Horoskopi Mujor.

Jetmira

Antarë i Respektuar
BRICJAPI.
Ky është muaj shumë i fuqishëm për ju. Sigurisht që kjo ndodh sepse jemi në muajin e Demit, një shenjë toke si ju, por kam vendosur që këtë muaj të mos ndalem tek poziconimet planetare gjatë shpjegimit të situatës së këtij muaji, por tek efektet. Aftësia juaj për të tërhequr atë që doni në jetën tuaj, është e theksuar këtë muaj. Pra, nëse i keni vënë qëllim vetes që të fitoni një gjë të caktuar, do e fitoni. Nëse keni vendosur që të qeshni më shumë dhe të tërhiqni pozitivitet në jetën tuaj, do e tërhiqni dhe do e shijoni. ثshtë ndjesi shumë e fuqishme kjo që të jesh i ndërgjegjshëm mbi pushtetin që ke në jetën tënde, mbi ndikimin transformues që kanë mendimet në kokën tuaj mbi jetën tuaj. përpiquni që ta ruani fokusin dhe të tërhiqni gjërat e mira dhe pozitive që doni të keni pranë. Mendoni për gjërat e mira që mund t’ju ndodhin dhe jo për gjërat që do donit të kishit por që nuk i keni.

Ata prej jush që janë në ujëra të trazuar në dashuri, janë beqarë ose duke dalë me dikë, kanë pritur shumë por po prisni sepse keni një arsye, ka një qëllim shpirtëror për ju. Qëllimi është që ju të zhvilloheni, të bëheni më të mirë (jo se ka diçka që nuk shkon tek ju, por jemi qenie në ndryshim dhe kemi momente ku fokusi është tek rritja). Nuk keni pse të ndjeheni si të bllokuar por ta përqafoni këtë moment si një mundësi për tu zhvilluar. Ndoshta personi që ju intereson është shumë ëndërrimtar, mund të jetë një njeri që ka shenja uji në hartën e vet, pra Gaforre, Akrep ose Peshqit. Mundet që ky person të jetë dke ju menduar por të mos ju shkruajë, ta lejë, shumë pasive jetën tuaj dashurore për momentin, të paktën në pamje të parë. Ndoshta jeni që të dy të mahnitur prej njëri-tjetrit në njëfarë mënyre, por vetëm mendoni dhe nuk veproni, kështu që mbeteni të varur prej mendimeve tuaja. Ndoshta duhet të mendoheni në mënyrë që të kuptoni se çfarë duhet të prisni prej këtij personi, se çfarë lidhjeje doni. Ndoshta universi po ju jep që të dyve kohën për të ndryshuar mendimin që keni për lidhjet, të ndryshoni mënyrën se si prisni të ndikoheni nga një marrëdhënie… mendojeni njëherë.

Në javën e parë të muajit mund të dalloni se sa mirë që po ia dilni në karrierën tuaj. Do ndjeheni shumë të kënaqur me veten, do ia dilni më mirë financiarisht dhe do ndjeheni shumë të suksesshëm. Gjërat do i bëni në ritmin tuaj të ngadaltë por të planifikuar. Gjatë kësaj jave do ju duhet që të gjeni një lloj ekuilibri mes kohës që ju kërkon puna dhe kohës që ju kërkon familja.

Në javën e dytë do keni edhe më shumë mundësi për të shfrytëzuar paratë që keni, por edhe pse do keni shpenzime apo mund të bëni transferta parash për të mbështetur dikë ose për të paguar dikë, prap gjendja financiare do ruhet e ekuilibruar.

Në javën e tretë të muajit nuk do ketë shumë aksion, nuk do veproni në mënyrë aktive por do planifikoni. Kjo është java që duhet shfrytëzuar për të planifikuar dhe për të shkruar at objektivat që keni, dëshirat gjithashtu, që ligjin e tërheqjes ta shfrytëzoni maksimalisht. Do vrisni mendjen mbi hapin tjetër që doni të hidhni dhe mbi mënyrën se si duhet ta hidhni këtë hap.

Në javën e katërt të muajit, ditët do jenë shumë aktive ashtu si në javën e parë të muajit, por thjesht do keni disa ballafaqime me njerëzit. Ndoshta do ju duhet që të ngirni zërin në lidhjen tuaj, në punë, në familje… të shoprehni mendimin tuaj për të mbrojtur veten. përpiquni që ta kaloni këtë sfidë duke respektuar kufinjtë që i vendosni njerëzve. Mund të jetë pak javë e bezdisshme, mund të merreni me një klient të lodhshëm për shembull, por do ia dilni më së miri sepse ndjenja e kontrollit në jetën tuaj është shumë e lartë këtë muaj, dhe motivimi është shumë prezent gjithashtu. Qiell të mbarë.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
UJORI.
Në këtë muaj nuk jeni në më të mirën tuaj në fakt, sepse jeni ose ndjeheni më të “zakonshëm” seç doni që të jeni dhe jeni më të prirur për tu marrë me gjëra që ju largojnë prej gjërave që në fakt e karakterizojnë shpirtin tuaj. Gjërat që po ju largojnë prej personit që jeni në të vërtetë, janë varësitë, obsesionet me njerëz apo me informacione të caktuara, frikërat, pasiguritë… nuk ka asgjë të keqe sepse të gjithë jemi njerëz dhe kemi momente më “të larta” apo më të mira se të tjerët, por thjesht mos e zgjasni këtë moment. Nëse po ushqeheni tepër, po pini më shumë seç mundeni, po dini me më shumë njerëz seç ju shërbejnë apo seç duhet, hidhni një hap mbrapa dhe merrni kontrollin e vetes.

Ujori do tregohet shumë kurajoz në dashur këtë muaj. Sigurisht që kur flas për dashurinë, ashtu siç e kam shkruar në pjesën e parë të parashikimit, nuk e kam fjalën për që të gjithë, por për ata prej jush që janë në kërkim ose në ujëra të trazuar me personin që kanë pranë. Jeni shumë në kontroll të vetes ndërkohë që ngacmoheni nga situata të ndryshme, situata që ju vbëjnë në lëvizje. Tani jeni në një moment ku korrni atë që keni mbjellur dhe në dashuri, ndjenja e dashurisë është pjesa e fillimit dhe pastaj është më shumë çeshtje durimi. Durimi që keni treguar do ju shpërblehet. Mos e ngusni një gjë sepse do bëhet. ثshtë si të kesh mbjellë një pemë dhe të presësh që të rritet, dhe nuk mund ta shtysh këtë gjë që të ndodhë më shpejt seç duhet të ndodhë. Mund të jeni duke u marrë ose në jetën tuaj do vijë një njeri i shenjës së Luanit, Dashit, ose një Dem, dhe këto shenja mund të mos i ketë vetëm si shenja Dielli por edhe si shenjë Hëne, ashendente ose Afërdite, meqë po flasim për dashurinë. Mund të komunikoni shumë me këtë person, të shkëmbeni selfie, t’i tregoni se sa jeni përmirësuar apo se sa keni arritur, e kështu me rradhë. Do kaloni kohë bashkë por ndoshta jo shumë shpesh, megjithatë do tregoheni të vëmendshëm ndaj këtij personi dhe ai ndaj ju, edhe pse mund të jeni shumë të ngarkuar ndërkohë. Nuk keni pse të mundoheni shumë për të rritur apo pjekur këtë lidhje, vetëm prisni.

Java e parë e muajit fillon shumë mirë, me një energji shumë të mirë. të gjithë kemi energji femërore dhe mashkullore brenda vetes, dhe java e parë është energji femërore. Do jeni më krijues dhe më intuitivë. Do ndjeheni të frymëzuar për të filluar një gjë të re, për të shfrytëzuar një ide origjinale që keni. Java e parë do rrjedhë në mënyrë shumë të bukur. Mund të mësoni se dikush është shtatzanë, mund të ngeleni ju ose partnerja juaj shtatzanë, ose të merreni me fëmijët e një të afërmi ose të një miku apo mikeshe.

Java e dytë është java kur daloheni për pak mungesë durimi dhe rraskapitje sepse do dalloni se nuk po realizohen pritshmëritë tuaja, jo ende. Thjesht do ju duhet që të prisni që gjërat të rrjedhin në mënyrën e tyre të natyrshme, që universi të sjellë atë që ka për ta sjellë në fund të fundit, në jetën tuaj.

Në javën e tretë do rrethoheni me më shumë njerëz, do bashkëpunoni me shumë vetë dhe do kërkoni për më shumë këshilla prej të tjerëve. Nuk do doni që t’i bëni gjërat vetëm, në mënyrë të pavarur siç bëni gjithmonë por do dalloni një lloj nevojë për të shfrytëzuar ndihmën e të tjerëve. Ndoshta ata prej jush që kanë një ves, do kërkojnë për këshilla se si ta lejnë pas.

Në javën e katërt të muajit do ndjeni nevojën për vlerësim prej të tjerëve, vlerësim mbi punën dhe përpjekt tuaja, por nuk do e shikoni këtë gjë. Në fakt mjafton të bëni edhe një përpjekje të fundit, dhe do e fitoni atë që doni. ثshtë moment si ajo fotoja e atij personit që po ta provojë edhe njëherë të gërmojë, do e gjejë thesarin që kërkon. Kështu që, sigurisht që duhet ta shtyni veten për të bërë edhe një përpjekje të fundit, për të bërë 1001 përpjekje, edhe pse 1000 janë gjithashtu shumë por më shumë rëndësi ka që të përpiqeni mjaftueshëm. Edhe nëj sfidë të fundit, edhe më në fund do arrini në suksesin dhe fitoren e ëndërruar. Në përgjithësi është muaj shumë interesant ky Maj për ju dhe shpresoj që t’ju shijojë. Qiell të mbarë.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Peshqit.
Këtë muaj Peshqit ndjehen shumë të ekuilibruar, të aftë për ta shprehur veten pa dramë, pa trazira. Ndjeheni shumë të qetë dhe të ekuilibruar me emocionalitetin tuaj. Shëndeti është i favorizuar ashtu si dhe harmonia mendore, një mungesë stresi dhe një mundësi për të jetuar momente shumë të bukura, shumë festive.

Kur përfshij dashurinë në parashikimin mujor, e shikoj duke patur parasysh ato çifte që nuk janë tamam të konsoliduar, çifte që nuk i janë përkushtuar ende vërtetë lidhjes së tyre dhe ndoshta janë ende duke analizuar mundësinë që kanë për të patur një pozicion të qëndrueshëm në jetën e personit që i intereson. Dashuria është pak sfiduese për shenjën e Peshqëve, megjithëse duket shumë magjike, duket si Aladini dhe Jasmin që fluturonin mbi tapet nëpër qytet natën. Ka mundësi që të keni të bëni me një njeri që ka shenja toke në hartën e vet (Bricjap, Virgjëreshë, Dem) dhe ka mundësi që të keni një varësi ndaj tij ose ai/ajo ndaj jush, dhe kjo mund t’ju shtrydhë apo lodhë shumë. Ndoshta tani këtë muaj Peshqit do dallojnë se sa e lodhshme është të qënurit i fiksuar me dikë, më shumë se sa i dashuruar. Personi mund të ketë edhe shenjën e Luanit në hartën e vet, ose një tjetër shenjë zjarri, pra Dash ose Shigjetar. Ndoshta keni kaluar një moment që ju ka bërë shumë konfuzë, për shembull keni kaluar një natë shumë të mirë me dikë, dhe papritmas ndjeheni të zënë në kurth nga pasioni dhe kënaqësia që ndjeni kur jeni pranë tij. Megjithatë duhet të përpiqeni që ta mbroni veten orej energjisë obsesive e cila ju ç’ekuilibron. Nëse i jepni energjinë tuaj dikujt dhe ndjeheni të shteruar, dhe ai apo ajo nuk tregon më interes për ju por ju doni që të vazhdoni t’ia jepni, mos bini në kurthin e obsesionit por ktheni kokën pas. Ndoshta që të dy ju jeni shumë të varur prej njëri-tjetrit, dhe e keni ë vështirë që t’i rezistoni njëri-tjetrit, por kjo nuk është gjë e mirë kur bëhet varësi, kur ndjeheni të konsumuar dhe doni ta takoni prap për tu konsumuar prap, dhe jo për tu relaksuar dhe fituar më shumë energji. Ne (të gjithë njerëzit) duhet ta lartësojmë njëri-tjetrin, jo ta shterojmë, por kur krijojmë varësi prej faktit që konsumohemi, duhet të mësojmë të dalim jashtë prej asaj situate e cila na rrit nëse e kuptojmë siç duhet. Duhet të lidheni me shpirtin e dikujt ashtu siç dini ju, dhe të mos fokusoheni vetëm tek pasioni apo kënaqësia. Mos e teproni me elementët se është si të shpenzosh të gjithë paratë që ke brenda ditës, ndërkohë që shpenzimet duhen bërë në mënyrë të ekuilibruar duke patur parasysh kufijtë që kemi.

Java e parë e muajit është një javë gjatë të cilës e gjeni veten në kërkim të një ekuilibri, mes punës dhe jetës sociale, mes kohës që i kushtoni vetes për tu marrë me fizikun, me shëndetin, me ushqimin, dhe kohës që i kushtoni partnerit. Disa prej jush mund të kërkojnë mënyra popullore për tu marrë me një çeshtje shëndetësore, çeshtje e cila mund të jetë e juaja ose e një të afërmi. Ata prej jush që janë në një moment reflektimi dhe zbulimi shpirtëror, mund të gjeni një ekuilibër mes egos dhe njeriut që jeni në të vërtetë. Diçka do ekuilibrohet në javën e parë dhe është javë shumë e mirë.

Në javën e dytë të muajit do ketë më shumë lodhje dhe do e kuptoni këtë gjë, që po punoni fort për të mbajtur vendin ku jeni apo për të arritur aty ku doni të shkoni. Suksesi juaj është i shumë merituar por duket se duhet të bëni dhe një përpjekje tjetër, ndoshta të fundit, për ta shijuar dhe për ta bërë të dukshëm edhe për të tjerët. Rraskapitja është prezente në javën e dytë dhe ndoshta mund t’ju duket se keni pritur një kohë tepër të gjatë për të korrur të mbjellurat tuaja. Gjithsesi një lloj ndjenjë vetë-realizimi, e keni në javën e dytë. Sfida e kësaj jave do jetë thjesht lëvizja apo faza e fundit përpara se të vazhdoni përpara në një moment suksesi.

Java e tretë është javë tepër e bukur. Pas asaj përpjekjes së javës së dytë, në javën e tretë të muajit do ndjeheni shumë të lumtur dhe të suksesshëm financiarisht, të suksesshëm pas disa përpjekjeve për të përfunduar një projekt të caktuar. Shumë prej jush do shpërblehen financiarisht në javën e tretë të muajit, dhe për ata që nuk do shpërblehen në mënyrë të drejtpërdrejtë, do hedhin hapat drejt kësaj rruge suksesi. Keni vërtetë arsye për tu lumturuar.

Java e katërt e muajit është gjithashtu javë e ëmbël. ثshtë sheqer ky muaj. Do fitoni një sjellje shumë të pjekur lidhur me paratë, ose do merrni një vendim lidhur me financat tuaja i cili është hsumë i pjekur, shumë i mirë-menduar. Nuk do tregoheni impulsivë dhe kjo gjë do ju shpërblehet. E dini se çfarë duhet të bëni për të arritur aty ku doni në karrierën apo në qëllimet tuaja financiare. Për të siguruar qëndrueshmërinë financiare që doni të fitoni, do nxirrni në pah liderin që jeni dhe muajin do e përfundoni në mënyrë fantastike. Qiell të mbarë.
(Ky ishte horoskopi i muajit maj 2018 per te gjitha shenjat ).
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Horoskopi i muajit gusht 2018-të
Horoskopi-770x433.jpg

Dashi
Të lindurit nën shenjën e Dashit, këtë muaj do të keni rritje të të ardhurave tuaja ose do të merrni një shumë shtesë parash. Mund të vijë përmes punës suaj, marrëdhënieve familjare ose nga një burim tjetër. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë shumë interesante, veçanërisht nëse keni ose nëse po kërkoni partner në vendbanimin ku jetoni. Këtë muaj, ju mund të merrni një dhuratë ose ju mund të jepni një dhuratë për ta bërë marrëdhënien tuaj më emocionale. Në përgjithësi, gushti do të jetë një muaj i rëndësishëm dhe produktiv për ju. Përdorni shanset dhe mundësitë për të bërë gjëra më të dobishme dhe të rëndësishme për ju. Surpriza tani do të jetë në favorin dhe interesin tuaj. Në gusht, ngjarjet në familje, në vendin e origjinës ku jetoni ose në botë, do t’ju provokojnë një reflektim më serioz mbi tema të caktuara të jetës. Tani mund të bëheni më shoqërisht ose politikisht aktiv, ose të lëvizni drejt një ndryshimi të rëndësishëm në jetën tuaj. Gushti do t’ju sjellë më shumë mundësi për të ardhura më të mira ose për zhvillimin e planeve profesionale (biznesi) që do t’ju sjellin fitim të mirë. Tani do të jeni në gjendje të zgjidhni ose të zhvilloni çështje të rëndësishme financiare në një drejtim të favorshëm. Marrëdhëniet tuaja familjare gjithashtu do të jenë të rëndësishme dhe ju do të merrni kohë për të përmbushur angazhimet ose detyrimet tuaja. Gushti do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme me rrethin tuaj të të afërmve ose në shtëpinë tuaj.

Demi
Të lindurit nën shenjën e Demit, gushti do të jetë koha e mbushur me angazhime, takime apo ngjarje të rëndësishme që lidhen me fëmijët dhe nipërit. Tani mund të habiteni ose të kënaqeni me lajmet për lindjen e një fëmije ose një shtatzënie të shumëpritur. Ky nuk do të jetë muaji juaj më i fortë, por patjetër që do të jetë koha për të pastruar gjërat ose marrëdhëniet e panevojshme në jetën tuaj. Ju nuk jeni të siguruar ndaj vjedhjes ose një përpjekje për të hequr produktin tuaj intelektual ose një projekt në dobi të dikujt tjetër. Mbani informacionin tuaj personal ose të punës të mbrojtur mirë. Në gusht, shumë do të udhëtojnë dhe në shumicën e rasteve do të jenë të parapërcaktuara. Jo të gjithë udhëtimet do të jetë për pushime. Shumë do të udhëtojnë për punë ose për arsye familjare. Tani prisni shumë informata interesante dhe të dobishme për punët tuaja personale. Komunikimi juaj me njerëz nga pjesë të ndryshme të planetit do të jetë shumë më dinamik. Ju do të diskutoni për ngjarje të rëndësishme personale ose të biznesit, takime të ardhshme ose veprime të tjera të përbashkëta. Ky do të jetë një muaj që përmes momenteve të ndryshme në të, do t’ju tregojë horizontet e zhvillimit tuaj deri në fund të këtij viti dhe ndoshta edhe më tej. Gushti do të lë pas disa kujtime të paharrueshme për përvojat personale, ngjarje të veçanta në punën tuaj ose në familjen tuaj. Ky muaj do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme në jetën e një burri mbi 35 vjeç, i cili ka të ngjarë të jetë nga rrethi i familjes suaj.

Binjakët
Të lindurit nën shenjën e Binjakëve, këtë muaj vëmendja juaj do të përfshihet në ngjarje apo takime të lidhura me një njeri mbi 35 vjeç. Tani shumë prej sukseseve tuaja do të varen nga veprimet ose vendimet e një burri në familjen ose rrethin profesional. Ky muaj do t’ju kënaqë me një rritje të vogël në të ardhurat tuaja, të cilat mund të jenë falë veprimit tuaj dhe atyre të dikujt tjetër në familjen tuaj. Gushti do të jetë një muaj unik për ju, sepse papritmas shance ose mundësi të reja do të shfaqen për të treguar aftësitë tuaja, për të kuptuar idenë ose planin tuaj dhe më shumë. Fati do të jetë brenda jush, sepse pa aktivitetin tuaj, vullnetin dhe durimin, asgjë nuk do të ndodhë. Gushti do të jetë një kohë kur veprimet tuaja do të duhet të matet mirë. Mos nxitoni apo nxisni ngjarje apo njerëz. اdo gjë ka kohën dhe vendin e vet. Shumë probleme ose gjëra të paqarta tani do të fillojnë një nga një do të mbeten në të kaluarën. Ju do të shihni më qartë se çfarë është vendosur në të ardhmen tuaj (të paktën deri në fund të këtij viti). Gushti sjell shumë ngjarje të mira, takime me shumë njerëz të këndshëm dhe përvoja të veçanta. Shumica prej jush do ta vendosin dashurinë si një prioritet për përvojat e verës. Do të varet gjithçka nga qëllimi juaj: aventura ose krijimi i një marrëdhënieje të qëndrueshme.

Gaforrja
Të lindurit nën shenjën e Gaforres, para jush është një muaj në të cilin punët tuaja financiare do të jenë përparësia juaj për shkak të ngjarjeve të ndryshme të rëndësishme. Ju tani do të jeni në gjendje të merrni një pagë më të mirë, të bëni një kontratë financiare më fitimprurëse, të gjeni një punë të paguar mirë dhe më shumë. Në gusht, angazhimet më të rënda me fëmijët ose nipërit mund të testojnë nervat tuaja dhe të krijojnë konflikte të padëshirueshme. Tani do të jetë mirë të kërkoni ndihmë ose këshillë nga të tjerët kur të nevojitet. Emocionalisht, ky do të jetë një muaj delikat për ju, pikërisht për shkak të mungesës së durimit me dëshirat, kërkesat ose pretendimet e të tjerëve. Ju tani do të jeni më të ofenduar ose më shumë gjasa të keni keqkuptime që mund të çojnë në një ftohje të marrëdhënieve tuaja. Në shumë mënyra ju tani do të jeni të prirur për të shkatërruar ura në vend të ndërtimit të atyre të reja …. Ky muaj do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një vajzë apo një grua të re. Ju nuk mund të merrni pjesë në të, ose zhvillimi i tij nuk varet nga ju. Disi, megjithatë, do të ndikojë tek ju dhe do të jetë me rëndësi të veçantë. Gushti, edhe pse është muaji i pushimeve verore, tregon suksese dhe mundësi shumë të mira profesionale për zhvillimin e biznesit tuaj (nëse keni). Tani do të keni edhe rastin të filloni një karrierë të re, një diplomë të re në arsim ose një biznes të ri. Gratë mbi 35 vjeç do të jenë mendërisht shumë më të zëna, por kjo është për shkak të rëndësisë së muajit si një kohë e fundit midis dy fazave të rëndësishme të jetës suaj.

