Homoseksualet

Endrra

VIP
Pse mo?
Ca po te bejne ty? ?

Kanceri jane perdhunuesit,pedofilat,vrasesit
Deri ne momentin qe duan qe te te bejn per vete mashkull a femer .. te te hapin mendjen gjoja...kerkojne mirkuptim nga ne heterot.. po nuk tregojn mirkuptim per perceptimet tona.
Aty kuptoj qe esht ceshtje Mode.. bejn viktimen edhe ne nje vend qe askush si percmon.. perkundrazi.
Tani und keto ide kam..nese do toleranc..akcepto dhe mendimin kunder.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pse mo?
Ca po te bejne ty? ?

Kanceri jane perdhunuesit,pedofilat,vrasesit

Mire, mcito tek temat e tyre, do e them te njejtin urim lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Deri ne momentin qe duan qe te te bejn per vete mashkull a femer .. te te hapin mendjen gjoja...kerkojne mirkuptim nga ne heterot.. po nuk tregojn mirkuptim per perceptimet tona.
Aty kuptoj qe esht ceshtje Mode.. bejn viktimen edhe ne nje vend qe askush si percmon.. perkundrazi.
Tani und keto ide kam..nese do toleranc..akcepto dhe mendimin kunder.
Une sthem jam te perkryer ?
Po them qe sa nuk cenojne hapesiren tende,cpune kemi ne te tjeret se me ke apo si bejme seks? ?
 

Endrra

VIP
Une sthem jam te perkryer ?
Po them qe sa nuk cenojne hapesiren tende,cpune kemi ne te tjeret se me ke apo si bejme seks? ?
Moj und si hy kujt ne dhome..edhe atyre qe i di hetero.. por pikerisht jane gjith mllef..paragjykime... arroganc.. hile..dhe denigrim kush eshte kunder.
Pra une punoj me ta..dhe pervec njerezores i mbaj goxha larg.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
U zhdukshin mendimet si i yti qe nuk po i lene njerezit te qete

Te dogji?
E bajsh me shendet pra. Sa te kete njerez me logjike te shendoshe, deri ne qamet do luftohen keta qe e cenojne edhe natalitetin.

U zhdukshin si keta si tgithe ata qe i perkrahin
 

sofia

Antarë i Respektuar
Ori me thuaj ti mua si dy n je rez te te njejtit seks do e mesojn femijene tyre cdo i thot un i hypa kti po sdole ti kshuqe u desh me ik me tble ke martaniteti?
Ti flet me femijen tend per jeten tende seksuale? Cfare ben me partneren tende ne shtrat? Apo i ke treguar bebit tend si e projektove? ...........
Pse mendon keshtu pastaj? Pse gjykon kur nuk nisesh as nga vetja jote? Njeri eshte nje LGBTQ+, njeri je edhe ti. Po te jesh pak i njerezishem nuk do kundershtosh te pakten per kete pjese.
Nuk blihet femija asnjehere. As nuk e rrembejne ata qe biresojne femijen (ketu nuk po flas per lesbiket, homoseksualet etj) sepse me kete lendon edhe kete kategori tjeter qe nuk i perket LGBTQ+. Ka kaq shume menyra qe mund te marrin nje femije nje cift LGBTQ+: biresimi, lindja me ndihmesen e gametit te dikujt tjeter.
Nuk te sherben per asgje ty qe te shash ketu ( ne realitet je 100 here me keq) kur nuk lidh jeten me nje LGBTQ+. Kaq per kete.
 

sofia

Antarë i Respektuar
Te dogji?
E bajsh me shendet pra. Sa te kete njerez me logjike te shendoshe, deri ne qamet do luftohen keta qe e cenojne edhe natalitetin.

U zhdukshin si keta si tgithe ata qe i perkrahin
Nuk me djeg personalitetin, po me pervelon deshiren per te mbrojtur te drejtat e njerezve. Qe kur te intereson natyraliteti ty? Qe kur te intereson popullata? Nuk ke asnje te dhene per popullaten dhe popullata i dashur ndryshin nqs njerezit apo qeniet e tjera ndryshojne/pesojne mutacion gjenetik. Nje gay nuk peson mutacion. Mutacion peson zigota ose gameti i nderuar! Prandaj, boll brockullite dhe thuaj me mire nuk dua t'i kem afer se sa te besh "argumenta" pa lidhje.
Te jesh gay nuk perben asgje, po te jete nje tjeter i semure me kancer do te thote shume per prishjen e natyralitetit qe thua ti. E shoh qe nuk ditke as shume mbi kancerin ndryshe nuk do t'i beje ca komente banale ne maksimum.
Je prind. Te intereson shendeti apo seksualiteti i i vrasfemijes tend?
Seksualiteti i perket individit dhe partnerit te tij, Ty si force e jashtme nuk ka per cfare te nevojitet.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk me djeg personalitetin, po me pervelon deshiren per te mbrojtur te drejtat e njerezve. Qe kur te intereson natyraliteti ty? Qe kur te intereson popullata? Nuk ke asnje te dhene per popullaten dhe popullata i dashur ndryshin nqs njerezit apo qeniet e tjera ndryshojne/pesojne mutacion gjenetik. Nje gay nuk peson mutacion. Mutacion peson zigota ose gameti i nderuar! Prandaj, boll brockullite dhe thuaj me mire nuk dua t'i kem afer se sa te besh "argumenta" pa lidhje.
Te jesh gay nuk perben asgje, po te jete nje tjeter i semure me kancer do te thote shume per prishjen e natyralitetit qe thua ti. E shoh qe nuk ditke as shume mbi kancerin ndryshe nuk do t'i beje ca komente banale ne maksimum.
Je prind. Te intereson shendeti apo seksualiteti i i vrasfemijes tend?
Seksualiteti i perket individit dhe partnerit te tij, Ty si force e jashtme nuk ka per cfare te nevojitet.

