Homoseksualet

Endrra

VIP
Nuk eshte e thene qe dikush qe ka statusin gay ose less eshte pedofil ?. Siç mund te themi e per hetero.
Besoj se ke kuptuar ckam shkruar.
Askund se thashe kete.
Por nese nje njeri i jepet deshire se tij sexuale..sic mundohen te na e shesin kjo lloj shtrese qe une e pranoj si te tille..ather dhe pedofilet do ngrihet nje dite te thone..se eshte e drejta ime .. pse me paragjykoni.
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Bej sa te duash dislike @DeliriumMind po ky eshte fakt.. merrnin cuna te vegjel.. per ti ashtus.
Madje dhe Kadare i pershkruan dylberet...ne romanin "kronik ne gure".
Turqit gjithashtu i zgjidhnin si me te njomet e te bukurit.
Hec e flasim dhe per pedofiline dhe homoseksualizmin e prifteve atehere...
Ose per prostitucionin feminore ne vendet e varfera nga "heterot" e frustruar qe shajn dhe flasin per djegjje sa lart e posht dhe pastaj jan te paret qe meritojne te varen nga koqet.

Eshte diskutim i gjat dhe ne keto vite qe jam larguar nga forumi, kam kuptuar qe duhet ti hap rrug robve dhe ti lej te besojne cfare i do zemra.
 

Endrra

VIP
Hec e flasim dhe per pedofiline dhe homoseksualizmin e prifteve atehere...
Ose per prostitucionin feminore ne vendet e varfera nga "heterot" e frustruar qe shajn dhe flasin per djegjje sa lart e posht dhe pastaj jan te paret qe meritojne te varen nga koqet.

Eshte diskutim i gjat dhe ne keto vite qe jam larguar nga forumi, kam kuptuar qe duhet ti hap rrug robve dhe ti lej te besojne cfare i do zemra.
Per mua ska institucjone qe nuk eshte prek nga homoseksualizmi..madje te paret jane ata.
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
ather dhe pedofilet do ngrihet nje dite te thone..se eshte e drejta ime .. pse me paragjykoni.
Egziston
Futi nje search ne web
Nese sgabohem nga gjermania.

Smund te krahasosh homoseksualizmin me pedofiline qe abuzon me te miturit. Eshte e pallogjikshme
 

Bledi_Shady

finoallafine
Pse ska hetero qe nuk ndjehen te padeshiruar ne nje forme a tjeter?...te detyrojn?
Posi ka fryme homosexualiteti ne Eu .. qe mundohem qe ne kopesht ti bejn shplarje truri femijeve.
Tani te me falesh per fjalorin e forte se duhet te perdor por sme ngelet gje tjeter.
Mashkulli e ka piken G ne Anus.
Pra teorikisht .nese do e provonin vetem per qef .. mund te lind deshira te jen gej .
Pra nese kjo pooullsi nun shtohen.. si do gjejn te tjere te sojit te tyre ?
Duke ja u ber te shijshme te qenurit gej.
Duke u shperlare trurin qe ne kopesht .
Homosexualiteti ka egzistuar gjithmone... por eshte dicka anormale.. se po te mendojme kaq liberal.. duhet te leshojme pe dhe per pedofilet!
Nje shoku im, rriste pellumba dhe po priste qe ti shtoheshin. Prit ky, por spo levizte nr i pellumave edhe vendosi ti pergjoj. Kishte vetem 2 pellumba meshkuj dhe te gjitha femra. Gjat pergjimit, i kapi keta te dy meshkujt duke i hipur njeri tjetrit dhe vriste mendjen pse ti qellojne keshtu. Eureka! Do shkoj ti them tani qe paskan qene pellumba Eu edhe i kane mesuar keq ne kopesht. lool
 

Endrra

VIP
Egziston
Futi nje search ne web
Nese sgabohem nga gjermania.

Smund te krahasosh homoseksualizmin me pedofiline qe abuzon me te miturit. Eshte e pallogjikshme
Llogjika ime ka kaq shume force sa sta merr mendja.. 90% e homoseksualve e pranojne qe pervojat sexuale qe i shtyjn ne kte preferenc i kane ber qe femije me njerez te rritur !
Rastesi.
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
A e kuptoni qe jeta eshte aq e shkurter sa qe do ishte mir mos te merreshim me praktikat seksuale te dy te rritur qe nuk njohim?

Mund te hap dhe nje teme specifike mbi cdo lloj feticizmi te semure hetero... por ne fund te fundit, mu cme duhet?
 