Luani
Të lindurit nën shenjën e Luanit, këtë muaj ka gjasa që të udhëtoni për shkak të një ngjarjeje të papritur që përfshin të afërmit tuaj. Disa përfaqësues të rinj të shenjës do të largohen nga shtëpia e tyre amtare dhe do të fillojnë një jetë të re ose do të martohen për një person nga një qytet tjetër. Tani, për shumë prej jush, do të ketë angazhime që lidhen me pasurinë trashëgimore, kujdesin për të (nëse ka një fermë atje) etj. Gushti do të jetë një muaj produktiv sa i përket punës, arsimit apo karrierës suaj. Do të shfaqen mundësi të reja, ose do të angazhoheni me realizimin e një ideje të re. Profesionalisht, do të keni kontakte të mira ose do të jeni të suksesshëm në sajë të njerëzve të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Njerëzit e shenjave të ujit (Peshqit, Gaforrja ose Akrepi) gjithashtu do të kenë një ndikim të dobishëm në zhvillimin tuaj profesional ose të biznesit. Ju tani do të duhet të angazhoni një njeri që keni shtyrë deri më tani për arsye të ndryshme. Gushti përgjithësisht do të ketë një ndikim të dobishëm në qëllimet dhe planet tuaja të rëndësishme. Vëmendja më serioze do të kërkojë para, sidomos kur e shpenzoni atë në gjëra me origjinë të pasigurtë ose me risqe. Do të ketë shqetësime të papritura lidhur me paratë që do t’ju duhet të merrni ose të përpunoni nëpërmjet një dokumenti. Shëndeti juaj ose shëndeti i një të afërmi do të kërkojë edhe shpenzimin e parave. Shmangni mosmarrëveshjet me një vajzë apo një grua të re që ka marrë në të vërtetë një vendim që askush nuk mund të ndryshojë. Këtë muaj meshkujt do të duhet të shmangin marrjen e vendimeve të rëndësishme. اështjet gjyqësore ose ligjore gjithashtu nuk do të realizohen në mënyrën që ju prisni. Teksa femrat do të kenë vështirësi emocionale në dashuri që lidhen me xhelozinë, mashtrimin, mungesën e ndjenjave reale në një nga partnerët, etj.

Virgjëresha
Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës, këtë muaj do t’ju duhet të zgjidhni probleme ose detyra më serioze në lidhje me një fëmijë ose një të ri të familjes suaj. Planet tuaja për njerëz të tillë nuk do të rriten siç prisni dhe kjo do të krijojë tensione të padëshirueshme. Tani mund të prisni mysafirë në shtëpinë tuaj ose të planifikoni vizitën tuaj në shtëpinë e miqve ose të afërmve. Këto gjëra do t’i nënshtrohen vonesës ose shtyrjes për një sërë arsyesh. Në gusht, do të merrni një lajm të pakëndshëm për humbjen ose vjedhjen në shtëpinë e njerëzve që njihni. Ngjarjet e mira këtë muaj në një mënyrë apo tjetër do të lidhen me paratë. Shumë do të shijojnë paratë që do të marrin nëpërmjet një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit. Këta njerëz patjetër do të luajnë një rol pozitiv në punët tuaja financiare. Ky muaj do të sjell të ardhura ose fitime të papritura, por nuk do të kënaqin të gjithë përfaqësuesit e Virgjëreshës. Në gusht do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një grua nga familja juaj: ditëlindje, dita e emrit, martesë etj. Tani ju mund të jeni me fat ose do të merrni një dhuratë që do të vijë përmes një djali, nipi apo të riu të familjes suaj. Një ngjarja e pakëndshme në jetën e shokëve do të jetë shkaku i telefonatave dinamike ose shkëmbimi mesazheve dhe emaileve. Disa prej jush do të përjetojnë një zhgënjim të pakëndshëm nga dikush që do të përpiqet t’ju sjellë në një situatë të rrezikshme. Femrat mbi 35 vjeç do të kenë një muaj të mirë në cështjet romantike, veçanërisht nëse jeni vetëm. Meshkujt nën moshën 35 vjeç do të kenë një muaj të fortë dhe të suksesshëm (sidomos sa i përket përfitimeve materiale). Ju mund të bini diçka me një çmim të mirë, me një zbritje ose me një promovim.

Peshorja
Te lindurit nën shenjën e Peshores, një njeri që ishte anëtar i familjes suaj ose një miku juaj do të shfaqet papritmas në jetën tuaj përsëri. Në këtë muaj, kujdesuni për marrëdhënien tuaj me një grua që do të përpiqet t’ju gënjejë, t’ju mashtrojë ose t’ju manipulojë për dobi të dikujt tjetër. Në gusht do të habiteni nga dështimi i një burri ose ndarje në jetën e tij. Nëse jeni të përfshirë në një padi ose në ndonjë çështje tjetër ligjore, tregohuni të kujdesshëm në lidhje me veprimet ose premtimet e bëra nga një grua. Ngjarjet dhe përvojat e mira gjatë këtij muaji do të lidhen me jetën tuaj të dashurisë. Tani do të kuptoni se partneri juaj (nëse keni) ka ende diçka për t’ju befasuar. Nëse nuk jeni të angazhuar me një partner romantik, Gushti do të jetë një muaj i mirë për njohje të reja me njerëz nga distanca të ndryshme. Tani shumë do të duhet të kujdesen për shëndetin e një djali apo të një të riu. Në gusht, ju do t’i jepni fund problemeve të ndryshme ose marrëdhënieve të paqarta përmes kontakteve dhe bisedave të ndryshme (shumica e paplanifikuara). Natyrisht, si gjithmonë do të ketë njerëz që do të përpiqen të angazhojnë vëmendjen tuaj me problemet dhe ankesat e tyre. Në këtë muaj, mos u zemëroni me fëmijët që do të thyejnë ose dëmtojnë sende të rëndësishme për ju. Gjërat e vlefshme për ju, fshihini mirë më parë. Meshkujt mbi moshën 35 vjeç do të përjetojnë një refuzim të papritur të premtimit, ofertës ose ndonjë marrëveshje tjetër. Teksa femrat mbi 35 vjeç nuk duhet të bëjnë ndryshime të mëdha këtë muaj, sepse tani ata janë duke humbur në detaje ose duke bërë gabime për të cilat më vonë do të pendohen. Meshkujt nën moshën 35 vjeçare do të jenë shumë të shqetësuar për zbatimin e ngjarjeve specifike për të cilat do të jenë në pritje të tensionuara.

Akrepi
Të lindurit nën shenjën e Akrepit, gushti do të jetë koha për të zgjidhur problemet familjare që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në vendbanimin tuaj. Në disa raste, veprime të tilla do të kërkojnë një udhëtim. Ky muaj, mund të lindë nevoja për një udhëtim të papritur në lidhje me një të afërm. Gushti tregon ndarjet e dëshirueshme ose të papritura me njerëzit në rrethin tuaj të miqve. Në shumicën e rasteve ata do të lindin nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Këtë muaj, tregohuni të kujdesshëm në gjithçka rreth parave. Mos jini entuziastë për ndonjë propozim që premton t’ju sjellë të ardhura ose fitime më të larta. Ekziston një problem ose një situatë tjetër e pakëndshme që lidhet me një dokument ose një kontratë financiare. Tani një mosmarrëveshje me një vajzë ose një grua të re do të kthehet në një konflikt, derisa një nga dy palët të vendosë të tërhiqet. Ju do të keni marrëdhënie të komplikuara me gratë e lindura nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ngjarjet e mira ose ndikimet e dobishme në këtë muaj do të prekin kontaktet tuaja profesionale dhe planet që do të vendosni vetë për të realizuar. Ju do të jeni në gjendje të arrini shitjet më të larta ose më shumë konsumatorë. Gushti gjithashtu do të jetë i favorshëm për ata që janë të papunë dhe që kërkojnë punë. Mos prisni shumë sepse ajo që ju ofroni si aftësi dhe punë nuk është shumë. Ngjarjet e ndryshme në shtëpinë tuaj do të kërkojnë shqyrtim para se të vendosni për ndryshimet, përmirësimet, blerjet më të shtrenjta ose zhvendosjen në një shtëpi të re. Mos nxitoni me zgjidhje të tilla. Femrat duhet të shmangin xhelozinë, e cila është padyshim e pabazë.

Shigjetari
Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit, Gushti do të jetë një kohë e mrekullueshme për udhëtime dhe takime me njerëz nga qytete ose vende të ndryshme. Udhëtimi me njerëz të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit po vjen, ose do të keni kontakte me njerëz të Binjakëve, Peshores dhe Ujorit nga vende të ndryshme. Megjithatë, në gusht, mbani fëmijët dhe nipërit nga aksidentet ose incidentet për shkak të mungesës së kontrollit ose për shkak të pakënaqësisë. Përpiquni të reduktoni kostot e fëmijëve që janë ende të varur financiarisht nga ju. Këtë muaj, do të keni disa raste të papritura për gëzim (kryesisht në plane personale dhe dashuri). Konfliktet e xhelozisë, gatishmëria për të kontrolluar veprimet e partnerit dhe të tjerëve, mund të dështojnë planet tuaja. Gushti do të jetë një muaj i mirë për zhvillimin e planeve profesionale. Tani do të keni një mirëkuptim apo mbështetje më të madhe nga kolegët ose menaxherët. Nëse keni biznesin tuaj, veprimet e pritshme të një personi që keni një marrëdhënie miqësore do të punojnë në dobi tuaj. Gjatë këtij muaji ju do të keni mbledhje në shtëpi ose do të mirëprisni mysafirët me ose pa arsye. Gushti do të jetë një kohë e mirë për të filluar një jetë së bashku ose për të shkuar në një shtëpi të re. Në terma financiarë do të keni përparësi ose do të merrni para përmes një burri. Meshkujt mbi moshën 35 vjeç do të marrin në konsideratë një ide apo propozim që do të sjellë të ardhura të mira financiare.

Bricjapi
Të lindurit nën shenjën e Bricjapi, gushti mund t’ju habisë me probleme familjare të papritura që lidhen me marrëdhëniet familjare ose me një problem shëndetësor të një të afërmi. Nëse jeni në procesin e organizimit të një fejese ose martese, tensioni do të rritet shumë me rrezikun e dështimit të kësaj ngjarjeje. Këtë muaj, do të hasni vështirësi në përfshirjen tuaj në një pronë të të afërmit tuaj (gjyshja, nëna etj). Në gusht do të ketë përpjekje nga një i ri që t’ju gënjejë ose manipulojë për diçka në mirën e tij. Edhe nëse kjo tingëllon e çuditshme, këto veprime do t’ju ndihmojnë gjithashtu në një farë mënyre. ثshtë krejtësisht e mundur që ju të fitoni dhe në anën tjetër të humbni nga truket e tij. Në gusht, koha më e vështirë për ju do të jetë e lidhur me paratë që prisni të merrni ose i keni borxh. Problemet e paplanifikuara ose marrëdhëniet komplekse me të afërmit, miqtë apo përfaqësuesit e ndonjë institucioni mund të ndodhin në këtë plan. Ju tani do të merrni lajme të rëndësishme ose informacion rreth një gruaje të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gushti do të jetë një muaj i pafavorshëm për një padi apo një person juridik. Femrat mbi moshën 35 vjeçare do të duhet të zgjidhin problemet e papritura.

Ujori
Të lindurit nën shenjën e Ujorit, këtë muaj do të jeni tepër të ndjeshëm, të prirur për të hyrë në një mosmarrëveshje ose konflikt për gjëra të parëndësishme. Kjo gjendje do të jetë e papritur edhe për ju dhe do të përpiqeni të gjeni shkaqe para se të keni krijuar probleme të panevojshme ose armiq. Në muajin gusht, do të keni shpenzime më të larta për fëmijët, të cilat do të jenë të rëndësishme për zhvillimin ose edukimin e tyre aktual ose të ardhshëm. Disa prej jush do të duhet të marrin një vendim për një investim më të madh në planet e fëmijës së tyre: një shtëpi të re, një makinë ose një udhëtim. Në gusht, do të ketë përfaqësues të shenjës të Ujorit, të cilët do të angazhohen për zgjidhjen e mbështetjes së fëmijëve ose marrëdhënieve të tjera financiare të ngjashme. Udhëtimi këtë muaj do të përfshijë një numër pengesash ose vështirësish. ثshtë madje e mundur të shtyhet, për shkak të premtimit të papërmbushur të dikujt prej të cilit do të varet ose një veprimi të pandershëm nga të tjerët. Momentet e mira në gusht do të lidhen me zhvillimin e marrëdhënieve tuaja personale (kryesisht me njerëz të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit). Tani ju mund të merrni një dhuratë ose një blerje, të fitoni disa çmime dhe më shumë. Zhvillimi i favorshëm do të përfshijë angazhimet tuaja pronësore ose planet që lidhen me shtëpinë tuaj. Në nivel profesional, ju do të keni mundësi të favorshme për zhvillim dhe kënaqësi për një punë të mirë. Marrëdhënia juaj e mirë me kolegët tani do të jetë një parakusht i rëndësishëm për suksesin e vendit tuaj të punës. Përparimi i karrierës ose suksesi tjetër i rëndësishëm në biznesin e miqve tuaj do të jetë rast për një festë të vogël. Këtë muaj, presni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një njeri të lindur nën shenjën e Peshores ose Binjakëve. Të rinjtë do të përjetojnë gëzime që lidhen me zhvillimin e pritshëm (të suksesshëm) të një plani ose projekti.

Peshqit
Të lindurit nën shenjën e Peshqve, këtë muaj do të keni shqetësime për një burrë të moshuar në familjen tuaj. Ngjarje ose situata të papritura do të shkaktojnë nevojën për kosto më të larta (kryesisht për në shtëpi ose për të afërmit), të cilat mund të rëndojnë rëndë buxhetin e familjes suaj. Disa prej jush do të kërkojnë edhe një hua nga miqtë ose nga një institucion. Në gusht, me ndihmën e një këshille ose veprimi të një gruaje, mund të zgjidhni problemet tuaja serioze dhe madje ta ktheni situatën specifike në avantazhin tuaj dhe të përfitoni. Gjatë kësaj periudhe, do t’ju kërkohet ose vizitoni personat e ngarkuar me problemet e tyre personale, të cilat në një farë mase mund të ndikojnë edhe te ju. Mund të jetë e nevojshme që të organizohen dokumentet për të cilat ata do të kenë nevojë për ndihmën ose këshillën tuaj. Nëse partneri juaj i përket shenjës së Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit, në gusht, ai / ajo mund t’ju befasojë me një sërë sugjerimesh ose ngjarjesh. Tani ata do të jenë më bujarë ose të prirur për aventura të ndryshme me ju. Gushti do të shqetësojë shumë prej jush me lajme të pakëndshme për një vajzë apo një grua të re. Femrat mbi 35 vjeç do të kenë sukses, mësojnë nga gabimet apo problemet e kaluara. Tani, fati do të jetë në anën tuaj dhe do të dalin mundësi të reja për zhvillim. Meshkujt mbi moshën 35 vjeçare do të kenë shqetësime të ndryshme rreth martesës ose familjes së tyre. Femrat nuk duhet të bien në gjendje depresive për shkak të zhvillimit të ngadalshëm të ngjarjeve këtë muaj.
 

Hera

Banned
Horoskopi mujor për muajinshkurt 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill

Do jeni shumë të kërkuar gjatë këtij muaji dhe të gjithë do duan t’iu kenë pranë. Mundohuni vetëm të jeni pak më shumë mbrojtës ndaj vetes dhe të mos merreni me problemet e te tjerëve. Shëndeti nuk do jetë perfekt. Mund të ndiheni herë pas here pa fuqi dhe mund te pësoni ndonjë aksident të vogël. Dashuria Nëse keni një lidhje mos harroni kurrë se keni një person për te cilin duhet te përkujdeseni dhe mos e lini asnjëherë shumë kohë vetëm. Distanca mund të jetë shkatërruese. Beqaret do bëjnë çdo gjë që ta afrojnë pas vetes personin qe pëlqejnë madje me gjeste dhe vështrime. Puna Financat nuk do jenë të përkryera kështu që shmangni marrjen e vendimeve të mëdha. Investimet lërini për më vonë. Për te parandaluar zënkat me koleget në punë më mirë mos jepni shumë detaje dhe tregohuni të fshehtë. Në përgjithësi gjërat do ecin qetësisht këtë muaj.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj

Ky muaj nuk do jetë gjatë gjithë kohës i qëndrueshëm, përkundrazi në shumë momente do ndiheni të papërqendruar dhe nuk do veproni me diplomaci. Gjendja shëndetësore do jete herë e mirë e herë më delikate kështu që mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm. Mos neglizhoni asnjë lloj shqetësimi dhe mundohuni të largoni stresin. Dashuria Në dashuri, harmonia do mbizotërojë shumicën e kohës, megjithatë si për të gjithë as për ju nuk do mungojnë në ndonjë moment edhe debatet e vogla. Kujdes duhet të bëni me xhelozinë dhe tekat e tepërta. Beqaret ka shume gjasë që të fillojnë një romancë këtë muaj. Për çdo hap duhet te tregohen sa me te kujdesshëm. Puna Gjendja e financave do vazhdojë të mbetet po ashtu si ka qenë. Në punë ka shumë mundësi që mungesa e komunikimit dhe e diplomacisë t’iu sjellë disa vështirësi. Nuk do merreni vesh si duhet me ata që keni mbi krye.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor

Ndonjëherë do i përkushtoheni aq shumë jetës profesionale saqë nuk do i kushtoni rëndësi personave që keni pranë këtë muaj. Ata mundet të mërziten dhe t’iu shohin me dyshim. Në planin shëndetësor parashikohet që çdo gjë të shkojë mirë. Do dini të pushoni herë pas here dhe do ndiheni të çlodhur. Dashuria Nëse keni një lidhje duhet të bëni më shumë përpjekje për ta përmirësuar situatën dhe për të forcuar marrëdhënien. Shmangni konfliktet për gjëra banale dhe shprehini ndjenjat pa dorashka. Beqarët nuk do dinë të tregohen përherë të komunikueshëm dhe mund t’iu ikin nga duart mundësi të mira. Puna Financat do jene shumë herë më të kënaqshme kështu që përfitoni për të bërë disa investime të nevojshme. Në punë ky do jetë muaji i aksionit. Do dini të ecni me plane dhe nuk do t’ju ndodhin aspak probleme. Do reflektoni me kujdes përherë.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Qielli nuk do jetë shumë i kthjellët për ju gjatë këtij muaji. Nëse nuk doni të keni probleme në asnjë plan duhet të tregoheni të matur dhe t’i dëgjoni të tjerët. Për shëndet më të mirë duhet të mësoni të ushqeheni shëndetshëm dhe të mos bëni gjëra që do ju lodhin shumë. Dilni në ajër të pastër dhe merruni edhe me pak sport. Dashuria Në çift atmosfera do jetë e ngrohtë, megjithatë nuk do përjetoni dot emocionet që keni dashur. Partneri do mundohet më shumë se ju t’iu mbajë larg konflikteve. Beqarët do kujdesen më shumë për pamjen, në mënyrë që të bien më shumë në sy. Ftesa do marrin, por nuk do binden plotësisht. Puna Gjendja financiare do stabilizohet më shumë nga sa mendonit. Nuk do keni probleme për të kryer shpenzimet e nevojshme. Në punë do jeni shumë më të vendosur. Pasi të kalojnë 10 ditët e para për ju çdo gjë ka për të qenë shumë më e thjeshtë. Ka mundësi që të ftoni edhe disa miq t’iu bëhen kolegë dhe do ndiheni më të sigurt.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht

Ka mundësi që gjatë këtij muaji ta humbisni mbështetjen e të afërmve dhe çdo gjë ka për të qenë shumë më e vështirë nga më parë. Shëndeti nuk ka për të qenë i keq edhe pse nuk do jeni shumë dinamikë. Dashuria اiftet në përgjithësi nuk do kalojnë një periudhë të kënaqshme. Partneri nuk do e ketë idenë se çfarë do keni ju në mendje dhe nuk do dijë si t’iu kënaqë. Ekuilibri që ka ekzistuar në lidhjen tuaj do të prishet. Beqarët mund të kenë reflekse të mira dhe mund të afrohen me persona interesantë. Gjithsesi për të mos gabuar më mirë të mos nxitohen. Puna Në planin financiar do i keni të gjitha aftësitë për ta mbajtur situatën nën kontroll, por ndonjëherë do e lëshoni dorën dhe do shpenzoni për qejf. Për punën do jetë muaj disi më i mirë, sepse do keni goxha arritje. Do dini si t’i ktheni gjërat në favorin tuaj dhe mundet të përparoni me projektet e nisura.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ky nuk do jetë muaji ideal sidomos për familjen dhe dashurinë. Nuk do bini shumë dakord me të afërmit tuaj dhe në disa momente mund të debatoni. As nuk do doni t’i dëgjoni ata sepse do ju duket sikur vetë dini gjithçka. Shëndeti nuk do jetë i keq megjithatë nuk duhet të tregoheni të pakujdesshëm asnjë moment. Dashuria اiftet do kenë here pas here debate e konflikte të cilat nuk kanë për t’u zgjidhur shumë shpejt. Gjithsesi sido që të vijnë punët nuk duhet të merrni vendime për ndarje. As për beqaret nuk pritet ndonjë gjë e jashtëzakonshme. Bëhuni të duruar dhe mos dëgjoni mendimet e të tjerëve. Puna Sektori i financave do ketë disa ndryshime pozitive, megjithatë kjo nuk do të thotë të shpenzoni shumë. Në punë duhet të reflektoni gjatë para se te hidhni çdo hap në mënyrë që edhe projektet t’iu ecin mirë. Po ju propozua puna në ekip, mos ngurroni të pranoni, sepse kolegët do ju frymëzojnë dhe do iu japin goxha mbështetje.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor

Nëse gjate këtij muaji nuk tregoheni te matur ne çdo fushe do e acaroni edhe me shume situatën. Nuk do jete as periudha e duhur për te hedhur hapa te mëdha. Ne familje do kenë një problem paksa delikat. Gjendja shëndetësore do jete e mire javën e pare, por nga pakujdesia juaj mund te fillojnë problemet. Kujdesuni edhe për ushqimin përveçse për shqetësimet kronike. Dashuria Ata qe janë ne çift duhet te përgatiten për një muaj delikat dhe te mbushur me debate. Partneri do tregohet i duruar dhe do ju hape rruge, por ju do jeni te pandreqshëm. Ta dini se po vazhduat kështu keni për te arritur shpejt ne ndarjen përfundimtare. Beqareve do iu jepen me shume mundësi se me pare për te realizuar takime, por ata do i shmangin me arsyen se nuk duan ta ndërlikojnë me shume jetën. Puna Ne planin financiar do jeni me fat dhe gjendja nuk do përkeqësohet pavarësisht mos kujdesit tuaj. Në pune as këtë muaj nuk ka për te ndryshuar situata. Nuk do keni durimin dhe dëshirën e mire për ta ndryshuar dhe nuk duhet as te prisni nga te tjerët.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor

Tre javët e para te këtij muaji do jete shume me te mira. Do reflektoni gjere e gjate dhe do ndiheni gati për te ndrequr çdo gabim. Gjendja shëndetësore nuk do jete gjithmonë e mire. Stresi do ju krijoje here pas here probleme. Dashuria Ata qe janë ne një lidhje vetëm ditët e para do jene konfuze me pas do i shprehin ndjenjat dhe do dashurohen si kurrë me pare. Pas datës 20 mund te prisni edhe disa propozime interesante nga partneri. Beqaret nuk do jene me shume fat javët e para. Java e fundit do jete me e begata, por duhet t’i bëni sytë katër qe te mos ju shpëtojë asnjë mundësi. Puna Me financat do jeni me te matur prandaj edhe situata nuk do jete problematike aspak. Ne pune do jeni shume me te suksesshëm se me pare. Do merrni jo vetëm përgëzime dhe shpërblime, por edhe propozime për ngritje ne detyre.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Mos mendoni se jeni ju përgjegjës për gjithçka te keqe qe ndodh rreth e rrotull sepse do lëndoni veten. Me shëndetin do keni shqetësime nëse nuk kujdeseni sa duhet për veten dhe nëse bëni një jete monotone. Dashuria Nëse jeni ne një lidhje, atmosfera atje do jete tejet e ngrohte. Do qëndroni gjithmonë krah partnerit dhe do bashkëpunoni për çdo gjë. Beqaret do kenë veçse disa aventura kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq, megjithatë nëse vërtet emocionohen dhe ndihen mire nuk ka asgjë te keqe te përfitojnë. Puna Për financat do jeni mjaft te shqetësuar. Do mundoheni, por problemet do jene me te renda nga sa kishit menduar. Ne pune duhet te jeni me te përqendruar dhe me objektive. Vetëm ne këtë mënyrë do arrini gjithçka qe keni dashur. Mundësitë dhe talentin e keni.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Këtë muaj priten ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj. Përgatituni te merrni propozime dhe surpriza qe do iu lënë me goje hapur. Gjendja shëndetësore fatmirësisht nuk do jete e keqe. Edhe ata qe vuajnë nga artriti, sponteliatroza apo reumatizma do jene me te qete. Dashuria Ata qe janë ne një lidhje do ndihen paksa konfuze ditët e para, por me pas çdo gjë do jete ndryshe. Besimi tek partneri do jete edhe me i madh gjate këtij muaji. Beqaret nga ana tjetër nuk do kenë sukses ne dashuri dhe pjesën me te madhe te kohës do e kalojnë vetëm. Miqtë do jene te zënë me pune. Puna Me financat do merreni me shume se me pare dhe do mundoheni qe ta ndryshoni shpejt situatën. Ne pune do filloni disa projekte te reja te cilat do ju bëjnë me te njohur ne rrethin profesional. Do ndiheni mire.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt

Ky do jetë pa diskutim një nga muajt me te mire te këtij viti. Do dini t’i mbani larg situatat e ndërlikuara dhe do jeni shume me optimiste për te ardhmen. Harmonia do mbizotërojë shumicën e kohës. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe përveç ndonjë momenti kur mund te ndiheni te lodhur dhe mund t’iu dhembe pak koka. Dashuria Nëse jeni ne çift do bini përherë dakord me atë qe keni ne krah dhe do mendoni për me te mirën e te dy palëve. Edhe miqtë do ju inkurajojnë e do ju përgëzojnë për atmosferën qe do krijoni. Beqaret do jene akoma me fat. Papritur e pakujtuar ata do realizojnë takimin e ëndrrave dhe do mendojnë te fillojnë shpejt një lidhje. Puna Gjendja financiare do vazhdoje te mbetet e mire sidomos nëse dini të tregoheni të matur me shpenzimet. Ne pune, 10 ditët e para reflektoni dhe bëni plane, me pas vendosni se nga do ja filloni me detyrat qe do iu jepen. Ne fakt do jeni te zgjuar dhe do arrini te arrini ku te doni.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars

Gjatë këtij muaji shumica e te afërmve nuk do arrije t’iu kuptoje dot. Do jeni te ftohte dhe do e mbani gjithçka për vete. Për shëndet me te mire duhet te tregoheni pak me te kujdesshëm nëse punoni para kompjuterit dhe bëni një jete sedentare. Dashuria Ju qe keni një lidhje mundet te mos përjetoni ndjesitë e shumëpritura. Partneri do ju akuzoje për ftohtësi dhe mungese vëmendjeje. Mendohuni dhe ndryshoni mënyrën e te sjellit nëse nuk doni qe ai t’iu largohet. Beqareve ka shume mundësi t’iu ndodhe një takim i bukur nga mesi i muajit. Ne fakt personi ne fjale do jete një shok fëmijërie, por qe prej vitesh nuk e kishin takuar me. Puna Sektori financiar nuk do ketë asnjë lloj rreziku për probleme. Ne pune duhet t’i analizoni gjerat me shume kujdes para se te veproni sepse kështu keni për ta pasur gjithçka shume me te lehte.
 

Hera

Banned
[h=1]Horoskopi mujor[/h]
Horoskopi mujor për muajin mars 2019
dashi.pngDashi21. mars – 20. prill

Ky nuk do jetë aspak muaj i favorshëm për ju, madje shpesh do gjendeni përballë sfidave ekstreme. Në disa momente do ju mungojë besimi tek vetja. Për ju të dashuruarit marrëdhënia do jete pak e turbullt. Do përballeni me rivalë shumë të fortë të cilët do bëjnë çmos t’ua marrin atë që keni në krah. Kujdes me skenat e xhelozisë dhe gjeni mënyrën e duhur për ta mbajtur atë të lidhur pas vetes. Komunikimi dhe toleranca do jenë armë të forta. Ju beqarët do keni mundësi për të krijuar lidhje, por do tregohen shumë kërkues dhe të pavendosur. Shëndeti nga ana tjetër do jetë problematik. Do vuani nga pagjumësia dhe stresi do ketë pasoje në gjithë organizmin. Konsultohuni sa me pare me një mjek. Financat do jene kryesisht te qëndrueshme. Ne pune do jeni me te motivuar dhe me te vendosur për ta arritur atë qe doni. Energjia nuk do iu mungoje. Disa do ngrihen ne detyre, por duhet te kenë parasysh qe përgjegjësitë do jene me te mëdha.
demi.pngDemi21. prill – 21. maj

Pavarësisht sfidave që do kaloni këtë muaj do keni dëshirën e mirë për t’i ndryshuar gjerat dhe për ta ulur kokën. Ne jetën ne çift do keni disa probleme te vogla. Partneri do ju kërkojë llogari dhe kjo do iu bezdise se tepërmi. Thojani atij ato qe nuk iu pëlqejnë, mos i mbani për vete. Nëse jeni beqare, do keni shume takime por ka pak mundësi te gjeni atë qe kërkoni. Mos u dëshpëroni nga kjo, bëhuni optimiste. Shëndeti do jeni me pak dinamik por me i qete. Kujdesuni pak për dhembet dhe tensionin. Për sa ju përket financave gjerat do jene normale. Do paguani faturat e muajit dhe përsëri do ju ngelen para. Ne pune do jeni shume te ngarkuar. Koleget do mundohen t’iu kritikojnë, por mos e vrisni shume mendjen. Tregohuni me diplomate dhe do i bëni te tjerët t’iu dëgjojnë. Jeta familjare do haset me disa vështirësi kështu qe ju duhet te jepni ndihmën tuaj
binjaket.pngBinjaket22. maj – 21. qershor

Jeta par ju nuk ka për të qenë shumë e thjeshtë këtë muaj. Mund të keni debate edhe në familje, por edhe me miqtë. Ju çiftet do jeni shume nostalgjike këtë muaj. Do mendoni me shume sesa duhet për ato qe keni kaluar dhe kjo do iu shtoje mërzitjen. Largohuni nga disa persona qe iu kujtojnë diçka jo te këndshme. Ju beqarët do keni goxha takime, por duhet ta dini qe edhe po krijuat një lidhje, ato nuk do shkojnë shume gjate. Mund te përfitoni nga mundësitë vetëm për pak me shume eksperience. Për shëndetin kujdesuni pak me tepër. Nuk do keni shqetësime te mëdha, por as shume te qete nuk do ndiheni. Aktiviteti fizik do ju beje mire. Me sektorin e financave do merreni me tepër. Do bëni një riorganizim te gjithë buxhetit dhe do i vini vetes disa fre për sa iu përket shpenzimeve. Puna ne përgjithësi do ece mbare. Nëse duhet te ktheni ndonjë përgjigje apo te merrni vendime bëjeni pas datës 20.
gaforrja.pngGaforrja22. qershor – 22. korrik

Ky muaj do jete kryesisht i favorshëm për dashurinë dhe një pjese e dëshirave tuaja do te plotësohen. Nëse jeni ne çift do kaloni një periudhe mjaft te qëndrueshme edhe pse here pas here mund te debatoni me partnerin. Asgjë nuk do e prishe ambientin qe do krijohet. Beqaret do jene tepër te veçante. Një person interesant mund te ndeze edhe tek ju zjarrin e pasionit. Shëndeti nuk do jete problematik, por yjet këshillojnë te çlodheni e te relaksoheni me shpesh. Kujdes me punët e tepërta. Ne planin financiar mos u tregoni shume te sigurte ne vetvete sepse do bënit gabimin me te madh. Kontrolloni çdo shpenzim qe do bëni. ne pune do i shihni gjerat me qarte dhe do afroheni shume me qëllimet qe i kishit vene vetes. Mos i braktisni projektet qe keni nisur.
luani.pngLuani23. korrik – 22. gusht

Ka mundësi që gjatë këtij muaji ta humbisni mbështetjen e të afërmve dhe çdo gjë ka për të qenë shumë më e vështirë nga më parë. اiftet në përgjithësi nuk do kalojnë një periudhe te kënaqshme. Partneri nuk do e ketë idenë se çfarë do keni ju ne mendje dhe nuk do dije si t’iu kënaqë. Ekuilibri qe ka ekzistuar ne lidhjen tuaj do te prishet. Beqaret mund te kenë reflekse te mira dhe mund te afrohen me persona interesante. Gjithsesi për te mos gabuar me mire te mos nxitohen. Shëndeti nuk ka për te qene i keq edhe pse nuk do jeni shume dinamike. Ne planin financiar do i keni te gjitha aftësitë për ta mbajtur situatën nen kontroll, por ndonjëherë do e lëshoni dorën dhe do shpenzoni për qejf. Për punën do jete muaj disi me i mire sepse do keni goxha arritje. Do dini si t’i ktheni gjerat ne favorin tuaj dhe mundet te përparoni me projektet e nisura.
virgjeresha.pngVirgjeresha23. gusht – 23. shtator

Gjatë këtij muaji komunikimi juaj nuk do ua lehtësojë gjerat, përkundrazi mund t’ua përkeqësojë ato. Bëni shume kujdes me sjelljen. Ju te dashuruarit mos bëni asgjë sipas mendjes suaj duke mos e pyetur fare atë qe keni ne krah. Nga ana tjetër dëgjojini me kujdes këshillat qe ai do iu japë sepse gjithçka e bën nga dashuria qe ka për ju. Tregohuni pak me tolerante. Për sa iu përket beqareve, ata nuk do e gjejnë as këtë muaj personin qe po kërkojnë. Mundohuni te dilnin me shpesh me miqtë qe te mos ndiheni vetëm. Shëndeti do filloje te përmirësohet ndjeshëm. Do i rifitoni energjitë dhe do jeni me dinamike. Ne planin financiar duhet te hidhni çdo hap me maturi. Edhe pse financat do jene përgjithësisht te qëndrueshme nuk duhet te shpenzoni pa mase. Ne pune do jete një muaj i ngarkuar dhe i lodhshëm. Mos e lëshoni veten sepse mund t’ia dilni mbanë me pak përpjekje.
peshorja.pngPeshorja24. shtator – 23. tetor

E mira është qe gjate këtij muaji ti merrni gjerat ngadalë dhe te mos nxitoheni te thoni fjale te pamenduara. Jeta sentimentale nuk do jete shume e qete. Javët e para do jene me te vështirat dhe mund t’iu mungoje kthjelltësia e mendimit. Beni shume kujdes dhe mos merrni asnjë vendim te rëndësishëm. Tregohuni sa me te duruar dhe diplomate. Ne fund te muajit ambienti do te ngrohet ndjeshëm. Nëse ju beqare jeni ne kërkim te dashurisë, gjithçka do te varet nga mënyra juaj e te vepruarit dhe nga sjellja. Tregohuni me te hapur. Shëndeti do jete kryesisht pa probleme. Nëse merreni me pak aktivitet fizik do ndiheni edhe me mire. Financat nuk do jene shume te qëndrueshme. Tregohuni pak te kursyer nëse nuk doni te keni vështirësi me vone. Ne pune do keni do përballeni me pengesa dy javët e para, por me vone situata do ndryshoje tërësisht.
akrepi.pngAkrepi24. tetor – 22. nëntor

Ka mundësi qe këtë muaj te ndodhin ndryshime te mëdha ne jetën tuaj madje qe as nuk i keni pritur. Për disa ndjenjat do fillojnë te shuhen dhe marrëdhënia ne çift do te ftohet. Flisni me partnerin për gjithçka qe iu shqetëson dhe merrini vendimet se bashku. Thjeshtësia e beqareve do tërheqë vëmendjen e shume personave. Mos u mundoni te tregoheni personi qe nuk jeni sepse do i humbni piket vetes. Jetojeni jetën si t’iu vije sepse ajo është e shkurtër. Shëndeti nuk do ketë probleme por mire do ishte nëse do bënit pak me tepër kujdes me ato qe do konsumoni. Shmangni pijet me gaz dhe kripërat. Situata financiare do jete ne dorën tuaj. Nëse nuk shpenzoni pa limit edhe gjendja do jete me e mire. Ne pune nuk do iu mungoje energjia. Do bëni gjithçka te mundeni për te arritur atje ku doni dhe ka shume mundësi t’ia arrini. Edhe familja do kaloje një muaj te qete.
shigjetari.pngShigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Muaj i këndshëm dhe i mbushur me çaste te bukura. Ju qe jeni ne çift do kaloni një periudhe harmonike. Do bëni me shume lëshime ndaj partnerit tuaj dhe do e toleroni me shume atë. Beqaret do e kenë shume te lehte te joshin dhe te bëjnë për vete cilindo qe do pëlqejnë. Do keni takime me shumice, por duhet te jeni ju qe te zgjidhni personin e duhur. Shëndeti do jete goxha i mire. Do jeni plot gjallëri dhe dinamizëm. Konsumoni sa te mundni lëngje duke qene se edhe ky muaj do jete i ngrohte. Ne planin financiar do iu jepen mundësi te mira për ta përmirësuar buxhetin. Shpenzoni fillimisht për gjerat me te rëndësishme duke lënë për me vone ato dytësoret. Ne pune duhet te reflektoni mire para se te merrni vendime te rëndësishme. Disa te afërm do iu bëjnë edhe disa propozime interesante. Mendojini!
bricjapi.pngBricjapi22. dhjetor – 20. janar

Po u treguat strikte dhe te mbyllur nuk do fitoni asgjë këtë muaj. Nëse keni një lidhje është mire te flisni sa me shume dhe sa me hapur me partnerin tuaj për gjithçka qe iu shqetëson. Vetëm ne këtë mënyrë ai do ketë mundësi t’iu ndihmoje dhe te ndiheni me te qete. Beqaret do joshin pa pushim por do tregohen edhe mjaft misterioze. Do bëni shume persona për vete dhe do keni mundësi te zgjidhni atë qe iu përshtatet me tepër. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire dhe nuk do keni shqetësime te mëdha. Do jeni plot energji dhe dinamizëm. Financat nuk do jene aspak problematike kështu qe përfitoni te blini atë qe keni menduar prej disa kohesh. Ne pune do te mbizotërojë qetësia. Vazhdoni atë qe keni nisur por mos u nxitoni sepse do keni gjithë kohen e nevojshme. Mundohuni te rregulloni pak marrëdhënien me koleget e zyrës.
ujori.pngUjori21. janar – 19. shkurt

Ka mundësi te jeni te palogjikshëm dhe te bëni gabime te vazhdueshme këtë muaj., e keqja është se nuk do pranoni se do gaboni dhe do vazhdoni me kokën tuaj. Nese keni nje lidhje do kërkoni te kontrolloni gjithçka ne jetën tuaj ne çift dhe nuk do i lini hapësirë partnerit te shprehet lirisht. Ndryshoni taktike! Nëse keni për t’i thënë diçka përdorni edhe pak humorin sepse ai do e ketë me te lehte t’iu kuptoje. Beqaret do jene te nxituar dhe te paduruar. Nëse do përfitonit nga mundësitë qe do iu jepen do ndiheshit me mire, por ju gjithmonë doni te bëni sipas kokës suaj. Mund te keni ndonjë problem me mushkëritë nëse jeni duhanpirës. Pjesa tjetër do kenë shëndet te mire nëse do bëjnë pak me shume kujdes me ushqimin. Planetët do iu japin mbështetjen e tyre ne planin financiar dhe situata pritet te mos jete problematike. Ne pune duhet te jeni me te vëmendshëm dhe strikte. Merrni guximin te provoni gjera te reja de nuk do dilni te humbur.
peshqit.pngPeshqit20. shkurt – 20. mars

Ardhja e pranverës do ua ngrohte zemrat dhe do ju beje disi me te logjikshëm këtë muaj. Jeta ne çift do shkoje me se miri. Do ndani me partnerin tuaj gjithçka qe ndjeni. Do kaloni dite e jave te mrekullueshme e te lumtura. Familja do iu mbështesë ne disa vendime qe do merrni. Beqaret edhe pse nuk do kenë takimin e shumëpritur do kenë pretendente me shumice. Përfitoni sa te mundni dhe filloni ndonjë aventure. Ta ardhmes asnjëherë nuk i dihet. Nese jeni treguar te kujdesshëm me shëndetin gjate muajit qe kaloi, këtë muaj nuk do keni asnjë problem dhe do jeni ne forme. Mundohuni vetëm te ruani një ekuilibër ushqimor. Sektori i financave do jete pak delikat. Merrni masa dhe ulni sa me pare shpenzimet. Ne pune do tregoheni te vendosur dhe te guximshëm. Nëse keni për te firmosur ndonjë kontrate keni parasysh datat 18 dhe 25 sepse do iu sjellin fat.
 

Hera

Banned
horoskopi Mujor prill 2019
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/dashi.png"}[/IMG2]DASHI21. mars – 20. prill

Gjatë këtij muaji nuk do jeni ne humor shume te mire dhe here pas here tensioni nuk do ju lejoje te veproni si duhet. Do e humbi durimin dhe mund te hidhni hapa te gabuara. Ne dashuri duhet te jeni dëgjues me te mire dhe asnjëherë nuk duhet te veproni sipas mendjes tuaj/. Po nuk bashkëpunuat dhe po nuk toleruat asgjë nuk do ju ece si keni dashur. Beqaret nuk do e kenë shume te lehte te afrohen me personin qe kane pëlqyer dhe miqtë ne fakt nuk do ju gjenden shume pranë. As gjendja shëndetësore nuk ka për te qene fort e mire. Përveçse do ndiheni shpesh te lidhur mund te jeni edhe nervoze. Mund te keni probleme me gjumin. Gjendja e financave do jete e qëndrueshme, por duhet te luftoni pak me veten për te mos e përkeqësuar. Ne pune nuk do jeni te duruar dhe kjo do jete pika juaj e dobët. Mungesa e përqendrimit ne disa raste do ju sjelle edhe pengesa. Nëse doni qe karriera juaj te ece para nuk duhet te qëndroni e te prisni, por duhet te veproni.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/demi.png"}[/IMG2]DEMI21. prill – 21. maj

Do jeni kreative gjate gjithë këtij muaji dhe do e ndryshoni rutinën e jetës suaj. Ata qe janë ne një lidhje do i përkushtohen me tepër partnerit te tyre dhe do ia shprehin pa fund ndjenjat. Ne fund te muajit do jeni me te zënë me pune dhe nuk do keni shume kohe për partnerin, megjithatë ai do ju kuptoje. Beqaret do flirtojnë gjate gjithë kohës derisa ta gjejnë personin e përshtatshëm. Java e dyte do jete me e begata. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Nuk do prekeni nga viruset e stinës, por stresi do ju beje te ndiheni gjithë kohës nen tension. Ne plani financuar do keni ide te mira dhe do dilni shpejt nga situata delikate. Ne pune do jeni te vëmendshëm dhe te guximshëm. Gjithçka qe do dëshironi do mund t’iu plotësohet dhe do ndiheni mjaft krenare për veten.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/binjaket.png"}[/IMG2]BINJAKET22. maj – 21. qershor

Gjatë këtij muaji do keni shumë ego dhe do kërkoni me ngulm te arrini çdo qellim qe i keni vene vetes. اiftet do kenë energjinë e duhur për ta bere çdo moment me partnerin emocionues dhe te lumtur. ثmbëlsia ne komunikim dhe qetësia do jete ne favor te tyre. Beqaret do jene energjike dhe ne humor te mire gjate gjithë kohës. Ata do dine ku dhe si ta kërkojnë personin qe kane ëndërruar deri me sot. Shëndeti nuk do jete i keq, megjithatë nuk do mungojnë shqetësime te vogla te stinës. Disa dite nga mesi i muajit do ndiheni me te lodhur. Për buxhetin nuk do kujdeseni shume sepse gjendja do jete goxha e kënaqshme. Mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë udhëtim apo dhurate. Ne pune Marsi do ju japë ide te reja sesi te veproni dhe si te përfitoni sa me shume nga mundësitë qe do iu dalin. Mund te filloni edhe ndonjë aventure te re.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/gaforrja.png"}[/IMG2]GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Këtë muaj do jeni pozitive dhe do e merrni gjithçka me optimizëm. Nëse do ju dalin sfida do mundoheni t’i zgjidhni dhe nuk do e lëshoni veten aspak. Ata qe janë ne një lidhje nuk do jene me posesive përkundrazi do e trajtojnë me delikatese partnerin dhe do dashurohen pa mbarim. Beqaret do mahniten nga një person qe do takojnë papritur dhe do bien koke e këmbë ne dashuri me te. Mos prisni shume kohe për t’ia shprehur ndjenjat. Shëndeti do jete shume me i mire se disa kohe me pare. Nuk do keni me asnjë lloj shqetësimi. Financat do jene te paqëndrueshme ne javën e pare. Duhet te ulni njëherë shpenzimet e me pas te merrni me riorganizimin e tyre. Ne pune do realizoni një projekt te cilin e keni pasur për zemër qe prej shume kohës. Do ecni ne baze te planeve dhe nuk do keni te papritura te pakëndshme.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/luani.png"}[/IMG2]LUANI23. korrik – 22. gusht

