Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

Kila

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ngjyra Blu eshte simboli i evropes...
Harta e kosoves po dihet ,Yjet jan per secilin etnitet nga nje yll krahasohen 95% e shqiptareve me 5% minoritete e ti thua eshte flamur.....Rita Ora i nevojitet pak publicitet asaj per ate e ka bere kengetaret si puna e saj shkojne e vine ka pas plot qe jan kon me origjina te ndryshme po qfare bene per vendin e vet thuaj ...

Ore ti do me thuash se shitet kombesia kete e di edhe une po smund ta nderrosh kurre se ke gjak shqiptari per ate hyne te ranglista e tradhetareve ,gjithmon jan kon ankesat kunder tyre po ti si duket spaske pare kurre nje loje kombetarje ne futbolll
nuk po thot kush te shitet komesia thjesht nuk kane bere ndonje gje per turp !
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

nuk po thot kush te shitet komesia thjesht nuk kane bere ndonje gje per turp !

Nuk eshte turp teteftoj vendi yt te mbrosh ngjyrat e kombetares e ta refuzosh qfare qenka kjo solidaritet kila yllo sja paske haberin sportit fama mberrihet me ekipet e ligave me ekipet kombetare ekur nuk luan per shtetin tend je i shitur se mendon se ata do bejne namin ne kampionatin boteror e neve do ngelemi mbrapa edhe nese vdesin te gjithe edhe pas 1000 vjetesh ka me pas prap shqipni
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebro ngadale e MOS u ngut ..... 50 vjet kominizem qe vrame e preme , perdhunuam nj tj ne cdo bejme sipas teje ?! Te plasi prap lufte civile?! Apo Ska gje se jemi te poshter mes vetes mjafton qe jemi shqiptare ?!!!!!

Enderra po devijon temen skemi te bejme me problemet mes vete po me problemet qe shqiptaret mohojne veteveten si te vij une ne shqiperi e te shitem francez do ishte genjeshter ndaj vetevetes....

Serbet kan duart me gjakun e shqiptareve akoma 1200 nena se din ku i kan djemte ,11 000 viktima mbi 10000 femra te dhunuara ne vend se te marrin leksion bashkevendesit emij e mohojne kombesin etyre,,.,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ste kan vrare femijet ne djep ,as vllezerit as ste kan perdhunuar motrat ty se pastaj do me flisje permarredhenje te mira me shtetet Rrugaçë si puna e ketyre qe i ceke me larte.

Mos i ekzagjero aqe shum gjerat , se tek e fundit kosova eshte shtet dhe si e till ka flumurin e vete, eshte gje tjeter ajo se cfar duam neve te jemi ni shtet i vetem me nje flamur.Eshte dhe tjetra, edhe mos ta marri fare Shaqiri ate flumur prap ai te identifikon si shtet ,ase mu nuk me pelqeu aspak se dule me ate flumur mi vrajti shum syt,por nuk na jep te drejt ti drejtohemi si maxhup kur Ai eshte shqiptar qe luan per nje ekpi shum te fort , gje qe neve duhet te na bej te ndihemi krenar.Mos te behemi egoist tani,se si Ai i shqiperis si ai i macedonis shqiptar se ka ndi dhembje per luften ne kosova jan ,,,, madje ka nga ata se kan luftu per kosoven dhe kan ren deshmor.
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebrail, mfal qe nderhyj. Perse Xherdani merr flamurin e Kosoves e shoh plotesisht ne rregull, sepse ai shume e don vendin e vet, pastaj qe thua: ate flamur qe na kan qit magjupt. Eh pra ata magjupt janë njerez sikur ne veq komb tjeter, cka ka te keqe aty? Edhe flamuri ynë i Kosovës njeher mir eshte. Nese eshte e mundur, do te ndryshohet prap.

Kerko ne internet cka dmth flamuri i Shqipërisë, shqiponja me dy koka?

Nuk du te diskutoj me gjerë. Te pershendes
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebrail, mfal qe nderhyj. Perse Xherdani merr flamurin e Kosoves e shoh plotesisht ne rregull, sepse ai shume e don vendin e vet, pastaj qe thua: ate flamur qe na kan qit magjupt. Eh pra ata magjupt janë njerez sikur ne veq komb tjeter, cka ka te keqe aty? Edhe flamuri ynë i Kosovës njeher mir eshte. Nese eshte e mundur, do te ndryshohet prap.

