Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

K'te postimin tend se marr dot as si Ironik :D

Ps... ti ke prb me kuptimin e gjuhes Shqipe.............

Eshte problemi yt si duash ti ta marresh postimin tim!

p.s fillove tani si cdo her duke i ber gjerat personale!!ka mundesi shqipen tende te mos e kuptoj.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

ti je edhe moderatore te pakten duhet ta kuptosh nocionin nder prej nocionit materilizem nuk shitet kombesia a pak po ju duket qe o ka bohet ne himare
 
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore


E mir nese ti nuk ke ik ketu shumica jan jasht.

p,s Deuid pse nuk po punon ne nje shoqat humanitare pra?

Problemi qendron tek ti se , si e kupton humanizmin njerezor !
Humanizmi nuk mund te shprehet vetem nga nje shoqat , psh humanizmi mund te shprehet edhe per mes ketyre fjaleve per ata qe jane te verbuar nga materializmi si menyre keshille publike .
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ok Afernilla, mua ne pergjithesi me pelqen te debatoj aty ku ka material , une u rinisa ne baze te temes, se kush e kaloi personale lexo me lart, i ke me shkrim te gjitha nqs je e afte te kuptosh :)

Ps..... une kam durim, e kam edhe k'te aftesi shyqyr :)
 

cent

...Lontano
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ju lutem qendroni brenda temes dhe mos kaloni ne personale..Cdo postim jasht teme do shkoj ne kosh
P.s Zana1 ti e ke zakon tja fusesh kot cdo postimi por te pakten sot beje pushim mqs esht e djel.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ju lutem qendroni brenda temes dhe mos kaloni ne personale..Cdo postim jasht teme do shkoj ne kosh
P.s Zana1 ti e ke zakon tja fusesh kot cdo postimi por te pakten sot beje pushim mqs esht e djel.

mos me cileso inatet personale te tuat k'tu se e kam vdekje......
dhe ne fakt as emrin mos ma permend, fol kshu ne pergjithesi......
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ju lutem qendroni brenda temes dhe mos kaloni ne personale..Cdo postim jasht teme do shkoj ne kosh
P.s Zana1 ti e ke zakon tja fusesh kot cdo postimi por te pakten sot beje pushim mqs esht e djel.


edhe ti lidhje me sport skishe jaran per ty leku ish gjitheqka ....
Ka disa gjera qe nuk blehen me lek miqte e vertet ,nderi,dashuria...historia ,kultura edukata e plot tjera,....
Nuk komentoj me te kjo tema per kete birin qe nuk dihet se qfare gjaki ka se gilangji oshte e atje ka pas edhe serb shume mundet te jete gjak i tyre
 
Last edited by a moderator:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

fshij te gjitha per mua se nuk e kam problem numrin e postimeve po ju ketu luani rolin e enver hoxhes me duket....

Xherdan ti je turpi i shqiptareve /......


p.s Mrena teme jom mos mashly postin
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

O xherdan je tradhtar
Mos i thuj vetes shqiptar ole
o xherdan o leshkuq
me gjatesi je sa nje xhuxh ole
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Po sjell një përgjigje të Redi Jupit për të parë se ç'ka ndodhur me Shaqirin dhe Xhakën.Kështu ndaloni duke përmendur milionat dhe të tilla budallallëqe si, i kërkoi lek federata që të luajnë me ne.Nëse ata zgjodhën të luajnë me Zvicrën ok,por mos thoni që marrin miliona dhe që j'u ka kërkuar federata miliona.

Pra, ju thoni se më së shumti është çështje vullneti?

Po, sigurisht. E thashë edhe më lart se në Kombëtare nuk merr shpërblim kur luan, nuk ka pagesë, por vihet nëse e ndjen se duhet t’i mbrosh ngjyrat e vendit tënd, prandaj them se çfarëdolloj gjëje që të bëjë federata, nëse një lojtar nuk dëshiron të vijë, është e kotë që pastaj këtë e kthen edhe në një çështje nacionalizmi.

Ju thoni se është shumë punë, por fakt është ama se lojtarë si Xhaka, Shaqiri sot luajnë për kombëtare të tjera…

Unë personalisht nuk merrem me median, pasi kam vërejtur se është shkruar shumë gjatë këtyre ditëve për këta lojtarë. Unë di t’ju them se me Xhakën dhe familjen e tij kam punuar personalisht më shumë se 2 muaj për ta sjellë në ekipet tona kombëtare. Kam folur me babanë e tij jo vetëm për Granitin, por edhe për Taulantin dhe ata nuk donin që të vinin të luanin për Shqipërinë.

Përse, cila ishte arsyeja që nxirrnin në këtë mes?

Pikë së pari nuk kishin mundësi ligjore, e kam fjalën nuk kishin as pasaporta kosovare dhe as shqiptare, ndërkohë që kishin luajtur për ekipet zinxhir të Zvicrës dhe zviceranët po punonin intensivisht për t’i mbajtur. Tentuam me anë të mamasë, e cila kishte prejardhje nga një fshat i Kukësit në kufirin Kosovë-Shqipëri. Punuam shumë me avokatin e familjes, por në fund nuk u zgjidh asgjë. Tani unë nuk di t’ju them me saktësi, nëse kjo ishte edhe dëshirë e Xhakës dhe e familjes së tij për të luajtur për Zvicrën dhe jo për Shqipërinë, pasi e kam të vështirë të futem në mendjen e njerëzve.

