Hello hellooo!! Ja po e hap dhe un nje teme, se lash nam? sa muaj ktu...

Amelsina

Antar Aktiv
Se di per ju por per mua eshte dicka shume normale. E para nuk pranoj te flas me add fake.
E nese "ngjis " ne bisede, e takoj. Pastaj e vendos vet koha. Ke kimi apo jo.
Dhe dicka te fundit dua te them.
Nese vertet ajo njohje shkon mire, jo vetem me fb por ne cdo aspekt te jetes. Cdo gje ashtu si ka nje fillim ka dhe nje fund. Nuk duhet te themi qe ishte keshtu apo ashtu. Thjesht duhet te mesohemi qe jeta e tjetrit nuk na perket ne
E drejte ajo qe thua. Por ka dhe manjak plot qe shtiren nja nje vit si me te mirët ne bote, e sa i thua sdua te flasim me bashk per nje iks arsye, nisin me ta nxi jeten, si nga ana meshkujve si nga femrat them. Prandaj jam pak skeptike e mosbesuese ne lidhje virtuale. Ne spo njohim njerzit qe kemi vite qe kemi "miq" e ne fund te dalin me te kqijt. Po pune fati shkon kjo gje.
 

Aleks30

Banned
E drejte ajo qe thua. Por ka dhe manjak plot qe shtiren nja nje vit si me te mirët ne bote, e sa i thua sdua te flasim me bashk per nje iks arsye, nisin me ta nxi jeten, si nga ana meshkujve si nga femrat them. Prandaj jam pak skeptike e mosbesuese ne lidhje virtuale. Ne spo njohim njerzit qe kemi vite qe kemi "miq" e ne fund te dalin me te kqijt. Po pune fati shkon kjo gje.
Nuk ka shance te zgjas 1 vit bisede me dike qe e pelqej. Zgjat pak apo shume por jo 1 vit. Shkenbejme mesazhe, shihemi takohemi dhe kaq.
Me pas te thashe...
Lerja kohes. Nese behet ok. Nese jo, prap shoke e miq. Po e perseris prap.
Cdo njeri eshte i lire ne jeten e tij. Asgje nuk na perket ne. Po! Ka nje kod morali dhe karakteri por asgje me shume se kaq
 

Amelsina

Antar Aktiv
Nuk ka shance te zgjas 1 vit bisede me dike qe e pelqej. Zgjat pak apo shume por jo 1 vit. Shkenbejme mesazhe, shihemi takohemi dhe kaq.
Me pas te thashe...
Lerja kohes. Nese behet ok. Nese jo, prap shoke e miq. Po e perseris prap.
Cdo njeri eshte i lire ne jeten e tij. Asgje nuk na perket ne. Po! Ka nje kod morali dhe karakteri por asgje me shume se kaq
Po mar kshu ne teori, kshu del si thua ti, po ne te vërtet bahet nami e nani hahahaha
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Varet! Njohja online ka avantazhet dhe disavantazhet e saj, ashtu siç i kane edhe njohjet ne realitet. Avantazh ka qe te jep mundesine(aq sa eshte e mundur) ta "njohesh" tjetrin si tip, te kuptosh çfare vlerash perfaqeson, çfare i pelqen dhe çfare jo, t'e kuptosh se me "ç'miell eshte gatuar" siç thote popolli. Nese dy persona "terhiqen" nga vlerat dhe personaliteti i njeri-tjetrit, ata ne menyre te pashmangshme do tentojne te njihen ne realitet! Disavantazhet e njohjes online jane se ekziston rreziku te "njihesh" me perversa/e digjital, mashtruesa/e, qe shtirjen e kane "lekure te dyte" dhe kane qellime dashakeqe. Karakteristike kryesore e ketyre eshte se hiqen si "engjej" dhe kane nje sens dashamiresie te theksuar, qe ne fakt e kane vetem per fasade...
Fiks ,keshtu e mendoj e une!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Psikollogjia e njeriut eshte te mos rrij drejte psikollogjikisht,por fizkisht,shpesh here as kete te fundit se arrine,se i kap kurrizi ahahahhaa,nejse.
Tani si c`do lume qe ka uji,qe rrjedh,ka barishte,mbeturina,zallishte ,rere,e ndonje lule tak tukkk.
Kshu dhe puna e internetit,pra varet ku ndalon,ke seleksionon dhe me ke diskuton.
Apo,me ke te bie per hise njohja,dhe ke dashuron!?
Dashuri ne internet online nuk ka!
Nuk mund te them dua dike,vec se flas me te,pa prekur,pa degjuar pa e shijuar!?
Noo! no sens!
Nese njohja nis ne internet dhe me pas gjerat kalojne ne rrafsh real,atehere po ,kjo njohje si perket me pc dhe ekraneve, po jetes sone reale. pak shume kjo eshte esenca.
 

Aleks30

Banned
Psikollogjia e njeriut eshte te mos rrij drejte psikollogjikisht,por fizkisht,shpesh here as kete te fundit se arrine,se i kap kurrizi ahahahhaa,nejse.
Tani si c`do lume qe ka uji,qe rrjedh,ka barishte,mbeturina,zallishte ,rere,e ndonje lule tak tukkk.
Kshu dhe puna e internetit,pra varet ku ndalon,ke seleksionon dhe me ke diskuton.
Apo,me ke te bie per hise njohja,dhe ke dashuron!?
Dashuri ne internet online nuk ka!
Nuk mund te them dua dike,vec se flas me te,pa prekur,pa degjuar pa e shijuar!?
Noo! no sens!
Nese njohja nis ne internet dhe me pas gjerat kalojne ne rrafsh real,atehere po ,kjo njohje si perket me pc dhe ekraneve, po jetes sone reale. pak shume kjo eshte esenca.
Ehaaaaa sa e ke zgjat. Cohet ne kembe per respekt se e kam edukuar pa jo per gje tjeter
???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Mua me duket e veshtire! Jo se e kam provu najhere se une kur hyra ne virtualitet e kisha gjet dashurine ?? por asnje nga miqte e mi beqare s'kane gjet gje kshuqee....

shoqeri po. mund te krijosh shoqeri t emire nga vietualiteti ne realitet
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mua me duket e veshtire! Jo se e kam provu najhere se une kur hyra ne virtualitet e kisha gjet dashurine ?? por asnje nga miqte e mi beqare s'kane gjet gje kshuqee....

shoqeri po. mund te krijosh shoqeri t emire nga vietualiteti ne realitet
hahahahahahahahahahah.
 

Baba nga Durrsi

Antarë i Respektuar
Jo ke baba nuk besoj hiç!
Nisesh me taku Rafaelen bjonde dhe me gjokthin e modh që ke njoft në FisBuk dhe gjen Rafaellon me zonin si komentator sportiv dhe me numrin e komës 44,5! Ka ardh koh e keqe shumë ke baba, per i çik bohet qameti! ? ? ?
 

Amelsina

Antar Aktiv
Jo ke baba nuk besoj hiç!
Nisesh me taku Rafaelen bjonde dhe me gjokthin e modh që ke njoft në FisBuk dhe gjen Rafaellon me zonin si komentator sportiv dhe me numrin e komës 44,5! Ka ardh koh e keqe shumë ke baba, per i çik bohet qameti! ? ? ?
Deka hahahahahaha
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Eshte nje menyre e mire njohjeje qe sjell me pas nje takim.
Eshte me mire te takohesh me dike per te cilen i di ca gjera, qofshin keto dhe mendime te shprehura ne shkronja, se me dike qe nuk e njeh fare.
Mund te funksionoje nese e gjen personin e duhur.
 
Top