Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres n

Pse me qka ka mburr me ty shqiperia ti ski ndonje talent qe ka nevoj me afirmu shqiperin as kosoven te ishe shkenctar ok?


E more djalë, ti paske mu plakë deri sa të mësosh
ca gjëra.
Ata që kontribuojnë më së shumëti për vatanin,
janë nën hije, as që dihet për shumicën e tyre,
kurse të tjerët janë për lavdërata...
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

971081_465249096884706_1338742948_n.jpg


Tani, keta djem jane rritur ne Zvicer, kane nenshtetesi Ziceriane, me shume gjasa edhe prinderit e tyre, ndersa e vetmja gje qe i lidh me vendet shqipefolese eshte se prinderit kane origjinen nga Shqiperia apo Kosova. E cfare tradhetie apo turp eshte kjo? Tradheti apo turp do te ishte sikur te lenin shtetesine Zviceriane dhe te mernin ate Shqipetare, nderkohe qe jane rritur, shkolluar dhe stervitur nga shteti Zvicerian.

Pastaj ne fund te fundit si ka thene Berisha? - Shqiperia eshte si nje Zvicer por me det.;)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ata qe kontribuojne per vatanin jan ata qe se mohojne veten e tyre..Kerkush s kanevoj per levdatat kombi o nje nuk shuhet permbi dhe u mesum me patriotizmin pa fre me flamur te zvicres e gjermanis thuajse eshte i tyri gjysma e fmijeve sju din abc-t shqip merruni me keto sende ju....
Didier Drogba ka mujt me lujt per anglin po luajti per bregun e fildishte arritjet behen me klube po ti nuk percjell futboll ndoshta me kombetare luhet per nder ,pse qfare humbi lorik cana se luajti per kombetaren eshte futbollisti ma i paguar shqiptar ndonjehere ....Me fol per ndonje tem tjeter jo per sport se je large realitetit mik permendimin tim.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

971081_465249096884706_1338742948_n.jpg


Tani, keta djem jane rritur ne Zvicer, kane nenshtetesi Ziceriane, me shume gjasa edhe prinderit e tyre, ndersa e vetmja gje qe i lidh me vendet shqipefolese eshte se prinderit kane origjinen nga Shqiperia apo Kosova. E cfare tradhetie apo turp eshte kjo? Tradheti apo turp do te ishte sikur te lenin shtetesine Zviceriane dhe te mernin ate Shqipetare, nderkohe qe jane rritur, shkolluar dhe stervitur nga shteti Zvicerian.

Pastaj ne fund te fundit si ka thene Berisha? - Shqiperia eshte si nje Zvicer por me det.;)


Ja ke fut kot hajduti hahhahhahahhaha sme intereson si thote berisha ,ne besojme ne skenderbeun qe u kthye pasi u morr peng 10 vjeq edhe ishte i afte te gjykoj se duhet nderruar kombesia e lloj lloj gjonash ...Nese ke nenen shqiptare baben shqiptar po lind ne afganistan qa je me kombesi shtetas i afganistanit kombesia shqiptar po ketu sdallojne dot shtetsin prej kombesise e lere me tjera gjera
 
Last edited by a moderator:

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mu s'me beri shume sens kjo qe the. Me shume mllef se sa arsyetim llogjik.

Pse s'flet per mekanizmat oktapodian tek federata e futbollit? Apo do merrnin shpaten ne dore si Skenderbeu dhe keta?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mu s'me beri shume sens kjo qe the. Me shume mllef se sa arsyetim llogjik.

Pse s'flet per mekanizmat oktapodian tek federata e futbollit? Apo do merrnin shpaten ne dore si Skenderbeu dhe keta?