Gjate këtij muaji do keni luhatje te forta humori dhe here pas here do ndiheni te pakënaqur nga jeta. Sido qe te jete mos merrni vendime te nxituara. اiftet do futen ne mendime te thella, por nuk do gjejnë dot zgjidhje për problemet qe ju kane dale. Me mire do jete t’iu vesojnë familjareve te tyre. Beqaret nga ana tjetër do kenë me shume fat te zbulojnë dashurinë, megjithatë e ardhmja do varet nga mënyra sesi ata do veprojnë. Jave e trete do jete ajo me interesantja. Shëndeti do jete i mire. Energjia do ju shoqërojë gjithë kohës dhe nuk do ndieni ndonjë shqetësim. Me shpenzimet do jeni paksa impulsive dhe ne ndonjë moment do keni tronditje te vogla. Ne pune do e zgjeroni fushën e veprimit dhe nuk do keni frike te bëni gjera te reja. Nuk do jeni te shpërqendruar, por ne disa momente koleget do ju vene ne dyshim për hapat. Mos ua vini veshin.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/virgjeresha.png"}[/IMG2]VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Këtë muaj do jeni me te motivuar, me shprehës dhe me autonome. Mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi pasi te dëgjoni me kujdes këshillat e te afërmve. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një periudhe mjaft harmonike e te këndshme. Për çdo problem do flisni hapur me partnerin dhe nuk do lejoni qe gjendja te përkeqësohet me tepër. Beqaret ka shume mundësi te bien ne dashuri me dike qe me pare e kane tallur dhe e kane ulur. Shëndeti fizik nuk do jete i keq, ndërkohë qe ai moral do lere goxha për te dëshiruar. Ne planin financiar java e dyte do jete shume e ndërlikuar dhe delikate. Kërkoni ndihme pa qene vone. 10 ditët e fundit gjerat do ecin si duhet. Ne pune here pas here do ndiheni si te përhumbur dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Tregohuni shume te kujdesshëm.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/peshorja.png"}[/IMG2]PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Ky muaj nuk do jete shume i qete sot për ju. Tregohuni te vëmendshëm ne çdo moment. Ata qe janë ne një lidhje, dy javët e para do jene disi me te qëndrueshme, por me pas do fillojnë grindjet dhe mosmarrëveshjet e njëpasnjëshme. Tregohuni te matur me çdo gjë dhe mos merrni vendime te pamenduara. Beqaret do kenë mundësi te shkëlqyera për te realizuar takime mbresëlënëse. Ata do jene realiste dhe nuk do kërkojnë gjera te pamundura. Shëndeti do jete here pas here delikat. Flisni me mjeket për çdo lloj shqetësimi pa qene shume vone. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë do mundoheni qe t’i përmirësoni me çdo kusht ato. Ne pune do keni besim ne vetvete dhe do arrini shume me shpejt atje ku keni dashur. Ne fakt do jene disa kolege qe do ju mbështesin gjithnjë e me tepër.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/akrepi.png"}[/IMG2]AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ky muaj nuk do jete tërësisht i qete. Mund te ndodheni here pas here edhe neper udhëkryqe dhe nuk do dini çfarë rruge te zgjidhni. Ata qe janë ne një lidhje do jene me te hapur me partnerin dhe do kalojnë me shume kohe me te. Kështu ata do flasin edhe për tema delikate qe i kane munduar ne te shkuarën. Beqaret do jene më me fat tre javët e para kështu qe duhet te përfitojnë nga çdo ftese qe do ju behet. Gjendja shëndetësore nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Me shume probleme do keni me gjendjen psikologjike. Flisni me psikologe dhe praktikoni me shume yoga. Financat do mbeten te stabilizuara nëse vazhdoni te kujdeseni me shpenzimet. Ne pune do përfundoni një projekt te hershem dhe do ndiheni te çliruar. Ne datën 15 do merrni edhe një lajm me shume rëndësi.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/shigjetari.png"}[/IMG2]SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta profesionale do jete mbi te gjitha gjate këtij muaji kështu qe duhet t’ua shpjegoni familjareve dhe atij qe keni ne krah. Jeta me te nuk do ketë momente te veçanta, megjithatë as probleme nuk priten. Beqaret duhet te mos ju besojnë shume fjalëve te bukura te disa personave sepse ka rrezik te pësojnë zhgënjime te mëdha. Merrini gjerat sa me shtruar sepse keni kohe. Gjendja shëndetësore do jete delikate. Kujdes nga viruset qe po qarkullojnë sepse pasojat tek ju mund te jene te renda. Kujdes edhe me higjienën. Financat do kenë here pas here disa tronditje te vogla. Mundohuni te mos e teproni me shpenzimet ne asnjë moment. Java e fundit do jete me delikatja. Ne pune do bëni çfarë te keni mundësi për te arritur objektivat. Vërtet do lodheni, por rezultatet do jene te shkëlqyera.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/bricjapi.png"}[/IMG2]BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Këtë muaj do ketë edhe trazira ne jetën tuaj, mirëpo me pak kujdes dhe ndihme nga te afërmit do ja dilni mbanë. Ata qe janë ne një lidhje do kenë vështirësi javët e para dhe nuk do merren vesh me partneret. Këshilla e yjeve është te analizoni me kujdes çfarë doni te bëni si dhe te respektoni mendimin e tjetrit. Beqaret do jene te gatshëm edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë vetëm. Gjendja shëndetësore do jete delikate. Mbrohuni nga i vendet ku ben korrent dhe kujdes me ushqimet qe do konsumoni. Perimet, frutat dhe lëngjet e ngrohta duhen privilegjuar. Financat nuk do jene shume te mire sidomos dy javët e para. Duhen marre masa sa me pare. Ne pune nga ana tjetër do ju dalin pengesa e vështirësi pa fund, por nëse nuk dorëzoheni mund t’i kaloni te gjitha sfidat. Qetësia është pika juaj e forte.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/ujori.png"}[/IMG2]UJORI21. janar – 19. shkurt

Tre javët e para te muajit do jene intensive dhe paksa te vështira për ju. Mundohuni te mos nxitoheni dhe te dëgjoni këshillat e te afërmve. Ne asnjë mënyrë mos u qani dhe mos e lëshoni veten sepse bëheni me te dobët. Ata qe janë ne një lidhje nuk do ja kalojnë mire javët e para. Partneri do jete i zënë me angazhime dhe do i lere disi pas dore. Tregohuni me te kuptueshëm sepse ne te vërtetë ai ju do pa fund. Beqaret duhet te joshin me maturi. Periudha më me fat do jete java e dyte. Gjendja shëndetësore here pas here do ketë vështirësi e probleme. Dhjete ditët e para do ndiheni pa energji dhe si te trullosur. Financat do i mbani nen kujdes dhe do mundoheni qe ta përmirësoni nga pak gjendjen. Ne pune nuk do ju dalin shume vështirësi, prandaj do arrini me pare objektivin qe i kishit vene vetes.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/peshqit.png"}[/IMG2]PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Këtë muaj miqtë apo familjaret do kenë shume nevoje për mbështetjen tuaj. Edhe pse mund te jeni te ngarkuar duhet te gjeni pak kohe për ta. Jeta ne çift do pushtohet kryesisht nga rutina. Nuk pritet asgjë e veçante apo e jashtëzakonshme. Kujdes sepse po vazhduat kështu do mërziteni shpejt. Beqaret do marrin propozime qe ditët e para te muajit. Nëse vërtet ju interesojnë mos u ndalni, nëse jo prisni edhe pak kohe. Shëndeti do jete i qete javët e para, por me pas mund te keni disa shqetësime te vogla si pasoje e pagjumësisë dhe dietave strikte. Financat here pas here mund te kenë edhe tronditje te vogla. Kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni. Ne pune do ju duhet te ruani qetësinë sepse keni për te realizuar projekte te mëdha. Disa kolege do ju japin mbështetjen e tyre.
 
Redaktimi i fundit:

Hera

Banned
Horoskopi mujor për muajinmaj 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill

Gjate këtij muaji duhet t’i kushtoni me shume vëmendje personit qe keni ne krah sepse përndryshe ka për t’iu ikur nga duart. Java e pare do jete e qete, por aspak emocionuese. Vetëm pas datës 15 gjerat mund te fillojnë disi te ndryshojnë. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak e presin. As vete nuk e kishin imagjinuar ndonjëherë se gjerat mund t’iu ndodhnin ne atë mënyrë. Shëndeti do lere për te dëshiruar, jo nga ndonjë virus i stinës, por ankthi dhe stresi i përditshëm. Gjendja e financave do jete e mire, por jo aq sa për te kryer shpenzime ekstravagante apo për te hequr para mënjanë. Ne pune do keni konkurrence te forte, por kjo nuk do ju frikësojë për te hedhur ha[at e menduara. Ata qe janë te punësuar ne marrëdhëniet me jashtë do jene më me fat se te tjerët.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj

Shume te reja pritet te ndodhin gjate gjithë këtij muaji. Ata qe janë prej vitesh ne çift do mendojnë te bëjnë disa ndryshime rrënjësore te cilat do i emocionojnë pa mase. Nëse partneri ju propozon ndonjë çmenduri te vogël, mos u mendoni dy here, por pranoni. Ndjenjat shprehini me çfarëdo lloj mënyrë. Beqaret do njihen me disa persona te cilët shume shpejt mund t’iu bëhen me te afërt. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar fale masave qe do merrni. Do kujdeseni edhe me tepër për ushqimin. Ne planin financiar gjerat nuk do jene shume te lehta, megjithatë me përpjekje dhe sakrifica do ja dilni. Ne pune mos kërkoni te impononi mendimet tuaja dhe merrini gjerat me sa me shume qetësi. Vetëm ne këtë mënyrë do ja dilni te arrini atje ku keni planifikuar.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor

Gjate këtij muaji jo çdo gjë do shkoje ashtu si ju e keni dëshiruar. Te papriturat do jene te shumta. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë vështirësi te mëdha dy javët e para, ndërkohë qe me pas qielli i dashurisë do behet me i kaltër. E rëndësishme është te mos nxitoheni për asgjë. Beqaret do jene më me fat gjate javëve te fundit. Shume persona do mundohet t’i bëjnë për vete dhe nuk do ndalen se surprizuari. Shëndeti here pas here do ketë probleme te vogla. Mundohuni te ecni sa me shume ne këmbë dhe te hani ne mënyrë te shëndetshme. Financat do mbeten problematike nëse nuk merrni masa. Ne pune ambienti do jete elektrizues ditët e para. Disa kolege do mundohen t’ua prishin te gjitha planet qe keni bere. Vetëm pas javës se trete gjerat do fillojnë te stabilizohet dhe ju do ecni ne rrugën e duhur.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Do bëni mire qe gjate këtij muaji te merreni me punët tuaja dhe te mos bëni thashetheme për te tjerët. Nëse jeni ne një lidhje java e pare do jete disi harmonike dhe e qete, por me vone mund te fillojnë disa mosmarrëveshje te forta. Nëse keni faj ju pranojini sa me pare gabimet dhe ndreqeni situatën. Beqaret do mundohen shume, por me kot. Vetëm disa do mund te gjejnë një person te përshtatshëm, te tjerëve do ju duhet te presin. Për shëndetin nuk do jete një muaj shume i qete. Do keni probleme te vogla, por qe do ju acarojnë mjaft. Gjendja e financave fatmirësisht nuk do jete e keqe. Do e dini mire sa te shpenzoni e sa te hiqni mënjanë. Ne pune do jeni shume te ngarkuar dhe here pas here do ndiheni pa fuqi. Organizohuni me kujdes qe t’ia dilni.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht

Këtë muaj, jo vetëm qe duhet te diskutoni gjere e gjate, por duhet te merrni edhe disa vendime te rëndësishme. Po i shtytë gjerat keni për ta pasur gjithçka me te vështirë. Ata qe janë ne një lidhje ka rrezik ka kalojnë partnerin ne plan te dyte duke u marre fillimisht me disa probleme familjare. Flisni hapur me te dhe shpjegojani me kujdes situatën. Beqaret do kenë disa probleme dhe nuk do e kenë shume mendjen për te flirtuar me disa persona. Shëndeti nuk do jete i mire për shkak te stresit dhe ankthit qe do ju pushtoje gjithë kohës. Financat do mbeten te mira deri ne momentin qe ju do shpenzoni kuturu dhe shuma ekstravagante. Fatmirësisht jete profesionale nuk do jete e keqe dhe gjerat do ju ecin mire. Disa madje mund edhe te ndryshojnë profesion dhe te fitojnë me tepër.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do bëni mire ta harroni te shkuarën gjate këtij muaji dhe te mendoni vetëm për te ardhmen. Ata qe janë ne një lidhje do afrohen edhe me tepër me partnerin e tyre dhe do i shprehin ne mënyra te veçanta ndjenjat. Për gjithçka duhet te flisni hapur me partnerin ne mënyrë qe te mos krijohen keqkuptime. Beqaret do jene me te hapur ndaj takimeve dhe do pranoje te bëjnë edhe çmenduri vetëm për te ndryshuar statusin. Gjendja shëndetësore do vije duke u përmirësuar pas te enjtes se pare te muajit. Do e gjeni kurën për t’u qetësuar. Ne planin financiar do jete Marsi ai qe do ju mbështesë fort dhe do ju drejtoje ne rrugën e duhur. Nuk do ketë vështirësi. Ne pune do jeni kreative dhe plot ide te mira. Do hidhni hapa galopante dhe do i mahisni qe te gjithë ata qe ju ndodhen pranë.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor

Ky muaj do jete i qete, por jo shume i mire për te gjithë. Nga mesi i muajit mund te ketë disa probleme ne fusha te ndryshme. Ata qe janë ne një lidhje nuk do i kushtojnë vëmendjen e duhur partnerit dhe për pasoje mund te kenë ndonjë mosmarrëveshje te vogël. Sqarojeni arsyen pa arritur qe gjendja te përkeqësohet. Beqaret nuk do e gjejnë dot princin e tyre te kaltër, megjithatë do ja kalojnë mire pranë personave te familjes dhe pranë miqve. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Pini lëngje te ndryshme dhe shmangni ushqimet e yndyrshme. Për planin financiar do jete një muaj i rëndësishëm sepse do merrni një trashëgimi te majme fale se cilët do i zgjidhni problemet. Ne pune dëgjojini gjithmonë këshillat e kolegeve me te vjetër, por vendimet merrini vete pasi te keni reflektuar me kujdes.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ky do jete një muaj shume i vështirë për te gjithë ju. Ata qe janë ne një lidhje, do ndihen te përhumbur dhe nuk do dine çfarë te bëjnë gjate tre javëve te para. Debatet do jene pa mbarim. Beqaret do realizojnë takime me shumice, por do fiksohen pas një personi qe nuk vlen për ta. Kujdes sepse nga kjo do varet gjithë e ardhmja. Gjendja shëndetësore here do jete e mire e here me disa probleme te vogla. Mundohuni te mos e teproni me lodhjen dhe te konsumoni ushqime te shëndetshme. Financat do jene te vështira dhe delikate javët e para. Mos kryeni shpenzime te pamenduara. Ne pune duhet patjetër te bashkëpunoni me koleget sepse përndryshe vete nuk mund te arrini asgjëkund. Merrini gjithmonë gjerat seriozisht dhe mos u ndalni për asnjë moment.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Ky muaj do jete here pas here i trazuar për ju qe jeni ne një lidhje. Do keni edhe debate me njerëzit qe ju rrethojnë. Nëse keni një lidhje do ju duhet t’i mendoni me kujdes gjerat qe do thoni sepse përndryshe lidhja mund te marre tatëpjetën. Beqaret do njihen me persona te shume, por nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje ashtu si e kishin ëndërruar. Shëndeti do jete problematik dy javët e para për shkak te mungesës se gjumit dhe lodhjes ne pune. Kujdesuni pak me tepër për veten tuaj. Gjendja e financave do jete disi me e qëndrueshme, çka mund t’iu lejoje edhe ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht. Ne pune fillimi i muajit do jete goxha pozitiv, ndërkohë qe javën e trete ka rrezik qe situata t’iu dale jashtë kontrollit. Beni mire te mos ju besoni shume kolegeve qe keni pranë sepse do zhgënjeheni.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Ky muaj do jete i mbushur me entuziazëm për te gjithë ju qe jeni ne një lidhje. Ne pune do ju realizohen te gjitha projektet. Për ata qe janë ne një lidhje, pjesa me e madhe e kohës do jete e qete dhe pa te papritura. Here pas here pasioni do jete i zjarrte dhe emocionet me te forta. Edhe për beqaret do ketë periudha te favorshme. Shoqërohuni për disa kohe me pretendentet përpara se te merrni vendime. Gjendja shëndetësore jo gjithmonë do jete e mire. Mund te prekeni nga ndonjë virus dhe do ndiheni te lodhur. Ne asnjë moment nuk duhet te ndërprisni ushqimin sepse do ndiheni me te dobët. Gjendja e financave do mbetet delikate për aq kohe sa ju nuk merrni masa strikte. Gjithsesi java e fundit pritet te jete e qëndrueshme. Për punën do jete një muaj i favorizuar dhe i mbushur me surpriza. Do jeni me te organizuar se kurrë.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt

Do jeni shume te ndjeshëm këtë muaj dhe mund te mërziteni edhe me disa fjale te të afërmve. Jeta ne çift do jete e turbullt dhe here pas here nuk do dini nga t’ia mbani. Tregohuni me te hapur me partnerin dhe shprehini ndjenjat lirisht. Beqaret do jene me shume fat nga mesi i muajit dhe ka shume mundësi te takojnë princin e tyre te kaltër. Gjendja shëndetësore fatmirësisht do jete goxha e mire. Do keni energjinë e duhur dhe do ndiheni ne forme te shkëlqyer. Ne pune mendohuni mire para se te kryeni transaksione. Po shpenzuat shuma ekstravagante do keni probleme serioze. Ne pune do i habisni te gjithë me arritjet, por vete nuk do jeni plotësisht te kënaqur. Ata qe janë ne kërkim te një pune do kenë me shume fat javën e trete. Mbajeni mend këtë.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do jeni mjaft entuziaste dhe dinamike gjate gjithë këtij muaji dhe gjerat do ju ecin përgjithësisht mire. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë çaste fantastike gjate javëve te para dhe here pas here do ju duket sikur janë ne një ëndërr. Shfrytëzoni sa te mundni çdo çast. Beqaret do fillojnë lidhje ose aventura emocionuese qe javën e pare. Jo vetëm qe nuk do ndiejnë vetmie, por do mund te shijojnë çdo çast deri ne maksimum. Shëndeti do jete i mire, megjithatë nuk do mungoje ndonjëherë pak dhimbje koke apo dhimbje muskujsh. Gjendja e financave do lere për te dëshiruar. Do merrni borxhe për te shpenzuar për gjerat e domosdoshme. Ne pune do jeni shume te shpërqendruar dhe ne ajër. Ka rrezik qe gjerat te marrin tatëpjetën për disa kohe, deri ne momentin qe disa miq do ju ndihmojnë.
 

