Homoseksualet

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
ateher te flasim pak per homoseksualitetin per kto tipat inteligjent ktu ne forum qe thojn duhen zhduk

1 jan super inteligjent kan dy faza trunore si psh femrore dhe po ashu mashkullore
2 kan dopio instink ate femrore dhe ate mashkullore gje qe i ben shum me te zqut dhe me te prir per te njohur njerzit e tjer
3 dijn te respektojn shum me teper se ca qe e quajn vetem te ashtuquajtur NORMAL
4 kan dijeni ca jan dhe nuk e ncefin dhe un ksaj i them kurrajo ;)
5 ne shoqeri jan njesha gallator dhe inteliektual
6 e per fund mos harroni qe shumica e filozfve kan qen homoseksual per cudi ;) dhe jan stilistat me te famshem te botes se artit dhe te modes


KSHU QE rrini urt e mos paragjykoni njerzit e tjer pamvarsisht se jan ndryshe nga neve sepse duke ber kshu tregoni se sa injornce keni ne mendje e ne shpirtin tuaj TANI ME KAQ E mbylla

PS: lucignolo mos harro kerkesen qe te thashe ne PM LOL puc puc bile :D
Nese gays jane super intelligjent
Po ata qe jane gay e kane pripje seksuale ndaj kafsheve a gjerave te tjera cfare i bie te jene super computer te IBM?


Jane aq te zgjut sa ata njerezit e tjere.
Te jesh gay nuk nenkupton zgjuarsi
 

Endrra

VIP
Sofi.. asnje njeri sesht i lire..lene nie femije mes Xhungles dhe do rritet nga majmuni sic ka ndodh..pra njeriu i pershtatet ambjentit ku rritet.. imiton dhe ndjek ato cka ambjeti i servir..
Pra ska zgjidhje te lire e prirje sexuale por edukim. .. e ktu ska diskutime.
 

sofia

Antarë i Respektuar
Sofi.. asnje njeri sesht i lire..lene nie femije mes Xhungles dhe do rritet nga majmuni sic ka ndodh..pra njeriu i pershtatet ambjentit ku rritet.. imiton dhe ndjek ato cka ambjeti i servir..
Pra ska zgjidhje te lire e prirje sexuale por edukim. .. e ktu ska diskutime.
Je gabim e dashur. Te pershtatesh me mjedisin nuk do te thote qe te mos jesh i lire! Orientimi seksual eshte i lire, pavaresisht se per joheteroseskualet aktrojne kur jetojne ne nje vend jo te pershtatshem per te shfaqur seksualitetin e tyre. Ne mendojme te lire, po kjo nuk do te thote qe e shfaqim mendimin tone te lire! Ne shohim ate qe shfaqet dhe jo ate qe ndjehet!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Eh, keshtu e ka demokracia. Sepse, nese shumica mendon se dicka sot eshte e mire, ajo eshte e mire. Nese neser mendon se eshte e keqe, behet e keqe. Cfare ka qene e keqe sot, mund te behet e mire. Vlerat qe kishim, po ndryshojne teresisht. Ne kete rast, homot !!! Si konsideroheshin ? Perpara viteve 70', nese do te pyesnit ndonje, apo ne vitet e 60' psh, per homoseksualet, ata do te thonin: Offfff...njerez te keqinj, te korruptuar, te semure, apo gje e neveritshme per Zotin (sic eshte ne Testamentin e Vjeter). Madje edhe psikologet i konsideruan si te semure. Ata kishin gjithe ato trajtime ne menute psikiatrike, e keni parasysh: trajtime me elektroshok, trajtime per drogen, te gjitha llojet e trajtimeve per ta.
Por nga mesi i viteve 70' , gjerat ndryshuan. Papritur te gjithe ne, nese pyesje nje amerikan te zakonshem: Si eshte puna me homoseksualet ? Do te thoshte: Nje menyre alternative e te jetuarit LOOOL. Thjesht, nje menyre tjeter e te jetuarit. Njerez te ndryshem pelqejne te bejne gjerat ndryshe. Keshtu i bie tani...!
Dhe cfare ndodhi pastaj !!!? Profesioni i psikologut e largon semundjen e homoseksualitetit nga libri dhe e zevendeson me cfare ? ME HOMOFOBI !!! (sa qesharake, apo ) ???


(ca faqe me pare kisha pas thene)

Doud Mainwaring:

"Si nje mashkull homoseksual qe jam, mund te them kategorikisht se NUK ESHTE HOMOFOBE TE KUNDERSHTOSH MARTESAT GAY"...