Endrra

VIP
Orientimi seksual cilidoqoft formohet qe ne momentin kur je aty ngroht nen mbrojten e nenes. ?. Te tjerat jane hamendesime.
Sexualiteti eshte edukim..secili nga ne ka x dhe y kromozone ne gen.. mvaret ke edukojm ne .
Se po te jet e vertet ajo qe thua ... ather pse pedofilet kane preferenca te cuditshme..apo dhe heterot eksperienca me te dy llojet?
 

Endrra

VIP
A e kuptoni qe jeta eshte aq e shkurter sa qe do ishte mir mos te merreshim me praktikat seksuale te dy te rritur qe nuk njohim?

Mund te hap dhe nje teme specifike mbi cdo lloj feticizmi te semure hetero... por ne fund te fundit, mu cme duhet?
Pikerisht ate po bejm.. muhabet und me nje gote ver ne dore... sic bejn dhe homot per ne ?
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
Nuk ka sherim nga orientimi seksual se po na habisni tani. Te till jemi te lindur ne kte bote. Disa gjera i pranojme disa jo varet menyra e jeteses kultures qe marim.
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
Pikerisht .. pse duhet te jet teme kur eshte dicka private ?
Pse jo? Liria e fjales na e jep kte te drejte. ?
Privatsin e krijojm vet ne. Nuk eshte tabu te bisedosh per te tilla gjera sidomos ne ditet e sotme. Te pakten une e shikoj si dicka qe nuk eshte le te themi ‘turp’. Te prsh zemer, ne mund te diskutojme md jave te tera muaj por nuk jemi ktu qe ti mbushim mendjen njeri tjetrit. Ndajme mendime eksperinca ?
 

Delirium

No description ...
Me te lexuar .. kush lexon nuk ngelet injorant... ka kaq shume dhune ne kete bote..dhe vetem kjo shoqate ka nje dite dhe feste te tyren.. nje suport marramends ne nje vend qe askush si persekuton.
Pra sexualiteti eshte dicka private.. keta pse e bejn kaq problem.. ku nuk eshte problem?
Nuk eshte me problem ne vendet perendimore apo ne usa , canada , australi .
Ne shqiperi kerkojne disa te drejta por qe diskriminohen , jane njerzit akoma me babaqemon , behet qimja tra kot , nderkohe behen 1000 te zeza cdo dite .
Kam lexuar dhe une dicka te ngjashme me ate qe the pak me lart , ne Norway ne nje kolegj i studionin femijet qe te vegjel dhe ne moshen 10 - 15 vjecare u percaktonin pelqimet sexuale ne te ardhmen , dmth gay , less apo hetero .
Duam apo sduam ne jemi pjese e tyre cdo dite , i hasim ne metro , ne rruge , kudo .
Pra , duhet ti pranojme ne radhe te pare si njerez pastaj cfare preferencash sexuale kane . Stop paragjykimeve ?
 

Endrra

VIP
Pse jo? Liria e fjales na e jep kte te drejte. ?
Privatsin e krijojm vet ne. Nuk eshte tabu te bisedosh per te tilla gjera sidomos ne ditet e sotme. Te pakten une e shikoj si dicka qe nuk eshte le te themi ‘turp’. Te prsh zemer, ne mund te diskutojme md jave te tera muaj por nuk jemi ktu qe ti mbushim mendjen njeri tjetrit. Ndajme mendime eksperinca ?
Absolutisht sesht ky synimi im.. thjesht kam mesuar te ndjek llogjiken.
Homoseksualiteti ka qen ne lashtesi forma me normale e sexualiteti per meshkujt.
Pervoja dhe natyra u vuri kufij nevojave per trashegimi...
Prandaj dhe ne fete monotoiste me te perhapura denohet kaq shume.
Para 10 vjetesh ishte Krim te perdorje marjuana. ..dhe denohet me ligj.. sot perdoret gjeresish dhe legalisht.
Ose .. nese ne nuk pelqejm nje zezak quhet rracizem..nese nuk pelqejm nje te sojit tone bulizem.
Pra njeriu eshte nje konfuzjon me vete ..qe vetem natyra dhe nevojat egzistencjale i ven kufi.
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
Nuk eshte me problem ne vendet perendimore apo ne usa , canada , australi .
Ne shqiperi kerkojne disa te drejta por qe diskriminohen , jane njerzit akoma me babaqemon , behet qimja tra kot , nderkohe behen 1000 te zeza cdo dite .
Kam lexuar dhe une dicka te ngjashme me ate qe the pak me lart , ne Norway ne nje kolegj i studionin femijet qe te vegjel dhe ne moshen 10 - 15 vjecare u percaktonin pelqimet sexuale ne te ardhmen , dmth gay , less apo hetero .
Duam apo sduam ne jemi pjese e tyre cdo dite , i hasim ne metro , ne rruge , kudo .
Pra , duhet ti pranojme ne radhe te pare si njerez pastaj cfare preferencash sexuale kane . Stop paragjykimeve ?
Edhe une si hetero ndjehem e paragjykuar cdo dite nga sta ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje njeri cfare eshte sot eshte edhe neser keshtu qe nuk kam perse ta shfletoj per te te njohur ty.
Cfare eshte gabim sot, gabim ka qene edhe dje!
Merre si te duash djegien ti, por ai qe je gabim ne kete pjese je ti. Deshiron cdo te mire per veten , po per te tjeret nuk ka rendesi apo jo? Une uftoj per te drejten time thua ti, ty s'ka cfare te duhet cfare bej per te drejten e tjetrit. Eshte thjesht siperfaqesore.
Cfare te bej edhe nje here ma perserit te lutem?
Ti si prind e mendon ndonjehere se si do te reagoje nqs femija yt do te ishte LGBTQ+? I shajme te tjeret, po per veten nuk mendojme asnjehere.

