Historia juaj

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Cilat jane prapesirat qe keni bere ne femijeri dhe adoleshenc?

Ps: E di qe tema ngjan si emisioni "Historia Ime" e Mirela Milorit ??. Mi kurseni keto komente dhe me qisni historin tuaj me te prapte ??

Tema: Une nuk kam bere prapsira lol ,kam qën femij i mbare shume ?
 

Comedy_Central

Rashe Pashe Dufllak Grashe
Ehh.sa dajakun e kam hanger kishim arritur ne ate pike sa un mamaja e zorra hales ishim familjarizuar :p
1-djegia e pajes sepse i ati me cante topin kur loznim
2-me mbyllte plaka ne kat te 3 ne cels me bo msimet e zbrisja nga hardhia rrushit me loz me shoket
3-perjashtim mga shkolla pasi vuna kapsollen posht bombles gazit e shperthimi thyu gjith xhamat e shkolles
4-rrifja kalamoqat e lagjes me qit inatin e plakes qe rrifte mua
Etj etj
 
Te gjitha per nje here ti themi apo nje nga nje??

2 vjeç kam pi raki nga shishja gjyshit, me kane çu ne spital ne koma etilike?

4 vjeç gjate nje dasme kam dale jashte ne kopesht e tu dash me kap macen kam ra ne pus, rastesisht njera qe kishte dale jashte sepse nuk ndjehej mire ka degjuar zhurme buullllduuuum ? dhe me shpetoi.

Kaq per sot, shihemi ne emisionin e rradhes?
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Isha shum e vogel
Me pelqente komshiu... por sdonte asnjeher te luanin me super Mario bashk dhe nje dit u nxefa aq shum sa qe shkova spiunova dicka.

E kan mbyt ne dajak
Dhe kur ma tha kam qesh me te madhe sa qe me dolen lot nga syt.

Iku pastaj
Dhe kam qajt per nje ore ?????
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Prapesia me e madhe e imja ka qene kur isha 9 vjece, pas nje Sherrit qe e paten mamaja ime dhe gjyshja e shtepis, kur Iku gjyshja ne dhome te vete e mbylla me qels dhe e hodha qelsin tek bafqen e shtepise ?.
Ne fund u thye dera sepse qelsi nuk u gjet,dhe e di shpina ime cka heq ????
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ehh.sa dajakun e kam hanger kishim arritur ne ate pike sa un mamaja e zorra hales ishim familjarizuar :p
1-djegia e pajes sepse i ati me cante topin kur loznim
2-me mbyllte plaka ne kat te 3 ne cels me bo msimet e zbrisja nga hardhia rrushit me loz me shoket
3-perjashtim mga shkolla pasi vuna kapsollen posht bombles gazit e shperthimi thyu gjith xhamat e shkolles
4-rrifja kalamoqat e lagjes me qit inatin e plakes qe rrifte mua
Etj etj
???qitini dhe ato tjerat se i paskeni perla ju te dy ?
Te gjitha per nje here ti themi apo nje nga nje??

2 vjeç kam pi raki nga shishja gjyshit, me kane çu ne spital ne koma etilike?

4 vjeç gjate nje dasme kam dale jashte ne kopesht e tu dash me kap macen kam ra ne pus, rastesisht njera qe kishte dale jashte sepse nuk ndjehej mire ka degjuar zhurme buullllduuuum ? dhe me shpetoi.

Kaq per sot, shihemi ne emisionin e rradhes?
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Ku mbarojn prapesite e mia po ekstrem ka qen kur hodha motren nga catia ( ke gjyshi ne Durres) se me acaroi duke lujt pafkash..per flokesh.
qe te jemi te Qarte bente shume hile dhe ngaqe isha me e vogel nja 4 vjet perfitonte . E qe nga ajo dite shpetova nga cdo siklet e vête fjeta nja dy dite nga xhaxhi ?

p.s e kam then i hère ne nje teme tjeter lool
 

Desa

Felix - Culpa
Prapësirat e mia kanë qenë të fshehura por edhe të rrezikshme ?
Që kam pas prirje për mjekësi, as që diskutohet. Moshën nuk e mbaj mend, por diku rreth 9 vjeçe!!! Unë dhe dy vajzat e xhaxhait se ku gjetëm barërat e gjyshes. Dihet, unë ‘mjeke’ ato paciente. Përfunduan në spital, por pa rrezik jete. Uhhh më rrëqeth mishin sot e kësaj dite.