Kerko ne internet cka dmth flamuri i Shqipërisë, shqiponja me dy koka?

Nuk du te diskutoj me gjerë. Te pershendes


Ti qe pajtohesh me ate qe 6 yllat ne flamur te jen te barabarte edhe e gjuan flamur te dashur per ty oshte ok per mu joo flamuri kuq e zi oshte simbol i shqiptareve gjysh e stergjys mkan luftu per ate flamur jo per kete me ylla e kaltersi sa me duket vetja si me kon jahudi,, Ty nese te pelqen qe shqiptaret ti krahasosh netenjejten menyre me serbet magjupet boshnjaket e pakicat tjera mbaje kerkush spo ta ndal ...
Shqiptaret identifikohen me flamurin kuq e zi edhe i tille ka me mbet gjithmon ,flamuri tjeter eshte te fshish prapanicen me te e te ja fusesh ne tavolin evropes .....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

E kan perzan as naper darsma se kan lan bajraktar
Se bubrrecat e sotit t'urdhnave t'huj jon rroktar
S't'vet kush a je Shqiptar? Dojn me t'ndrru fis e far
M'imponojn simbole po Kastriotin e kom thesar

Se kur se don se don edhe ti past 6 yje n'ball
Jom shqipe krenar me 2 krena sa t'jom gjall
Kom identitet se ndrroj qiftelin me violin
Jom Shqiptar s'jom i perzim si Bosne e Hercegovin
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Kujdes shprehje....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mu m'therrasin shqiptar - se mu syni nuk sum tremet
shqiptar burre i kulles - i ni kulles qe s'shemet
ni toke qe s'nemet - prej turkut as shkaut
ni toke ku qajne motrat - mbi varrin e vllaut

Ni toke ku flamuri - me vjet me mloj fytyren
e tash jane qu Rrugaçet - po dojne me ndrru ngjyren
kam gjak kuq e zi - s'po du kaltersi
s'du ylla n'falmur - se nuk jam jahudi

Fjalet u'm kane lodhe - du me pa rezultatet
go home mathefacher - po presin Karpatet
po vdesin pakicat - po m'besin sy hapun
po presin sakicat - po thesi s'po matet

S'jam dakort me ty - me i thane ksaj liri
me rrnu bashke me njerz - qe m'kane pre e m'kane gri
po lypin marreveshje - kompromis me shki
kur t'nij kshtu t'u fol - m'hidhet robt me ti puth

Pasha krejt din e iman - pasha kete yll e hane
njemije jeta me i pas - krejt per ty i kisha dhane
se ku mburren shqiponjat - sokoli qet gjyksin
per ty vdes krenar - pasha pushken e plisin

Pasha Besen e gjakun - qe me ta u la toka
ni nane ka shqiptari - le ta din krejt bota
perkulem puth token - ku linda jam rrit
neneloke te dua - urime kjo dite


Ndoshta keto vargje ju hapin pak syte e ju tregojne ,,,,realitetin
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ne pajtohemi, eshte vendi ynë dhe e duam.

Ti qe pajtohesh me ate qe 6 yllat ne flamur te jen te barabarte edhe e gjuan flamur te dashur per ty oshte ok per mu joo flamuri kuq e zi oshte simbol i shqiptareve gjysh e stergjys mkan luftu per ate flamur jo per kete me ylla e kaltersi sa me duket vetja si me kon jahudi,, Ty nese te pelqen qe shqiptaret ti krahasosh netenjejten menyre me serbet magjupet boshnjaket e pakicat tjera mbaje kerkush spo ta ndal ...
Shqiptaret identifikohen me flamurin kuq e zi edhe i tille ka me mbet gjithmon ,flamuri tjeter eshte te fshish prapanicen me te e te ja fusesh ne tavolin evropes .....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ne pajtohemi, eshte vendi ynë dhe e duam.


Ti fol per veten jo per te tjeret se sdin qfare mendojne tjerte qaq,une di qe neper shpija te shqiptareve ku jam shku e kam pa flamurin ekuq me shkab
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Edhe ti fol per vete, sepse per te tjeret nuk din.

