Horoskopi javor..

Hera

Banned
U jalla une des per gjume maj
Kam ra ne dashni me te
😛😛😛😛 ohoh. Aty ngrohte ocee ocee gjume o gjume
Rrini ju lugeterit dhe per mu


Joooo ne rrime pee veten tone 😂😂😂😂
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Joooo ne rrime pee veten tone 😂😂😂😂
Mire beni zemer
Pertej shakas ja losni pikat rrini sa te keni
Mundesi dhe uroj te jeni ne krahet e njeri tjetrit sa me pare
Me pelqeni se respektoni njeri tjetrin shume
Ju puqq te dyve
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Edhe nĂ«se java fillon ngadalĂ«, gjĂ«rat pĂ«r dashurinĂ« dhe ndjenjat do tĂ« vendosen falĂ« Venusit qĂ« tĂ« premten fillon njĂ« tranzicion tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m nĂ« shenjĂ«n tuaj. Çiftet qĂ« kanĂ« pĂ«rjetuar njĂ« krizĂ« kanĂ« mundĂ«sinĂ« e pajtimit, pĂ«r sa kohĂ« qĂ« nuk debatojnĂ« dhe nuk e gĂ«rmojnĂ« tĂ« kaluarĂ«n. BeqarĂ«t do kenĂ« mundĂ«si tĂ« shkĂ«lqyera pĂ«r tĂ« jetuar njĂ« histori tĂ« mirĂ« ose aventurĂ«. Puna: FatkeqĂ«sisht, pĂ«r shkak tĂ« HĂ«nĂ«s nĂ« kundĂ«rshtim, gjĂ«rat nĂ« punĂ« mund tĂ« mos shkojnĂ« ashtu siç e imagjinonit kĂ«tĂ« javĂ«. FalĂ« MĂ«rkurit nga ana juaj, megjithatĂ«, ju do tĂ« gjeni zgjidhjen pĂ«r problemet tuaja dhe do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« zgjidhni çështje edhe tĂ« ndĂ«rlikuara.
Asnjera sme intereson...ajo qe doja te dija , nuk ishte
shnet!
 

Hera

Banned
horoskopi javor nga Paolo Fox për datat 17-23 shkurte

Dashi: Yjet për këtë javë nuk ju favorizojnë, të paktën në datat 17 dhe 20. Mund të lindë ndonjë mosmarrëveshje në familje dhe do të bënit mirë të mateshit para se të flisni me partnerin. Në aspektin profesional është e këshillueshme që të mos hiqni dorë nga një projekt. Që diçka të jetë e suksesshme, kërkon angazhim dhe sakrifica.

Demi: Të lindurit e shenjës së Dashit, pas ditëve të stresuara që kanë kaluar, nuk dëshirojnë gjë tjetër veçse të qetësohen. Puna do të shkojë më së miri dhe pritet që një projekt juaji të ketë sukses. Marrëdhënia me të afërmit do të jetë gjithashtu shumë e mirë. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm kundrejt atyre që e kanë shkelur besimin tuaj në të shkuarën.

Binjakët: Yjet parashikojnë që do të fillojë për ju një periudhë premtuese, sidomos në sferën e dashurisë. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm dhe mos i shfaqni hapur qëllimet tuaja me rastin më të parë. Situatat duhen vëzhguar me kujdes dhe llogaritë duhen bërë mirë, në mënyrë që të shmangni gabimet.

Gaforrja: PĂ«r tĂ« lindurit e shenjĂ«s sĂ« Gaforres pritet qĂ« tĂ« vijnĂ« ditĂ« tĂ« qeta. MarrĂ«dhĂ«nia me tĂ« afĂ«rmit do tĂ« shkojĂ« shumĂ« mirĂ« dhe nuk do tĂ« keni asnjĂ« pengesĂ« nĂ« rrugĂ«n tuaj. Kujdes me shakatĂ« qĂ« bĂ«ni nĂ« mirĂ«besim, sepse ndokush mund t’i marrĂ« pĂ«r ofendim. Mundet edhe qĂ« tĂ« jeni paksa tĂ« shpĂ«rqendruar nĂ« kryerjen e aktiviteteve tĂ« pĂ«rditshme.

Luani: Me Diellin qĂ« do tĂ« kalojĂ« nĂ« shenjĂ«n e Peshqve, kjo javĂ«, sidomos gjatĂ« pjesĂ«s sĂ« dytĂ« tĂ« saj, do t’i gjejĂ« tĂ« lindurit e shenjĂ«s sĂ« Luanit tĂ« angazhuar maksimalisht me projektet e tyre dhe objektivave profesionale. Do tĂ« jeni tĂ« favorizuar nĂ« aspektin e ndjenjave, pasi HĂ«na dhe MĂ«rkuri janĂ« kthyer nga shenja juaj. Do tĂ« keni takime tĂ« reja dhe çiftet e vjetra do tĂ« forcojnĂ« mĂ« tej lidhjen.

Virgjëresha: Gjithçka duket se do të shkojë më së miri, kur vjen fjala te dashuria, për të lindurit e shenjës së Virgjëreshës. Do të jeni nën mbrojtjen e Venusit dhe shumë miqësi do të kthehen në dashuri përgjatë këtyre ditëve. Nëse keni ndër mend të hidhni hapin e madh për martesë, ky është momenti i duhur që më në fund të gjeni kurajën. Edhe në sektorin financiar, do të jeni të favorizuar.

Peshorja: NĂ« aspektin profesional, Ă«shtĂ« e kĂ«shillueshme qĂ« shumĂ« çështjeve tĂ« mbetura pezull t’u jepni sa mĂ« shpejt zgjidhje. Kjo situatĂ« mund t’ju krijojĂ« nervozizĂ«m, sidomos nĂ« fundjavĂ«. NĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« ta pĂ«rballoni gjendjen sa mĂ« qetĂ«sisht, Ă«shtĂ« e kĂ«shillueshme qĂ« tĂ« kaloni pak kohĂ« vetĂ«m. Ky nuk Ă«shtĂ« momenti i duhur pĂ«r tĂ« qenĂ« nĂ« vĂ«mendjen e tĂ« tjerĂ«ve.

Akrepi: Do tĂ« jeni tĂ« acaruar pĂ«r çështje qĂ« kanĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« me punĂ«n dhe financat tuaja. Por kjo sjellje mund tĂ« ndikojĂ« pĂ«r keq edhe nĂ« marrĂ«dhĂ«niet me njerĂ«zit qĂ« i keni pĂ«r zemĂ«r. BĂ«ni kujdes qĂ« puna tĂ« mos arrijĂ« deri nĂ« zĂ«nkĂ« dhe tĂ« gjeni mĂ«nyrĂ«n qĂ« tĂ« jeni nĂ« harmoni me tĂ« gjithĂ«. Nuk do tĂ« ishte aspak ide e keqe qĂ« ndonjĂ« nga mbrĂ«mjet tuaja tĂ« lira t’ia kushtoni argĂ«timit.

Shigjetari: Disa prej marrĂ«dhĂ«nieve tuaja miqĂ«sore do t’i etiketoni si “tĂ« çuditshme”, gjithmonĂ« sipas jush. Do ta keni tĂ« vĂ«shtirĂ« t’u besoni tĂ« tjerĂ«ve. NĂ« punĂ«, do tĂ« parapĂ«lqeni ta realizoni njĂ« projekt duke u mbĂ«shtetur vetĂ«m nĂ« forcat tuaja, nĂ« vend qĂ« tĂ« zgjidhni tĂ« punoni nĂ« ekip. NĂ«se i keni investuar paratĂ« tuaja gjĂ«kund, do tĂ« merrni njĂ« lajm tĂ« mirĂ«.

Bricjapi: Do tĂ« hapen pĂ«rpara jush perspektiva tĂ« reja pĂ«r punĂ«, sidomos pĂ«r ata qĂ« janĂ« ende nĂ« kĂ«rkim tĂ« saj. Do tĂ« keni ide origjinale, qĂ« do t’ju sjellin suksese tĂ« mĂ«tejshme. BashkĂ«punimi me tĂ« tjerĂ«t do tĂ« jetĂ« vendimtar pĂ«r tĂ« realizuar njĂ« projekt ambicioz. Ashtu si partneri juaj, edhe ju do tĂ« jeni tĂ« gatshĂ«m tĂ« ndizni sĂ«rish flakĂ«n e dashurisĂ«. Komunikimi Ă«shtĂ« çelĂ«si i njĂ« marrĂ«dhĂ«nieje tĂ« mirĂ«.

Ujori: Do tĂ« ndjeni nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« nevojĂ«n qĂ« tĂ« rrethoheni nga miq, tĂ« afĂ«rm dhe njerĂ«z tĂ« besuar. E rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« tĂ« kuptoni se kujt mund t’i besoni dhe kujt duhet t’i qĂ«ndroni larg. Mund tĂ« jepni shumĂ« dhe tĂ« merrni pak nĂ« kĂ«mbim. Venusi dhe MĂ«rkuri janĂ« vendosur nĂ« pozicion tĂ« pafavorshĂ«m pĂ«r shenjĂ«n tuaj, prandaj pritet qĂ« tĂ« keni tensione nĂ« marrĂ«dhĂ«nien me partnerin.

Peshqit: Edhe pse këtë javë do të keni përshtypjen se jeni në gjendje letargjie, kur vjen fjala te puna do të jepni më të mirën. Eprorët dhe kolegët do të jenë entuziastë. Në dashuri nuk pritet që të keni të reja, por as ngjarje që do ta tronditnin jetën tuaj në çift. Jini realistë në marrëdhënie me të tjerët dhe mos e ekzagjeroni me kërkesat.
 

Hera

Banned
2 mars deri 8 mars 2020


Dashi

Dashuria: Fillimi i javës premton të jetë jo e mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Disa çështje akoma ju shqetësojnë. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni mendimet tuaja në asnjë mënyrë dhe nuk i toleroni ata që marrin një qëndrim këmbëngulës ndaj jush. Do të ketë disa situata me të cilat do të përballeni me partnerin ose dikë me të cilin jeni shumë afër.


Puna: NĂ« punĂ« mund tĂ« ketĂ« disa pengesa nĂ« mes tĂ« javĂ«s, tĂ« cilat do tĂ« keni mundĂ«si t’i tejkaloni me sukses. SidoqoftĂ«, edhe nĂ«se jeni tĂ« zĂ«nĂ«, nuk do tĂ« tĂ«rhiqeni dhe tĂ« rezistoni nĂ« modelet stresuese tĂ« punĂ«s. PĂ«r fat tĂ« mirĂ«, fundjava do tĂ« jetĂ« relaksuese dhe ju mund tĂ« pushoni.

Demi

Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« qielli Ă«shtĂ« plot me ngjarje dhe emocione. Mund tĂ« jetĂ« koha mĂ« e mirĂ« pĂ«r t’u dashuruar çmendurisht me njĂ« person ose pĂ«r tĂ« konfirmuar njĂ« ndjenjĂ«. Edhe nĂ«se nuk e harroni me lehtĂ«si tĂ« kaluarĂ«n, vlerĂ«soni histori tĂ« reja, Venusi Ă«shtĂ« i shkĂ«lqyeshĂ«m dhe mund tĂ« japĂ« emocione fantastike brenda natĂ«s.

Puna: vendasit e shenjës do të jenë plot dëshirë, është koha e duhur për të përfituar nga këto kalime pozitive, të cilat mund të jenë vendimtare për të ardhmen. E mërkura dhe e enjtja do jenë ditët më me fat për punën, por në përgjithësi e gjithë java do të jetë pozitive.

Binjakët

Dashuria: Java do tĂ« fillojĂ« shumĂ« mirĂ« pĂ«r ata qĂ« lindin nga shenja, HĂ«na do tĂ« jetĂ« nĂ« gjendje t’ju dhurojĂ« emocione tĂ« mrekullueshme. Edhe nĂ«se disa keqkuptime tĂ« vogla mund tĂ« shfaqen me partnerin tuaj, ju prapĂ« do tĂ« jeni tĂ« hapur pĂ«r dialog dhe kjo do tĂ« jetĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r tu sqaruar menjĂ«herĂ«. Zemrat e vetmuara do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« krijojnĂ« njohuri qĂ« mund tĂ« nĂ«nkuptojnĂ« shumĂ«. PĂ«r disa madje mund tĂ« ketĂ« dashuri me shikim tĂ« parĂ«!

Puna: Javë harmonike për Binjakët. Ju jeni duke pritur për disa përgjigje ose ndonjë lajm të rëndësishëm. Periudha është mjaft pozitive dhe ju mund të merrni reagime të mira për punën, si dhe të merrni ato përgjigje që keni pritur.

Gaforrja

Dashuria: FatkeqĂ«sisht, Marsi nuk do tĂ« jetĂ« nĂ« favorin tuaj kĂ«tĂ« javĂ«. Ju ndjeheni tĂ« shtypur, pothuajse tĂ« mbytur nga presioni i tepĂ«rt dhe nga shumĂ« pengesa tĂ« imponuara nga dikush qĂ« Ă«shtĂ« shumĂ« afĂ«r jush. Prandaj jeni duke pritur pĂ«r ndryshime nĂ« jetĂ«n tuaj private qĂ« do t’ju bĂ«jnĂ« tĂ« jetoni lirshĂ«m emocionet tuaja. Takimet e reja pĂ«r beqarĂ«t po vijnĂ«.

Puna: NĂ« sferĂ«n e punĂ«s, gjĂ«rat po ecin mjaft mirĂ«, edhe nĂ«se nuk ka mungesĂ« presioni. Java fillon nĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« mjaft tĂ« lodhshme por mbaron mirĂ«. Ndryshimet qĂ« po ndodhin janĂ« pozitive dhe do t’ju nxisin tĂ« ndĂ«rmerrni projekte tĂ« reja.

Luani

Dashuria: Dashuria këtë javë do të dëshmojë të jetë shumë interesante dhe intriguese për çiftet e sapo lindura. Periudha është e shkëlqyeshme për zemrat e vetmuara që duan të jetojnë një histori pa shumë kufizime, por kini kujdes që të mos e lejoni veten të shkojnë në histori që shkojnë kundër rrymës ose që lindin paralelisht me një marrëdhënie tashmë të pranishme për ca kohë.

Puna: Sipas horoskopit, fillimi i javës do të jetë mjaft i vështirë. Sidoqoftë, situata do të ndryshojë drejt së mërkurës me ardhjen e propozimeve shumë tërheqëse që do të shqetësojnë punën. Edhe për ata që janë ende në kërkim të një pune, mund të ketë disa lajme të mira, të cilat do të përmirësojnë situatën aktuale.

Virgjëresha

Dahuria: JavĂ« e ardhurueshme do tĂ« jetĂ« njĂ« javĂ« e mbushur me gjallĂ«ri. Do tĂ« jeni nĂ« gjendje tĂ« shkĂ«lqyeshme, do tĂ« pĂ«rjetoni njĂ« sens tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m tĂ« mirĂ«qenies dhe kjo do t’ju bĂ«jĂ« qĂ« tĂ« planifikoni disa largime tĂ« jashtĂ«zakonshme me partnerin tuaj ose nĂ« çdo rast me miqtĂ« tuaj mĂ« tĂ« afĂ«rt. Java do tĂ« sjellĂ« fat edhe nĂ« zemrat e vetmuara.

Puna: Javë e ngarkuar, plot lajme dhe surpriza në vendin e punës. Ka të ngjarë të ketë ndryshime pozitive për ata të cilëve u është caktuar një detyrë e rëndësishme. Natyrisht, mendimet nuk do të dështojnë, kryesisht për shkak të ankthit për të demonstruar aftësitë tuaja, por ju do ta bëni atë.

Peshorja

Dashuria: Nga një këndvështrim sentimental kjo javë do të sjellë në dritë tensione të lindura në të kaluarën. Dashuria venitet në sfond për shkak të problemeve në punë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, megjithatë, nuk do të ketë asnjë problem të pazgjidhshëm, por nuk do të ishte keq të dilnit paksa të hutuar. Nëse jeni beqarë, është mirë të kontrolloni që nuk keni të bëni me një person të gënjeshtarë.

Puna: Në këtë javë do të duhet të keni kujdes që të mos insistoni shumë në provokime. Ekziston një tension i caktuar në mjedisin e punës, ndryshimet që prekin disa projekte janë akoma në ajër, dhe mbase do të duhet të gjendet një ekuilibër i caktuar i cili kohët e fundit ka humbur.

