Horoskopi javor..

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
E lexove?
Mos me thuaj qe je e marređŸ˜đŸ˜đŸ€ŁđŸ€ŁđŸ€Ł

P.s po pres te mi thot ndonje me pika te permbledhura se u lodha kur e pashe kaq te gjate😄
Me vjen keq mos te lexoj , gjith at pun e ben dajoja ose ndryshe partneri jot i kesaj jave :p
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Me vjen keq mos te lexoj , gjith at pun e ben dajoja ose ndryshe partneri jot i kesaj jave :p
Le,ai keputet faređŸ€ŁđŸ€ŁđŸ€ŁđŸ€ŁđŸ˜
Besoj se dhe kur iken rruges mesin me dore e mban😝😝😝
 

Hera

Banned
HOROSKOPI JAVOR

Horoskopi javor nga 13. janar deri 19. janar 2020

DASHI21. mars – 20. prill
Mos tentoni te provokoni xhelozinë e partnerit tuaj gjate kësaj jave. Dihet qe do e bëni për te kuptuar sesa iu do por kjo taktike është e rrezikshme dhe mund te sjelle pasoja. Një person mjaft romantik do te vije ne jetën e beqareve. Mos u nxitoni për asgjë qe te përjetoni edhe me tepër emocione. Do hyni ne një periudhe te mire financiare. Buxheti do te ekuilibrohet. Ne parim do te gëzoni edhe një shëndet shume te mire, por gjithsesi mos e lini veten shume pas dore. Merkuri do jete planeti qe do iu japë me shume mbështetje ne planin financiar. Shefat dhe koleget do iu admirojnë për shkak te arritjeve qe do keni. Do shkëlqeni! Një familjar do jete i mërzitur, mbështeteni!

DEMI21. prill – 21. maj
Do kaloni vetëm momente te këndshme këtë jave ju te dashuruarit dhe do ju duket vetja sikur jeni neper ëndrra. Partneri do kujdeset për detajet me te vogla dhe do ju beje te ndiheni me se miri. Beqaret do marrin propozime dhe ftesa te veçanta, por duhet te qëndrojnë me këmbë ne toke qe te mos gabojnë. Ne planin financiar duhet te jeni shume here me te kujdesshëm dhe te mendoheni mire para se te hidhni hapa. Me shëndetin do keni here pas here probleme te vogla, por nuk duhet te alarmoheni kurrsesi. Jeta profesionale do jete dinamike dhe e jashtëzakonshme. Do keni besim tek vetja dhe do guxoni me shume se kurdoherë. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Ka rrezik qe kĂ«tĂ« jave te keni probleme dhe debate te forta me partnerin tuaj pĂ«r shkak te njĂ« keq menaxhimi te financave te pĂ«rbashkĂ«ta. Beqaret do dine si te veprojnĂ« ne çdo moment dhe jeta do ju marre njĂ« tjetĂ«r drejtim. Zemra do filloje t’iu rrahe edhe me fort. Ne planin financiar nuk duhet ta humbni optimizmin se gjithçka do rregullohet, vetĂ«m se duhet te bĂ«ni edhe ju me shume pĂ«rpjekje. PĂ«r shĂ«ndetin do jete periudhe goxha e vĂ«shtirĂ«. Do keni shqetĂ«sime te njĂ«pasnjĂ«shme nga pjese te ndryshme te trupit. Ne pune mund te arrini me lart nĂ«se punoni ne ekip dhe nĂ«se nuk ndaleni pĂ«r asnjĂ« çast. Jeta familjare nuk do jete aspak e mire sepse nuk do ju pĂ«lqejnĂ« kritikat qe do iu bĂ«jnĂ« te afĂ«rmit.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Klima yjore e kĂ«saj periudhe do kontribuoje ne harmoninĂ« dhe paqen e jetĂ«s ne çift. PĂ«r te pĂ«rfituar sa me shume bĂ«ni me tepĂ«r lĂ«shime pĂ«r njeri-tjetrin. KĂ«saj jave beqaret do kenĂ« mundĂ«sinĂ« te bĂ«jnĂ« njĂ« takim premtues. Do ketĂ« edhe dashuri me shikim te pare. PĂ«rfitoni! KĂ«rkoni ndihmĂ«n e dikujt pĂ«r t’i menaxhuar me mire te ardhurat tuaja. Sigurisht qe paraja nuk sjell gjithmonĂ« lumturinĂ«, por nuk mund te jesh e lumtur pa para. Kujdesuni me shume pĂ«r veten dhe ruajuni nga problemet me tretjen e ushqimit. Ne jetĂ«n profesionale do keni goxha ndryshime pozitive. Dikush do iu beje edhe njĂ« propozim interesant. Familja nuk do ketĂ« probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Jetesa ne çift nuk do jete aq e mire sa ju e kishit Ă«ndĂ«rruar. Kujdes duhet bere ditĂ«n e marte dhe te mĂ«rkurĂ« sepse partneri do jete me nerva dhe mund te kĂ«mbĂ«ngulĂ« pĂ«r disa gjera. Me mire hapni rruge. Beqaret nuk duhet t’i japin fjalĂ«n dikujt apo te bĂ«jnĂ« premtime, por duhet te njihen sa me mire me ta para se te hedhin hapa. Financat duhet t’i menaxhoni me sa me shume pĂ«rkujdes dhe maturi qe te mundeni edhe pse ne fakt do merrni para nga te afĂ«rmit. PĂ«r shĂ«ndet te mire, mos e teproni me ushqimet dhe mbani dieta tĂ« pwrballueshme. Do e shihni qe do ndiheni sikur keni rilindur. Ne pune do ja dilni mbanĂ« t’i realizoni projektet fale vendosmĂ«risĂ« dhe kĂ«mbĂ«nguljes.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Kjo jave ka pĂ«r te qene shume e mire pĂ«r ata qe janĂ« ne njĂ« lidhje. Ne pjesĂ«n me te madhe te ditĂ«ve do mbizotĂ«rojĂ« harmonia dhe çastet e lumtura. Beqaret do jene me mĂ« shume fat se asnjĂ«herĂ« dhe do gjejnĂ« personin qe do ju pĂ«rshtatet plotĂ«sisht. qe nga e marta jeta e tyre do ndryshoje. Ne planin financiar zemra duhet te merrni masa strikte nĂ«se doni qe gjendja te stabilizohet. Po shpenzuat pa mase do keni probleme. ShĂ«ndeti do jete i mire dhe pa shqetĂ«sime. Edhe dhimbja e barkut qe keni ndier se fundmi do qetĂ«sohet. Ne pune ambienti do jete i tille qe do iu stimuloje te bĂ«ni çdo pĂ«rpjekje pĂ«r t’ia dale mbanĂ«. Me familjaret do ruani njĂ« marrĂ«dhĂ«nie te ngrohte.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Mos e gënjeni partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dale ne drite një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Beqaret do realizojnë takime te papritura, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Do kuptoni qe edhe ëndrrat mund te realizohen. Financat do jene goxha te mira, megjithatë vazhdoni te shpenzoni me maturi duke menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, madje mund te ndiheni edhe me ne forme se një jave me pare. Ne pune do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për te arritur majat. Ne familje do ketë ndryshime dhe lajme te reja.

AKREPI24. tetor – 22. nĂ«ntor
NĂ«se i pĂ«rkushtoheni me shume atij qe keni ne krah gjate kĂ«saj jave, marrĂ«dhĂ«nia ne çift do ketĂ« shume pĂ«rmirĂ«sime. Shprehini ndjenjat ashtu si t’i keni ne zemĂ«r. NdonjĂ«herĂ« edhe ndonjĂ« gjest i kĂ«ndshĂ«m mund t’iu beje te ndiheni me se miri. Beqaret do jene ne humor te mire dhe te gatshĂ«m te nisin edhe aventura vetĂ«m qe te mos mbeten vetĂ«m dhe te pĂ«rjetojnĂ« sa me shume emocione. Financat do jene goxha me te stabilizuara dhe kjo fale perkujdesit qe keni treguar. Vazhdoni kĂ«shtu dhe gjendja do ketĂ« akoma me shume pĂ«rmirĂ«sim. ShĂ«ndeti do kĂ«rkojĂ« me shume vĂ«mendje sepse mund te keni disa shqetĂ«sime te vogla. Ne pune vetĂ«m me pĂ«rqendrim dhe durim do arrini atje ku doni. Ne familje do ndodhe diçka shume e bukur.