Ne ku banojm ketu dhe shqiptarët tjerë, kemi te dy flamujt ne shtepi. Por nuk ngritim zë njeri mbi tjetrin.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mos i ekzagjero aqe shum gjerat , se tek e fundit kosova eshte shtet dhe si e till ka flumurin e vete, eshte gje tjeter ajo se cfar duam neve te jemi ni shtet i vetem me nje flamur.Eshte dhe tjetra, edhe mos ta marri fare Shaqiri ate flumur prap ai te identifikon si shtet ,ase mu nuk me pelqeu aspak se dule me ate flumur mi vrajti shum syt,por nuk na jep te drejt ti drejtohemi si maxhup kur Ai eshte shqiptar qe luan per nje ekpi shum te fort , gje qe neve duhet te na bej te ndihemi krenar.Mos te behemi egoist tani,se si Ai i shqiperis si ai i macedonis shqiptar se ka ndi dhembje per luften ne kosova jan ,,,, madje ka nga ata se kan luftu per kosoven dhe kan ren deshmor.

Arfenilla thelbi gjen shqiptar ne maqedoni te thote qe eshte maqedon ma merr mendja qe jo...Ky tipi ka ofendu shqiptaret kur karefuzu me mbrojte ngjyrat e kombetares tone ..Sa per me vdek per shqiptari ja kem borxh njeri tjetrit se jemi nje komb ...Ai nuk eshte shqiptar ne momentin qe refuzon pasaporten shqiptare suksesi arrihet meklube jo me shtete me shteteluhet per nder joper pare e fame....Respekt per krejt ata burra te shqipnis ete maqedonis e krejt trojeve shqiptare qehala mbahen shqiptar pa marre parasyh se kan njemij probleme ne shtetet ku jetojne ne tokat e tyre qe dikush i ka marr padrejtesisht
 

Endrra

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Enderra po devijon temen skemi te bejme me problemet mes vete po me problemet qe shqiptaret mohojne veteveten si te vij une ne shqiperi e te shitem francez do ishte genjeshter ndaj vetevetes....

Serbet kan duart me gjakun e shqiptareve akoma 1200 nena se din ku i kan djemte ,11 000 viktima mbi 10000 femra te dhunuara ne vend se te marrin leksion bashkevendesit emij e mohojne kombesin etyre,,.,

Spo devijoj temen hic.... Po po te them troc: Kur nuk jemi te mire me veten cka mendon ti se do na duan te huajt... Ti ke pas lufte me Serbin fisi im ka vujt prej komunizmit ... Gjithkush ka Halle dhe vuajtje. Per mua njesoj eshte si shkau si shqiptari po me preke ate cka kam te shtrenjte FAMILJEN !!!!!
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Edhe ti fol per vete, sepse per te tjeret nuk din.

Ne ku banojm ketu dhe shqiptarët tjerë, kemi te dy flamujt ne shtepi. Por nuk ngritim zë njeri mbi tjetrin.


Une di me shume se ti edhe kur jam ne gjume ti sdi te dallosh kombin prej shteti e flet ketu per qite edhe nje te arabis se spo ma ndien fort une po te kallzoj qka oshte ky flamur oshte i imponum nuk perfaqeson shqiptaret ,nese se ndien veten shqiptare mos shkruj ketu hiq ma mire,.,
 

Endrra

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Jam per vlera njerezore ne rralle te pare ... E nese Kombi im nuk ka akoma identitet ti kujton se po ja jep identitetin nje Shaqiri apo nje Rita Ora qe mesic flasin shqip?!!!
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Spo devijoj temen hic.... Po po te them troc: Kur nuk jemi te mire me veten cka mendon ti se do na duan te huajt... Ti ke pas lufte me Serbin fisi im ka vujt prej komunizmit ... Gjithkush ka Halle dhe vuajtje. Per mua njesoj eshte si shkau si shqiptari po me preke ate cka kam te shtrenjte FAMILJEN !!!!!


Nuk eshte si shkau si shqiptari ,skam pas lufte veq une me serbin po qdo shqiptar eshte dashte te kete lufte me serbin edhe duhet ta urrej serbin perderisa ata na urrejne neve ....Edhe neve kemi mbajt burg e jemi vrare vetem per te pare nje cope toke te quajtun shqipni qe kemi dasht meshume se veten edhe vazhdon enjejta...Shqiptaret kan majteme nga 10 vjet burg veq pse kan gucu me me ndigu radion eshqiperise...
Ti menje fjale po thua pune e madhe qfare juka bere serbi nuk eshtegjitheqka ana materiale .une jap jeten time edhe te tre vllezerve te mi edhe sdo jepja nje pellemb tetokes se shqiperis....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore


Aha? ti kur je ne gjumë ndoshta sdi ti dallosh.