Akrepi

Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« Jupiteri do t’ju japĂ« njĂ« dritĂ« tĂ« mirĂ« pozitive. Fillimi do tĂ« jetĂ« i qetĂ« dhe do tĂ« shijoni gjithashtu njĂ« humor tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m, kĂ«shtu qĂ« edhe grindjet e vogla me partnerin nuk do tĂ« shkaktojnĂ« shqetĂ«sim. SidoqoftĂ«, do tĂ« jeni shumĂ« kritik dhe nuk do tĂ« jepni vĂ«mendje pĂ«r çështje tĂ« caktuara. BeqarĂ«t qĂ« kanĂ« kohĂ« qĂ« nuk kanĂ« mundĂ«si tĂ« gjejnĂ« dashuri, ka tĂ« ngjarĂ« tĂ« zgjedhin njerĂ«z tĂ« pamundur, dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye ata vĂ«shtirĂ« se do ta gjejnĂ« atĂ«.

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« duhet t’i kushtoni vĂ«mendje disa mosmarrĂ«veshjeve qĂ« mund tĂ« lindin me kolegĂ« ose eprorĂ« qĂ« nuk ju mirĂ«presin. PĂ«r tĂ« shmangur reagimet e pakontrolluara, thjesht pĂ«rpiquni t’i drejtoheni diplomacisĂ« dhe kontrolloni impulset negative.

Shigjetari

Dashuria: Periudha e polemikës ka përfunduar më në fund, falë Venusit përsëri të favorshme madje zemrat e vetmuara mund të përjetojnë emocione të mëdha. Nëse tashmë keni një person në krah, mund të tregoni butësinë tuaj dhe të shtoni një prekje sensualiteti në marrëdhënie. Më mirë të shmangni kontrastet me shenjat që mund të shkaktojnë ndonjë siklet.

Puna: Ju do të duhet të hidhni dritë në disa pika kryesore në lidhje me projektet tuaja të ardhshme. Disa vendime të marra me nxitim mund të rrezikojnë qëllimet tuaja dhe madje të çojnë në dështimin e gjithë punës suaj. Në këtë javë do të keni mundësinë dhe kohën për të reflektuar në zgjedhjet e ardhshme.

Bricjapi

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni mĂ« shumĂ« kohĂ« pĂ«r t’i kushtuar marrĂ«dhĂ«nies suaj si çift ose anĂ«tarĂ«ve tĂ« familjes tuaj, tĂ« cilĂ«t, nĂ« periudhĂ«n e fundit, kanĂ« zĂ«nĂ« vendin e dytĂ« pĂ«r shkak tĂ« angazhimeve tĂ« punĂ«s. SidoqoftĂ«, nĂ« marrĂ«dhĂ«nie mĂ« tĂ« forta mund tĂ« ketĂ« disa keqkuptime, tĂ« cilat do tĂ« shkaktojnĂ« diskutime. Ata qĂ« janĂ« vetĂ«m do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« provojnĂ« shumĂ« emocione nĂ«se vendosin tĂ« pĂ«rfshihen.

Puna: Profesioni juaj, i kombinuar me aspiratĂ«n pĂ«r tĂ« arritur sukses, do t’ju japĂ« frymĂ«zim pĂ«r tĂ« arritur qĂ«llimet e dĂ«shiruara. Mos harroni se njerĂ«zit me tĂ« cilĂ«t rri larg, gjithashtu mund tĂ« jenĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r tĂ« lehtĂ«suar suksesin dhe t’ju lejojnĂ« tĂ« pĂ«rmbushni sĂ« pari Ă«ndrrat tuaja.

Ujori

Dashuria: Këtë javë mund të keni vuajtje për dhimbjet e vjetra, dhe ndonjëherë do të besoni se nuk do të jeni në gjendje të kapërceni atë që ju mban të lidhur me të kaluarën. Sidoqoftë, këmbëngulja juaj do të jetë thelbësore për të kapërcyer momentet më të errëta. Nëse keni një lidhje të fortë do të përballeni më së miri këtë periudhë, ndërsa beqarët do duhet të përpiqen të rezistojnë.

Puna: Në këtë javë do të duhet të përpiqeni të përballeni me një kapitull të ri në sferën e punës, veçanërisht duke marrë një ton më optimist. Besoni intuitat tuaja dhe mos kini frikë të filloni projekte të reja, do të mbroheni nga yjet.

Peshqit

Dashuria: Ardhja e kĂ«saj jave do tĂ« sjellĂ« qĂ«llime tĂ« mira. Energjia hĂ«nore do t’ju shoqĂ«rojĂ« nĂ« ditĂ«t tuaja, do tĂ« jeni nĂ« njĂ« humor tĂ« mirĂ« dhe nĂ« gjendje tĂ« shkĂ«lqyeshme dhe gjithashtu mund tĂ« shijoni mbrĂ«mje tĂ« kĂ«ndshme dhe shpĂ«rblyese pĂ«r tĂ« kaluar me partnerin dhe miqtĂ« tuaj. Surprizat e mundshme nĂ« fundjavĂ« pĂ«r beqarĂ«t, do tĂ« ketĂ« shoqĂ«ri tĂ« mirĂ«.

Puna: Faza e punĂ«s po ju jep kĂ«naqĂ«si tĂ« mĂ«dha, Ă«shtĂ« njĂ« moment pozitiv dhe jeni duke ndĂ«rmarrĂ« hapa tĂ« mĂ«dhenj pĂ«rpara pĂ«r tĂ« realizuar projektet tuaja. Gjendja e mirĂ« do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« shikoni gjĂ«rat nga ana mĂ« e mirĂ« dhe tĂ« bĂ«ni programe qĂ« keni ndĂ«rprerĂ« pĂ«r mungesĂ« burimesh dhe ideje./b.l/noa.al/
 

Hera

Banned
Horoskopi per javë 9 mars deri 15 mars 2020,


Dashi


Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« duhet tĂ« bĂ«ni shumĂ« punĂ« pĂ«r tĂ« rikuperuar besimin e njĂ« partneri tĂ« zhgĂ«njyer. Do tĂ« jetĂ« mirĂ« tĂ« kurseni njĂ« pjesĂ« tĂ« energjisĂ« suaj nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« t’i kushtoni kohĂ«n e duhur dashurisĂ« dhe tĂ« korrigjoni disa mospĂ«rputhje. Disa grindje priten me partnerin gjatĂ« javĂ«s. BeqarĂ«t do kenĂ« takime tĂ« reja dhe interesante.


Puna: Për të arritur qëllimet tuaja këtë javë do të jeni të gatshëm të jepni energjinë tuaj maksimale. Falë Mërkurit në bashkëpunim do të favorizoheni në përmbushjen e detyrave tuaja, megjithatë lini të tjerët të bëjnë atë që nuk është në kompetencën tuaj. Shpesh nënvlerësoni disa detyra që kërkojnë vëmendjen e një eksperti.

Demi

Dashuria: Në fushën sentimentale diçka mund të mos jetë e drejtë, kohët e fundit ju jeni hutuar për disa çështje që kanë ndodhur me të dashurin tuaj. Lidhur me dyshimet tuaja, do të gjeni reagime nga fundi i javës. Vetëm atëherë gjithçka do të jetë më e qartë për ju. Beqarët mund të kenë një ndryshim të mendjes në lidhje me zgjedhjet e ardhshme për të bërë.

Puna: Falë Marsit mund të mbështeteni në një vendosmëri të shkëlqyeshme që do të jetë e dobishme për tejkalimin e disa pengesave në punë. Në fakt, mund të ketë ndonjë gabim me kolegët. Ata që kryejnë një profesion artistik do të kenë kënaqësi të mëdha.

Binjakët

Dashuria: NĂ« frontin sentimental, do tĂ« shijoni njĂ« harmoni tĂ« bukur si çift qĂ« do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« kaloni mbrĂ«mje tĂ« bukura plot pasion. Java premton tĂ« jetĂ« shumĂ« me fat pĂ«r ata qĂ« kanĂ« lindur nĂ«n shenjĂ«n tuaj dhe beqarĂ«t do kenĂ« edhe takime tĂ« shkĂ«lqyera. Kjo periudhĂ« u jep shumĂ« qetĂ«si tĂ« gjithĂ«ve.

Puna: Ka synime tĂ« shkĂ«lqyera qĂ« vijnĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« javĂ«: puna do tĂ« jetĂ« shumĂ« e kĂ«naqshme, do tĂ« keni tĂ« ardhura tĂ« shkĂ«lqyera dhe fitime tĂ« mira. Marsi dhe MĂ«rkuri do t’ju japin atĂ« pajisje shtesĂ« qĂ« ju nevojiten pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« kĂ«rkesa. Mos kini frikĂ« tĂ« guxoni, Ă«shtĂ« koha mĂ« e mirĂ« pĂ«r tĂ« realizuar ambicie tĂ« caktuara.

Gaforrja

Dashuria: Venusi qĂ« kundĂ«rshton shenjĂ«n tuaj zodiakale ka tĂ« ngjarĂ« t’ju sjellĂ« probleme nĂ« jetĂ«n e njĂ« çifti. FatkeqĂ«sisht, situata nuk do tĂ« jetĂ« mĂ« e mira kĂ«tĂ« javĂ« edhe pĂ«r shkak tĂ« njĂ« gjendje tensioni pĂ«r shkak tĂ« paqartĂ«sive nĂ« punĂ«. FundjavĂ« e mirĂ« pĂ«r beqarĂ«t, erosi do tĂ« rritet.

Puna: Fati nuk e kthen gjithmonĂ« rrugĂ«n, por, gjatĂ« javĂ«s, falĂ« energjisĂ« hĂ«nore dhe ndikimit tĂ« Neptunit, do tĂ« keni atĂ« nxitje shtesĂ« qĂ« do t’ju shĂ«rbejĂ« pĂ«r tĂ« pĂ«rballuar mĂ« mirĂ« jetĂ«n e pĂ«rditshme. Do tĂ« jeni dinamik dhe plot vitalitet, megjithatĂ« duhet tĂ« keni kujdes sepse edhe nĂ« ditĂ«t mĂ« tĂ« mira mund tĂ« lindnin situata tĂ« pakĂ«ndshme.

Luani

Dashuria: Javë zhgënjyese për Luanin, Mërkuri nuk do të jetë në anën tuaj. Nga pikëpamja sentimentale, disa diskutime me partnerin tuaj mund të lënë shumë hidhërim. Sidoqoftë, do të duhet të përpiqeni të takoni të dashurin tuaj dhe të gjeni një zgjidhje për problemet në çift. Zemrat e vetmuara do të takojnë njerëz intrigues.

Puna: Do tĂ« luftoni pĂ«r tĂ« gjetur dikĂ« qĂ« t’ju mbĂ«shtesĂ« kĂ«tĂ« javĂ«. Do tĂ« pĂ«rjetoni ditĂ« nervoze, por do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« rikuperoheni nĂ« fundjavĂ«. Puna nuk po vazhdon ashtu siç dĂ«shironi dhe kjo ngjall shqetĂ«sime, por sĂ« shpejti gjithçka mund tĂ« ndryshojĂ« nĂ« favorin tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Java fillon mjaft e favorshme për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj të zodiakut. Pastërtia dhe dashuria do të jenë në rendin e ditës dhe ju mund të shijoni momente të këndshme. Kompliciteti sigurisht që nuk do të dështojë në marrëdhënie. Një fundjavë shpërblyese edhe për beqarët që kanë pasur probleme dashurie.

Puna: NĂ« njĂ« nivel profesional, disa lajme tĂ« mira mund tĂ« arrijnĂ«, veçanĂ«risht duke filluar nga e enjtja. NĂ« fakt, gjatĂ« kĂ«saj kohe tĂ« javĂ«s do tĂ« keni disa pĂ«rmirĂ«sime nĂ« punĂ«, tĂ« cilat do t’i bĂ«jnĂ« ditĂ«t tuaja pak mĂ« tĂ« kĂ«rkuara. KĂ«naqĂ«sitĂ« nuk do tĂ« dĂ«shtojnĂ« dhe do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« gjeni njĂ« stabilitet mĂ« tĂ« madh ekonomik.

Peshorja

Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« pothuajse gjithmonĂ« do tĂ« keni njĂ« qĂ«ndrim tĂ« vazhdueshĂ«m dhe tĂ« guximshĂ«m, por gjithashtu keni pikat e dobĂ«ta qĂ« mund t’ju bĂ«jnĂ« tĂ« jepeni lehtĂ«sisht pĂ«rballĂ« situatave mĂ« kokĂ«forta. Sfera e dashurisĂ« pĂ«r momentin Ă«shtĂ« mjaft komplekse, prisni kohĂ« mĂ« tĂ« mira. BeqarĂ«t do duhet tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« pĂ«rballen me dobĂ«sitĂ« e tyre dhe t’i kthejnĂ« ato nĂ« forca.

Puna: Java e punĂ«s do tĂ« jetĂ« mjaft pozitive, por shqetĂ«simet nuk pĂ«rjashtohen duke filluar nga e MĂ«rkura. SidoqoftĂ«, Marsi nuk Ă«shtĂ« mĂ« i kundĂ«rt me shenjĂ«n tuaj tĂ« zodiakut dhe mĂ« nĂ« fund mund tĂ« gjeni njĂ« qetĂ«si qĂ« keni humbur. Do tĂ« ndiheni plot energji dhe ide tĂ« reja pĂ«r t’i zbatuar.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri, ju po kërkoni dikë që ju pranon ashtu si jeni. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni karakterin tuaj për të tjerët dhe sigurisht që preferoni dikë që ju pëlqen shumë. Në këtë javë do të ketë një mënyrë për të përballuar mosmarrëveshjet e pakëndshme nëse jeni çift. Beqarët do të duhet të insistojnë të njohin dikë për të cilin kujdesen.

Puna: Mund tĂ« ndjeheni mĂ« tĂ« lodhur se zakonisht dhe nuk keni energji kĂ«tĂ« javĂ«. NĂ« fushĂ«n profesionale, pĂ«r fat tĂ« keq, do tĂ« ketĂ« kontraste tĂ« vogla pĂ«r t’u pĂ«rballuar. Kini kujdes qĂ« tĂ« mos pĂ«rkeqĂ«soni situatat qĂ« mund tĂ« adresohen menjĂ«herĂ«. E hĂ«na dhe e mĂ«rkura do tĂ« jenĂ« ditĂ«t mĂ« stresuese.

Shigjetari

Dashuria: Disa fragmente nga e kaluara juaj dhe historia juaj e vjetër pasionante janë akoma të pranishme dhe ju pengojnë të shikoni përpara. Do të jetë e nevojshme të rivendosni mendjen tuaj për të filluar ndërmarrjen e nismave të reja dhe takimin me njerëzit e tjerë. Nëse jeni beqarë dilni jashtë në mjedise të reja të shpeshta.

Puna: Në këtë javë Hëna do të jetë në kundërshtim dhe do të duhet të merreni me disa kontraste. Në punë, disa situata mund të shkojnë ndryshe nga sa pritej, por për fat të mirë do të keni mundësi të rirregulloni gjithçka dhe të filloni me projekte të reja. Ju, si zakonisht, jeni të pandalshëm dhe vështirë se ndaleni në momentin e parë.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë jeta juaj e dashurisë do të shkojë në mënyrën më të mirë dhe do të jeni në gjendje të ndiheni veçanërisht të kënaqur. Ata që kanë kontraste do të kërkojnë seriozitet edhe në gjëra të vogla. Gjatë javës, lajmet mund të vijnë për beqarët, dashuria mund të vijë papritur.

Puna: Edhe nëse e dini se si të jeni shumë të durueshëm, duhet të merrni parasysh kufijtë tuaj, nëse tejkaloni mund të bëheni gjithashtu të padurueshëm dhe të pakontrollueshëm. Gjatë fundjavës Marsi do të ndalojë të jetë i pafavorshëm për ju në nivelin e punës dhe do të mund të rifilloni disa projekte që keni ndërprerë për shkak të disa problemeve.

Ujori

Dashuria: Lajmet sentimentale nuk do të vonojnë shumë për të ardhur. Më në fund disa nga ëndrrat tuaja më të rëndësishme po realizohen dhe do të ndjeheni sikur po prekni qiellin me dorën tuaj. Beqarët gjithashtu do ndihen plotësisht të kënaqur dhe do të kenë pritshmëri të mira për të ardhmen.

Puna: NjĂ« ndryshim i menjĂ«hershĂ«m nĂ« situatĂ«n tuaj aktuale do tĂ« ngjallĂ« besim dhe shpresĂ« tek ju. Java do t’ju japĂ« urime tĂ« mira dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye do tĂ« jetĂ« mirĂ« qĂ« ju tĂ« mbani njĂ« qĂ«ndrim mĂ« optimist. Me siguri kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« fazĂ« plot mundĂ«si tĂ« reja pĂ«r tĂ« shfrytĂ«zuar sa mĂ« shumĂ«.