SHIGJETARI23. nĂ«ntor – 21. dhjetor
Priten ndryshime rrĂ«njĂ«sore sot ne jetĂ«n tuaj ne çift, kĂ«shtu qe duhet te pĂ«rgatiteni shpirtĂ«risht. Do kuptoni edhe njĂ« tjetĂ«r ane te karakterit te partnerit, e cila do ju beje ta dashuroni edhe me shume. Beqaret duhet t’i bĂ«jnĂ« sytĂ« katĂ«r ne çdo moment dhe kane pĂ«r ta gjetur me ne fund personin me te pĂ«rshtatshĂ«m. Mesi i javĂ«s do jete me i favorshmi. Situata financiare do jete e mire dhe nuk do keni kurrfarĂ« problemi as me disa investime te konsiderueshme qe do ju duhet te kryeni. Gjendja shĂ«ndetĂ«sore do jete akoma me e mire nga me pare dhe nuk do vuani me as nga dhimbjet e shpinĂ«s. Ne pune do jeni perfeksioniste dhe do keni me shume arritje nga kurrĂ« ndonjĂ«herĂ« me pare. Jeta familjare do jete e qete.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Kjo jave do ketĂ« goxha ndryshim nga njĂ« jave me pare. Dielli do ndriçoje me tepĂ«r dhe atmosfera do ngrihet tej mase. Emocionet qe do pĂ«rjetoni kane pĂ«r te qene me te forta nga çdoherĂ«. Beqaret do kĂ«rkojnĂ« me ngulm te fillojnĂ« njĂ« lidhje, por pĂ«r fat te keq nuk do ja dalin e madje mund te lĂ«ndohen goxha. Financat do kenĂ« me shume prosperitet nga sa mund te kishit imagjinuar. Do ju dalin paratĂ« edhe pĂ«r te hequr mĂ«njanĂ« edhe pĂ«r te bere investimet e menduara. ShĂ«ndeti nuk do jete ashtu si ju do dĂ«shironit. Kujdes me kolesterolin dhe me luhatjet e tensionit si pasoje e konsumimit te yndyrave. Ne pune do jeni te duruar dhe te matur pĂ«r t’ia dale mbanĂ«. Familja do mbetet si gjithmonĂ«.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Venusi do ju përkëdhele gjate gjithë kohës këtë jave ju te dashuruarve dhe jeta ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Pasioni dhe emocionet do jene pjese e pandashme e tyre. Beqaret do jene pafund sharmante dhe joshës kështu qe do arrijnë me ne fund te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene goxha me te mira se disa dite me pare, por jo ashtu si ju keni ëndërruar. Pranojeni ndihmën e familjareve sepse ajo do jete pa kushte. Rezistenca imunitare ka për te qene disa here me e mire, kështu qe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi shëndetësor. Ne pune me ne fund do i konkretizoni disa projekte te menduara prej kohesh dhe do ndiheni te plotësuar. Jeta familjare do ece me se miri.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Kjo jave do jete shume me ndryshe nga me pare për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni te logjikshëm dhe do i pranoni gabimet qe keni bere. Beqaret do realizojnë takime interesante te cilat kane për te ndryshuar rrënjësisht te ardhmen. Emocionet do shumëfishohen. Financat do jene akoma me te begata fale një trashëgimie qe do merrni. E kishit ëndërruar prej kohesh këtë gjë. Shëndeti për fat te keq nuk do jete i mire. Do keni dhimbje grykesh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Beni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. Ne pune do jeni ekip i forte dhe keni për ta përmbyllur me sukses atë qe keni arritur. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet gjithë kohës e mire.
 
M

Morfina

UJORI21. janar – 19. shkurt
Venusi do ju përkëdhele gjate gjithë kohës këtë jave ju te dashuruarve dhe jeta ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Pasioni dhe emocionet do jene pjese e pandashme e tyre. Beqaret do jene pafund sharmante dhe joshës kështu qe do arrijnë me ne fund te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene goxha me te mira se disa dite me pare, por jo ashtu si ju keni ëndërruar. Pranojeni ndihmën e familjareve sepse ajo do jete pa kushte. Rezistenca imunitare ka për te qene disa here me e mire, kështu qe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi shëndetësor. Ne pune me ne fund do i konkretizoni disa projekte te menduara prej kohesh dhe do ndiheni te plotësuar. Jeta familjare do ece me se miri.
E sigurova dhe kte jave 😜
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Hera