Arsyetime banale jan ato qebejne me federaten keta bashkevendasit e mi...
Keta jan te njejtit njerez qe kur vin ne kosove me femijet flasin gjermanisht e pastaj meflasin nacionalizmin...
Ti leme anash keto tregom kush eshte futbollisti me ipaguar shqiptar eshte LORIK CANA nuk i humbi fama as edhe nje grime pseluajti me kombetaren tone..
Une them federata e shqiperise ka marre debilla si dallku e curri nga livadhet ekosoves e juka jep rastin te luajne futboll e lere me te ju kerkoj para te tjereve...
E kemi ne gjak neve me shume duam te huajin se tonin .500 vjet turki prape kontestojme themi ka pas edhe te mira .100 vjet serbi masakroi opet ju pershtatem njerezve me duket se jemi bere tepih duke u servilosur ....
Dashni per krejt shqiptaret qe e kan deshmu veten ne luften e fundit ,respekt e admirim per krejt sportistat qe vin edhe mbrojne ngjyrat e flamurit ton e nuk ju duket me interesant te jen te huaj se shqiptar....Se po nderrove njezet flamura prape shqiptare do mbetesh po shqiptar tradhtar i vendit te vet
 

cent

...Lontano
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Te gjithe e dim qe futbolli esht kthyher ne biznes dhe te gjithe shkojn pas lekut.Nuk esht nevoja te tregojm patriotizmin ne futboll kur miljona euro vjen nga sporti dhe ska te beje kombesia apo flamuri.Cdokush do luante me nje ekip nese gjen veten atje,dhe nese paguhet mire.Perderisa Fedarata Shqiptare E Futbollit i ofroi nje shume qe atij si pelqeu, dhe zvicra i jep mundesin e pageses qe ai do,ateher ku esht problemi ketu?? Te gjithe te njetjen gje do benin se koh krize :D
Me mire do ishte me flamurin kuq e zi, por nuk duhet te quhet tradhetar se beri kete gje.Ai reklamon kosoven mbase per tu anetaresuar ne Uefa, pastaj me zvicren luan.ne zvicer u lind.zvicra e zhvilloi si lojtar e person.
P.s Xhebrail e para e punes ule ritmin se ke marr kot,kjo esht teme sporti,e dyta e punes modero fjalorin neper postime.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa shum i keni ngatrruar gjerat!! po pse duhet te hyn feja e heroit se kuptoj!!!Pse te luja ky per kombetaren! ku eshte sporti sot i shqiptarve?cdo njeriut po te jepet rasti do tregojm veten se jemi icik egoist , dhe kjo eshte e natyres nuk ke si e menjanon,,,,,,edhe Shaqiri e shum shaqira tjer se defilojn ne fushat e ndryshme dhe kjo eshte normale, me rendesi mos te harroj se ku ka lind dhe nuk shuhet sporti pse mungon 1 shaqir,,... me rendesi te ece sporti para se ne mos sot neser do dali nje Lorik apo nje Shaqir te luj per kombtaren ton.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Te gjithe e dim qe futbolli esht kthyher ne biznes dhe te gjithe shkojn pas lekut.Nuk esht nevoja te tregojm patriotizmin ne futboll kur miljona euro vjen nga sporti dhe ska te beje kombesia apo flamuri.Cdokush do luante me nje ekip nese gjen veten atje,dhe nese paguhet mire.Perderisa Fedarata Shqiptare E Futbollit i ofroi nje shume qe atij si pelqeu, dhe zvicra i jep mundesin e pageses qe ai do,ateher ku esht problemi ketu?? Te gjithe te njetjen gje do benin se koh krize :D
Me mire do ishte me flamurin kuq e zi, por nuk duhet te quhet tradhetar se beri kete gje.Ai reklamon kosoven mbase per tu anetaresuar ne Uefa, pastaj me zvicren luan.ne zvicer u lind.zvicra e zhvilloi si lojtar e person.
P.s Xhebrail e para e punes ule ritmin se ke marr kot,kjo esht teme sporti,e dyta e punes modero fjalorin neper postime.

