• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Pse ja fut kot C3nI ? Kta persona mund te ken qen te pire,te cmendur apo manjaker etj,pse ja heth fajin 1 fes tjeter?
Nuk eshte hera e pare qe vajzat me mbulese apo me hixhab , dhunohen nga pabesimtaret . Dyshimet ekzistojne , kur nje femer me mbulese SULMOHET ...

Pse nuk po sulmohet ndonje muslimane pa veshje Islame psh ?
 

cent

Banned
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Nuk eshte hera e pare qe vajzat me mbulese apo me hixhab , dhunohen nga pabesimtaret . Dyshimet ekzistojne , kur nje femer me mbulese SULMOHET ...

Pse nuk po sulmohet ndonje muslimane pa veshje Islame psh ?
Po ti fajesove TE KRISHTERET,me ca bazash e ngrite kete akuze?
Sipas teje kur ndoth 1 akt terrorist me bombe ,duhet te fajesojm Myslimanet? E ke gabim C3nI te gjykosh 1 FE per shkak te disa psikopateve qe bejn akte te tilla
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Nuk e kuptoj pse duhet cilsuar nje grua muslumane??

Kto raste jan makabrre per nje femer shtatzane ska rendsi feja e saj esht njeri mbi te gjitha dhe skemi pse ta cilsojem muslumane apo krishtere pa pik lidhje kjo....

Me vjen keq per kte femer qe ka humbur femijen e saj ne menyr brutale nga legenat qe sorrollaten rrugve si qener .....Dhe mos kaloni cdo tem ne diskutime fetare mbi te gjitha po flasim per nje njeri per nje nene qe humbi foshnjen e saj nga kta lloj mostrash.....
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Po ti fajesove TE KRISHTERET,me ca bazash e ngrite kete akuze?
Sipas teje kur ndoth 1 akt terrorist me bombe ,duhet te fajesojm Myslimanet? E ke gabim C3nI te gjykosh 1 FE per shkak te disa psikopateve qe bejn akte te tilla
Jo , nuk i fajsova te krishteret ! Por , i fajsova shtetet e krishtera , per propaganden e tyre te keqe qe bejne ndaj Fese ISLAME . Eshte dallim i madhe ndermjet shtetit dhe te krishtereve . Se beje aq lehte gabim centi . Se ka edhe besimtare te krishtere qe kane moral te mire ! E ata i ruaj shume here , se mua me ka ra te lexoj me shume te krishtere te pamoraleshem neper rrjetet socilale . Po , krejt te njejte nuk jane , secili e perfaqeson veten e vete .
 

Kila

VIP
Mosha
25
Vendndodhja
Sa ktu atje ..
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Nuk eshte hera e pare qe vajzat me mbulese apo me hixhab , dhunohen nga pabesimtaret . Dyshimet ekzistojne , kur nje femer me mbulese SULMOHET ...

Pse nuk po sulmohet ndonje muslimane pa veshje Islame psh ?
rastet e grave pa mbulese qe sulmohen jane me te shpeshta !
Po dhe sikur te shkote nje franceze ne ata vendet myslymane rrezik do e digjnin te gjalle !
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

...se cfare monstrash mban kjo toke!! I urrej meshkujt qe ushtronje dhune ndaj femrave...
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Kjo cfare ka ndodhe edhe mekat dhe gjynah, sidomos per foshnjen qe ska asnje faj... Pa marr parasysh rrethanat ose shkaqet ose personat qe e kan sulmuar kete grua, kjo mbetet krim... Ne mundemi vetem te spekulojm, por per nje gje jam 100% e sigurt, se ato persona mund te ken qene maroken, franzes ose afrikan, por asnjeher musliman... se muslimani qe llogaritet musliman nuk sulmon nje femer te huaj , lene me nje muslimane shtatezen, dhe tja hek hixhabin...kjo eshte marrezia e radhes, po prap e them, gjynah, se ende tentoni ju ta gjini autorin duke u bazuar se kush jeton ne periferi, nuk besoni se nje frances nuk mund te shkoj dhe te sumloj vec pse jetojn atje musliman... po sidoqe te jete, denimin ata persona do e marrin, mos nga shteti nga Allahu...
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Nje akt i tille eshte barbar edhe nuk duhet te tolerohet. Nga kushdoqofte te jete bere (mysliman apo jo mysliman). Secili nga ne do te ishte hipokrit nese s'do e denonte nje akt te tille. Njeriu ka lirine e te shprehurit dhe te jetes private.
 

