Homoseksualet

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ky diskutim asnjehere sdo perfundoj dihet.
Do kete pro e kunder, do kete nga ata qe do e mbeshtesin kete devijim tek feja dhe pse ktu kam dyshimet e mia
do kete nga ata qe mallkojne , do i perkrahin , por c'rendesi ka e gjitha kjo

Mua me duket kaq absurde fakti kur manifestohet kaq publikisht dhe neper media i jepet nje hapsire jo per arritjet ne jete, por per arritjet qe bejne me mendere..
Cfare morali po shesim?
Ne vija te trasha e te holla personalisht sma ndjen fare cfare ben gjithkush me organet e tij gjenetike .
Dhe nese do i krahasoja do merrja si paragon pikerisht ata myslymanet qe dalin e thone na diskriminojne ..njejte e keta
Po per aq kohe sa ti i ben vendin tend vetes ne nje shoqeri askush smerret as me veshjen, as me organin tend..

Kshuqe neper TV, Social media nxirrni arritjet tuaja dhe jo bythet se na hapet barkun!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ore puno sa te duash ti, homoseksual lind nuk behesh kshu qe mos paragjykoni , ndonjehere Zoti ju ben shaka te keqija.

Kush e thote kete ? Ne cka bazohesh, fakte ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
ti do japesh llogari per vete
Je prone vetem e vetes tende!

E ke gabim, keshtu mendon ti ndoshta, apo besimi qe ndjek, ne besojme ndryshe, keshtuqe se shoh te arsyeshme sqarimin me teper sa i perket kesaj ceshtje.
 
Ende nuk ka ndonje teori shkencore te aprovuar.

Nga cfare njohuri kam apo cfare me kane treguar shoke te mi gay me eshte forcuar bindja qe prirja shfaqet qe ne femijerine e hershme, pra eshte e lindur.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ende nuk ka ndonje teori shkencore te aprovuar.

Nga cfare njohuri kam apo cfare me kane treguar shoke te mi gay me eshte forcuar bindja qe prirja shfaqet qe ne femijerine e hershme, pra eshte e lindur.

Une se di cfare kane thene te tjeret, di vetem sakte tash e sa vit qe Dr.Dean Hamer, i cili eshte prej gjenetisteve me tmedhenje n'bote, aktivist gay dhe vet gay, pas shume vitesh kerkime ne perpjekje per tgjete nje gen pergjegjes per sjelljen gay ka thene:

“Nuk mund të thuhet se ka një gen gay. Nuk ka një gen gay.Madje deri me tani nuk ka asnje prove e cila tregon se homoseksualiteti eshte gjenetik.
 
Edhe une ket te thashe qe ska teori shkecore qe e ka miratuar.

Nejse

Mendimi im ne lidhje me temen

Per mua eshte ok qe cdokush te zgjedhe vete per trupin e vet cdo forme kenaqesie seksuale, cfare eshte ke dhoma e gjumit te mbetet ke dhoma e gjumit.

Por sjam dakort per promovimin e homoseksualitetit si fenomen te zakonshem ne lidhje me familjen. Pra jam dakort qe familja perbehet nga nena femer babai mashkull dhe femijet jane kombinim i tyre jo i dy sekseve te njejta. Nese duan qe ti trajtojme si te barabarte atehere mos viktimizohen.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ore puno sa te duash ti, homoseksual lind nuk behesh kshu qe mos paragjykoni , ndonjehere Zoti ju ben shaka te keqija.
Kush mi lind!
Ricky Martin kur u ngop nga femrat,ju kthy meshkujv?‍♀️?‍♀️
Edhe pse asnjeri nuk po proteston kunder liris tyre..nuk do me than se jemi pro tyre..dhe ne kemi te drejte te themi mendimin tone ndaj tyre..
 
Kush mi lind!
Ricky Martin kur u ngop nga femrat,ju kthy meshkujv?‍♀️?‍♀️
Edhe pse asnjeri nuk po proteston kunder liris tyre..nuk do me than se jemi pro tyre..dhe ne kemi te drejte te themi mendimin tone ndaj tyre..


