Gruaja...

milva

Anëtar Aktiv
Nje nga mrekullite e pakta dhe te padiskutueshme te kesaj bote eshte ekzistenca e grave te forta dhe inteigjente.
...
Mbrapa cdo gruaje te forte qendron nje jete, e cila nuk i pat lene asaj asnje zgjedhje tjeter:
Brenda cdo femre inteligjente, qendron nje grua e forte, qe di te zgjedhe jeten qe do...

Artan Mullaj

Mesa shoh jemi shume femra ketu ne forum dhe dua te diskutojme se bashku per kete krijese te bukur ,te brishte , per kete" Mrekulli te pakte te padiskutueshme" sic e ka vleresuar Artan Mullaj, Cfare kini arritur ne jeten tuaj ne raport me mirvajtjen e marteses suaj ,ne mire rritjen dhe edukimin e femijeve tuaj ,ne arritjen e qellimeve qe i kini vene vetes per t'a kaluar sa me mire martesen sidomos ju qe jeni ne emigrim ,gjeni kohen e duhur?
 

milva

Anëtar Aktiv
Abisi!Nuk di ne je vertet beqar/e ,po ke shoqe femra te martuara apo jo ,shoqe qe te pakten njehere ju jane hapur apo ankuar qofte edhe per ndonje cingerime te jetes se tyre...prandaj mund te japesh mendim ,diskutojme se bashku!
 

milva

Anëtar Aktiv
Ky Artan Mullaj eshte filozofi me i madh mbas Nard Ndokes.
Artaj Mullaj është gazetar, piktor shkrimtar dhe aktivist. Është autor i disa romaneve të vlerësuara nga kritika dhe librave me natyrë filozofike
Artan Mullaj ka përfunduar studimet në Universitetin e Tiranës, ku u dipllomua si inxhinier elektrik për energjitikën. Në vitin 1992 emigroi në Itali e më pas në Greqi, ku konkuroi dhe fitoi të drejtën e studimeve në institutin ”Karapiperios“ të artit bizantin figurativ, në degën e ikonografisë.
Në vitin 1996 u dipllomua si piktor ikonograf dhe fitoi të drejtën e ushtrimit të këtij profesioni.
Ka realizuar në vazhdim piktura murale në 17 kisha të reja ortodokse në qytete të ndryshme të Greqisë, midis të cilave, objekte të tilla të rendësishme si katedralen e qytetit të Katerinës dhe Selanikut.
Në të njejtën kohë ka ndjekur seminare gazetarie dhe është angazhuar me shkrime të ndryshme analitike në media të ndryshme shqiptare dhe evropiane.
Është anëtar i Federatës Botërore të Gazetarëve
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Kur eshte vajz, te edukohet si duhet dhe ta martosh, hap nje der xhehneti per prinderit.
Kur martohet ja plotëson fene bashkshortit.
Kur behet Nene nen kembet e saj eshte xhehneti per femijet e saj.
Kjo eshte femra ne islam.
 

Mogli

Be good or be good at it
femra sado dhe sido te mundohesh ka per ta ndertu jeten sipas gabime te ideologjise se vet per jeten duke filluar nga adoleshenca deri ne moshe 50-60 vjeçe.....

p.s tkisha qene femer 5000 te zezat i kisha ba me kohet qe kane ardh sot....???
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
/me nxjerr axhenden e punes dhe fillon mban shenime si te behet nje nene shembullore ne te ardhmen.?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Interesante pyetja 😀
Nejse. bereqavers gjynah te qahem per jeten qe kam ndertuar deri tani 😋
 
  • Përqafim
Reactions: Ivy

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Nje nga mrekullite e pakta dhe te padiskutueshme te kesaj bote eshte ekzistenca e grave te forta dhe inteigjente.
...
Mbrapa cdo gruaje te forte qendron nje jete, e cila nuk i pat lene asaj asnje zgjedhje tjeter:
Brenda cdo femre inteligjente, qendron nje grua e forte, qe di te zgjedhe jeten qe do...

Artan Mullaj

Mesa shoh jemi shume femra ketu ne forum dhe dua te diskutojme se bashku per kete krijese te bukur ,te brishte , per kete" Mrekulli te pakte te padiskutueshme" sic e ka vleresuar Artan Mullaj, Cfare kini arritur ne jeten tuaj ne raport me mirvajtjen e marteses suaj ,ne mire rritjen dhe edukimin e femijeve tuaj ,ne arritjen e qellimeve qe i kini vene vetes per t'a kaluar sa me mire martesen sidomos ju qe jeni ne emigrim ,gjeni kohen e duhur?
Nese ke komunikimin ska asgje te veshtire.
Pastaj ne femrat shqiptare jemi vetesakrifikuese.Qofte per karrieren,qofte per familjen.Ndihemi te shperblyera kur na mbushet shpirti me dashuri.
 
Top