Ti edhe sporti koki si toka me hone....
Ne kombetare luhet per fanelle luhet per nder luhet per ate qfare je ne klube luhet per pare....
Kjo i bie se po te paguhesh mire behesh edhe gay apo une jo zoteri i nderuar ....Mentaliteti qe keni ju ka bere te mendoni se jan disa sende nuk shiten ne pazar sikur flamuri nderi atedhedashuria e shume te tjera....
Klubet financojne lojtarte se lojtari nuk varet nga premiat qe merr ne 10 ndeshje ne vit me kombetaren ...Edhe e ka thon qarte platini se nuk ka shanc me lujt kosova ,gjilbratari po lun neve jo ..../Aiika ofendu shqiptarte dy here njehere qe ka refuzu kombetaren heren tjeter me flamurin e kalter qe e shpaloj....
Nese sje me mu je kunder meje eshte nje fjale nese refuzon shqipnin mos me thuaj se je shqiptar po nejse qfare flas me teper pak lidhje paske me sport haver...
Edhe firma qe e paske spo te shkojka....p.s Une e uli tempon edhe boj qka du perderisa jam brenda rregullave qaq,edhe so teme sporti veq po o teme nderi nese din qka eshte ai se me shume kam une arsyeper te bere avokatin etij se ti po uneflas realitetin kujt sipelqen ta nderron programin...
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa shum i keni ngatrruar gjerat!! po pse duhet te hyn feja e heroit se kuptoj!!!Pse te luja ky per kombetaren! ku eshte sporti sot i shqiptarve?cdo njeriut po te jepet rasti do tregojm veten se jemi icik egoist , dhe kjo eshte e natyres nuk ke si e menjanon,,,,,,edhe Shaqiri e shum shaqira tjer se defilojn ne fushat e ndryshme dhe kjo eshte normale, me rendesi mos te harroj se ku ka lind dhe nuk shuhet sporti pse mungon 1 shaqir,,... me rendesi te ece sporti para se ne mos sot neser do dali nje Lorik apo nje Shaqir te luj per kombtaren ton.Nuk shuhet po te mos dall me neve te me thote se jam shqiptar kur ka refuzu ftesen plus eshte munduar te ule sa me poshte njerezit qe japin kontribut per kombetare ,nuk eshte gjithe ai cop lojtari po rrushi e sheh rrushin e pjeket shiko qfare po ndodh me talentet shqiptare naper evrope ...NUk eshte puna te leku se ne kombetare nuk paguhen skan kontrata kur don i thirr kur sdon si thirrr po eshte puna e nderit...


P.S Me vjen keq qe disa ne shqiperi mendojne se vlerat njerezore peshohen me lek
 
Last edited by a moderator:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk shuhet po te mos dall Koken me neve te me thote se jam shqiptar kur ka refuzu ftesen plus eshte munduar te ule sa me poshte njerezit qe japin kontribut per kombetare ,nuk eshte gjithe ai cop lojtari po rrushi e sheh rrushin e pjeket shiko qfare po ndodh me talentet shqiptare naper evrope ...NUk eshte puna te leku se ne kombetare nuk paguhen skan kontrata kur don i thirr kur sdon si thirrr po eshte puna e nderit...


P.S Me vjen keq qe disa ne shqiperi mendojne se vlerat njerezore peshohen me lek

E ka pohu se e ka then nje gjet till Shaqiri!shiko njerzit kur shikojn se po ngritesh pak lart edhe bejen fjal, kjo ndodh edhe te klast me te ulta se jan.Dhe un jam kunder ati flamurti,por cfar te beshe he per he kosova identifikohet me ate flamur.dhe nuk eshte fai i nje sportisti apo i aktorit e ku din un cfar se mban ne duar ate flamur.....ata se shikojn nderin per vendin e vete , mir e tha Ricky dikun jan nen hije ,e tjera mundohen te pakte me ato mundesi se kan.


 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

TRADHTARE. Zoti Kreshnik Spahiu bashke me ekipin e tij te juristeve ka nisur pergatitjen e dosjeve per lojtaret qe luajne jashte. Per Shaqirin, do te vendoset per burgim te perjetshem. Procedurat e ekstradimit do te nisin te nesermen e dites qe AK-ja do te vije ne pushtet.

Sigurisht qe eshte sakrifice te luash me kombetaren shqiptare, nderkohe qe ke mundesine te zgjedhesh .

Kujton se te tjeret qe luajne per Shqiperine kane patur oferta te tilla dhe i kane refuzuar? Jo! Ata luajne per Shqiperine jo per shkak te patriotizmit, por per shkak te pamundesise per te qene diku tjeter.