Peshqit

Dashuria: Java e sferës sentimentale do të jetë veçanërisht e qetë. Do të jeni pozitiv dhe i dobishëm ndaj të dashurit tuaj dhe do të jeni në gjendje të shijoni shumë gëzime dhe emocione. Falë Hënës, beqarët do marrin edhe disa surpriza të këndshme, veçanërisht në fundjavë. Disa zgjedhje mund të jenë fatale.

Puna: Në këtë javë do të kërkoni të vërtetën, disa nga pasiguritë tuaja nuk janë përgjigjur dhe jeni duke pritur sqarime. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë pozitive, por në përgjithësi java juaj e punës do të jetë me të vërtetë e favorshme./b.l/noa.al/
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
16 Mars 2020 - 22 Mars 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Kjo javĂ« do tĂ« jetĂ« ideale pĂ«r zhvillimin e njĂ« historie dashurie dhe ndoshta pĂ«r konsolidimin e saj. Do tĂ« vendosni gjithashtu pasion tĂ« madh nĂ« miqĂ«si dhe marrĂ«dhĂ«nie me tĂ« tjerĂ«t. PĂ«r zemrat e vetmuara hapet njĂ« periudhĂ« pozitive, takimet do tĂ« jenĂ« tĂ« shumta dhe shumica prej tyre do tĂ« kenĂ« fat. Puna: NĂ« fushĂ«n profesionale, megjithatĂ«, do tĂ« ketĂ« pak optimizĂ«m, do tĂ« ketĂ« edhe vĂ«shtirĂ«si serioze dhe do tĂ« jeni nervoz. Ju nuk do tĂ« keni shumĂ« energji, por njĂ« majĂ« fat do t’ju ndihmojĂ« tĂ« pĂ«rballeni me çdo situatĂ«.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Historitë që kanë marrë fund do të arkivohen më në fund. Mos e humbni kohën në situata jo të favorshme, përkundrazi përkushtohuni në kryerjen e asaj që ju bën të lumtur. Gjithashtu shmangni njerëzit negativë që ju krijojnë ankth dhe zhyten në ankth. Një fundjavë paqësore për të gjithë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Puna: Java mund të njoftojë disa surpriza të këndshme në punë dhe madje edhe nëse gjendja shpirtërore nuk do të jetë më e mira në shumë raste mund të përfitoni nga ajo. Angazhimi juaj do të jetë në maksimumin e tij dhe kjo do të njihet edhe me kënaqësi të këndshme.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Kalimi i MĂ«rkurit nĂ« njĂ« pozicion disonant do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« padurueshĂ«m dhe tĂ« diskutueshĂ«m. Dikush do tĂ« zbulojĂ« njĂ« mashtrim nga njĂ« mik. Kushdo qĂ« planifikon njĂ« udhĂ«tim tĂ« shkurtĂ«r do tĂ« duhet ta shtyjĂ« atĂ«. BeqarĂ«t do kenĂ« shanse tĂ« shkĂ«lqyera pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« miq dhe pĂ«r tĂ« gjetur njĂ« shpirt binjak, ndĂ«rsa racionaliteti do tĂ« mbizotĂ«rojĂ« brenda çifteve. Puna: Do tĂ« jeni tĂ« vendosur dhe do tĂ« pĂ«rballeni me detyra mjaft komplekse pa ndonjĂ« vĂ«shtirĂ«si. Kjo do tĂ« rrisĂ« vetĂ«vlerĂ«simin dhe respektin tuaj nga kolegĂ«t. NĂ«se jeni duke kĂ«rkuar pĂ«r njĂ« vend pune, disa propozime shumĂ« interesante mund tĂ« vijnĂ«, por ata qĂ« tashmĂ« e kanĂ« atĂ« mund tĂ« marrin njĂ« lajm tĂ« mirĂ«.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Këtë javë do të keni paqe në mendje, gjithashtu falë disa sqarimeve me partnerin tuaj që do të funksionojnë mirë për një hap të mundshëm përpara. Do të ndjeni gjithë dashurinë e një të dashuri dhe do kaloni më shumë kohë së bashku. Padyshim që do të ndiheni më pozitivë. Zemrat e vetmuara do të bëjnë takime të bukura. Puna: Në punë nuk do ndiheni aq të lodhur siç keni qenë deri tani. Do keni edhe një afinitet më të madh me kolegët, aq sa mund të lindin miqësi të qëndrueshme. E gjithë kjo do ju vë në një humor të mirë. Kujdes nga financat, shpenzimet e paplanifikuara mund të ndodhin.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: NĂ« sferĂ«n sentimentale do tĂ« ketĂ« ndryshime qĂ« duhen bĂ«rĂ« por ju do tĂ« jeni nĂ« gjendje tĂ« menaxhoni gjithçka mirĂ«. HĂ«na do tĂ« jetĂ« nĂ« shenjĂ«n tuaj, por ju duhet tĂ« jeni ai qĂ« po bĂ«n hapat e duhur. Midis tĂ« premtes dhe tĂ« shtunĂ«s ju mund tĂ« shijoni dy ditĂ« me fat. BeqarĂ«t do jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« bĂ«jnĂ« takime interesante dhe njĂ« miqĂ«si e bukur mund tĂ« shndĂ«rrohet nĂ« diçka mĂ« shumĂ«. Puna: ShumĂ« projekte qĂ« keni konceptuar pĂ«r fat tĂ« keq nuk do tĂ« gjejnĂ« themele tĂ« forta pĂ«r tĂ« filluar tĂ« materializohen. Ju duhet tĂ« jeni mĂ« pak pesimist dhe tĂ« pĂ«rpiqeni tĂ« veproni, edhe nĂ«se duhet tĂ« prisni momentin e duhur pĂ«r disa supozime thelbĂ«sore. Disa çështje do t’ju kĂ«rkojnĂ« shumĂ« vĂ«mendje dhe do t’ju mbajnĂ« veçanĂ«risht tĂ« zĂ«nĂ« nĂ« organizimin e pĂ«rditshĂ«m.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: FatkeqĂ«sisht, nĂ« fushĂ«n e dashurisĂ«, grindjet mbizotĂ«rojnĂ« mbi pasionin. SidoqoftĂ«, ju nuk do tĂ« bĂ«ni shumĂ« pĂ«r tĂ« zhbllokuar kĂ«tĂ« situatĂ« dhe do ta lejoni veten tĂ« mashtrohet nga zemĂ«rimi dhe kokĂ«fortĂ«sia juaj. Jupiteri nĂ« favor do t’ju ndihmojĂ« tĂ« kapĂ«rceni çdo pengesĂ« dhe tĂ« mbani qetĂ«sinĂ«. BeqarĂ«t do tĂ« jenĂ« duke u kapur me disa njohje tĂ« reja. Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« pĂ«rqendroheni nĂ« aspektin e punĂ«s dhe energjitĂ« qĂ« do tĂ« shfrytĂ«zohen nĂ« funksion tĂ« njĂ« biznesi veçanĂ«risht fitimprurĂ«s. Edhe pse do tĂ« ketĂ« disa vĂ«shtirĂ«si, veçanĂ«risht pĂ«r shkak tĂ« mĂ«rkurit disonant, gjithçka do tĂ« jetĂ« mirĂ«. NĂ«se keni biznesin tuaj do tĂ« merrni fitime tĂ« shkĂ«lqyera.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë do të diskutoni pak me partnerin tuaj për ato që dëshironi, si ndiheni, shqetësimet e përgjithshme. Të folurit do të të bëjë mirë dhe do të ndihmojë marrëdhënien tënde përmes një krize. Beqarët do jenë në gjendje të angazhohen në njohje të reja por fatkeqësisht ato nuk do të rezultojnë të qëndrueshme. Puna: Puna do të duket se po ngec, por mos u dekurajoni nga kjo. Për shumë njerëz do të ketë disa pavendosmëri se cila ofertë pune duhet të pranojë, por është thelbësore të mos merrni vendime të nxituara. Pra, reflektoni dhe mos veproni në impuls nëse doni të arrini qëllime të caktuara.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« tĂ« marsit do tĂ« jeni komunikues tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m. ShumĂ« do tĂ« kĂ«rkojnĂ« kĂ«shilla dhe do tĂ« jeni tĂ« lumtur tĂ« ndihmoni kĂ«do qĂ« ka dyshime dhe kĂ«rkon njĂ« mendim. NĂ« dashuri gjithçka do tĂ« rrjedhĂ« pa probleme, mirĂ«kuptimi fizik do tĂ« jetĂ« akoma nĂ« krye. PĂ«r beqarĂ«t nuk ka nevojĂ« tĂ« bĂ«j takime pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« miq tĂ« rinj. Puna: Situata e punĂ«s Ă«shtĂ« shumĂ« e qetĂ«, megjithatĂ« nuk jeni tĂ« kĂ«naqur me atĂ« qĂ« keni arritur dhe kjo do t’ju sjellĂ« pak nervozizĂ«m. MĂ«nyra mĂ« e mirĂ« pĂ«r tĂ« lĂ«shuar tensionin Ă«shtĂ« tĂ« punoni shumĂ« dhe tĂ« pranoni disa kĂ«shilla nga ata qĂ« kanĂ« mĂ« shumĂ« pĂ«rvojĂ« se ju.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Yjet ofrojnĂ« ditĂ« me ulje dhe ngritje, ju do tĂ« kaloni nga njĂ« humor i mirĂ« nĂ« pesimizĂ«m dhe MĂ«rkuri i kundĂ«rt nuk do t’ju ndihmojĂ« nĂ« kĂ«tĂ«. NĂ« dashuri do tĂ« tregoheni pak tĂ« acaruar, do diskutoni me partnerin. Dikush mund tĂ« mos jetĂ« mĂ« i gatshĂ«m tĂ« dĂ«gjojĂ« ankesat tuaja. FundjavĂ« e mirĂ« pĂ«r beqarĂ«t, takime tĂ« reja vijnĂ« sĂ« shpejti. Puna: NĂ« punĂ« do tĂ« ketĂ« vonesa dhe disa situata do tĂ« pezullohen ose shtyhen. Mund tĂ« lindin konflikte midis jush dhe eprorĂ«ve tuaj. Ofertat e mira tĂ« punĂ«s do tĂ« shfaqen nĂ« jetĂ«n tuaj, ju vetĂ«m duhet tĂ« kapni ato nĂ« ajĂ«r.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: NĂ« familje kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« tregoni dashurinĂ« tuaj dhe do tĂ« jeni konkret dhe i vendosur. SidoqoftĂ«, grindjet mund tĂ« lindin, tĂ« cilat, shumĂ« lehtĂ«, do tĂ« zgjidhen nĂ« fundjavĂ«. NĂ« vend tĂ« kĂ«saj, partneri do tĂ« jetĂ« mĂ« i dashuruar se kurrĂ« dhe do t’iu pĂ«rkushtohet plotĂ«sisht juve. Lajm i mirĂ« pĂ«r zemrat e vetmuara, Ă«shtĂ« koha pĂ«r tĂ« gjetur njĂ« shpirt binjak. Puna: FalĂ« mbĂ«shtetjes sĂ« planetĂ«ve si Marsi dhe Jupiteri nĂ« shenjĂ«, do tĂ« jeni njĂ« udhĂ«zues i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r bashkĂ«punĂ«torĂ«t tuaj ose kolegĂ«t e punĂ«s. GjĂ«rat po shkojnĂ« mjaft mirĂ« dhe ju gjithashtu mund tĂ« shijoni ditĂ« relaksuese. Me disponimin e mirĂ« qĂ« ju veçon, do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« shlyeni tĂ« gjitha angazhimet tuaja.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Yjet kĂ«tĂ« javĂ« tregojnĂ« se shumĂ« prej jush po kalojnĂ« njĂ« fazĂ« reflektimi, tĂ« njĂ« introspeksioni tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m qĂ« sĂ« shpejti do tĂ« sjellĂ« rezultate tĂ« mira. Ata qĂ« kalojnĂ« nĂ«pĂ«r ndryshime me qetĂ«si do tĂ« marrin atĂ« qĂ« dĂ«shirojnĂ«. Venera nĂ« kundĂ«rshtim do ju bĂ«jĂ« qĂ« tĂ« jeni mĂ« pak prezent me partnerin tuaj. BeqarĂ«t do kenĂ« takime tĂ« mira por ato nuk do tĂ« jenĂ« pĂ«rfundimtare. Puna: Java paralajmĂ«ron lajme interesante nĂ« sektorin e punĂ«s, por nuk do tĂ« keni nevojĂ« tĂ« shikoni prapa. NĂ« vend tĂ« kĂ«saj, ju do tĂ« duhet tĂ« mendoni pĂ«r tĂ« ardhmen tuaj, duke u pĂ«rqĂ«ndruar nĂ« bashkĂ«punime tĂ« reja dhe mundĂ«si qĂ« do tĂ« kapen nĂ« ajĂ«r. Mund tĂ« ketĂ« disa vĂ«shtirĂ«si por ju do tĂ« jeni nĂ« gjendje t’i menaxhoni ato mĂ« mirĂ«.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Dashuri nĂ« plan tĂ« parĂ« pĂ«r vendasit e shenjĂ«s. MarrĂ«dhĂ«nia nĂ« çift do tĂ« vij nĂ« maksimum dhe mund tĂ« ketĂ« shumĂ« mbrĂ«mje pasioni qĂ« do tĂ« dĂ«shmojnĂ« tĂ« jenĂ« tĂ« nxehta. SidoqoftĂ«, nĂ« kĂ«tĂ« fazĂ« ulje-ngritje gjendja shpirtĂ«rore mund tĂ« ndryshojĂ« pa ndonjĂ« arsye specifike. BeqarĂ«t qĂ« ndjehen tĂ« vetmuar gjatĂ« fundjavĂ«s do tĂ« gjejnĂ« diçka pĂ«r t’u çlodhur. Puna: Fillimi i javĂ«s do tĂ« jetĂ« mjaft i trazuar, por kĂ«to ditĂ« nuk do ta shqetĂ«sojnĂ« jetĂ«n tuaj. Puna do tĂ« rrisĂ« tensionin tashmĂ« tĂ« pranishĂ«m nĂ« shpirtin tuaj. NĂ« kĂ«tĂ« kontekst do tĂ« jetĂ« e nevojshme tĂ« pĂ«rqendroheni vetĂ«m nĂ« angazhimet dhe tĂ« mos tĂ«rhiqeni nga diskutimi. ShumĂ« prej jush do tĂ« fillojnĂ« njĂ« kurs tĂ« ri studimi ose do tĂ« thellojnĂ« temat e interesit tĂ« tyre.
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
23 Mars 2020 - 29 Mars 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Gjatë kësaj jave do ju realizohen të gjitha ëndrrat dhe do i shihni gjërat me një sy tjetër. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tension dhe do keni debate të forta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë për të marre vendime të menjëhershme. Ju beqarët gjithashtu duhet të bëni kujdes pasi personat që do takoni nuk janë bërë posaçërisht për ju. Bëni edhe pak më shumë durim. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do arrini të kryeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shëndeti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavarësisht se nuk do mundojë herë pas here ndonjë dhimbje koke apo barku. Në punë do keni sukses të garantuar dhe përveç vlerësimeve do merrni edhe shpërblime.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Këtë javë nuk duhet të kërkoni më shumë sesa do jepni sepse vetëm sa do lëndoheni. Ju të dashuruarit duhet patjetër të bëni ndryshime në jetën tuaj sepse kështu si është situata mund të mërziteni pamase. Flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që kishit për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Shpesh mund të keni shqetësime dhe probleme që as nuk i kishit imagjinuar ndonjëherë. Për punën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bëni disa zgjedhje me rëndësi të madhe të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhmen.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
NĂ«se doni qĂ« gjĂ«rat t’iu ecin mirĂ« kĂ«tĂ« javĂ« duhet t’i pranoni gabimet dhe tĂ« mundoheni t’i ndreqni. PĂ«r ju tĂ« dashuruarit do jetĂ« periudhĂ« mjaft sensuale dhe e bukur. Gjithçka qĂ« keni dashur do ju realizohet mĂ« sĂ« miri. Ju beqarĂ«t duhet tĂ« tregoheni shumĂ« tĂ« kujdesshĂ«m dhe nuk duhet kurrsesi tĂ« pranoni tĂ« dilni me persona fanatikĂ« dhe xheloze. Do vuani nĂ« tĂ« ardhmen. Me financat do jeni mĂ« tĂ« organizuar dhe mĂ« tĂ« arsyeshĂ«m. Nuk do ndodhĂ« asgjĂ« e papritur po bĂ«tĂ« kujdes. ShĂ«ndeti do jetĂ« goxha i mirĂ«. Do keni imunitet tĂ« fortĂ« dhe nuk do prekeni nga asgjĂ«. NĂ« punĂ« do jeni mjaft profesionistĂ« dhe do i habisni qĂ« tĂ« gjithĂ« me ato qĂ« do arrini. Vazhdoni nĂ« kĂ«tĂ« rrugĂ« dhe keni pĂ«r ta parĂ« se ku do arrini.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dielli do e bekojë jetën tuaj këtë javë dhe do iu japë energji të pashtershme. Jeta juaj në çift do jetë e mbushur me emocione të forta, por ato do jenë si pozitive ashtu edhe negative. Ju beqarët do kenë më shumë fat se asnjëherë më parë dhe çdo gjë do ju ndryshojë brenda pak orësh. Edhe në planin financiar do jeni me fat. Do arrini t'i kryeni një e nga një të gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe mund të hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jetë problematik, megjithatë mirë do jetë të bëni kujdes nga ndryshimet e motit. Në punë do i keni të gjithë planetët në krah kështu që keni për të arritur më shumë nga sa mendonit. Po mundët ndihmojini pak edhe kolegët.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Kjo do jetë një javë vendimtare për ju. Nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje në çift gjërat do fillojnë të ndryshojnë. Ju beqarët duhet të jeni më të kujdesshëm dhe nuk duhet të besoni verbërisht tek fjalët e bukura që do ju thonë disa persona. Klima yjore do jetë e përshtatshme që ju të përmirësoni gjendjen financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi që iu jepet sepse jo gjithmonë do gjendeni në situata të tilla. Shëndeti gjithashtu do jetë i shkëlqyer. Do keni energjinë që do ju nevojitet. Në punë klima do jetë e trazuar ditët e para, por do ambientoheni dhe do dini çfarë hapash të hidhni.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Do ndiheni shumë të përhumbur gjatë kësaj jave dhe nuk do përqendroheni tek gjërat thelbësore. Ndonjëherë do harroni edhe disa detaje të rëndësishme. Nëse doni që gjithçka të kthehet në favorin tuaj bëni plane dhe reflektoni me kujdes para se të veproni. Ata që janë në një lidhje mund të kenë edhe debate me personin që kanë në krah, por do i kalojnë shpejt të gjitha. Ju beqarët do jeni tërheqës dhe do merrni propozime pa fund. Që nga e mërkura mund ta ndryshoni edhe statusin. Në planin financiar do e dini mirë çfarë hapash të hidhni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti do jetë shumë herë më i mirë dhe nervoziteti do kalojë që ditët e para. Po u kujdeset më tepër për ushqimin do jeni në një gjendje akoma më të kënaqshme. Në punë do jeni produktive, por do ju duhet më shumë reflektim e përqendrim për të arritur me shpejt atje ku keni dashur.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
KĂ«tĂ« javĂ« duhet tĂ« tregoheni mĂ« tolerantĂ« dhe mĂ« tĂ« kuptueshĂ«m me tĂ« gjithĂ« qĂ« gjĂ«rat t’iu ecin mirĂ«. NĂ«se jeni nĂ« njĂ« lidhje do i kaloni sfidat qĂ« do ju dalin kĂ«tĂ« periudhe dhe gjendja do filloje tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet ndjeshĂ«m. Ju beqarĂ«t do keni ditĂ« tĂ« paqĂ«ndrueshme dhe nuk do arrini dot ta gjeni shpirtin tuaj binjak. Do ju duhet ende kohĂ« tĂ« prisni pĂ«r ndryshime. Buxheti ka pĂ«r tĂ« qenĂ« i paqĂ«ndrueshĂ«m kĂ«shtu qĂ« mundohuni tĂ« shpenzoni me kursim dhe duke menduar pĂ«r tĂ« ardhmen. Gjendja shĂ«ndetĂ«sore do lerĂ« shpesh pĂ«r tĂ« dĂ«shiruar. Mos e teproni me ushqimin dhe mbrohuni nga korenti. NĂ« punĂ« do ecni me plane dhe kjo do ju çojĂ« shpejt nĂ« rrugĂ«n e duhur.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Ruajini objektivat gjatë kësaj dite dhe mos ndryshoni asgjë edhe pse në shumë momente mjedisi do ju bëjë të keni dyshime. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik ta kaloni partnerin në plan të dytë duke u marrë fillimisht me disa probleme familjare. Flisni sa më hapur me të dhe shpjegojani me kujdes situatën. Ju beqarët do keni disa probleme dhe nuk do e keni shumë mendjen për të flirtuar me. Financat do mbeten të mira deri në momentin që ju do shpenzoni shuma të mëdha. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë për shkak të stresit dhe ankthit që do ju pushtojë shpesh. Fatmirësisht jeta profesionale nuk do jetë e keqe dhe gjërat do ju ecin mirë. Disa madje mund edhe të ndryshojnë profesion dhe të fitojnë më tepër.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
KĂ«tĂ« javĂ« fokusi juaj do jetĂ« familja. Çdo gjĂ« tjetĂ«r vjen pas saj. NĂ«se jeni nĂ« njĂ« lidhje HĂ«na ka mundĂ«si tĂ« ndikoje pozitivisht tek jeta juaj sentimentale dhe emocionet do jenĂ« shumĂ« herĂ« mĂ« tĂ« forta. Nuk do mungojnĂ« as surprizat e kĂ«ndshme nga ai qĂ« keni nĂ« krah. Ju beqarĂ«t duhet t'i marrin gjĂ«rat me qetĂ«si dhe nĂ« asnjĂ« mĂ«nyrĂ« nuk duhet tĂ« nxitoheni. Kjo javĂ« do jetĂ« e mbushur me tĂ« papritura fantastike. NĂ« planin financiar do jeni me shumĂ« fat. Gjendja jo vetĂ«m qĂ« nuk do ketĂ« mĂ« probleme, por ka mundĂ«si qĂ« tĂ« jetĂ« edhe mĂ« e begatĂ«. ShĂ«ndeti do jetĂ« i mirĂ« dhe pa probleme. Nuk do prekeni as nga virozat e stinĂ«s. NĂ« punĂ« do jeni nĂ« rrugĂ«n e duhur pĂ«r tĂ« arritur atĂ« qĂ« dĂ«shironi. Vazhdoni kĂ«shtu dhe tĂ« gjithĂ« do ju mbajnĂ« nĂ« gojĂ« pĂ«r suksesin qĂ« do arrini.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Gjatë kësaj jave nuk do jeni më nën presion për asgjë dhe mund të filloni disa projekte të mëdha. Nëse keni një lidhje do jeni më shprehës dhe kjo do rindezë pasionin. Venusi do jetë planeti që do ju qëndrojë gjithmonë pranë dhe do iu udhëheqë në rrugën e duhur. Ju beqarët do kaloni momente mjaft delikate, por në fund keni për të gjetur personin që do ju përshtatet në çdo pikë. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme. Mos bëni gabim të jepni para hua sepse do ju duhen për vete. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin. Në punë do keni fushë të lirë për të bërë çdo gjë që do mendoni. Gjërat do vendosen më në fund në vijë.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Gjatë kësaj jave do jeni shumë energji dhe gjallëri. Do e merrni cdo gjë me optimizëm. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë e veçantë. Do kaloni plot momente romantike së bashku me partnerin tuaj dhe emocionet gjithë kohës do jenë pozitive. Ju beqarët nuk duhet kurrsesi ta teproni me kërkesat për të gjetur princin e kaltër pasi askush nuk është perfekt dhe pa të meta. Buxheti nuk do jetë i keq. Përfitoni për të shlyer sa më parë borxhet e marra sepse më vonë do e keni më të vështirë. Shpenzimet kryejini me maturi gjithmonë. Shëndeti ka për të qenë shumë herë më i mirë. Tashmë nuk do ndieni më as dhimbje shpine si më parë. Në punë nuk duhet të nxitoheni për asgjë sepse gabimi më i vogël mund t'ua prishë të gjitha planet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t'i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t'iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Ne pune fillimi i javës do jete goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t'iu dale jashtë kontrollit.
 

