Homoseksualet

braziljania

Anëtar i Nderuar
C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Mendoni qe ata duhen pranuar ne shoqeri, apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere......:sharre::konfuz:
Si do te silleshit ju ndaj nje homose-ksuali......
:djalle:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Ne pergjithesi jo se kam reaguar keq ndaj tyre ,por megjithate nuk i honeps dot fare ,me peshtirosen si njerez,mund te jen te sjellshem te mire apo ku di une,po bllah:blle,nuk kam ndonje te tille ne shoqerine time dhe as nuk kam pas por me ka lidhur puna si pasoje e shoqerise se nje shoqes sime:)
 

TIGRI

Anëtar i ri
keto jane per tu perdorur si kamikaza jo per te vrare njerz por per te hapur tunele
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Nuk kam asgjè kunder personave me shije te ndryshe sexuale..jan njerez si unè e te tjerit..nuk me plq zgjidhja tyre por e respektoj,secili ka te drejt te jetoj si do...dhe deri sa shikojn punen e tyre dhe nuk vejn" pengesa" ne perditshmerin timee nuk kam pse te sillem keq me ta.
 

angel boy

cun i veshtire
thjeshte nuk me pelqjne..............................................................................
nuk e imagjinoj dot sesi nje cun mund te ....... me nje cun tjeter...bahhhhhh
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
duhen zhduk nga qarkullimi :(
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
thjeshte nuk me pelqjne..............................................................................
nuk e imagjinoj dot sesi nje cun mund te ....... me nje cun tjeter...bahhhhhh

Po pse kapeni vetem me cunat...ka edhe goca lesbike...........pse ato nuk jua shpifin.........!un e kam patur per te gjith kur hapa temen.
 
C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Meedoni se ata duhen pranuar ne shoqeri apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere......:sharre::konfuz:
si do tu sillnit ndaj nje homoseksuali......
:djalle:
nuk kam rastis te njoh nje te tille por besoj se nuk me pelqejne njerez te tille...
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Po pse kapeni vetem me cunat...ka edhe goca lesbike...........pse ato nuk jua shpifin.........!un e kam patur per te gjith kur hapa temen.

mua me pelqejne vajzat lezbike,se imagjinoni sa me pelqejne :D
sidomos kur jane dy vajza lezbike bashke dhe une vetem ne mes te tyren,fantastike,perfecte,kush e ka provuar e ka mbajtur mend tere jeten :D:D
 

^_^-Dj

DeeJaY
ateher te flasim pak per homoseksualitetin per kto tipat inteligjent ktu ne forum qe thojn duhen zhduk

1 jan super inteligjent kan dy faza trunore si psh femrore dhe po ashu mashkullore
2 kan dopio instink ate femrore dhe ate mashkullore gje qe i ben shum me te zqut dhe me te prir per te njohur njerzit e tjer
3 dijn te respektojn shum me teper se ca qe e quajn vetem te ashtuquajtur NORMAL
4 kan dijeni ca jan dhe nuk e ncefin dhe un ksaj i them kurrajo ;)
5 ne shoqeri jan njesha gallator dhe inteliektual
6 e per fund mos harroni qe shumica e filozfve kan qen homoseksual per cudi ;) dhe jan stilistat me te famshem te botes se artit dhe te modes


KSHU QE rrini urt e mos paragjykoni njerzit e tjer pamvarsisht se jan ndryshe nga neve sepse duke ber kshu tregoni se sa injornce keni ne mendje e ne shpirtin tuaj TANI ME KAQ E mbylla

PS: lucignolo mos harro kerkesen qe te thashe ne PM LOL puc puc bile :D
 

CoLd FiRe™

|Pirat|
Po pse kapeni vetem me cunat...ka edhe goca lesbike...........pse ato nuk jua shpifin.........!un e kam patur per te gjith kur hapa temen.


mua per vete keto gocat nuk ma prishin dhe fort :lexim:
Vetem so do doja te merrja pjese me to:kercim:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
meqe akoma se kam dhen te plot mendimin...atehere po shprehem:homoseksualet sme pelqejn......megjithese nuk kam patur te bej me to prap nga ajo cka kam par nga tv.....nuk kam patur kurr ate idene qe duhet ti pranoj si individe.........
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Meedoni se ata duhen pranuar ne shoqeri apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere......:sharre::konfuz:
si do tu sillnit ndaj nje homoseksuali......
:djalle:

Pershnedetje si fillim doja te thoja hapses se temes qe kur hap nje teme te tille e cila mund te jete me nje rrezik per mua keshtu eshte, duhet te japesh nje informacjon se cfare eshte homoseksualiteti jo per gje por per te inforum anetaret se cfare do te thote me te verte nje fjale e tille. Ketu nuk dua te thme se jane injorante e nuk e dine se cfare eshte homoseksualiteti ne vevete por mund te ndodhi qe mund te kete edhe nga anta te cilet nuk e kane haberin. Qendrrimi qe do te mbaja une kundrrejt njerezve te tille ne fakt do te ishte shuem i rrepte jane ata njerez qe per mendimin tim kane dale nga rruga e zotit. Por me kalimin e kohes kjo gje me ka ndrryshuar ne mendjen time qe kur rastisa me nje te tille e me te verte qe jane njerez te mire e shuem intelektuale, jane njerez qe fundja fundit nuk duhen paragjykuar per ate te cilen ata ndjejne. Nuk mendoj se kane ndonje trajnim te vecante thjeshte per vajza kam degjuar se eshte shoqeria me me mire me nje Gay. Si do te sillesha une thjeshte e shikoj si nje njeri qe fundja fundit e ka pranuar se cfare eshte edhe mundohet qe te pershtatent ne shoqeri.
 

Elushe

Vogëlushe
Ky eshte nje fenomen qe ka ndodhur perpara Krishterimit. Edhe ne Shqiperi ka pasur meshkujt te tille pavarsisht se nuk dilnin hapur per shkak te sistemit.

Nuk kam arsye qe ti perbuz. Kjo ka te beje me homonet femerore dhe mashkullore qe gjendet ne trupat tane. Tek keta persona hormonet femerore jane me shume sec duhet te zhvilluara. Nuk besoj se ata kane deshire te jene te tille dhe te perbuzen dhe gjykohen nga te tjeret. Nje homoseksual lind i tille sepse terheqja seksuale qe ata kane ndaj te njenjtit seks lind ne po ate moshe qe lind deshira e nje mashkulli normal per nje femer. Mua me vjen keq qe ata gjenden ne kete pozicion, pra as femer as mashkull.

Nje gje qe pelqej tek njerez te tille eshte se jane shume sensitiv dhe shume miqesor, dhe nuk jane kercenim per asnje. Dhe nuk ka arsye ti shohim me perbuzje, thjesht duhet te mendojme qe ata kane lindur te tille dhe nuk mund te bejne asgje per te ndryshuar.

Por ajo qe une kundershtoj fuqishem dhe qe qe mendoj eshte nje gabim trashanik eshte martesa midis dy sekseve (pavaresisht se tashme eshte bere e lejueshme ne UK) dhe adoptimi nga keta cifte te femijeve, qe mendoj se do te ndikonte negativisht ne edukimin e tyre.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Homoseksualet po shtohen si minjte. Kercenojne vazhdimesine e jetes.

Bacia un uomo: scandalo!
Guti, bandiera del Real Madrid, pizzicato in teneri atteggiamenti con un amico. Che c'? di male? Ha moglie e figli. A bh?, allora...

Non fosse per alcuni dettagli non trascurabili, la notizia di per s? non scatenerebbe tutto questo gran polverone, almeno in Spagna, il Paese delle unioni gay e di Zapatero Presidente. In Italia chiaramente s?, ma andiamo con ordine. Jos? Maria Guti?rrez Hern?ndez in arte Guti, centrocampista del Real Madrid, ? stato paparazzato dalla rivista Cuore all'uscita di un ristorante mentre saluta baciando sulla bocca un amico non noto. Nulla di sconvolgente per l'appunto, non fosse che lo stesso atleta non ? un omosessuale dichiarato e a casa ha moglie e due figli. E , aggiungiamo, nel mondo del pallone l'omosessualit? resta un tab?. Vi immaginate se un calciatore italiano, al posto che avvinghiato alla solita vallettina, venisse fotografato con un bel ragazzo?