Banned
Horoskopi Javor
20 Janar 2020 - 26 Janar 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Mjedisi sentimental i jetĂ«s tuaj duket se Ă«shtĂ« e vetmja gjĂ« e sigurt pĂ«r ju pĂ«r momentin. NĂ« fakt, ju do tĂ« keni njĂ« partner nga ana juaj, tĂ« cilit mund t’i mbĂ«shteteni nĂ« çdo kohĂ«. MegjithatĂ«, pĂ«r fat tĂ« keq, do tĂ« ketĂ« disa vĂ«shtirĂ«si pĂ«r t’u pĂ«rballur, ndoshta pĂ«r fĂ«mijĂ«t ose çështjet familjare. NĂ«se jeni beqarĂ«, kushtojini vĂ«mendje tĂ« veçantĂ« ditĂ«ve tĂ« sĂ« premtes dhe tĂ« shtunĂ«s, kur takimet do tĂ« shumohen. Puna: Lajm i mirĂ« pĂ«r ata qĂ« kĂ«rkojnĂ« njĂ« vend pune, mund tĂ« ketĂ« disa propozime tĂ«rheqĂ«se qĂ« do tĂ« tĂ«rheqin interesin tuaj. SidoqoftĂ«, ki kujdes qĂ« tĂ« mbash kĂ«mbĂ«t nĂ« tokĂ«, jo gjithçka qĂ« propozohet Ă«shtĂ« prej ari. Prandaj do tĂ« duhet tĂ« vlerĂ«soni mirĂ« kushtet e punĂ«s nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« zgjidhni nĂ« avantazhin tuaj.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Këtë javë Venera do të ndalojë së qeni në opozitë dhe do ju duket se do të gjeni një qetësi që nuk e keni kuptuar për ca kohë. Marrëdhënia si çift do të lulëzoj dhe do të ndjeheni të kënaqur. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj shumë interesant. Por kini kujdes nga keqkuptimet, ato mund të krijonë shumë polemika dhe kritika. Puna: Një javë disi monotone për ata që kanë lindur në shenjë, ditët kalojnë ngadalë dhe ju po kërkoni ndryshime. Ju mund të filloni të eliminoni gjithçka që nuk ju përshtatet, të tilla si lënia e një pune që nuk ju pëlqen të provoni dhe të bëni atë që dëshironi.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« mund tĂ« ndjeni nevojĂ«n pĂ«r mĂ« shumĂ« liri. Ata qĂ« kanĂ« njĂ« lidhje nĂ« çift mund tĂ« ndjehen tĂ« mbytur nga partneri i tyre. Venera nĂ« kundĂ«rshtim do t’ju bĂ«jĂ« mĂ« tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r dyshimet qĂ« keni nĂ« lidhje me marrĂ«dhĂ«nien tuaj. BeqarĂ«t qĂ« kĂ«rkojnĂ« qetĂ«si do tĂ« bĂ«jnĂ« mirĂ« tĂ« marrin pjesĂ« nĂ« kompani mĂ« pak kĂ«rkuese. Puna: NĂ« punĂ«, pĂ«rpiquni tĂ« mos jeni shumĂ« impulsivĂ« dhe tĂ« mos merrni shumĂ« kapur nĂ« maninĂ« e protagonizmit qĂ« shpesh ju veçon. Lini hapĂ«sirĂ«n qĂ« u meritojnĂ« tĂ« tjerĂ«ve dhe gjithashtu provoni se jeni i aftĂ« tĂ« merrni pĂ«rsipĂ«r angazhime tĂ« mĂ«dha. Horoskopi rekomandon qĂ« tĂ« vini veten nĂ« punĂ« pĂ«r tĂ« treguar cilĂ«sitĂ« tuaja mĂ« tĂ« mira.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jeni tĂ« zĂ«nĂ« me zgjidhjen e disa çështjeve tĂ« dashurisĂ«, tĂ« cilat nuk ju kanĂ« dhĂ«nĂ« ndĂ«rprerje pĂ«r disa ditĂ«. E mĂ«rkura mund tĂ« jetĂ« dita e duhur pĂ«r tĂ« marrĂ« njĂ« vendim pĂ«rfundimtar, i cili mund tĂ« ndryshojĂ« jetĂ«n tuaj tĂ« dashurisĂ«. Nuk ka asnjĂ« lajm tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r beqarĂ«t, por pritja nuk do tĂ« zgjasĂ« shumĂ«. Puna: Ju mund ta keni tĂ« vĂ«shtirĂ« tĂ« realizoni projektet tuaja sepse ata rreth jush do tĂ« pĂ«rpiqen t’ju pengojnĂ«. PĂ«rballĂ« MĂ«rkurit do tĂ« komplikojĂ« negociatat dhe prandaj do tĂ« jetĂ« e vĂ«shtirĂ« tĂ« mbyllni marrĂ«veshje tĂ« reja. Por pĂ«rpiquni tĂ« qĂ«ndroni tĂ« vendosur dhe tĂ« vazhdoni tĂ« besoni nĂ« qĂ«llimet tuaja. KĂ«naqĂ«sitĂ« do tĂ« vijnĂ« herĂ«t a vonĂ«.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: HĂ«na nĂ« lidhje me shenjĂ«n tuaj zodiakale kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jetĂ« nĂ« gjendje t’ju dhurojĂ« emocione tĂ« bukura. Dashuria do tĂ« jetĂ« protagonistja nĂ« kĂ«to ditĂ« dhe falĂ« Venusit do tĂ« gjeni njĂ« qetĂ«si tĂ« caktuar nĂ« vatĂ«r shtĂ«pie, por edhe njĂ« dozĂ« tĂ« mirĂ« pasioni me partnerin tuaj. PĂ«r ata qĂ« janĂ« beqarĂ«, marrĂ«dhĂ«niet e reja mund tĂ« lindin sĂ« shpejti. Puna: Kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« moment shumĂ« me fat pĂ«r ju, veçanĂ«risht tĂ« hĂ«nĂ«n dhe tĂ« martĂ«n. Ju jeni duke kĂ«rkuar stimuj tĂ« rinj pĂ«r punĂ« dhe do tĂ« gjeni mundĂ«sitĂ« e duhura pĂ«r tĂ« filluar njĂ« karrierĂ« marramendĂ«se. Do tĂ« keni mundĂ«si ti bĂ«ni pĂ«rshtypje eprorĂ«ve tuaj falĂ« Jupiterit dhe Marsit, tĂ« cilĂ«t mbĂ«shtesin tĂ« gjitha nismat tuaja.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Një javë shumë e qetë do të fillojë, në të cilën madje mund të ketë ditë të mërzitshme. Në sferën sentimentale, mund të lindin dyshime për partnerin dhe mund të lindin mosmarrëveshje. Do të keni kujdes që të mos i teproni fjalët nëse nuk dëshironi që situata të përkeqësohet. Sidoqoftë, për beqarët ka disa lajme të mira. Puna: Në punë mund të bëni takime shumë interesante. Sidomos midis ditës së martë dhe të mërkurë do të ketë disa lajme të mira që mund të ndryshojnë patjetër të ardhmen tuaj profesionale. Edhe pse mund të ketë disa pengesa të vogla për tu kapërcyer, e ardhmja duket shumë fitimprurëse dhe plot plane.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë horoskopi shpall ditë qetësie për Peshoren, veçanërisht në sferën sentimentale. Me Hënën që hyn në shenjë do të ketë një lajm të mirë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Marrëveshja është në krye dhe ata që kërkojnë njohje të reja do të gjejnë bukë për dhëmbët e tyre. Një periudhë pasioni i madh do të vijë, e vështirë për tu kontrolluar. Puna: Në këtë javë, ditët e vogla stimuluese në punë do të jenë kryesisht të hënën dhe të martën, megjithatë situata do të përmirësohet drejt fundit të javës. Ju jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja për shkak të dembelizmit dhe kjo do të shkaktojë një mbingarkesë në gjërat që duhet të bëjnë. Nëse e organizoni kohën tuaj më mirë, megjithatë do të gjeni kohën për të zgjidhur çështjet urgjente.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Dashuria: Po vjen një javë me periudha lëkundëse për ata që kanë lindur nga shenja. Kokëfortësia juaj është shpesh një arsye për diskutim me partnerin tuaj, në fakt ju doni të keni të drejtë me çdo kusht për gjithçka. Ky qëndrim komprometon dialogun dhe pastron mirëkuptimin. Ditët e para do të shoqërohen me diskutime të nxehta të cilat, megjithatë, do të shpërndahen me ardhjen e fundjavës. Beqarët janë duke pritur për takime të reja. Puna: Këtë javë do të jeni të përmbytur me angazhimet e punës dhe me gjendjen shpirtërore që e gjeni veten do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka. Thjesht duhet të merrni ndihmë nga dikush që mendoni se i takon asaj. Mund të ketë disa përmirësime në mes të javës dhe ju ndoshta do të jeni më të gatshëm të përqendroheni më mirë në punë.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: NĂ« fillim tĂ« javĂ«s mund tĂ« keni njĂ« qĂ«ndrim tĂ« paqartĂ« ndaj tĂ« dashurit tuaj. Xhelozia mund tĂ« pĂ«rkeqĂ«sojĂ« mirĂ«kuptimin dhe tĂ« ngjall dyshime pĂ«r ndjenjat tuaja. Kush Ă«shtĂ« beqar dhe sĂ« fundmi ka mbyllur njĂ« lidhje do tĂ« ketĂ« shumĂ« mundĂ«si pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« miq tĂ« rinj. Puna: ËshtĂ« njĂ« periudhĂ« intensive pĂ«r punĂ« dhe shumĂ« angazhime nuk ju lejojnĂ« tĂ« shkĂ«puteni. PĂ«r pjesĂ«n tjetĂ«r, java do tĂ« kalojĂ« pa probleme dhe ngjarjet do tĂ« jenĂ« tĂ« favorshme pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« marrĂ«veshje dhe bashkĂ«punime. Do tĂ« keni gjithashtu fjalĂ« respekti nga disa kolegĂ« qĂ« do tĂ« vlerĂ«sojnĂ« cilĂ«sitĂ« tuaja.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: NĂ« njĂ« mjedis dashurie, mund tĂ« jetĂ« koha e duhur pĂ«r tĂ« kaluar nĂ« fazĂ«n tjetĂ«r tĂ« marrĂ«dhĂ«nies tuaj. Kush ka njĂ« histori tĂ« rĂ«ndĂ«sishme mund tĂ« ndĂ«rmarrĂ« hapin e madh, ndĂ«rsa kush dĂ«shiron njĂ« fĂ«mijĂ« do tĂ« jetĂ« nĂ« gjendje ta pĂ«rmbushĂ« kĂ«tĂ« dĂ«shirĂ«. RisitĂ« janĂ« nĂ« horizont edhe pĂ«r beqarĂ«t, tĂ« cilĂ«t do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« takojnĂ« bashkĂ«shortin e tyre ideal. Puna: Java do tĂ« jetĂ« pozitive nĂ« frontin profesional. NĂ« punĂ« do tĂ« ketĂ« njĂ« risi tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« lidhje me organizimin, i cili do t’ju sjellĂ« disa avantazhe. Do tĂ« ketĂ« mundĂ«si tĂ« kĂ«ndshme pĂ«r tĂ« pĂ«rfituar sa mĂ« shumĂ« nga kjo. Do tĂ« jetĂ« puna juaj tĂ« zgjidhni ato qĂ« do tĂ« ndryshojnĂ« tĂ« ardhmen tuaj.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: NĂ«se jeni tĂ« sigurt qĂ« keni personin e duhur javĂ«n tjetĂ«r, mund tĂ« bĂ«ni plane tĂ« rĂ«ndĂ«sishme. Nga ana tjetĂ«r, ata qĂ« kanĂ« pasur njĂ« krizĂ« nĂ« çift, ende nuk do tĂ« dinĂ« se çfarĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« dhe gjendja shpirtĂ«rore do tĂ« pasqyrohet nĂ« mjedisin familjar. SidoqoftĂ«, gjĂ«rat do tĂ« jenĂ« mĂ« tĂ« mira nga e mĂ«rkura, kur do tĂ« ketĂ« takime interesante edhe pĂ«r beqarĂ«t. Puna: KĂ«tĂ« javĂ« planetĂ«t shpallin lajme pĂ«r sferĂ«n e punĂ«s, megjithatĂ« me disponimin qĂ« e gjeni veten nuk do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« dalloni mundĂ«sitĂ« mĂ« tĂ« mira pĂ«r t’u rritur. Por mos e humbni zemrĂ«n dhe mbĂ«shtetuni nĂ« vendosmĂ«rinĂ« tuaj pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer çdo vĂ«shtirĂ«si. SidoqoftĂ«, shmangni komunikimin me nervozizĂ«m ndaj tĂ« tjerĂ«ve, mbajeni vetĂ«m pĂ«r veten tuaj.
 
M

Morfina

Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
Arti cuq ama ne maj te hundes me kan ardh shifrat đŸ€ŁđŸ€Ł
 

Hera

Banned
Horoskopi javornga 27. janar deri 2. shkurt 2020

DASHI21. mars – 20. prill

Sinqeriteti dhe ndershmëria qe keni ndaj partnerit ka bere qe lidhja juaj te ece kaq gjate. Mundohuni te vazhdoni ne këtë rruge edhe këtë jave dhe për çdo dyshim te gjeni kurajën te flisni hapur me te. Për beqaret do ndryshoje rrjedha e jetës megjithatë do ju duhet te prisni ende për ndryshimet e mëdha. Buxhetin do dini si ta organizoni ne çdo moment dhe nuk do ju dalin aspak probleme apo vështirësi. Shëndeti mund te ketë probleme vetëm nëse e teproni me ushqimin dhe nëse nuk mbroheni nga i ftohti. Ne pune do jeni pozitive, te guximshëm, largpamës e te vendosur. Ka mundësi qe te arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Jeta familjare nuk do jete ne periudhën me te mire.