Hera

Banned
Horoskopi mujor për muajingusht 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Gjatë këtij muaji ambienti do jetë here i qete e here i trazuar. Ndonjëherë do tregoheni te paduruar dhe kjo do ju sjelle goxha probleme. Çiftet do nxitohen me fjalët dhe do pendohen shpejt për ato qe kane thënë. Mire është qe ata t’i dëgjojnë me kujdes personat qe kane ne krah dhe te mundohen te krijojnë një marrëdhënie sa me te ngrohte. Beqaret, ne fillim te muajit do kenë përshtypjen sikur dashuria i ka harruar, por pas javës se dyte do mund te realizojnë takime mbresëlënëse. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire dhe do ndiheni plot gjallëri. Pas javës se pare edhe nervozizmi do pushoje. Me financat do jeni realiste dhe nuk do nxitoheni te shpenzoni kuturu. Do keni edhe aftësi te mira menaxhuese. Ne pune do arrini me shpejt sesa keni menduar ne objektivat finale. Përqendrimi dhe këmbëngulja do ju çojnë atje ku keni ëndërruar. Do ju behën komplimente dhe propozime te reja.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Këtë muaj nuk do kënaqeni lehtësisht. Ata qe ju rrethojnë do ju përkushtohen tej mase, por jo gjithmonë do ja dalin. Te dashuruarit, vetëm pas datës 15 do mund te ndihen te plotësuar dhe do buzëqeshin. Javët e para mund te kenë edhe konflikte te forta me partnerin. Beqaret duhet t’i bëjnë me kujdes llogarite para se te hedhin hapa, pasi ne te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do lëndohen. Shëndeti here pas here do ketë shqetësime te vogla, por qe do kalojnë shpejt. Për financat duhet t’ua vini veshin miqve dhe familjareve. Po i late pas dore problemet dhe menaxhimin e te ardhurave, gjendja do përkeqësohet me tepër. Ne pune do filloni projekte gjigande te cilat do ju bëjnë edhe me te njohur, por do ju sjellin edhe përfitime te majme. Do jeni me krenare për veten tuaj.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë muaj do ju duhet te përkujdeseni me tepër për familjen. Pavarësisht angazhimeve duhet te gjeni kohe për ata. Te dashuruarit duhet te zgjidhin sa me shpejt disa probleme qe kane pasur dhe nuk duhet te shtyjnë asgjë për me vone. Shpjegojani partnerit si duhet gjerat dhe keni për t’u pajtuar shpejt. Beqaret duhet te bëjnë vete hapat e para sepse po priten gjate dikush tjetër do ua rrëmbejë atë qe pëlqejnë. Shëndeti do jete i mire. Do ushqeheni si duhet dhe aktiviteti do ju mbaje ne forme. Financat mund te kalojnë edhe periudha te vështira, megjithatë nuk duhet te alarmoheni, përkundrazi duhet te merrni masa dhe te zgjidhni çdo problem. Ne pune do bëni mire t’i dëgjoni me kujdes këshillat qe do iu japin te tjerët sepse ne shume raste ato do ju çojnë ne rrugën e duhur. Nga ana tjetër duhet te tregoheni edhe me diplomate.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ky nuk do jete një muaj shume i qëndrueshëm. Ne vazhdimësi te muajit me pare, klima me partnerin dhe familjaret do vazhdoje te mbetet e tendosur. Mundohuni sa te mundni ta stabilizoni situatën pa qene vone. Çiftet duhet te dalin e te argëtohen, pse jo edhe me miq te mire. E rëndësishme është qe ata te kalojnë me tepër kohe bashke. Beqaret do realizojnë me shume takime interesante, por nuk do e kenë te lehte te marrin vendime te mëdha. Shëndeti here pas here do jete delikat, por nuk do jete nevoja për vizita mjekësore apo alarme. Buxhetin nuk do dini aspak si ta menaxhoni dhe ne disa momente mund te gjendeni edhe ne vështirësi. Ne pune do ju duhet te kaloni sfida te vështirë për te arritur se fundmi atje ku keni ëndërruar. Fundi i muajit do jete me i begati.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Humori do ju ndryshoje shume shpesh gjate këtij muaji. Here do jeni euforike e here do mbylleni ne vetvete. Ju çiftet me mire flisni hapur me partnerin për çdo gjë dhe bëhuni te duruar. Keni për te dale me te fituar nëse veproni kështu. Kritikat qe do ju beje partneri dëgjojini me kujdes dhe mos u alarmoni. Ai ju do te mirën dhe nuk dëshiron qe ju te gaboni. Beqaret do jene me te hapur dhe me te gatshëm për te njohur persona te rinj. Shëndeti do kaloje edhe dite delikate. Lodhja dhe stresi mund t’iu shkaktoje disa shqetësime. Nëse keni mundësi shkoni neper vene te qeta larg zhurmave. Sektori i financave nuk do jete i keq, megjithatë mos e teproni me shpenzimet nëse nuk doni t’iu fillojnë shpejt probleme. Ne pune mos lejoni qe jeta private te ketë ndikim sepse do ju lindin probleme. Tregohuni profesioniste dhe diplomate.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky do jete një muaj me i bukur dhe gjerat kane për t’iu ecur me mire se kurdoherë. Vetëm java e fundit mund te ketë disa tronditje te vogla. Nëse jeni ne një lidhje do i keni te qarta idetë dhe mendimet dhe do hidhni hapat e duhura. Marrëdhënia me partnerin do jete e kënaqshme. Javën e trete nuk do mungojnë as surprizat e mëdha nga te dy palët. Beqaret qe e kane vuajtur pafund vetminë, këtë muaj kane për te kaluar eksperienca interesante. Shume gjera do ndryshojnë për ta. Gjendja fizike do jete delikate vetëm ditët e para, por me pas do rikthehet energjia. Nuk do vuani. Ne planin financiar mos i lini pas dore disa probleme qe ju kane dale sepse me kalimin e kohës situata mund te marre tatëpjetën. Ne pune do arrini shume me tepër nga sa kishit menduar, fale këmbënguljes dhe guximit.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Ky muaj nuk do filloje shume mire, por me kalimin e kohës gjerat do fillojnë te përmirësohen. Ata qe janë ne një lidhje do ndihen me mire pas javës se pare. Do arrijnë te vendosin komunikimin ne çift dhe marrëdhënia do jete e qëndrueshme. Te sapomartuarit mund te mendojnë edhe për një fëmijë. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen te marrin vendime. Çdo gjë do ndodhe ne momentin e duhur, prandaj duhet thjeshte te bëhen gati për ndryshime. Për shëndet edhe me te mire duhet te ushqeheni me perimet e stinës dhe nuk duhet te neglizhoni aktivitetin fizik. Kujdes me kripen dhe yndyrën. Për financat do ju duhet mund dhe sakrifica qe t’i mbani sa me te stabilizuara. Ne pune do keni vështirësi 10 ditët e para, por me pas gjithçka do ndryshoje si me magji.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë muaj do ketë mosmarrëveshje, debate, pakënaqësi dhe lot megjithatë me pak durim dhe diplomaci do mund ta kaloni periudhën e vështirë. Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i kushtojnë me tepër kohe dhe vëmendje njeri-tjetrit sepse ne te kundërt persona te trete do futen mes tyre dhe do ju shkaktojnë probleme. Muaji nuk do jete shume i lehte. Beqaret do jene më me fat dy javët e para kështu qe duhet t’i shfrytëzojnë ato ne maksimum. Personat interesante mund te jene edhe te rrethit familjar te miqve tuaj. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Do lodheni tej mase dhe nuk do kujdeseni si duhet për veten. Financat do fillojnë te stabilizohen pas datës 10. Ne pune vështirësitë do jene te mëdha dhe vetëm pas datës 22 do mund t’i zgjidhni te gjitha problemet. Nuk do ju mungoje forca dhe ambicia, por durimi nuk do jete aq sa duhet.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Gjate këtij muaji do i mendoni me mire gjerat ju qe jeni ne një lidhje dhe do filloni projekte për te ardhmen. Do ketë ndryshime te rëndësishme te cilat do ju mbushin me gëzim dhe optimizëm. Te shkuarën e hidhur do lini përgjithmonë pas krahëve. Beqaret do jene me te shoqërueshëm dhe do bëjnë miqësi te reja. Pas mesit te muajit pritet te fillojnë dhe histori dashurie afatgjate dhe mjaft emocionuese. Gjendja shëndetësore do jete me e mire se me pare. Do ndiheni me energjike dhe nuk do ndieni lodhje nga punët qe do kryeni. Ne planin financiar do e dini mire çfarë hapash te hidhni dhe do shmangni kështu çdo te papritur. Ne pune do ju duhet te dilni jashtë kornizave ne mënyrë qe te arrini me pare atje ku keni dëshiruar. Po u treguar strikte mund te gaboni ose mund te qëndroni ne vendin ku keni qene.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Ky muaj nuk do filloje shume mire, megjithatë me kalimin e kohës gjithçka do vendoset ne vijën e duhur. Personat qe kane një lidhje do mundohet t’i zgjidhin mosmarrëveshjet dhe do kërkojnë edhe falje për gabimet qe kane bere vete. Java e fundit e muajit do jete mjaft emocionuese. Beqaret duhet ta hapin zemrën dhe te bëjnë atë qe do ndiejnë pa menduar për te nesërmen. Mundësitë do jene goxha te mira. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Lodhja do beje punën e vet dhe here pas here do ndiheni si pa fuqi. Me financat do tregoheni tejet te logjikshëm dhe do e detyroni veten te mos kryeni shpenzime te pamenduara. Ne pune duhet te luftoni fort dhe here pas here te përballeni edhe me sfida, ne mënyrë qe te arrini atje ku keni dëshiruar. Rruga do jete e vështirë, por jo e pamundur.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Jeta juaj ne çift do marre një tjetër drejtim këtë muaj. Ata qe kane pasur probleme serioze do i japin fund gjithckaje dhe do rinisin një tjetër jete, ndërsa ata qe kane pasur periudhe te qëndrueshme do marrin vendime. Dhjete ditët e para do mendohen dhe do bëjnë plane te cilat do i realizojnë ne javët e fundit. Beqaret do realizojnë plot takime, por nuk do jene te sigurte se personat qe do kenë pranë do jene te duhurit. Do e kenë te vështirë te ndërmarrin rreziqe. Gjendja shëndetësore nuk do jete gjithë kohës e mire. Java e para madje do jete goxha delikate. Financat do varen nga sjellja juaj. Mendoni edhe për te ardhmen dhe shpenzoni me kursim. Ne pune mbrojini te gjitha idetë qe keni nëse jeni te sigurte se janë me te mirat. Mos u trembni nga asnjë presion qe mund t’iu behet.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Këtë muaj do mbani me shume përgjegjësi për veprimet qe do kryeni dhe do mateni disa here para se te veproni. Ndonjëherë do tregoheni me autoritare sesa duhet dhe disa persona mund t’iu shkojnë kundër. Nëse keni një lidhje, dy javët e para do i kushtoni me tepër vëmendje partnerin, ndërkohë qe me pas ka rrezik ta lini atë pas dore duke u marre me çështje jetike. Për gjithçka duhet t’i flisni hapur atij. Beqaret do ëndërrojnë me shume sesa duhet dhe ka rrezik qe realiteti t’i zhgënjejë. Gjendja shëndetësore here pas here mund te ketë shqetësime. Dhimbja e kokës dhe ajo e stomakut mund te jene me te shpeshtat. Gjendja e financave do vije dalëngadalë duke u përmirësuar fale masave strikte qe do merrni. Ne pune do keni dite pozitive ashtu si edhe dite delikate kur do ju duhet te mbani përgjegjësi për çdo veprim.
 
M

Morfina

Kush paska ndermend me mbo presion iher? I ngelt presioni mu ne maj te thorit jarebi :p
 

Hera

Banned
Horoskopi mujor për muajin shtator 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Gjatë këtij muaji do i keni idetë shume te mjegullta dhe ne shume momente nuk do dini nga t’ia mbani. E urreni pavendosmërinë, por nuk keni çfarë te bëni. Për çiftet priten periudha te tensionuara kur do mendohet edhe ndërprerja e gjithçkaje. Gjithsesi mire është qe vendimet te mos merren ne inat e sipër dhe familjaret te dëgjohen me shume. Beqaret nuk do jene aspak realiste dhe ka mundësi te zhgënjehen nga zgjedhjet qe do bëjnë. Për shëndet me te mire duhet te praktikoni rregullisht një aktivitet fizik dhe te kujdeseni me tepër se zakonisht për ushqimin. Ne planin financiar situata nuk do jete e keqe, por duhet te gjeni kohen e duhur për te kryer shpenzime. Ne pune nuk do jeni ambicioze dhe shpesh do ju mungoje dëshira për te bere ato qe do iu kërkohen. Gjerat ne këtë fushe do lënë për te dëshiruar.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
15 ditët e para te këtij muaji do jene goxha delikate e te trazuara. Ne shume momente do gjendeni neper udhëkryqe dhe vetëm me besim e maturi do ja dilni. Ata qe janë ne një lidhje do kenë probleme goxha serioze. Jo vetëm qe do acarohen me disa gjeste te personave ne krah, por do dëgjojnë edhe thashethemet dashakeqe te te ashtuquajturve miq. Beqaret vetëm duhet te joshin dhe t’ia lënë çdo gjë kohës. Gjendja shëndetësore do ketë ulje dhe ngritje ne periudha te ndryshme. Shpesh mund te mbylleni ne vetvete dhe do ndiheni te dërmuar nga lodhja e mërzitja. Ne planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogarite edhe sikur te keni te ardhura te mira. Vjen një dite qe çdo gjë mbaron. Ne pune duhet te reflektoni me kujdes dhe te diskutoni me koleget për disa ide qe keni ne koke.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Deri ne datën 10 te këtij muaji duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj gjerave qe do ndodhin rrotull jush e pas kësaj date mund te merrni vendime. Ju te dashuruarit do bëni mire t’i dëgjoni këshillat qe do iu japin familjaret sepse ata kane me shume përvojë dhe e dine mire çfarë ju thonë. Fundi i muajit do jete me i begate për ju. Beqaret do kalojnë një periudhe vërtet interesante e te mbushur me takime impresionuese. Shëndeti nuk do jete perfekt megjithatë jo dhe shume i keq. Po u kujdeset për veten do ndiheni edhe me mire. Mos harroni te pini shume ujë. Buxheti do jete i kënaqshëm dhe nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni. Do shpenzoni për gjerat qe doni. Ne pune do jeni edhe me te motivuar se me pare dhe cep detyre do ju duket me e lehte se me pare.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë muaj do ndiheni me te qete se muajin qe kaloi. Me ne fund do arrini te sqaroni edhe disa gjera me miqtë. Te dashuruarit duhet te tregohen përherë te logjikshëm e te arsyeshëm sepse po ju filluan problemet kane për t’i vuajtur gjate pasojat. Pas datës 17 dielli ne planin sentimental do jete me i forte. Beqaret do arrijnë te kenë disa takime dhe do gjejnë personin qe ju përshtatet me se miri. Po i morën gjerat shtruar do dalin edhe me te fituar. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Do jeni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat do fillojnë te normalizohen pas javës se dyte për shkak te masave qe keni marre. Ne pune duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj detajeve dhe ashtu nuk do bëni gabime. Shikojini gjerat me kujdes e me pas veproni, por mos ju besoni asnjëherë verbërisht kolegeve.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Nëse nuk doni te keni probleme serioze gjate kësaj dite, mire është te argumentoni çdo gjë qe do thoni e te mos flisni kot se koti. Për te dashuruarit nuk do ketë as probleme serioze as emocione te jashtëzakonshme. Merreni çdo gjë sa me shtruar dhe mundohuni te përgatisni surpriza qe jeta mos behet monotone. Beqaret do mërziten goxha javët e para sepse do bëjnë përpjekje për te gjetur dashurinë dhe nuk do ja dalin dot. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, për shkak te mbingarkesës. Sektori financiar do mbetet i qëndrueshëm dhe kjo do ju gëzojë. Ne pune rruga qe do ndiqni do jete e vështirë dhe e mbushur me pengesa, megjithatë nëse nuk dorëzoheni edhe mund t’ia dilni mbanë. I fituar është ai qe duron dhe qe nuk e lëshon veten.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky do jete muaj me i favorshëm për miqësinë dhe dashurinë sidomos 15 ditët e para. Jeta juaj ne çift do jete e këndshme. Do dini te thoni fjale te ëmbla dhe do përkëdheleni pafundësisht me njeri-tjetrin. Nga java e fundit mund te përplaseni për disa gjera, por menjëherë do reflektoni e do zgjidhni gjithçka. Beqaret do kenë fat dhe do arrijnë me ne fund te fillojnë lidhjen e tyre te ëndrrave. Shëndeti nuk do jete i keq nëse nuk e teproni me lodhjen dhe nuk ngarkoheni me shume sesa duhet. Kujdes sepse mund t’i hapni goxha telashe vetes. Ne pune fillimi do jete paksa i vështirë. Do jeni si te çakorduar dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Pas datës 10 situata do filloje te ndryshoje.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë muaj do mendoni t’i bëni gjerat ndryshe dhe do kërkoni me çdo kusht t’i përmirësoni gjerat. Nëse jeni ne një lidhje here pas here do bëheni nostalgjikë dhe mund te bini ne dëshpërim. E mira është te bëni ato qe do ju thotë partneri dhe keni për t’u ndier me se miri. Besojini atij dhe nuk do pendoheni. Beqaret do jene me te bindur për hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do mendohen dy here për këtë gjë. Shëndeti mund te kaloje edhe momente disi te trazuara, por ju nuk duhet ta lëshoni veten për asnjë arsye. Financat nuk do jene problematike. Përfitoni për te bere një riorganizim tërësor. Ne pune nuk do keni kohë te mërziteni sepse do jeni gjithë kohës me angazhime. Mund te lodheni pak, por do ndiheni mire kur te realizoni çdo gjë.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Disa sektorë, e veçanërisht ai i dashurisë, do favorizohen këtë muaj. Te dashuruarit do kenë vetëm momente te këndshme, por pas datës 12 do fillojnë emocionet e vërteta. Si ata edhe ai qe kane ne krah do dine te sillen me delikatese dhe nuk do kenë aspak probleme. Beqaret do jene më me fat se me pare dhe do fillojnë lidhje vërtet interesante e te veçanta. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk do jete e keqe, megjithatë nga mesi i muajit duhet te tregoheni me te kujdesshëm. Sektori i financave do varet tërësisht prej jush. Sa më me kujdes te silleni aq me shume fat do keni. Çështjet profesionale do jene te privilegjuara. Eproret do i dëgjojnë me kujdes ato qe keni për te thënë dhe mund t’iu lejojnë te nisni një projekt te menduar prej kohesh.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Buzëqeshja do mbizotërojë gjate gjithë kohës këtë muaj dhe do ndiheni mire. Për çiftet ambienti do jete harmonik, por mire është ta lini partnerin te shprehet me lirshëm. Keni për te fituar pike nga kjo gjë. Ne përgjithësi do mbizotërojë bashkëpunimi. Beqaret do jene shume kërkues dhe vështirë se mund te gjejnë një person aq perfekt sa e duan. Ftesa do marrin gjithë kohës dhe duhet t’i shfrytëzojnë. Shëndeti do jete goxha i mire. Do jeni gjithë kohës plot energji dhe madje edhe morali do jete me i ngritur. Financat do mbeten te kënaqshme dhe do ndiheni plotësisht te qete kur te shpenzoni. Nëse sektori profesional ka qene delikat kohet e fundit, këtë muaj gjithçka ka për te ndryshuar. Do jeni karizmatike dhe do fitoni detyra te rëndësishme. Ne disa momente nuk do ngurroni as te rrezikoni për te arritur me shume.

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Fale komunikimit te mire 15 ditët e para te muajit do jene shumë te mira. Nëse vazhdoni me atë sjellje gjithçka do ece si duhet edhe me vone. Ata qe kane një lidhje nuk do kenë debate te ashpra dhe ne tërësi marrëdhënia do jete e qete. Te dy palët do i kenë idetë te qarta. Beqaret do jene shume te afruar dhe mund te fillojnë miqësi me këdo. Ne fakt disa persona do i shohin me një sy tjetër. Shëndeti nuk do jete i qete dy javët e para dhe mund te keni disa shqetësime nga barku ose kockat. Pas datës 13 situata do normalizohet. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Ne pune do jeni me te guximshëm dhe do e dini mire cilën rruge te ndiqni për t’ia dale. Nuk do ngurroni as te bashkëpunoni me kolege qe dikur keni debatuar.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Nëse doni te jeni sa me te qete këtë jave, mundohuni te largoni energjitë dhe mendimet negative. Shikojini gjerat me më shume optimizëm dhe do dilni te fituar. Çiftet qe kane pasur probleme duhet t’i dëgjojnë me kujdes këshillat e miqve dhe familjareve sepse ata e bëjnë për te mirën e tyre. Fundi i muajit do jete paksa i mërzitshëm. Ju beqaret duhet t’i bëni sytë katër dhe duhet te zini muhabet me persona te rinj. Shëndeti nuk do jete i keq, megjithatë lodhja mund t’iu beje ndonjëherë te ndiheni pa fuqi. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe duhet te mësoni t’ia dilni me aq. Ne pune do ju duhet te merrni vendime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Reflektoni mire para se te vendosni përfundimisht.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Muaj dinamik do jete ky për ju. Do jeni plot ide dhe dëshirë për te ecur përpara. Nëse jeni ne çift do tregoheni përherë diplomate dhe do ruani një marrëdhënie te këndshme me partnerin. Nuk do jeni as ju dhe as ai autoritare si me pare. Beqaret do kenë me shume mundësi për te realizuar njohje interesante dhe duhet patjetër te përfitojnë prej tyre. Shëndeti do jete me i mire se me pare. Do ndiheni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat duhen pasur më nën kujdes. Bëni kujdes edhe mos tundoheni nga lojërat e fatit. Ne pune mos dëgjoni thashethemet dhe fjalët qe qarkullojnë lart e poshtë, por shihni hesapin tuaj. Përqendrohuni tek detyrat e dhëna dhe çojini deri ne fund.
 