Ndersa unë per vendin tim di shume mir dhe kam kontribu qe ne femijeri, edhe ate me gjith familje....


Mund te flasesh per vete tash e tutje.


Une di me shume se ti edhe kur jam ne gjume ti sdi te dallosh kombin prej shteti e flet ketu per qite edhe nje te arabis se spo ma ndien fort une po te kallzoj qka oshte ky flamur oshte i imponum nuk perfaqeson shqiptaret ,nese se ndien veten shqiptare mos shkruj ketu hiq ma mire,.,
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Jam per vlera njerezore ne rralle te pare ... E nese Kombi im nuk ka akoma identitet ti kujton se po ja jep identitetin nje Shaqiri apo nje Rita Ora qe mesic flasin shqip?!!!

Nuk din te dallojne e kupton kuj i plasi per rita oren per sa kohe qe nuk kruhet me shqiptaret mire eshte po ky tipi ja mban vetes zviceran,ti sje ka kupton oj chike kombesia edhe shtetsia jan nocione tendryshme sjan njo ...Se kosovar i thote vetes magjupi ,shkau ,turki ,gorani ,boshnjaki,shqiptari kur me thua jam kosovar nga ta di cili prej tyre je ti se pari....Kombi kosovar eshte krijese e marume ne laboratore te evropes qe edhe njehere u tregu njerka e shqiptareve .
 

Endrra

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk eshte si shkau si shqiptari ,skam pas lufte veq une me serbin po qdo shqiptar eshte dashte te kete lufte me serbin edhe duhet ta urrej serbin perderisa ata na urrejne neve ....Edhe neve kemi mbajt burg e jemi vrare vetem per te pare nje cope toke te quajtun shqipni qe kemi dasht meshume se veten edhe vazhdon enjejta...Shqiptaret kan majteme nga 10 vjet burg veq pse kan gucu me me ndigu radion eshqiperise...
Ti menje fjale po thua pune e madhe qfare juka bere serbi nuk eshtegjitheqka ana materiale .une jap jeten time edhe te tre vllezerve te mi edhe sdo jepja nje pellemb tetokes se shqiperis....

Atehere fillo urre etrusket, greket, turqit,dalmatet, austriaket, francezet, anglezet, gjermanet ... E se Fundi serbet.... Por MOS Harro se jemi e keqja e vetes ! Te huajt sic gjejne bejne!
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore


Aha? ti kur je ne gjumë ndoshta sdi ti dallosh.

Ndersa unë per vendin tim di shume mir dhe kam kontribu qe ne femijeri, edhe ate me gjith familje....


Mund te flasesh per vete tash e tutje.


Qka nenkupton me kontribut ...Me shku me ufal ne xhami ai oshte rit fetar qe si besimtar e kem obligim te gjithe ...Kontribut eshte me la me gjak gurin e kufinit qysh e kan lag njerezija ate guri qe na ka pru esdim as kush jemi...

Sipas logjikes tende thyerja ekufirit kosove shqiperi nuk eshte asgje ata njerez paskan dek kot aata skan dek per kosove ata kan dek per nje kosove bashke me shqipnin ngule ne tru kete sende...Me duket banale te ulesh aq poshte sa te shkelesh mbi gjakune aq djemve qe kan lon lukset qe i kan pas ma te mira se te xherddan shaqiriot e kompanis e jan ardhe kan thon shpirt nkufi....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Atehere fillo urre etrusket, greket, turqit,dalmatet, austriaket, francezet, anglezet, gjermanet ... E se Fundi serbet.... Por MOS Harro se jemi e keqja e vetes ! Te huajt sic gjejne bejne!

pse mos mendo se i dua ,po plaga e fundit dhemb me shume se te tjerat .
 

Endrra

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

pse mos mendo se i dua ,po plaga e fundit dhemb me shume se te tjerat .