Ehaaaaa

Leje Ricky-n se ka thyer shume zemra kur pranoi homoseksualitetin e mohuar nga femijeria. :D
 

Vvetoni

Larguar
Mor po gjithe kjo gjurulldi ktu, kot me pyt se skam ca bej.
Ndonje gay apo lesbie kemi ne mesin tone?
Mos kini frike se nuk ju djegim ne turren e druve ???
Spo di qysh me tregu, se osht pak moment i papershtatshem edhe normal jemi ne kohe te virusit, njerezit i kane problemet e tyne, amo 1 shoqe e jemja osht lezbike.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
E ke gabim, keshtu mendon ti ndoshta, apo besimi qe ndjek, ne besojme ndryshe, keshtuqe se shoh te arsyeshme sqarimin me teper sa i perket kesaj ceshtje.

besimi im?
Ska te bej me asnje besim lover
Thjeshte une mendoj qe cdo njeri nga ne jep “llogari” per veten e tij /saj!
Dhe ne gjykate nuk pergjigjesh ti per krimin e gruas tende fjala vjen!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Spo di qysh me tregu, se osht pak moment i papershtatshem edhe normal jemi ne kohe te virusit, njerezit i kane problemet e tyne, amo 1 shoqe e jemja osht lezbike.
mos se o gjynah , tu konfesova kur ishe nen petkun e doktorit , nuk nxirren sekretet :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
besimi im?
Ska te bej me asnje besim lover
Thjeshte une mendoj qe cdo njeri nga ne jep “llogari” per veten e tij /saj!
Dhe ne gjykate nuk pergjigjesh ti per krimin e gruas tende fjala vjen!

Por pergjigjesh per ate qe te eshte dhene ne pergjegjesi. Ne kete rast, familja apo femijet jane dhurata me e mire qe Zoti ia jap nje cifti bashkeshortor dhe ti si prind do pergjigjesh per menyren se si i ke edukuar, sepse te eshte besuar ty si prind apo atij si boss i nje kompanie, kompania ne fjale
 

jana80

Super Moderator
jana me gjith respektin
Cfare eshte e mire per ty mund te mos jete per dike
Tjeter! Kjo nuk do the thote qe ai/ajo eshte patjeter gabim dhe mekatar pse nuk beson ne cfare beson ti!
Njerezit duhet te jene te lire ne zgjedhjet e tyre per aq kohe sa nuk perbejne problem per ty apo shoqerine.
Sme ke lexuar me vemendje,une thashe cpermban ideja ime, besimi im, ama thashe qe lindim te lire e qe secili zgjedh me te miren e tije,thashe qe per cdo besimtar te cdo besimi nuk shikohet si e mire...
A me bejne mua bezdi cbejne njerzit jo sme ben , a i pranoj -jam indiferente per te respektuar lirine e tyre deri sa nuk cenohet e imja...
Une daisy jam po aq rraciste edhe per ekspozimet e nje cifti... kam bindjen se per cdo kuvend eshte i pershtatshem nje vend...
Nuk jam une qe mund ti them je apo sje mekatar, por jam une qe me cllogjikoj une e sipas cdo kriteri si pershembull,liria e mendimit,gjykimit besimit,edukata, pelqimi,estetika, etj etj te di te i them asaj qe seshte e drejte apo e hijeshme per mua te mos e bej te hijeshme apo te pranueshmebper mode apo perse eshte ne numer masiv,apo ekspozim portalesh te ndryshem... ama me kete askujt si uroj te keqen por jam kundra
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kush thote se do rritem naj here? Du me qen real qesi budalle tan jeten, deri sa korona te me merr. A ti mun e thirr bardhoshen partneren tande kur je me mu, na bon shoqni. :p
u bofsh asoj per pula lol
degjove? degjova thuaj
 
Top