Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Arfenilla

Themelues i Forumit
Gold AG ka publikuar versionin e dytë të këngës “Shqiptar”, të cilën e ka shoqëruar me videoklip.
Reperi nga Presheva, i cili jeton dhe vepron në Prishtinë, njihet për këngët me motive patriotike dhe fetare të kënduara nën ritëm hip-hop.

Pas këngës së parë “Shqiptar”, të lansuar në fillim të vitit dhe me të cilën mori mbi pesë milionë klikime, Goldi tash sjell edhe “Shqiptar 2”.

Edhe kjo këngë, që zgjat plot 10 minuta, prek problemet aktuale me të cilat përballen shqiptarët e Kosovës, si vrasja e Elvis Pistës, burgosja e hoxhallarëve dhe hajnitë e politikanëve.

Një tekst i fuqishëm dhe me kritika të drejtpërdrejta drejtuar udhëheqësve tanë dhe fytyrave publike edhe me emra..B lajmi 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Ky ket titullin duhet ta kishtebo Myslimanet 2, dhe feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria...
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Kjo këngë po dëgjohet nëpër autobusët e refugjatëve që po ikin nga Kosova, po iu jep mundësi që të e zbusin dhimbjen që po e lënë vendin.
I rregulluam të gjitha problemet, Goldi tash i ka do klikime më shumë, populli kënaqet me muzikë. Rryma shtrenjtë, uji po shtrenjtohet, me rendësi buka, se këto tjerat, luks janë
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Kush eshte elvis pista?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Kenge e qelluar, bume hesapi vetem se jo sikur e para. Alma lama e bajt me shendet ate qe ia ka thene lool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Kandidat për deputet,politikan që u vra në prit, rasti i tij ende është i pazbuluar.

Kuptoj....rrofsh per sqarimin
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Edhe kjo këngë, që zgjat plot 10 minuta, prek problemet aktuale me të cilat përballen shqiptarët e Kosovës, si vrasja e Elvis Pistës, burgosja e hoxhallarëve dhe hajnitë e politikanëve.

Problemet aktuale?
Ama mos ja fusni kot per koke te hoxhallareve!!! :p
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Fjalet e thena (shkruara/kenduara) tregojne nivelin e edukates tone fetare - edukativo-familare . Ky djali ka nevoj per nje keshille publike sepse Islami e ndalon nje veper te tille sic eshte duke vepruar ky permes muzikes .
Sic kane nevoj hajnat ta ndalin doren sic i permend ne textin e tij , edhe ky ka nevoj simbas meje ta ndal gjuhen prej fjaleve denigruese .

E permende Islamin , athere behu shembull me edukate te larte , nese deshiron qe vepra jote te jete e qelluar dhe e dobishme .
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Problemet aktuale?
Ama mos ja fusni kot per koke te hoxhallareve!!! :p

Mos jeton ne Mars ti, sepse ne Kosove aktuale ishin ato qe ceken ne kenge.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

E para punes i her nje fetar nuk duhet te vente alkol ne klip mund te gjente forma tjera e dyta sa veta vriten dhe ky nuk eshte problem i kosoves apo i politikes por i mafias... e treta Hoxhallaret su arrestuan te gjithe vetem nje pjese qe u dyshua per rekrutime...
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

E para punes i her nje fetar nuk duhet te vente alkol ne klip mund te gjente forma tjera e dyta sa veta vriten dhe ky nuk eshte problem i kosoves apo i politikes por i mafias... e treta Hoxhallaret su arrestuan te gjithe vetem nje pjese qe u dyshua per rekrutime...

1 korigjim te vogel , te dyshuar ishin ne fillim te hetimeve, jane ndaluar pas perfundimit te hetimeve me metoda infiltrimi dhe mbikqyrje.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

I bikan me qen tradhtar... e ky tipi i boka kong lol... prit ta coj cunin pak na gjumi tkuptoni kush mund te quhet Shqiptar

 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

E para punes i her nje fetar nuk duhet te vente alkol ne klip mund te gjente forma tjera e dyta sa veta vriten dhe ky nuk eshte problem i kosoves apo i politikes por i mafias... e treta Hoxhallaret su arrestuan te gjithe vetem nje pjese qe u dyshua per rekrutime...