La notizia ? su tutti i siti e i giornali spagnoli. Arancha de Benito, la presentatrice televisiva moglie dello sportivo, ha fatto sapere di essersi presa una pausa di riflessione, stanca delle uscite notturne di lui. Alla pubblicazione delle foto non ? seguito nessun coming out. Guti e Arancha sono sposati dal 1999 e dalla loro unione sono nati due bambini. Nonostante ci? il calciatore ? stato pi? volte oggetto di cori di scherno da parte dei tifosi avversari che puntavano il dito proprio sulla sua presunta omosessualit?. Biondo, delicato, una bellezza un po' alla Beckham, nonostante queste voci il calciatore ? per? sempre stato considerato un sex symbol. I noti dissapori con la moglie erano attribuiti ad un flirt con Bibiana Fern?ndez, attrice nota per diverse partecipazioni nei film di Pedro Almod?var. Staremo a vedere se ora il Real Madrid gli rinnover? il contratto.

Burimi i lajmit: Libero Blog.


Mora si shembull rastin e fundit te futbollistit Guti te Realit te madridit. Sic e dini eshte nje nga simbolet e realit te madridit dhe te kombetares Spanjolle.
E kan kapur duke u puthur me nje mashkull ne dalje te nje lokali te famshem. Por e ve?anta eshte qe Guti eshte i martuar dhe ka 2 femije! Gruaja thoshte qe i dukej pak ndryshe kohet e fundit sepse dilte shume naten , dhe ja perfundimi...

Cfar mendoni per rritjen e homseksualitetit? tashme po behet si mode u duket vetja superior duke organizuar edhe parada si "gay pride".
Madje ata qe jan kunder tyre i bejne te kalojne si racista apo si njerez pa kulture, jo moderne.

Por Homoseksualet jan nje kercenim per te ardhmen e njerezimit. Madje jan kercenimi kryesor sot, me shume se semundjet dhe luftrat. Sic e dini natyra komandon lidhjen midis mashkullit dhe femres te cilet mund te lene pasardhes dhe kjo eshte gjeja bazilare per vazhdushmerine e races njerezore. Nese gjithe bota do te mbushej me pede dhe lesbo raca njerezore do te zhdukej ne pak vite.

Cfar mendoni reth ketij problemi? dhe si mund te zgjidhet?
 

albstudent

FORCAT RENEA
Po kta vipat jan merzitur shum me femra po kapin meshkujt :):)


Jan shtuar sepse esht prishur njerzimi ca spo degjojme dita dites ..
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Edhe kafshet jane me inteligjente se ne kur vjen puna ne ket drejtim.Ne s'duhet te dalim nga formula e krijimit te rastesishem ose te qellimshem te universit ne te gjithe perberesit e tij.Ato jane si puna e kancerit.Deformime me probabiltet ndodhje por qe shkaterojne enen e vet.Mendoni sikur gjithe meshkujt e botes te ishin pederaste.Jeta do te zhdukej?Po,por meqe ka dal fekondimi artifcial mund te kishte ndonje zgjidhje po te genjeheshin pederastet dhe te shisnin spermen e tyre per qellime fitimi.Por sikur ata mos te pranonin?
Pra shoqeria njerezore eshte si trupi i njeriut dhe ka dhe ajo semundjet e saj.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Po,braziliane.ne pranojme antikapatet,te cmendurit dhe kujdesime per ta duke paguar taksa.Pse keta mos ti pranojme e ti leme te jetojne derisa ta ken afatgjatesine jetes se tyre.Aq me teper qe per keta s'na duhet te paguajme taksa.Ndoshta ekzistenca e tyre ka nje qellim.Te na tregoje ne se si nuk duhet te jemi.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Edhe kafshet jane me inteligjente se ne kur vjen puna ne ket drejtim.Ne s'duhet te dalim nga formula e krijimit te rastesishem ose te qellimshem te universit ne te gjithe perberesit e tij.Ato jane si puna e kancerit.Deformime me probabiltet ndodhje por qe shkaterojne enen e vet.Mendoni sikur gjithe meshkujt e botes te ishin pederaste.Jeta do te zhdukej?Po,por meqe ka dal fekondimi artifcial mund te kishte ndonje zgjidhje po te genjeheshin pederastet dhe te shisnin spermen e tyre per qellime fitimi.Por sikur ata mos te pranonin?
Pra shoqeria njerezore eshte si trupi i njeriut dhe ka dhe ajo semundjet e saj.