Senseo

Audacity.
20 Janar - 18 Shkurt
Gjatë kësaj jave do jeni shumë energji dhe gjallëri. Do e merrni cdo gjë me optimizëm. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë e veçantë. Do kaloni plot momente romantike së bashku me partnerin tuaj dhe emocionet gjithë kohës do jenë pozitive. Ju beqarët nuk duhet kurrsesi ta teproni me kërkesat për të gjetur princin e kaltër pasi askush nuk është perfekt dhe pa të meta. Buxheti nuk do jetë i keq. Përfitoni për të shlyer sa më parë borxhet e marra sepse më vonë do e keni më të vështirë. Shpenzimet kryejini me maturi gjithmonë. Shëndeti ka për të qenë shumë herë më i mirë. Tashmë nuk do ndieni më as dhimbje shpine si më parë. Në punë nuk duhet të nxitoheni për asgjë sepse gabimi më i vogël mund t'ua prishë të gjitha planet.
ashtu.
 

Mogli

🙄welcome home
19 Shkurt - 20 Mars
Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t'i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t'iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Ne pune fillimi i javës do jete goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t'iu dale jashtë kontrollit.

She she paskam dhe pretendime....edhe cjap i zgjebosur edhe bisht perpjete hahahaha
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
30 Mars 2020 - 5 Prill 2020

https://www.mgid.com/ghits/5240159/...google.com&tt=Organic&cpm=1&muid=k2n9ppaJS7K0

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Këtë javë do të jeni në humor për argëtim, do të jeni në qendër të vëmendjes dhe mund të bëni miq të rinj dhe zbulime të reja. Harmonia mbretëron suprem në marrëdhënien tuaj, dhe nëse e doni gjysmën tuaj tjetër nuk do hezitoni ta tregoni. Përveç kësaj, Marsi dhe Venusi janë në pozicion të mirë dhe do të inkurajojnë më tej marrëdhëniet në çift. Beqarët do kënaqen me emocione. Puna: Puna gjithashtu do të bazohet në optimizëm dhe gëzim, aq sa të jeni në gjendje të arrini në punë pa lodhje. Marrëveshjet dhe studimet për të cilat po shkoni do të kenë një avantazh. Edhe nëse periudha premton të jetë sfiduese, nuk do të keni asnjë problem të vini deri te situata.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Ditët e para të javës do të jenë të rëndësishme për çiftet më të konsoliduara, të cilët mund të bëjnë plane për të ardhmen. Në fundjavë, megjithatë, do të përpiqeni të shpëtoni dhe të kërkoni argëtim. Beqarët do bëjnë gjithçka që mundin për të hyrë në mendimet e mira të një personi. Puna: Për fat të keq nuk do të jetë një javë e mirë për punën, do të ketë shumë pengesa për të kapërcyer dhe jo gjithmonë do të jeni në gjendje ta bëni atë. Për më tepër, do të merreni me situata burokratike për të cilat nuk ishe përgatitur siç duhet. Humori do ju shoqërojë gjatë gjithë fundjavës, por yjet parashikojnë që pavarësisht gjithçkaje do të ketë disa lajme pozitive.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: NĂ« dashuri horoskopi ju fton tĂ« merrni nĂ« considerate hatĂ«rmbetjet. NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« Venusi ju bĂ«n tĂ« papĂ«rmbajtshĂ«m dhe nĂ«se jeni beqar nuk do hezitoni tĂ« gjeni njĂ« shpirt binjak. NĂ«se, nga ana tjetĂ«r, jeni çift, yjet kĂ«shillojnĂ« tĂ« mos largoheni nga partneri juaj, por tĂ« hulumtoni arsyet e çdo tensioni. VetĂ«m nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« dialogu bĂ«het mĂ« i thellĂ« dhe marrĂ«dhĂ«niet forcohen. Puna: Ka shumĂ« gjĂ«ra pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« kĂ«tĂ« javĂ«. NĂ«se keni projekte personale, Ă«shtĂ« koha ideale pĂ«r t’i azhurnuar ato dhe vendosur lĂ«vizjet e nevojshme pĂ«r t’i realizuar. Me Saturnin nĂ« gjendje tĂ« mirĂ« mund tĂ« rrisni perspektivat tuaja profesionale dhe tĂ« ndĂ«rmerrni nisma tĂ« shkĂ«lqyera.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Java Ă«shtĂ« e mirĂ« pĂ«r marrĂ«dhĂ«niet e konsoliduara. PĂ«r ata qĂ« janĂ« nĂ« çift, asgjĂ« nuk do ta shqetĂ«sojĂ« jetĂ«n e pĂ«rditshme. Priten disa re, pĂ«r shkak tĂ« Marsit dhe Saturnit nĂ« aspekt tĂ« veçantĂ«, por nĂ«se po kuptoni, partneri juaj do ju ndihmojĂ«. ShumĂ« beqarĂ« qĂ« kĂ«rkojnĂ« do tĂ« duhet tĂ« bĂ«jnĂ« njĂ« hap prapa nĂ«se mendojnĂ« se i teprojnĂ« pretendimet. Puna: NĂ« punĂ« do tĂ« duhet tĂ« mbani nĂ« mend se shumĂ« nga fitimet gjatĂ« kĂ«saj kohe do tĂ« varen vetĂ«m nga vetja juaj. NĂ«se keni projekte tĂ« reja pĂ«r tĂ« ndĂ«rmarrĂ«, prandaj Ă«shtĂ« nĂ« interesin tuaj tĂ« punoni shumĂ« pĂ«r t’i pĂ«rparuar ato, dhe madje edhe nĂ«se kĂ«rkon shumĂ« energji, mos hezitoni tĂ« kĂ«naqni pritjet tuaja profesionale.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: NĂ« dashuri, stabiliteti do tĂ« jetĂ« shtylla kurrizore e marrĂ«dhĂ«nies tuaj. Gjithçka do tĂ« kthehet nĂ« normale dhe nĂ«se ka pasur tensione ato do tĂ« zhduken. Do tĂ« jetĂ« njĂ« javĂ« e ngjeshur, dhe kjo lĂ« pak vend pĂ«r jetĂ«n tuaj tĂ« dashurisĂ«. PĂ«r ata qĂ« janĂ« beqarĂ«, nĂ« ditĂ«t e para tĂ« javĂ«s sfera sentimentale do t’ju shtyjĂ« tĂ« shikoni pĂ«rreth, por jo aq sa tĂ« dashuroheni. Puna: Puna do tĂ« vazhdojĂ« me shpejtĂ«si tĂ« plotĂ«, aq sa nuk do tĂ« ketĂ« asgjĂ« dhe askush qĂ« t’ju ndalojĂ«. Do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« shmangni ato detaje tĂ« vogla qĂ« mund tĂ« kufizojnĂ« karrierĂ«n tuaj profesionale. Ndryshimet do tĂ« jenĂ« tĂ« pashmangshme dhe nuk do tĂ« keni mundĂ«si t’i shpĂ«toni, por ato do tĂ« jenĂ« tĂ« favorshme pĂ«r rritje.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Horoskopi i kësaj jave është pozitiv për ndjenjat. Marrëdhënia është e shkëlqyeshme brenda çiftit dhe nuk mungojnë idetë për të ringjallur jetën e përditshme. Dalja nga rutina është më e lehtë sepse Marsi dhe Venusi sjellin një nxitje shtesë. Beqarët do njohin edhe njerëz me të cilët ia vlen të flasim. Puna: Fatkeqësisht, gjurmët negative të biznesit do ta karakterizojnë këtë javë, duke ju bërë të bëni edhe disa sakrifica për hir të vetes dhe atyre përreth jush. Mundohuni të mprehni dhëmbët dhe të përballeni me ndonjë pengesë me kokën të mbajtur lart, pa u tundur. Bëni marrëveshje me njerëzit e duhur, bazuar në planet tuaja dhe ngadalë do të shkoni drejt një sigurie të re.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Në sferën sentimentale, java do të jetë mjaft pozitive dhe së bashku me partnerin tuaj mund të kapërceni edhe problemet e së kaluarës. Gjërat përmirësohen për çifte të forta që janë përballur me periudha të vështira dhe vijnë ndryshime të rëndësishme. Nëse jeni beqar do keni mundësi të bëni miq të rinj dhe të përpiqeni të argëtoheni me disa flirte. Puna: Në vendin e punës, Marsi dhe Venusi ju ndihmojnë në këtë fazë duke ju dhënë mbështetjen e duhur për të reaguar. Një propozim i mirë mund të arrijë të enjten. Horoskopi thotë se kjo është koha për të pohuar veten dhe për të përfunduar me situata që nuk ju interesojnë më, kështu që ju mund të merrni një kënaqësi.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« Venera nuk Ă«shtĂ« mĂ« nĂ« kundĂ«rshtim nĂ« dashuri por gjĂ«rat nuk po shkojnĂ« mirĂ«. NĂ« fakt, nuk ka mungesĂ« tensionesh dhe probleme pĂ«r çifte qĂ« do tĂ« pasqyrohen nĂ« marrĂ«dhĂ«nie. Çiftet e vendosura pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ«, tashmĂ« tĂ« konsoliduara do tĂ« kenĂ« mĂ« pak probleme, ndĂ«rsa beqarĂ«t do ndihen poshtĂ«, sepse ata kanĂ« pak kohĂ« pĂ«r t’u pĂ«rkushtuar njohjeve tĂ« reja. Puna: NĂ« vendin e punĂ«s mund tĂ« ndjeheni tĂ« pakĂ«naqur dhe kjo mund tĂ« rrezikojĂ« pozicionin tuaj ose nĂ« çdo rast njĂ« pĂ«rparim tĂ« mundshĂ«m nĂ« karrierĂ«. Ka situata qĂ« kanĂ« vazhduar pĂ«r ca kohĂ« dhe qĂ« nuk janĂ« mĂ« tĂ« mira pĂ«r ju, kĂ«shtu qĂ« ju do tĂ« punoni pa shumĂ« kĂ«naqĂ«si dhe me pak dĂ«shirĂ«.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: DitĂ«t e para tĂ« javĂ«s do tĂ« jenĂ« shumĂ« monotone dhe pa stimuj, por prapĂ«seprapĂ« do tĂ« jeni tĂ« gatshĂ«m tĂ« pushoni dhe tĂ« gjeni ekuilibrin e duhur, qoftĂ« edhe nga pikĂ«pamja sentimentale. NĂ« gjysmĂ«n e dytĂ«, megjithatĂ«, do tĂ« jeni gati tĂ« provoni emocione tĂ« reja me personin pranĂ« jush. BeqarĂ«t gjithashtu do argĂ«tohen dhe do pushojnĂ«. Puna: NĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« nuk ka mungesĂ« kreativiteti dhe nĂ«se kohĂ«t e fundit e keni hedhur veten nĂ« njĂ« projekt tĂ« ri do tĂ« keni njĂ« mundĂ«si pĂ«r tĂ« mos u humbur. Propozime dhe bashkĂ«punime tĂ« favorshme do tĂ« arrijnĂ« deri nĂ« fund tĂ« javĂ«s, tĂ« cilat do t’ju japin shtytjen pĂ«r tĂ« vazhduar me mĂ« shumĂ« energji.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« nuk do tĂ« ketĂ« asnjĂ« lajm tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r dashurinĂ«, por ju mund tĂ« bĂ«ni disa surpriza shumĂ« tĂ« mirĂ«pritura pĂ«r partnerin. Ata qĂ« mbajnĂ« kĂ«mbĂ«n nĂ« dy kĂ«pucĂ« duhet tĂ« jenĂ« tĂ« kujdesshĂ«m sepse nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« mund tĂ« zbulohen. BeqarĂ«t mund tĂ« tĂ«rhiqen nga njĂ« person i cili tashmĂ« Ă«shtĂ« i fejuar me dikĂ« tjetĂ«r. Puna: Do tĂ« ketĂ« shumĂ« pasiguri nĂ« lidhje me punĂ«n kĂ«tĂ« javĂ«, kĂ«shtu qĂ« ju mund tĂ« vendosni tĂ« mos merrni vendime tĂ« rĂ«ndĂ«sishme dhe tĂ« jeni shumĂ« mĂ« tĂ« kujdesshĂ«m nĂ« lidhje me bashkĂ«punimet. Do tĂ« bĂ«ni njĂ« pĂ«rzgjedhje brenda rrethit tĂ« kolegĂ«ve pĂ«r t’u pĂ«rqendruar nĂ« ato mĂ« tĂ« vlefshmet, megjithatĂ« ju kufizoheni nĂ« detyrat tuaja normale.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Java është e duhur për të marrë zgjedhje të rëndësishme sentimentale. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon mbylljen e marrëdhënieve që nuk funksionojnë më ashtu siç duhet, kështu që ju do të bënit mirë të flisnit qartë. Përkundrazi, nëse besoni në një histori mund ta bëni zyrtare. Beqarët do jenë në gjendje të përqendrohen në të ardhmen. Puna: Do të keni shumë energji pozitive, e cila do të ndihmojë shumë për ju që të shkëlqeni në vendin e punës. Shumë projekte me siguri do të jenë brenda mundësive tuaja dhe shumë prej jush do të jenë në gjendje të marrin një punë shumë shpejt. Për përfitimet, megjithatë, do të duhet të prisni më gjatë, mbase rezultatet e para do të shihen gjatë fundjavës.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Çiftet qĂ« kanĂ« pĂ«rjetuar njĂ« krizĂ« pĂ«r ca kohĂ« kĂ«tĂ« javĂ« mund tĂ« sqarojnĂ« dhe dialogojnĂ« duke bĂ«rĂ« njĂ« krahasim konstruktiv. Tensionet qĂ« do tĂ« ndodhin gjatĂ« javĂ«s gjatĂ« fundjavĂ«s do tĂ« zhduken pĂ«r t’i dhĂ«nĂ« vendin njĂ« qetĂ«sie tĂ« caktuar. Zemrat e vetmuara do tĂ« kenĂ« disa pasiguri pĂ«r njĂ« person. Puna: Projektet qĂ« dalin nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« janĂ« sigurisht pozitive. NĂ«se dikush ka futur shkopinj nĂ« rrotat tuaja, ata nuk mund tĂ« bĂ«jnĂ« mĂ« asgjĂ«. Tranziti i MĂ«rkurit ju bĂ«n tĂ« fortĂ« dhe tĂ« pamposhtur dhe do tĂ« keni shumĂ« mundĂ«si t’i shfrytĂ«zoni pĂ«r tĂ« triumfuar.
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
20 Prilll - 26 Prill 2020


Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Mjedisi sentimental i jetĂ«s tuaj duket se Ă«shtĂ« e vetmja gjĂ« e sigurt pĂ«r ju pĂ«r momentin. NĂ« fakt, ju do tĂ« keni njĂ« partner nga ana juaj, tĂ« cilit mund t’i mbĂ«shteteni nĂ« çdo kohĂ«. MegjithatĂ«, pĂ«r fat tĂ« keq, do tĂ« ketĂ« disa vĂ«shtirĂ«si pĂ«r t’u pĂ«rballur, ndoshta pĂ«r fĂ«mijĂ«t ose çështjet familjare. NĂ«se jeni beqarĂ«, kushtojini vĂ«mendje tĂ« veçantĂ« ditĂ«ve tĂ« sĂ« premtes dhe tĂ« shtunĂ«s, kur takimet do tĂ« shumohen. Puna: Lajm i mirĂ« pĂ«r ata qĂ« kĂ«rkojnĂ« njĂ« vend pune, mund tĂ« ketĂ« disa propozime tĂ«rheqĂ«se qĂ« do tĂ« tĂ«rheqin interesin tuaj. SidoqoftĂ«, ki kujdes qĂ« tĂ« mbash kĂ«mbĂ«t nĂ« tokĂ«, jo gjithçka qĂ« propozohet Ă«shtĂ« prej ari. Prandaj do tĂ« duhet tĂ« vlerĂ«soni mirĂ« kushtet e punĂ«s nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« zgjidhni nĂ« avantazhin tuaj.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Këtë javë Venera do të ndalojë së qeni në opozitë dhe do ju duket se do të gjeni një qetësi që nuk e keni kuptuar për ca kohë. Marrëdhënia si çift do të lulëzoj dhe do të ndjeheni të kënaqur. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj shumë interesant. Por kini kujdes nga keqkuptimet, ato mund të krijonë shumë polemika dhe kritika. Puna: Një javë disi monotone për ata që kanë lindur në shenjë, ditët kalojnë ngadalë dhe ju po kërkoni ndryshime. Ju mund të filloni të eliminoni gjithçka që nuk ju përshtatet, të tilla si lënia e një pune që nuk ju pëlqen të provoni dhe të bëni atë që dëshironi.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: NĂ« kĂ«tĂ« javĂ« mund tĂ« ndjeni nevojĂ«n pĂ«r mĂ« shumĂ« liri. Ata qĂ« kanĂ« njĂ« lidhje nĂ« çift mund tĂ« ndjehen tĂ« mbytur nga partneri i tyre. Venera nĂ« kundĂ«rshtim do t’ju bĂ«jĂ« mĂ« tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r dyshimet qĂ« keni nĂ« lidhje me marrĂ«dhĂ«nien tuaj. BeqarĂ«t qĂ« kĂ«rkojnĂ« qetĂ«si do tĂ« bĂ«jnĂ« mirĂ« tĂ« marrin pjesĂ« nĂ« kompani mĂ« pak kĂ«rkuese. Puna: NĂ« punĂ«, pĂ«rpiquni tĂ« mos jeni shumĂ« impulsivĂ« dhe tĂ« mos merrni shumĂ« kapur nĂ« maninĂ« e protagonizmit qĂ« shpesh ju veçon. Lini hapĂ«sirĂ«n qĂ« u meritojnĂ« tĂ« tjerĂ«ve dhe gjithashtu provoni se jeni i aftĂ« tĂ« merrni pĂ«rsipĂ«r angazhime tĂ« mĂ«dha. Horoskopi rekomandon qĂ« tĂ« vini veten nĂ« punĂ« pĂ«r tĂ« treguar cilĂ«sitĂ« tuaja mĂ« tĂ« mira.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jeni tĂ« zĂ«nĂ« me zgjidhjen e disa çështjeve tĂ« dashurisĂ«, tĂ« cilat nuk ju kanĂ« dhĂ«nĂ« ndĂ«rprerje pĂ«r disa ditĂ«. E mĂ«rkura mund tĂ« jetĂ« dita e duhur pĂ«r tĂ« marrĂ« njĂ« vendim pĂ«rfundimtar, i cili mund tĂ« ndryshojĂ« jetĂ«n tuaj tĂ« dashurisĂ«. Nuk ka asnjĂ« lajm tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r beqarĂ«t, por pritja nuk do tĂ« zgjasĂ« shumĂ«. Puna: Ju mund ta keni tĂ« vĂ«shtirĂ« tĂ« realizoni projektet tuaja sepse ata rreth jush do tĂ« pĂ«rpiqen t’ju pengojnĂ«. PĂ«rballĂ« MĂ«rkurit do tĂ« komplikojĂ« negociatat dhe prandaj do tĂ« jetĂ« e vĂ«shtirĂ« tĂ« mbyllni marrĂ«veshje tĂ« reja. Por pĂ«rpiquni tĂ« qĂ«ndroni tĂ« vendosur dhe tĂ« vazhdoni tĂ« besoni nĂ« qĂ«llimet tuaja. KĂ«naqĂ«sitĂ« do tĂ« vijnĂ« herĂ«t a vonĂ«.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: HĂ«na nĂ« lidhje me shenjĂ«n tuaj zodiakale kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jetĂ« nĂ« gjendje t’ju dhurojĂ« emocione tĂ« bukura. Dashuria do tĂ« jetĂ« protagonistja nĂ« kĂ«to ditĂ« dhe falĂ« Venusit do tĂ« gjeni njĂ« qetĂ«si tĂ« caktuar nĂ« vatĂ«r shtĂ«pie, por edhe njĂ« dozĂ« tĂ« mirĂ« pasioni me partnerin tuaj. PĂ«r ata qĂ« janĂ« beqarĂ«, marrĂ«dhĂ«niet e reja mund tĂ« lindin sĂ« shpejti. Puna: Kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« moment shumĂ« me fat pĂ«r ju, veçanĂ«risht tĂ« hĂ«nĂ«n dhe tĂ« martĂ«n. Ju jeni duke kĂ«rkuar stimuj tĂ« rinj pĂ«r punĂ« dhe do tĂ« gjeni mundĂ«sitĂ« e duhura pĂ«r tĂ« filluar njĂ« karrierĂ« marramendĂ«se. Do tĂ« keni mundĂ«si ti bĂ«ni pĂ«rshtypje eprorĂ«ve tuaj falĂ« Jupiterit dhe Marsit, tĂ« cilĂ«t mbĂ«shtesin tĂ« gjitha nismat tuaja.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Një javë shumë e qetë do të fillojë, në të cilën madje mund të ketë ditë të mërzitshme. Në sferën sentimentale, mund të lindin dyshime për partnerin dhe mund të lindin mosmarrëveshje. Do të keni kujdes që të mos i teproni fjalët nëse nuk dëshironi që situata të përkeqësohet. Sidoqoftë, për beqarët ka disa lajme të mira. Puna: Në punë mund të bëni takime shumë interesante. Sidomos midis ditës së martë dhe të mërkurë do të ketë disa lajme të mira që mund të ndryshojnë patjetër të ardhmen tuaj profesionale. Edhe pse mund të ketë disa pengesa të vogla për tu kapërcyer, e ardhmja duket shumë fitimprurëse dhe plot plane.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë horoskopi shpall ditë qetësie për Peshoren, veçanërisht në sferën sentimentale. Me Hënën që hyn në shenjë do të ketë një lajm të mirë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Marrëveshja është në krye dhe ata që kërkojnë njohje të reja do të gjejnë bukë për dhëmbët e tyre. Një periudhë pasioni i madh do të vijë, e vështirë për tu kontrolluar. Puna: Në këtë javë, ditët e vogla stimuluese në punë do të jenë kryesisht të hënën dhe të martën, megjithatë situata do të përmirësohet drejt fundit të javës. Ju jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja për shkak të dembelizmit dhe kjo do të shkaktojë një mbingarkesë në gjërat që duhet të bëjnë. Nëse e organizoni kohën tuaj më mirë, megjithatë do të gjeni kohën për të zgjidhur çështjet urgjente.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Dashuria: Po vjen një javë me periudha lëkundëse për ata që kanë lindur nga shenja. Kokëfortësia juaj është shpesh një arsye për diskutim me partnerin tuaj, në fakt ju doni të keni të drejtë me çdo kusht për gjithçka. Ky qëndrim komprometon dialogun dhe pastron mirëkuptimin. Ditët e para do të shoqërohen me diskutime të nxehta të cilat, megjithatë, do të shpërndahen me ardhjen e fundjavës. Beqarët janë duke pritur për takime të reja. Puna: Këtë javë do të jeni të përmbytur me angazhimet e punës dhe me gjendjen shpirtërore që e gjeni veten do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka. Thjesht duhet të merrni ndihmë nga dikush që mendoni se i takon asaj. Mund të ketë disa përmirësime në mes të javës dhe ju ndoshta do të jeni më të gatshëm të përqendroheni më mirë në punë.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Dashuria: NĂ« fillim tĂ« javĂ«s mund tĂ« keni njĂ« qĂ«ndrim tĂ« paqartĂ« ndaj tĂ« dashurit tuaj. Xhelozia mund tĂ« pĂ«rkeqĂ«sojĂ« mirĂ«kuptimin dhe tĂ« ngjall dyshime pĂ«r ndjenjat tuaja. Kush Ă«shtĂ« beqar dhe sĂ« fundmi ka mbyllur njĂ« lidhje do tĂ« ketĂ« shumĂ« mundĂ«si pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« miq tĂ« rinj. Puna: ËshtĂ« njĂ« periudhĂ« intensive pĂ«r punĂ« dhe shumĂ« angazhime nuk ju lejojnĂ« tĂ« shkĂ«puteni. PĂ«r pjesĂ«n tjetĂ«r, java do tĂ« kalojĂ« pa probleme dhe ngjarjet do tĂ« jenĂ« tĂ« favorshme pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« marrĂ«veshje dhe bashkĂ«punime. Do tĂ« keni gjithashtu fjalĂ« respekti nga disa kolegĂ« qĂ« do tĂ« vlerĂ«sojnĂ« cilĂ«sitĂ« tuaja.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: NĂ« njĂ« mjedis dashurie, mund tĂ« jetĂ« koha e duhur pĂ«r tĂ« kaluar nĂ« fazĂ«n tjetĂ«r tĂ« marrĂ«dhĂ«nies tuaj. Kush ka njĂ« histori tĂ« rĂ«ndĂ«sishme mund tĂ« ndĂ«rmarrĂ« hapin e madh, ndĂ«rsa kush dĂ«shiron njĂ« fĂ«mijĂ« do tĂ« jetĂ« nĂ« gjendje ta pĂ«rmbushĂ« kĂ«tĂ« dĂ«shirĂ«. RisitĂ« janĂ« nĂ« horizont edhe pĂ«r beqarĂ«t, tĂ« cilĂ«t do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« takojnĂ« bashkĂ«shortin e tyre ideal. Puna: Java do tĂ« jetĂ« pozitive nĂ« frontin profesional. NĂ« punĂ« do tĂ« ketĂ« njĂ« risi tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« lidhje me organizimin, i cili do t’ju sjellĂ« disa avantazhe. Do tĂ« ketĂ« mundĂ«si tĂ« kĂ«ndshme pĂ«r tĂ« pĂ«rfituar sa mĂ« shumĂ« nga kjo. Do tĂ« jetĂ« puna juaj tĂ« zgjidhni ato qĂ« do tĂ« ndryshojnĂ« tĂ« ardhmen tuaj.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: NĂ«se jeni tĂ« sigurt qĂ« keni personin e duhur javĂ«n tjetĂ«r, mund tĂ« bĂ«ni plane tĂ« rĂ«ndĂ«sishme. Nga ana tjetĂ«r, ata qĂ« kanĂ« pasur njĂ« krizĂ« nĂ« çift, ende nuk do tĂ« dinĂ« se çfarĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« dhe gjendja shpirtĂ«rore do tĂ« pasqyrohet nĂ« mjedisin familjar. SidoqoftĂ«, gjĂ«rat do tĂ« jenĂ« mĂ« tĂ« mira nga e mĂ«rkura, kur do tĂ« ketĂ« takime interesante edhe pĂ«r beqarĂ«t. Puna: KĂ«tĂ« javĂ« planetĂ«t shpallin lajme pĂ«r sferĂ«n e punĂ«s, megjithatĂ« me disponimin qĂ« e gjeni veten nuk do tĂ« keni mundĂ«si tĂ« dalloni mundĂ«sitĂ« mĂ« tĂ« mira pĂ«r t’u rritur. Por mos e humbni zemrĂ«n dhe mbĂ«shtetuni nĂ« vendosmĂ«rinĂ« tuaj pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer çdo vĂ«shtirĂ«si. SidoqoftĂ«, shmangni komunikimin me nervozizĂ«m ndaj tĂ« tjerĂ«ve, mbajeni vetĂ«m pĂ«r veten tuaj.
 