Hera

Banned
Horoskopi Mujor
Tetor 2019
Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Në javën e parë të tetorit ka një rikuperim për dashurinë dhe horoskopi shpall një qiell ideal për programet në çift si martesa dhe bashkëjetesa, por edhe për të zgjeruar familjen. Në vend të kësaj, në rast të problemeve që kanë vazhduar për ca kohë, zgjidhja do të jetë ndarja. Marsi është në kundërshtim dhe ata që kanë lindur nga kjo shenjë, të cilët nuk ndihen të dëgjuar nga partneri i tyre nuk e tregojnë veten shumë mirëkuptues. Një ngacmim i vogël nuk do të dështojë në ditët e fundit të muajit. Beqarët favorizohen. Puna: Në vendin e punës, dashi mund të shijojë një kohë të mirë për negociata, por t’i kushtojë vëmendje situatës ekonomike. Ata që nuk kanë kontrolluar financat duhet të kushtojnë më shumë vëmendje dhe të kontrollojnë llogaritë sepse mund të ketë probleme. Rreth mesit të muajit, pak tension pritet për ata që kanë lindur në shenjë për shkak të grindjeve me disa punëdhënës. Nëse një marrëdhënie pune nuk shkon ashtu siç duhet në këtë periudhë të gjitha nyjet ju bien mbi kokë. Shumë do të mendojnë për një ndryshim që do të zbatohet edhe në muajt në vijim.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Ndjenjat e Demit në këtë muaj të tetorit ndikohen nga tensionet në punë. Disa të lindur nga shenja mendojnë se diçka nuk është në rregull dhe do të acarohen. Muaji do të jetë një provë për çiftet në krizë, pasi shumë gjëra do të sfidohen. Do të ketë aq shumë nevojë për dashuri për të kapërcyer keqkuptimet, dhe jo të gjithë do të jenë në gjendje ta perceptojnë atë. Ata që janë beqarë kanë vështirësi të jetojnë një dashuri të re sepse janë akoma të lidhur me të kaluarën. Mund të ketë edhe zhgënjime, sepse një person nuk konsiderohet në pritje të pritjeve të tyre. Puna: Në vendin e punës, Tetori është një muaj në të cilin mund të shfaqen dallime me grupin e punës të një personi. Planetët u rekomandojnë atyre që kanë lindur nga shenja të marrin frymëzim nga këmbëngulja e tyre në mënyrë që të mos prishen dhe të luftojnë madje edhe në prani të polemikave. Agjitacioni mund të ndihet veçanërisht rreth mesit të muajit, kur demat ndiejnë nevojën për të ndryshuar drejtimin. Për fat të mirë, pavarësisht trazirave, gjithçka që është bërë në periudhën e fundit nuk do të preket dhe madje edhe ata që janë në rrezik do të arrijnë të fitojnë.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Tetori do të jetë një muaj pasionant për binjakët. Ata që janë beqarë dhe duan të fillojnë një lidhje të re, favorizohen. Sa i përket çifteve të gjata që kanë arritur t’i mbijetojnë krizave të muajve të fundit, ato janë edhe më solide dhe marrëveshja është edhe më e fortë. Është gjithashtu koha ideale për të zbuluar bashkëpunimin me partnerin tuaj. Gjërat përmirësohen gjithashtu për binjakët që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën dhe që kanë nevojë për siguri në këtë kohë në jetën e tyre. Puna: Nga pikëpamja e punës, ata që lindin nga shenja në këtë muaj më në fund ndjehen më të qetë. Është një periudhë në të cilën ka më shumë mundësi për veprim dhe madje edhe nëse disa janë përballur me ndryshime, ato mund të mbështeten në themelet e ngurta. Është gjithashtu një kohë e mirë për ata që kërkojnë një punë të re. Në vështrim ka kaq shumë mundësi që ata të mund të nxjerrin në pah cilësitë e tyre dhe të krijojnë situata të rëndësishme për të ardhmen. Shkurt, është një periudhë e rifillimit për binjakët dhe gjërat më në fund po fillojnë të kthehen në drejtimin e shpresuar.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Nga pikëpamja e ndjenjave, nga fillimi i tetorit ka mundësi për shumë Gaforre. Përmirëson shumë jetën e atyre që janë në çift. Në këtë kohë të vitit shumë do të jenë në gjendje të afrohen me një ish por mund të ketë takime të reja dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm për të zgjedhur. Yjet njoftojnë projekte të ngurta në çift për shumë prej shenjave, siç janë bashkëjetesa ose martesa, që do të planifikohen për vitin e ardhshëm. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja interesante për të marrë pjesë, dhe me të cilat mund të lindë një mirëkuptim i veçantë. Puna: Po ashtu nga pikëpamja e punës ka një rikuperim që fillon nga fillimi i muajit, por ata që lindin nga shenja do të kenë projekte dhe kërkesa të reja për të përparuar në mendje. Ka një dëshirë të madhe për të ndryshuar edhe për shkak të problemeve me partnerët dhe bashkëpunëtorët që kanë shkaktuar mosmarrëveshje dhe polemika. Gjërat do të përmirësohen deri në fund të muajit, megjithëse disa do të tregojnë shenja acarimi shumë më herët dhe do të duan të rinovojnë veten me çdo kusht. Ata që janë duke luftuar me probleme ekonomike do të duhet të bëjnë përpjekje për t’iu dhënë hapësirë projekteve të vlefshme dhe konkrete, për tu zbatuar sa më shpejt që të jetë e mundur.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Në ambicien sentimentale për Luanin, në tetor do të ketë një pengesë. Ata që paguajnë çmimin janë ata që janë të pavendosur midis dy situatave dashurore, ndërsa ata që jetojnë një marrëdhënie të sigurtë nuk kanë frikë. Sidoqoftë, dyshimet mund të shfaqen gjithsesi dhe komunikimi do të testohet ashpër edhe për shkak të problemeve dhe diskutimeve familjare. Një duhet të jetë shumë i kujdesshëm në marrjen e vendimeve, nxitimi është një këshilltar i keq dhe mund të bëjë gabime shumë. Në pjesën e dytë të muajit këshillohet të shmangni shpërthimet e xhelozisë që mund të çojnë në diskutime të forta. Për beqarët nuk do të ketë asnjë lajm të veçantë dhe tregimet që do të lindin nuk do të jenë relevante. Puna: Në punë vazhdon vala pozitive. Do të ketë detyra të reja dhe shumë Luan do të përfshihen në situata shpërblyese. Për më tepër, do të ketë kënaqësi për njohjen e angazhimit dhe aftësive. Ata që janë më të favorizuar janë ata që punojnë në kontakt me publikun, të cilët mund të bëhen një pikë referimi në sektorin ku ata veprojnë. Jupiteri u jep të gjithëve një energji të mirë dhe u lejon atyre të kapërcejnë pengesat, madje edhe ato të krijuara nga njerëz ziliqarë që përpiqen të minojnë rezultatet e arritura.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Në dashuri duhet t’i japim rëndësinë e duhur një marrëdhënieje të sapo lindur, sepse mund të jetë befasuese. Ata që lindin nga shenja që janë në çifte do të kalojnë një periudhë stabiliteti më të madh këtë muaj. Ata që duan të zgjerojnë familjet e tyre po kalojnë një moment shumë pozitiv. Planetët megjithatë janë në favor dhe çdo dëshirë mund të realizohet. Edhe beqarët që mendojnë se nuk kanë më një shans në dashuri do të gjejnë personin e duhur për ta dhe do të duhet vetëm të punojnë për ta gjetur atë. Puna: Në vendin e punës, ata që lindin nga shenja mund të marrin përgjigje pozitive. Ata që janë në pritje të promovimeve do të kenë reagime të mira dhe për këtë arsye duhet të vazhdojnë. Sidoqoftë, horoskopi ju këshillon të mos bëni vetes shumë pyetje dhe ta lini veten të shkojë të përjetojë situatat e reja që do të lindin. Është e rëndësishme të dini se ky muaj është thelbësor për të hedhur një themel të fortë për të ardhmen. Ata që nuk kanë një punë të qëndrueshme mund të rikthehen në lojë, ndërsa disa duhet të presin deri në dekadën e fundit të muajit.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Në dashuri, Peshoret do të duhet të sqarojnë situatat që janë në pritje kohët e fundit. Periudha është kritike veçanërisht për ata që po përjetojnë dy histori në të njëjtën kohë, kështu që do të jetë e nevojshme të sqaroni veten. Sipas horoskopit, nëse një histori është mjaft e fortë do të kapërcejë çdo pengesë, ndërsa ata që kanë probleme me partnerin do të jenë të gatshëm të dëgjojnë zërat e tyre. Disa çifte mund të kenë diskutime që vijnë nga arsyet e punës, veçanërisht kur angazhimet ka të ngjarë të shtyjnë marrëdhëniet në sfond. Kujdes nga qëndrimet tepër pesimiste që mund të çojnë në depresion dhe humbje të vetëvlerësimit. Puna: Jupiteri vazhdon të jetë i favorshëm dhe gjatë kësaj faze të vitit mund të sjellë mundësi shumë të rëndësishme për çdo sektor të punës. Disa pyetje do të duhet të mbyllen sa më shpejt të jetë e mundur për të qenë në gjendje të fillojnë projekte të reja dhe ne duhet t’i bëjmë apel përvojës dhe intuitës për të mos bërë hapa të rremë. Yjet rekomandojnë të vlerësojnë me kujdes çdo propozim për të shmangur investimet e këqija. Ata që janë dyshues për mjedisin e tyre të punës do të duhet të kërkojnë zgjidhje të reja që gjithashtu mund të sjellin rezultate të mira ekonomike.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit Tetori do të jetë një muaj shumë intensiv. Është një moment shumë pasionant dhe çiftet që kanë provuar një moment vështirësi fatmirësisht kthehen të jenë të qetë. Ata që kanë vendosur të përfundojnë një marrëdhënie, mund të marrin një lajm të mirë dhe të takojnë dikë që mund t’i përfshijë ata fizikisht dhe emocionalisht. Disa madje mund të marrin një vendim të rëndësishëm për të ardhmen, por në çdo rast ata do të jetojnë emocionet pa i hequr ato dhe do t’i menaxhojnë me vetëdije të plotë. Do të ketë gjithashtu një dozë të mirë optimizmi që do të ndihmojë për të përballuar përgjegjësitë në çift. Puna: Kushdo që ka filluar një biznes të ri ose punë të re këtë muaj, do të vijë në një përfundim që do të jetë e rëndësishme për të krijuar një themel të fortë për të ardhmen. Sidoqoftë, ata që lindin në shenjë duhet të shfrytëzojnë qiellin e favorshëm për të arritur qëllimet e dëshiruara. Venusi fillon një tranzicion shumë pozitiv në shenjë duke filluar që nga dekada e parë e muajit. Prandaj është një periudhë rilindjeje për shumë akrepa, të cilët më në fund mund të marrin diçka ekstra. Koha më e vështirë është tejkaluar dhe ndryshimet që shumë janë dashur të pësojnë kanë qenë të rëndësishme për rritjen profesionale. Është një kohë e mirë për të përfunduar bizneset e mira.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Në dashuri Shigjetari duhet të dëgjojë zemrën për t’i bërë vend personit që e ka pushtuar. Ata që bënë një takim të rëndësishëm gjatë verës, duhet të vazhdojnë të kultivojnë njohjet. Në vend të kësaj, ata që janë në çifte kanë shumë mundësi të mira për të folur për të ardhmen e tyre me partnerin. Ata që duan të gjejnë dashurinë do të jenë në gjendje të bëjnë një takim fatlum në gjysmën e dytë të muajit, por ata duhet ta lënë veten të lirë dhe të mos mbyllen. Për të lehtësuar gjërat është pasioni i madh që karakterizon lindjen e shenjës dhe që në këtë periudhë është shumë e fortë. Puna: Në punë, muaji fillon me një përcaktim të caktuar për Shigjetarin. Marsi kthehet në një aspekt të favorshëm dhe ata që kanë pasur siklet tani do të jenë në gjendje t’i luftojnë ata dhe të përmirësojnë situatën e tyre. Disa do të jenë në gjendje të përqëndrohen në një marrëveshje të favorshme, të tjerët mund të mbështeten në miqësi me ndikim për të luajtur një rol të rëndësishëm në të ardhmen e tyre. Sipas horoskopit, ata që janë në përvojën e parë dhe janë të freskët nga studimet, favorizohen nga kjo parajsë, të cilët mund të kenë mundësi të pohojnë veten e tyre. Ju nuk do të humbni kontaktet gjatë muajit.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Ndjenjat janë të forta në këtë muaj të tetorit për Bricjapin. Periudha është e rëndësishme për çifte që janë duke u përgatitur të kurorëzojnë një ëndërr, ndërsa ata që janë vetëm, por kërkojnë një person të kenë në krah të tyre, mund të llogarisin në një qiell pozitiv. Në fakt, edhe ata që po kthehen nga një ndarje për momentin gjithashtu po bëjnë mirë më vete dhe janë të prirur të fillojnë një histori të re vetëm nëse ekzistojnë kushte ideale për ta bërë këtë. Sidoqoftë, për të provuar emocione të reja, duhet të riktheheni në lojë. Takimet favorizohen falë pozicionit të planetëve. Kthimi i mundshëm i një personi nga e kaluara. Puna: Në punë, Bricjapit në tetor do t’ju duhej më shumë konfirmim. Ata që kanë paraqitur kërkesa mund të marrin një përgjigje duke filluar nga gjysma e dytë e muajit. Edhe nëse është një periudhë e tensionuar në kompensim, do të jetë gjithashtu produktive. Në fakt, ata do të dëshmojnë aftësinë e tyre dhe do të angazhohen në çdo gjendje pune. Do të na duhet gjithashtu të rikuperojmë energjinë tonë, por vështirësitë do të tejkalohen shpejt. Ndërsa afrohet fundi i vitit, objektivat që duhen ndjekur dhe rrugët që duhen ndjekur për t’i arritur ato bëhen më të qarta.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Në këtë muaj jeta e Ujorit nuk favorizohet. Por kjo nuk do të thotë që do të ketë kriza të rënda, por puna mund të marrë përsipër dhe të shqetësojë ekuilibrin e familjes. Jeta e çifteve do të vuajë, por gjërat mund të jenë më mirë rreth mesit të muajit. Zemrat e vetmuara që vendosin të fillojnë një lidhje duhet të jenë të kujdesshëm për të mos zgjedhur njerëz jo të besueshëm, të cilët vetëm mund të japin zhgënjim. Ata që tashmë kanë një histori do të bëjnë mirë të mos e lënë atë të sigurt për pasigurinë. Kini kujdes të mos e teproni me tonin nëse kujdeseni për dikë. Puna: Në punë, Ujorët duhet të kujdesen për situatën në lidhje me njohjet dhe kontaktet. Në fakt, falë të dyve ata do të jenë në gjendje të marrin diçka më shumë. Marrëdhëniet shoqërore do të kenë shumë ndikim dhe madje këto do të duhen pasur kujdes në mënyrë që të fitojnë pëlqime. Shkurt, në këtë muaj të tetorit Ujori mund të shfrytëzojë mundësitë që do të çojnë në sukses. Shumë do të kenë të gjitha kredencialet për të parashtruar një propozim interesant, por idetë më të mira do të vijnë në fund të muajit, kur edhe fati do i bëjë gjërat të shkojnë siç duhet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Në dashuri, më në fund ndjenjat kthehen në një pikë referimi shumë të rëndësishme. Çiftet që janë përballur me periudha të vështira mund të përpiqen të zgjidhin situatën duke u larguar prapa dhe duke çliruar mendjen dhe zemrën e tyre nga problemet. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të bëjnë takime intriguese duke filluar nga dekada e parë e muajit, por ka mundësi që dikush nga e kaluara të kthehet. Kushdo që shtyn një vendim për ca kohë këtë muaj, më në fund do të jetë në gjendje të dalë në hap dhe të deklarojë zgjedhjet e tyre. Sidoqoftë, rreth fundit të muajit, jo vetëm që ndjenjat e dashurisë përmirësohen, por edhe marrëdhëniet me anëtarët e familjes. Puna: Në sferën e punës peshku mund të fillojë të marrë frymë përsëri këtë muaj. Nëse deri tani do të ishte e nevojshme të luftohej më shumë sesa duhej tani, një fazë më pozitive po fillon për këtë shenjë. Sipas horoskopit, disa do të ndërpresin bashkëpunimet e gabuara dhe kjo do t’i bëjë që ata të bëhen protagonistë absolut. Situata me të cilën përballet e ardhmja duket e rrallë, veçanërisht për ata që punojnë në sektorë ku komunikimi është themelor. Në këtë periudhë, ndryshimet gjithashtu favorizohen dhe ata që dëshirojnë mund të aspirojnë për role të rëndësishme.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Surpriza, para dhe dashuri, çfarë iu pret në muajin nëntor!
Lexoni parashikimin e yjeve.
horoskopii.jpg


Dashi:
Të përgjithshmet:

Një muaj mjaft produktiv mund të themi për këtë muaj. Me Afërditën në shenjën e Shigjetarit me date 1/11 ndikime shume pozitive, mundësi në takime të ndryshme që mund të bëni në sferën sentimentale dhe në punë, pasi do të shënohet nga sukseset si në fushat tuaja personale dhe sociale. Hëna e plotë me datë 12/11, ku realizohet në këndin Dem-Akrep, gjithashtu me datë 19/11 sundimtari juaj Marsi kalon në shenjën e Akrepit, do të keni nevojë për të qëndruar me miq dhe të njohurit. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime pozitive dhe të këndshme, që do t’ju sjellin më afër njerëzve tuaj të dashur. Me datë 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit, ku tregon shumë çështje që marrin zgjidhje për juve të kësaj shenje, ndërkohë në të njëjtën kohë do të merrni një surprizë të papritur që do t’ju sjellë gëzim të madh. Muaji mbyllet me një Hënë të re në shenjën e Shigjetarit me datë 26/11, ku hapen horizonte të reja në fushën ekonomike, atë sentimentale, si dhe kontrata të ndryshme që mund të ju realizohen.
Parashikimet në dashuri:
Futja e shenjës së Afërditës në shenjën e Shigjetarit qysh në ditën e parë të muajit Nëntor do të keni mundësinë për të stabilizuar lidhjen tuaj, si dhe për juve që nuk keni diçka të rëndësishme koha është tani për të vepruar, ju do të shijoni shumë dhe momente të bukura që do t’ju sjellin edhe më afër bashkëshortit tuaj. Një arratisje nga jeta e përditshme pranë Hënës së Re që do të zhvillohet në 26/11 në Shigjetar, e kombinuar me një darkë romantike do të ketë një efekt të dobishëm në ndjenjat tuaja që do të zbuloni tek personi që keni pranë jush. Ju që jeni ende beqarë një person, i cili kohët e fundit ka dhënë dritën jeshile në perspektivën e një njohje të re duket të jetë akoma më pranë jush dhe do t’ju sjellë hije shumë të rëndësishme në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale:
Në fushën tuaj profesionale me Afërditën në shenjen e Shigjetarit ju jep shpresë për më të mirën e mundshme, gjërat do të lëvizin me pak ngadalë për arsye të Merkurit në anën e kundërt, por do te jeni te sigurt për të ardhmen tuaj, pasi do të zbulojnë disa situata që ju kanë larguar nga disa kolegë dhe do t’ju jepet mundësia për të zbatuar plane dhe synime të gjata që prej kohës kur keni punuar. Sugjerimet për bashkëpunime të reja do të jenë një nxitje e mirë për të vënë përpara biznesin tuaj. Financat tuaja nuk dëmtojnë asgjë në gjithë këtë kohë, pasi gjithçka duket se ka marrë rrugën që ju kënaq. Vazhdoni kështu dhe do të shihni se mund të fitoni baste edhe më të mëdha me veten.

Demi:
Të përgjithshmet:

Kjo periudhë me Afërditën duke lëvizur te shigjetari në ndikime pozitive për juve, do të jetë mjaft e qetë. Ju do të ndjeni nevojën për t’u konsultuar vetë dhe për të parë thellësisht nevojat që keni dhe të përpiqeni të shikoni nga një këndvështrim tjetër dhe të rishikoni shumë nga mendimet tuaja të mëparshme për disa gjëra. Në mjedisin tuaj shoqëror ju do të merrni sugjerime për bashkëpunim dhe pjesëmarrje në disa ngjarje që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me gëzim. Në mjedisin tuaj familjar, disa gjëra të paparashikueshme dhe të papritura do ju befasojnë, zhvendosja e Afërditës në shenjën e Shigjetarit në ditën e parë të muajit datë 1/11 ju ndihmon shumë në zgjidhje të çështjeve ekonomike tuajat do të shkojë shumë mirë për juve të kësaj shenje. Hëna e plotë në datë 12/11 në këndin e Demit –me Akrep sjell prapë në tavolinë keqkuptimet që keni pasur me të shkuarën, por njëkohësisht jep zgjidhje në këto problem. Ju do të tregoni shumë gjëra të rëndësishme dhe mundësira.
Parashikimet në dashuri:
Afërdita në shenjën e Shigjetarit nga data 1 do qëndrojë në shenjën tuaj deri me datë 25/11/2019, duke sjellë shanse dhe mundësira në sferën sentimentale tuajën, si dhe lidhjet që mund të keni pasur nga e kaluara. Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një marrëdhënie të përhershme dhe serioze në këtë kohë, do të ndjeni nevojën për t’u afruar me i/e dashurin tuaj dhe për të hapur zemrën tuaj ndaj çdo gjëje që ju ndjeni dhe ju shpreh gjatë marrëdhënies tuaj. Është shumë e përshtatshme herën tjetër për t’u bashkuar me vendimet e rëndësishme të i/e dashurës suaj për zhvillimin e rrugës tuaj të përbashkët. Ju që përsëri jeni vetëm dhe kërkoni diçka që do ju nxisë dhe tërheq vëmendjen tuaj, mos u shqetësoni sepse gjatë kësaj periudhe do të takoni një person veçanërisht tërheqës, i cili do të jetë i veçantë dhe i shkëlqyeshëm në jetën tuaj. Afërdita me datë 26// shkon në shenjën e Bricjapit që ju jep një mundësi të veçantë në dashuri.
Parashikimet profesionale:
Në fushën tuaj profesionale, gjërat në këtë periudhë do të shkojnë shumë mirë dhe në mënyrë të kënaqshme për ju. Marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj dhe me eprorët tuaj do të karakterizohen nga qetësia dhe humori i mirë. Qëllimet dhe planet tuaja të biznesit do të fillojnë të duken më të arritshme për ju dhe do të gjeni shumë përparësi në idetë e reja që keni. Në financat tuaja, gjërat nuk kanë qenë kaq të favorshme kohët e fundit, pasi shpenzimet dhe nevojat e jashtëzakonshme ju kanë shpërqendruar, por kjo periudhë do ju vijë një dhuratë në këtë periudhë.

Binjakët:
Të përgjithshmet:

Nëntori për juve Binjak të dashur është një muaj mjaft frytdhënës, e filloni muajin me një Afërditë në shenjën e Shigjetarit, ku do të qëndrojë aty deri në datë 26/11.Gjatë kësaj periudhe, gjërat do të shkojnë mjaft qetë dhe me harmoni për shenjën tuaj me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës te Shigjetari do të thotë se mund të keni ndryshime të papritura në favorin tuaj. Është një kohë e mrekullueshme për të stabilizuar jetën me energji pozitive, duke shijuar shoqërinë e miqve të mirë dhe të njerëzve tuaj të dashur. Mbani humorin tuaj të mirë dhe mos lini asgjë të bëhet e mërzitshme. Merrni kohën tuaj, mbushni bateritë, ndërkohë shijoni momentin që kaloni. Në mjedisin tuaj të familjes do të ketë disa ngatërresa të vogla, që fatmirësisht falë dinamizmit tuaj dhe gjendjes së mirë, gjithçka do të kalohet shumë shpejt.
Parashikimet në dashuri:
Zhvendosja e Afërditës në shenjen e Shigjetarit do të thotë që është një kohë e mirë këtë muaj për të folur me njeriun e zemrës tuaj. Nëse ju jeni në një lidhje, do të kaloni një kohë që do të keni shumë mendime dhe do të ndjeni nevojën për të sqaruar gjërat brenda jush. Gjërat që ju shqetësojnë për bashkëshortin tuaj do të diskutoni hapur me të, do të gjeni zgjidhje së bashku dhe marrëdhënia juaj do të shkojë edhe më bukur. Ju që jeni ende beqarë, shijoni edhe për pak ndjenjën e saj, sepse shumë shpejt diçka e mirë do të shfaqet në jetën tuaj dhe do t’ju magnetizojë që nga momenti i parë.
Parashikimet profesionale:
Në biznesin tuaj, gjërat do të jenë disi mire edhe pse Mërkuri në krah të kundërt, por juve nuk duket se prekeni nga kjo gjë, pasi disa çështje në fushat tuaja do t’ju japin zgjidhje. Por mos lejoni që energjia e keqe që lëshon mjedisi t’ju kushtojë. Vazhdoni të punoni në mënyrë të vazhdueshme dhe me organizëm dhe do të shihni se gjithçka do t’ju justifikojë. Në financat tuaja, përpiquni të mos lini mbeturina dhe shpenzime të pajustifikuara, sepse ekziston rreziku që të mos jeni programues. Mundohuni të lëvizni vazhdimisht.

Gaforrja:
Të përgjithshmet:

Periudha që fillon, rezervon shumë interesa dhe të bukura për ju. Rutina juaj e përditshme me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës tek Shigjetari deri në 26/11 në anën më të mirë tuajën, sidomos në çështjet e punës suaj, do mbushë me kreativitet dhe veprim që do t’ju mbushin me energji dhe atmosferë pozitive. Planet tuaja premtojnë sukses dhe përmbushje. Qëllimet e vendosura kohë më parë tani po arrijnë qëllimin e tyre. Ju keni çdo arsye të ndiheni të justifikuar dhe të kënaqur. Daljet me miqtë dhe momentet e këndshme duket se ju fitojnë dhe plotësojnë nevojat tuaja. Në mjedisin tuaj familjar gjithçka do të jetë e qetë dhe harmonike, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni të qetë dhe të lumtur.
Parashikimet në dashuri:
Ju që e keni gjetur i/e dashurën tuaj skena e kësaj periudhe do t’ju ofrojë shumë momente të bukura dhe të rëndësishme për jetën me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit do te keni shume ndikime pozitive. Marrëdhënia juaj karakterizohet nga harmonia, stabiliteti dhe kjo ju bën të ndjeni ekuilibër të pabesueshëm, pasi përgjigja nga bashkëshortit juaj është aq e madhe dhe e thellë dhe e vërtetë. Ju që po kërkoni gjysmën tjetër, mos u shqetësoni, sepse Hëna e re në shenjën e Shigjetarit me date 26/11 ju jep shumë shanse në këtë aspekt së shpejti do t’ju sjellë atë që ju doni në rrugën tuaj. Gjithçka në fushën emocionale duket të jetë e përmbytur nga një atmosferë pozitive planetare.
Parashikimet profesionale:
Në biznesin tuaj gjithçka do t’ju justifikojë dhe do t’ju ofrojë shumë kënaqësi të vogla dhe të mëdha. Asgjë për ju nuk është e pamundur. Dini se si të tejkaloni vështirësi me manipulime të duhura dhe me synim të lartë. Aftësitë e zhvilluara që keni dhe Merkuri ne krahun e kundërt do të qëndrojë deri me date 20/11 kështu qe me kujdes dhe zgjuarsi gjithçka do shkojë mire ju ndihmojnë të përballeni me gjithçka në mënyrë efikase dhe mos keni frikë nga asgjë. Në financat tuaja, mos bëni lëvizje të shpejta ose të nxituara për të bërë disa marrëveshje financiare. Duhet të jeni të kujdesshëm në këtë kohë, nuk është një kohë e mirë për rrezikun, shikoni transaksionet dhe marrëdhëniet tuaja financiare dhe mos lini që detyrimet tuaja të grumbullohen.