DEMI21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do ece ashtu si duhet gjate gjithë javës. Si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah do mbaje përgjegjësitë e tij dhe do beje me te mirën për te dyja palët. Ne fundjave do mund te kaloni momente tejet te veçanta. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm një lidhje, por gjithçka do ju ndodhe si me magji atëherë kur nuk do e presin. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Do kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme dhe do hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar te ardhmen. Për shëndet me te mire duhet te merrni sa me shume vitamina e duhet te merreni me sport. Me qetësuesit nuk duhet kurrsesi te abuzoni. Ne pune do jeni shume te logjikshëm dhe do gjeni rrugën e duhur për te arritur objektivat. Jeta familjare do jete paksa e tensionuar.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Klima yjore do jete goxha e trazuar gjate kësaj jave. Ne shume momente do keni debate e konflikte me atë qe keni ne krah dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Beqaret do kenë flirtime te shumta, por pas një personi ne veçanti do fillojnë te ndiejnë. Deri ne fund te javës mund te hedhin edhe hapa. Ne planin financiar do keni shume vështirësi pasi kohet e fundit nuk jeni treguar aspak vigjilente. Merrni masa sa pa u renduar me shume situata. Shëndeti do jete shume me i mire nëse kujdeseni me tepër për higjienën dhe për çdo shqetësim. Ne pune gjerat do marrin një tjetër drejtim shume me te mire nga me pare. Mos u merakosni për asgjë. Atmosfera ne familje do jete me e qete.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete shume me e mire nga me pare. Do afroheni edhe me tepër me atë qe keni ne krah dhe java do jete e mbushur me emocion. Beqaret duhet te përfitojnë nga çdo mundësi qe do iu jepen sepse me pas nuk do jepen mundësi te tilla. Sektori i financave do jete i vështire nëse nuk ju mbështesin te afërmit. Nuk do mund te kryeni asnjë investim te tepruar. Urani dhe Neptuni do jene planetët qe do e mbrojnë shëndetin nga problemet serioze. Mund te keni thjesht ndonjë dhimbje koke apo barku, por gjithçka do jete kalimtare. Ne pune te gjitha rrethanat do jene ne favorin tuaj dhe do i arrini te gjitha objektivat. Ne familje çdo gjë do jete normale.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume e bukur gjate kësaj jave dhe kënaqësitë qe do përjetoni do jene fantastike. Do buzëqeshni e do lumturoheni gjithë kohës. Beqaret do bëjnë shume për shoqërinë, por nga ana tjetër nuk do lënë pas dore as ftesat qe do iu bëhen. Lidhjet e krijuara gjate kësaj jave do ju sjellin goxha përfitime. Ne planin financiar do jeni te matur dhe nuk do ndërmerrni rreziqe te mëdha, prandaj situata do jete e mire. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Nuk do keni me as shqetësime nga alergjitë. Ne pune duhet te jeni me këmbëngulës dhe dinake. Vetëm kështu do arrini masat dhe do ndiheni te plotësuar. Jeta familjare do ketë nevoje për me shume vëmendje kështu qe përkushtojuni me tepër.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Mos bëni ndryshime te befta ne jetën tuaj ne çift sepse mund te gaboni rende. Mendohuni disa here pra se te hidhni çdo lloj hapi. Ata qe kane pasur zënka, me ne fund do pajtohen dhe do jene me te qete. Beqaret do flirtojnë me disa persona, por nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje ashtu si e kishin ëndërruar. Le te presin edhe pak kohe. Buxheti do jete me i qëndrueshëm ditët e para, por me kalimin e ditëve do destabilizohet goxha për shkak te shpenzimeve te pamatura qe do kryeni. Shëndeti serish nuk do jete ashtu siç duhet. Do e merrni paksa veten, por jo plotësisht. Ne pune do jeni me dinamike dhe do bëni gjithçka për te arritur atje ku keni dashur. Priten edhe risi. Ne familje mos u tregoni autoritare.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Do ja kaloni aq mire këtë jave ju te dashuruarit saqë nuk do doni te ndaheni për asnjë moment nga ai qe dashuroni. Te dy palët do ja shprehni pafund dëshirat njeri-tjetrit dhe do merren vesh me se miri. Beqaret do jene gjithë kohës ne humor, gati për te provuar emocione dhe kënaqësi, çka do i shtyje te pranojnë te gjitha ftesat. Disa mund te nisin edhe ndonjë lidhje. Ne planin financiar priten kohe te vështira. Do gjendeni disa here ne vështirësi për te kryer edhe shpenzimet me te nevojshme. Shëndeti për fat te madh do jete i shkëlqyer dhe nuk do keni asnjë ankese. Ne pune do vini ne jete projektet e menduara prej kohës dhe do keni rezultatet te mira. Jeta familjare do ketë trazira.

AKREPI24. tetor – 22. nĂ«ntor

Periudhe shume e ftohte do jete kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Plutoni do nxite debate te forta dhe ju nuk do tregoheni tolerante për asnjë moment. Marrëdhënia me partnerin nuk ka për te qene ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret duhet te mendohen gjate para se te hedhin hapa dhe kane për te filluar një lidhje te qëndrueshme. Sektori i financave do jete me i kënaqshëm nga me pare dhe do iu jepet mundësia për te bere edhe disa investime. Gjendja shëndetësore ka për te qene shume me e mire nëse shmangni nga pak ushqimet e yndyrshme, pijet me gaz dhe çajin apo kafene. Ne pune shume gjera do shkojnë keq dhe nuk do arrini dot ne kohe atje ku keni dëshiruar. Jeta familjare do jete e këndshme.

SHIGJETARI23. nĂ«ntor – 21. dhjetor

Gjate kĂ«saj jave jeta juaj ne çift do jete gjithĂ« kohĂ«s e mbrojtur. Do jeni shume me te hapur me partnerin dhe do arrini te dashuroheni me te ma dorashka. askush dhe asgjĂ« nuk do ua prishe qetĂ«sinĂ« dhe harmoninĂ«. Beqaret do jene me mĂ« shume fat ne dashuri dhe jeta do ju ndryshoje brenda disa ditĂ«ve. Ne planin financiar mire Ă«shtĂ« te mos ndĂ«rmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja te jete e shkĂ«lqyer. Sektori i shĂ«ndetit do jete delikat. Mund te keni shqetĂ«sime te ndryshme jo serioze, por te bezdisshme pĂ«r pĂ«rditshmĂ«rinĂ«. Ne pune do jeni ambicioze ne maksimum dhe do bĂ«ni çdo gjĂ« pĂ«r t’i arritur qĂ«llimet tuaja. Do merrni çdo gjĂ« qe meritoni. Jeta familjare do ju sjelle kĂ«naqĂ«si pafund.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Do jeni shume te kthjellet këtë jave ju te dashuruar dhe do arrini te gjeni zgjidhje për te gjitha problemet qe ju kishin dale me pare. Pas te mërkurës do përjetoni vetëm emocione dhe kënaqësi te njëpasnjëshme. Beqaret duhet te tregohen te kujdesshëm me hapat qe do hedhin pasi jo te gjithë personat qe do i joshin do kenë qëllime serioze. Financat do jene disi delikate ditët e para, por [as te martës do merrni ne dore frenat dhe do arrini ta ndryshoni rrjedhën e gjerave. Ne fundjave gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Shëndeti do jete dinamik e pa probleme. Ne pune nuk ka për te qene një jave e qete, kështu qe përgatituni për sfida te mëdha. familjen do e keni gjithë kohës mbështetje.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Dite te mbushura me gĂ«zim te papĂ«rshkrueshĂ«m do jene kĂ«to pĂ«r gjithĂ« ata qe janĂ« ne njĂ« lidhje. Do jeni te dy palĂ«t te logjikshĂ«m, te matur dhe tolerante, prandaj gjerat do shkojnĂ« vaj. Beqaret do Ă«ndĂ«rrojnĂ« shume, por ne realitet jo te gjitha dĂ«shirat do mund t’iu plotĂ«sohen. PĂ«r dashuritĂ« e mĂ«dha dhe afatgjata ata duhet te presin edhe pak. Buxheti do ketĂ« disa pĂ«rmirĂ«sime, por mos prisni te bĂ«heni pĂ«rnjĂ«herĂ«sh miliardere. ShĂ«ndeti nuk do ketĂ« asnjĂ« problem po e mbajtĂ«t gjithĂ« kohĂ«s nen kujdes. Jeta profesionale do ketĂ« here pas here ulje dhe ngritje. Besojini me shume vetes dhe mos u dorĂ«zoni qe me pengesĂ«n e pare. Ne familje do ndodhe diçka e bukur qe do ju gĂ«zojĂ«.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Jo çdo gjĂ« do ece pĂ«r mrekulli kĂ«tĂ« jave pĂ«r ju te dashuruarit. Ne mes te javĂ«s mund te keni edhe debate te forta me partnerin pĂ«r disa premtime te pambajtura. Sido qe te jete fundjava do mbyllet me buzĂ«qeshje dhe lumturi. Beqaret nuk duhet te tregohen me te turpshĂ«m sepse do humbasin mundĂ«si te shkĂ«lqyera qe nuk do rikthehen me. Ne planin financiar gjendja ka pĂ«r te qene me e mire sidomos pasi t’iu shlyhen disa borxhe te vjetra. PĂ«rfitoni pĂ«r te bere njĂ« riorganizim te situatĂ«n dhe pĂ«r te shlyer borxhet. Gjendja shĂ«ndetĂ«sore do jete goxha e trazuar. Kujdes me teprimin e alkoolit, pijeve me gaz dhe pikanteve. Ne pune do arrini me shpejt atje ku keni Ă«ndĂ«rruar dhe pa u lodhur aspak. Jeta familjare do jete e qete.
 

