Horoskopi Mujor.

M

Morfina

Ohhhhh sa shum dashuri ????

Ps: sa per shpenzimet premtoj do permisoj per mire ne 2020 :p
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Ne te gjith horoskopin me pelqeu "vlerësoni ato që jetoni dhe lini pak kohë për veten tuaj që të relaksoheni."
Kur do vi relaxi?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Meqe qekam ne vend te dyte ?

Horoskopi i muajit Dhjetor

Jupiteri, planeti i fatit futet në Bricjap, shenjat e tokës marrin energjinë më të madhe, për këtë periudhë një vjeçare nga tani deri në vitin tjetër, në këtë periudhë”.

Renditja e shenjave të horoskopit nga ajo me më pak fat tek më e favorizuara:

12. Gaforrja – Do vendosen në lëvizje dhe vëmendje sidomos në marrëdhënie me të tjerët. Do fillojë një periudhë antagoniste ndarjesh, por edhe bashkimesh. Ata që janë të ndarë mund të gjejnë një partner më të mirë. Ata që janë të pamartuar mund të gjejnë një partner të mirë dhe të martohen. Por ata që kanë lidhje problematike pune dhe personale fillojnë proceset e ndarjes. Paratë vijnë nga bashkëpunimet me të tjerët. Sa i përket shëndetit do të jenë pak të lodhur.

11. Luani – Mund të merren me dashuri, flirte ose udhëtim. Duhet të fillojnë të merren me çështjet e punës dhe madje do të jetë një periudhë pak stresuese, me shumë ngarkesë emocionale për sa i përket jetës së përditëshme dhe punës. Dashuria do të ecë mirë. Paratë do të fillojnë me shpenzime.

10. Binjakët – Do të fillojë një periudhë e rëndësishme e anës ekonomike dhe stresi për të mbledhur paratë ose detyrimet që u kanë të tjerët, ose për të shlyer detyrimet që kanë ndaj të tjerëve. Disa ngjarje që do mësohen nuk do të jenë në favor të tyre. Dashuria do jetë më shumë si një llogaridhënie. Shëndeti paraqitet me pak stres.

09. Peshqit – Një punë ose marrëdhënie që do fillojnë nuk do u japë garanci për më tepër. Nga ana shëndetësore nuk do të jenë keq, do të kenë energji për të bërë shumë gjëra. Gjatë këtij muaji do të shpenzojnë shumë para.

08. Peshorja – Në çështjet familjare fillojnë një sërë pyetjesh të rëndësishme për vijueshmërinë, që do i ngarkojnë emocionalisht. Dashuria vjen nga larg, e cila do t’i tërheqë gjatë kësaj periudhe të trazuar për të ikur larg. Do të kenë para mjaftueshëm për të planifikuar blerjen e një shtëpie ose prone.

07. Ujori – Nuk do të jenë praktikë, do të mbyllen në vetvete, por në datën 12 do të kenë një dashuri me shikim të parë. Mesi i muajit është ideal për të bërë realitet një ëndërr me punën.

06. Shigjetari – Rreth datës 12 mund të kenë një bashkëpunim ose afrim të ri, por mund të kenë dhe një përballje të papritur me një partneritet pune ose në jetën e tyre personale. Por rreth mesit të muajit, do t’ju realizohet një ëndërr me çështjet e punës dhe ekonomisë. Nga ana shëndetësore do të kenë pak dobësi.

05. Dashi – Do të çlirohen ekonomikisht, por edhe në lidhje me karrierën. Shpëtojnë nga e keqja që i ndiqte dhe fillon një epokë e re për ta. Dashur pa dashur do të kërkojnë më të mirën, një martesë me famë, me emër.

04. Akrepi – Ekonomia do të marrë përparësi dhe do të marrin informacionin e duhur. Do të jenë praktikë dhe planet e tyre do të jenë të matura dhe konkrete. Do të ndihen pak delikatë në një marrëdhënie personale të pamundur. Shpenzimet do të jenë pak më të tepërta nga ajo çfarë do marrin, por kjo do jetë e përkohshme.

03. Demi – Kontakte me jashtë, udhëtime, shpenzime gjatë këtij muaji. Po ndryshojnë vlerat dhe mendimet që kanë pasur. Ndryshime të mira dhe pozitive vihen re pas datës 15. Do t’u japin mundësi të bëjnë një hap konkret serioz dhe vendimet që do të marrin do t’u shkojnë mbarë.

02. Bricjapi – Fillojnë të bëjnë ndryshime të mëdha cilësore në jetën e tyre. Mund të hapin një biznes, mund të fejohen, mund të martohen, mund të ndryshojnë punë ose karrierë. Rreth datës 15 do të bëjnë ndryshime pozitive dhe të qëndrueshme.

