Gra te bukura...

milva

Anëtar Aktiv

Gruaja më e bukur në botë, princesha egjiptiane me origjinë nga Korça​

Te njihemi me grate me te bukura te Botes...sillni !auto_3-21573923753.jpgPrinceshë Fevzia ishte bija më e madhe e Mbretit Fuat të Egjiptit, i pari mbret egjiptian i kohëve moderne, ajo është e njohur edhe si motra më e madhe e fatkeqit mbretit Faruk, të cilin shqiptarët e kanë dëgjuar më të shumti, pasi ai i dha strehë mbretit Zog të Shqipërisë pas arratisjes së tij nga Shqipëria në prill të ’39. Para se të flasim për Fevzien, le te themi dy fjalë për familjen e saj mbretërore dhe origjinën e tyre të pamohueshme shqiptare.
 

milva

Anëtar Aktiv
Eshtë e njohur që Familja Mbretërore Egjiptiane ishte një familje shqiptare e mbetur atje që nga koha e themeluesit të Egjiptit modern nga gjenerali shqiptar, i madhi Mehmet Ali me origjinë nga Zëmblaku i Korçës (jo nga Pojani siç flitet), i dërguar në Egjipt nga Sulltani turk për të shtypur rebelimin Mamluk (Mamluk në arabisht do të thotë, i huaj ose edhe i bardhë) pas tërheqjes së ushtrisë së Napoleon Buonopartit. Mehmet Ali shkoi në Egjipt në vitin 1805 në krye të një ushtrie turke të udhëhequr nga një bërthamë ushtarësh shqiptarë prej 6000 trupash, të përzgjedhur nga vetë Mehmet Ali. Ai i nënshtroi mamlukët me luftë e me dredhi dhe vendosi në Egjipt dinastinë e tij.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Gjith me ka plq kjo femer..ama nuk ka tipare shqiptare vallahi?
 

milva

Anëtar Aktiv
5e20224019367-marilyn-monroe-photoshoot-beach-new-york-1957-sam-shaw-coverimage.jpgPrej shumë vitesh Marilyn Monroe është ndarë nga jeta, por ajo ende e influencon ‘Hollywood-in’. Ja një shprehje e saj: Papërsosmëria është bukuri, çmenduria është gjeniale dhe është më mirë të jesh plotësisht qesharak sesa i mërzitshëm.
 

milva

Anëtar Aktiv
Elizabeth-Taylor.jpgElizabeth Taylor lindi në Angli dhe u zhvendos në Kaliforni gjatë Luftës së Dytë Botërore. Nëna e saj i thoshte gjithmonë se ajo duhet të ishte pjesë e filmave. Ajo përfundoi duke u bërë një yll i famshëm i Hollywood-it dhe aktiviste.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me pelqejne femrat e bukura. :)
Jo me pak dhe meshkujt e bukur. :p
 
Nje nga grate me te bukura te te gjitha koherave, me terheqese, nje ikone pertej kohes, nje FEMER plot klas dhe bukuri fizike, shpirterore dhe intelektuale.
E kam adhuruar qe adoleshent e vazhdoj ta adhuroj akoma sot.
Aq shume saqe kur shkova per here te pare ne Brx nuk vajta te Atomiumi, as te Maneken Pis, aq me pak ne Grand Place por doja te shihja te paren shtepine ku ajo ka lindur ne Ixelle?
portraitsok122.jpg
Ps-Emrin s'po ja them, por ju qe se njihni ju marrte lumi ju marrte
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Nje nga grate me te bukura te te gjitha koherave, me terheqese, nje ikone pertej kohes, nje FEMER plot klas dhe bukuri fizike, shpirterore dhe intelektuale.
E kam adhuruar qe adoleshent e vazhdoj ta adhuroj akoma sot.
Aq shume saqe kur shkova per here te pare ne Brx nuk vajta te Atomiumi, as te Maneken Pis, aq me pak ne Grand Place por doja te shihja te paren shtepine ku ajo ka lindur ne Ixelle?
Shiko fotografinë 1921406
Ps-Emrin s'po ja them, por ju qe se njihni ju marrte lumi ju marrte
Kjo eshte nje qytetare Belge ARTISTE me plot kuptimin e fjales figurë e kinomatografisë boterore Audrey Hepburn?
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Si nuk qenka sjelle ndonje grua pa tipare kaq simetrike e perfekte. ?

Te bukuren fizike e pelqejne te gjithe por per mua eshte dicka qe as nuk duhet permendur pasi nuk eshte zotesi e njeriut. O ta jep o s'ta jep Zoti.
Gjthss une prej xhelozise e them xhanem. ??
 

A2.

Kūki Yomenai
Si nuk qenka sjelle ndonje grua pa tipare kaq simetrike e perfekte. ?

Te bukuren fizike e pelqejne te gjithe por per mua eshte dicka qe as nuk duhet permendur pasi nuk eshte zotesi e njeriut. O ta jep o s'ta jep Zoti.
Gjthss une prej xhelozise e them xhanem. ??
ne njerëz normal i pëlqejmë gra të bukura... nuk jemi si sapiosexualët ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Une po te kisha qene burre,do martoja vetem nje grua te bukur. Ahahahagaha
 

A2.

Kūki Yomenai
Une po te kisha qene burre,do martoja vetem nje grua te bukur. Ahahahagaha
unë po të isha grua do të martohesha vetëm me ndonjë torollak të pasur... ç'të duhet dikush që filozofon si unë... ? ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
unë po të isha grua do të martohesha vetëm me ndonjë torollak të pasur... ç'të duhet dikush që filozofon si unë... ? ?
Eshte e lodhshme te kerkosh pastaj tere jeten,vargjet e humbura neper theker. Ahahagag
Kshu qe me mire nje filozof. :p
 
  • Haha
Reactions: A2.

A2.

Kūki Yomenai
Eshte e lodhshme te kerkosh pastaj tere jeten,vargjet e humbura neper theker. Ahahagag
Kshu qe me mire nje filozof. :p
s'mund ta di unë më mirë, s'jam grua, por, po të isha grua, më mirë vargje të humbura nëpër thekër se sa hangarin bosh e pa thekër fare ? ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
unë po të isha grua do të martohesha vetëm me ndonjë torollak të pasur... ç'të duhet dikush që filozofon si unë... ? ?
me m'fal aaa se po nderhyj kot por: Kush ta ka mush mendjen qe filozofon?! ????
 

A2.

Kūki Yomenai
me m'fal aaa se po nderhyj kot por: Kush ta ka mush mendjen qe filozofon?! ????
hahah... nuk e kisha fjalën për filozofinë e mirëfilltë, të Sokratit a Friederich Nietzsches... po kështu bumbling kotë e kotë...
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
199944131_4455903591095011_8663417949007752184_n.jpg


Laura Antonelli
 
Top