Kjo dihet, e jotja eshte Serbi e imja eshte komunizmi( gjaku im shqiptare) ... Te vuash, nga armiku jemi mesu po te vuash nga mishi e gjaku yt kjo te pikellon e te vret cdo emocion!!!!
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Kjo dihet, e jotja eshte Serbi e imja eshte komunizmi( gjaku im shqiptare) ... Te vuash, nga armiku jemi mesu po te vuash nga mishi e gjaku yt kjo te pikellon e te vret cdo emocion!!!!


pajtohem me ty po une solidarizohem me shqiptaret qe kan vujt komunizmin edhe nuk ju them ti duam ,
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk kuptoj njerezit si lidhin besimin ne vend te kombit.

Besimi eshte diqka personale private, ndersa kombi eshte diq personale- shteterore -nacionale. Cdonjeri e din cilit komb i takon.

A di qka: une skam kohe te diskuotj me ty Xhebrail, as mos hyn thelle gjer e gjatë. Ne e kemi detyre me punu per vendin tonë, ska nevoje ti tregoj rend detyrat, e a falen njerezit a nuk falen, a shkojn ne xhami e kisha, kjo eshte cdoher personale.


Pajtohem me shkrimin nga Angel Devil, plotesisht me vend. Ska pse te diskutohet më.

Qka nenkupton me kontribut ...Me shku me ufal ne xhami ai oshte rit fetar qe si besimtar e kem obligim te gjithe ...Kontribut eshte me la me gjak gurin e kufinit qysh e kan lag njerezija ate guri qe na ka pru esdim as kush jemi...

Sipas logjikes tende thyerja ekufirit kosove shqiperi nuk eshte asgje ata njerez paskan dek kot aata skan dek per kosove ata kan dek per nje kosove bashke me shqipnin ngule ne tru kete sende...Me duket banale te ulesh aq poshte sa te shkelesh mbi gjakune aq djemve qe kan lon lukset qe i kan pas ma te mira se te xherddan shaqiriot e kompanis e jan ardhe kan thon shpirt nkufi....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

jo jo, krejt ne rregull eshte. Skam pse te keqkuptoj, gjithashtu kam respekt per te gjithë, por: Nuk po kuptoj, kur nuk po kuptohemi drejt dhe te gjithë po flasim shqip? :)

Nuk po kuptohemi per nje arsye te thjeshtese ju thuani duhet te mburremi me xherdan shaqirin qe ja ka mshel deren ne ftyre kombetares shqiptare.
Qe duhet te jemi te knaqur me flamurin tone e une njof njerez qe ju ther zemra qdo dite kur shohin se mundi tyre shkoj kot se ne pretendojme se kem shtet ne skem shtet kem nje cop flamur qe na bene te barabarte me pakicat.
Me brengos fakti qe njerezit qe vdiqen ne kufi per nje bashkim kombetar hala pa u bere nje dekad u harruan mbeten relike , me brengos fakti qe ka kaqshume mos koordinim mes shqiptareve ne bote pa dallim feje .
Merzitem kur shoh qeverite tona veprojne si te jene hiena ndaj njeri tjetrit ,lartesohet xherdan shaqiri harrohet lorik cana ..
Inatosem kur shpifin thon s e ju ka lyp pare armando dukame lujte qe eshte genjeshter e madhe kush tikish marre prej livadheve te prishtines dallkun e currin veq armando duka apo ata ja thane nga 200 000 euro hahhaha ne karrier ata si fitojne ato....
Me brengos fakti qe baba i Granit Xhakes shpif kunder shtetit shqiptar edhe eshte njemercenar i flliqur le te luaj edhe per beograd po mos ti thote vetes shqiptar....


Keta shqiptarte qe luajne me kombetaret e huaja jan bere si ato lloj qe kan qef me u ..., e mos me ju hi e ashtu ska ,te ne egziston nje thenje ose je me mu ose kunder meje ata zgjothen te luajne per te huajt ju deshiroj lendime same te gjata qe mos te ken mundesi te luajne kurre me,.
 
