Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......

Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Jo ore jo se nuk esht rren apo themi rren se duam ne ...E di qe esht veshtir te pranohet por ja qe ndodhin dhe kto raste sic e tha dhe ado me siper qe i kan kerkuar 5mij euro... Pse do ja kerkonin atij te riu qe kish pasion te luante me kombtaren pse duhet te paguante e tja kerkonin ato euro ?? Ma thuaj kte ??

e di sa futbollista dio paguanin 5000 euro veq per nje ndeshje me kombetaren ne kosove me teper se shumica e superliges po keto jan fjale DUKA mund te akuzohet per trukime ndoshta se per tjera gjera jan fajet e prinderve te tyre qe si kan eduku femijet me frymen e dashnis per vend te vet
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne

Po ore vlla po pikrisht dhe ne tani bashk po akuzojem , une ferderaten ti futbollistin apo jo ?? :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne

Sigurisht......

mua me cudit fakti qe ju duket normal ky gjest, dhe justifikohen me pallavra.........
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Po ore vlla po pikrisht dhe ne tani bashk po akuzojem , une ferderaten ti futbollistin apo jo ?? :DUne akuzoj futbollistin edhe prinderit e tij qe shiten lehte,rendex ta them si mik jan keta gyrbetqar qe vin flasin me fmij te vet gjermanisht spres me shume prej tyre po me neveriten gjithe ajodashuri per ta....
Nuk eshte biznes nderresa e kombetares eshte si diamant qe nuk paguhet me paret e botes vjen prej kine Hamdi Salihu luan futboll per kombetaren do gjente edhe ai po te donte ndonje kombetare tjeter po karakteri oshte ne pyetje
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

e di sa futbollista dio paguanin 5000 euro veq per nje ndeshje me kombetaren ne kosove me teper se shumica e superliges po keto jan fjale DUKA mund te akuzohet per trukime ndoshta se per tjera gjera jan fajet e prinderve te tyre qe si kan eduku femijet me frymen e dashnis per vend te vet

sinqerisht pa ndonje te keqe ? mos paguhesh nga duka per ndonje gje qe e mbron kaq shum ? apo thjesht a po i paguan 5 mije euro ti per ate personin qe i kan kerkuar ti te luaj per kombtaren sepse sinqerisht do i ndihmonte shum kombetares ne te ardhmen ! sepse ne kosove pelqehet shum nga gjith traineret !! ti flet ato qa ta merr mendja kurse une po flas qa e di vertet ? pra qe per te luajtur ne kombetare i kan kerkuar 5 mije euro ? paguaja ti le te luan djali sepse ja vlene.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sigurisht......

mua me cudit fakti qe ju duket normal ky gjest, dhe justifikohen me pallavra.........
Te bej nje pyetje te thjesht te esht dhen rasti te marresh nenshtetsi amerikane dhe a e ke marr apo jo?? :D
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Te bej nje pyetje te thjesht te esht dhen rasti te marresh nenshtetsi amerikane dhe a e ke marr apo jo?? :D

Rendex vlla e kupton dyshtetsin ti apo ke harruar kete fakt .
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex vlla e kupton dyshtetsin ti apo ke harruar kete fakt .

Ore thjesht ta di se meqe jeni patrjot te flakt sic paraqiteni ju as pashaport tjeter sdo pranoje por do vazhdoje me ate shqiptare kudo qe te jesh :D Dhe sdo pranoje dyshtetsi por do mbaje vetem ate shtesi shqiptare :D

P.s...Se po dalim e nga tema...
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex kur je me emer nguten te te fusin s a me shpejt ne nenshtetsin e tyre te te quajn futbollist ekstrakomunitar perpune te kufizimit te nr te lojtareve te huaj mos i thuaj ngjyres se zeze e bardhe se sipas kesaj qe thua ti sikur dikush te paguante per shqiperin komplet do te duhet ta shesim se eshte qeshtje biznesi....

Biznesi edhe fanella e kombetares jan ndaras....
 

Kila

VIP
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa balte e bete kete muhabet !
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Te bej nje pyetje te thjesht te esht dhen rasti te marresh nenshtetsi amerikane dhe a e ke marr apo jo?? :D


Neshtetesia eshte dicka krejt ndryshe me origjinen , po e kam more Nenshtetesi Angleze............ ama origjina eshte shkruar shume qarte ne te,
nuk e di a ja ke idene se c'fare perfaqeson nenshtetesia ? pra thjeshte faktin qe ti jeton ne ate vend , por nuk te mohon origjinen perkundrazi..... je e lire ti mbash te dyja.....