Tjetra. Kisha lakmi veshjet e motrës. Sa herë shkoja në shkollë gjys ore më herët me veshjet e saja më të mira, duke i huazuar pa leje ? (për fat dhuna fizike nuk ka ekzistuar në familjen time, se më të butë shpinën se barkun do kisha sot) ?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Prapsira ?? ?!?!?

- mungoja ne shkolle
- i kam hedhur shoqes se bankes mastiç tek floket sepse nuk me ndihmoi ne diktim
- shpoja gomat e biçikletave te atyre qe nuk me lenin te beja nje xhiro
- me ka kapur roja e nishgomes, sepse po “vidhja” nje top llastiku gunsg.
- kur te rriturit u mblidhnin diten e premte tek komshiu per te shikuar “elektrik blu” une sebashku me disa shoke shikonim nga dritarja, ne momentin qe na zbulonin la lagnin ke uje, edhe ne ju merrnim kepucet edhe ua hidhnim
...etj
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kam qene nje femije shume i qete.
Keshtu qe femijria ime ka qene shume po shume e lumtur ne te gjitha dimensionet.
Ne adoleshenc kur fillova te krijoja idet e mia,i pari njeri qe jam perplas ka qene Nena ime.
Kam qene nje adoleshente shume rebele ne lidhje me idet,si ne shpi si ne shoqeri.
U deshen plot 4 vjet qe te arrija te stabilizoja kontrat me tim me.
Dhe normale ato u normalizuan kur une veproja komplet si e pavarur dhe kuptova qe eshte nje brez tjeter ,dhe qe thjeshte une duhet te pranoje mendimet e saj sic ajo mendonte ,ta degjoj nderkohe qe duhet veproj njeriu sipas vendimeve qe merr vete.
Njehere debatova aq rende me tim vella,saqe im At pa u menduar dy here i tha perjashta dhome,se e merzite vajzen kot.
Ti je gabim e kjo ka te drejte.
Mbaj mend qe kam qeshur si e marre ,me lot. ahahahahhahahahah
Gjithashtu ajo qe me vret ne ato vite eshte ,qe une i shprehja ne shpi idet e mia ateiste,dhe kjo lendonte shume nenen time,qe eshte nje besimtare e devotshme,.
Atehdere se kuptoja,sepse rebelizimi dhe etja per te drejten e te duhuren me kishte pushtuar.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Prapesia me e madhe e imja ka qene kur isha 9 vjece, pas nje Sherrit qe e paten mamaja ime dhe gjyshja e shtepis, kur Iku gjyshja ne dhome te vete e mbylla me qels dhe e hodha qelsin tek bafqen e shtepise ?.
Ne fund u thye dera sepse qelsi nuk u gjet,dhe e di shpina ime cka heq ????
Ia bere mire vjerres
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Isha shum e vogel
Me pelqente komshiu... por sdonte asnjeher te luanin me super Mario bashk dhe nje dit u nxefa aq shum sa qe shkova spiunova dicka.

E kan mbyt ne dajak
Dhe kur ma tha kam qesh me te madhe sa qe me dolen lot nga syt.

Iku pastaj
Dhe kam qajt per nje ore ?????
Ku jeton ti mos te leviz aty per te jetuar lol
 

Hera

Banned
Sa kalamaj te mire qe paskeni qene ....??? te gjithe pakeni historira te bukura
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kam pas shprehi me gjujt me guri,saqe shpesh koken gjak ua beja njerezve.
Si i vogel, i futa gishterinjet me nje drite te prishur te hymjes ku banoja, mkapi rryma, erdha me frike tek nena duke i thene mka dril lyma (mka dridhe rryma)
Me çamçakëz shkonim dhe ua vendosnim neper zile te shtepise, qe te mos ndalet zilja
Disa fqinje mbanin pellumba me nje dhome te vogel. Une shkova nje dite ua theva deren, lirova pellumbat

Keto mu kujtuan
I ceki disa tjera me vone
 

Abisi

Larguar✌
Dem nuk i kam bere askujt.Po prapsira kam bere plot.Te tipit,hipja maje te pemeve dhe mbesja lart.Apo me bertisnin,ikja nga shpia,u fshihja..te gjithe tu me kerku?
 
Top