Luani:
Të përgjithshmet:

Ky muaj me Mërkurin duke lëvizur në krahun e kundërt deri me datë 20 do t’ju mbushë me kënaqësi dhe do të ketë aktivitet intensive edhe pse do te jenë pak me ngadalë në lëvizjet në punë dhe në ekonomi, por më kryesorja kërkohet kujdes në komunikim. Me Afërditën që lëviz në shenjën e Shigjetarit që do të thotë nga tanië e tutje, do t’ju jepet mundësia që të afroheni me njerëzit në mjedisin tuaj për t’u marrë me ta dhe të ofroni ndihmë të vlefshme. Ndoshta angazhimi juaj me një hobi mund t’ju ndihmojë të shihni gjërat më qartë brenda jush. Shumë herë absolutizmi ju çon në përfundime të gabuara. Mundohuni të mbani ekuilibrin dhe do të shihni se gjithçka do t’ju udhëheqë në rrugën e duhur. Me Hënën e plotë që realizohet me datë 12/11 në shenjën e dem-akrep keni mundësira më shumë në sferën ekonomike.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do t’ju duhet të vini poshtë logjikën tuaj dhe të pranoni rëndësinë e personit pranë jush. Marrëdhënia juaj është testuar në shumë nivele dhe vështirësi dhe është mirë të jepni kohë dhe të përballeni me të kuptuarit e ndonjë problemi që del. Për ju që jeni ende beqarë, merruni pak me veten tuaj, plotësoni veten me një atmosferë pozitive dhe së shpejti do të gjeni atë që kërkoni.
Parashikimet profesionale:
Biznesi juaj është shumë i mirë dhe këtë herë me Afërditën në Shigjetar, ju jep mundësinë për të ja arritur qëllimit tuaj, deri në 26/11 do t’ju japë kënaqësi dhe gëzim të madh. Kërkesat tuaja të rritura në punën tuaj ju bëjnë edhe më të fuqishëm dhe dinamik. Ju e dini se si të fitoni betejat dhe me kokëfortësi të veçantë që ju dallon ju do të bëni gjithçka dhe do të arrini qëllimet tuaja në të gjitha planet tuaja të biznesit. Në financat tuaja gjithçka është nën kontrollin tuaj, ju mund të veproni sa më shumë që keni në mendje.

Virgjëresha:
Të përgjithshmet:

Muaji nëntor do të ju japi mundësinë të keni të gjitha mundësitë si në punë dhe në ekonomi e familje. Ky muaj me Afërditën që lëviz te Shigjetari nga fillimi i muajit nga data 1/11, si dhe Hëna e plotë në datë 12/11 në aksin Dem-Akrep, duke ju favorizuar, tani jeni në gjendje të bëni hapa të guximshëm të ndryshimit dhe lëvizjes. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë qetësi dhe harmoni, takime të këndshme me njerëzit tuaj të dashur do ju entuziazmojnë dhe do stimulojnë edhe më shumë psikologjinë tuaj.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do të shihni se kjo është një mundësi e mirë për të diskutuar më efektivisht me partnerin tuaj. Me qetësi, dialog, vullnet të mirë dhe humor, gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet në mënyrën e duhur për të lëvizur marrëdhënien tuaj në nivelin që dëshironi. Nëse jeni beqar dhe shpesh keni ndier nevojën për të qenë me ëndrrën që po ëndërroni, ndikime nga me pozitivet ju vijnë dhe ju trokasin në zemrën tuaj, pasi një person nga mjedisi juaj miqësor do të shprehë ndjenjat tuaja, që do t’ju ngjallin dhe do t’ju nxisin.
Parashikimet profesionale:
Në profesionin tuaj, organizoni dhe përqendrohuni në punën tuaj dhe në qëllimet tuaja. Disa vështirësi do t’ju shqetësojnë, por ato do të përballohen menjëherë. Klima në vendin tuaj të punës në këtë kohë mund të mos jetë ajo që ju dëshironi, por me menaxhimin e duhur dhe punën mund të përballoni të gjitha dhe jepni ato zgjidhje që do t’ju japin shumë përfitime ekonomike dhe të biznesit. Në financat tuaja, tani jeni më të fortë, zgjidhni gjërat që keni në pritje dhe kjo është një frymë e vërtetë kënaqësie dhe gëzimi për ju. Afër ditëve të Hënës së re që do të ndodhë më date26/11 te Shigjetari, është një periudhë e mirë për fillime të reja dhe mundësi të tjera që do të ju jepen në ekonomi.

Peshorja:
Të përgjithshmet:

Me sundimtarin tuaj Afërdita që ndodhet në shenjën e Shigjetarit nga data 01/11 sjell kënaqësi në çdo drejtim, por dhe mjaft surpriza në anën sentimentale, më datë 12/11 Hëna e plotë në aksin Dem –Akrep do të ju zgjojë kujtime nga e kaluara, më tepër për juve që keni të bëni me anën shpirtërore. Në mënyrë shoqërore juve do t’ju jepet mundësi për njohje, që do t’ju ndihmojnë në realizimin e planeve dhe dëshirave tuaja të ardhshme. Është një hapësirë pozitive që hap dyert, për çdo dëshirën tuaj. Lëvizjet, bashkëpunimet, komunikimi, miqësitë, miqtë dhe familja, lëvizin në favor të jetës suaj nga data 12 me Hënën e plotë në aksin Dem –Akrep dhe do të ju jepen shumë shanse. Me gjendjen optimiste për ju, do të merrni kënaqësi të mëdha që ju i keni këto mundësi.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja, ju që jeni në një lidhje gjërat do të rrokullisen mjaft qetë dhe të balancuar. Ju do të keni mundësi për të ndarë me partnerin tuaj shumë momente të bukura dhe buta. Dashuria, romanca do të jenë të forta brenda jush në ditët në vijim. Nëse jeni ende beqar dhe kërkoni partnerin tuaj për çdo person që ju vjen më afër, shumë shpejt do të shihni se afrimi i një personi do të ketë diçka ndryshe që do t’ju prekë në thellësi.
Parashikimet profesionale:
Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj dhe është mirë që në këtë periudhë të mos nxitoheni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Më datë 22/11 Dielli kalon në Shigjetar, që do të thotë keni një ndihmës plus në punën tuaj. Me datë 26/11 Hëna e re në shenjën e Shigjetarit ju ndihmon shumë në nisma të reja dhe jo vetëm, është një periudhë e mirë dhe mjaft pozitive për ju të kësaj shenje, sidomos për ju që merreni me shitblerje, me tregti. Në profesion çdo gjë do të përmirësohet dhe do të evoluojë në nivele më të mira. Ka mundësi të reja që janë të mira për të menduar dhe për të marrë rreziqet e tyre sepse do të përfitoni shumë. Perspektivat e reja që hapen vijnë për t’ju ofruar gëzim dhe besim. Në financat tuaja do të gjeni të gjitha zgjidhjet e mundshme për çështjet që ju kanë lodhur në të kaluarën. Çdo gjë do ta organizoni mirë dhe me vendimet tuaja të drejta do të dilni nga çdo vështirësi.

Akrepi:
Të përgjithshmet:

Afërdita do të qëndrojë në shenjën e Shigjetarit deri më datë 25/11, që do të thotë që ju jep mundësi dhe shanse të mira në anën shpirtërore dhe pas kësaj do të vini në kontakt me njerëzit që kishit kohë pa parë dhe do t’ju mbushë me gëzim, pasi do të kaloni momente të bukura me ta, duke kujtuar kujtime nga e kaluara. Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj është mirë që në këtë periudhë mos u nxitoni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Në mjedisin tuaj shoqëror, do të merrni sugjerime nga persona që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni planet dhe qëllimet tuaja. Do t’ju jepet mundësia të merreni me veten, të vlerësoni situatat rreth jush, të lini veten në një kritikë dhe vetëkritikë, e cila do të jetë një dialog pozitiv dhe kuptimplotë me veten tuaj.
Parashikimet në dashuri:
Ndikimi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit nga data 1/11 deri në datë 26/11, ku do të kalojë në Bricjap, ju jep një shpresë më tepër për ju që keni problem me lidhjen apo për ju që keni të bëni me disa takime të rëndësisë së veçantë në këtë periudhë. Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni se kjo periudhë do të shënojë situata të reja në ndjenjat tuaja. Ju do të jetoni shumë momente të buta me bashkëshortin tuaj. Një udhëtim do t’ju sjellë edhe më afër personit që keni pranë jush, pasi do të ketë shumë momente romantike dhe erotike. Nëse jeni ende vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, mund të ndjeni se fillon një periudhë e re dhe guxon t’ju njohë me njohje të reja, si dhe perspektivën e një fillimi të ri në jetën tuaj me një person që ju ka afruar në periudhën e fundit.
Parashikimet profesionale:
Çdo gjë në biznesin tuaj tregon se jeni duke lëvizur me dinamizëm dhe fleksibilitet në punën tuaj. Merkuri deri me date 20/11 ku do te keni kontroll të vazhdueshëm, prandaj duhet të eliminoni gabimet sa më shumë të jetë e mundur, do të vazhdoni me disa sqarime që duhej të ishin bërë për një kohë të gjatë Ju jeni një person dinamik dhe shumë-talent, udhëheqja dhe aftësitë organizative të të cilit do t’ju çojnë në atë që dëshironi dhe meritoni. Në financat, gjithçka do të jetë mirë pasi filloni një kohë të mirë për t’u marrë me transaksionet financiare që do t’ju ndihmojnë të mbyllni të gjitha plagët e hapura të së kaluarës.

Shigjetari:
Të përgjithshmet:

Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës. Por gjithashtu nuk duhet të harrojmë se Mërkuri në Akrep në krahun e kundërt deri më datë 21/11, ku duhet të jeni dhe të kujdeshëm në çdo drejtim. Më datë 12/11 Hëna e plotë që realizohet ne aksin Dem-Akrep mund të ju ngatërrojë pak çështjet që lidhen me punën, më datë 19/11 Marsi kalon në shenjën e Akrepit, ku ndikon nxitimthi në shenjën tuaj, prandaj më të qetë, më të fituar në sferën ekonomike dhe shoqërore. Më datë 22/11 ku Dielli kalon në shenjën tuaj do të keni mundësinë te stabilizoni gjithçka lidhet me punën dhe ekonominë tuaj, shumë nga planet dhe qëllimet tuaja arrijnë në rrugën përfundimtare. Dalja me miqtë, dhe kolegët do ju relaksojnë dhe do ju çlodhin. Gjendja juaj është shumë e lartë dhe kjo është ajo që ju bën më të dashur në mjedisin tuaj. Konsistenca dhe ndershmëria juaj do të vlerësohen shumë nga miqtë tuaj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime të rëndësishme dhe pozitive që do t’ju sjellin më afër njerëzve të afërt me ju dhe njerëzve tuaj të dashur.
Parashikimet në dashuri:
Ju që jeni në lidhje këto ditë do të vijnë edhe më afër me i/e dashurën tuaj, sepse mbështetja dhe ndihma e partnerit tuaj është kaq e rëndësishme në jetën tuaj. Me Afërditën në Shigjetar nga fillimi i muajit – deri në 26/11, është koha e duhur për të vlerësuar rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe për të guxuar të mendoni për një hap tjetër për jetën tuaj të përbashkët. Ka më shumë gjasa që të ndërmarrë veprimin për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të vazhduar më tej. Ju që jeni ende në kërkim për të gjetur njeriun tuaj në këtë muaj mundësitë do të ju jepen, së shpejti do të ndjeni një prani në jetën tuaj për t’ju magjepsur në një mënyrë ideale.
Parashikimet profesionale:
Në karrierën tuaj profesionale me hënën e plotë me date 12/11 ne aksin Dem-Akrep duket se jeni në rrugën e duhur gjithçka do të shkoj qetë, pasi njohja juaj nga mjedisi juaj do të jetë një burim gëzimi dhe kënaqësie. Një udhëtim biznesi do të hapë horizonte dhe një propozim i ri do të ju nxisë dhe stimulojë vetëvlerësimin dhe vetë-imazhin tuaj. Në financat tuaja, duhet t’i kushtoni një vëmendje të vogël transaksioneve tuaja dhe bashkëpunimeve pasi kohët janë të vështira, prandaj mos bëni shpenzime të panevojshme!

Bricjapi:
Të përgjithshmet:

Ky muaj do të jetë një kohë shumë e mirë, pasi do të bëni gjëra që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me besim. Me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit deri me date 26/11 pastaj kalon ne shenjen tuaj për të ju rrezatuar ne çdo aspekt do të ketë mjaft ndikime pozitive do të merrni propozime për mundësitë profesionale dhe partneritetet, ndërsa shoqëria juaj do të rritet dhe ka shumë mundësi me organizimin dhe trajtimin e duhur për të arritur qëllime edhe më të larta. Në mjedisin tuaj familjar me Hënën e plotë më datë 12/11 në aksin Dem -akrep, do të përjetoni momente të bukura dhe të këndshme me njerëzit tuaj të dashur dhe shpejt do të keni një gëzim të padëgjuar nga lajmi i një personi shumë të afërt.
Parashikimet në dashuri:
Kjo periudhë për ju që jeni tashmë në një marrëdhënie do të shkoj shumë e bukur dhe romantike. Ju do të keni mundësi të jeni shumë afër bashkëshortit tuaj dhe të gëzoni momente ngrohtësie dhe erotike. Planifikimi i një udhëtimi romantik do t’ju japë mundësinë të tejkaloni ndjenjat tuaja i/e dashura juaj dhe kënaquni në reagimet dhe dëshirat e tij. Ju që jeni ende vetëm një propozim për të lënë një person që ka shprehur interesin e tij dhe ndoshta ky mund të jetë një shkak i mirë për vetminë në jetën tuaj dhe t’ju udhëheqë nëpër rrugët e dashurisë.
Parashikimet profesionale:
Në profesionin tuaj është një fakt që aftësitë organizative karakterizohen. Ju do të merrni një propozim të ri profesional që do hapë krahët tuaj dhe t’ju vë përpara planeve dhe synimeve të reja. Në këtë periudhë do ndjeni fuqitë që keni brenda jush dhe ju karakterizojnë. Në financat tuaja gjërat janë shumë më të mira këtë herë, pasi keni kapërcyer shumë nga vështirësitë e së kaluarës.

Ujori:
Të përgjithshmet:

Afërditën në shenjën e Shigjetarit qysh në fillim të muajit dhe deri më datë 26/11 ju ndihmon jashtë mase, do t’ju japë shumë mundësi për t’u ardhur edhe më afër qëllimeve, është shumë pozitive kjo kohë dhe shume gjera do të ju ndryshojnë në këtë muaj, pasi shumë prej gjërave që keni filluar, pavarësisht nga të gjitha pengesat ose vështirësitë që keni hasur, do të kalojnë të gjitha në të kaluarën dhe një periudhë e re do të fillojë për ju. Njohja me mundësitë do t’ju ndihmojë dhe t’ju sjellë më afër planeve tuaja. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa tensione që do të shpërbëhen dhe do të çorganizohen në afërsi të ditëve kur Hëna e Re do të zhvillohet tek shigjetari 26/11 ditën e Martë ju jep mundësinë për fillime të reja dhe jo vetëm. Megjithatë, shumë shpejt do të shpërbleheni nga të kuptuarit dhe dashuria e njerëzve rreth jush.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këto ditë, do të ndjeni nevojën për të sqaruar disa gjëra që kohët e fundit kanë tronditur marrëdhënien tuaj me bashkëshortin tuaj. Keqkuptimet ju kanë larguar dhe ju kanë mërzitur, por ju e dini se çdo gjë është e mbingarkuar me dialogun dhe diskutimin. Ju që ende jeni vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, do të keni mundësi për të shijuar miqtë e mirë, daljet me ta do ju relaksojnë dhe do të keni kënaqësi të mjaftueshme, ndërkohë që nuk ka mundësi të ndjeni interesin e një personi që do t’ju tërheqë.
Parashikimet profesionale:
Profesioni juaj në këtë kohë do të bëhet mirë dhe do të rrotullohet në mënyrë të qetë dhe efikase, pasi do të shihni se favorizimi i ditëve është në anën tuaj për realizimin e qëllimeve dhe planeve tuaja. Tregoni besim tek vetja, sepse organizata juaj është ajo që ju shpërblen. Financat tuaja janë duke treguar favor dhe duket se përfundimi i disa çështjeve të vjetra do t’ju lehtësojë, pasi do të përfitoni shumë më tepër nga ajo që besoni.

Peshqit:
Të përgjithshmet:

Merkuri fillon rrugën e tij retrospektive tek Akrepi deri më datë 21/11, ku sjell disa çështje në lidhje me punë dhe jo vetëm, është mirë që t’i vini në vijë disi gjërat, dhe më vonë ju dëshiron të jeni të duruar dhe të qetë. Kjo periudhë do t’ju mbushë me gëzim, pasi lajmet nga secila anë do t’ju kënaqin dhe do t’ju shpërblejnë për çdo sakrificë që keni bërë deri më tani. Takimet me miqtë, favorizimet në emocionet tuaja dhe profesionalizmi juaj do të jenë karakteristikat kryesore të ditëve sidomos gjatë kohës me ndikimi i Hënës së plotë me date 12/11 në këndin miqësore të Demit –Akrepit, do prezantohen mundësi për njohje me njerëz që do t’ju ofrojnë kënaqësi dhe njohje. Është një kohë që do t’ju japë një ndjenjë të ëmbël dhe një humor shumë të gëzuar. Ndikimi i hënës së re të datës 26/11 në shenjën e Shigjetarit ju jep një kënaqësi në mjedisin tuaj familjar. Atmosfera juaj është e mbushur me energji pozitive dhe kjo është e dukshme në mjedisin tuaj që ju admiron. Gëzoni momentet e bukura me njerëzit në mjedisin e familjes suaj, që ju bëjnë të ndiheni mirë.
Parashikimet në dashuri:
Ky muaj për ju që jeni në një marrëdhënie do të ketë momente shumë të bukura të gëzimit dhe ngrohtësisë me bashkëshortin tuaj. Dashuria dhe mirëkuptimi mbështesin fuqishëm themelin e marrëdhënies që keni bërë me personin që keni në jetën tuaj. Edhe njëherë ju që jeni beqarë, ndoshta është koha për të ndryshuar udhëtimin, pasi një shpirt së shpejti do të depërtojë në ëndrrat tuaja dhe Morfea tregon se ëndrrat duan dy, mos ndoshta ka ardhur koha për të ndryshuar dhe të thyeni lumturinë dhe dashurinë.
Parashikimet profesionale:
Me Mërkurin në krahun e kundërt në Akrep nga data 31/10 deri më datë 20/11, ku sjell ndryshime në punën tuaj, në profesionin tuaj. Nëntori do të shkojë shumë mirë dhe pa asnjë kthesë negative, pasi një propozim i ri profesional do t’ju çojë të kërkoni një pozicion të ri që dëshironi dhe meritoni të merrni. Dielli në shenjën e Shigjetarit nga data 22/11 ju jep një shpresë më tepër në lidhje me ekonominë tuaj. Konsistenca juaj është arma e fuqishme e biznesit tuaj. Kujdesuni për financat tuaja, harxhimet dhe mbishfrytëzimi ju çojnë në programin tuaj, buxhetin dhe llogaritjet, dhe kjo ju çon në zhgënjim, prandaj frenoni shpenzimet tuaja.

Nga Jorgo Pulla.
Balkanweb.com
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Kush e di shenjen time te mi permbledh pak ne pika te shkurtra se sme la mendja mua te lexoj Jorgon ??????
 

Vvetoni

Larguar
Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës

Hajdr Aferdita se ty jam tut prit.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës

Hajdr Aferdita se ty jam tut prit.
Prezente....

Shigjetari vl kte muaj
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Çfarë parashikon fundviti për ju? Parashikimi i yjeve
horoskopii.jpg

DASHI
Të përgjithshmet:
Me date 12/12 ku Hena e plot ne shenjen e Binjakeve Ky muaj të paktën gjysma e muajit ku do t’ju japë një sërë surprizash, dhurata dhe takime të papritura. Ju do të ndjeni kënaqësi të madhe sepse në disa plane tuaja do të shihni rezultatet e para që do të rrisin vetëbesimin dhe vetëvlerësimin tuaj.Njohja nga mjedisi juaj është një element që shpreh personalitetin dhe karakterin tuaj.Gjysma e dytë e muajit ka ndikime jo aq të mira që do të merrni nga pozicioni i Eklipsi I Diellit I fundit per kete vit me date 26/12 .Shmangi mbylljen e marrëveshjeve ose procesin e përfundimit të punëve dhe dokumenteve ligjore. Mundohuni të jeni dhe të ndiheni mirë.
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale, kini kujdes nga data 20/12 pasi Afërdita të bëj hyrjen e saj tek Bricjapi. Në fjalët ose bisedat me bashkëshortin tuaj, mos u nxitoni për të nxjerrë përfundime rreth gjërave që nuk dini pasi kjo ju çon në mosmarrëveshje të forta me i/e dashurin tuaj.Duhet të keni durim dhe mirëkuptim nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj.Mos mbani një qëndrim absolut sepse kjo mund t’ju çojë në ulje përfundimtare. Ju që jeni vetëm dhe nuk jeni në humor për të bërë kompromis ose për të vendosur standardet tuaja për të gjetur një marrëdhënie, nuk ka asnjë arsye që të nguteni.Ju ky që jeni me humor, karakter dhe hijeshinë që ju shpreh, ai që do t’i vlerësojë do t’ju afrohet dhe do t’ju fitojë … dhe nga sa duket po afrohet tek ju me dashuri shumë të zjarrtë.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, mos e teproni shumë për kolegët tuaj dhe bashkëpunimet tuaja. Shmangni të gjykoni gjithçka dhe bashkëpunoni duke ulur tonet tuaja, sidomos nëkohën që Hëna e Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve në12/12 të muajit.Ju keni arritur shumë deri më tani me punën dhe qëndrueshmërinë tuaj, shmangni tensionet, bisedat sekrete me kolegët, dhe do të shihni se të gjitha qëllimet tuaja profesionale dalë ngadalë janë duke marrë rrugën e përfundimit dhe realizimit. Në financat tuaja shikohet nje muaj mjaft pozitiv dhe nje mundesi per te rritur fitimet e juaja .