LoSsT

VIP
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Palacalliqe ! Fshati digjet e kur*va krihet, ky eshte paraleli i kendveshtirmit ne gjykimin e kesaj ngjarje te rende nga disa... Vertet gjynah !
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
In Your Dreams !
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Une jam i mendimit qe temes ti shtohet dhe 1 fjale tjeter: "Gruaja myslimane shtatzene sulmohet ne Paris,humbet foshnjen Myslimane".....:drumepre::drumepre:
 
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Me duket se Francezet kto vendet ne periferi i quajn 'banlieues' dhe me aq sa kam degjuar une, jane i cik si ghettos ku jetojne kta Afrikanet dhe Marokenet sic tha dhe Love kshu qe shancet qe te jete sulmuar nga nje tjeter musliman jane te medhaja. Gjithsesi muslimane, jo muslimane, viktima e sulmit ngelet gjithmone njeri kshu qe gjynaf...paskan qene psikopat fare kta qe paskan dash me i shqyer rrobat...se marr vesh ca ka dash te arrijne.
Po kështu quhen mëse e saktë "les banlieue" ose "les cités" të cilat kanë vec emigrantë dhe janë të banuara nga afrikanë, arabë që përbëjnë shumicën e këtyre banesave shumëkatëshe. pastaj ke të tjerë si: afgan, indian, turq, serb, kinez etj etj por që shumica e popullsisë së banlieue është me origjinë të huaj dhe jo franceze..

Mesa duket Loveri se paska parë filmin Banlieue 13 të regjisorit të njohur Luc Besson ;).. që është një e vërtetë e jetës në periferi..


Kete krim racist e kane bere jomuslimanet Love ! Sepse vajza muslimane ka qene me hixhab . Dhe ky krim eshte si rezultat i propagandes se shteteve te krishtera .

Zoti i shperbleft (si din Ai !) keta njerez te prishur , se nuk ke cka te thuash per njerezit e tille . Ta mbysesh femjen ne bark te Nenes , vetem njerezit e humbur e bejne kete ! E shtrohet pyetja kush jane njerzit e humbur ?! Ata te cilet e urrejn ISLAMIN , Hixhabin , Kuranin , rrugen e drejte !
Mendoni se në kaq kohë krijimi të Parisit dhe periferive të tij ky është krimi i parë i tillë që bëhet në historinë pariziene? A jeni në rregull cfarë flisni apo si? Ka patur krime dhe më keq akoma ku kanë përfunduar në perdhunime (ku mendoj se dhe ky akt ka qënë në qëllim përdhunimi të femrës dhe aspak ska të bëjë me shaminë e saj ).. Ju ecni në tym kot, hë se është një lajm për muslimane dhe oburra të shprehim urrejtjen që kemi për të krishterët ncncnc

Po të ishte një femër franceze a do hidheshit në këtë mënyrë ju të thonit mos kanë qënë arabët musliman që e kanë bërë ..jo absolutisht që jo e keni mbushur këtu dy faqe thjesht për të shprehur urrejtjen tuaj ndaj vendeve katolike pfff nuk ju shkon për shtat kjo e folur urrejtjeje nëse jeni njërëz që besoni ;) në vend të bashkoni njërzit ti bëni të kuptojnë besimin tuaj ju i shtyni më keq të mendojnë të kundërtën ..