Une di qe homoseksualizmi eshte i shfaqur edhe tek kafshe te ndryshme, duke filluar qe nga luani...

Megjithate, ky deformim qe ti e quan njesoj si antikapatet apo te semureve te tjere, nuk eshte kaq siperfaqesor, ai eshte kundra ligjeve dhe rregullave te natyres, kundra ekzistences.

Mendo sikur nje dite kjo pjese mutante e shoqerise qe sot po fiton te drejtat e saj, te perbeje shumicen :eek:hh::eek:hh:

Sot nuk po shfaqet vetem si semundje, por edhe si trend :grusht3::grusht3::grusht3:
 

sensuu

sweet
mu kujtua nje humor qe thoshte:keta nuk lindin,por shtohen.(keshtu me duket)
s'mbaj ndonje qendrim............s'kam ide fare.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Nostra je i madh.E kisha shkruajtur ate punen e saj shumices por e fshiva sepse nuk me pelqeu si ide.Madhshtia jote qendron qe ti e parishikove llogjiken rjedhore te mendimit tim dhe e the.Kurse mua turturon ideja se ata nje dite mund te jen shumice.Duke filluar qe kur leku ka prodhuar kushedi sa e sa lloj veglash per femrat sa nje dite u habita kur lexova per nje lloj aparati qe esht prodhuar i cili vihet ne shpin tek femrat dhe kryen organzem me mire se sa ajo biollogjikja(ju lutem mos te me pyesi ndonjera se sa kushton).Me te mire sepse shume femra te intervistuara e thoshnin kete.Bile ajo qe ksihte plus ishte se mund te beje disa orgazma njera oas tjetres me afate shume te shkurtera kohore.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
o njesh kur ta pushtojne boten pederastat ne kemi ikur per lesh keshtu qe mos e vri mendjen
Une di qe homoseksualizmi eshte i shfaqur edhe tek kafshe te ndryshme, duke filluar qe nga luani...

Megjithate, ky deformim qe ti e quan njesoj si antikapatet apo te semureve te tjere, nuk eshte kaq siperfaqesor, ai eshte kundra ligjeve dhe rregullave te natyres, kundra ekzistences.

Mendo sikur nje dite kjo pjese mutante e shoqerise qe sot po fiton te drejtat e saj, te perbeje shumicen :eek:hh::eek:hh:

Sot nuk po shfaqet vetem si semundje, por edhe si trend :grusht3::grusht3::grusht3:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
o njesh kur ta pushtojne boten pederastat ne kemi ikur per lesh keshtu qe mos e vri mendjen

:haha:...puna eshte se bota po legalizon keto lloj martesash,keshtu qe askush nuk e ka te sigurt..nese ky 'pushtim i botes' prej tyre doi te jete heret a vone!!!!!!!!:konfuz:
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Meedoni se ata duhen pranuar ne shoqeri apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere......:sharre::konfuz:
si do tu sillnit ndaj nje homoseksuali......
:djalle:


Natyra jo gjithmone eshte perfekte,ne rastin konkret ka gabur ne dozimin e kromozomeve.Per mua mjafton te bejne jeten e tyre pa bere viktimen siç e kane zakon e pa kerkuar te drejta qe nuk eshte normale ti kene.Si psh te kene femijet e tyre.
 
C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Meedoni se ata duhen pranuar ne shoqeri apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere......:sharre::konfuz:
si do tu sillnit ndaj nje homoseksuali......
:djalle:

nuk i paragjykoj njerezit ne pergjithsi
jo se i pranoj por thjesht i trajtoj si gjithe te tjeret megjithate ndjej nje lloj
keqardhje per keta njerez ose neveri sdi ta pershkruaj mire
ne fund te fundit jane njerez
pavarsisht preferencave te tyre seksuale
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Aq kohe sa ciftet hetero po bejne dita dites me pak femije:D...seshte absurde qe nje dite te jene me sh homo se sa hetero:p
 

eldi

trafikante
me thene te drejten, ne shoqeri nuk kam, kur nuk jam e tille, skam sesi ti kem. per ti paragjykuar nuk i paragjykoj, thjesht them me vjen gjynah qe gjithe ai cun, ose gjithe ajo goc te jene homo. cdo kush ka pelqimet e tij .....
 
Top