Besoj u kuptuam.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Shum patriotizem ktu tybe ! amo patriotizmi sot nese don dikush me shit nuk eshte me shkru me tastier keq per Shaqirin apo Xhaken apo kend tdush por eshte mitrovica ! eshte himara qe ne asnjerin vend nuk "guxojm" me qu as flamur kombtar as te kosoves ! por atje po valvitin flamujt serb e grek !! :D

per xhebrailin edhe leonin ! qe me keni citu une e tregova rastin konkret qe talenti qe lun per te rinjet e prishtines ka pas me shku ne kombtaren e te rinjeve te shqiperis por i kan kerku 5 mije euro ! pra rast konkret? por ska pas mundsi me i dhan ato lek e ka shku nje lojtar tjeter qe ka pas mundsi me i dhan kurse ky qe e njoh une eshte shum talent dhe luan ne pozitat mbrojts i djatht dhe i majt ! por ca ti besh qe po i kerkojn lek ! e ju me fillozfoni ktu .
 

cent

...Lontano
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore


Ti edhe sporti koki si toka me hone....
Ne kombetare luhet per fanelle luhet per nder luhet per ate qfare je ne klube luhet per pare....
Kjo i bie se po te paguhesh mire behesh edhe gay apo une jo zoteri i nderuar ....Mentaliteti qe keni ju ka bere te mendoni se jan disa sende nuk shiten ne pazar sikur flamuri nderi atedhedashuria e shume te tjera....
Klubet financojne lojtarte se lojtari nuk varet nga premiat qe merr ne 10 ndeshje ne vit me kombetaren ...Edhe e ka thon qarte platini se nuk ka shanc me lujt kosova ,gjilbratari po lun neve jo ..../Aiika ofendu shqiptarte dy here njehere qe ka refuzu kombetaren heren tjeter me flamurin e kalter qe e shpaloj....
Nese sje me mu je kunder meje eshte nje fjale nese refuzon shqipnin mos me thuaj se je shqiptar po nejse qfare flas me teper pak lidhje paske me sport haver...
Edhe firma qe e paske spo te shkojka....p.s Une e uli tempon edhe boj qka du perderisa jam brenda rregullave qaq,edhe so teme sporti veq po o teme nderi nese din qka eshte ai se me shume kam une arsyeper te bere avokatin etij se ti po uneflas realitetin kujt sipelqen ta nderron programin...

Ti paske ik per lesh shoku...Ngaterron kekun me byrekun..Ketu flitet per sport jo per atdhetizem,kshu qe ruaje atdhetizmin ne zemren tende dhe familje mos gjyko gjestet kur behet fjal per miljona euro sic esht futbolli..shnet
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Tani duam apo sduam ne te filla fakte jan prezente ne ditet e sotme , ca do i beje ktij futbollisti nese sdo kishte nxjerr fare dhe flamurin e kosoves ? do ta kishim shar apo fyer kaq rencem?
Xhebrail te dy jemi koshient ne ditet e sotme dhe kemi par shum futbollist qe nderrojen kombtaret e tyre.. Sic jan lojtaret argjentinas si Osvaldo, Amauri , Camoranezi, Podolski , klose, etj.. qe nuk luajen per kombin e tyre por luajen per tjeter flamur per tjeter fanell , dhe skan ca tju bejen , esht e kot qe te perpiqesh sa do atdhetar te jemi une dhe ti , aty flitet per nje te ardhme per nje karrjer futbollistike gje qe te cilen sic e dim mir shqiperia nuk e ofron dot...Te permenda kta lojtar pasi dhe kta kan nje koh shum te gjat qe jetojen ne ate vend dhe per te cilin luajen...Ti mos harro se ke lojtar te tjer qe as qe e din qe ne cvend esht shqiperia din vetem qe origjinen e prinderve e kan nga shqiperia por se si e qysh tek sdin asgje :D Ndaj duhet ta marrim me me sportivitet dhe te pranojem ate qe ndodh sot ..Nuk ngeli patriotizmi tek futbolli ne po na shesin ata qe kemi ktu jo me ky qe esht lind e rrit ne zvicer perkudnrazi se ka mohuar origjinen e tij..
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ti paske ik per lesh shoku...Ngaterron kekun me byrekun..Ketu flitet per sport jo per atdhetizem,kshu qe ruaje atdhetizmin ne zemren tende dhe familje mos gjyko gjestet kur behet fjal per miljona euro sic esht futbolli..shnet

Ti ke ik per leke jep edhe shpirtin sporti kultura shkenca jan gjera qe na bejne te ndjehem ndryshe mburrje per vend tendin..
Ti thuj skam lidhje me sport se ska skuader kombetare qe paguan miliona per 8-10 ndeshje ne kampionat po ik thuj sdi edhe tkkuptoj..