Last edited by a moderator:

ricky_ch

******
Pe: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

Aj aj aj, po mos të a lashtë Zoti pa patriota.
Athua vendit vetëm futbollistët i duhet?
Si është puna me ne që po pastrojmë
rrugët e qenefët e dynjasë, e po ndërtojmë?
Hajde thirrnani edhe neve, vijmë për pak
paga të gjithë dhe e bëjmë shtetin edhe më
të fortë.
Dikur, kanë shkuar edhe mjekë nëpër Europë
dhe më larg, iu është dhënë në fshisa, në vend
se të mbështeten në profesionin e tyra,
dhe kemi reaguar ndaj këtyre diskriminimeve,
tani i jepet një shansë jetësore dikujt, etiketohen
me emra të ndryshëm, mirëpo askush nuk çan dërrasa
se se filani arriti atje, kujtojnë se piku nga qielli.

Ndoshta kishte qenë më mirë të orientojmë fuqitë
të punojmë e ta ndërtojmë vendit, që një ditë
t'iu mundësohet kthimi të gjithëve, e jo vetëm
atyre që kanë arrijtur sukses.
Duhet pakëz rrahur koka, se sa më shumë koha kalon, shumë
njërëzve po i humbin fërkemat nëpër botë...
 

Kila

VIP
Titulli: Pe: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne do

Aj aj aj, po mos të a lashtë Zoti pa patriota.
Athua vendit vetëm futbollistët i duhet?
Si është puna me ne që po pastrojmë
rrugët e qenefët e dynjasë, e po ndërtojmë?
Hajde thirrnani edhe neve, vijmë për pak
paga të gjithë dhe e bëjmë shtetin edhe më
të fortë.
Dikur, kanë shkuar edhe mjekë nëpër Europë
dhe më larg, iu është dhënë në fshisa, në vend
se të mbështeten në profesionin e tyra,
dhe kemi reaguar ndaj këtyre diskriminimeve,
tani i jepet një shansë jetësore dikujt, etiketohen
me emra të ndryshëm, mirëpo askush nuk çan dërrasa
se se filani arriti atje, kujtojnë se piku nga qielli.

Ndoshta kishte qenë më mirë të orientojmë fuqitë
të punojmë e ta ndërtojmë vendit, që një ditë
t'iu mundësohet kthimi të gjithëve, e jo vetëm
atyre që kanë arrijtur sukses.
Duhet pakëz rrahur koka, se sa më shumë koha kalon, shumë
njërëzve po i humbin fërkemat nëpër botë...

Ke shume te drejte me fjale te tjera u mundova tja them xhebrailit po sbesoj qe me kuptoi .( si shkruan ti sikur me qen tu shkruj poezi LOL )
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Pe: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne do

Aj aj aj, po mos të a lashtë Zoti pa patriota.
Athua vendit vetëm futbollistët i duhet?
Si është puna me ne që po pastrojmë
rrugët e qenefët e dynjasë, e po ndërtojmë?
Hajde thirrnani edhe neve, vijmë për pak
paga të gjithë dhe e bëjmë shtetin edhe më
të fortë.
Dikur, kanë shkuar edhe mjekë nëpër Europë
dhe më larg, iu është dhënë në fshisa, në vend
se të mbështeten në profesionin e tyra,
dhe kemi reaguar ndaj këtyre diskriminimeve,
tani i jepet një shansë jetësore dikujt, etiketohen
me emra të ndryshëm, mirëpo askush nuk çan dërrasa
se se filani arriti atje, kujtojnë se piku nga qielli.

Ndoshta kishte qenë më mirë të orientojmë fuqitë
të punojmë e ta ndërtojmë vendit, që një ditë
t'iu mundësohet kthimi të gjithëve, e jo vetëm
atyre që kanë arrijtur sukses.
Duhet pakëz rrahur koka, se sa më shumë koha kalon, shumë
njërëzve po i humbin fërkemat nëpër botë...


Pse me qka ka mburr me ty shqiperia ti ski ndonje talent qe ka nevoj me afirmu shqiperin as kosoven te ishe shkenctar ok?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Pe: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne do

jashta teme krejt jeni tu dal jeni verbuar nga lakmija e pareve , ekuptoj situaten ekonomike ketu flasim per individ qe nuk jan ne zor per pare po duhet me tregu atedhedashurin e tyre po qfare ti beshe secili ketu me dijetar se tjetri kurre mos u ktheni qattje rrini nisjani edhe fmive nderrojavni emrat po me ha palla mue une flas per xherdan shaqirin keta e bien punen te qashtja ekonomike sportistat dijetaret jan ata qe ngrisin vlerat tona si komb se per qobana kemi bolll
 
Top