""Martesat pa gjini nuk quhet aspak martese"Platoni i famshem mbi homoseksualitetin deklaron tek vepra "Ligjet" 636c:

"Kur trupi i mashkullit bashkohet me ate te femres per tu riprodhuar, kjo kenaqesi qe krijohet mendohet te jete ne dakordesi me natyren, por kur mashkulli bashkohet me mashkullin, ose femra me femren, eshte jashte cdo kufiri natyror. Kjo SHKELJE eshte kryer me pare nga njerez deshira e te cileve per kenaqesi ishte jashte cdo vete-kontrolli"

homosexuality-is-not-normal-no-one-is-born-gay-camille-paglia-quote1.jpg
 

Endrra

VIP
Je gabim e dashur. Te pershtatesh me mjedisin nuk do te thote qe te mos jesh i lire! Orientimi seksual eshte i lire, pavaresisht se per joheteroseskualet aktrojne kur jetojne ne nje vend jo te pershtatshem per te shfaqur seksualitetin e tyre. Ne mendojme te lire, po kjo nuk do te thote qe e shfaqim mendimin tone te lire! Ne shohim ate qe shfaqet dhe jo ate qe ndjehet!
Je gabim ti e dashur .. dhe madje shume naive .. njeri jeton ate cka i serviret.. nese nje njeri si qenje sociale ngrohtesi..ather do e marr dhe nga kafsha .. madje pa edukimin e pershtatshem do marre dhe devijime sic ndodh rendom...
Homoseksualet aktrojne edhe ne nje vend qe eshte i pershtatshem..sepse sexualizmin e kuptojn si stil jete. Jo nevoj njerezore. ... pra per mua kane njerez me nje mangesi sic mund te jete nje hetero me nje mangesi tjeter...thjesht homot kane Formuar nje lob te tyre qe me duket e teper.. aq sa seine cpo behet ..deri sa natyra te tregoje kufinjt.li
Je gabim e dashur. Te pershtatesh me mjedisin nuk do te thote qe te mos jesh i lire! Orientimi seksual eshte i lire, pavaresisht se per joheteroseskualet aktrojne kur jetojne ne nje vend jo te pershtatshem per te shfaqur seksualitetin e tyre. Ne mendojme te lire, po kjo nuk do te thote qe e shfaqim mendimin tone te lire! Ne shohim ate qe shfaqet dhe jo ate qe ndjehet!
Sofi .. po ata qe nuk kane asnje orjentimi sexual
.qe ndjehen te pakuptuar.. ku jane ? Ku e gjeje veten sipas teje ...
 

sofia

Antarë i Respektuar
: Offfff...njerez te keqinj, te korruptuar, te semure, apo gje e neveritshme per Zotin (sic eshte ne Testamentin e Vjeter)
Ku e dine ata cfare mendonte Zoti dhe ku e dine qe ka nje Zot?
Per naturalitetin ta shpjegova. Po Daud Mainwarning ka te drejte ne shprehjen e pare qe thote (se e dyta nuk perputhet me me kohen) po nuk te jep askund ty te drejten te shash homoseksualet!
Per Platonin nuk kam se cfare te them sepse ishte idealist , hodhi bazat e komunizmit, po kjo nuk do te thote se ka te drejte.
Jeto me kohen njeri! Te jesh ne demokraci do te thhote te jetosh edhe ne kapitalizem ku je per te miren e vetes! Nuk behesh me i mire po e bere tjetrin te keq!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ku e dine ata cfare mendonte Zoti dhe ku e dine qe ka nje Zot?
Per naturalitetin ta shpjegova. Po Daud Mainwarning ka te drejte ne shprehjen e pare qe thote (se e dyta nuk perputhet me me kohen) po nuk te jep askund ty te drejten te shash homoseksualet!
Per Platonin nuk kam se cfare te them sepse ishte idealist , hodhi bazat e komunizmit, po kjo nuk do te thote se ka te drejte.
Jeto me kohen njeri! Te jesh ne demokraci do te thhote te jetosh edhe ne kapitalizem ku je per te miren e vetes! Nuk behesh me i mire po e bere tjetrin te keq!