Kur se duam te sporti qe eshte me e thjeshta po te premtohen diqka tjeter njerezit shesin edhe ftyren.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Shum patriotizem ktu tybe ! amo patriotizmi sot nese don dikush me shit nuk eshte me shkru me tastier keq per Shaqirin apo Xhaken apo kend tdush por eshte mitrovica ! eshte himara qe ne asnjerin vend nuk "guxojm" me qu as flamur kombtar as te kosoves ! por atje po valvitin flamujt serb e grek !! :D

per xhebrailin edhe leonin ! qe me keni citu une e tregova rastin konkret qe talenti qe lun per te rinjet e prishtines ka pas me shku ne kombtaren e te rinjeve te shqiperis por i kan kerku 5 mije euro ! pra rast konkret? por ska pas mundsi me i dhan ato lek e ka shku nje lojtar tjeter qe ka pas mundsi me i dhan kurse ky qe e njoh une eshte shum talent dhe luan ne pozitat mbrojts i djatht dhe i majt ! por ca ti besh qe po i kerkojn lek ! e ju me fillozfoni ktu .

Ti ku ke pa nje federat ti lyp 5000 euro me lujte une jap 10 000 me lujte veq 10 minuta ne nje ndeshje zyrtare
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

E ka pohu se e ka then nje gjet till Shaqiri!shiko njerzit kur shikojn se po ngritesh pak lart edhe bejen fjal, kjo ndodh edhe te klast me te ulta se jan.Dhe un jam kunder ati flamurti,por cfar te beshe he per he kosova identifikohet me ate flamur.dhe nuk eshte fai i nje sportisti apo i aktorit e ku din un cfar se mban ne duar ate flamur.....ata se shikojn nderin per vendin e vete , mir e tha Ricky dikun jan nen hije ,e tjera mundohen te pakte me ato mundesi se kan.S'po kupton thelbin e problemit, kur arrin ne karriere te behesh dicka je ne lidhje me publikun dhe perfaqeson shtetin tend jane ca rregulla ..... nuk ka rendesi se ku je rritur origjinen nuk e mohon dot, edhe te duash ti s'te pranon njeri tjeter.......

Futbolli e ka si rregull qe kur luan per kombetaren tende vesh uniformen kombetare dhe perfaqeson ate, perderisa ky e ka refuzuar ne radhe te pare ka bere dicka qe ka acaruar shume fansa, ne radhe te dyte del qe e ka bere per arsye qe mos te prishi imazhin e tij , ( pra sipas k'tij ne kemi emer te keq dhe nuk don te perfaqesoje kombetaren e tij )

Sa per ngritjen e flamurit ne e dime shume mire historine e flamurit dhe cili flamur na perket ne si Komb, pra prape do ishte me mire ose mos te ngrinte flamur fare ose te ngrinte ate qe ne e njohim dhe duam te na njihet ne gjithe boten , flamurin Kuq e Zi qe perfaqeson Kombin Shqipetar ne te gjithe trojet Shqiptare, dhe gjithe Shqiptaret anembane botes, ..... ate flamur Kosoves ja detyruan mezor qe s'ka asnje lloj lidhje me historine tone pervecse tregon qe Kosova akoma eshte e varur dhe Europa e mban peng,

pra sipas teje nqs e zeme se ne Prishtine apo ne Tirane do organizohet 1 feste kombetare te duket normale qe gjysma e njerezve te mbajne ne dore flamurin Kosovar dhe gjysma Flamurin Shqiptar ?

