M kanë publikuar koleksionet e tyre të frymëzuara nga Lindja e Mesme.

/ Top Channel

Foto Galeri

1475078471_Noor%20Tagouri.jpg


1475078503_Noor%20Tagouri%20(1).jpg


1475078518_Noor%20Tagouri%20(2).jpg


1475078537_Noor%20Tagouri%20(4).jpg


1475078547_Noor%20Tagouri%20(5).jpg
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

It's all about the money, money, money
We need your money, money, money
We just wanna make the world buy,
Forget about the price tag!

Oh yeah!
;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Hixhab ? LOOL. Nuk e di kush e ka bere kete artikull, por hixhab ky nuk eshte (per aq kohe sa i duken floket, hixhabi skryen kete pune :D)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

me vjen keq kur ca njerez janë total xxxx...

Janë si janë...mirepo duhet vetë ta kuptojnë se si janë, para se tua thote dikush... Shqip thojnë ndryshe: si te jesh, edhe do te kendohet kanga.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Kjo nuk eshte myslimane por nje prostitute. lavire, sic i thone hoxhallaret
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Tobenestrafkulla, jazik i qofte...! do jape llogari Allahut kjo inshallah
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Tobenestrafkulla, jazik i qofte...! do jape llogari Allahut kjo inshallah

ahahahahahah ore pse tjapi llogari tek Allahu? Personalisht me duket shume e bukru me u pa.
Dhe kjo e ka ruajtur veshjen.
ku eshte problemi?
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Ketu ka shume mendime..Cuditerisht disa japin edhe mendimet e hoxhallarve..
Une me keqardhje e them,se kjo nuk perfaqeson hixhabin, por thjesht ndjek trendet e reja te modes.
Hixhabi ka rregulla...Kjo mund si shumica e njerezve qe duan edhe te mbulohen, por edhe smunden te mbulohen, ma sakt, e vendojn per sy e faqe, ose tradit hesapi...
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

Kjo mduket se eshte ne fazen ( ke te marr e ke te le..naten gjumi nuk me ze)
Eshte thjeshte nje myslymane liberale
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

I thote vet Lauri, si "eskpert" i feve :lol:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

I thote vet Lauri, si "eskpert" i feve :lol:
jam ekspert i islamit, jo i feve.
Qe ti shpetoje kthetrave te allahut, duhet te braktise islamin e te besoje ne zotin e besimive te tjere me liberal.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

jam ekspert i islamit, jo i feve.
Qe ti shpetoje kthetrave te allahut, duhet te braktise islamin e te besoje ne zotin e besimive te tjere me liberal.


ik nga All-llahu për te All-llahu se ske ku shkon tjeter... te garantoj kete gjë deshte apo nuk deshte. Po si e paraqet ti All-llahun si një Zot brutal apo ku ta di unë si e shtjellon ne mendje ti, por ashtu nuk është.


Edhe ne qe jemi musliman të dorezuar, shpesh kemi ca pyetje rreth gjërave, porse ne ket bote sje i lirë, patjeter ti nenshtrohemi ligjit të Krijuesit. Ne sjemi ne gjendje as fryme te marrim pa lejen e Tij, e leje më te kundershtojmë diq.


Perfundimisht (derisa jeton), jeta eshte nje shance e bukur per të bër një zgjidhje reale (të saktë e te lumtur), sepse vertet ketu jemi vetem kalimtar (per pak kohë) pamarr parasysh karrierës...... Dhe ne fund zgjedhja eshte personale.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gazetarja myslimane pozon për Play Boy

jam ekspert i islamit, jo i feve.
Qe ti shpetoje kthetrave te allahut, duhet te braktise islamin e te besoje ne zotin e besimive te tjere me liberal.

Po pra, andaj ke ngelur me vite ne forum, debatet e tua do te percillen ne TV Klan "nje dite" lool.
 
Top