Hakmarrja perverse e Erdoganit ndaj Gulenit

Hakmarrja perverse e Erdogan. Shtëpia e Gulenit do bëhet WC publike.

Shtëpia e lindjes e klerikut turk Fetullah Gulen, që jeton në SHBA dhe që autoritetet turke e akuzojnë se qëndron prapa grusht shtetit në Turqi, do të shndërrohet në tualet publik, shkruajnë mediat turke
Gulen ka lindur në Korucuk, por tani jeton në mërgim në Pensilvani. Ai u lind në një shtëpi njëkatëshe në këtë vend në provincën qendrore të Erzurum, raporton ‘The Indepedent’.

Duke cituar mediat turke, ‘The Independent’ shkruan se kjo shtëpi me kërkesë të banorëve do të bëhet tualet publik.

Nga tentim grusht shteti me qindra libra që ka shkruar Gylen siç bëjnë të ditur mediat në Turqi janë hedhur në rrugë dhe lumenj.

Lapsi.al
 

infinito

Anëtar Aktiv
Titulli: Hakmarrja perverse e Erdoganit ndaj Gulenit

shume mire bejn mendojn per popullin dhe bejn banjo publike jo si ektu tek ne
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Hakmarrja perverse e Erdoganit ndaj Gulenit

Cna interesojn turqit :p.
Per mu koken e njeri_tjetrit henkshin ;)
 
Top