PS.... dhe ta them gjithe sinqeritet qe kur kam ikur te bej betimin para 8 vjetesh , me eshte dashur ndihme emocionale prej 2 muajsh para se te ikja ,pasi ka qene moment me i veshtire per mua, dhe s'do ta harroj kurre.... jam e sigurte qe shume Shqiptare k'tu kane pasur te njentin prb..... Une pak rendesi ka se ku jetoj, Une jam Shqiptare dhe sillem si Shqiptare , i ruaj traditat Shqiptare, perfaqesoj Origjinen time kudo te jem ,
Ne fakt kur vij ne Shqiperi te trajtojne si te huaj , dhe ky fakt me acaron shume.......
 

AjSi

...
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Hahahaha sa popull interesant jenA :D

Te kishte marr vec flamurin e Zvicres do kishin bertit tgjith ''ky esh tradhtar ,pse nuk mori flamurin e tij e bla bla ''
Tani qe mori edhe flamurin e Kosoves fillun ankesat ,pse e ka marre blu e pse se ka marre jeshil lol

Tashi edhe un mendoj se flamuri me shqiponjen do ishte me mire se fundja ai flamur perfaqeson shqiptaret ne te gjitha trojet ku ndodhen, por gjithsesi ai ka ba nje gjest shume te bukur ...
mas kceni kot si gjelat se xherdani asht tu ba qejf atje se fitoi champions ju gerr gerr kot ktu mrapa kompjuterit :p
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa balte e bet ktij muhabet !

Pse mos deshe ti jepnim medalje pasi qe refuzoi te luante per gjakun qe i beri koken ? Tradhetar eshte i tille do ngelet le te behet kampion bote prape do kete uurrejtjn e gjithe tifozave te kombetares mbas veti se per shqiptaret eshte biznes...

Te gjitha i kan biznes edhe historin e shkruv shmidi biznes ke.
Edhe ne zonat e himares hyn greku prape biznes e qka eshte sipas jush ndjenje kombetare ma spjego dikush te rrish tere diten duke share ed ramen e sali berishen
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

S'po kupton thelbin e problemit, kur arrin ne karriere te behesh dicka je ne lidhje me publikun dhe perfaqeson shtetin tend jane ca rregulla ..... nuk ka rendesi se ku je rritur origjinen nuk e mohon dot, edhe te duash ti s'te pranon njeri tjeter.......

Futbolli e ka si rregull qe kur luan per kombetaren tende vesh uniformen kombetare dhe perfaqeson ate, perderisa ky e ka refuzuar ne radhe te pare ka bere dicka qe ka acaruar shume fansa, ne radhe te dyte del qe e ka bere per arsye qe mos te prishi imazhin e tij , ( pra sipas k'tij ne kemi emer te keq dhe nuk don te perfaqesoje kombetaren e tij )

Sa per ngritjen e flamurit ne e dime shume mire historine e flamurit dhe cili flamur na perket ne si Komb, pra prape do ishte me mire ose mos te ngrinte flamur fare ose te ngrinte ate qe ne e njohim dhe duam te na njihet ne gjithe boten , flamurin Kuq e Zi qe perfaqeson Kombin Shqipetar ne te gjithe trojet Shqiptare, dhe gjithe Shqiptaret anembane botes, ..... ate flamur Kosoves ja detyruan mezor qe s'ka asnje lloj lidhje me historine tone pervecse tregon qe Kosova akoma eshte e varur dhe Europa e mban peng,

pra sipas teje nqs e zeme se ne Prishtine apo ne Tirane do organizohet 1 feste kombetare te duket normale qe gjysma e njerezve te mbajne ne dore flamurin Kosovar dhe gjysma Flamurin Shqiptar ?

