Gjeja me e cmuar per nje femije...

Aki

misfit
Nuk e di nese kjo teme eshte sjelle ndonjehere ketu, por pasi search nuk punon ne menyre ideale po e provoj fatin vete :)

Nje fotografist italian, Gabriele Galimberti, ka udhetuar plot 18 muaj neper bote per te krijuar kete 'album fotografik'. Ai ka fotografuar femijet nga vende te ndryshme te botes duke u thene qe rreth vetes te vendosin lodrat e tyre me te cmuara. Lodrat ndryshojne, varesisht nga vendi, mentaliteti, gjendja materiale, por....te gjithe femijet kane nje te perbashket, pamjen e fytyres qe shpreh krenarine qe kane per posedimin e lodrave te rpeferuara.
Ja disa nga ato fotografi:

Chiwa - Mchinji, Malawi
55d2131ed22dc.jpg


Stella - Montecchio, Itali
55d213288101e.jpg


Pavel - Kiev, Ukraine
55d21336b4a2a.jpg


Arafa dhe Aisha - Bububu, Zanzibar
55d2133e5e865.jpg


Cun ZI Yi - Chongqing, Kine
55d2134714bcb.jpg


Bethsaida - Port au Prince, Haiti
55d213500a78a.jpg


Orly - Brownsville, Teksas, SHBA
55d213591672d.jpg


Botlhe - Maun, Botswana
55d21362b42d5.jpg


Watcharapon - Bangkok, Tajlande
55d2136bf4212.jpg


Alessia - Castiglion Fiorentino, Itali
55d21374e6a96.jpg


Norden - Massa, Maroko
55d2137d917e4.jpg


Julia - Tirana, Shqiperi
55d21386158aa.jpg


Keynor - Cahuita, Kostarike
55d2138e3a30b.jpg


Shaira - Mumbai, Indi
55d213969304f.jpg


Tangawizi - Keekorok, Keni
55d2139f02ba1.jpgBurimi
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Tiran ,itali paskan dhomat me te bukura.
 

Aver

VIP
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Te Pavel, Ukraine... duhet te jete ndonje gabim.

Si dore e jona me duket.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

55d2139f02ba1.jpg


:( :( zemer e vogel
Pavarsisht shikimit te ti ,te pafajshem,dhe ne thellsi ndjell jete.
Edhe pse foto artistike ,varferia eshte e dukshme ne cdo cep te fotos,si vampire edhe ne endrrat e femijve.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Ai i marokut bahet njish ;)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Kur jane kaq te vegjel se njohin luksin...cti japesh marrin ,vetem lodrat ti kene!
Ku ka si pafajsia e nje femije ...
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

943916_10153337780841711_3456493347470698503_n.jpg
12400721_10153337780636711_7506803621527674614_n.jpg

Sa absurde eshte jeta,disa femije luajne e tallen me iphone edhe playstation apo rrijne ne makina e shtepia lluksoze gjithe diten,ndersa disa te tjere as e dine qe keto egzistojne.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Shiko fotografinë 26047
Shiko fotografinë 26048

Sa absurde eshte jeta,disa femije luajne e tallen me iphone edhe playstation apo rrijne ne makina e shtepia lluksoze gjithe diten,ndersa disa te tjere as e dine qe keto egzistojne.

por per kete qe thua ti ,se kane fajin femijet, por ne te rriturit...
jemi ne qe i orientojme drejt ketyre novacioneve , a thua se lojra ska...
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

por per kete qe thua ti ,se kane fajin femijet, por ne te rriturit...
jemi ne qe i orientojme drejt ketyre novacioneve , a thua se lojra ska...

Nuk po bej me faj femijet apo te rriturit por ndryshimin e jeteses qe kane ndermjet tyre.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

Nuk po bej me faj femijet apo te rriturit por ndryshimin e jeteses qe kane ndermjet tyre.

nese te gjithe do jetonim njesoj ,jeta ne planet do kish perfunduar ciklin e saj....
kjo e ben te bukur ...diversiteti
edhe pse duket meskine , kur mendon se nje femije ka cdo gje, dhe dikush ska as batanije te mbulohet.....por sic the ti , kjo eshte jeta!
e padrejte , e rreme, por e shtrenjte per cdo qenie njerezore!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Gjeja me e cmuar per nje femije...

sa gjynaf femijet ne haiti :( :(
sa e padrejt esht kjo jet, disa femij jetojn si mbreter kurse disa te tjer skan mundesi te ken kushtet me milimale
 
Top