Hello hellooo!! Ja po e hap dhe un nje teme, se lash nam? sa muaj ktu...

Aleks30

Banned
Po? Beson apo e ke provuar ????!!!
Me duket se jam i qarte. U njohem ne fb. U takuam, u pelqyem. Ndenjem 1 vit te dashur e me pas kemi bashkjetuar 4 vjet.
Pra po! Sigurisht qe besoj.
Nuk ka rendesi ku e njeh. Ne shkolle, pune, fb etj.
Eshte dicka qe vjen natyrshem
 

Amelsina

Antar Aktiv
E takon dhe e verteton. Eshte kaq e thjeshte
Ne fakt un e kisha tek ndjesitë qe ke sa je pa e taku. Se me ka qellu te ndjej dike pa e taku kurr, fundja i jep energji ndjesit tua atij person. E mbase live sdo kishte dhene asnje ndjesi? Eshte ceshtje kimie besoj
 

Aleks30

Banned
Ne fakt un e kisha tek ndjesitë qe ke sa je pa e taku. Se me ka qellu te ndjej dike pa e taku kurr, fundja i jep energji ndjesit tua atij person. E mbase live sdo kishte dhene asnje ndjesi? Eshte ceshtje kimie besoj
Po! Dhe kjo me ka qelluar. Nuk me ka dhene ate ndjesi. Ndaj njihesh, takohesh e vedos por une besoj. Pasi eshte nje menyre komunikimi. Te pelqen, e njeh e takon. Me pas......vendos vete
 

Aleks30

Banned
Ne fakt un e kisha tek ndjesitë qe ke sa je pa e taku. Se me ka qellu te ndjej dike pa e taku kurr, fundja i jep energji ndjesit tua atij person. E mbase live sdo kishte dhene asnje ndjesi? Eshte ceshtje kimie besoj
Po! Dhe kjo me ka qelluar. Nuk me ka dhene ate ndjesi. Ndaj njihesh, takohesh e vedos por une besoj. Pasi eshte nje menyre komunikimi. Te pelqen, e njeh e takon. Me pas......vendos vete
 

Aleks30

Banned
Ne fakt un e kisha tek ndjesitë qe ke sa je pa e taku. Se me ka qellu te ndjej dike pa e taku kurr, fundja i jep energji ndjesit tua atij person. E mbase live sdo kishte dhene asnje ndjesi? Eshte ceshtje kimie besoj
Po! Dhe kjo me ka qelluar. Nuk me ka dhene ate ndjesi. Ndaj njihesh, takohesh e vedos por une besoj. Pasi eshte nje menyre komunikimi. Te pelqen, e njeh e takon. Me pas......vendos vete
 

Hekuran Çeliku

Antar Aktiv
Sa besoni ne lidhjet virtuale? A jeni dashuru ndonjëherë ne largësi pa e taku kurr at person live? E kur e keni taku mbase jeni zhgënjyer, ju ka nodh?
Varet! Njohja online ka avantazhet dhe disavantazhet e saj, ashtu siç i kane edhe njohjet ne realitet. Avantazh ka qe te jep mundesine(aq sa eshte e mundur) ta "njohesh" tjetrin si tip, te kuptosh çfare vlerash perfaqeson, çfare i pelqen dhe çfare jo, t'e kuptosh se me "ç'miell eshte gatuar" siç thote popolli. Nese dy persona "terhiqen" nga vlerat dhe personaliteti i njeri-tjetrit, ata ne menyre te pashmangshme do tentojne te njihen ne realitet! Disavantazhet e njohjes online jane se ekziston rreziku te "njihesh" me perversa/e digjital, mashtruesa/e, qe shtirjen e kane "lekure te dyte" dhe kane qellime dashakeqe. Karakteristike kryesore e ketyre eshte se hiqen si "engjej" dhe kane nje sens dashamiresie te theksuar, qe ne fakt e kane vetem per fasade...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Gjithcka eshte e mundur. Edhe suksesi edhe zhgenjimi :D
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Sa besoni ne lidhjet virtuale? A jeni dashuru ndonjëherë ne largësi pa e taku kurr at person live? E kur e keni taku mbase jeni zhgënjyer, ju ka nodh?

1. 0
2. Jo
3. Jo
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Pse merr kualifikime nese hap tema te reja se lashe nam,u bene tre vjet avash avash e as kam ndermend??

P.s Ndaj te vjithe jane bere vipa e themeluesa,e mua as punetor lopate sma kane bere?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pse merr kualifikime nese hap tema te reja se lashe nam,u bene tre vjet avash avash e as kam ndermend??

P.s Ndaj te vjithe jane bere vipa e themeluesa,e mua as punetor lopate sma kane bere?
ti po merr thua duke ec e duke kthy pergjigje ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Pse merr kualifikime nese hap tema te reja se lashe nam,u bene tre vjet avash avash e as kam ndermend??

P.s Ndaj te vjithe jane bere vipa e themeluesa,e mua as punetor lopate sma kane bere?
Epo duhet e dikush te punoj or taj lool
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ose ja jap une misionin tim :p
 

Amelsina

Antar Aktiv
Varet! Njohja online ka avantazhet dhe disavantazhet e saj, ashtu siç i kane edhe njohjet ne realitet. Avantazh ka qe te jep mundesine(aq sa eshte e mundur) ta "njohesh" tjetrin si tip, te kuptosh çfare vlerash perfaqeson, çfare i pelqen dhe çfare jo, t'e kuptosh se me "ç'miell eshte gatuar" siç thote popolli. Nese dy persona "terhiqen" nga vlerat dhe personaliteti i njeri-tjetrit, ata ne menyre te pashmangshme do tentojne te njihen ne realitet! Disavantazhet e njohjes online jane se ekziston rreziku te "njihesh" me perversa/e digjital, mashtruesa/e, qe shtirjen e kane "lekure te dyte" dhe kane qellime dashakeqe. Karakteristike kryesore e ketyre eshte se hiqen si "engjej" dhe kane nje sens dashamiresie te theksuar, qe ne fakt e kane vetem per fasade...
Jam shum shum dakort per cdo gje qe ke shkru, prandaj jam 50 me 50, nuk i heq asnje presje?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
98% tyre jane flluska sapuni!
Tek ai 2% eh,lind ndonje shkendij,si puna diellit pas shiut. :p
 

Aleks30

Banned
Se di per ju por per mua eshte dicka shume normale. E para nuk pranoj te flas me add fake.
E nese "ngjis " ne bisede, e takoj. Pastaj e vendos vet koha. Ke kimi apo jo.
Dhe dicka te fundit dua te them.
Nese vertet ajo njohje shkon mire, jo vetem me fb por ne cdo aspekt te jetes. Cdo gje ashtu si ka nje fillim ka dhe nje fund. Nuk duhet te themi qe ishte keshtu apo ashtu. Thjesht duhet te mesohemi qe jeta e tjetrit nuk na perket ne
 
Top