Ps.... prape e ke gabim kur thua s'ka faj sportisti, aktori , kengetari etj etj kur behesh imazh publik ka te beje shume dhe duhet ti shohesh k'to gjera me shume kujdes.....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Tani duam apo sduam ne te filla fakte jan prezente ne ditet e sotme , ca do i beje ktij futbollisti nese sdo kishte nxjerr fare dhe flamurin e kosoves ? do ta kishim shar apo fyer kaq rencem?
Xhebrail te dy jemi koshient ne ditet e sotme dhe kemi par shum futbollist qe nderrojen kombtaret e tyre.. Sic jan lojtaret argjentinas si Osvaldo, Amauri , Camoranezi, Podolski , klose, etj.. qe nuk luajen per kombin e tyre por luajen per tjeter flamur per tjeter fanell , dhe skan ca tju bejen , esht e kot qe te perpiqesh sa do atdhetar te jemi une dhe ti , aty flitet per nje te ardhme per nje karrjer futbollistike gje qe te cilen sic e dim mir shqiperia nuk e ofron dot...Te permenda kta lojtar pasi dhe kta kan nje koh shum te gjat qe jetojen ne ate vend dhe per te cilin luajen...Ti mos harro se ke lojtar te tjer qe as qe e din qe ne cvend esht shqiperia din vetem qe origjinen e prinderve e kan nga shqiperia por se si e qysh tek sdin asgje :D Ndaj duhet ta marrim me me sportivitet dhe te pranojem ate qe ndodh sot ..Nuk ngeli patriotizmi tek futbolli ne po na shesin ata qe kemi ktu jo me ky qe esht lind e rrit ne zvicer perkudnrazi se ka mohuar origjinen e tij..

rendex une kam hallin e talentave ton e jo qfare behetme te huajt kur mohon fanellen mohon vendin e vet edhe kush thote kunder ja ben qefin vetes kush han me dy luge qkyhet goja thote populli ...Ne qdo vend keta lojtar qe i ceke trajtohen si tradhetare kurre si heronje sikur per ne ne kete rast ky gjygymi i gilanit
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ti ishe lladik jaran ku ke pa nje federat ti lyp 5000 euro me lujte une jap 10 000 me lujte veq 10 minuta ne nje ndeshje zyrtare po ik se sja paske haberin

e rendsishme osht me pas kujdes qka fol ! se as nuk njihemi as nuk jom shoku jot as nuk te kom borgj kurgjo ! qe me i than ato llafe. te tregova rast konkret ! tan t'pasur si ti sjon :D , veq injoranti kur ska qa thot ja fut llafe kot e ma kot ai qe thot jom i mequm osht ma budalla.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

5000 euro me lujte kombetare mentor zhdrella i merr 20 000 euro ne vit ne livadhe te kosoves mos ja fut kot jaran nuk ka edukat familjare me i mesu femise se vet se nuk shitet kombesia aty o problemi meketa pordhecat e zvicres kerkoj falje per llafet
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

rendex une kam hallin e talentave ton e jo qfare behetme te huajt kur mohon fanellen mohon vendin e vet edhe kush thote kunder ja ben qefin vetes kush han me dy luge qkyhet goja thote populli ...Ne qdo vend keta lojtar qe i ceke trajtohen si tradhetare kurre si heronje sikur per ne ne kete rast ky gjygymi i gilanit


Mos harro qe Klosen e do gjith gjermania nuk po them ktu qe trajtohen si heronj ..Por duhet hedh syt dhe nga federata jon e futbollit per te par se sa te gacem jan kta per ti respektuar kta talente per tju siguruar nje te ardhme te kenaqshme qe ate ta bejen te ndihet mir dhe i mirpritur ne ambjentin e futbollit ton ...Kjo gje thuajse esht e pa mundur per futbollin ton pasi vet presidenti federates ka larguar shum talente qe kan dash te veshin fanellen kuq e zi te kombtares ton, po te shikojem mir nuk esht vetem fai i ktyre lojtarve por dhe i federates ton duke par se cfar pritje ju bejen dhe cfar siguron kjo federat per nuje talent te till ...Mos harro kte tjetren se futbollui sot esht ber biznes dhe shkon aty ku esht leku jo aty ku ka vendin...
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mos harro qe Klosen e do gjith gjermania nuk po them ktu qe trajtohen si heronj ..Por duhet hedh syt dhe nga federata jon e futbollit per te par se sa te gacem jan kta per ti respektuar kta talente per tju siguruar nje te ardhme te kenaqshme qe ate ta bejen te ndihet mir dhe i mirpritur ne ambjentin e futbollit ton ...Kjo gje thuajse esht e pa mundur per futbollin ton pasi vet presidenti federates ka larguar shum talente qe kan dash te veshin fanellen kuq e zi te kombtares ton, po te shikojem mir nuk esht vetem fai i ktyre lojtarve por dhe i federates ton duke par se cfar pritje ju bejen dhe cfar siguron kjo federat per nuje talent te till ...Mos harro kte tjetren se futbollui sot esht ber biznes dhe shkon aty ku esht leku jo aty ku ka vendin...