Po pra, edhe 20 vite nga sot e andej, cdo argument qe postohet kunder tyre, do tkonsiderohet ofendim. Andaj eshte e kote te flasesh per njerez te semure psiqikisht, te cilet ne vend se te sherohen, duartrokiten. Shyqyr s'jam ne facebook, se cdo postim kunder tyre sado i bute te jete, te mbyllej accounti.
 

land

Carpe noctum
Pse ska hetero qe nuk ndjehen te padeshiruar ne nje forme a tjeter?...te detyrojn?
Posi ka fryme homosexualiteti ne Eu .. qe mundohem qe ne kopesht ti bejn shplarje truri femijeve.
Tani te me falesh per fjalorin e forte se duhet te perdor por sme ngelet gje tjeter.
Mashkulli e ka piken G ne Anus.
Pra teorikisht .nese do e provonin vetem per qef .. mund te lind deshira te jen gej .
Pra nese kjo pooullsi nun shtohen.. si do gjejn te tjere te sojit te tyre ?
Duke ja u ber te shijshme te qenurit gej.
Duke u shperlare trurin qe ne kopesht .
Homosexualiteti ka egzistuar gjithmone... por eshte dicka anormale.. se po te mendojme kaq liberal.. duhet te leshojme pe dhe per pedofilet!
Jo jo, nuk ka shance, as teorikisht as praktikisht. Mashkulli hetero ndjen erreksion te forte vetem ne kokeshpullë, dhe arsyeja eshte ose dashuria per nje femer, ose madje dhe per shkak banal, duke pare kofshet apo gjoksin e nje femre te cilen madje ndoshta nuk e njeh fare, por qe eshte femer atraktive.
Se si funksionon tek gays, kete nuk e di, dhe as dua ta di, me krijon peshtirosje se ca bejne ata. Por perseri mendoj, se kane jeten e tyre le ta jetojne si te duan, por jam absolutisht kunder promovimit qe i bejne mardhenieve te tyre.
Mashkulli hetero eshte sic shkrova me siper, terhiqet nga femrat dhe nuk ka asnje pike G.
Ca jan keto studime qe nxjerrin gjith meshkujt bythqira???? Kundershtoj me forceeeeeee, aspak e vertete.
 

Endrra

VIP
Jo jo, nuk ka shance, as teorikisht as praktikisht. Mashkulli hetero ndjen erreksion te forte vetem ne kokeshpullë, dhe arsyeja eshte ose dashuria per nje femer, ose madje dhe per shkak banal, duke pare kofshet apo gjoksin e nje femre te cilen madje ndoshta nuk e njeh fare, por qe eshte femer atraktive.
Se si funksionon tek gays, kete nuk e di, dhe as dua ta di, me krijon peshtirosje se ca bejne ata. Por perseri mendoj, se kane jeten e tyre le ta jetojne si te duan, por jam absolutisht kunder promovimit qe i bejne mardhenieve te tyre.
Mashkulli hetero eshte sic shkrova me siper, terhiqet nga femrat dhe nuk ka asnje pike G.
Ca jan keto studime qe nxjerrin gjith meshkujt bythqira???? Kundershtoj me forceeeeeee, aspak e vertete.
Po ti kur se ke provu pse flet ?
Une se kuptoj cfare nenkuptoni kur si shkruaj?
 

land

Carpe noctum
Po ti kur se ke provu pse flet ?
Une se kuptoj cfare nenkuptoni kur si shkruaj?
Po te flas si mashkull lol, e vetmja pike G( nese me kete kuptohet zona ku eshte kulmi i kenaqsise) eshte gjithe kokëshpulla dhe koka e tij. Nuk ka asnje pike G tjeter.
Po te flas per heteroseksualet, kete ta them me bindje absolute.
Se ca ndodh ne trurin apo ass te gays, kete nuk e di. Di me siguri shkaterruese ca ndodh ne trurin dhe penisin tim lol.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Po te flas si mashkull lol, e vetmja pike G( nese me kete kuptohet zona ku eshte kulmi i kenaqsise) eshte gjithe kokëshpulla dhe koka e tij. Nuk ka asnje pike G tjeter.
Po te flas per heteroseksualet, kete ta them me bindje absolute.
Se ca ndodh ne trurin apo ass te gays, kete nuk e di. Di me siguri shkateruese ca ndodh ne trurin dhe penisin tim lol.
kokëshpulla eshte shume i ndjeshem por edhe te prostati ben ejaculation^100
 

Endrra

VIP
Edukoji pak :p
Une dicka nuk arrij te kuptoj ne nje diskutim.. une flas qarte dhe shkoqur. Nuk flas me dy standarte.
Pra nese i hy nje diskutimi nuk paramendoj qe te gjith ti pergjithsoj.
Flas pa emocion dhe i trajtoj ceshtjet ne Balance.. te pare nga te dy anet
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Po cte keqe kan? Nuk jan njerez si tgjith edhe Homosexualet??
Dikush ka lind dikush a ba nga kurjoziteti ca te keqe ka ? Secili/e ka drejtimin e ti/saj sa I perket intimitetit
Un skam asgje Kundra perkundrazi me plq lezbiket 😂😂
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Bej sa te duash dislike @DeliriumMind po ky eshte fakt.. merrnin cuna te vegjel.. per ti ashtus.
Madje dhe Kadare i pershkruan dylberet...ne romanin "kronik ne gure".
Turqit gjithashtu i zgjidhnin si me te njomet e te bukurit.
Thuhet nga legjendat se edhe kusheriri i Akilit, Patroklo, ishte i tille dhe perdorej si kenaqesi per mbreterit e ndryshem te Greqise se atehershme.
Ne liber dhe film e shfaqin si Luftetar, pasardhes te Akilit te madh.
 

