Homoseksualet

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Ca te bej neveria qe kam per ate rrace te qelbur ska kufi
Na kan fut ne stres kemi frike te shikojme nje te rritur prane cunave tone se sdihet ca eshte ☹

Po per cf tjeter ke neveri ti?
Kot te pyes..dmth :)
Per cilat kategori njerezish..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
shiko une nuk dua te ofendoj as fene dhe as homosexualet
Their ass their business!
Ideja eshte se mua nuk me pelqejne mallkimet!
skam pse mallkoj nje njeri gey pse nuk i pelqejne femrat apo anasjelltas!
Nese zoti te ka kriju ty I strongly believe qe I ka kriju dhe homosexualet!
That’s all
Eshte bindja juaj dhe si bindje e tille eshte kundershtuar tash e sa shekuj. Ata qe e kane kundershtuar kane qene cdohere besimtaret e 3 feve monoteiste, pra qe i bie shumica ne krahasim me pakicen qe e mbeshtet.
Bindja se keta lindin te tille eshte futur ne mendjen e njerezve fale lobit te lgtb qe eshte nder lobet me te fuqishme nbote.
Pra kur eshte ne pyetje se cfare ka kriju Zoti, na le neve besimtareve se e dime me mire. Cdo gje tjeter qe vjen si info rreth Zotit eshte e pabaze sepse skeni as liber te shenjt e as parime fetare, gjithnje duke iu referuar atyre qe sbesojne ne asnjeren nga 3 fete qiellore.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jo jo asgje si bejne. As semundje nuk shperndajne, studimet jane tgjitha koti edhe mjeket. Deri ketu ka arrite robi sa qe nuk sheh fare
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Jo jo asgje si bejne. As semundje nuk shperndajne, studimet jane tgjitha koti edhe mjeket. Deri ketu ka arrite robi sa qe nuk sheh fare
Cfare semundje me fal? Seksualisht te trasmetueshme flet?
Aq sa jane rastet qe mund te shperndajne rastet hetero nese sperdoren masa mbrojtese.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Eshte bindja juaj dhe si bindje e tille eshte kundershtuar tash e sa shekuj. Ata qe e kane kundershtuar kane qene cdohere besimtaret e 3 feve monoteiste, pra qe i bie shumica ne krahasim me pakicen qe e mbeshtet.
Bindja se keta lindin te tille eshte futur ne mendjen e njerezve fale lobit te lgtb qe eshte nder lobet me te fuqishme nbote.
Pra kur eshte ne pyetje se cfare ka kriju Zoti, na le neve besimtareve se e dime me mire. Cdo gje tjeter qe vjen si info rreth Zotit eshte e pabaze sepse skeni as liber te shenjt e as parime fetare, gjithnje duke iu referuar atyre qe sbesojne ne asnjeren nga 3 fete qiellore.

po vetem pse nuk beson ne dicka nuk do te thote qe je i paditur o lover!
Sic dhe vetem pse nuk beson ne dicka doesn’t mean it doesn’t exist.
po kjo eshte nje teme tjeter
Ideja eshte qe mua nuk me
Duket normale te mallkosh dike per nje arsye te tille e thashe dhe me lart dhe po e theksoj perseri.

a do doja qe neser pasneser Femija Im te ishte gey apo lesbian? No te jem e sinqerte jo!
Por se ca na bie per pjese nuk eshte totally up to us
Dhe ti si besimtar e di shum mire kete gje!
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jo daisy ..zoti te jep mundesine te jesh i lire te zgjedhesh... problem eshte ne identifikim te se mires e te se keqes..
Konceptimet e se mires sjan per te gjithe njelloje..
E per cdo zgjedhje ne besimtaret te seciles fe dime qe kemi pergjegjesi ne zgjedhje e do pergjigjemi per veprimet jasht normales per ne...

jana me gjith respektin
Cfare eshte e mire per ty mund te mos jete per dike
Tjeter! Kjo nuk do the thote qe ai/ajo eshte patjeter gabim dhe mekatar pse nuk beson ne cfare beson ti!
Njerezit duhet te jene te lire ne zgjedhjet e tyre per aq kohe sa nuk perbejne problem per ty apo shoqerine.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jo nuk i krijoi njerez ato .ato jan kafshe nen lekuren njerezore
Kur zoti krijoi nje femer nje mashkull
Nuk krijoi dy meshkuj per te vazhdu jeten
U shofte rraca tyne i qit zoti fare

Ledia ty te shof si femer inteligjente
Dhe si te tille nuk pres pergjigje te tilla:)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
po vetem pse nuk beson ne dicka nuk do te thote qe je i paditur o lover!
Sic dhe vetem pse nuk beson ne dicka doesn’t mean it doesn’t exist.
po kjo eshte nje teme tjeter
Ideja eshte qe mua nuk me
Duket normale te mallkosh dike per nje arsye te tille e thashe dhe me lart dhe po e theksoj perseri.

a do doja qe neser pasneser Femija Im te ishte gey apo lesbian? No te jem e sinqerte jo!
Por se ca na bie per pjese nuk eshte totally up to us
Dhe ti si besimtar e di shum mire kete gje!

