Gjeniu i FV..

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: 25 menyra te lidhjes se shallit (VIDEO)

Si të lidhësh një shall në mënyrë "alla franceze"


Ndiqni instruksionet e kesaj videoje:

 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gjeniu i FV..

Si të mbajmë në rregull bizhuteritë

Shume ide për te sistemuar vathet, varëset, byzylykët etj.

Nëse pasioni juaj jane aksesoret por nuk i gjeni asnjëherë sepse janë shpërndarë ne te gjithë shtëpinë, atehere gjeni idenë qe bën për ju dhe vini ne rregull bizhuteritë!


e657df59-ea0b-4a89-a840-215625a0abfd---0-.jpg


1- Bizhuteritë ne kosha kashte. Koshat e kashtesh janë te bukur për tu ekspozuar ne tualet dhe ne këtë mënyrë te lejojnë te kesh çdo bizhu para syve.


b6634452-3806-4a5f-841e-86aa55f975d8---0-.jpg


2- Varësja e vjetër e rrobave. Jepini jete një varëse rrobash te vjetër, përdoreni për te varur varëset tuaja. Do te kesh ne rregull te gjitha varëset qe deri pak kohe as nuk e dinit qe i kishit, këtë mund ta vendosni ne një cep te dhomës tuaj te gjumit ose ne tualet.


e0e7fbdc-2670-4494-aefc-6793ee615e0a---0-.jpg


3- Tabak mdf. Një ide tjetër e këndshme për te ekspozuar bizhuteritë por edhe aksesoret e tjerë. Gjeni dy tabak mdf ne ngjyre te bardhe, çdo njëra prej tyre me madhësi 100X150 te cilave mund ti shtosh një kornize ne ngjyrat e dhomës tuaj. Aplikoni disa doreza qeramike te ndara ne radhe këto do te shërbejnë për te mbajtur ne rregull bizhuteritë dhe çantat. Ne tabakun tjetër montoni disa panele druri me gjerësi 4-5 cm për këpucët. Ekspozitoret mund ti sistemoni ne toke ose ne dy stola.


3df6227a-f2fa-4478-8a4f-690c8078ded2---0-.jpg


4- Varëset ne kornizën e pasqyrës. Nëse ju pëlqejnë pasqyrat me kornize te madhe mund ta përdorni edhe si mbajtëse varësesh. Do tju mjaftoje ti varni ato ne cepat e kornizës se pasqyrës.


82d470c7-29a2-40ab-ba79-f8d17604eda6---0-.jpg


5- Korniza e vjetër objekti i duhur. Një ide për te vene ne rregull dhe për ti pasur gjithmonë te ekspozuara vathet, varëset dhe byzylykët, ju mjafton nje kornizë dhe një tel, si behet? Përdorni një kornize te vjetër dhe ne anët e saj vendosni tre ose katër thumba. Me pas kaloni telin nga njëra ane tek tjetra duke i fiksuar tek thumbat, ne këtë mënyrë do te keni një mbajtëse bizhuterish origjinale dhe low cost.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Gjeniu i FV..

Askush nuk e heq dorë nga një femër e tillë: 5 këshilla se si të bëheni gruaja e vetme
ba87f21c87305ab954ab0861d4f2191e.jpg

Kemi dëgjuar shpesh të thuhet se burrat nuk i lënë gratë e tyre për një tjetër më seksi, i lënë për një grua më interesante. ثshtë e vërtetë që jetojmë në një periudhë ku pjesa më e vështirë është të mbash interesin gjallë në një botë që rrethohemi nga teknologjia dhe shumë gjëra shpërqëndruese.

Po atëherë cilën lloj gruaje një mashkull nuk do të linte?

Meshkujt janë kuriozë. I tërheqin aventurat dhe misteri… Ja 5 hapa se si të bëheni AJO gruaja e vetme.

1- Një femër që nuk ka frikë të shprehë mendimin e saj:

Ka kaluar koha kur femrat duhet të ulnin kokën e të mos e shprehnin mendimin e tyre, tani jemi në një epokë ku më e kërkuara është ajo që është një dëgjuese e mirë por edhe nuk ka frikë të shprehë mendimin e saj.

2- Një femër konfidente për trupin e saj:

Të dish çfarë ke dhe ta duash atë. Një femër me vetëbesim është vërtetuar se është e duhura në çdo drejtim. Të gjithë kanë të meta vajza, rëndësi ka të dish t’i pranosh ato me krenari dhe konfidencë.

3- Ruan interesat e saj:

Nëse ai nuk e pëlqen llojin e muzikës që ju dëgjoni apo rrobat që ju vishni, kjo është në rregull. Fatmirësisht nuk jemi krijuar të gjithë për të menduar njësoj dhe është mirë që ju të ruani interes në zgjedhjet tuaja.

