Hidhet shorti i Ligës së Kampioneve. Përplasje italo-angleze,

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Shorti i hedhur në Nion ka rezultuar i vështirë për skuadrat italine dhe ato angleze , ku bien në sy përballjet Milan-Arsenal dhe Napoli-اelsi. Interi ka përballë Olimpikun e Marsejës. Kundërshtari i kampionëve në fuqi të Barcelonës janë “aspirinat” e Bajern Lverkusenit. Realit të Murinjos i duhet ta nisë në acarin rus, ku përballë ka CSKA-në e Moskës. Bavarezët kanë qenë disi me fat po të nisesh nga emri i kundërshtarit, pasi përballë Bajernit është Bazel, por zviceranët kanë eliminuar Mançester Junajtin në grupe. Apoel i Nikosisë dhe Lion janë përballë tyre duke dhuruar një short bujar për të dy ekipet. Zeniti dhe Benfika plotësojnë këtë short të Ligës së Kampioneve. 2 çifte luajnë me 14 shkurt, 2 me 15 shkurt, 2me 21 shkurt dhe dy të fundit me 22 shkurt.

MILAN – ARSENAL

LION – APOEL Nikosia

BAJERN LEVERKUSEN – BARCELONA

CSKA MOSKث- REAL MADRID

ZENIT – BENFIKA

NAPOLI – اELSI

MARSEJث – INTER

BAZEL- BAJERN MYNIH
 
Top