01. Virgjeresha – Do jenë më të gëzuar dhe më largpamës. Ata që s’kanë fëmijë mund të bëhen me fëmijë. Dashuria është duke ardhur në jetën e tyre, por nuk do të mungojë edhe një krijmtari e re. Me vullnet dhe dëshirë do të arrijnë të kenë shumë fitime.

- Meri Shehu
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

Xhelozi

Staf në FV.AL
03. Demi – Kontakte me jashtë, udhëtime, shpenzime gjatë këtij muaji. Po ndryshojnë vlerat dhe mendimet që kanë pasur. Ndryshime të mira dhe pozitive vihen re pas datës 15. Do t’u japin mundësi të bëjnë një hap konkret serioz dhe vendimet që do të marrin do t’u shkojnë mbarë
 

NGU

Wild child full of grace
08. Peshorja – Në çështjet familjare fillojnë një sërë pyetjesh të rëndësishme për vijueshmërinë, që do i ngarkojnë emocionalisht. Dashuria vjen nga larg, e cila do t’i tërheqë gjatë kësaj periudhe të trazuar për të ikur larg. Do të kenë para mjaftueshëm për të planifikuar blerjen e një shtëpie ose prone.

?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pshurrsha n'to :( As horoskopi ste gezon kete fundviti :(
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Surpriza në muajin e parë të 2020, çfarë kanë rezervuar yjet për janarin.

horoskopii.jpg

Çfarë kanë parashikur yjet për muajin e parë të 2020. Lexoni parashikimin e përgatitur për “BalkanWeb” nga astrologu i njohur Jorgo Pulla, për muajin e parë të Vitit, supriza të këndshme apo jo, zvuloni cfarë kanë rezervuar yjet për ju.


DASHI
Të përgjithshme:
Fillimi i muajit fillon me energji pozitive me Marsin ne shenjen e Shigjetarit me date 03/1dhe formon nje klim perfekte ne te gjitha drejtimet . Ky muaj ka shume energji dhe ju jep shprese ne ceshtjet qe ju interesojne. Pak me te vemendshem do te jeni diku rreth dates 10/1me eklipsin e Henes ne boshtin Gaforre Bricjap, do te thot te jeni te pregatitur me shume ne lidhje me disa ceshtje ekonomike qe ka te bej me te kaluaren.Nga data 12/1 nje kend qe ben ne shenjen tuaj Saturni me Plutonin . Nje periudhe kjo ku mund te mbyllni ceshtje te rendesishme qe ka te bej me te shkuaren qe ka te bej dhe ne lidhje me punen. Nga mesi i muajit futja e Merkurit ne shenjen e Ujorit nga data 16/1 kerkon vendosmeri dhe perpikmeri ne marje persiper te puneve te reja dhe jo vetem . Ne fushen ekonomike dhe ne lidhje me nje kontrate pune qe mund te arrihet pas dates 22 e tutje, duket se ky muaj eshte muaji i arritjeve te medha ne fillim te ketij viti.
Parashikime ne Dashuri:Futja e Marsit ne shenjen e Shigjetarit ne 3/1 do te thot se per juve te palidhurit e kesaj shenje shikohet nje muaj mjaft pozitiv dhe shume i mbare. Ne ceshtjet e rendesishme qe do te pasojne me vone, nje periudhe ideale ne kete muaj mund te themi deri me date 10/1 me eklipsin e Henes ne boshtin Gaforre Bricjap, do te thot te jeni te pregatitur me shume. Per juve qe keni pasur problem me lidhjen tuaj, duket se jeni ne rruge te mbare. Gjithcka ju normalizohet ne kete drejtim. Nuk keni pse te shqetesoheni fare, sepse koha ka treguar se dini shume mire te vleresoni te tjeret. Per juve te dhjediteshit te trete, shikohet nje njohje e papritur, por kjo njohje do te kthehet ne lidhje serioze per jeten dhe i keni te gjitha mundesite per t’ ja arritur qellimit tuaj.
Parashikimi ne Pune dhe ne Ekonomi: Era e ndryshimeve per juve te kesaj shenje ka filluar, sidomos per juve te dhjetediteshit te trete dhe te pare jeni me shume fat, sepse stabilizoni nje here e mire punen tuaj. Si ne shtet por dhe ne privat do te keni mundesite qe te zgjidhni nje here e mire ceshtjet qe lidhen me te shkuaren ne lidhje me punen. Ne ekonomi shikohet nje muaj i mire ne vija te pergjithshme. Ajo qe mund te vecojme eshte rreth dates 15 me 27, eshte mire qe te shikoni se ku mund te investoni. Per juve qe keni ndonje problem bankar, mund dhe ta stabilizoni ne kete periudhe eshte e mire per juve te kesaj shenje.