Po për Shaqirin?

ثshtë pak a shumë i njëjti gjykim. Xherdani ka luajtur me ekipet zinxhir të Zvicrës që në moshë fare të vogël, me U-16, U-17 dhe u rrit në ato skuadra. Natyrisht, federata zvicerane punoi shumë edhe nëpërmjet klubit të Bazelit që një lojtar si Shaqiri të luante për ta. Por kjo nuk duhet ngatërruar me nacionalizmin dhe me demagogjitë që kam dëgjuar gjatë këtyre ditëve. Duhet të kuptojmë se një lojtar si Xhaka e Shaqiri, por edhe gjithë të tjerët nuk kanë asnjë detyrim ndaj kombëtareve. Ata nuk paguhen financiarisht për të luajtur me Zvicrën, por thjesht me dëshirën e tyre kanë zgjedhur të luajnë për këtë vend.

“Rekrutët” e rinj të kuqezinjve

Dymbëdhjetë lojtarë me origjinë nga Kosova ose Maqedonia janë pajisur në dy vitet e fundit me pasaporta shqiptare dhe aktivizohen në përfaqësueset tona, nga U-17 deri te U-21: Imran Bunjaku, Arbnor Fejzullahu, Agonit Sallaj, Mërgim Bajraktari, Leotrim Gashi, Shpend Matoshi, Lorik Aliu, Almedin Murati, Fabian Lokaj, Fatlum Ramadani, Gjelbrim Taipi dhe Berat Beqiri. Që të gjithë këta janë rekrutuar nga zyra e talenteve të FSHF-së.

Këto janë të vërtetat për Shaqirin,Xhakën etj.Nuk janë të ardhurat ekonomike pasi nga kombëtarja nuk marrin gjë,përveç ndonjë shpërblimi për ndeshje që nuk është se j'u nevoitet shumë.Nuk është se federata ka kërkuar lek ashtu si thonë disa,madje federata j'u ka shkuar nga prapa dhe do të jepte lek për ti pasur jo më t'ju merrte.
Rasti i fundit është Ergys Kaçe,i ikur nga Shqipëria në moshën 3 vjeçare,një mesfushor 19-të vjeç që luan në një prej ekipeve më të mira greke.Kjo federata që kërkon lek, me shpenzimet e saj i ka dërguar një menaxher në Selanik për më shumë se 4-tër muaj që ti mbushë mëndjen të luajë për Shqipërinë atij dhe familjes.I njëjti rast me Xhakën dhe Shaqirin.Ndërkohë që menaxheri i lojtarit është një ish lojtar grek nga më të njohurit e vëndit, Liberopulos.Pasi ka marrë dhe pasaportën greke,mes shumë tratativash me aq sa informohet ka zgjedhur të luajë për Shqipërinë,në ndeshjen me Norvegjinë pritet të jetë i grumbulluar.Prandaj zgjedhjen e lojtarëve mos j'a faturoni të ardhurave ekonomike se nuk kanë lidhje,aq më pak federatës.Të flasim shtrembër por të rijmë drejt,këta që nuk lujnë për Shqipërinë,nuk luajnë sepse nuk ndjehen më shqiptarë,jo se po marrin më shumë lek me kombëtaret e tjera,dhe jo se j'u ka kërkuar lek federata jonë.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk ka ligj qe te ndalon te luash per kombetaren tende, futbolli konsiderohet si loje miqesore ne radhe te pare , te pakten ashtu ka ri-nisur dhe dikur luhej per hobbi nuk paguhej qe te luash :)


Interesohu per veprimet e federates Zvicerane ne futbollit dhe e gjen pergjigjen. Une iu tregova qe kam kojshin tim qe ka luajtur per nje klub Zviceran dhe pasi ka marr pjese ne nje ndeshje te te rinjeve te kombetares shqipatre, me kurre nuk ka luajt ne Zvicer (sepse nuk i eshte lejuar) dhe meqe ka qene i pa afrimuar sa duhet nuk e ka marr askush jasht Zvicres qe te luaj. Ky ehste fakt dhe nje talent i rralle i futbollit eshte shuajtur. Nuk po dua me kete ta mbroj Xherdani sepse ai tash ka bere emer, por kete e ka bere ne Zvicer dhe me Bazelin e Zvicres.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Interesohu per veprimet e federates Zvicerane ne futbollit dhe e gjen pergjigjen. Une iu tregova qe kam kojshin tim qe ka luajtur per nje klub Zviceran dhe pasi ka marr pjese ne nje ndeshje te te rinjeve te kombetares shqipatre, me kurre nuk ka luajt ne Zvicer (sepse nuk i eshte lejuar) dhe meqe ka qene i pa afrimuar sa duhet nuk e ka marr askush jasht Zvicres qe te luaj. Ky ehste fakt dhe nje talent i rralle i futbollit eshte shuajtur. Nuk po dua me kete ta mbroj Xherdani sepse ai tash ka bere emer, por kete e ka bere ne Zvicer dhe me Bazelin e Zvicres.


o Ylli une s'jam aq naive qe te them o si te them une, o s'ka......