Ps.... prape e ke gabim kur thua s'ka faj sportisti, aktori , kengetari etj etj kur behesh imazh publik ka te beje shume dhe duhet ti shohesh k'to gjera me shume kujdes.....
Tani se kush nuk po e kupton thelbin e problemit kjo nuk do edhe shum diskutim,por problemi po qendron se ne po e luajm rolin e'patriotit''prapa pc!Ska pse i acaron fansat,se gjith cdo njerit siq e tha dhe hajduti ,po te na vi ni shanc sikur se e Shaqirit apo e dikujt tjeter vallahi nuk do na merrte gjumin naten nga meraku dhe nuk do na ndalet njeri,po lereni keto aktrime e dashuri se ushqeni per nje kombe.Ti zana ne shum tema ke ber ndarje mese shqiptarve te ks dhe te shqiperisnga lindi tan i kjo afersi !!Askush nuk po flet ketu per diskriminim te flamurit kombetar,nese ndalesh e lexon me vemendje cdo debat se u ber deri tani te kjo teme,, do e kuptosh se te gjith jan kunder flamurit te kosoves,me rendesi na njohin shtete me me ndikim si shtet,flamuri me nje referendum mund te ndryshohet,eshte pun se ka zgjedhje,, ne mos sot dikur patjeter se do behet ky ndryshim.POr duhet koh!e kur te behemi nje shtet dhe te fillojn festat kombetare ateher nuk na duhet flamuri i kosoves,Sot per cdo fest si ne shqiperi si ne kosove valvitet flamuri kombetar dhe ky i kosoves!pse nuk dul asnje patriot te shqy deri sot ate flamur thua ti ?Pra duhet ecur me kemb ne tok e me hapa te sigurt,cdo gje behet ne kohen e duar .
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Tani se kush nuk po e kupton thelbin e problemit kjo nuk do edhe shum diskutim,por problemi po qendron se ne po e luajm rolin e'patriotit''prapa pc!Ska pse i acaron fansat,se gjith cdo njerit siq e tha dhe hajduti ,po te na vi ni shanc sikur se e Shaqirit apo e dikujt tjeter vallahi nuk do na merrte gjumin naten nga meraku dhe nuk do na ndalet njeri,po lereni keto aktrime e dashuri se ushqeni per nje kombe.Ti zana ne shum tema ke ber ndarje mese shqiptarve te ks dhe te shqiperisnga lindi tan i kjo afersi !!Askush nuk po flet ketu per diskriminim te flamurit kombetar,nese ndalesh e lexon me vemendje cdo debat se u ber deri tani te kjo teme,, do e kuptosh se te gjith jan kunder flamurit te kosoves,me rendesi na njohin shtete me me ndikim si shtet,flamuri me nje referendum mund te ndryshohet,eshte pun se ka zgjedhje,, ne mos sot dikur patjeter se do behet ky ndryshim.POr duhet koh!e kur te behemi nje shtet dhe te fillojn festat kombetare ateher nuk na duhet flamuri i kosoves,Sot per cdo fest si ne shqiperi si ne kosove valvitet flamuri kombetar dhe ky i kosoves!pse nuk dul asnje patriot te shqy deri sot ate flamur thua ti ?Pra duhet ecur me kemb ne tok e me hapa te sigurt,cdo gje behet ne kohen e duar .


ateshance e kishte pase edhe me kombetaren e shqiperise se nuk fitoj me zvicren po fitoj me gjermant edhe pse nuk luajti as edhe nje sekond loje ....
Materializmi nuk o gjitheqkaa .
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

E para nxorri flamurin e Kosoves sepse aty ishte sdhe Sep Blater kryetari i FIFA-s qe te tregoj se ka nje Kosove qe ai nuk po e pranon ne FIFA
E dyta luan per kombetaren Zvicerane sepse jeton ne Zvicer dhe ka pasaporten Zvicerane
E treta nese vjen te luaj per kombetaren shqiptare, Zvicra ka nje rregull qe ia mohon aktivitetin sportiv dhe e shuan si sportist, sikur qe ka ndoshur me nje vendas timin.

Tash me thuani se si do te vepronit ju...kur dihet se ne patiket e tija jane tre simbole, ku mbizoteron shqiponja dykrenare....
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

