Gjirokastraaa...linjaaaa .

ZHIGO

Lucky me...
meqe puna zgjodhi tme internoj ne qytetin e bekuar te gjr-s , po hap siparin e njohjeve knej . fillimisht a ka ndonje lexues , admirues apo anetar nga ketej?

qe te mos vazhdoj te flas kot me veten un. se as monologu sna shko kto kohet e funit.


hajde mos tju vij turp...
 
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

E paske monolog me kursim mer lumjon
keq te paskan syrgjinos daku lol
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

çtë të thami...un mer amani...mir monolog po e po me kursim , po kta kan çdo gje vlla me kursim . I dite mu desh te pysja njonen per nje emer lokali ,

i mlodhi komet nqaf dhe ja futi vrapit .
nalo mi çpate i thash , se ste kerkova per gru...

a kupto tii nashti , ça halli mkan fut .

as lazaratsin se bojm dot , se kemi per tip... phaa.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Keni filluar te ankoheni per qytetin tim te ngurt :)
Zhigo te ardhurit konsiderohen perher , miq ...e gjirokastritet e kan per her deren e hapur ....
Nuk di cfar do te tregosh negativ per ket qytet madheshtor :)
 

LoSsT

VIP
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Pinky nuk ta shan njeri qytetin, po qe jeni cik dore shtrenguar jeni, Lol
 
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

zhig mos e degjo pinky, se kjo eshte gjys greke :)
une them bej icik me perpara daku ja nigjoje..me mire hap korespodenc me Janinen se sa me gjirokastren lol

[video=youtube;VOUZ9-Bt_D4]http://www.youtube.com/watch?v=VOUZ9-Bt_D4[/video]
 
Redaktimi i fundit:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Ne kohet e sotme te gjith jan icik dore shtrenguar . Gjirokastriteve ju ka ngel vec nami...po kot nuk i thon me mire syri sesa nami .....
 
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Ne kohet e sotme te gjith jan icik dore shtrenguar . Gjirokastriteve ju ka ngel vec nami...po kot nuk i thon me mire syri sesa nami .....

Syrin ki kujdes ti moj se nami rregullohet, o me leke o me te njofme e rregullojme :p
Pershendetje per kete sofer qe une e kam perhere ne zemer, e kam mike akoma gjirokastravecen e dreqit.... :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

zhigo ..hajde na thuaj c'shprehje ke mesuar andej na anet e mia ti

se na u proftase te pakten coc na thuac
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

ça do te dish ti psh ,

se un msoj shpejt , ne detyrimisht i bi ti kem msu te gjitha :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

ndonje shprehje tipike te gjirokastres

se po ti thashe une ckuptim ka
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

JO...........zhigo
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

thuji mi marla , thuje...se ju te Dervicianit keni shum per te thon :p

nashti , o monque . me teper kam mor nga veprat e tyre se sa nga shprehjet . ti duhet te kuptosh qe un jam tironc babaçan dhe kurrsesi smund te ppranoj me msu shprehje te huja , por kam mor huqe te tjera , kjo esht e sigurt :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

une nuk di me shti po gjithsesi

jane ca shprehje tipike gjinokastrite ne fakt qe cudi mos i kec degjuar

sa per huqe.....me rreshto ndonje

vetem ate me macen qe e lidhin jo , se eshte e vjeter sa vete gjirokastra

Ti je tironc eeeee....ja i here konit ti mer cun, ka kush dere del ti re lol
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Moni eshte kanakare Zhigo

Une sjam nga Dervicani jam nga shpia me carraca e budalla ne fis (mund te jem dhe une ajo Lol) por me pelqen me henger dreke anej kur vij, kurse kafen ne Lazarat :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

po marla po...kollopifqe me rigon

moj po ne lazarat cdo..derman se o te japin hislla ne vend te asaj 5fleteshit
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

po marla po...kollopifqe me rigon

moj po ne lazarat cdo..derman se o te japin hislla ne vend te asaj 5fleteshit

Dua te jap kontributin tim ne pasurite natyrore te vendit Lol Kam blere parcelen time e kam mbjell me lulëkuqe hahaa

Sme genjen dot me kolloqifte po dua mish shelegu nga Golëmi :D
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

ahahahahhahaahahah
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Ti je tironc eeeee....ja i here konit ti mer cun, ka kush dere del ti re lol

ka i der e modhe , shum e modhe monque . nashtina sguxoj me te permen limona , caracat , baçen ene pusin se nuk i pi mo njeri kto gjona...nashtina dum padhat 15 katç. masnej dikur kan pas thon , mthuj sa qypa me flori ke te thomi se kush je ,

qypat su kan pas numru me gishta para 40 , mrapa 45 i piu xhaxhi me goti kristali.

po ti ke pas qypa...apo ne ty si mu . ti pin tjeret e s'arrite me i pe dot vet. apo je nga ato me yll ne badh ti mi?

Moni eshte kanakare Zhigo

Une sjam nga Dervicani jam nga shpia me carraca e budalla ne fis (mund te jem dhe une ajo Lol) por me pelqen me henger dreke anej kur vij, kurse kafen ne Lazarat :p

ç'ne un kanakar...ç'te shtyu me menu ket gjo? te thoshe budallai fisit po ta besoja , po ket se çka dicka qe spo mpelqe. mund ta ket dhe fajin fjala , ene pse kuptimin e ka lozonjar , por prap njelet llaf i kompromentum per tu nigju . ahah

e habitshme por e vertet ajo puna budallait. po kan fillu me lulzu si shum kohet e funit s'po dalin mo te hajrit. po per demele ke nigju gjo ti na ka dal nomi?


qe thu ti monque , kot ja fus un po he...se s'kam msu ala gjo . me lag gishtat i shkrujta ato me siper.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Epo mos e zhgurudhjeps temen e gjirokastres
Ku o ajo tema tirones se kom dy llafe me ti thon or ti cun
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

po si mysafir , na e lejojn ne kta...grekfolesit. amon se sma bo zemra me nigju llafe jermi . mezi i maj me t'mira kto dy fije tela qe na ka njel ne zemer. mos ma prish shijen e kafes...

meqe je dhe nga katunet e tirones, flas
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Kuc he dreq...:p
Tashi teme tironcish ska kjo nahija jote?

Sta bojne te gjate kto te kodra kuqe daje

Me qit temen te thomi
 
Redaktimi i fundit:

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

kush kerko gje tha...nashti ti gjete gjirokarten me i klikim , mos te gjesh tironen tate . qe veç tiron i ka njel emri...se tjeter gjo nuk ka. apo ka?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Mali dajtit aty o

Se edhe skenderbeun e lujten venit ...nuk vje mo jabanxhiu me banane n'dore
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

marla , skjuzmi mi . skjuzmi . thaç çne un?!


çmal thu ti mi...sa ke pa shku? anej shkohet veç me zetor dhe per nje pjes te kufizume te populit tiranas . psh me shku atje me makin te duhen me vete 4 goma rezerv se me nji e vdekme qe do bosh pitstopin ,

imgjino i çik me bo pitstop ke katunaret e linzes , apo lanabregasit? ujqër , ujqër fare .

me verte . e di ti qe jabonxhit kan msu bllokun...e sdalin mo nkom?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Te dielen isha ne qafe mollw..hongra i kec
Po ti bish nga ura shkozes nuk te prishet asigjo
Atje te fresku o bo me kalu me redbull thom una
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gjirokastraaa...linjaaaa .

Ma qelbet temen e gjirokastres fare

Anicir po me vjen
 
Top