NGU

Wild child full of grace đŸ’«
PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Do ja kaloni aq mire këtë jave ju te dashuruarit saqë nuk do doni te ndaheni për asnjë moment nga ai qe dashuroni. Te dy palët do ja shprehni pafund dëshirat njeri-tjetrit dhe do merren vesh me se miri. Beqaret do jene gjithë kohës ne humor, gati për te provuar emocione dhe kënaqësi, çka do i shtyje te pranojnë te gjitha ftesat. Disa mund te nisin edhe ndonjë lidhje. Ne planin financiar priten kohe te vështira. Do gjendeni disa here ne vështirësi për te kryer edhe shpenzimet me te nevojshme. Shëndeti për fat te madh do jete i shkëlqyer dhe nuk do keni asnjë ankese. Ne pune do vini ne jete projektet e menduara prej kohës dhe do keni rezultatet te mira. Jeta familjare do ketë trazira.

Yhh dicka e mire, pervec kesaj te fundit:S
 

Hera

Banned
3 shkurt deri 9 shkurt 2020


Dashi

Dashuria: Do të kaloni shumë kohë këtë javë duke reflektuar në situatën tuaj të dashurisë. Nuk do të ketë mosmarrëveshje me partnerin tuaj, veçanërisht nëse keni qenë në çift për një kohë të gjatë. Edhe nëse është e vështirë për ju, gjetja e një kompromisi nuk do të ishte aspak një ide e keqe. Sa për beqarët ata do të duhet të kenë kujdes që të mos e teprojnë, ata duhet të presin për momentin e duhur për të vepruar.
https://www.mgid.com/ghits/4574835/...46e96c2a8f2&tt=Direct&pubsrcid=SOURCEID&cpm=1
Puna: Gjërat po shkojnë pa probleme në punë, edhe nëse uljet dhe ngritjet do të jenë të pashmangshme për ata që kanë biznesin e tyre. Java është ende mjaft me fat dhe ju mund të shfrytëzoni mundësi të shkëlqyera për të fituar më shumë.

Demi

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« dashuria Ă«shtĂ« nĂ« plan tĂ« parĂ«, nuk ka ndodhur pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« pĂ«r tĂ« qenĂ« kaq romantike, kĂ«shtu qĂ« merrni momentin e duhur pĂ«r t’i treguar ndjenjat tuaja partnerit tuaj. NĂ«se ka mosmarrĂ«veshje, ndĂ«rmjetĂ«simi do tĂ« jetĂ« arma juaj fituese. BeqarĂ«t do jenĂ« shumĂ« simpatikĂ« dhe do numĂ«rojnĂ« shumĂ« arritje.

Puna: Do të duhet të veproni me kujdes në projekte dhe investime të reja, për momentin fati nuk është në të mirë. Yjet këshillojnë të mos përfitoni shumë nga ndikimi i tyre i mirë dhe të mos mendoni për zgjedhjet. Sidoqoftë, do të jeni shumë të përqendruar dhe do të keni mundësi të përfundoni një projekt që ishte afër zemrës suaj.

Binjakët

Dashuria: Java e tanishme do të jetë vendimtare për jetën tuaj të dashurisë. Edhe nëse jeni zhgënjyer për shumë kohë sepse keni bërë takime të gabuara, mos e mbyllni veten ose mund të humbisni mundësi të shkëlqyera për të qenë të lumtur. Beqarët do kenë një takim interesant, por do të duhet të kenë kujdes që të mos ndërmarrin ndonjë hap të gabuar.

Puna: GjatĂ« javĂ«s do tĂ« ketĂ« njĂ« lajm tĂ« madh. Do tĂ« jeni nĂ« gjendje t’i pĂ«rballoni ato nĂ« mĂ«nyrĂ«n e duhur, pasi aftĂ«sia juaj pĂ«r t’u pĂ«rshtatur nĂ« situata tĂ« ndryshme Ă«shtĂ« vĂ«rtet e pabesueshme. NĂ«se e dini se si ta organizoni veten mĂ« mirĂ«, do tĂ« vijnĂ« fitime tĂ« mĂ«dha qĂ« do t’ju paguajnĂ« prapa pĂ«r pĂ«rpjekjet tuaja.

Gaforrja

Dashuria: Në dashuri këtë javë gjithçka do të shkojë mirë dhe pa probleme. Ju po jetoni një histori shumë të bukur përplot ambiente joshëse, megjithatë përpiquni të mos jeni shumë të kërkuar dhe gjithashtu mësoni të jepni, si dhe të kërkoni. Edhe për beqarët, nervozizmi mund të jetë një këshilltar i keq. Për fat të mirë, ju mund të pushoni në fundjavë.

Puna: Horoskopi i kësaj jave ju sheh mjaft nervoz dhe jotolerant në punë. Mos prisni shumë nga kolegët ose do rrezikoni të zhgënjeheni. Ndoshta do të mendonit më mirë të pastroni mendjen tuaj përpara se të bëni kërkesa absurde.

Luani

Dashuria: Ditët e para të javës do të fillojnë me një hënë në kundërshtim për ata që kanë lindur nga shenja. Negativiteti do të ndikojë në disponimin tuaj, i cili do të përmirësohet duke filluar nga e enjtja. Sa i përket dashurisë, pasioni për çiftet që kanë qenë së bashku disa kohë është në rritje, ndërsa beqarët do kenë takime interesante.

Puna: Këtë javë yjet nuk janë shumë pajtues në punë, veçanërisht në ditët e para. Humori i tyre nuk do të jetë më i miri dhe shumëkush mund të ketë edhe përplasje me kolegët. Horoskopi rekomandon shmangien e diskutimeve dhe përqëndrimin në angazhime.

Virgjëresha

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« ju shihni gjithçka tĂ« zezĂ« dhe mendoni se problemet aktuale janĂ« tĂ« pakapĂ«rcyeshme, megjithatĂ« Ă«shtĂ« vetĂ«m pĂ«rshtypja juaj. NĂ« fakt, ju keni qenĂ« djegur vetĂ«m nga shumĂ« ngjarje tĂ« sĂ« kaluarĂ«s qĂ« kanĂ« kontribuar pĂ«r t’ju bĂ«rĂ« tĂ« humbni besimin pĂ«r tĂ« ardhmen. Do tĂ« rimerrni buzĂ«qeshjen falĂ« njĂ« partneri tĂ« veçantĂ«, ndĂ«rsa beqarĂ«t mund tĂ« mbĂ«shteten nĂ« miqĂ«si tĂ« vĂ«rteta.

Puna: Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të shijoni ndikime të dobishme në vendin e punës, edhe nëse fillimisht diçka mund të sugjerojë ndryshe. Shmangni ankthin edhe nëse do të ketë keqkuptime me kolegët.

Peshorja

Dashuria: GjatĂ« javĂ«s do tĂ« keni pak humor tĂ« munduar, pĂ«r shkak tĂ« disa sigurive sentimentale qĂ« fatkeqĂ«sisht do tĂ« shemben. Nervozizmi mund t’ju marrĂ« pjesĂ«n mĂ« tĂ« madhe tĂ« javĂ«s, por fatmirĂ«sisht puna do ju shpĂ«rqendrojĂ«. BeqarĂ«t do duhet tĂ« jenĂ« tĂ« kujdesshĂ«m pĂ«r tĂ« mos u hedhur nĂ« marrĂ«dhĂ«nie qĂ« mund tĂ« dĂ«shmojnĂ« se janĂ« tĂ« gabuara.

Puna: Në punë këtë javë do të merrni një ofertë vërtet interesante. Ju keni investuar shumë në kohët e fundit, tani është koha për të marrë frytet e angazhimit tuaj. Kjo vlen si për ata që punojnë, ashtu edhe për ata që studiojnë, por edhe për ata që tashmë kanë një profesion dhe duan të përmirësohen.