[I]Tani se kush nuk po e kupton thelbin e problemit kjo nuk do edhe shum diskutim,por problemi po qendron se ne po e luajm rolin e'patriotit''prapa pc!Ska pse i acaron fansat,se gjith cdo njerit siq e tha dhe hajduti ,po te na vi ni shanc sikur se e Shaqirit apo e dikujt tjeter vallahi nuk do na merrte gjumin naten nga meraku dhe nuk do na ndalet njeri,po lereni keto aktrime e dashuri se ushqeni per nje kombe.Ti zana ne shum tema ke ber ndarje mese shqiptarve te ks dhe te shqiperisnga lindi tan i kjo afersi !!Askush nuk po flet ketu per diskriminim te flamurit kombetar,nese ndalesh e lexon me vemendje cdo debat se u ber deri tani te kjo teme,, do e kuptosh se te gjith jan kunder flamurit te kosoves,me rendesi na njohin shtete me me ndikim si shtet,flamuri me nje referendum mund te ndryshohet,eshte pun se ka zgjedhje,, ne mos sot dikur patjeter se do behet ky ndryshim.POr duhet koh!e kur te behemi nje shtet dhe te fillojn festat kombetare ateher nuk na duhet flamuri i kosoves,Sot per cdo fest si ne shqiperi si ne kosove valvitet flamuri kombetar dhe ky i kosoves!pse nuk dul asnje patriot te shqy deri sot ate flamur thua ti ?Pra duhet ecur me kemb ne tok e me hapa te sigurt,cdo gje behet ne kohen e duar .[/I]

po bejme si patriota mbrapa pc-se ? dhe ti leme aktrimet ???? po ti nqs ke k'te mendim i bie qe edhe ti te akterosh dhe te gjithe te akterojne, kshuqe s'ka kuptim .......

Nuk kam c'te zgjatem se ti ke prb me mendjen, s'di c'fare flet dhe nuk i dallon gjerat, paskam bere une percarje mes Shqiptareve dhe Kosovareve......

Jo te gjithe shiten per lek dhe interes ky eshte fakt :) une mbaj pergjegjesi per veten time, dhe c'do koment e jap sa me afer realitetit, duke u bazuar tek personaliteti dhe karakteri i im :)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

E para nxorri flamurin e Kosoves sepse aty ishte sdhe Sep Blater kryetari i FIFA-s qe te tregoj se ka nje Kosove qe ai nuk po e pranon ne FIFA
E dyta luan per kombetaren Zvicerane sepse jeton ne Zvicer dhe ka pasaporten Zvicerane
E treta nese vjen te luaj per kombetaren shqiptare, Zvicra ka nje rregull qe ia mohon aktivitetin sportiv dhe e shuan si sportist, sikur qe ka ndoshur me nje vendas timin.

Tash me thuani se si do te vepronit ju...kur dihet se ne patiket e tija jane tre simbole, ku mbizoteron shqiponja dykrenare....


Sje kerkah me pergjigje qfare arsyetimi i ke tra flamura ne kopaqka edhe drogirashat e mafiojashat shqiptar e kan shqiponjen ne burg...
Te njejtin sukses ky tradhetari ka muj me pas edhe me shqiperin po ska dashte se baben eposhter edhe kur o baba i keq bohet edhe djali edhe me i keq ,ani thote zvicra e ka nje ligj o mik ekziston karta e te drejtave te njeriut qe nuk gucon kush me ndalu aktivitetin tond nese je brenda ligjit....


Ky eshte qyqar qe don me marr emer don me mbajt mire edhe me shqiptar edhe me zviceran ashtu ska kerkush se respekton nje femer me dy te dashur
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk ka ligj qe te ndalon te luash per kombetaren tende, futbolli konsiderohet si loje miqesore ne radhe te pare , te pakten ashtu ka ri-nisur dhe dikur luhej per hobbi nuk paguhej qe te luash :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

po bejme si patriota mbrapa pc-se ? dhe ti leme aktrimet ???? po ti nqs ke k'te mendim i bie qe edhe ti te akterosh dhe te gjithe te akterojne, kshuqe s'ka kuptim .......

Nuk kam c'te zgjatem se ti ke prb me mendjen, s'di c'fare flet dhe nuk i dallon gjerat, paskam bere une percarje mes Shqiptareve dhe Kosovareve......

Jo te gjithe shiten per lek dhe interes ky eshte fakt :) une mbaj pergjegjesi per veten time, dhe c'do koment e jap sa me afer realitetit, duke u bazuar tek personaliteti dhe karakteri i im :)

Un flas nga kendveshtimi i asaj se shikohet me sy ,dhe nuk mund ti ndryshojm edhe po te duam se Shaqir ben karrjer e ne blla blla kot ketu ,ama te jeshe e bindur si ti si te gjith tjert se jan kunder keti gjesti te Shaqirit se nes neser po te korr sukses edhe me shum,, do e mbajm foton e tij ne fanella cdo tifoz sikur se per Luan Krasniqin ,ai fitonet per gjermanin e shqiptaret krenoheshin dhe festonin pse si eshte shqiptar kaq.