Endrra

VIP
Thuhet nga legjendat se edhe kusheriri i Akilit, Patroklo, ishte i tille dhe perdorej si kenaqesi per mbreterit e ndryshem te Greqise se atehershme.
Ne liber dhe film e shfaqin si Luftetar, pasardhes te Akilit te madh.
Po ka dhe shpjegime dhe arsye praktike dhe kjo ... permend burgun e burrave vetem lol..
Nejse mo larg culos time..... une du niper e mbesa i her.. kshuqe Mission completed tek une.. i kam edukuar sic duhet lol
 

land

Carpe noctum
Une dicka nuk arrij te kuptoj ne nje diskutim.. une flas qarte dhe shkoqur. Nuk flas me dy standarte.
Pra nese i hy nje diskutimi nuk paramendoj qe te gjith ti pergjithsoj.
Flas pa emocion dhe i trajtoj ceshtjet ne Balance.. te pare nga te dy anet
Ndoshta ngaqe nuk je mashkull, nuk e kupton dot nje mashkull alfa hetero lol, dhe ndikohesh nga literatura qe ke lexuar. Efekt i propagandes fallco lgbt. Ata ashtu duan, gjith meshkujt te jene ****, por kjo nuk eshte aspak e vertete, ata ngelen ne minorance, dhe keshtu do ngelen pergjithmone. Evolucioni ka krijuar mekanizmat perfekte per prokreacionin, penisin dhe vaginen.
Ass ka funksion tjeter.
 
Last edited by a moderator:

Endrra

VIP
Ndoshta ngaqe nuk je mashkull, nuk e kupton dot nje mashkull alfa hetero lol, dhe ndikohesh nga literatura qe ke lexuar. Efekt i propagandes fallco lgbt. Ata ashtu duan, gjith meshkujt te jene bythqira, por kjo nuk eshte aspak e vertete, ata ngelen ne minorance, dhe keshtu do ngelen pergjithmone. Evolucioni ka krijuar mekanizmat perfekte per prokreacionin, penisin dhe vaginen.
Ass ka funksion tjeter.
Nejse mo gzohem qe je mashkull Alpha e jo si Kusheriri i akilit lol..
Po te kishe ndjekur diskutimin do kuptoje shume gje ..edhe po te ishte propogande e LBGT ..me mua i ka shku huq lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Une dicka nuk arrij te kuptoj ne nje diskutim.. une flas qarte dhe shkoqur. Nuk flas me dy standarte.
Pra nese i hy nje diskutimi nuk paramendoj qe te gjith ti pergjithsoj.
Flas pa emocion dhe i trajtoj ceshtjet ne Balance.. te pare nga te dy anet
Monkey see monkey do
Ndoshta ngaqe nuk je mashkull, nuk e kupton dot nje mashkull alfa hetero lol, dhe ndikohesh nga literatura qe ke lexuar. Efekt i propagandes fallco lgbt. Ata ashtu duan, gjith meshkujt te jene bythqira, por kjo nuk eshte aspak e vertete, ata ngelen ne minorance, dhe keshtu do ngelen pergjithmone. Evolucioni ka krijuar mekanizmat perfekte per prokreacionin, penisin dhe vaginen.
Ass ka funksion tjeter.
Kur e pastron menderen me uj apo me leter?
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Ndoshta ngaqe nuk je mashkull, nuk e kupton dot nje mashkull alfa hetero lol, dhe ndikohesh nga literatura qe ke lexuar. Efekt i propagandes fallco lgbt. Ata ashtu duan, gjith meshkujt te jene bythqira, por kjo nuk eshte aspak e vertete, ata ngelen ne minorance, dhe keshtu do ngelen pergjithmone. Evolucioni ka krijuar mekanizmat perfekte per prokreacionin, penisin dhe vaginen.
Ass ka funksion tjeter.
Tek nje femer mua me pelqen ass edhe perveç funksionit primar qe ka.😂🤣😂
 

