Greqi, papunësi edhe më e lartë, mbi 27%

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
timthumb.php


ATHINث – Papunësia reale në Greqi është shumë më e lartë se sa 27,2%.

Kjo sipas të dhënave të publikuara dje nga Instituti i Statistikave në Greqi (Elstat) për janarin e kaluar.

Duke marrë në konsideratë numri i atyre që janë pa punë për një kohë të gjatë dhe atyre, që me pak ditë punë nuk ia dalin dot t’u bëjnë ballë problemeve ekonomike familjare.

Këtë mbështet në një komunikatë të shpërndarë në Athinë, Konfederata e Përgjithshme e Punëtorëve të Greqisë (Gsee), një nga sindikatat më të mëdha në vend.

/Shekulli Online/Përgatiti:M.A./
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Greqi, papunësi edhe më e lartë, mbi 27%

Kur te kapim 30 do dalim ta festojme :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Greqi, papunësi edhe më e lartë, mbi 27%

e hengren simiten edhe k'to :)
 
Top