E< dyt e punes ajo gota nuk eshte raki po me uji.... dhe ky eshte me duar te lidhura(pra i arrestuar nga mafija)tjetra eshte se mafit e kan zgjedh pune e tyre, po duhet te jen dikush tjeter te ndaloj ket mafi..e keta dikush tjeter ku jan qe 6 muaj?
e fundit fare me kryesorja . vetem u ben perrall se asnje hoxh nuk u shpall fajtore thjesht per hobi u arrestuan..


ps... zgjoje cunin nga gjum te mesoj se si duhet te jetoj nje musliman shqiptar.Duke ndegju golde ag.
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

E para punes i her nje fetar nuk duhet te vente alkol ne klip mund te gjente forma tjera e dyta sa veta vriten dhe ky nuk eshte problem i kosoves apo i politikes por i mafias... e treta Hoxhallaret su arrestuan te gjithe vetem nje pjese qe u dyshua per rekrutime...

Ti ne kete rast spo flet per mesazhin por per ate qe e jep mesazhin ne kenge, pra po i personalizon gjerat.

p.s. Per ty qenka shqiptar vetem kush e ben shqiponjen me duar apo e vendos ne spot ? (rasti i kenges se unikkatilit), shume qesharake.
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Mos jeton ne Mars ti, sepse ne Kosove aktuale ishin ato qe ceken ne kenge.

Nuk e njoh dhe as e degjoj tipin ne fjale!

Po ta le ty me rastin te perfitoj ndonje like dhe cik fame ,,,,
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Cudi, si flet per dic qe nuk e ke ndegjuar, kjo ndodhe vetem tek shqiptaret si gjithnje.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”


E< dyt e punes ajo gota nuk eshte raki po me uji.... dhe ky eshte me duar te lidhura(pra i arrestuar nga mafija)tjetra eshte se mafit e kan zgjedh pune e tyre, po duhet te jen dikush tjeter te ndaloj ket mafi..e keta dikush tjeter ku jan qe 6 muaj?
e fundit fare me kryesorja . vetem u ben perrall se asnje hoxh nuk u shpall fajtore thjesht per hobi u arrestuan..


ps... zgjoje cunin nga gjum te mesoj se si duhet te jetoj nje musliman shqiptar.

Arfe fillohet me nga e para... jo nga e dyta :D Nuk besoj se e ke xhiru videoklipin qe ke dieni te mirfillta, duhet te dish dicka qe se din dhe te flasesh me kemb ne toke Arrestimi i tyre si i fajshem si i pa fajshem u be para ardhjes papes pasi dihen kush jan ato Hoxhallar dhe nuk jan pa titull Terrorist, Thjesht e sakt praktikoje fen si nje fetare jo si ekstremiste. Kshu do ta msoj djalin...

Ti ne kete rast spo flet per mesazhin por per ate qe e jep mesazhin ne kenge, pra po i personalizon gjerat.

p.s. Per ty qenka shqiptar vetem kush e ben shqiponjen me duar apo e vendos ne spot ? (rasti i kenges se unikkatilit), shume qesharake.

Une flas ca shof dhe ca mendoj ca me duket mu e arsyeshme, e problemi kosoves jane ekonomia integrimi civilizimi...
Po jo tprekesh Ismail Kadaren nga nje palo cunak kto jan qesharake... se eshte figure.
Dhe jo vetem kush bon Shqiponjen po kush i knon me shpirt Shqiperise dhe jo vetem si pas menyres dhe fes qe i perket kengetarit, se Shqiptar eshte Ortodoksi, Myslimani, Katoliku, Bektashiu tan qe ndjej veten Shqiptar jan Shqiptar.
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Une flas ca shof dhe ca mendoj ca me duket mu e arsyeshme, e problemi kosoves jane ekonomia integrimi civilizimi...
Po jo tprekesh Ismail Kadaren nga nje palo cunak kto jan qesharake... se eshte figure.
Dhe jo vetem kush bon Shqiponjen po kush i knon me shpirt Shqiperise dhe jo vetem si pas menyres dhe fes qe i perket kengetarit, se Shqiptar eshte Ortodoksi, Myslimani, Katoliku, Bektashiu ta ndjej veten i tille.