4- Një femër që di të pranojë një kompliment dhe di të kthejë mbrapsht një të tillë:

Mos u përpiqni të ktheni pas një kompliment që ju bëhet duke larguar vëmendjen nga vetja. Të marrësh një kompliment nga një mashkull apo femër tjetër herë pas here do t’ju bënte mirë. Mësoni të pranoni këto komplimente dhe të dini si të ktheni një mbrapsht.

5- Ajo kujdeset për veten:

Në çdo aspekt. Përkujdesja që ju bëni për veten do t’ju krijojë lidhje të forta edhe me të tjerët. Ashtu si trajtoni veten ashtu do t’ju trajtojnë edhe të tjerët. Këtu bëhet fjalë për veshjen, tualetin, mendimet e shumë anë të tjera.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Gjeniu i FV..

Meshkuj, doni t’i bini në sy një femre? Ja si të veproni…
Evitoni shqetësimin .Te femrat e bukura duhet të kapësh pas strategjisë sportive. “Silluni sikur të jeni në terrenin tuaj”.

Mënyra më e mirë që të mos refuzoheni nga një femër seksi është që të mos tregosh hapur se ‘vdes’ pas saj. Evito telefonatat e shpeshta dhe dëshirën për ta martuar që në takimin e parë.

Bëje të pasigurt

Gabimi më i madh i të gjithë meshkujve kur bëhet fjalë për ndjenjat është se ato i shprehin shumë qartë. Në këtë rast zhduken befasitë dhe kënaqësia. Mos u bëni gjithmonë meshkuj të dëgjueshëm të cilët në çdo thirrje janë gati, bëjeni të mendojë dhe të pyes se me kë ishit në ato momente. Bëjeni të jetë e pasigurt dhe me të vërtet do të ktheni vëmendjen e saj te ju.

Hidhuni në aksion

Në një rast kur një femër e bukur ka flirtuar gjatë me ju, mos e lejoni të tejzgjatjet ai vështrim. Një bukuroshe do të kthejë kokën në anën tjetër dhe do të kërkonte një mashkull me më shumë guxim dhe sigurisht që të gjithë do të donin të ishin pranë saj. Bëjeni hapin e parë dhe tregohu se je një person me vetëbesim, i dashur dhe ai i duhuri.

Bëje të mundohet

Njerëzit nuk i vlerësojnë gjërat për të cilat nuk mundohen. Në fakt kështu është me vajzat e bukura, të cilat i bëjnë meshkujt t’ju bien në gjunjë. Nëse bëni çdo gjë që ajo kërkon dhe i pëlqen, do ju kushtojë shumë dhe do jeni i pa vlerësuar dhe shumë shpejt edhe do ju japë notën minimale të vlerësimit. Bëjeni që ajo t’ju telefonojë më shumë se ju atë dhe kërkoni ndonjë shërbim të vogël që të mundohet. Sa më shumë që të mundohet, aq më shumë do të ju vlerësojë.

Bëhuni kreativ

Femrat e bukura gjithmonë janë të rrethuara nga meshkujt. Kujdes, nëse takon një femër të tillë bëhu kreativ dhe origjinal. Bëje të qeshë me barsoleta, që nuk i dëgjon prej meshkujve të tjerë. Ftojeni për kafe në një vend ku nuk shkon për ditë. Vetmia krijon intimitet dhe njëkohësisht sukses.

Bëhu mashkulli, që e di çfarë dëshiron

Bukuroshet duan djemtë që dinë çfarë duan dhe kanë plane. Për ketë arsye, kur të vini në një rast të tillë, paraprakisht mendoni çfarë do të thoni dhe çfarë do të vendosni, mos e sillni në pozicion të atillë që ajo të marrë vendime.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Gjeniu i FV..

Foto/ Për t’u dukur e bukur nuk mjafton vetëm të zhvishesh
fatima-300x197.jpg

Pasioni për modën, artin dhe të bukurën e kanë shndërruar atë në një nga femrat më të bukura të momentit.

Ajo është bukuroshja nga Kuvajti Fatima Almomen e cila po ndërton karrierën e saj si arkitekte.

Por në rrjetet sociale ajo njihet për kombinimet plot shijë dhe elegancë që e bëjnë të duket një zonjë e vërtetë. E pra nuk mjafton vetëm të zhvishesh për t’u dukur sensuale dhe joshëse.
fat9.jpg

fat2.jpg

fat4.jpg

fat5.jpg

fat6.jpg

fat7.jpg

fat8.jpg

fat3.jpg
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ne cfare konsiston kjo teme?
Mundohuni te beni permbledhje me fjalet tuaja sa me te shkurter x cdo teme ju qe hapni tema te reja sepse sinqerisht jane shume stresuese artikujt e gjate.🙂
 
Last edited by a moderator:

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Ne cfare konsiston kjo teme?
Mundohuni te beni permbledhje me fjalet tuaja sa me te shkurter x cdo teme ju qe hapni tema te reja sepse sinqerisht jane shume stresuese artikujt e gjate.🙂
Nuk sheh qe te kane vjedh fotot me merret me gjatesine e artikullit🤪🤣🤣🤣
 
Top