Shiqo, ceshtja e mallkimit eshte teme tjeter, si besimtare jemi te urdheruar te mos e mesojme gjuhen me mallkime, te lutemi per udhezimin e njerezve me shume, mallkimi eshte e fundit, qe vjen si rezultat i mosdurimit tend per ate qe e sheh, megjithate, edhe po i mallkova une, nuk ju ndodhe gje tyre mos ke dert !
Ti duhesh ta kesh parasysh nje gje. Njohurite rreth Zotit i ke te gjitha ne detaje vete nga fete monoteiste. Ne te tri fete qe konsiderohen qiellore, nuk eshte e lejuar homoseksualizmi, por denohet. Si besimtare, jemi te urdheruar t'i luftojme te gjitha dukurite negative, perfshire ketu edhe homoseksualizmin, qe perndryshe edhe cenon madje natalitetin. Si do te ishte shtuar bota po t'u ipej e drejta apsolute ketyre ?
Sa e sa semundjet transmetohen nga marredhenjet seksuale qe bejne ? T'i mund te thuash po edhe tek heteroseksualet transmetohen semundje. Po, e vertet por, nuk eshte se tranmsetohen per shkak se eshte kryer nje akt seksual ndermjet nje mashkulli dhe femre, por per shkak te papastertise se tyre apo ku ta di une, gjendjes se keqe shendetesore e te ngjajshme. Por kur semundja eshte shkaktar i gjinise se njejte, atehere une si Loverboy nuk mund ta pranoje kete gje, madje do ta kundershtoj fuqishem deri ne vdekje. Ata ne fakt mua mund te mos me bejne asgje ne shikim te pare.
Por, une s'dua qe neser femijet e mi kur t'i shohin ne park duke u puthur mashkull me mashkull, te me detyroje t'ja sqaroje nje akt i cili bie nkundershtim me parimet e mia fetare, bindjet e mia e tgjitha, madje edhe me traditen shqiptare, qe hon e don ka qene e urryer edhe tek te paret tane, qe i quanin ndryshe "Dylbera".
 

Vvetoni

Larguar
Ahahahahahaahah ate them e une, kane qene nder shekuj e do ekzistojne dhe le te ekzistojne por te shesesh moral ne emer te pamoralit nuk shkon.

Fundja shpirt kane e ata ?
Veç mos te reklamohen, jo une jam gay, une lezbike etj etj. Le tbojn ça tdojn me trupin e tyne. Sdi pse duhet me protestu? Per me ta dhan drejten me ta fut dikush mrapa a? Ose per me u lidh femen me femen a? Le tbojn ça tdojn. Prapanica e goja e tyne.

P.s mfalni per fjalorin te dashur miq.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Shiqo, ceshtja e mallkimit eshte teme tjeter, si besimtare jemi te urdheruar te mos e mesojme gjuhen me mallkime, te lutemi per udhezimin e njerezve me shume, mallkimi eshte e fundit, qe vjen si rezultat i mosdurimit tend per ate qe e sheh, megjithate, edhe po i mallkova une, nuk ju ndodhe gje tyre mos ke dert !
Ti duhesh ta kesh parasysh nje gje. Njohurite rreth Zotit i ke te gjitha ne detaje vete nga fete monoteiste. Ne te tri fete qe konsiderohen qiellore, nuk eshte e lejuar homoseksualizmi, por denohet. Si besimtare, jemi te urdheruar t'i luftojme te gjitha dukurite negative, perfshire ketu edhe homoseksualizmin, qe perndryshe edhe cenon madje natalitetin. Si do te ishte shtuar bota po t'u ipej e drejta apsolute ketyre ?
Sa e sa semundjet transmetohen nga marredhenjet seksuale qe bejne ? T'i mund te thuash po edhe tek heteroseksualet transmetohen semundje. Po, e vertet por, nuk eshte se tranmsetohen per shkak se eshte kryer nje akt seksual ndermjet nje mashkulli dhe femre, por per shkak te papastertise se tyre apo ku ta di une, gjendjes se keqe shendetesore e te ngjajshme. Por kur semundja eshte shkaktar i gjinise se njejte, atehere une si Loverboy nuk mund ta pranoje kete gje, madje do ta kundershtoj fuqishem deri ne vdekje. Ata ne fakt mua mund te mos me bejne asgje ne shikim te pare.
Por, une s'dua qe neser femijet e mi kur t'i shohin ne park duke u puthur mashkull me mashkull, te me detyroje t'ja sqaroje nje akt i cili bie nkundershtim me parimet e mia fetare, bindjet e mia e tgjitha, madje edhe me traditen shqiptare, qe hon e don ka qene e urryer edhe tek te paret tane, qe i quanin ndryshe "Dylbera".