DEMI
Të përgjithshmet:
Këtë muaj megjithëse ka shumë ndikime positive dhe gjëra të papritura që do t’ju bejne qe te ndiheni mire me punen tuaj dhe jo vetem , mos u shqetësoni, veproni brenda jush me qetësi dhe optimizëm dhe do të shihni se si gjithçka mund të menaxhoni në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju keni shumë forcë dhe zgjuarsi, mos i nënvlerësoni aftësitë tuaja.Në mjedisin tuaj shoqëror me Merkurin ku larggohet nga Akrepi dhe shkon ne Shigjetar me date 09/12, do të gjeni veten me njerëz që do t’ju japin shumë ide për arritjen e qëllimeve dhe planeve tuaja të ardhshme. Në familjen tuaj do të ketë shumë momente të mira që do t’ju japin paqe dhe relaksim.
Parashikimet në dashuri: Ju jeni mjaft të ngutur ndonjëherë pengatërroni fjalët duhet dhe dua. Mësoni të dëgjoni zemrën tuaj, të ndiqni instinktet tuaja, mos i kushtoni shumë vëmendje asaj që do të thonë të tjerët.Jetoni dashurinë me bashkëshortin tuaj ashtu siç keni ëndërruar … dashuria është çështje e juaja, sidomos kur Afërdita shkon tek Ujori nga data 20/12 te ketij muaji e në vazhdim! Ju që jeni vetëm dhe natyrisht beqarë dhe të bukur, jeni shumë afër qasjes së një personi të interesuar për ju …Së shpejti dashuria do të ndez një dritë shumë të fortë brenda jush, shijojeni!
Parashikimet profesionale: Ju jeni shumë punëtorë e dimë të gjithë, por përpiquni të mos jeni në një intensitet të tillë këtë muaj, relaksoheni pak, puna ju shpërblen në mënyrën më të mirë dhe qëllimet tuaja arrihen njëri pas tjetrit.Në financat tuaja me Hënëne Plotë që ndodh tek aksi Binjak Shigjetar më 12 të ketij muajit, një “dhuratë”, do të jetë një surprizë e vërtetë për ju. Ju do të bëni një blerje që keni menduar një kohë të gjatë.

BINJAKËT
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të shkoj me qetësi dhe harmoni relative. Me Merkurin që do të shkojë tek Shigjetari në 09 Dhjetor , do të keni mundësi të bëni disa gjëra rreth jush dhe të mbyllni çështjet në pritje që ju kanë shqetësuar gjatë.Në mjedisin tuaj familjar, në gjysmën e dytë të muajit dhe sidomos pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12 tek Binjaket , do të ketë disa tensione që duhet ti shmangni dhe mos i jepni mendime pa u menduar mire sepse disa prej jush që duan t’ju shqetësojnë por do te gjeni gjuhen e komonikimit . Merruni pak me veten dhe shëndetin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj, ndërkohë që shpesh mendoni se nuk jeni të kënaqur me të dhe ankoheni tek i/e dashura juaj, këtë muaj të paktën deri në 12 që formimi I Henes se plot ne aksin Binjak Shigjetar do të vazhdojë me disa sqarime që do t’ju habisin,ndërkohë besoni se jeni të përsosur.Në gjithçka do njihni shumë gabime që keni bërë në të kaluarën dhe keni pasur disa mosmarrveshje me i/e dashuren tuaj.Nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj, uluni dhe dëgjoni me kujdes partnerin tuaj, përndryshe gjërat do të ken pak tencion eshte gjithcka në dorën tuaj për të fituar ose humbur!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj po kërkoni pak dritë në këtë kohë, do të keni një tendencë të mërziteni vazhdimisht dhe të jeni në tension. Mos bëni lëvizje të pakujdesshme dhe të gabuara sepse ekziston rreziku i keqkuptimeve që do t’ju vënë në një disavantazh.Në financat tuaja ju që jeni në lartësi ose thellësi, ndaloni dhe mos u hapni, sepse ekziston rreziku i daljes jashtë programit.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të ketë lëvizshmëri intensive, ashtu si qëndron tek Merkuri qe largohet nga Akrepi dhe shkon ne shenjen e Shigjetarit në dat 09/12 favorizohen njohje të reja, tubimet shoqërore dhe udhëtimet. Në 12/12 Hëna e Plotë do të zhvillohet tek Binjaket , përpiquni të relaksoheni dhe mos lejoni që keqkuptimi juaj t’ju shtyjë në situata shpërthyese me njerëzit në mjedisin tuaj.Në familjen tuaj kushtoni pak më shumë kohë, sepse mund të grumbulloni ankesa nga njerëzit tuaj dhe të trishtoheni.
Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj keni bërë mjaft rrugë të hapura por dhe mundesi te reja ne vazhdimsi dhe tani që kapërceni të gjitha pengesat mund të gëzoni me i/e dashuren tuaj dhe të shijoni momente unike.Prej dates 09/12 e tutje , Merkuri do të kalojë tek Shigjetari ku per shenjen tuaj eshte shume miqësor.Largoni nga jeta juaj njerëz që bëjnë keq në marrëdhënien tuaj, dëgjoni instinktet dhe zemrën tuaj dhe do të shihni se këto ditë do t’ju japin kënaqësi të mëdha. Ju që jeni duke kërkuar për partner, së shpejti do të shihni dashurinë perfekte!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj keni pasur presion të mjaftueshëm muajin e kaluar dhe kjo ju bën të ndiheni të zhgënjyer dhe të largoheni nga qëllimet që keni vendosur.Ju keni mundësinë të bisedoni me shefat tuaj këtë muaj dhe të guxoni të merrni një pozicion të ri ose të organizoni një program që është shumë i dobishëm për punën tuaj, por edhe për veten tuaj.Në financat tuaja lëvizni me kujdes, sepse keni shpëtuar dhe të papriturat ju kanë ndërprerë dhe ju kanë lënë me llogari të hapura.

LUANI
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të jetë me ndjenja të përziera, dhe humor. Me Marsin ne Akrep që ju favorizon nga deri ne 22, do të afroheni me njerëz interesantë, por me Afërditën tek Bricjapi deri me date 19 pataj me date 20/12 e tutje, do të jeni shume here me mire ne ceshtjet qe ju interesojne sidomos me punen edhe me klimën perfekte qe do te krijohet me njerëz që po përpiqeni të organizoni së bashku një program me interes social.Ju do të keni një intensitet që do t’ju shfaqet edhe njerëzve në mjedisin tuaj familjar, mos u përpiqni për asnjë arsye për të marrë vendime të caktuara ose për të njoftuar planet tuaja.Këto ditë ju duan më shumë të organizuar dhe të gatshëm.
Parashikimet në dashuri:Në marrëdhënien tuaj ditët kur Hëna është e Plotë në 12/12 tek Binjaket ne kend me Shigjetarin do të bëni takime te rendesishme per jeten dhe per juve qe jeni ne lidhje mund te konkretizoni lidhjen tuaj . Ju i shihni gjërat në mënyrë të qartë, shikoni se çfarë ofron partneri juaj, vlerësoni ato që jetoni dhe lini pak kohë për veten tuaj që të relaksoheni.Ju që udhëtoni të vetmuar dhe shijoni daljet me miqtë tuaj dhe të njohurit, së shpejti do të pranoni dashurinë e jetës tuaj për të hapur mbyllur syrin dhe zemrën … Lërini planet e universit yjor dhe do të përjetoni momente unike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës me Aferditen që lëviz tek Ujori me date 20/12 e tutje, kokëfortësia juaj do t’ju çojë në lëvizjet kryesore profesionale që shumë shpejt do të shpërblehen për gjithçka që keni bërë deri më tani.Kini kujdes për marrëdhëniet tuaja dhe transaksionet me kolegët tuaj, mire është nëse vëreni diçka ta mbani të fshehtë.Në financat tuaja, edhe nëse keni favor dhe fat, jeni të shpërndarë në buxhetet e harxhuara, merrni më shumë kujdes për menaxhimin tuaj.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
Këtë muaj me Jupiterin ne shenjen e Bricjapit qe realizohet me date 03/12 ju favorizon jasht mase ne cdo aspect do të jetë plot me mundësi për të shpëtuar, njohje të reja, udhëtime dhe sugjerime që do t’ju sfidojnë. Në ditët afër Henës së Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve dhe ne kend me Shigjetarin më 12/12, do të merrni një lajm shumë të këndshëm nga dikush që keni harruar dhe mund të gjendeni afër.Në mjedisin tuaj familjar, duke shmangur tensionet ose justifikimet e vogla , sepse mund t’i trajtoni me buzëqeshje, mos i kushtoni vëmendje në gjëra të vogla dhe të parëndësishme, vazhdoni më tej!
Parashikimet në dashuri: Me partnerin tuaj kaloni një kohë shumë të qetë dhe kjo ju mbush me besim dhe siguri. Këtë muaj do t’ju jepet mundësia të afroheni më pranë bashkëshortit tuaj duke bërë një udhëtim në një vend të qetë që e keni nevojë që të dy. Dashuria juaj është në fazat më të mira të jetës suaj.Ju që jeni vetëm, jepini kohë vetes, relaksim, paraqitja juaj, merruni me veten dhe mos u bëni merak, sepse në dashuri vijnë gjëra më të mira!
Parashikimet profesionale: Edhe pse jeni të lodhur, pikat e forta janë kaq të forta. Aftësitë tuaja organizative po bëhen këtë muaj përkundër sfidave që do të hasen për të trajtuar edhe bashkëpunimet më të vështira me sukses.Në financat keni ulje dhe ngritje, dhe kjo ju nxit, tëplanifikoni më mirë, menaxhoni më shumë të ardhurat tuaja, pakësoni shpenzimet e panevojshme dhe do të shihni se gjithçka do rregullohet

PESHORJA
Të përgjithshmet
Ky muaj me sundimtarin tuaj Afërditën duke u zhvendosur tek Ujori nga 20/12 e tutje, vjen me shumë ndikime pozitve por dhe me nxitime,është mirë të merreni me gjëra sa më diplomatike që mundeni. Mos lejoni situatat që krijojnë të tjerët mund t’ju tërheqin dhe t’ju përçajnë.Merruni me familjen tuaj dhe përpiquni të shijoni momente të relaksuara me ta. Ju keni nevojë të ndiheni të qetë dhe mirë është të përfitoni nga çdo shans që do ju paraqitet.
Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj ndonjëherë ndiheni njeriu më i lumtur dhe herët e tjera ju vjen të merrni një anije, një tren, një aeroplan dhe të largoheni … thjesht përmbahuni, shikoni brenda jush gjërat më mirë, jepini kohë partnerit tuaj, befasoni atë dhe shihni se si marrëdhënia do të rinovohet dhe do të bëheni edhe më aktivë dhe më të lumtur.Ju që jeni vetëm, lejoni shkëlqimin tuaj dhe ditët kur Hena e plot me date 12/12 ne aksin Binjak Shigjetar ju jep shpres , mundesi, levizje dhe pastaj keni shumë shans për të takuar një person që do ju emocionoj dhe do ju hapë një rrugë të re erotike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, gjithçka po ecën normalisht dhe mirë. Nga fillimi I ketij muaji Dhjetore Jupiteri me date 3/12 që do të kaloj tek Bricjapi , mund të merrni një propozim profesional që edhe pse në fillim, do t’ju entuziasmojë.Është mirë të mendoni seriozisht, të ulni të gjithë parametrat, të vlerësoni pro dhe kundër kundër saj dhe mos nxitoni për t’u përgjigjur. Në financat po favorizoni, do të keni mundësi të kurseni ca para që do të jenë lehtësim për ju, por kini kujdes të mos bëni shpenzime të panevojshme!

AKREPI
Të përgjithshmet:
Këtë muaj me Jupiterin ne Bricjap nga data 03/12 ku do te qendroj nje vit ne kete shenje bëhuni gati për të marrë sugjerime të rëndësishme nga njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror rreth bashkëpunimeve dhe fillimeve të reja.Një udhëtim që bëni do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që do t’ju japin motivim për planet tuaja personale dhe profesionale.Kujdesuni për ngjarjet e papritura që mund të ndodhin në afërsi të Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12/12 tek Binjaket me kend qe formon me Shigjetarin , mund të hasni një person nga e kaluara që do t’ju nevrikos, kështu që mbani distanca nga e kaluara eshte mire qe persona te ndryshem qe ju ndikojne psikologjikisht mund ti largoni me pak kujdes .
Parashikimet në dashuri: Favor në dashurinë tuaj në të gjitha aspektet. Ju që keni një marrëdhënie së shpejti do të merrni vendime për hapat e ardhshëm, ndoshta propozimin e bashkëjetesës ose formalizimit. Ju do të bëni një udhëtim të shkurtër me bashkëshortin tuaj dhe kjo do t’ju sjellë edhe më pranë tij.Ju vetëm, këto ditë do të takoni një person i cili do t’ju prekë shumë në dashuri dhe do të kaloni me të shumë momente të buta dhe romantike.
Parashikimet profesionale: Muaji Dhjetor per juve te kesaj shenje eshte nje muaj shume I mire dhe produktiv si ne pune dhe ne ate ekonomike . Disa nga kolegët tuaj do të ju ndihmojne ne ceshtje te rendesishme qe mund te keni juve me qëndrimin e tyre, është mirë të mbani balancën dhe të mos përfshiheni në përgjigje qe krijojne debate .Largohuni nga njerëzit e punës tuaj që kanë një energji negative dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë më mirë për ju. Në financat tuaja mund të përmirësoheni, kurseni pak, dhe rezervat e ekonomisë suaj do t’ju bëjnë krenarë.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
Muaji dhjetor muaji juaj muaji I begatis I ndryshimeve te medhaja dhe jo vetem eshte nje perjudhe shume e mire madje mjaft e kenaqeshme per juve te kesaj shenjen. Këtë muaj do të keni qetësi, harmoni, relaksim dhe paqe për ju.Jupiteri ne shenjen e Bricjapit me date 3/12 do t’ju japë mundësinë për të shijuar me njerëzit e mjedisit tuaj momente të bukura dhe të mira që do t’ju mbushin me kënaqësi. Një udhëtim që keni në mendje, është koha për ta nisur atë dhe për ta organizuar atë.Imazhi i favorshëm i shoqërisë tuaj ju bën të ndiheni edhe më të sigurt dhe më të fortë në ditët afër Hënës së Plotë që do të zhvillohet në date 12/12 ne aksin Binjak dhe te shenjes suaj Shigjetar. Fati është në anën tuaj këto ditë, çdo gjë që vendosni në mendjen tuaj do të fitojë dhe do të arrini maksimumin për ju.
Parashikimet në dashuri: Favori është gjithashtu i dukshëm në ndjenjat tuaja, pasi hapen të gjitha rrugët para jush. Shumë shpejt do të shpallni vendimin tuaj për të formalizuar marrëdhënien tuaj, apo edhe dëshirën tuaj për të rritur anëtarët e familjes suaj.Një martesë, ose vendimi për një anëtar të ri do të jetë mendimi dhe dëshira juaj themelore. Koha për të lëvizur! Ju që bëni një udhëtim të vetmuar, në këtë kohë do të merreni me veten, shëndetin tuaj, pamjen dhe praninë tuaj.Ju do të rifreskoheni dhe kjo do të rrisë më tej hijeshinë kaq intensive dhe e rrezikshme që së shpejti do të përjetoni dashurinë që dëshironi aq shumë për t’u takuar.
Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, një dicka e re duket se ndodh nje ndryshim ne pune qe juve ju favorizon mjaft , eshte shume e rendesishme se cfar doni te ndryshoni ne kete perjudhe meqense eshte dhe perjudha juaj me e mira me ndikimet që merrni nga pozita e Afërditës tek Ujori me date 20/12 e tutje.mund te beni plane afatgjata për hapat tuaj profesional mundesit nuk do te ju mungojne .Do ju bëhen sugjerime dhe mos besoni aq lehtë ato që ju premtojnë. Në financat tuaja gjërat bëhen më mirë, keni çdo arsye për ta shijuar atë.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
Në këtë kohë me Jupiterin ne shenjen tuaj nga data 03/12e tutje do të keni gjithë gjendjen e mirë për njohje dhe takime të reja. Shoqëria juaj do të rritet shumë dhe njerëzit që takoni do t’ju ofrojnë zgjidhje dhe sugjerime konstruktive në planet dhe qëllimet tuaja të ardhshme.Nga mjedisi i familjes suaj do të ketë disa çështje që do t’ju mërzitin në ditët pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohen në 12/12 tek Binjaket me nje kend ideal me shigjetarin dhe do të ndiheni shume mire dhe te plotesuar nga planet qe ju realizohen dita dites .Sidoqoftë, do të menaxhoni me logjikën dhe drejtësinë që ju dallon nga vendosja e gjithçkaje në një rregull.
Parashikimet në dashuri: Me i/e dashuren tuaj, ju keni gjetur të gjitha mënyrat e mundshme të komunikimit, dhe kjo është ajo që ju mbush me gëzim. Marrëdhënia juaj ka një vend shumë të rëndësishëm në jetën tuaj, kështu që ja konfirmoni vazhdimishtpartnerit tuaj me shprehje, por edhe me lëvizjet që e prekin atë.Ndoshta vendimi për të lëvizur në një nivel tjetër marrëdhënien tuaj është shumë afër jush … vazhdoni! Ju që jeni vetëm në këtë periudhë pas rishikimit tuaj të brendshëm dhe vetëkritikës jeni gati të shihni gjërat ndryshe dhe të vazhdoni para pa fobi.Këtë muaj, do të bëni një njohje të re dhe interesante që mirë është ta shikoni nga të gjitha anët.
Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, edhe nëse keni hedhur ujë të mjaftueshëm në verën tuaj, që nga data 12/12 me Henen e plot ne aksin Binjak Shigjetar do të jeni shumë pranë kufijve tuaj, duke par qe gjithcka shkon sipas planeve qe juve I keni ven vetes suaj , por edhe njerëzit që janë ne punen tuaj apo bashkepunetor do te keni shume ndihmesa ne kete aspect eshte dicka e re qe mund te ju dali papritmas nga disa biseda qe mund te beni me njerez te re3ndesishem ne punen tuaj.Mbahuni, mos e lini impulsin tuaj t’ju çojë në mendime dhe veprime të gabuara! Në financat tuaja shihni nje ngritje dhe jeni ne vazhdimsi positive jo problematike të ardhurave tuaja, pasi rritja eshte e dukshme do te jet me mire akoma ne vazhdim.

UJORI
Të përgjithshmet:
Vijnë ditë me një ndjesi shumë të fortë për të zgjidhur çështjet e së kaluarës që prej kohës dhe me Hënën e plot që po ndodh në daten 12/12/ në shenjën e Binjakeve , me siguri do të vendosni gjithçka në një rregull dhe do t’i rregulloni në mënyrë që të lëvizni e të çliroheni nga gabime dhe të ndiheni edhe më të lirë.Në mjedisin tuaj familjar, duhet të vendosni disagjera në vendin e tyre.Lëvizni në mënyre diskrete dhe aq më shumë hapësirë jepni. Sqaroni pozicionin tuaj deri në date 20 kur Aferdita lëviz në shenjën tuaj dhe mos lejoni të shkaktojë tensione për të cilat nuk keni përgjegjësi personale.Mundohuni të relaksoheni me miqtë dhe të njohurite mirë.
Parashikimet në dashuri: Gjendja juaj do të jetë erotike në këtë kohë ndoshta më e mirë gjatë vitit pasi keni gjetur ndeshje të përsosur me i/e dashuren tuaj. Një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë edhe më afër njeriut tuaj dhe do të përjetoni edhe më shumë momente intensive dhe të mrekullueshme erotike me të.Jetoni çdo moment dhe kënaquni, sepse e meritoni Jupiteri ne Bricjap me date 3-12 është bujar me ju. Ju këto ditë përgatituni për t’u përballur me dashurinë e zjarrtë, është koha për të përfunduar në rrjetat e saj, mos guxoni të përpiqeni të shpëtoni!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj kjo kohë është e qetë. Çdo gjë shkon pa tension, dhe ju mbush me kënaqësi.Një udhëtim pune që mund të shtyhet do ju bëjë që të shtyni një tension relativ, por do të vijë në avantazhin tuaj pasi do t’ju ndihmojë të përgatiteni për prezantimin më të mirë që do të bëni.Në financat tuaja, nëse nuk e ndalni humbjen dhe shpenzimet që po shtoni vazhdimisht, ekziston rreziku që do të lëndoheni. Lëvizni financiarisht në mënyrë jo vetëm për kënaqësinë e sotme, por edhe për nesër!

PESHQIT
Të përgjithshmet:
Kjo periudhë deri në 09/12ku Merkuri e le Akrepin dhe shkon ne Shigjetar duhet të merreni me ceshtje te rendesishme ne pune dhe ne gjera te tjera qe juve deshironi te stabilizoni dhe të përmbushni shumë gjëra kete perjudhe sidomos ana ekonomike eshte me emire per juve . Mundohuni të renditni përparësitë dhe të shihni se do të vendosni gjithçka, veçanërisht që nga data 12/12 me Henen e plot ne Binjak dhe me nje kend qe ben me shigjetarin , dini se si të notoni në më të vështirat dhe të dilni fitues. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë tensione dhe situata paksa te nderlikuara në ditët afër ku Aferdita në 20/12 kalon ne Ujor , përpiquni të mbani një profil të ulët dhe çdo gjë do të kapërcehet në mënyrën më të mirë.Përveç kësaj, me aq shumë atmosferë pozitive që keni, do të ishte e pamundur të mos bëni gjithçka mirë.
Parashikimet në dashuri: Partneri juaj në këtë kohë do t’ju duhet edhe më afër tij për shkak të vështirësive dhe aventurave që do ta monopolizojnë atë me ndikimet e ngutshme që do të merrni nga pozita e Merkurit tek Shigjetari nga 09/12 e tutje. Është mirë të largoheni nga ankesat, të lihen anash ekzagjerimet e pakta të së kaluarës dhe të qëndroni pranë tij.Ju do të shihni se çdo gjë është më e thjeshtë! Ju që jeni vetëm, jeni të lumtur, jetoni momente romantike me njerëz që vijnë në jetën tuaj … jetoni dashurinë tuaj të ëmbël dhe së shpejti do të vijë dashuria e e fortë dhe unike në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Puna juaj në gjysmën e parë të muajit do të ketë një rritje te ndjeshme kjo eshte shume positive per juve dhe ka per te vazhduar dhe me tej , dhe nuk ka absolutisht asnjë arsye për ta shkuar ndryshe .Mos u përfshini në dyshimet e kolegëve se kush ka faj apo jo, mbani një qëndrim të mirë dhe lejoni të tjerët të gjejnë zgjidhje për çështjet e tyre.Një udhëtim pune do t’ju japë mendime rreth çështjeve të punës dhe mund të filloni të mendoni për ndryshimet në planet tuaja profesionale. Në financat tuaja jeni ndjerë mjaft nën presion dhe kjo ju bën të ndiheni edhe më të shqetësuar.Gjithçka do të përmirësohet së shpejti.
 

NGU

Wild child full of grace
Yhh peshorja qenka pr mrekulli.?
 
Top