Akrepi

Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« do t’ju duhen sqarime pĂ«r njĂ« çështje qĂ« ka mbetur nĂ« pritje, por edhe pĂ«r tĂ« qenĂ« nĂ« gjendje tĂ« vlerĂ«soni rĂ«ndĂ«sinĂ« e njĂ« marrĂ«dhĂ«nieje ose miqĂ«sie tĂ« rĂ«ndĂ«sishme. PavarĂ«sisht nĂ«se jeni mik, i afĂ«rm ose anĂ«tar i familjes, jeni tĂ« vendosur pĂ«r tĂ« pĂ«rmirĂ«suar gjendjen e tij. BeqarĂ«t do duhet tĂ« mendojnĂ« mĂ« shumĂ« pĂ«r veten e tyre, fundjava do tĂ« jetĂ« njĂ« mundĂ«si pĂ«r tĂ« mos u humbur pĂ«r tĂ« çliruar mendjen tuaj nga mendimet negative.

Puna: Në punë sigurisht që do të ketë disa mundësi më shumë për të pushtuar qëllime të reja. Do të ndjeheni energjikë për të përballuar një javë pune të vështirë, pa u stresuar shumë. Përfitoni nga fundjava për të planifikuar më mirë angazhimet tuaja të rradhës.

Shigjetari

Dashuria: Një javë e gjallë për ata që kanë lindur në shenjë, veçanërisht nëse jeni çift. Dashuria do të jetë mjeshtri dhe do jetoni momente shumë të ëmbla me partnerin tuaj. Edhe beqarët do jetojnë eksperienca të reja dhe plot emocione, shumë madje do ta humbin mendjen për një person të njohur rishtas.

Puna: NĂ« punĂ« njĂ« koleg Ă«shtĂ« gati t’ju vendosĂ« shkopinj nĂ«n rrota sepse ai ka zili pĂ«r pĂ«rparimin tuaj. Mos ndĂ«rmerr hapa tĂ« rremĂ« dhe tĂ« veprosh dinakĂ«risht. Mos harroni se pĂ«r tĂ« luftuar armiqtĂ«, sĂ« pari duhet t’i bĂ«ni miq. NjĂ« lajm i papritur i fundjavĂ«s nĂ« lidhje me njĂ« punĂ« tĂ« re do t’ju bĂ«jĂ« me humor.

Bricjapi

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« familja mĂ« nĂ« fund do tĂ« marrĂ« frymĂ« lirisht. Edhe me partnerin tuaj kontrastet e vjetra do tĂ« jenĂ« njĂ« kujtesĂ« e largĂ«t, dhe do tĂ« ketĂ« momente argĂ«tuese, pĂ«r tĂ« cilat nuk do i mbani mend aspak. BeqarĂ«t mund t’i pĂ«rkushtohen pasioneve tĂ« tyre dhe gjithashtu tĂ« kultivojnĂ« njĂ« miqĂ«si interesante. FundjavĂ« e shkĂ«lqyeshme pĂ«r tĂ« gjithĂ«, do tĂ« jetĂ« plot relaksim dhe argĂ«tim.

Puna: Parashikime të shkëlqyera të horoskopit për punë. Gjithçka do të shkojë pa probleme, madje edhe ato çështje apo ai projekt që dukej sikur nuk kalonte. Në çdo rast, kujdesuni për marrëdhëniet me kolegët në mënyrë që të mos krijoni çarmatime në vendin e punës për shkak të mendimeve të kundërta.

Ujori

Dashuria: Java do të jetë e plotë dhe intensive, dashuria është në krye dhe ju do të jetoni ditë të qeta. Në fundjavë mund ta lejoni veten të joshet nga disa aktivitete relaksimi siç janë pazar, ose mbase mund të vendosni të ndryshoni pamjen tuaj. Sidoqoftë, do të keni shumë kontroll mbi partnerin i cili do të vlerësojë zgjedhjet tuaja. Kohë e mirë për beqarët.

Puna: puna e mirë dhe studimet. Në veçanti, ata që duhet të bëjnë një provim të vështirë do të kenë kënaqësi të madhe. Thjesht duhet të keni besim tek vetja dhe mos e nënvlerësoni veten, gjë që kohët e fundit e keni bërë shumë shpesh. Sa për një investim, vlerësoni me kujdes çdo detaj së pari, dhe nëse ia vlen, hidhni veten.

Peshqit

Dashuria: Këtë javë pasioni do të rritet. Ditët më intensive do të jenë ato në fillim të javës, kur do keni momente të shkëlqyera me partnerin. Gjatë fundjavës, entuziazmi ka të ngjarë të bjerë, por nuk do të venitet plotësisht. Surprizat e bukura po vijnë edhe për zemrat e vetmuara, dashuria do ju dhurojë emocione të bukura!

Puna: Krijimtaria juaj do të jetë ngjitëse dhe të gjithë do të investoni. Java është një kohë e mirë për të filluar projekte të reja dhe për të kuptuar se cila është rrugëdalja nëse doni të përmirësoni situatën tuaj. Ata që janë në pritje të një promovimi do të kenë një përgjigje pozitive, edhe nëse nuk do të jetë më e mira./b.l/noa.al/
 

Hera

Banned
Gaforrja

Dashuria: Në dashuri këtë javë gjithçka do të shkojë mirë dhe pa probleme. Ju po jetoni një histori shumë të bukur përplot ambiente joshëse, megjithatë përpiquni të mos jeni shumë të kërkuar dhe gjithashtu mësoni të jepni, si dhe të kërkoni. Edhe për beqarët, nervozizmi mund të jetë një këshilltar i keq. Për fat të mirë, ju mund të pushoni në fundjavë.

Puna: Horoskopi i kësaj jave ju sheh mjaft nervoz dhe jotolerant në punë. Mos prisni shumë nga kolegët ose do rrezikoni të zhgënjeheni. Ndoshta do të mendonit më mirë të pastroni mendjen tuaj përpara se të bëni kërkesa absurde.

Ja te shohim cdo ndodhe kete jave 😉
 

Xhelozi

⏳
Staf në FV.AL
Demi

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« dashuria Ă«shtĂ« nĂ« plan tĂ« parĂ«, nuk ka ndodhur pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« pĂ«r tĂ« qenĂ« kaq romantike, kĂ«shtu qĂ« merrni momentin e duhur pĂ«r t’i treguar ndjenjat tuaja partnerit tuaj. NĂ«se ka mosmarrĂ«veshje, ndĂ«rmjetĂ«simi do tĂ« jetĂ« arma juaj fituese. BeqarĂ«t do jenĂ« shumĂ« simpatikĂ« dhe do numĂ«rojnĂ« shumĂ« arritje.

Puna: Do të duhet të veproni me kujdes në projekte dhe investime të reja, për momentin fati nuk është në të mirë. Yjet këshillojnë të mos përfitoni shumë nga ndikimi i tyre i mirë dhe të mos mendoni për zgjedhjet. Sidoqoftë, do të jeni shumë të përqendruar dhe do të keni mundësi të përfundoni një projekt që ishte afër zemrës suaj.

