Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

Arfenilla

Themelues i Forumit
Festa e "Halloween" ka përgjakur qytetin amerikan të Chicagos.
255907.jpg

Të paktën 10 persona të vrarë ndërsa 39 persona të tjerë janë plagosur rëndë gjatë fundjavës në qytetin që vendoset në krye të listës së qyteteve të Amerikës për shkallën më të lartë të krimit.

Chicago ishte vendi i disa incidenteve në rrugë, në bare e klube, dhe në disa qendra të tjera të frekuentuara në masë nga njerëzit, njofton "Chicago Tribune".

Autoritetet kanë deklaruar se nuk ka asnjë përmirësim edhe pse janë marrë masa të shumta sigurie.

Që nga fillimi i këtij viti deri në fund të shtatorit, raportohet se në Chicago janë vrarë më shumë se 600 persona. /albeu
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

Festat e qoftelargut.
 
Titulli: Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

Vetem ne Chicago 600 te vrare ! Po ia kalojkan Isisit me keto vrasje .
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

mu kujtua filmi me brandon lee ...korbi
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

le te festojn... festen e te vdekurve.ato qe jane gjalle.. mekat, shume mekat...
 

Aver

VIP
Titulli: Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur

Mbreme me dolen ne befasi nga ashensori 5-6 femije qe ishin masku per halloween. Plus qe isha komplet i hutuar ne telefon.

Por nuk u tremba jooo. Hala ka burra.

P.s. Ku pinokio ku?
 
Top