Senseo

Audacity.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
đŸ€đŸ€ deri ne fundjave
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
4 Maj - 10 Maj 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Fillimi i javës do të jetë shumë produktiv. Të hënën (4 maj), në fakt, do të keni disa projekte për të propozuar. Ndërsa të martën (5 maj), do të tërhiqeni kryesisht nga angazhimet e familjes.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Do tĂ« duhet tĂ« jeni shumĂ« tĂ« kujdesshĂ«m nĂ« gjysmĂ«n e dytĂ« tĂ« javĂ«s veçanĂ«risht tĂ« enjten (7 maj) , pasi HĂ«na e plotĂ« do t’ju shtojĂ« stresin. Gjithashtu kujdes tĂ« premten (8 maj), sepse dikush mund t’ ju mashtrojĂ«: shtoni vigjilincĂ«n.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Java do të fillojë me emocione të forta për shenjën e Binjakëve. Të hënën (4 maj) ju mund të përjetoni një mbrëmje intriguese dashurie, ndërsa të martën më (5 maj) do të keni një takim pasionant.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Konkretisht të mërkurën (6 maj) do të përfshiheni në çështje të lidhura me strehimin. Ndërsa të premten (8 maj) ju presin takime të reja.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Kjo javë do të shënojë rifillimin tuaj. Të hënën (4 maj) do të filloni projektet tuaja .Ndërsa ditën e enjte (7 maj) do të ndiheni të stresuar për shkak të Hënës së plotë.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Një rifillim i bukur i punës. Dita e mërkurë (6 maj) do të jetë një ditë e favorshme për biznesin dhe çdo financim, ndërsa për ditën e enjte ( 7 maj) yjet ju këshillojnë të pranoni ofertën që do t'ju bëhet.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Një javë shumë pozitive ju pret. Dita më me fat do të jetë e mërkura (6 maj), ditë ku do të shndërroheni në një profesionist përsa i përket biznesit.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
NĂ« fillim tĂ« javĂ«s do tĂ« jeni paksa tĂ« nĂ«nshtruar tĂ« mĂ«rkurĂ«n ( 6 maj) dhe e enjte ( 7 maj) do t’ju ‘thyhet’ krenaria. Do tĂ« keni njĂ« dĂ«shirĂ« pĂ«r t'u pĂ«rballur me sfidat e reja pĂ«r tĂ« treguar se ju vleni gjithashtu.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Ditët e para të javës do të jenë të jenë të mbushura nga miqtë dhe bashkëpunime pune. Ndërsa në fundjavë dashuria kthehet në protagoniste dhe do ju dhurojë mbrëmje romantike ditën e enjte ( 7 maj) dhe të premten (8 maj).
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Parashikohet një javë shumë e ngarkuar nga pikëpamja e punës. Ditët më interesante do të jenë dita e enjte (7 maj) kur do të keni një takim të dobishëm dhe të premten (8 maj) kur keni arritur të zbatoni një strategji fituese.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Përgatituni për një zgjim të ndenjave veçanërisht të martën ( 5 maj). Ndërsa të premten ( 8 maj) do të ketë një takim intrigues.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Këtë javë do të rikuperoheni shumë mirë në punë. Të hënën ( 4 maj) mund të merrni fonde të rëndësishme për realizimin e projektit tuaj. Ndërsa të enjten ( 7 maj) do të shfrytëzoni të gjithë mundësitë e reja.
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
28 Shtator - 4 Tetor 2020


Dashi
21 Mars - 19 Prill
Puna: Java do tĂ« jetĂ« e favorshme pĂ«r njĂ« ekuilibĂ«r tĂ« arritjeve tuaja tĂ« mĂ«parshme profesionale. Ata qĂ« ndihen tĂ« pakĂ«naqur do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« kĂ«rkojnĂ« njĂ« punĂ« tĂ« re ose tĂ« tregojnĂ« interes pĂ«r njĂ« pozicion tĂ« ri. Financat: Financat kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jenĂ« tĂ« mira. MĂ« nĂ« fund do tĂ« mund tĂ« bĂ«ni shpĂ«nzimet qĂ« kishit menduar. Por duhet tĂ« tregoheni tĂ« kujdesshĂ«m, mos shpenzon pĂ«r gjĂ«rat e panevojshme. Dashuria: Çiftet do tĂ« jenĂ« absolutisht nervozĂ« dhe kurrĂ« nuk do tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« falen nga partneri i tyre edhe pse mund tĂ« ndihen fajtorĂ«. BeqarĂ«t do tĂ« duhet tĂ« gjejnĂ« kohĂ« pĂ«r gjithçka. Gjithçka duhet tĂ« bĂ«het nĂ« kohĂ«n e duhur. Nxitimi mund tĂ« jetĂ« njĂ« gabim mjaft qesharak dhe mbi tĂ« gjitha jo i arsyeshĂ«m.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Puna: Kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« kohĂ« kur do tĂ« dĂ«shironi tĂ« filloni njĂ« aventurĂ« tĂ« re tĂ« jetĂ«s: miq tĂ« rinj, angazhime tĂ« reja profesionale, njĂ« udhĂ«tim nĂ« njĂ« vend tĂ« panjohur dhe mĂ« shumĂ«. Financat: Java mund tĂ« kĂ«naqĂ« shumĂ« prej jush me para tĂ« papritura.Kjo javĂ« do t’ju kĂ«rkojĂ« tĂ« pĂ«rgatitni njĂ« dhuratĂ« ose gjest tjetĂ«r tĂ« vĂ«mendjes pĂ«r njĂ« tĂ« dashur. Dashuria: Çiftet mund ta pĂ«rjetojnĂ« lidhjen e tyre mĂ« intensivisht pasi do tĂ« ketĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« kaluar kohĂ«n sĂ« bashku nĂ« tĂ« njĂ«jtin vend . Kjo do tĂ« zbulojĂ« shumĂ« pĂ«r ju.BeqarĂ«t mund tĂ« ndĂ«rpresin lidhjet me njerĂ«zit qĂ« nuk krijojnĂ« mĂ« stimuj dhe sigurisht mund tĂ« ketĂ« shumĂ« mĂ« tepĂ«r pĂ«r mĂ«nyrat nĂ« tĂ« cilat do tĂ« pĂ«rfundojnĂ« kĂ«to marrĂ«dhĂ«nie.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Puna: NĂ« pĂ«rgjithĂ«si, gjatĂ« javĂ«s, problemet do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje t’ju befasojnĂ«. E mira Ă«shtĂ« qĂ« çdo tension do tĂ« ketĂ« njĂ« rezultat dhe zgjidhje tĂ« favorshme nĂ« ditĂ«t nĂ« vijim. Financat: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e BinjakĂ«ve, kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni bisedime dhe vendime tĂ« njĂ« natyre financiare nĂ« lidhje me shpenzimet e ardhshme, dokumente, etj. ËshtĂ« e mundur tĂ« diskutoni njĂ« kontratĂ« ose ofertĂ« nĂ« lidhje me paratĂ«, njĂ« punĂ« tĂ« re mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« paguar, njĂ« angazhim shtesĂ« ose njĂ« hua. KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« duhet tĂ« jeni mĂ« tĂ« pĂ«rgjegjshĂ«m dhe praktik nĂ« punĂ«t tuaja financiare. Dashuria: Çiftet me siguri do tĂ« vĂ«rejnĂ« ndryshimin midis kalimit tĂ« jetĂ«s sĂ« tyre vetĂ«m ose me dikĂ«. TĂ« kuptuarit se cila jetĂ« Ă«shtĂ« mĂ« e mirĂ« sigurisht qĂ« do tĂ« bĂ«jĂ« disa zgjedhje shumĂ« tĂ« arsyeshme pĂ«r tĂ« ardhmen tuaj.BeqarĂ«t do tĂ« zbulojnĂ« se janĂ« nĂ« qendĂ«r tĂ« vĂ«mendjes sĂ« disa njerĂ«zve dhe kjo sigurisht qĂ« jo vetĂ«m do t’i bĂ«jĂ« lajka por edhe do t’i lejojĂ« ata tĂ« zgjedhin mĂ« lehtĂ« se me kĂ« tĂ« shoqĂ«rohen.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Puna: Ndikimi i njĂ« gruaje tĂ« lindur nĂ«n shenjĂ«n e Peshqve, Gaforres ose Akrepit do tĂ« jetĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r punĂ«t tuaja gjatĂ« javĂ«s. Financat: Disa nga ngjarjet e mira kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« lidhen me paratĂ«, pĂ«r tĂ« cilat do tĂ« keni informacione paraprake qĂ« do tĂ« merrni. Zhvillimi i ngadaltĂ«, por i favorshĂ«m pĂ«r ju do tĂ« pĂ«rfshijĂ« punĂ« ose angazhime nĂ« lidhje me dokumente financiare, kredi dhe mĂ« shumĂ«. KĂ«tĂ« javĂ«, shumĂ« prej jush do tĂ« pĂ«rjetojnĂ« ndryshime ose suksese tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« familjen ose punĂ«n tuaj. Dashuria: Çiftet do tĂ« kenĂ« disa grindje sidomos pĂ«r çështje ekonomike , por problemi kryesor nuk do tĂ« jetĂ« ky aspak kĂ«shtu qĂ« do tĂ« ishte mĂ« mirĂ« tĂ« shkoni dhe tĂ« hetonit kĂ«tĂ« sens! BeqarĂ«t kanĂ« mjaft kohĂ« pĂ«r t’iu kushtuar njerĂ«zve pĂ«rreth tyre dhe pĂ«r t’i njohur mĂ« mirĂ« ata, duke u pĂ«rpjekur tĂ« heqin shpejt ato qĂ« fizikisht nuk mund tĂ« pĂ«rfshiheshin nĂ« listĂ«n e ngushtĂ«.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Puna: Konfliktet kĂ«tĂ« javĂ« nĂ« shumicĂ«n e rasteve do tĂ« provokohen qĂ«llimisht nga njerĂ«z qĂ« duan tĂ« mbrojnĂ« pozicionin e tyre ose tĂ« arrijnĂ« pozicionin e tyre me çdo kusht. Do tĂ« kĂ«rkohet tĂ« keni kujdes qĂ« tĂ« mos lejoni njĂ« kundĂ«rshtim tĂ« tillĂ«. Financat: NĂ«se punoni me para ose dokumente financiare, mos lejoni shpĂ«rqendrim nĂ« veprimet tuaja. Ngjarjet nĂ« lidhje me pagesĂ«n e vonuar nga puna (paga) ose nga njĂ« institucion tjetĂ«r janĂ« tĂ« mundshme. Dashuria: Çiftet mund tĂ« jenĂ« pak mĂ« tĂ« pĂ«rfshirĂ« nĂ« marrĂ«dhĂ«niet e tyre dhe nĂ« fakt duhet tĂ« kenĂ« arsye tĂ« vĂ«rteta pĂ«r tĂ« mos qĂ«ndruar nĂ« shtĂ«pi ose me partnerin e tyre. BeqarĂ«t duhet tĂ« jenĂ« shumĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« kĂ«rkimin e njerĂ«zve interesantĂ« dhe mbi tĂ« gjitha tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« dalin dhe tĂ« sodisin me ta mundĂ«sinĂ« e tĂ« ardhmes sĂ« bashku!
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« shqetĂ«soheni nga lajmet qĂ« do tĂ« zbulojnĂ« veprimet dashakeqe tĂ« njĂ« personi qĂ« njihni.Lajmi i keq kĂ«tĂ« javĂ«, megjithatĂ«, nuk do tĂ« jetĂ« gjithmonĂ« saktĂ«sisht ai qĂ« merrni. Kontrolloni çdo informacion para se tĂ« jepni dorĂ« pĂ«r ndjenjat dhe reagimet tuaja. Financat: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e VirgjĂ«reshĂ«s, keni njĂ« javĂ« pĂ«rpara nĂ« tĂ« cilĂ«n do tĂ« keni biseda ose angazhime tĂ« pĂ«rbashkĂ«ta me njĂ« burrĂ«, kryesisht tĂ« njĂ« natyre financiare ose me prona tĂ« rĂ«ndĂ«sishme, dokumente materiale. ËshtĂ« e mundur tĂ« merrni para nga njĂ« burrĂ« qĂ« Ă«shtĂ« i afĂ«rmi juaj, partneri juaj i biznesit, pĂ«rfaqĂ«suesi i njĂ« institucioni dhe tĂ« tjerĂ«t. Dashuria: Nga ana tjetĂ«r, çiftet nuk duhet tĂ« jenĂ« shumĂ« negativĂ« nĂ«se kanĂ« disa probleme pĂ«r tĂ« zgjidhur, gjithashtu sepse me pak pĂ«rpjekje sigurisht qĂ« do tĂ« jetĂ« e mundur tĂ« rritet harmonia e humbur mĂ« parĂ«.NĂ«se beqarĂ«t kanĂ« miq, ata do tĂ« duhet tĂ« kontaktojnĂ« ata menjĂ«herĂ« pĂ«r tĂ« caktuar njĂ« takim me ta gjatĂ« fundjavĂ«s ku ata mund tĂ« kĂ«naqen duke u argĂ«tuar por nuk do tĂ« bĂ«jnĂ« lidhje tĂ« veçanta me njerĂ«z tĂ« tjerĂ«.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Puna: Burrat qĂ« i pĂ«rkasin kĂ«saj shenje mund tĂ« zhgĂ«njehen nga veprimet jobesnike tĂ« njĂ« kolegu, menaxheri, partneri tĂ« biznesit ose klientit. NĂ« pĂ«rgjithĂ«si, jini tĂ« kujdesshĂ«m nĂ« punĂ«n tuaj qĂ« tĂ« mos pĂ«rdorni pĂ«r tĂ« pĂ«rfituar dikĂ« tjetĂ«r. Financat: ShumĂ« do tĂ« pĂ«rfundojnĂ« me angazhime tashmĂ« tĂ« vendosura pĂ«r tĂ« zgjidhur njĂ« çështje tĂ« rĂ«ndĂ«sishme financiare ose marrĂ«dhĂ«nie tĂ« pĂ«rgjithshme biznesi.ËshtĂ« e mundur tĂ« merrni para me disa vonesa. Dashuria: Çiftet do tĂ« fillojnĂ« tĂ« pĂ«rshkruajnĂ« ngadalĂ« Ă«ndrrat e tyre dhe pasi tĂ« kenĂ« vazhduar me kĂ«tĂ« hap ata padyshim do tĂ« vĂ«nĂ« nĂ« praktikĂ« atĂ« qĂ« duan, gjithmonĂ« duke u pĂ«rpjekur tĂ« harmonizojnĂ« ndjenjat e njĂ«ri-tjetrit. BeqarĂ«t fillimisht do tĂ« mĂ«rziten nĂ«se nuk mund tĂ« takojnĂ« njerĂ«z tĂ« rinj, por me kalimin e kohĂ«s do tĂ« jetĂ« gjithashtu interesante tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« rivlerĂ«sojnĂ« personalitetin e dikujt nga e kaluara.
Akrepi
23 Tetor - 21 NĂ«ntor
Puna: GjatĂ« javĂ«s do tĂ« pĂ«rjetoni prova tĂ« vogla nĂ« punĂ«, tĂ« lidhura me kolegĂ« ose klientĂ« tĂ« irritueshĂ«m dhe tĂ« paepur. Dikush mund t’ju provokojĂ« qĂ«llimisht nĂ« njĂ« konflikt, prandaj bĂ«ni kujdes me provokime tĂ« tilla. Financat: PunĂ«t tuaja financiare do tĂ« kĂ«rkojnĂ« vĂ«mendje gjatĂ« javĂ«s, pasi gjithçka do tĂ« duhet tĂ« shqyrtohet nĂ« detaje. NĂ«se jeni tĂ« pĂ«rfshirĂ« nĂ« çështje gjyqĂ«sore ose juridike tĂ« njĂ« natyre financiare, ato nuk ka gjasa tĂ« mbyllen kĂ«tĂ« javĂ«. Dashuria: Çiftet mund tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« zgjidhin problemet e tyre pa e bĂ«rĂ« atĂ« çështje shtetĂ«rore pasi mund tĂ« ketĂ« komplikime nĂ« marrjen gjithnjĂ« tĂ« prindĂ«rve ose miqve! BeqarĂ«t padyshim qĂ« nuk do tĂ« kenĂ« kĂ«tĂ« lloj problemi, por edhe ata herĂ« pas here e lĂ«nĂ« veten tĂ« ndikohet paksa jo vetĂ«m nga miqĂ«sitĂ«, por edhe nga filmat romantikĂ«.
Shigjetari
22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor
Puna: Do tĂ« ketĂ« njĂ« periudhĂ« keqkuptimi ose tensioni nĂ« punĂ«n tuaj, e cila mund tĂ« jetĂ« njĂ« arsye pĂ«r tĂ« biseduar me njĂ« menaxher, klient ose koleg. Financat: Do tĂ« ketĂ« njĂ« periudhĂ« keqkuptimi ose tensioni nĂ« punĂ«n tuaj, e cila mund tĂ« jetĂ« njĂ« arsye pĂ«r tĂ« biseduar me njĂ« menaxher, klient ose koleg. NĂ« shtĂ«pinĂ« tuaj do tĂ« ketĂ« njĂ« mosmarrĂ«veshje parash, e cila mund tĂ« kthehet nĂ« gabime ose humbje. Dashuria: Çiftet sigurisht qĂ« do tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« pĂ«rmirĂ«sojnĂ« jetĂ«n e tyre intime por gjĂ«ja e rĂ«ndĂ«sishme duhet tĂ« jetĂ« qĂ« gjithmonĂ« t’i lini hapĂ«sirĂ« partnerit pĂ«r ta lejuar atĂ« tĂ« rigjenerohet, siç duhet tĂ« bĂ«ni ju. BeqarĂ«t vazhdimisht do tĂ« mendojnĂ« pĂ«r dikĂ« qĂ« ndoshta u ka vjedhur zemrĂ«n, por pa njĂ« pĂ«rpjekje dhe pa e ekspozuar veten do tĂ« jetĂ« e vĂ«shtirĂ« tĂ« afroheni me ta dhe mund tĂ« humbni mundĂ«si.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Puna: GjatĂ« kĂ«saj jave, shumica prej jush do tĂ« duhet tĂ« jetojĂ« nĂ« mĂ«nyrĂ« dinamike pĂ«r shkak tĂ« shpejtĂ«sisĂ« me tĂ« cilĂ«n do tĂ« zhvillohen ngjarje ose ndryshime tĂ« caktuara. Çdo gjĂ« ndjek ligjet e universit, kĂ«shtu qĂ« shmangni panikun e panevojshĂ«m, frikĂ«n ose ankthin. Financat: Kujdes me financat, do tĂ« hasni probleme serioze nĂ«se nuk i menaxhoni siç duhet. Dashuria: Çiftet do tĂ« pĂ«sojnĂ« njĂ« efekt domino nĂ« kuptimin qĂ« nĂ«se shohin probleme tĂ« tjera, ata gjithashtu do tĂ« ndikojnĂ« nĂ« jetĂ«n e tyre, ndĂ«rsa nĂ«se tĂ« tjerĂ«t gĂ«zohen ata do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« gĂ«zohen nga ana e tyre! BeqarĂ«t do tĂ« jenĂ« tĂ« kujdesshĂ«m pĂ«r tĂ« mos u dhĂ«nĂ« shumĂ« besim njerĂ«zve pĂ«rreth tyre pasi nuk do t’u besojnĂ« tĂ« tjerĂ«ve dhe padyshim qĂ« do tĂ« ketĂ« pasoja mjaft tĂ« njohura fatkeqĂ«sisht.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Puna: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e Ujorit, cilado qoftĂ« pritshmĂ«ria juaj paraprake pĂ«r kĂ«tĂ« javĂ«, ato padyshim qĂ« do tĂ« ndryshojnĂ« nga realiteti. Disa ngjarje do t’ju detyrojnĂ« tĂ« merrni vendime tĂ« rĂ«ndĂ«sishme ose tĂ« keni biseda tĂ« rĂ«ndĂ«sishme. Financat: Ndryshe nga java e kaluar, kĂ«tĂ« javĂ« financat do tĂ« pĂ«rmirĂ«sohen. Burimi i fundit qĂ« keni krijuar do tĂ« pĂ«rmirĂ«sojĂ« edhe mĂ« tej gjendjen tuaj. Dashuria: Çiftet mund tĂ« dĂ«shirojnĂ« dhe shumĂ« mĂ« tepĂ«r sesa mund tĂ« pĂ«rballonin nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« dhe kjo Ă«shtĂ« arsyeja kryesore pse do tĂ« ketĂ« pĂ«rleshje tĂ« vogla qĂ« do tĂ« pĂ«rcaktojnĂ« edhe fundjavĂ«n.BeqarĂ«t mund tĂ« mendojnĂ« pĂ«r diçka tĂ« re dhe emocionuese pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« dhe sigurisht do tĂ« kenĂ« sukses kĂ«tĂ« javĂ« kur dikush i intriguar do tĂ« shoqĂ«rojĂ« çdo lloj dhe lloj aventure.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Puna: GjatĂ« javĂ«s, shumĂ« do tĂ« kenĂ« mundĂ«sinĂ« tĂ« festojnĂ« suksesin ose festĂ«n personale tĂ« njĂ« miku ose tĂ« afĂ«rmi. Financat: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e Peshqve, keni njĂ« javĂ« pĂ«rpara, nĂ« tĂ« cilĂ«n çështjet e parave tuaja do tĂ« kĂ«rkojnĂ« mĂ« shumĂ« vĂ«mendje: shpenzime, pagesa, blerje, detyrime, etj.Jini shumĂ« tĂ« kujdesshĂ«m me shpenzimet tuaja, me ruajtjen e kartat bankare dhe portofolin tuaj personal nĂ« njĂ« vend publik.Shmangni investimin e parave nĂ« investime tĂ« rrezikshme ose nĂ« mĂ«nyra tĂ« ndryshme pĂ«r t’u pasuruar shpejt. Dashuria: Çiftet me siguri do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« vendosin sĂ« bashku rregulla qĂ« duhen respektuar nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n mĂ«nyrĂ« pa qenĂ« tepĂ«r kufizues ose kufizues i lirisĂ«. BeqarĂ«t, nga ana tjetĂ«r, mund tĂ« rezultojnĂ« shumĂ« mĂ« tĂ« ndjeshĂ«m se zakonisht dhe mund tĂ« pĂ«rjetojnĂ« ndjesi mjaft sfiduese me dikĂ« aspak tĂ« dukshme!
 