Sa e don klosen ne poloni se mercenart normal qe duhen se e ka marre me i kry pune shiko sa e dojne ne poloni.
Rendex suksesi i lojtarit nuk varet nga skuadra kombetare po nga ekipa qe luan edhe liga qe luan ne kombetare luhet per nder nese eshte ashtu atehere edhe historia biznes ,feja biznes,kultura biznes te gjitha jan biznes...
Te gjithe ata qe luajne kunder skuadrave te veta trajtohen si mercenare edhe si tradhetare ne vendet e tyre.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex nuk eshte mire te prishet imazhi per lek dhe interes, ky fakt duhet ti perkasi c'do individi por eshte peshe shume e madhe dhe e rende kur e ben 1 imazh publik, pasi behet vemendje nderkombetare dhe prish imazhin Kombetar,


Te jene njerez taman duhet te ofrojne te luajne falas per vendin e tyre, ti perfaqesojne ato me koken lart, dhe jam e sigurte qe shume firma jane te gatshme ti sponsorizojne ne raste te tilla, edhe sikur mos tju japi gje Shteti......
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa e don klosen ne poloni se mercenart normal qe duhen se e ka marre me i kry pune shiko sa e dojne ne poloni.
Rendex suksesi i lojtarit nuk varet nga skuadra kombetare po nga ekipa qe luan edhe liga qe luan ne kombetare luhet per nder nese eshte ashtu atehere edhe historia biznes ,feja biznes,kultura biznes te gjitha jan biznes...
Te gjithe ata qe luajne kunder skuadrave te veta trajtohen si mercenare edhe si tradhetare ne vendet e tyre.

Ore mos i ngatrro te gjith me skenderbeu qe e rrembyen dhe e rriten turqit e sterviten dhe ne fund erdhi aty ku i takonte ne vendlindjen e vet, por dhe kte turqit sot e ksaj dite e quajen tradhtar lool apo se di kte ? Se po devijojem dhe nga tema :D


Por kur federata shqiptare ate nder ta kthen ne fytyr ca do besh ti do vazhdosh akoma ti lutesh federates ?? Sepse ti si lojtar mund te japesh cte mundesh per te luajt mirpo po sdeshi federata hidhu perpjet ti sa te duash po prap aty mbetesh , ndaj them vertet te gjykojem me patriotizem por dhe te shikojem pak anet negative qe jan bernda federates ton, jo te turremi me sharje e ofendime pa dit se ku qendron problemi i vertet , Jo per gje por kaq gje duhet ta dish qe federata nuk del e te jap deklarat ty e mua qe refuzojem ate e kte se sna japin aq sa kerkojem ne loool :D

 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex nuk eshte mire te prishet imazhi per lek dhe interes, ky fakt duhet ti perkasi c'do individi por eshte peshe shume e madhe dhe e rende kur e ben 1 imazh publik, pasi behet vemendje nderkombetare dhe prish imazhin Kombetar,


Te jene njerez taman duhet te ofrojne te luajne falas per vendin e tyre, ti perfaqesojne ato me koken lart, dhe jam e sigurte qe shume firma jane te gatshme ti sponsorizojne ne raste te tilla, edhe sikur mos tju japi gje Shteti......

O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?

cilit i ka thene bre keshtu se ketu rrena behet e vertet e verteta rrene
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

cilit i ka thene bre keshtu se ketu rrena behet e vertet e verteta rrene

Jo ore jo se nuk esht rren apo themi rren se duam ne ...E di qe esht veshtir te pranohet por ja qe ndodhin dhe kto raste sic e tha dhe ado me siper qe i kan kerkuar 5mij euro... Pse do ja kerkonin atij te riu qe kish pasion te luante me kombtaren pse duhet te paguante e tja kerkonin ato euro ?? Ma thuaj kte ??
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?

une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......

Aaaa Problem tjeter ky se sna pelqeka ne se si esht realisht e???? Naten Zana naten e fli pak gjum se do te kthjellonte me mir :)
 
Top