Godet me thikë motrën, arrestohet 24 vjeçarja. Në fillim e rrahu, pastaj… Policia jep detajet

Hera

Banned
Godet me thikë motrën, arrestohet 24 vjeçarja. Në fillim e rrahu, pastaj… Policia jep detajet

Ngjarje e rende brenda nje familjeje ne Tirane. Nje vajze 24 vjecare ka rrahur motren e me pas e ka goditur me thike.

policia-tirane_1_3_14_03


lg.php

Policia ben me dije se ka vene ne pranga vajzen me inicialet A.SH., 24 vjeçe, banuese në Greqi.

Sherri ka ndodhur ne shtepine e prinderve, pas nje konflikti te castit. Sipas policise, motra me e madhe, ka rrahur dhe më pas e ka goditur me mjet prerës, motrën e saj, 21 vjeçare, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 kanë arrestuar në flagrancë shtetasen A.SH., 24 vjeçe, banuese në Greqi.

Kjo shtetase në shtëpinë e prindërve, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka rrahur dhe më pas e ka goditur me mjet prerës, motrën e saj, 21 vjeçare, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti prerës.

***

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, falë reagimit në kohë kanë parandaluar përshkallëzimin e dhunës në familje duke bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit P.S., 51 vjeç.

Ky shtetas ka ushtruar dhunë psikologjike në mënyrë të përsëritur ndaj bashkëshortes së tij dhe mbrëmjen e djeshme e ka kanosur seriozisht për vrasje.

Materialet procedurale në lidhje me dy rastet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Dhunë në familje”.


Panorama.al
 
Top