GRATË OSE TA DHUROJNË ZEMRËN, OSE TË SHUMËZOJNË ME ZERO…

Gratë mund të ndihen komplet të thyera përbrenda, të shuara totalisht, ama të buzëqeshin sikur të mos u ketë ndodhur gjë, edhe pse ndiejnë sikur jeta u është ndarë në mijëra copëza.

Gratë e shohin perëndimin e bukur, dhe e dinë se dora më e sigurt që mund të shtrëngojnë kur dielli puth detin, është dora e tyre. Ato e dinë se dashuria për veten është e vetmja mënyrë për të mos i lejuar të tjerëve ta shuajë buzëqeshjen e tyre.

Gratë mundohen të tregohen të forta, sepse e dinë se pjesa e tyre më intime, më e ndjeshme dhe më e fshehtë, u duhet treguar vetëm atyre që dinë ta prekin zemrën me dashuri, me mirësjellje dhe ëmbëlsi. Gratë e dinë se kur është momenti për t’u larguar. E dinë, e ndiejnë dhe e bëjnë një gjë të tillë me klas. Një vendim të tillë ato e marrin me atë dinjitet që kanë përbrenda që nga momenti i lindjes, pa bërë pyetje dhe pa u treguar të dobëta. Ato kthehen me buzëqeshje dhe largohen pa bërë zhurmë, edhe pse ndërkohë që largohen, lotët i pushtojnë sytë e tyre.

Gratë kur ringrihen, pas një rënieje që nuk e prisnin, kanë një dritë në sytë e tyre që i bën më të bukura dhe më speciale. Kjo është drita e dikujt që ka vuajtur dhe që mund të të mësojë të duash. Gratë e dinëse jo gjithçka duhet të shkojë mirë, mjafton që të jetë diçka e bukur. Gratë kur dashurohen, ta dhurojnë zemrën plotësisht, sepse ato dashurojnë ose plotësisht, ose fare. Nëse i tradhëton, të shumëzojnë me zero dhe nuk të llogarisin më në jetën e tyre/bota.al

Screenshot_20220708-222340_Google.jpg
 
Ta dinin meshkujt sesa të rrezikshme jemi,do mendoheshin mirë para se të luanin me ndjenjat tona.
 
Vallaj me mire te te shumezojne me zero se sa te ta japin zemren.. Jo per gje por po ta dhane, ta kane me te futme.
 
  • Haha
Reactions: D.
gra qe te dhurojne zemren?
-Ku ka mo ksoj grash qe bojn dhoro mer babe ca thoni kshu?
s'ka mo dhoro kerkund, ilaqim ene un jom si Lenini:
"Nuk pranoj dhoro nga askush" :p lool
...............................................................................
Zemra e nje femre Pushtohet dhe nuk Dhurohet! :)
(@NeVertiti - e thashe mire apo ja futa kot mgja?! lool🤗)
 
Eshte idealizim i bukur tema, me shume mundesi eshte qe femra sidomos ne ditet e sotme aktivizon mendjen dhe ben llogarine e rastit
duhet kujdes pra nga meshkujt se si dihet:)
 
Zemra e një gruaje
Them shpesh me vete
Ngjan me një xixëllonjë
Që digjet në heshtje
Provoni ti buzëqeshni një zemre t'thyer
Mos përbuzni lotët në sytë e mallengjyer
Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
Se buzët e tua do vyshken do plaken
Kur qesh ëndrrat zgjon në shpirtin e valuar
Ngjan me lindjen e diellit
...jo s'është e vonuar
 
"A të pëlqen dashuria?
Nuk e di.
E ke tani?
Po, e kuptova që e kam. Filloi me dorën, herën e parë që e mbajte. "Të mbaj" është folja ime e preferuar.
A je i dashuruar me mua?
Fillova me dorën që ra në dashuri me tënden kur e mbajte. Pastaj plagët ranë në dashuri dhe filluan të shërohen shpejt.
Pra, a të pëlqen dashuria?
Është e rrezikshme. Plagët na ikin. Nuk është serenatë në ballkon, i ngjan furtunës, përpëlit detin lart, e përzien poshtë.
Nuk e di nëse më pëlqen "......

Erri De Luca
[Peshqit nuk i mbyllin sytë]
 
Top