Hera

Banned

Horoskopi Javor​

19 Tetor - 25 Tetor 2020​

Dashi​


21 Mars - 19 Prill​

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni mundĂ«sinĂ« tĂ« jeni nĂ« gjendje tĂ« krahasoni veten me njĂ« person i cili nĂ« ditĂ«t e ardhshme mund tĂ« jetĂ« thelbĂ«sor pĂ«r mbylljen e njĂ« marrĂ«veshjeje, prandaj pĂ«rpiquni ta mbani atĂ« mirĂ« dhe mos e teproni me pĂ«rballje tĂ« hapura! BĂ«ni mĂ« tĂ« mirĂ«n tuaj pĂ«r tĂ« gjetur taktika me tĂ« cilat mund tĂ« korrigjoni fjalime tĂ« caktuara, nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« mos krijoni zhgĂ«njim edhe para se tĂ« adresoni çështjet mĂ« tĂ« spikatura! Dashuria: Çiftet nuk duhet tĂ« jenĂ« shumĂ« afĂ«r pĂ«r tĂ« treguar dashurinĂ« e tyre .Edhe nĂ«se diskutoni pak, nuk ka asgjĂ« tĂ« keqe nĂ« kĂ«tĂ« mes. BeqarĂ«t nuk do tĂ« shtojnĂ« asgjĂ« nĂ« jetĂ«n e tyre nĂ«se vazhdojnĂ« tĂ« shmangin situata tĂ« caktuara, tĂ« cilat nuk kĂ«rkojnĂ« njĂ« pĂ«rfshirje minimale emocionale. PĂ«r momentin mund tĂ« presim edhe pak. ParatĂ«: GjatĂ« javĂ«s mund tĂ« shijoni para, njĂ« dokument financiar ose tĂ« merrni njĂ« material tjetĂ«r pĂ«rfitim financiar. Ndiqni me kujdes informacionin qĂ« merrni nga njĂ« person i lindur nĂ«n shenjĂ«n e BinjakĂ«ve, Peshores ose Ujorit, sepse kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jetĂ« nĂ« dobi tĂ« madhe pĂ«r ju.

Demi​


20 Prill - 20 Maj​

Puna: Gjithçka kĂ«tĂ« javĂ« mund tĂ« duket e re pĂ«r ju! Do tĂ« ketĂ« edhe disa lajme reale, por pĂ«rndryshe gjithçka do tĂ« jetĂ« e njĂ«jtĂ«! Jeni ju qĂ« keni filluar tĂ« mendoni pĂ«r punĂ«n tuaj me njĂ« kĂ«ndvĂ«shtrim tjetĂ«r dhe kjo mund tĂ« ketĂ« njĂ« kuptim tĂ« dyfishtĂ«! Java e ardhshme do tĂ« jetĂ« pozitive sepse do tĂ« gjeni stimuj tĂ« rinj dhe projekte tĂ« reja pĂ«r tĂ« realizuar, por edhe negativ, sepse mund t’ju duhet tĂ« hiqni kohĂ« nga njerĂ«zit qĂ« doni dhe qĂ« mbĂ«shteten nĂ« praninĂ« tuaj! Dashuria: Çiftet do tĂ« duhet tĂ« jenĂ« shumĂ« mĂ« tĂ« sinqertĂ« dhe tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« mos e vendosin veten nĂ« njĂ« gjendje qĂ« tĂ« duhet tĂ« japin shumĂ« shpjegime . Mbi tĂ« gjitha, ka njĂ« nevojĂ« nĂ« pĂ«rgjithĂ«si pĂ«r njĂ« bashkĂ«punim mĂ« tĂ« madh.BeqarĂ«t nuk mund tĂ« vendosen gjithmonĂ« nĂ« vijĂ«n e frontit personalisht, veçanĂ«risht nĂ«se nuk ka aludimin mĂ« tĂ« vogĂ«l tĂ« njĂ« interesi mĂ« tĂ«rheqĂ«s nĂ« anĂ«n tjetĂ«r . ParatĂ«: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e Demit, kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni zhvillimin e marrĂ«dhĂ«nieve financiare me njerĂ«z qĂ« ka shumĂ« tĂ« ngjarĂ« tĂ« keni filluar disa kohĂ« mĂ« parĂ«. Kjo mund tĂ« ketĂ« lidhje me paratĂ« qĂ« keni huazuar ose marrĂ«, njĂ« investim, etj.

BinjakĂ«t​


21 Maj - 20 Qershor​

Puna: NĂ« fillim tĂ« javĂ«s mund tĂ« keni pyetje tĂ« shumta pĂ«r tĂ« zgjidhur dhe bĂ«rĂ«, dhe kjo mund t’ju detyrojĂ« tĂ« shtyni projekte tĂ« tjera pĂ«r njĂ« datĂ« tĂ« mĂ«vonshme. Gjithçka ju duket e mundur tani qĂ« nuk e keni filluar akoma! Dashuria: Çiftet sigurisht qĂ« nuk do tĂ« marrin vendime thelbĂ«sore gjatĂ« kĂ«saj kohe, por ata pĂ«rsĂ«ri mund tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« trondisin jetĂ«n e tyre tĂ« pĂ«rditshme. Do tĂ« ishte mirĂ« tĂ« kĂ«naqni ndonjĂ« dĂ«shirĂ« tĂ« partnerit.BeqarĂ«t do kenĂ« njohje tĂ« reja pĂ«r t’u thelluar, por nuk ka shumĂ« kohĂ« nĂ« dispozicion. Ka mĂ«nyra tĂ« tjera pĂ«r tĂ« folur me njĂ«ri-tjetrin, tĂ« tilla si thirrja nĂ« telefon. ParatĂ«: GjatĂ« javĂ«s do tĂ« keni biseda me tĂ« afĂ«rmit ose do tĂ« angazhoheni nĂ« veprime specifike tĂ« natyrĂ«s financiare me ta.ËshtĂ« e mundur tĂ« merrni para ose tĂ« rregulloni njĂ« dokument financiar me njĂ« person nga rrethi juaj i tĂ« afĂ«rmve.

Gaforrja​


21 Qershor - 22 Korrik​

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« jeni shumĂ« i zĂ«nĂ« me punĂ«n tuaj dhe kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« burim krenarie e madhe pĂ«r ju , por kini kujdes nga konkurrenca qĂ« po infiltron mjedisin tuaj! Dashuria: Çiftet duhet tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« lĂ«nĂ« mĂ«njanĂ« disa ndjenja tĂ« rrepta personale pĂ«r t’iu pĂ«rkushtuar historive tĂ« tyre sentimentale nĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« mĂ« tĂ« relaksuar. Mbi tĂ« gjitha, ata pĂ«rreth jush meritojnĂ« diçka mĂ« shumĂ«.BeqarĂ«t mund tĂ« rrisin ndjenjĂ«n e tyre tĂ« pamjaftueshmĂ«risĂ«, ose t’i bĂ«jnĂ« njerĂ«zit qĂ« janĂ« afĂ«r tyre, tani, tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje t’i kuptojnĂ« plotĂ«sisht, pa pasur nevojĂ« tĂ« pĂ«rdorin grindje. ParatĂ«: PunĂ«t tuaja financiare me pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« institucioneve tĂ« ndryshme, organizatave, bankave, etj do tĂ« kenĂ« njĂ« zhvillim tĂ« favorshĂ«m.

Luani​


23 Korrik - 22 Gusht​

Puna: Ndoshta kĂ«tĂ« javĂ« nuk do tĂ« jeni nĂ« gjendje tĂ« prodhoni aq sa dĂ«shironi, pikĂ«risht sepse do tĂ« jetĂ« dikush qĂ« do t’ju bllokojĂ« rrugĂ«n , si ardhja e njĂ« tĂ« afĂ«rmi ose ndonjĂ« miku tĂ« largĂ«t. Dashuria: Çiftet do tĂ« duhet tĂ« pĂ«rballen me pak padurim nĂ« fillim, por mĂ« pas ata do tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« takojnĂ« njĂ«ri-tjetrin, kĂ«shtu qĂ« gjithçka Ă«shtĂ« mjaft e favorshme. Bilanci juaj do tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet dhe nuk do tĂ« keni mĂ« frikĂ« nga asgjĂ«. BeqarĂ«t mund tĂ« marrin vendime tĂ« ndryshme, varĂ«sisht nga fakti nĂ«se janĂ« me humor tĂ« mirĂ« apo jo. NĂ« rastin e parĂ«, do tĂ« ketĂ« lajme tĂ« shkĂ«lqyera, nĂ« rastin e dytĂ«, mundĂ«sitĂ« do tĂ« humbasin. ParatĂ«: GjatĂ« kĂ«tyre shtatĂ« ditĂ«ve, shumĂ« do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje tĂ« shijojnĂ« para ose njĂ« dokument financiar qĂ« do tĂ« vijĂ« pĂ«rmes dikujt nga rrethi juaj i tĂ« afĂ«rmve.

