Hapeni zemren , prej aty Buron lumturia.

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
C26BD135-CD27-4A97-95A7-65A077E355F0.jpeg
“Nëse doni të jeni të lumtur jini të lumtur.” Fjali e bukur që i thotë të gjitha: lumturia është zgjedhje, akt vullneti, është të jesh mirënjohës se je gjallë dhe të mos presësh diçka ose dikë nga jashtë të na sjellë lumturi.

Lumturia Eshte nje ndjenje e pranishme tek ne , Eshte nje ndjenje e qenies qe kemi brenda , nje ndjenje e vetedijes qe tashme e posedojme po qe zemra nuk Deshiron ta shohe , Eshte ashtu sic ndjek problemet e jashtme edhe te brendshme.

Brenda nesh eshte gjithcka ne dualitetin e vet , te miren edhe te keqen , prandaj edhe lumturia keshtu Eshte .
Prandaj mund te jemi te lumtur ne te njejtin moment qe e duam .

Edhe mund te deshirojme , prandaj ta lejojme veten te jemi te lumtur , vetem nese e shohim jeten me syte e zemres dhe jo ato te égos , nese zhytemi ne misterin e ekzistences dhe te pranojme se gjithcka ndodh per nje arsye , nese nuk ndihemi vetem dhe te braktisur ne nje destination te verber , por nese shohim se sa shume shoqerohemi me forcen e dashurise .

Nuk ka asgje qe mund te na bej te lumtur , nese nuk ndjehemi mire me veten , te ndihemi se jemi mire ashtu si jemi , te perkedhelur , krenare per veten dhe te lumtur te jemi më veten .

Ne duam te jemi te lumtur , mund te jemi te lumtur , tani , pa asnje arsye , sepse nuk kemi nevoje per arsye per te qene te lumtur , thjeshte duhet te jemi te gjalle , te jemi vetvetja , te shikojme gjithcka me syte e dashurise.

Dhe te hapim zemren : prej aty buron lumturia ....

Revista Psikologji.
 

Endrra

VIP
Te lumtur jane vetem femijet deri sa fillojne te kuptojne kete bote fake.. te tjerat jane budallelleqe.. te jesh i lumtur per cfare ? .. se 80 % e botes jetojne nje realitet mizerabel.. epo eshte hipokrizi dhe kjo teori e lumturise.. perkundrazi.. njeriu qe hap zemren ndjen shume dhimbje.
 
Top