semundjet vine me menyra dhe forma te ndryshme
Nuk ka te beje vetem me homosexualitetin!
e the dhe vet
E sa per femijet deshe nuk deshe ti do e mesojne per homosexualet dhe do vije momenti qe nuk do ju bejne pershtypje a puthen dy Meshkuj apo dy femra! Ti normalisht do ju thuash eshte wrong mekat duhen djeg e pjek and so on
Sho.qe.ria ndryshe, media ndryshe , Shkolla ndryshe ....
Pastaj se ne cfare besojne ata neser pasneser eshte dicka tjeter. Disa gjera nuk Jane me push on/off

peace
 

elle

Chill
Veç mos te reklamohen, jo une jam gay, une lezbike etj etj. Le tbojn ça tdojn me trupin e tyne. Sdi pse duhet me protestu? Per me ta dhan drejten me ta fut dikush mrapa a? Ose per me u lidh femen me femen a? Le tbojn ça tdojn. Prapanica e goja e tyne.

P.s mfalni per fjalorin te dashur miq.
po me lezbianet cpate
 
Shiqo, ceshtja e mallkimit eshte teme tjeter, si besimtare jemi te urdheruar te mos e mesojme gjuhen me mallkime, te lutemi per udhezimin e njerezve me shume, mallkimi eshte e fundit, qe vjen si rezultat i mosdurimit tend per ate qe e sheh, megjithate, edhe po i mallkova une, nuk ju ndodhe gje tyre mos ke dert !
Ti duhesh ta kesh parasysh nje gje. Njohurite rreth Zotit i ke te gjitha ne detaje vete nga fete monoteiste. Ne te tri fete qe konsiderohen qiellore, nuk eshte e lejuar homoseksualizmi, por denohet. Si besimtare, jemi te urdheruar t'i luftojme te gjitha dukurite negative, perfshire ketu edhe homoseksualizmin, qe perndryshe edhe cenon madje natalitetin. Si do te ishte shtuar bota po t'u ipej e drejta apsolute ketyre ?
Sa e sa semundjet transmetohen nga marredhenjet seksuale qe bejne ? T'i mund te thuash po edhe tek heteroseksualet transmetohen semundje. Po, e vertet por, nuk eshte se tranmsetohen per shkak se eshte kryer nje akt seksual ndermjet nje mashkulli dhe femre, por per shkak te papastertise se tyre apo ku ta di une, gjendjes se keqe shendetesore e te ngjajshme. Por kur semundja eshte shkaktar i gjinise se njejte, atehere une si Loverboy nuk mund ta pranoje kete gje, madje do ta kundershtoj fuqishem deri ne vdekje. Ata ne fakt mua mund te mos me bejne asgje ne shikim te pare.
Por, une s'dua qe neser femijet e mi kur t'i shohin ne park duke u puthur mashkull me mashkull, te me detyroje t'ja sqaroje nje akt i cili bie nkundershtim me parimet e mia fetare, bindjet e mia e tgjitha, madje edhe me traditen shqiptare, qe hon e don ka qene e urryer edhe tek te paret tane, qe i quanin ndryshe "Dylbera".
Nje pyetje per ty: Po neqotese femija yt behet gej apo lezbike, çfare do besh ti?
çfare ligjerate do mbash per gejt edhe lezbiket??
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
semundjet vine me menyra dhe forma te ndryshme
Nuk ka te beje vetem me homosexualitetin!
e the dhe vet
E sa per femijet deshe nuk deshe ti do e mesojne per homosexualet dhe do vije momenti qe nuk do ju bejne pershtypje a puthen dy Meshkuj apo dy femra! Ti normalisht do ju thuash eshte wrong mekat duhen djeg e pjek and so on
shoke ndryshe, media ndryshe , Shkolla ndryshe ....
Pastaj se ne cfare besojne ata neser pasneser eshte dicka tjeter. Disa gjera nuk Jane me push on/off