Mir po thojka 👌
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
10 Shkurt 2020 - 16 Shkurt 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Sektori sentimental pĂ«r ata qĂ« kanĂ« lindur Dash mund tĂ« ketĂ« nevojĂ« pĂ«r rishikim tĂ« kujdesshĂ«m. KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« rifilloni dialogun me tĂ« dashurin tuaj dhe tĂ« kuptoni se si janĂ« gjĂ«rat. Dyshime dhe pasiguri pĂ«r çifte tĂ« sapo lindura. PĂ«r beqarĂ«t, megjithatĂ«, yjet janĂ« tĂ« favorshĂ«m, takimet do tĂ« jenĂ« me fat dhe disa mund tĂ« kenĂ« implikime vĂ«rtet pozitive. Puna: Kjo javĂ« do tĂ« jetĂ« plot energji pĂ«r ata qĂ« kanĂ« lindur nga shenja. Do tĂ« jeni tĂ« gatshĂ«m tĂ« bĂ«ni çmos pĂ«r tĂ« arritur qĂ«llimet tuaja. Marsi nĂ« lidhje do t’ju japĂ« mundĂ«si tĂ« mos humbisni. E mĂ«rkura dhe e enjtja do jenĂ« ditĂ«t mĂ« me fat, pĂ«rkundrazi do tĂ« duhet tĂ« jeni mĂ« tĂ« kujdesshĂ«m gjatĂ« fundjavĂ«s.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: NĂ« njĂ« nivel sentimental kĂ«naqĂ«si tĂ« mĂ«dha do tĂ« arrini kĂ«tĂ« javĂ«, por do tĂ« duhet tĂ« ndaloni tĂ« jeni xheloz. Deri tĂ« mĂ«rkurĂ«n Venusi mund t’ju bĂ«jĂ« obsesiv ndaj partnerit tuaj, edhe nĂ«se nuk do tĂ« ketĂ« motivime tĂ« vĂ«rteta pĂ«r tĂ« pĂ«rjetuar kĂ«tĂ« ndjenjĂ« tĂ« pafavorshme. Zemrat e vetmuara do tĂ« kenĂ« mundĂ«sinĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« pushtime tĂ« reja dhe tĂ« tĂ«rheqin shumĂ« njohje tĂ« reja. Puna: NĂ« punĂ« mund tĂ« ketĂ« disa pengesa pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer, megjithatĂ« Marsi nĂ« shenjĂ«n tuaj do t’ju japĂ« njĂ« meritĂ« tĂ« shkĂ«lqyeshme. Ju do tĂ« keni nevojĂ« pĂ«r energji pĂ«r tĂ« arritur tĂ« gjitha qĂ«llimet tuaja, tĂ« cilat nuk do ju mungojnĂ«, thjesht do tĂ« duhet tĂ« pĂ«rpiqeni tĂ« bashkoni forcat drejt qĂ«llimeve tĂ« dĂ«shiruara. Rezultatet do tĂ« jenĂ« atje dhe gjithashtu do tĂ« jenĂ« shumĂ« tĂ« kĂ«naqshme.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Nëse jeni çift këtë javë do të ketë telashe, gjë që mund të dëmtojë mirëkuptimin. Nëse jeni beqarë, duhet të shikoni brenda vetes, mbase nuk po i jepni vetes sa duhet për të gjetur dikë dhe të takoni njerëz të rinj. Kini kujdes, megjithatë, të shmangni djegien e etapave, mund të frikësonit tjetrin dhe ta vendosni atë në arrati. Puna: Kjo javë do të jetë shumë me fat për ata që kanë lindur në shenjë. Falë Marsit në shenjën tuaj të zodiakut mund të mbështeteni në një pajisje shtesë. Nëse duhet të përqendroheni në një projekt të ri, kjo do të jetë koha e duhur për ta bërë atë. Megjithë disa probleme ekonomike, gjithçka do të zhvillohet në mënyrën më të mirë.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Venusi në kundërshtim mund të sjellë një nervozizëm në jetën tuaj. Do e keni shumë të vështirë të shoqëroheni me partnerin tuaj. Gjatë fundjavës, megjithatë, çështjet e zemrës do të përmirësohen dhe harmonia do të mbretërojë suprem në shtëpi. Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë nervozë dhe do të duhet të përpiqen të kuptojnë nëse është një moment kalimtar. Puna: Java do të jetë e rëndë për shkak të disa problemeve të punës të cilat megjithatë do të zgjidhen deri të enjten. Pra, lërini të shkojnë dhe shkëputuni pak, veçanërisht në fundjavë. Kujdesuni për marrëdhëniet me kolegët që dëshirojnë të kenë një dialog të hapur me ju.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Java fillon me Marsin e favorshĂ«m dhe, nga e premtja, Venusi do tĂ« jetĂ« gjithashtu nĂ« anĂ«n tuaj. Dashuria do tĂ« pĂ«rfitojĂ«, do tĂ« ketĂ« takime dhe emocione tĂ« rĂ«ndĂ«sishme. NĂ« çift ka mirĂ«kuptim dhe dĂ«shirĂ« mĂ« tĂ« madhe pĂ«r t’u takuar. BeqarĂ«t, megjithatĂ«, mund tĂ« kenĂ« disa momente tĂ« hutimit dhe do preferojnĂ« tĂ« reflektojnĂ« nĂ« lĂ«vizjet e radhĂ«s. Puna: NjĂ« propozim i rĂ«ndĂ«sishĂ«m mund tĂ« arrijĂ« nĂ« punĂ«, pĂ«r tu vlerĂ«suar mirĂ«. GjatĂ« kĂ«saj kohe ju mund ta keni tĂ« vĂ«shtirĂ« tĂ« gjeni njerĂ«z qĂ« mbĂ«shtesin qĂ«llimet tuaja. Ju jeni njerĂ«z qĂ« doni tĂ« luftoni nĂ« vijĂ«n e parĂ« pĂ«r tĂ« arritur qĂ«llimet e dĂ«shiruara, kĂ«shtu qĂ« pĂ«rpiquni t’i besoni instinktit tuaj, i cili zakonisht nuk shkon mirĂ«.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: NĂ« dashuri, gjĂ«rat shkojnĂ« pak mĂ« mirĂ«, ju jeni shumĂ« tĂ« zĂ«nĂ« me punĂ« dhe lini pak hapĂ«sirĂ« pĂ«r ndjenjat. PĂ«r fat tĂ« mirĂ« Venera nuk do tĂ« jetĂ« mĂ« nĂ« kundĂ«rshtim nga e premtja: pĂ«rfitoni nga ajo qĂ« t’i pĂ«rkushtoheni mĂ« shumĂ« partnerit tuaj. PĂ«r beqarĂ«t kjo javĂ« do tĂ« fillojĂ« nĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« mjaft pozitive, nĂ« fakt mund tĂ« vijnĂ« disa lajme tĂ« mira. Puna: NjĂ« javĂ« e shkĂ«lqyer pĂ«r sa i pĂ«rket punĂ«s, ka njĂ« projekt tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r t’u realizuar, me rezultate tĂ« mira nĂ« shikim. SidoqoftĂ«, mund tĂ« ketĂ« disa financa tĂ« papritura, por tĂ« gjitha do tĂ« funksionojnĂ« gjatĂ« fundjavĂ«s kur tĂ« keni mĂ« shumĂ« tĂ« ardhura.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Kush është në çift këtë javë gjen harmoni. Nëse ka pasur një mosmarrëveshje, ju mund të bëni paqe, veçanërisht të enjten dhe të premten. Marsi nuk është më në kundërshtim dhe për këtë arsye do të keni fushë të lirë. Nëse, nga ana tjetër, jeni akoma beqarë, kushtojini vëmendje kujt po synoni, vlerësoni mirë nëse ia vlen. Yjet rekomandojnë shmangien e situatave të paqarta. Puna: Do të ketë shumë lajme të mira në punë, java fillon mirë, megjithëse mund të ketë fërkime në pjesën qendrore. Ju mund të përfshiheni në diskutime të nxehta me disa kolegë, gjë që mund të jetë shumë e bezdisshme. Shmangni përgjigjen dhe veproni me diplomaci.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Dashuria: GjatĂ« kĂ«saj jave zjarri i pasionit mund tĂ« bĂ«hej protagonist dhe tĂ« pushtonte sferĂ«n e dashurisĂ«. Sidomos tĂ« enjten erĂ«rat do tĂ« jenĂ« tĂ« larta, dhe do tĂ« duhet ta mbani atĂ« nĂ«n kontroll. Si çift mund tĂ« bĂ«ni plane afatgjata, ju keni Venusin nga ana juaj qĂ« ju mbĂ«shtet. BeqarĂ«t do tĂ« duhet tĂ« shmangin disa fjalĂ« tĂ« mprehta nĂ«se nuk duan tĂ« prishin harmoninĂ« me njohjet e reja. Puna: Marsi nĂ« kundĂ«rshtim me shenjĂ«n tuaj do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« ndiheni mĂ« tĂ« lodhur se zakonisht. Do tĂ« ketĂ« disa pengesa nĂ« punĂ« dhe nĂ« disa raste do ju duket se ju mungon dĂ«shira pĂ«r ta bĂ«rĂ«. Ju duhet tĂ« pĂ«rpiqeni tĂ« shmangni polemikat dhe madje nĂ«se ka ndonjĂ« tension qĂ« do t’ju duhet tĂ« vazhdoni. Edhe nga pikĂ«pamja ekonomike, mund tĂ« ketĂ« disa komplikime.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Edhe nĂ«se java fillon ngadalĂ«, gjĂ«rat pĂ«r dashurinĂ« dhe ndjenjat do tĂ« vendosen falĂ« Venusit qĂ« tĂ« premten fillon njĂ« tranzicion tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m nĂ« shenjĂ«n tuaj. Çiftet qĂ« kanĂ« pĂ«rjetuar njĂ« krizĂ« kanĂ« mundĂ«sinĂ« e pajtimit, pĂ«r sa kohĂ« qĂ« nuk debatojnĂ« dhe nuk e gĂ«rmojnĂ« tĂ« kaluarĂ«n. BeqarĂ«t do kenĂ« mundĂ«si tĂ« shkĂ«lqyera pĂ«r tĂ« jetuar njĂ« histori tĂ« mirĂ« ose aventurĂ«. Puna: FatkeqĂ«sisht, pĂ«r shkak tĂ« HĂ«nĂ«s nĂ« kundĂ«rshtim, gjĂ«rat nĂ« punĂ« mund tĂ« mos shkojnĂ« ashtu siç e imagjinonit kĂ«tĂ« javĂ«. FalĂ« MĂ«rkurit nga ana juaj, megjithatĂ«, ju do tĂ« gjeni zgjidhjen pĂ«r problemet tuaja dhe do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« zgjidhni çështje edhe tĂ« ndĂ«rlikuara.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: NĂ« dashuri nuk Ă«shtĂ« sigurisht koha e aventurave. BeqarĂ«t nuk kĂ«rkojnĂ« histori tĂ« lehta, por bono tĂ« vĂ«rteta. Prandaj, Jupiteri dhe Saturni nĂ« shenjĂ« do t’ju japin njĂ« dorĂ« pĂ«r tĂ« gjetur atĂ« qĂ« dĂ«shironi. Ata qĂ« janĂ« nĂ« çift duhet tĂ« shmangin çdo diskutim, veçanĂ«risht tĂ« enjten. NĂ« fundjavĂ« do tĂ« jeni akoma nĂ« gjendje tĂ« ndjeheni tĂ« kĂ«naqur. Puna: NĂ« punĂ« ditĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme ju presin, tĂ« cilat do t’ju marrin plotĂ«sisht, deri nĂ« atĂ« pikĂ« sa tĂ« bĂ«ni tĂ« harroni jetĂ«n tuaj emocionale. PĂ«rveç kĂ«saj, ju mund tĂ« mbĂ«shteteni nĂ« njĂ« rikuperim tĂ« mirĂ« tĂ« energjisĂ«, gjĂ« qĂ« do t’ju bĂ«jĂ« qĂ« tĂ« mos pranoni se keni nevojĂ« pĂ«r pushim. GjatĂ« fundjavĂ«s, megjithatĂ«, ju mund tĂ« vendosni t’i kushtoheni njĂ« hobi.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Java është pozitive për ndjenjat duke filluar nga e premtja, kur Venusi do të hyjë në shenjë. Nëse jeni zemër e vetmuar përpiquni të dilni nga kthesat e zakonshme nëse dëshironi të bëni takime interesante. Do të shihni që do të bëni takimin e duhur! Nëse jeni çift, mund të ketë dyshime dhe do të duhet të merrni vendime. Zgjedhjet e bëra në periudhën e fundit mund të vihen në dyshim. Puna: Edhe në punë do doni të riorganizoni jetën tuaj, duke ndryshuar shumë gjëra. Ju sigurisht që nuk i humbisni mundësitë e mira dhe ndryshimet mund të jenë rreth qoshes, por nuk duhet të frikësoheni. Do të keni mundësi të vlerësoni propozime të reja, gjithashtu shumë të dobishme.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: PĂ«rfitoni nga Venera nĂ« shenjĂ« nĂ« ditĂ«t e para tĂ« javĂ«s, e cila do tĂ« jetĂ« intriguese pĂ«r ndjenjat. Ju mund tĂ« provoni njĂ« afrim ose njĂ« qasje nĂ«se keni pasur njĂ« krizĂ«, dhe nĂ« çdo rast do tĂ« dilni nĂ« krye. BeqarĂ«t do pĂ«rjetojnĂ« njĂ« periudhĂ« qetĂ«sie mĂ« tĂ« madhe dhe falĂ« ndikimit tĂ« Venusit ata do tĂ« jenĂ« shumĂ« pozitivĂ« pĂ«r tĂ« ardhmen. Puna: Dyshimet mund tĂ« lindin nĂ« punĂ«, por ka edhe ide tĂ« reja, pĂ«rpiquni t’i zbatoni ato. Do tĂ« jeni krijues dhe do tĂ« keni shumĂ« shigjeta nĂ« harkun tuaj pĂ«r tĂ« qĂ«lluar, mos kini frikĂ« t’i ekspozoni para tĂ« tjerĂ«ve. Java pĂ«r vendasit qĂ« bĂ«jnĂ« vetĂ«-punĂ«sim do tĂ« jetĂ« vĂ«rtet pozitive, ata do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« vlerĂ«sojnĂ« horizonte tĂ« reja.
 

