Gra te bukura...

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po mer ka sa t dush t bukra saqe me i vu ene wallpaper n telefon ???
Ktu vec legally kam shiku tu vu foto tjerat tana bajn interessante vjen foto 5 sekonda,per mu e bukur asht nji vajz e thjesht pa komplekse.
 
Grace Patricia Kelly, njohur si Grace Kelly ose Grace e Montecarlos, aktore amerikane dhe dive e Hollywoodit, nderuar me Oskar, princeshe e Montekarlos dhe e ema e Princit te sotem Albertit, Princeshe Stafanie dhe Princeshe Karolina, vleresohet akoma sot si nje nga grate me te bukura ne bote!
gettyimages-517423148-1555080534.jpg
 

OldSoul

Plak Hesapi

Gruaja më e bukur në botë, princesha egjiptiane me origjinë nga Korça​

Te njihemi me grate me te bukura te Botes...sillni !Shiko fotografinë 1921272Princeshë Fevzia ishte bija më e madhe e Mbretit Fuat të Egjiptit, i pari mbret egjiptian i kohëve moderne, ajo është e njohur edhe si motra më e madhe e fatkeqit mbretit Faruk, të cilin shqiptarët e kanë dëgjuar më të shumti, pasi ai i dha strehë mbretit Zog të Shqipërisë pas arratisjes së tij nga Shqipëria në prill të ’39. Para se të flasim për Fevzien, le te themi dy fjalë për familjen e saj mbretërore dhe origjinën e tyre të pamohueshme shqiptare.
Sa i kish vithet?
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

milva

Anëtar Aktiv

Këto janë 10 gratë më të bukura në historinë e Shqipërisë (FOTO) Deri ne vitin 2017!auto_Mbreteresha_Geraldine1486493849.jpg

Mbretëresha Geraldinë
Mbretëresha e vetme e Shqipërisë, bashkëshortja e mbretit Ahmet Zogu i Parë, ishte një zonjë shumë e bukur dhe elegante. Hungarezja e bukur mbeti një grua sharmante, deri në ditët e fundit të jetës.
 

milva

Anëtar Aktiv
auto_Margarita_Xhepa1486493853.jpg
Margarita Xhepa
Aktorja e mbi 150 roleve në teatër dhe 32 në kinematografi, do të spikaste jo vetëm për talentin e rrallë, por edhe për pamjen e saj të jashtme. Lushnjarja e bukur Margarita Xhepa mban titujt “Artiste e Kombit” dhe “Nderi i Kombit”.
 

Aleks30

Banned
Emmm.....
E bukur....
Qe di te flas. Qe di te sillet sidomos ne publik...
Qe di te tregoj elegance.....
Qe di te buzeqesh me dashamiresi kur duhet dhe me ironi kur eshte momenti.....
Grua e bukur
Ne paraqitje po.
Brune me sy blu
 

milva

Anëtar Aktiv
auto_Edi_Luarasi1486493854.jpg
Edi Luarasi
Aktorja e skenës dhe filmit, prezantuese e festivalit të 11-të në RTSH, rrobaqepëse me kategori të shtatë, ku përpos këtyre virtyteve është vlerësuar edhe për bukurinë e saj të jashtme. Aktorja Edi Luarasi ka interpretuar mbi 70 role në skenë.
 

milva

Anëtar Aktiv
auto_Valbona_Selimllari1486493859.jpg
Valbona Selimllari
Është shpallur Miss-i i parë shqiptar, por publiku e ka cilësuar gjithnjë si Miss-in më të bukur të të gjitha kohërave. “Bobi” siç e thërrasin miqtë ka qenë gjithashtu edhe imazhi i parë i reklamave shqiptare. Ajo është nënë e tre fëmijëve dhe duket sikur vitet për të kanë stopuar.
 

milva

Anëtar Aktiv
auto_Eli_Fara1486493858.jpg
Eli Fara
Nëse i hedh një sy titujve të gazetave, Eli Fara konsiderohet si gruaja që ka bërë një pakt të përjetshëm me rininë. Këngëtarja e serenatave korçare vazhdon të jetë një nga femrat më të bukura dhe të komentuara të showbiz-it shqiptar.
 

milva

Anëtar Aktiv
auto_Rajmonda_Bulku1486493855.jpg
Rajmonda Bulku
Në vitet 80 kinematografisë shqiptare do ti shtohej një aktore shumë e bukur dhe ajo ishte, Rajmonda Bulku.
 

Alfe

Antarë i Respektuar
Shiko fotografinë 1921383Prej shumë vitesh Marilyn Monroe është ndarë nga jeta, por ajo ende e influencon ‘Hollywood-in’. Ja një shprehje e saj: Papërsosmëria është bukuri, çmenduria është gjeniale dhe është më mirë të jesh plotësisht qesharak sesa i mërzitshëm.
Interesante kjo shprehja "Më mitë qesharak sesa I mërzitshëm"
 
«There are women and there are women – and then there is Kate. There are actresses and actresses – and then there is Hepburn.»
Katharine Hepburn
katharine_hepburn.jpg
 
Top