Nuk do t'quhej kenge rap por kenge me ciftelia 1 sahat, po t'permendeshin ne kenge t'gjitha problemet e Kosoves, perfshire edhe ato qe i ke cekur.
Sa per Ismailin, e bajt me shendet, se e ka merituar, kur dihet armiqesia dhe mllefi qe ai e shfaq cdohere kur permendet identiteti i shqiptareve.
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Tani une jam vet Mysliman po jam realist, mvje keq qe me repliko duke fol brockulla. Dhe rapi ma i gjat nhistori ky eshte po deshe quje si dush ti.
Dhe Ismail Kadare thot realitetin njihet mbar boten. Po ashtu eshte shpallur qytetar nderi ne te gjitha pothujse qytet ne Kosove dhe Shqiperi, Ka titullin Krenaria e Kombit Shqiptar edhe nje palaco e permen... dhe Identiteti dihet pamvarsisht se realiteti per disa eshte i hidhur...
 
Redaktimi i fundit:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Cudi, si flet per dic qe nuk e ke ndegjuar, kjo ndodhe vetem tek shqiptaret si gjithnje.

Mos i pergjitheso o dolce :) thuj asaj personalisht jo "te gjith"
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Arfe fillohet me nga e para... jo nga e dyta Nuk besoj se e ke xhiru videoklipin qe ke dieni te mirfillta, duhet te dish dicka qe se din dhe te flasesh me kemb ne toke Arrestimi i tyre si i fajshem si i pa fajshem u be para ardhjes papes pasi dihen kush jan ato Hoxhallar dhe nuk jan pa titull Terrorist, Thjesht e sakt praktikoje fen si nje fetare jo si ekstremiste. Kshu do ta msoj djalin...
Po ti e fillova nga e para,, thash te respektoj :kohe:pse duhet te jem aty te verifikoj nje gje, kur jam e sigurt se nuk eshte alkohol ,se edhe ashtu nuk lejohet ,,nuk do shum per ta kuptu ket detaj te vogel wxp.Shiko tani te flasim per terrorizem ne kosove eshte humbje kohe ,sepse deri sot nuk u ndegju ni rast i vetem se ndodhe perveq shpifjeve,,,, se do ndodhe jo deshi te ndodh jo keshtu jo ashtu.FAKTET jan ato se flasin me mir se shpifjet:;;kur duhet te arrestosh diken duhet me pas fakte e jo tha keshtu ne rrjetin socjal dhe tani duhet me arrestu se eshte i rrezikshem x hoxha. Kjo eshte kulim i injorances te njerzev te pa ditur se ka kosova mjerisht.Sepse droga; prostuticion sot ne ks i ke te pranishem me shum se kurr! shiko sa familje jan duke ik cdo dit me nga 10 autobus jan duke ju drejtu shtetev tjera, per arsyje te kushteve te renda ekonomike , ik zgjedh keto qeshtje te rendesishme dhe primare njeher ,,, mos e le popullin te behen ekstremiste parandaloj ti vet si shtet pastaj merru me tjerat.E jo te arrestosh 15 hoxhallar dhe te mos kesh ase edhe nje fakt per ti denuar, kjo ndodhe vetem te ato vende ku shteti eshte ne fund te gremis
 
Redaktimi i fundit:

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po ti e fillova nga e para,, thash te respektoj :kohe:pse duhet te jem aty te verifikoj nje gje, kur jam e sigurt se nuk eshte alkohol ,se edhe ashtu nuk lejohet ,,nuk do shum per ta kuptu ket detja te vogel wxp.Shiko tani te flasim per terrorizem ne kosove eshte humbje kohe ,sepse deri sot nuk u ndegju ni rast i vetem se ndodhe perveq shpifjeve,,,, se do ndodhe jo deshi te ndodh jo keshtu jo ashtu.FAKTET jan ato se flasin me mir se shpifjet:;;kur duhet te arrestosh diken duhet me pas fakte e jo tha keshtu ne rrjetin socjal dhe tani duhet me arrestu se eshte i rrezikshem x hoxha. Kjo eshte kulim i injorances te njerzev te pa ditur se ka kosova mjerisht.Sepse droga; prostuticion sot ne ks i ke te pranishem me shum se kurr! shiko sa familje jan duke ik cdo dit me nga 10 autobus jan duke ju drejtu shtetev tjera, per arsyje te kushteve te renda ekonomike , ik zgjedh keto qeshtje te rendesishme dhe primare njeher ,,, mos e le popullin te behen ekstremiste parandaloj ti vet si shtet pastaj merru me tjerat.E jo te arrestosh 15 hoxhallar dhe te mos kesh ase edhe nje fakt per ti denuar, kjo ndodhe vetem te ato vende ku shteti eshte ne fund te gremis

Po flisnim si duhet quajtur kenga, tani cdo problem ka nje taktik dhe nje prapavije qe ndoshta po ti hym kushedi ku do dal e verteta :) Po mos kishte ven shishe qe ka pas mren alkol edhe kjo eshte e pa lejushme me sa di te vente dicka qe feja se ndalon.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po flisnim si duhet quajtur kenga, tani cdo problem ka nje taktik dhe nje prapavije qe ndoshta po ti hym kushedi ku do dal e verteta Po mos kishte ven shishe qe ka pas mren alkol edhe kjo eshte e pa lejushme me sa di te vente dicka qe feja se ndalon.
Po cfar alkoholi ama dhe ti ca thua o wxp !! po ai eshte spot dhe ti e din se ne spote dhe neper filma a lejohet alkooli apo jo.Po edhe te jet alkohol me rendesi mos te konsumosh .:girlshok:
 

WxP

Hidrauliku
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po them qe sduhet ishte fare si ide se bje ndesh me fen e vet ai vet e ka kriju ket klip, se krijova un !!! Nejse ty te duhet ta mbrosh per vet faktin se i ka knu Myslimaneve Po dashje pa dashje dilni dhe ne mbrojtje te Myslimaneve Eksteremist. Prandaj zbrisni me kemb ne tok dhe analizoni se jo cdokush pse tha i llaf ka drejt.
Kenget e Myslimaneve jan vetem syret, e i dedikohen Allahut

Naten
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po flisnim si duhet quajtur kenga, tani cdo problem ka nje taktik dhe nje prapavije qe ndoshta po ti hym kushedi ku do dal e verteta :) Po mos kishte ven shishe qe ka pas mren alkol edhe kjo eshte e pa lejushme me sa di te vente dicka qe feja se ndalon.

Prezenca e alkoolit ne nje tryez bene qe te mallkohet nga Zoti edhe ai qe eshte ne tryez dhe jo vetem konsumuesi i alkoolit . keshtu eshte e thene nga profeti i dashure i Zotit .
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Kenget e Myslimaneve jan vetem syret, e i dedikohen Allahut

Naten

Afrimi tek Zoti behet permes sureve te Kuranit ashtu eshte , dhe afrimi nuk behet me sharje dhe ofendime si ky djali qe bene kesi lloj muzike .

Ta ndimova pakez WxP !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po kush tha qe po tenton te afrohet tek Zoti me muzike goldi o cen, mos fol per zemrat e njerezve, duke e ditur se e ke gabim.
 
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

Po kush tha qe po tenton te afrohet tek Zoti me muzike goldi o cen, mos fol per zemrat e njerezve, duke e ditur se e ke gabim.

WxP tha cka kendojne muslimanet . Dhe une e citova dhe e konfirmova fjaline e tij se cka duhet te kendojne muslimanet dhe me cka eshte i kenaqure Zoti . Dhe per veprat po flas , se zemrat sja shohe ! Dhe kam plotesisht te drejte te beje kritikimin e veprave .
 

Kaqanikasja

Kaçanikasja
Titulli: Gold AG shpërthen edhe në këngën “Shqiptar 2”

I Lumte se me te vertet i prek te gjitha qka duhen te preken dhe ska diskutim GOLD AG eshte njesh
 
Top