Xhelozi

⏳
Staf në FV.AL
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: NĂ« njĂ« nivel sentimental kĂ«naqĂ«si tĂ« mĂ«dha do tĂ« arrini kĂ«tĂ« javĂ«, por do tĂ« duhet tĂ« ndaloni tĂ« jeni xheloz . Deri tĂ« mĂ«rkurĂ«n Venusi mund t’ju bĂ«jĂ« obsesiv ndaj partnerit tuaj, edhe nĂ«se nuk do tĂ« ketĂ« motivime tĂ« vĂ«rteta pĂ«r tĂ« pĂ«rjetuar kĂ«tĂ« ndjenjĂ« tĂ« pafavorshme. Zemrat e vetmuara do tĂ« kenĂ« mundĂ«sinĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« pushtime tĂ« reja dhe tĂ« tĂ«rheqin shumĂ« njohje tĂ« reja. Puna: NĂ« punĂ« mund tĂ« ketĂ« disa pengesa pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer, megjithatĂ« Marsi nĂ« shenjĂ«n tuaj do t’ju japĂ« njĂ« meritĂ« tĂ« shkĂ«lqyeshme. Ju do tĂ« keni nevojĂ« pĂ«r energji pĂ«r tĂ« arritur tĂ« gjitha qĂ«llimet tuaja, tĂ« cilat nuk do ju mungojnĂ«, thjesht do tĂ« duhet tĂ« pĂ«rpiqeni tĂ« bashkoni forcat drejt qĂ«llimeve tĂ« dĂ«shiruara. Rezultatet do tĂ« jenĂ« atje dhe gjithashtu do tĂ« jenĂ« shumĂ« tĂ« kĂ«naqshme.
 

DeliriumMind

Set yourself free 🩋 change can be good.
Ju jeni njerĂ«z qĂ« doni tĂ« luftoni nĂ« vijĂ«n e parĂ« pĂ«r tĂ« arritur qĂ«llimet e dĂ«shiruara, kĂ«shtu qĂ« pĂ«rpiquni t’i besoni instinktit tuaj, i cili zakonisht nuk shkon mirĂ«.

Me degju horoskopin i bie te jem ne luft 24/24 😂😂😂😂
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Nëse jeni çift këtë javë do të ketë telashe, gjë që mund të dëmtojë mirëkuptimin. Nëse jeni beqarë, duhet të shikoni brenda vetes, mbase nuk po i jepni vetes sa duhet për të gjetur dikë dhe të takoni njerëz të rinj. Kini kujdes, megjithatë, të shmangni djegien e etapave, mund të frikësonit tjetrin dhe ta vendosni atë në arrati. Puna: Kjo javë do të jetë shumë me fat për ata që kanë lindur në shenjë. Falë Marsit në shenjën tuaj të zodiakut mund të mbështeteni në një pajisje shtesë. Nëse duhet të përqendroheni në një projekt të ri, kjo do të jetë koha e duhur për ta bërë atë. Megjithë disa probleme ekonomike, gjithçka do të zhvillohet në mënyrën më të mirë.
đŸ€”đŸ€”đŸ€”đŸ€”đŸ€”đŸ€”đŸ€”
 

Hera

Banned
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: NĂ« njĂ« nivel sentimental kĂ«naqĂ«si tĂ« mĂ«dha do tĂ« arrini kĂ«tĂ« javĂ«, por do tĂ« duhet tĂ« ndaloni tĂ« jeni xheloz . Deri tĂ« mĂ«rkurĂ«n Venusi mund t’ju bĂ«jĂ« obsesiv ndaj partnerit tuaj, edhe nĂ«se nuk do tĂ« ketĂ« motivime tĂ« vĂ«rteta pĂ«r tĂ« pĂ«rjetuar kĂ«tĂ« ndjenjĂ« tĂ« pafavorshme. Zemrat e vetmuara do tĂ« kenĂ« mundĂ«sinĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« pushtime tĂ« reja dhe tĂ« tĂ«rheqin shumĂ« njohje tĂ« reja. Puna: NĂ« punĂ« mund tĂ« ketĂ« disa pengesa pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer, megjithatĂ« Marsi nĂ« shenjĂ«n tuaj do t’ju japĂ« njĂ« meritĂ« tĂ« shkĂ«lqyeshme. Ju do tĂ« keni nevojĂ« pĂ«r energji pĂ«r tĂ« arritur tĂ« gjitha qĂ«llimet tuaja, tĂ« cilat nuk do ju mungojnĂ«, thjesht do tĂ« duhet tĂ« pĂ«rpiqeni tĂ« bashkoni forcat drejt qĂ«llimeve tĂ« dĂ«shiruara. Rezultatet do tĂ« jenĂ« atje dhe gjithashtu do tĂ« jenĂ« shumĂ« tĂ« kĂ«naqshme.


Mos mu bej shume xheloz agapi
 

DeliriumMind

Set yourself free 🩋 change can be good.
Shpata cunit tim. Ti ja paske marre mi 😂😂😂😂😂
E kam ble kur akoma nuk ecte me justifikimin se nje dit do ta perdori
Dhe faktikisht tani e perdor per tme gjujt kokes kur jam ne krevat dhe nuk cohem ahhaahah
Po kalamo ngela e di ... mos shto vuajtje ahahha
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
E kam ble kur akoma nuk ecte me justifikimin se nje dit do ta perdori
Dhe faktikisht tani e perdor per tme gjujt kokes kur jam ne krevat dhe nuk cohem ahhaahah
Po kalamo ngela e di ... mos shto vuajtje ahahha
Prz te njejten gje kam kalu dhe une mi ka tha sa her krahet me te se donte te bente shpata me mu 😂😂😂😂 tani jemi rrit kemi fillu me be floket me chel 😂😂😂
 
Top