Une i edukoj femijet e mi ne frymen fetare, nuk i edukoj me genjeshtra. Po te kishte qene kjo nje gje te cilen e pranon logjika e shendoshe, mbare bota do te duartrokiste dhe do ta miratonte nje gje te tille por ja, sado qe i eshte dhene ngjyre tjeter me e bute ketyre te semureve, prap ka njerez dhe do tkete deri ne qamet njerez qe se pranojne dhe luftojne qe keta te sherohen, ne vend se te duartrokiten.
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Pikerisht ate po bejm.. muhabet und me nje gote ver ne dore... sic bejn dhe homot per ne ?
Te siguroj qe homove nuk i intereson fare se cfare bejm ne ne krevat.

Kam miqesi te gjere... homo trans dhe te cdo lloj besimi fetare... perfshi dhe mysliman integratore.
 

Delirium

No description ...
Bej sa te duash dislike @DeliriumMind po ky eshte fakt.. merrnin cuna te vegjel.. per ti ashtus.
Madje dhe Kadare i pershkruan dylberet...ne romanin "kronik ne gure".
Turqit gjithashtu i zgjidhnin si me te njomet e te bukurit.
E ke pare filmin Gjuetari i Balonave ?
 

sofia

Antarë i Respektuar
Une i edukoj femijet e mi ne frymen fetare, nuk i edukoj me genjeshtra.
Cila eshte genjeshtra ketu? Se ka njerez homoseksuale? Ky eshte fakt...e vetmja gje qe ngjall dyshim mes te dyjave eshte feja. Dhe te edukosh me fryme fetare i bie qe te detyrosh te pranoj nje fe te caktuar (cdo dogme fetare nuk ra nga qielli, u shkrua nga njerezit), kur zgjedhja e besimit eshte personal, jo familjar. Gjithsesi konceptimi yt mbi prinderimin.

Po te kishte qene kjo nje gje te cilen e pranon logjika e shendoshe, mbare bota do te duartrokiste dhe do ta miratonte nje gje te tille por ja, sado qe i eshte dhene ngjyre tjeter me e bute ketyre te semureve, prap ka njerez dhe do tkete deri ne qamet njerez qe se pranojne dhe luftojne qe keta te sherohen, ne vend se te duartrokiten.
Bota (po flas per boten me te zhvilluar boten e pare ku marrin pjese vende kryesisht nga perendimi) e ka pranuar mekohe (shumica sepse do te kete patjeter edhe nje pakice). Nuk ka cfare te duartrokasesh ketu sepse seksualiteti nuk eshte per t'u duartrokitur, kontributi i njerezve po...dhe kjo per njeerzit homoseksuale eshtte duartrokitur. Dhe nuk je as doktor te percaktosh se cfare eshte semundje!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cila eshte genjeshtra ketu? Se ka njerez homoseksuale? Ky eshte fakt...e vetmja gje qe ngjall dyshim mes te dyjave eshte feja. Dhe te edukosh me fryme fetare i bie qe te detyrosh te pranoj nje fe te caktuar (cdo dogme fetare nuk ra nga qielli, u shkrua nga njerezit), kur zgjedhja e besimit eshte personal, jo familjar. Gjithsesi konceptimi yt mbi prinderimin.

Mjafton, biliona besimtare anembane botes. Te duken budallenje keta qe jane kunder?
 
Top