peace

Po flasim per homoseksualitetin dhe semundjet qe mund te transmetohen nga ata, nuk do t'beje copy-paste asgje sepse nje google search mjafton dhe lexon deri nmengjes per rrezikun e tyre.
Per femijet une jam pergjegjes si cdo prind, i cili ia deshiron me te miren femijeve te tyre dhe merr shkaqet se pari ne konsiderate, pastaj ec perpara.
Mediat do ta bejne cdohere te veten, sic thash lobi i LGTB eshte i fuqishem dhe ka mjek aty, pushtetare, njerez te pasur dhe njerez nga klasa te ndryshme. Por edhe une do ta beje timen, sic e kane bere prinderit para meje, edhe prinderit e tyre perpara e do vazhdoje keshtu ky zingjir.
Profeti yne Muhammedi a.s. na ka porosite qe nese shohim ndonje te keqe, ta largojme me doren tone, nese smundemi me dore, atehere me gjuhen tone, nese as me gjuhe, atehere ta urrejme me zemer. Une jam nje besimtar i thjeshte qe fene time e konsideroj me shume se sa religjion, e konsideroj si nje planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si te tille e quaj perfekt, sepse Zoti eshte perfekt, ndaj edhe cdo gje qe Ai lejon apo ndalon, une vetem Pike i vendosi.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Po flasim per homoseksualitetin dhe semundjet qe mund te transmetohen nga ata, nuk do t'beje copy-paste asgje sepse nje google search mjafton dhe lexon deri nmengjes per rrezikun e tyre.
Per femijet une jam pergjegjes si cdo prind, i cili ia deshiron me te miren femijeve te tyre dhe merr shkaqet se pari ne konsiderate, pastaj ec perpara.
Mediat do ta bejne cdohere te veten, sic thash lobi i LGTB eshte i fuqishem dhe ka mjek aty, pushtetare, njerez te pasur dhe njerez nga klasa te ndryshme. Por edhe une do ta beje timen, sic e kane bere prinderit para meje, edhe prinderit e tyre perpara e do vazhdoje keshtu ky zingjir.
Profeti yne Muhammedi a.s. na ka porosite qe nese shohim ndonje te keqe, ta largojme me doren tone, nese smundemi me dore, atehere me gjuhen tone, nese as me gjuhe, atehere ta urrejme me zemer. Une jam nje besimtar i thjeshte qe fene time e konsideroj me shume se sa religjion, e konsideroj si nje planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si te tille e quaj perfekt, sepse Zoti eshte perfekt, ndaj edhe cdo gje qe Ai lejon apo ndalon, une vetem Pike i vendosi.

Urrejtja nuk eshte gje e mire!

ti si prind do besh maximumin I’m sure Por disa gjera nuk i kontrollon dot vetem nese i mbyll femijet ne kafaz (fjala vjen)
Jam e sigurte qe cdo prind do me te miren per femijen e tij Por a do bej femija gjithmone cfare thote prindi? Dhe a do besoj femija gjithmone ne cfare beson prindi? I have my doubts here
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Urrejtja nuk eshte gje e mire!

ti si prind do besh maximumin I’m sure Por disa gjera nuk i kontrollon dot vetem nese i mbyll femijet ne kafaz (fjala vjen)
Jam e sigurte qe cdo prind do me te miren per femijen e tij Por a do bej femija gjithmone cfare thote prindi? Dhe a do besoj femija gjithmone ne cfare beson prindi? I have my doubts here

Nuk e kam ndermend t'i mbylle ne kafaz jo, ra apo jo fjala. Une do pergjigjem para Zotit se sa kam punuar ne kete drejtim, e jo cfare kane vendose femijet me pastaj me jeten e tyre, qe edhe nese kane vendose gabim, si kam reaguar, cfare kam bere, sa e kam kundershtuar e keshtu me radhe. Cdo njeri eshte peng i veprave te tij, dhe do jap llogari per kete.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Nuk e kam ndermend t'i mbylle ne kafaz jo, ra apo jo fjala. Une do pergjigjem para Zotit se sa kam punuar ne kete drejtim, e jo cfare kane vendose femijet me pastaj me jeten e tyre, qe edhe nese kane vendose gabim, si kam reaguar, cfare kam bere, sa e kam kundershtuar e keshtu me radhe. Cdo njeri eshte peng i veprave te tij, dhe do jap llogari per kete.

ti do japesh llogari per vete
Je prone vetem e vetes tende!
 
Top