E po jo cdo njera jemi te ''zgjuara'' sikur ti se i kap gjerat ne ajr.

Paqe.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Un flas nga kendveshtimi i asaj se shikohet me sy ,dhe nuk mund ti ndryshojm edhe po te duam se Shaqir ben karrjer e ne blla blla kot ketu ,ama te jeshe e bindur si ti si te gjith tjert se jan kunder keti gjesti te Shaqirit se nes neser po te korr sukses edhe me shum,, do e mbajm foton e tij ne fanella cdo tifoz sikur se per Luan Krasniqin ,ai fitonet per gjermanin e shqiptaret krenoheshin dhe festonin pse si eshte shqiptar kaq.

E po jo cod njera jemi te ''zgjuar'' sikur ti se i kap gjerat ne ajr.

Paqe.

askush ska mbajte foton e luan krasniqit ai ka qen gjerman i flliqur i tille do te mbetet per ate i humbi emri ,kurre sdo respektoj a ta qe nuk respektuan vendin e tyre kjo so qeshtje biznesi kjoeshte qeshtje nderi por me duket se nderi dhe krenaria e te qenit shqiptar ka filluar te tretet te gjithe shpirtshiitur per lek ...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

askush ska mbajte foton e luan krasniqit ai ka qen gjerman i flliqur i tille do te mbetet per ate i humbi emri ,kurre sdo respektoj a ta qe nuk respektuan vendin e tyre kjo so qeshtje biznesi kjoeshte qeshtje nderi por me duket se nderi dhe krenaria e te qenit shqiptar ka filluar te tretet te gjithe shpirtshiitur per lek ...

Ti fol per veten zotri ,se ne junik e prishtin shum her eshte ber fest per Luanin dhe nuk ka shqiptar i kosoves se nuk ka percjell ndeshjen e Luanit kjo ASE koment nuk don..,, tv e kan dhen cdo her live kur kishte ndeshje Luani.Po mos te kalojm nga nje deg ne tjetren se i prishim ''imazhin'' titullit temes e kan tregu veten shqiptar kur eshte desh te tregohet ne shum fusha mos ti hym ne hak tani .
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Un flas nga kendveshtimi i asaj se shikohet me sy ,dhe nuk mund ti ndryshojm edhe po te duam se Shaqir ben karrjer e ne blla blla kot ketu ,ama te jeshe e bindur si ti si te gjith tjert se jan kunder keti gjesti te Shaqirit se nes neser po te korr sukses edhe me shum,, do e mbajm foton e tij ne fanella cdo tifoz sikur se per Luan Krasniqin ,ai fitonet per gjermanin e shqiptaret krenoheshin dhe festonin pse si eshte shqiptar kaq.

E po jo cdo njera jemi te ''zgjuara'' sikur ti se i kap gjerat ne ajr.Paqe.

kur si kap dot... me mire mos e hap gojen fare, se te mundohesh te mohosh komentet e te tjereve duke thene qe jane fallco....
ose jep mendimin tend duke mos justifikuar dicka te tille, eshte normale te debatojme, dhe mos te jemi dakort , mjafton mos te ulet niveli i bisedes me ofendime dhe terma te tille " Fallxo, akterime, pretendime" etj etj .....

une i kap edhe ne ajer edhe ne toke, edhe nen-uje e kam aftesi shyqyr :)

Kreshnik qato , Lorik Cana e ngrene flamurin kuq e zi ne c'do ndeshje s'jua ndjen per lek apo per prishje imazhi.... perkundrazi kreshnik qato nga njerezit qe kane sponsorizuar dhe deshira e madhe e Shqiptareve arriti aty ku beri ze, ky eshte fakt pasi e kam ndjekur nga afer dhe ne fakt kemi veshur edhe triko me imazhin e ktij pra krenohemi per raste te tilla dhe kontribojme me mundesite qe kemi , pasi perfaqesojne Imazhin Kombetar Shqipetar.... ky eshte ndryshimi :)