DEMI
Të përgjithshme:
Muaji I pare I ketij viti futet me kemb te mbare me Marsin ne shenjen e Shigjetarit me date 3/1 eshte nje mundesi qe te stabilizoni anen tuaj ekonomike.Per juve te kesaj shenje shikohet nje muaj mjaft aktiv ne mjaft ceshtje te rendesishme qe mund te keni. Mrkuri ne Ujor me date 16/1 do te thot se eshte me shume se gjysma e muajit ne bricjap deri ne fund te muajit , ku do te thot ka te bej shume me punen tuaj ne ndryshimet qe do te keni dhe per ndonje udhetim pune qe mund te ju dali ne kete perjudhe eshte mese e mundur te stabilizoheni nje here e mire jasht sidomos juve te dhjediteshit te dyte dhe te trete aty nga fund i muajit ku Marsi ne Shigjetare ju jep mundesin dhe do te arrish te stabilizosh pune dhe udhetimet sepse juve te shenjes se demit gjithmone gjerat i lini per ne fund dhe kjo do te thot se i keni menduar mire gjerat para se te vendosni per me tej .
Parashikime ne Dashuri Eshte ne te miren tuaj te beni kujdes ne lidhjen tuaj sepse ,eklipsi I Henesme date 10/1 si dhe Saturni ne krah te Plutonit ku do te ndodhi me date 12/1 tregon se Ky muaj per juve te kesaj shenje ne pamje te pare mund te duket i veshtire por jo dicka per t’u shqetesuar sepse do te keni te gjitha mundesite per te bere te mundur stabilizimin. Ne dashuri per juve qe keni ndonje lidhje me problem, shikohet qe do te keni zgjidhje ne datat 21 dhe27, ku do te jete dhe nje mundesi me shume e cila ju ndihmon ne vendimet qe mund te merrni. Per juve qe nuk keni ndonje lidhje serioze por jeni ne kerkim te nje lidhjeje per jeten, nga datat 13/1 e tutje, ku Aferdita ne Peshkk ju ndihmon shume qe te kthjelloheni se cfare deshironi nga jeta e vertete dhe e ardhmja e ndritur ne vazhdim.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi Ne lidhje me ekonomine dhe punen, shikohet nje muaj mjaft i mire dhe shume pozitiv. Celesi i suksesit ne kete muaj, per juve te kesaj shenje eshte komunikimi. Vendimet qe do te merrni duket se jane perfundimtare per juve te kesaj shenje. Ne ditet e para te ketij muaji, ku Marsi ndodhet ne shigjetare, do te thote se cdo ndryshim apo ceshtje qe lidhen me ekonomine dhe punen do mund t’i realizoni me lehte dhe me me shans do te jeni ne kete drejtim. Ne lidhje me ekonomine, duket se do ta stabilizoni gradualisht dhe me menyren me te mire te mundshme. Ne stabilizim te ekonomise suaj si dhe per juve qe jeni ne pritje per nje pune apo keni aplikuar me pare dhe nuk keni marre nje pergjigje duket se ky muaj ju jep lajme te mira ne kete drejtim

BINJAKET
Të përgjithshme
: Muaji I pare I ketij viti futet me kemb te mbare me Marsin ne shenjen e Shigjetarit me date 3/1 eshte nje mundesi qe te stabilizoni anen tuaj ekonomike.Kjo do te thote do te mundoheni qe ne kete periudhe mund te beni te mundur stabilizimin ne lidhje me karrieren dhe ne ceshtjet nga me te rendesishmet qe mund te keni ne kete sector. Shume pozitive duket ana e karieres, sepse do ju duhet nga tani te ndryshoni profil pune ku e prisni prej shume kohesh dhe kjo mundesi ju realizohet ne kete muaj. Me te favorizuar dukeni juve te dhjediteshit te pare dhe te trete ku do te mbyllni nje cikel te veshtire ne pune dhe ne ekonomine tuaj.
Parashikime ne Dashuri: Ne lidhje me anen sentimentale, mund te themi se kerkohet pak me teper vemendje ne kete drejtim sepse jeni shume te nderlikuar kete periudhe dhe nuk e keni te lehte per te vendosur. Eshte ne te miren tuaj qe pas dates 13/1 ku Aferdita ne shenjen e Peshqeve ku do te keni mundesin te dini se per cfare doni te keni ne jete te sotmen apo te ardhmen. Kete dileme zgjidheni tani sepse nuk keni kohe per te humbur. Periudhe kjo deri me date 27 eshte shume pozitive ne vendime dhe ne lidhje te reja. Per juve qe jeni ne pritje per nje shtazani te mundeshme pse jo gjithcka eshte mese e mundur per juve te kesaj shenje.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen shikohet se kjo periudhe eshte ne anen tuaj. Jeni me shume fat sepse per juve qe jeni ne livizje do te keni mundesite per te stabilizuar nje here e mire punen tuaj dhe jo vetem. Me siguri qe nga fillimi i muaji 3/1ku Marsi futet ne shenjen e Shigjetarit deri dhe me date 13/1 ku Aferdita kalon ne shenjen e Peshqeve do te keni shansin per te stabilizuar nje here e mire punen tuaj si dhe ne nje ceshtje ekonomike qe me pare keni pasur problem. Duket se e zgjidhni pikerisht ne kete periudhe. Duket se edhe ne lidhje me persona kyc do t’i keni te gjitha mundesite per te bere te mundur nje zgjidhje te nje problemi qe ka te beje me drejtesine dhe kjo eshte mese e mundur t’ju zgjidhet dhe te perfitoni nga padrejtesite qe ju jane bere kohe me pare.