Jo ore, mos ia fut kot, sepse ne nuk jetojme dhe s'ja kemi haberin as idene cfare ka, cfare ndodhe ne periferite e Parisit. Te vetmen e kemi Love, ajo eshte eksperte :tharse:
Absolutisht fare nuk ia paske idenë e gettove pariziene ;) dhe po flet në ajër, vetëm nga fakti që ka qënë muslimane dhe e mbuluar dhe duke u nisur nga kjo pikë kërcen si gjeli kot më kot të mbrosh idealet e tua pa ditur asgjë rrethanat apo cështjen si është në të vërtetë..
Francezët asnjëherë nuk kanë bërë sulme ndaj muslimanëve në francë sepse 1: Nuk duan tia dinë fare për muslimanët dhe 2: Nuk u leverdis të kenë konflikte me muslimanët sepse kanë shumicën e popullsisë së huaj vendase ..

Nuk janë rastet e para jo ehuaa sa ka patur si kjo që kanë sulmuar nëpër rrugët e parisit apo periferitë e tij, dhe do ketë gjithmonë sepse njerëzimi sot po kthehet në kafshë kudo jo vec nëpër rrugët e parisit..

Në periferinë pariziene me plot bindje e them këtë që nuk ka si të jetë sulmuar nga një francez ;) kur në to jetojnë vec të huaj .. Jam rritur në paris, është njësoj si ti që je rritur aty ku je dhe e njeh qytetin tënd ;) dhe nuk thashë jam e vetja që jetoj këtu, por të thashë e di shumë mirë kush jetojnë aty dhe cfarë ndodh aty.. dhe nuk ka mundësira të jetë sulmuar nga njërëz për qëllimë feje :)
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

dhe duke u nisur nga kjo pikë kërcen si gjeli kot më kot të mbrosh idealet e tua pa ditur asgjë rrethanat apo cështjen si sëths në të vërtetë..
Po pra, cfare kujtove ti ? Padyshim qe gjeli i mbron idete e veta kur sulmohet nga pulat pa koke :cool:
 
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Po pra, cfare kujtove ti ? Padyshim qe gjeli i mbron idete e veta kur sulmohet nga pulat pa koke :cool:
Unë as nuk dua të kujtoj asgjë në lidhje me hedhjet e tua gjelaloshe :).. sepse shof që ti flet nga ana e fjalës "muslimane" dhe jo nga ana e krimit ndaj një femre që është prekur një femër dhe jo shamia e femrës .. dhe ja ti kur sdi ctë thuash ia këput përsëri fjali që as kanë lidhje me temën dhe kot më kot.. ik pi ndonjë pije freskuese loverdjali :)..
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Mund të më akuzojnë për ironi të tepruar megjithatë jo pa shkak ironizohet.Mjafton të shohësh tek tema e vrasjes në Londër për të kuptuar pse ironia është e nevojshme.Tani mund të thuash që ky sulm me shumë mundësi është bërë nga muslimanët për të manipuluar njerëzit dhe për të shpallur terroristë krishterët.Sigurisht edhe një sulm i manipuluar nga media për interesa të ngushta të të interesuarve që duan ti nxjerrin krishterët si terroristë.Me aq sa thuhet dhe lexohet kjo kishte takuar një musliman dhe i kishte thënë që do konvertohej në krishtere,prandaj këta e kishin rrahur dhe i kishin hequr shaminë.Kështu u gjykua tema e atij njeriut të pafajshëm që i prenë kokën në mes të Londrës.Nuk kuptoj pse kjo temë duhet të trajtohet ndryshe?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen

Unë as nuk dua të kujtoj asgjë në lidhje me hedhjet e tua gjelaloshe :).. sepse shof që ti flet nga ana e fjalës "muslimane" dhe jo nga ana e krimit ndaj një femre që është prekur një femër dhe jo shamia e femrës .. dhe ja ti kur sdi ctë thuash ia këput përsëri fjali që as kanë lidhje me temën dhe kot më kot.. ik pi ndonjë pije freskuese loverdjali :)..
U mesuam me aktrimin tuaj my Love, hajt mos ke dert se une jam cdohere i freskuar, edhe kur s'pi pije :D
 
Top