Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Shqipëria do të luajë në një grup relativisht të thjeshtë në kualifikueset e Botërorit të vitit 2014, ndërsa asnjë prej gjiganteve të kontinentit nuk është vendosur përballë nesh.

Shorti na ofroi Norvegjinë si kokë grupi, ndjekur nga Sllovenia dhe Zvicra. Megjithatë, tek dy skuadrat në teori më të dobëta se kombëtarja jonë, goglat ofruan kombëtaret më të forta të vazove, Qipron dhe Islandën.

Për Federatën Shqiptare të Futbollit, shorti ishte shumë i keq nga pikëpamja financiare, pasi televizionet e skuadrave që formojnë grupin pritet të paguajnë shuma të ulta për të blerë të drejtat televizive.

Grupi i ferrit në këto kualifikuese të Botërorit do të jetë ai i fundit, në të cilin Franca dhe Spanja do të luajnë përballë njëra-tjetrës.

21:50 Nis hedhja e shortit per zonen UEFA. Kjo eshte perberja e grupeve.

Grupi 1
KROACI
SERBI
BELGJIKE
SKOCI
MAQEDONI
UELLS

Grupi 2
ITALI
DANIMARKE
اEKI
BULLGARI
ARMENI
MALTE

Grupi 3
GJERMANI
SUEDI
IRLANDE
AUSTRI
ISHUJT FAROE
KAZAKISTAN

Grupi 4
HOLANDE
TURQI
HUNGARI
RUMANI
ESTONI
ANDORRA

Grupi 5
NORVEGJI
SLLOVENI
ZVICER
SHQIPERI
QIPRO
ISLANDE

Grupi 6
PORTUGALI
RUSI
IZRAEL
IRLANDE V.
AZERBAJXHAN
LUKSEMBURG

Grupi 7
GREQI
SLLOVAKI
BOSNJE
LITUANI
LETONI
LIHTENSHTAIN

Grupi 8
ANGLI
MAL I ZI
UKRAINE
POLONI
MOLDAVI
SAN MARINO

Grupi 9
SPANJE
FRANCE
BJELLORUSI
GJEORGJI
FINLANDE

21:46 Mbaron edhe shorti per Oqeanine. Tani do te nise te hidhet shorti per kualifikueset e kontinentit tone.

21:33 Perfundon edhe hedhja e shortit per Ameriken e Veriut. Do te pasoje zona e Oqeanise.

21:20 Nis percaktimi i grupeve ne zonen e Amerikes se Veriut, Qendore dhe Karaibeve. Kujtojme qe ne Ameriken e Jugut nuk ka asnje short per t'u mbajtur, pasi te dhjete kombet qe formojne kete kontinent luajne mes tyre.

21:10 Perfundon shorti edhe per zonen aziatike. Do te vijoje shorti per zonen e Amerikes se Veriut, Qendror dhe Karaibeve.

21:02 Perfundon shorti per zonen afrikane dhe tani do te nise kontinenti aziatik.

20:40 Nis hedhja e fazes kualifikuese per kontinentin afrikan. 52 vende do te luftojne per pese vende ne total ne Brazil 2014.

20:00 Ka nisur ne keto momente ceremonia, perpara mbajtjes se shortit kualfiikues per Boterorin. Shorti do te nise me zoonat e tjera, Azine, Afriken dhe Ameriken Qendrore, perpara se te mberrije tek zona europiane. Do te duhet rreth nje ore qe te nise shorti i zones UEFA.
 

Benniii

Anëtar i ri
Pe: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Po shpresojm qe tpakten ket kampionat ta marrim ne shqiptaret :p.....
 

bella miss

Antarë
Pe: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

as behet fjale me veterane qe kemi na ra grupi i forte
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Tamam ndeshje ferri ka per te qene midis Spanjes dhe Frances.
Tifo bej per Italine dhe me jep emocione te papare gjithmone kur luan ne Boteror :)
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

O burra se nuk eshte dhe aq veshtir mbase dhe ja dalim te kualifikohemi.
Kurse tifo si gjithmone per Gjermanine
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Shqipëria do të luajë në një grup relativisht të thjeshtë në kualifikueset e Botërorit të vitit 2014, ndërsa asnjë prej gjiganteve të kontinentit nuk është vendosur përballë nesh.

Shorti na ofroi Norvegjinë si kokë grupi, ndjekur nga Sllovenia dhe Zvicra. Megjithatë, tek dy skuadrat në teori më të dobëta se kombëtarja jonë, goglat ofruan kombëtaret më të forta të vazove, Qipron dhe Islandën.

Për Federatën Shqiptare të Futbollit, shorti ishte shumë i keq nga pikëpamja financiare, pasi televizionet e skuadrave që formojnë grupin pritet të paguajnë shuma të ulta për të blerë të drejtat televizive.

Grupi i ferrit në këto kualifikuese të Botërorit do të jetë ai i fundit, në të cilin Franca dhe Spanja do të luajnë përballë njëra-tjetrës.

Grupi 2
ITALI
DANIMARKE
اEKI
BULLGARI
ARMENI
MALTE


.

Mezi i pres emocionet e muajit te futbollit Boteror....

Po si ka mundesi me kombetaren tone a thua thjeshte rastesi ? Uroj te na ofrojne 1 loje te afte.......dhe te na perfaqesojne me koken lart ishalla me kualifikim :)

Qe ne femijeri, Italy eshte skuadra ime dhe me pelqen grupi qe i ka rene , sidomos Cekia dhe Danimarka :)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Do kualifikohemi se sben ,bazen e kombetares e bejne lorik cana e djemte qe vine prej asaj pjese qe shqiptaret e shqiperise e perbuzin qdo dite e me teper,erdhen cunat edhe me nuk jemi vetem sa per te permiresuar golevarzhin e skuadrave tjera perpara canaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

Forca cuna forca luane
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Hidhet shorti për eleminatoret e kampionatit Botëror 2014

edhe 7 dite edhe ate dite do postojme veq ne fitoren e kombetares sdo merremi me asgje tjeter ,master bonu gati per samben braziliane hahhahhhahah
 
Top