Gjashtë arsye pse të qash të bën mirë për shëndetin (FOTO)

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Gjashtë arsye pse të qash të bën mirë për shëndetin (FOTO)​


1626804287656.png
E qara mund të mos jetë gjëja jonë e preferuar, por nëse thjesht e bëjmë pas here, mund të marrim më shumë përfitime nga ajo se do të merrnim vetëm duke e mbajtur brenda.


Duke derdhur disa lot, nuk do të tregojmë anën e dobët – ne në të vërtetë po ndihmojmë sytë tanë dhe pjesën tjetër të trupit në shumë mënyra të ndryshme.

Në fakt, në disa situata, ajo madje mund të na ndihmojë të flemë më shpejt.


Mund të përmirësojë shikimin tuaj
-640-0-60f6c6cd132ad.jpg

E qara mund të pastrojë hundën tuaj
-640-0-60f6c6da1091f.jpg


I ndihmon fëmijët të marrin frymë lirshëm dhe të flenë të qetë
-640-0-60f6c6e67b335.jpg

Ndihmon rikuperimin emocional
-640-0-60f6c6f349764.jpg


Të ndihmon të flesh më mirë
-640-0-60f6c700bcacf.jpgZbut dhimbjen
B;g.shqip.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ka harruar e qe dobesohesh kur qan, se humb lengje :p
Po un qe shkarkohem shpesh.. ne zyre e kam fjalen ahahahah
Teorikisht duhet te jem anoreksike tani ahahha
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Eshte fiks si nje valvul, por s'di pse ne na mesonin qe te mos qanim, te ishim te forte.

Kam lexuar qe lotet e nje femre permbajne elemente kimike qe ua heqin meshkujve deshiren seksuale?
 

VIP

V.I.P
E qara e tepërt mund të bllokojë edhe kanalin e lotit.
E kam kaluar atë fazë kur qaja çdo natë para se të flija.
Gjumin e bëja kollaj,por të nesërmen i kisha sytë shum të fryrë.
E ngjaja skandal.
 
Top