Une di qe me ligj asnje shtet s'te ndalon te luash me kombetaren tende, ose me qarte nuk mundet te te ndeshkoje ne k'te rast per k'te arsye..... dhe nqs ndodh prapa skenave, mundesh shume mire ta dergosh ne gjyq k'te ceshtje.....

Gjithsesi nqs ka ndonje qe te korigjoje eshte i/e mirepritur , do ishte interesante po te lexoja te kunderten ( me ligj)

Ps....Iron flm per ate qe solle lart ishalla vlen per gjithe Antinacionalistet Shqiptare qe e kane mendjen tek leku dhe interesi..... Mos u ngopshin KURRE!!!!! :)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk quditem me shaqirin se ai e ka vertetu ate qfare m eshte po quditem perata qe i dalin per zot ,ske tre komentues te hajrit hala me puqrra te pubertetit e me bejne te zgjuarin e skan lexuar as edhe dy fjale nejete te tyre
 
Last edited by a moderator:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

"Nuk eshte aspak e vertete ajo çka Xherdan Shaqiri ka shkruar ne Twitter se UEFA nuk i ka lejuar qe te nxjerre flamurin kuqezi. Thjesht ai nuk ka pasur deshire."

- Dritan Shakohoxha
 

GLOOM

Catch me if you can...
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Hall I madh ju paska zene...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

o Ylli une s'jam aq naive qe te them o si te them une, o s'ka......

Une di qe me ligj asnje shtet s'te ndalon te luash me kombetaren tende, ose me qarte nuk mundet te te ndeshkoje ne k'te rast per k'te arsye..... dhe nqs ndodh prapa skenave, mundesh shume mire ta dergosh ne gjyq k'te ceshtje.....

Gjithsesi nqs ka ndonje qe te korigjoje eshte i/e mirepritur , do ishte interesante po te lexoja te kunderten ( me ligj)

Ps....Iron flm per ate qe solle lart ishalla vlen per gjithe Antinacionalistet Shqiptare qe e kane mendjen tek leku dhe interesi..... Mos u ngopshin KURRE!!!!! :)


Une dy here ketu dhe nje here ne nje rast tjeter iu kam treguar rastin e fqinjit tim qe eshte vleresuar si supertalent, ka luajtur nje ndeshje per kombetaren U17 dhe pas kesaj ne Zvicer as ne nje klub (perfshi edhe klubin e tij) me vendimin e Federates Zvicerane te Futbollit nuk i eshte lejuar te luaj. Nje talent i rralle per shkak te nje ndeshjeje me kombetaren eshte shuar...ia doni kete te mire bashkekombasve tuaj? Dhe cfare do te fitoj sporti shqiptare nga kjo

Kete ua them me fakte dhe jo vetem fjale...eshte i lindur dhe rritur ne Zvicer, por prinderit i ka nga fshati im.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Une dy here ketu dhe nje here ne nje rast tjeter iu kam treguar rastin e fqinjit tim qe eshte vleresuar si supertalent, ka luajtur nje ndeshje per kombetaren U17 dhe pas kesaj ne Zvicer as ne nje klub (perfshi edhe klubin e tij) me vendimin e Federates Zvicerane te Futbollit nuk i eshte lejuar te luaj. Nje talent i rralle per shkak te nje ndeshjeje me kombetaren eshte shuar...ia doni kete te mire bashkekombasve tuaj? Dhe cfare do te fitoj sporti shqiptare nga kjo

Kete ua them me fakte dhe jo vetem fjale...eshte i lindur dhe rritur ne Zvicer, por prinderit i ka nga fshati im.

Qa je tu thone bre pash zoten mos ja fut kot ,ti po pshtyn mi shqiptare me kete mutin e gilanit a e din sa shqiptari e ka pshurre pasaporten o ardhe o dek nkufi per kosove edhe kan qen ne shume raste baben shqiptar nenen te huaj ti po flet kontra miku im ky o zviceran so shqiptar ska kurrqo shqiptare se secili shqiptar kur shef flamurin kuq e zi e kujton historin e te pareve te vet e pastaj ndalet mendon ky eshte perdore prej babes se vet se ky o fmij baba i vet nkoft patriot une jam nip i adem jasharit se me pa pas baben patriot te madh i kish thon bir ti luaj me cilin klub te duash po mos haro se je shqiptar...
Kam pa fjalet e ti ne twitter vetem beso se skam pa krimb me te madh do ta vuaj ate fanell keq ne Qemal Stafa do e presim si te vinte nga beogradi ta garantoj ,ata qe perbuzen ngjyrat kuq e zi zoti i mallkofte e kurreoxhaku i tyre mos qit tym.
 
Top