SpaceGirl

BimBumBam
Llogjika ime ka kaq shume force sa sta merr mendja.. 90% e homoseksualve e pranojne qe pervojat sexuale qe i shtyjn ne kte preferenc i kane ber qe femije me njerez te rritur !
Rastesi.
Futja kot.
Ket e ke lexuar ne statistika apo ke pyt gjith 90% e homoseksualeve personalisht ?
Une i edukoj femijet e mi ne frymen fetare, nuk i edukoj me genjeshtra. Po te kishte qene kjo nje gje te cilen e pranon logjika e shendoshe, mbare bota do te duartrokiste dhe do ta miratonte nje gje te tille por ja, sado qe i eshte dhene ngjyre tjeter me e bute ketyre te semureve, prap ka njerez dhe do tkete deri ne qamet njerez qe se pranojne dhe luftojne qe keta te sherohen, ne vend se te duartrokiten.


Lover
Asnjeri nuk duartroket..
Cfare po thua
U intereson dhe madje e urrejn femren disa .. konflikt i memesise .. une punoj cdo dite me ta ..lol
Pak a shum si shum femra urrejn meshkujt dhe martohen vetem sa me bo femije
Kerkojne te drejta si human qe jan. Do sdo ti, secili prej nesh ka te drejte te jetoj lirshem seksualitetin e vet nqfs kjo nuk shkel te drejtat e tjetrit.

U intereson dhe madje e urrejn femren disa .. konflikt i memesise .. une punoj cdo dite me ta ..lol
Nuk dua te justifikoj njeri... por doja vetem te shtoja qe fakti qe jan gay, nuk eliminon mundesine qe mund te jen budallenj,injorant, racist apo ku di une😅
Per mu e vetmja gjini eshte human.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Deri ne momenti qe nuk te pelqen ass i ndonje mashkulli je ne rregull lool
Rendesi ka qe te terheq gjinia e kundert, kjo eshte thelbesore.
Opo dakord Por kujdes me provokimet anti-Shqiptare dhe mos del nga tema te lutem.
Ktu te gjithe jemi Shqiptare! Apo jo?!
 

Endrra

VIP
Futja kot.
Ket e ke lexuar ne statistika apo ke pyt gjith 90% e homoseksualeve personalisht ?


Lover
Asnjeri nuk duartroket..
Cfare po thua

Pak a shum si shum femra urrejn meshkujt dhe martohen vetem sa me bo femije
Kerkojne te drejta si human qe jan. Do sdo ti, secili prej nesh ka te drejte te jetoj lirshem seksualitetin e vet nqfs kjo nuk shkel te drejtat e tjetrit.


Nuk dua te justifikoj njeri... por doja vetem te shtoja qe fakti qe jan gay, nuk eliminon mundesine qe mund te jen budallenj,injorant, racist apo ku di une😅
Per mu e vetmja gjini eshte human.
Me statistika pra.. dhe und ja futa kot si vete ata lol
Patjeter po me suporton ate cka thash une..pavarsisht se mendon se gjykoj njerezit....lol
 

land

Carpe noctum
Opo dakord Por kujdes me provokimet anti-Shqiptare dhe mos del nga tema te lutem.
Ktu te gjithe jemi Shqiptare! Apo jo?!
Ku i gjete provokimet antishqiptare??.?? Do te te sjell dhjetra fakte qe luftetaret spartane ishin gays?
Do fakt tjeter historik?????? Tek Iliret nuk ka absolutisht as dhe nje fakt se praktikonin homoseksualizmin, zeroooo.


Nuk paske degjuar hic per herastes dhe eromenos!!

 

SpaceGirl

BimBumBam
Me statistika pra.. dhe und ja futa kot si vete ata lol
Patjeter po me suporton ate cka thash une..pavarsisht se mendon se gjykoj njerezit....lol
No enderr
Un thjesht dua mos te degjoj fjale si " te semure" o ku di une.
Ne klas kam pas 2 cuna qe ishin gay dhe asnjeri prej te dyve e pranonte. Njeri ishte i but si qingj(sot i martuar me nje super mashkull), tjetri isterik dhe akoma sot du ta mbys 🤣 ne pun yyyyyffff me 'simpatiku' paguan shopping per cdo shoqe qe sjell ne dyqan. Ne ish pune kisha prap histerik qe urrente jo vetem femrat, por gjith boten ahahahh i bera njehere nje konfidenc dhe u mor vesh pas 5 minutash 😅
Just human.
Asgje me shume
Asgje me pak

Ato qe shikoni neper pride jan egzagjerime... provokime
Te them te drejten mendoj se i prishin imazhin dhe i hapin akoma me shume telashe.
 
Top