Shfletoje forumin me shume, nuk i riperseris mendimet e mia tash e 13 vite.

U pa mire sa te dogji, e bajsh me shendet edhe njehere.
 
  • Haha
Reactions: NGU

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Te gjithe do zhdukemi Lover ?

Rendesi ka te leme mesazhe pozitive ,pa demtuar njeri sa te jemi ne kete toke

Me mesazh pozitiv sdo tgjejsh as ne shekullin qe do tvjen :p Fara ju hupt ! lool+
 

sofia

Antarë i Respektuar
Shfletoje forumin me shume, nuk i riperseris mendimet e mia tash e 13 vite.

U pa mire sa te dogji, e bajsh me shendet edhe njehere.
Nje njeri cfare eshte sot eshte edhe neser keshtu qe nuk kam perse ta shfletoj per te te njohur ty.
Cfare eshte gabim sot, gabim ka qene edhe dje!
Merre si te duash djegien ti, por ai qe je gabim ne kete pjese je ti. Deshiron cdo te mire per veten , po per te tjeret nuk ka rendesi apo jo? Une uftoj per te drejten time thua ti, ty s'ka cfare te duhet cfare bej per te drejten e tjetrit. Eshte thjesht siperfaqesore.
Cfare te bej edhe nje here ma perserit te lutem?
Ti si prind e mendon ndonjehere se si do te reagoje nqs femija yt do te ishte LGBTQ+? I shajme te tjeret, po per veten nuk mendojme asnjehere.
 

Endrra

VIP
Nuk me djeg personalitetin, po me pervelon deshiren per te mbrojtur te drejtat e njerezve. Qe kur te intereson natyraliteti ty? Qe kur te intereson popullata? Nuk ke asnje te dhene per popullaten dhe popullata i dashur ndryshin nqs njerezit apo qeniet e tjera ndryshojne/pesojne mutacion gjenetik. Nje gay nuk peson mutacion. Mutacion peson zigota ose gameti i nderuar! Prandaj, boll brockullite dhe thuaj me mire nuk dua t'i kem afer se sa te besh "argumenta" pa lidhje.
Te jesh gay nuk perben asgje, po te jete nje tjeter i semure me kancer do te thote shume per prishjen e natyralitetit qe thua ti. E shoh qe nuk ditke as shume mbi kancerin ndryshe nuk do t'i beje ca komente banale ne maksimum.
Je prind. Te intereson shendeti apo seksualiteti i i vrasfemijes tend?
Seksualiteti i perket individit dhe partnerit te tij, Ty si force e jashtme nuk ka per cfare te nevojitet.
Te nderhyj nje cik si pa tendenc por duke dashur te te shkund nie cik nga naiviteti ty.
Ne momentin qe dicka eshte e natyrshme dhe e shfaq per vete e mbi vete.. sme hy ne pune.
Por e di me siguri qe egzistonjn rrethe te forta dhe te mire informuara ku nen petkun e arsimit dhe te zhvillimit..nderhyhet ne edukumin e femijeve qe ne kopesht a shkolle.
Ku nxenesit qe akoma nuk kane marre nje pjekje seksuale deryrohen te luajn rrole te kunderta.. djemt te veshin funde apo te lyejn buze..e vajzat tjeter.
Ne si shoqeri kemi kaq shume probleme me nje familje normale heterosexuale..sa nie nderhyrje e tille une si nene e quaj nje nderhyrje masive ne te drejtat e njeriut.
Nese femija im eshte i rritur dhe i vetdijshem cben ..ather le te zgjedhe cfare te doje ..por jo te behet dhe me konfuz sec eshte nen petkun e modernizimit shoqeror.
Dhe ketu nuk njoh asnje toleranc!
Madje keto metoda kane vajt deri ne parlamentin europian.
Mos u beni me pap se papa..
Bota nuk eshte aq bardh e zi..
Vetem ne qytetin ku jetoj egziston nje rreth homoseksualesh... ku mbrojn nj tj dhe denigrojn heterot per arsye sepse kane pushtet dhe ekonomi.
 