VirgjĂ«resha​


23 Gusht - 22 Shtator​

Puna: Dikush kĂ«tĂ« javĂ« mund t’ju akuzojĂ« se jeni shumĂ« tĂ« lidhur me faktorin ekonomik, por ju e dini shumĂ« mirĂ« qĂ« mĂ«nyrat tuaja janĂ« vetĂ«m pasojĂ« e njĂ« periudhe jo tĂ« kĂ«naqshme, nga e cila duhet tĂ« rikuperoheni! Dashuria: Çiftet do tĂ« duhet tĂ« jenĂ« tĂ« durueshĂ«m, pasi jo tĂ« gjithĂ« njerĂ«zit reagojnĂ« nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n mĂ«nyrĂ« ndaj situatave mĂ« tĂ« ndryshme. KĂ«to ditĂ« do tĂ« jenĂ« tĂ« dobishme pĂ«r t’u njohur mĂ« mirĂ«!BeqarĂ«t janĂ« nĂ« gjendje tĂ« bĂ«hen tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r kufizimet e tyre. SidoqoftĂ«, nuk thuhet se ata nuk mund tĂ« kenĂ« shanse me seksin tjetĂ«r, pĂ«rkundrazi, ndjeshmĂ«ria e tyre do t’i sjellĂ« ata shumĂ« afĂ«r njerĂ«zve tĂ« duhur! ParatĂ«: Kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« kohĂ« e mirĂ« pĂ«r tĂ« shlyer pagesa tĂ« ndryshme, pĂ«r tĂ« marrĂ« para dhe nĂ« pĂ«rgjithĂ«si pĂ«r tĂ« punuar me dokumente financiare. NjĂ« ngjarje e rĂ«ndĂ«sishme familjare mund tĂ« jetĂ« shkak pĂ«r shpenzimin e parave, gjĂ« qĂ« nuk do t’ju shkaktojĂ« ndonjĂ« vĂ«shtirĂ«si.

Peshorja​


23 Shtator - 22 Tetor​

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« sillni nĂ« shtĂ«pi njĂ« rezultat tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m, i cili do tĂ« jetĂ« gjithashtu njĂ« kĂ«naqĂ«si e madhe pĂ«r ju dhe pĂ«r njerĂ«zit qĂ« punojnĂ« pĂ«r ju ose me ju. Ju do tĂ« jeni tĂ« vetmit qĂ« do tĂ« arrini kĂ«tĂ« moment historik nĂ« njĂ« kohĂ« kaq tĂ« shkurtĂ«r! Dashuria: Çiftet do tĂ« jetojnĂ« momente shumĂ« tĂ« lumtura pranĂ« njĂ«ri-tjetrit, por ata gjithashtu mund tĂ« merren me distancĂ«n dhe xhelozinĂ«, kĂ«shtu qĂ«: bĂ«ni kujdes tĂ« mos e teproni!BeqarĂ«t ka shumĂ« tĂ« ngjarĂ« tĂ« angazhohen mĂ« vonĂ« kĂ«tĂ« javĂ«, pasi ata e dinĂ« se po humbin shumĂ« kohĂ« nĂ« projekte qĂ« mund tĂ« shtyhen, ndĂ«rsa dashuria jo! ParatĂ«: Mos e neglizhoni ndihmĂ«n e njerĂ«zve qĂ« ju ofrojnĂ«, veçanĂ«risht nĂ«se ata kanĂ« lindur nĂ«n shenjĂ«n e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Burrat do tĂ« pĂ«rqendrohen nĂ« stabilizimin e financave tĂ« tyre personale ose familjare. MundĂ«sia pĂ«r tĂ« kĂ«rkuar njĂ« punĂ« tĂ« re ose shtesĂ« Ă«shtĂ« shumĂ« e lartĂ«.

Akrepi​


23 Tetor - 21 NĂ«ntor​

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« duhet tĂ« shprehni mendimet tuaja, pĂ«rndryshe dikush mund tĂ« marrĂ« vendime qĂ« janĂ« nĂ« kundĂ«rshtim me mĂ«nyrĂ«n tuaj tĂ« tĂ« menduarit dhe mbi tĂ« gjitha nĂ« kundĂ«rshtim me projektet qĂ« keni kryer deri mĂ« tani. Dashuria: Çiftet duhet tĂ« jenĂ« mĂ« afĂ«r dhe tĂ« rizbulojnĂ« se çfarĂ« do tĂ« thotĂ« tĂ« mbĂ«shtesni dhe ndihmoni njĂ«ri-tjetrin. TĂ« gjithĂ« duhet tĂ« kujdesen pĂ«r veten e tyre nĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« mĂ« tĂ« butĂ« dhe tĂ« kujdesshme se tjetra! BeqarĂ«t duhet tĂ« pĂ«rshpejtojnĂ« disa takime, pasi jo çdo person me tĂ« cilin flirtojnĂ« do tĂ« dalĂ« pĂ«r atĂ« qĂ« shpresonin! ParatĂ«: NĂ«se do tĂ« udhĂ«toni kĂ«tĂ« javĂ«, para sĂ« gjithash, kini kujdes me paratĂ« ose dokumentet bankare qĂ« mbani me vete. NĂ«se prisni tĂ« merrni para nga njĂ« vendbanim tjetĂ«r, atĂ«herĂ« probabiliteti qĂ« kjo tĂ« ndodhĂ« kĂ«tĂ« javĂ« nuk Ă«shtĂ« i lartĂ« ose do tĂ« ketĂ« pengesa, vonesa.

Shigjetari​


22 NĂ«ntor - 21 Dhjetor​

Puna: DitĂ«t e para tĂ« javĂ«s mund tĂ« harrohen, por pĂ«r gjithçka tjetĂ«r, ju do tĂ« jeni luftĂ«tarĂ« tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m dhe do t’i vĂ«rtetoni tĂ« gjithĂ«ve se forca juaj vlen shumĂ« mĂ« tepĂ«r se tĂ« tjerĂ«t! Dashuria: Çiftet kanĂ« ende shumĂ« pĂ«r tĂ« diskutuar nĂ« lidhje me disa inate nĂ« lidhje me situatat e kaluara qĂ« vĂ«shtirĂ« se mund tĂ« fshihen. BeqarĂ«t patjetĂ«r nuk duhet ta humbin kohĂ«n duke ndjekur njerĂ«z qĂ« nuk e kanĂ« idenĂ« se çfarĂ« ndjenje Ă«shtĂ«. Mos e humbni kohĂ«n e çmuar! ParatĂ«: NĂ«se keni lindur nĂ«n shenjĂ«n e Shigjetarit, kĂ«tĂ« javĂ« do tĂ« keni biseda ose angazhime financiare qĂ« lidhen kryesisht me gratĂ«. Veprimet tuaja nĂ« lidhje me to mund tĂ« shkaktojnĂ« nevojĂ«n pĂ«r tĂ« menduar ose pĂ«r tĂ« marrĂ« njĂ« vendim.

Bricjapi​


22 Dhjetor - 19 Janar​

Puna: Para se tĂ« mund tĂ« relaksoheni plotĂ«sisht pĂ«r pushimet, do tĂ« ketĂ« vendime qĂ« duhen marrĂ« shpejt, pa askĂ«nd qĂ« tĂ« vendosĂ« çfarĂ« tĂ« bĂ«ni! TĂ« gjitha pĂ«rgjegjĂ«sitĂ« qĂ« keni marrĂ« janĂ« vetĂ«m tuajat, nĂ« tĂ« gjitha rastet! Dashuria: Çiftet do tĂ« pĂ«rjetojnĂ« nĂ« heshtje disa tronditje, tĂ« cilat do tĂ« shkaktohen nga pak besim te tjetri. Ata tĂ« dy do ta kuptojnĂ« shpejt se mĂ«nyra pĂ«r tĂ« shkuar Ă«shtĂ« krejt e ndryshme. BeqarĂ«t mĂ« nĂ« fund mund tĂ« deklarohen para personit qĂ« i intrigon mĂ« shumĂ« kĂ«to ditĂ«, pasi ka shumĂ« mundĂ«si qĂ« ata t’i nĂ«nshtrohen sharmit tĂ« tyre! ParatĂ«: NĂ«se do tĂ« merreni me çështje serioze financiare, mbani nĂ«n vĂ«zhgim veprimet tuaja kĂ«tĂ« javĂ« dhe mos bĂ«ni njĂ« gabim ose pĂ«rpjekje pĂ«r manipulim dhe mashtrim.

Ujori​


20 Janar - 18 Shkurt​

Puna: Nuk do tĂ« kishte kohĂ« mĂ« tĂ« mirĂ« se kjo pĂ«r tĂ« provuar besimin e tĂ« tjerĂ«ve, pasi tĂ« gjithĂ« po mbĂ«shteten tek ju dhe, nĂ«se bien nĂ« telashe, tĂ« gjithĂ« do tĂ« vraponin tek ju pĂ«r ndihmĂ«! Dashuria: Çiftet do tĂ« kenĂ« njĂ« periudhĂ« harmonie tĂ« madhe, nĂ« tĂ« cilĂ«n nuk do ta kenĂ« problem tĂ« deklarojnĂ« ndjenjat e tyre dhe tĂ« ekspozojnĂ« frikĂ«n e tyre, pĂ«r t’i kapĂ«rcyer ato sĂ« bashku. BeqarĂ«t kanĂ« njĂ« sharm tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m nĂ« krah qĂ« do t’i bĂ«jĂ« ata tĂ« vlerĂ«sojnĂ« edhe mĂ« shumĂ« personin e tyre. Korrupsioni do tĂ« jetĂ« mjaft interesant! ParatĂ«: Java do tĂ« kĂ«naqĂ« shumĂ« prej jush me lajme qĂ« kanĂ« lidhje me financat ose paratĂ«.

Peshqit​


19 Shkurt - 20 Mars​

Puna: KĂ«tĂ« javĂ« pĂ«rpiquni tĂ« shmangni grindjet me eprorĂ«t tuaj, veçanĂ«risht nĂ«se duhet tĂ« bĂ«ni ende pushime, pasi ata mund ta mendojnĂ« menjĂ«herĂ« dhe tĂ« mos ju bĂ«jnĂ« njĂ« ditĂ« tĂ« bukur! Dashuria: Çiftet rrallĂ« marrin guximin t’i tregojnĂ« njĂ«ri-tjetrit se çfarĂ« mendojnĂ« vĂ«rtet pĂ«r njĂ«ri-tjetrin. Kjo Ă«shtĂ« njĂ« situatĂ« qĂ« mund tĂ« çojĂ« vetĂ«m nĂ« njĂ« katastrofĂ«, nĂ« njĂ« shkatĂ«rrim, kĂ«shtu qĂ« do tĂ« jetĂ« e nevojshme pĂ«r tĂ« gjetur forcĂ«n!BeqarĂ«t do lejojnĂ« qĂ« dikush tĂ« vijĂ« nĂ« jetĂ«n e tyre, por pa pĂ«rkushtim, pa premtime. Do ta kuptoni qĂ«, kur tĂ« gjeni personin e duhur, nuk keni nevojĂ« dhe as nuk keni nevojĂ« pĂ«r shumĂ« fjalĂ«. ParatĂ«: Kjo javĂ« do tĂ« jetĂ« e mirĂ« pĂ«r punĂ«, pĂ«r zhvillimin e kontakteve tuaja profesionale ose tĂ« biznesit. Jini aktivĂ« dhe ambiciozĂ«! Planifikoni me kujdes buxhetin tuaj familjar.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
I dashka me e kenaq partnerin me nje deshire qe paska

21 Maj - 20 Qershor​

Puna: NĂ« fillim tĂ« javĂ«s mund tĂ« keni pyetje tĂ« shumta pĂ«r tĂ« zgjidhur dhe bĂ«rĂ«, dhe kjo mund t’ju detyrojĂ« tĂ« shtyni projekte tĂ« tjera pĂ«r njĂ« datĂ« tĂ« mĂ«vonshme. Gjithçka ju duket e mundur tani qĂ« nuk e keni filluar akoma! Dashuria: Çiftet sigurisht qĂ« nuk do tĂ« marrin vendime thelbĂ«sore gjatĂ« kĂ«saj kohe, por ata pĂ«rsĂ«ri mund tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« trondisin jetĂ«n e tyre tĂ« pĂ«rditshme. Do tĂ« ishte mirĂ« tĂ« kĂ«naqni ndonjĂ« dĂ«shirĂ« tĂ« partnerit.BeqarĂ«t do kenĂ« njohje tĂ« reja pĂ«r t’u thelluar, por nuk ka shumĂ« kohĂ« nĂ« dispozicion. Ka mĂ«nyra tĂ« tjera pĂ«r tĂ« folur me njĂ«ri-tjetrin, tĂ« tilla si thirrja nĂ« telefon. ParatĂ«: GjatĂ« javĂ«s do tĂ« keni biseda me tĂ« afĂ«rmit ose do tĂ« angazhoheni nĂ« veprime specifike tĂ« natyrĂ«s financiare me ta.ËshtĂ« e mundur tĂ« merrni para ose tĂ« rregulloni njĂ« dokument financiar me njĂ« person nga rrethi juaj i tĂ« afĂ«rmve.
 

Senseo

Audacity.

Ujori


20 Janar - 18 Shkurt​

Puna: Nuk do tĂ« kishte kohĂ« mĂ« tĂ« mirĂ« se kjo pĂ«r tĂ« provuar besimin e tĂ« tjerĂ«ve, pasi tĂ« gjithĂ« po mbĂ«shteten tek ju dhe, nĂ«se bien nĂ« telashe, tĂ« gjithĂ« do tĂ« vraponin tek ju pĂ«r ndihmĂ«! Dashuria: Çiftet do tĂ« kenĂ« njĂ« periudhĂ« harmonie tĂ« madhe, nĂ« tĂ« cilĂ«n nuk do ta kenĂ« problem tĂ« deklarojnĂ« ndjenjat e tyre dhe tĂ« ekspozojnĂ« frikĂ«n e tyre, pĂ«r t’i kapĂ«rcyer ato sĂ« bashku. BeqarĂ«t kanĂ« njĂ« sharm tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m nĂ« krah qĂ« do t’i bĂ«jĂ« ata tĂ« vlerĂ«sojnĂ« edhe mĂ« shumĂ« personin e tyre. Korrupsioni do tĂ« jetĂ« mjaft interesant! ParatĂ«: Java do tĂ« kĂ«naqĂ« shumĂ« prej jush me lajme qĂ« kanĂ« lidhje me financat ose paratĂ«.
O po xix fare đŸ€Ł
 

Mogli

🙄welcome home
Këtu janë 21 nga tiparet dhe karakteristikat më të zakonshme të shenjës së Ujorit!

Ujori mendon vetë dhe i pëlqen të mbajë një mendje të hapur për gjërat.

2. Ujori ka momente zemërimi që mund të habisë njerëzit
Ujorët nuk janë gënjeshtarë shumë të mirë.

4. Ujori jeton dhe merr frymë në botën e muzikës.

5. Ata kanë një zakon të keq, i mendojnë gjërat më shumë se sa duhet.
6. Ujori qëndron larg egos së fryrë dhe personaliteteve mbizotëruese.

7. Ujori mund të jetë sarkastik pabesisht.
8. Ujorët janë të kujdesshëm se me kë miqësohen dhe lejojnë në botën e tyre.

9. Ujorët mund të jenë mjaft emocionalë por jo gjithmonë ua tregojnë këtë të tjerëve.

10. Ujori është tepër i pavarur dhe shpesh preferon të mbështetet tek vetja.

11. Ujori shpesh keqkuptohet.

12. Ujori përqafon ndryshimin dhe mund të jetë mjaft i paparashikueshëm.
13. Ujorët kanë një anë rebele kur i thonë se çfarë të bëjë ose si të mendojë.
14. Ujorët mësojnë nga gabimet e tyre të së kaluarës dhe nuk bëjnë të njëjtin gabim dy herë.

15. Ujori pëlqen të bëjë gjërat në mënyrën e tij .

16. Ujori është një dëgjues i shkëlqyeshëm dhe gjithashtu jep disa këshilla shumë të mira.

17. Ujori është një nxënës i shpejtë dhe thith njohuritë.
18. Ujori kĂ«rkon mĂ« tĂ« mirĂ«n tek njerĂ«zit dhe ata janĂ« tĂ« gatshĂ«m t’i japin dikujt njĂ« shans tĂ« dytĂ«.
19. UjorĂ«t kanĂ« mendime tĂ« forta dhe nuk kanĂ« frikĂ« t’i shprehin ato.

20. Ujori ndonjëherë është i çuditshëm.
21. Ujori ëndërron shumë.
 
Top