Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

legjenda

Tetova
Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të botërorit ‘Rusi 2018’. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një botëror mjaft të suksesshëm.

35042207_216788582268648_623054769438588928_n.jpg


4 vazo me nga 8 ekipe, u ndanë në 8 grupe me nga 4 skuadra, ndërsa u përcaktua edhe ndeshja hapëse. Ndeshja hapëse, më 14 qershor do të jetë Rusi-Arabia Saudite, një short mjaft i favorshëm për pritësit e eventit, që të startojnë me fitore. Shorti na dhuroi përplasje mjaft interesante që në fazën e grupeve, ku spikat Portugali-Spanjë, por edhe Belgjikë-Angli, apo Argjentinë-Kroaci.

Grupi A
Rusi
Uruguai
Egjipt
Arabi Saudite

Grupi B
Portugali
Spanjë
Iran
Marok

Grupi C
Francë
Peru
Danimarkë
Australi

Grupi D
Argjentinë
Kroaci
Islandë
Nigeri

Grupi E
Brazil
Zvicër
Kosta Rika
Serbi

Grupi F
Gjermani
Meksikë
Suedi
Kore e Jugut

Grupi G
Belgjikë
Angli
Tunizi
Panama

Grupi H
Poloni
Kolumbi
Senegal
Japoni
 
Last edited by a moderator:

Zana1

Braveheart
Boterori pa Italine ... ngjan si me njeren kembe ne varr. Per k'te arsye nuk me terheq fare k'te vit .

Nuk ja kam idene se ke do te suportoj k'te vit , do ja le kohes.
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Brazil, do vallezoje kete vit.
 

Monique

With or Without u
Grupi E dhe F mu duken me interesantet...por Gjermania do fitoj sigurisht :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Dy kombetare do te jene favorite per te fituar kete boteror, Brazili dhe Franca.

Darius
 

jana80

Super Moderator
Themelues
qenka serbia ne boteror?!
ket vit jam me kroacine :)
 
Top