sofia

Antarë i Respektuar
Ku nxenesit qe akoma nuk kane marre nje pjekje seksuale deryrohen te luajn rrole te kunderta..
Per cfare po flet? Asnje homoseksual nuk te detyron te behesh homoseksual apo transgjinor
Vetem ne qytetin ku jetoj egziston nje rreth homoseksualesh... ku mbrojn nj tj dhe denigrojn heterot per arsye sepse kane pushtet dhe ekonomi.
E pse askush nuk e merr iniciativen per te folur me ta? Ai grupi nuk perfaqeson gjithe LGBTQ+ dhe aashtu sic ka heterosex te keqinj, ashtu ka edhe homo te keqinj. Si do ndihesh ti kur nuk te do askush ne familje, ne shoqeri?
 

Endrra

VIP
Per cfare po flet? Asnje homoseksual nuk te detyron te behesh homoseksual apo transgjinor

E pse askush nuk e merr iniciativen per te folur me ta? Ai grupi nuk perfaqeson gjithe LGBTQ+ dhe aashtu sic ka heterosex te keqinj, ashtu ka edhe homo te keqinj. Si do ndihesh ti kur nuk te do askush ne familje, ne shoqeri?
Pse ska hetero qe nuk ndjehen te padeshiruar ne nje forme a tjeter?...te detyrojn?
Posi ka fryme homosexualiteti ne Eu .. qe mundohem qe ne kopesht ti bejn shplarje truri femijeve.
Tani te me falesh per fjalorin e forte se duhet te perdor por sme ngelet gje tjeter.
Mashkulli e ka piken G ne Anus.
Pra teorikisht .nese do e provonin vetem per qef .. mund te lind deshira te jen gej .
Pra nese kjo pooullsi nun shtohen.. si do gjejn te tjere te sojit te tyre ?
Duke ja u ber te shijshme te qenurit gej.
Duke u shperlare trurin qe ne kopesht .
Homosexualiteti ka egzistuar gjithmone... por eshte dicka anormale.. se po te mendojme kaq liberal.. duhet te leshojme pe dhe per pedofilet!
 

Mogli

Be good or be good at it
Pse ska hetero qe nuk ndjehen te padeshiruar ne nje forme a tjeter?...te detyrojn?
Posi ka fryme homosexualiteti ne Eu .. qe mundohem qe ne kopesht ti bejn shplarje truri femijeve.
Tani te me falesh per fjalorin e forte se duhet te perdor por sme ngelet gje tjeter.
Mashkulli e ka piken G ne Anus.
Pra teorikisht .nese do e provonin vetem per qef .. mund te lind deshira te jen gej .
Pra nese kjo pooullsi nun shtohen.. si do gjejn te tjere te sojit te tyre ?
Duke ja u ber te shijshme te qenurit gej.
Duke u shperlare trurin qe ne kopesht .
Homosexualiteti ka egzistuar gjithmone... por eshte dicka anormale.. se po te mendojme kaq liberal.. duhet te leshojme pe dhe per pedofilet!
I ke te faktume kto qe the apo vec teori konspirative nga ndonje lexim artikulli ose nga mendja jote?
 

Endrra

VIP
I ke te faktume kto qe the apo vec teori konspirative nga ndonje lexim artikulli ose nga mendja jote?
Me te lexuar .. kush lexon nuk ngelet injorant... ka kaq shume dhune ne kete bote..dhe vetem kjo shoqate ka nje dite dhe feste te tyren.. nje suport marramends ne nje vend qe askush si persekuton.
Pra sexualiteti eshte dicka private.. keta pse e bejn kaq problem.. ku nuk eshte problem?
 

Mogli

Be good or be good at it
Me te lexuar .. kush lexon nuk ngelet injorant... ka kaq shume dhune ne kete bote..dhe vetem kjo shoqate ka nje dite dhe feste te tyren.. nje suport marramends ne nje vend qe askush si persekuton.
Pra sexualiteti eshte dicka private.. keta pse e bejn kaq problem.. ku nuk eshte problem?
Po them piken g te meshkujt....se mesa di une qe e di veten per heteroseksual me eksiton prapanica e 1 femre e jo e 1 mashkulli
 

Endrra

VIP
Po them piken g te meshkujt....se mesa di une qe e di veten per heteroseksual me eksiton prapanica e 1 femre e jo e 1 mashkulli
Ehaaaa Mogli. . Sa ka kjo bote ... eshte mire mos ti kuptojn te gjitha .. se te peshtiret nganjeher..
Njeriu eshte gjitar.. si i tille perpos llogjikes.. i jepet instiktit .
Grekerit e vjeter merrnin cuna te ri me lufte .. kurre femra .. arsyen e mesova me vone lol
 
Top