Nqs k'to te dy do ngrinin vetem flamurin " Kosovar " une s'kam c'te bej aty , pasi ai nuk eshte flamuri Kombetar..... kshu i bie te ndahen njerezit....
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ti fol per veten zotri ,se ne junik e prishtin shum her eshte ber fest per Luani dhe nuk ka shqiptar i kosoves se nuk ka percjell ndeshjen e Luanit kjo ASE koment nuk don..,, tv e kan dhen cdo her live kur kishte ndeshje Luani.Po mos te kalojm nga nje deg ne tjetren se i prishim ''imazhin'' titullit temes e kan tregu veten shqiptar kur eshte desh te tregohet ne shum fusha mos ti hym ne hak tani .


ti ja fut kot mehalla evet ne junik hahhahhhahaha se tjeter kush jooo ....po me ty sdiskutohet se mendon se bota eshte pare ai ka bere krenar gjermanin jo shqiptaret sikurse ky tjetri zvicren jo shqiptaret
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

kur si kap dot... me mire mos e hap gojen fare, se te mundohesh te mohosh komentet e te tjereve duke thene qe jane fallco....
ose jep mendimin tend duke mos justifikuar dicka te tille, eshte normale te debatojme, dhe mos te jemi dakort , mjafton mos te ulet niveli i bisedes me ofendime dhe terma te tille " Fallxo, akterime, pretendime" etj etj .....

une i kap edhe ne ajer edhe ne toke, edhe nen-uje e kam aftesi shyqyr :)

Kreshnik qato , Lorik Cana e ngrene flamurin kuq e zi ne c'do ndeshje s'jua ndjen per lek apo per prishje imazhi.... perkundrazi kreshnik qato nga njerezit qe kane sponsorizuar dhe deshira e madhe e Shqiptareve arriti aty ku beri ze, ky eshte fakt pasi e kam ndjekur nga afer dhe ne fakt kemi veshur edhe triko me imazhin e ktij pra krenohemi per raste te tilla dhe kontribojme me mundesite qe kemi , pasi perfaqesojne Imazhin Kombetar Shqipetar.... ky eshte ndryshimi :)

Nqs k'to te dy do ngrinin vetem flamurin " Kosovar " une s'kam c'te bej aty , pasi ai nuk eshte flamuri Kombetar..... kshu i bie te ndahen njerezit....

Un kam mendun cdo her se nuk eshte normale ti drejtohesh tjetrit mos ( hap gojen)e jo ti drejtohesh mos aktro si patriot prapa pc!mbase qenkam un gabim sory!Ti moj Zana shum kontradikt me veten, vete thua se eshte normale te ket kundershim e mos ti ulem nivlin e bisedes e vete e ben ni gje till interesant!nejse ska gje meqe ti na qenke shum e ''zonja '' te falet.

Jo vetem me shaqirin, po me cdo shqiptar se korr sukses ne cdo fushe se ai ka zgjedh duhet te jemi krenar,por kuptohet me ata shqiptar se i ben per vendin e vete coft edhe duke len amanet kockat te pushojn ne vendin e tij............
p.s xhebra nuk eshte e then tani te festojm cdo shtepi , me rendesi ka festu Juniku dhe Prishtina.paraj ta sjell boten ne gisht zotri...se mos ke ik ti nga vendi yt per te ber gjiro?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Une jetoj ne peje edhe as se kam plan te iki
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Un kam mendun cdo her se nuk eshte normale ti drejtohesh tjetrit mos ( hap gojen)e jo ti drejtohesh mos aktro si patriot prapa pc!mbase qenkam un gabim sory!Ti moj Zana shum kontradikt me veten, vete thua se eshte normale te ket kundershim e mos ti ulem nivlin e bisedes e vete e ben ni gje till interesant!nejse ska gje meqe ti na qenke shum e ''zonja '' te falet.

Jo vetem me shaqirin, po me cdo shqiptar se korr sukses ne cdo fushe se ai ka zgjedh duhet te jemi krenar,por kuptohet me ata shqiptar se i ben per vendin e vete coft edhe duke len amanet kockat te pushojn ne vendin e tij............

K'te postimin tend se marr dot as si Ironik :D

Ps... ti ke prb me kuptimin e gjuhes Shqipe.............
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Une jetoj ne peje edhe as se kam plan te iki

E mir nese ti nuk ke ik ketu shumica jan jasht.

p,s Deuid pse nuk po punon ne nje shoqat humanitare pra?
 
Top