GAFORRJA
Të përgjithshme:
Ndryshime astrologjike ku do te realizohen jo vetem kete muaj por per gjith vitin mund te themi , si fillim eshte levizja e Marsit ne Shigjetar me date 3/1 ne kete vend Marsi ju tregon se duhet te pervishni krahet ne pune sepse shume gjera keni per te ndryshuar kete muaj dhe ne vazhdimsi.Eshte nje muaj mjaft produktiv per juve te kesaj shenje dhe shume mundesira do te keni ne vazhdim, sepse do te ju jepen mundesira ne pune dhe ne ceshtjet ekonomike. I keni te gjitha mundesite per te bere te mundur stabilizimin ne pune sidomos me eklipsin e henes qe ndodh me date 10/1ne boshtin (Gaforre –Bricjap), ju ndihmon jashte mase ne vendimet qe juve merrni. Gjithashtu Saturni ne krah te Plutonit ku realizohet fix ne date 12/1 ju bent e shikoni pak me shume kontratat apo dicka qe ju intereson me shume por kerkohet me shum kujdes ne kete aspect .Me date 16/1 futja e Merkurit ne Ujor do te thote qe mund te keni dhe ndihmesa nga te trete ne fusha te ndryshme, si: puna dashuria dhe ekonomia. Mbas dates 25/1 ku kemi Henen e re ne Ujor mund te veshtiresohen pak gjerat, por kjo nuk eshte dhe aq problem per juve sepse do te dini ti menaxhoni me mire ato.
Parashikime ne Dashuri: Ne lidhje me anen sentimentale shikohet nje muaj mjaft i mire ku do ju duhet te merrni vendime shume te rendesishme per jeten tuaj, dhe per juve qe jeni ne lidhje apo dhe per juve qe keni nje lidhje apo njohje por nuk e keni ekspozuar akoma, shikohet qe mund ta stabilizoni nje here e mire. Do te keni shume ndikime pozitive mbas dates 13/1 ku planeti i dashurise Aferdita do te shkoje ne Peshk, ku do ju ndihmoje jashte mase juve qe keni pasur problem ne lidhjen tuaj dhe ne ceshtjet nga me serioze per jeten tuaj, do te keni shume shanse nga kjo date e ne vazhdim.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen duket se shansi eshte me juve. Mund te keni lodhje por kjo lodhje ka pe t’ja vlejtur. Ne 15 diteshin e dyte e ne vazhdim do te jene shume mire gjerat dhe nje mundesi me teper per juve qe jeni ne lidhje me pune shteterore. Mund t’ju behet ndonje oferte diku aty nga data 16/1 e tutje ku keni nje mundesi me shume ne vlersimin e punes se bere me para. Ajo qe duhet te jeni pak me te kujdesshem dhe te mundoheni qe ta zgjidhni sa me pare, ka te beje me ceshtje pronesie apo dhe ne ceshtje ligjore. Mundohuni qe t’i zgjidhni ne daten 25/1 me Henen e re ne Ujor e tutje ku keni nje ndihmese nga ana planetare, qe do te keni mundesi ne zgjidhje te problemeve qe mund te keni gjate kesaj periudhe. Per juve qe nuk keni nje pune stabel apo jeni ne kerkim per dicka te tille, eshte mire qe te bisedoni te veproni dhe jo vetem , nje periudhe perfekte per juve te kesaj shenje sidomos te lindurit te 10diteshit te pare dhe te trete.

LUANI
Të përgjithshme:
Per juve Luan te dashur duket se periuadha me ideale eshte mbas dates 3/1 ku Marsi planeti i zhvillimit dhe I shanseve momentale do te ndodhet ne Shigjetar , ku do te keni te gjitha mundesite per te stabilizuar ekonomine tuaj dhe per te mbyllur nje here e mire problemet ekonomike me te kaluaren. Eshte nje periudhe qe do te keni mjaft ndihmesa dhe nje mundesi me teper ne ndryshimet qe juve do te keni qe jane ne te miren tuaj. Nuk perjashtohet mundesia me ndryshimin e punes te keni dhe ndryshime ne vendbanim. Ajo qe do te bjeri ne sy nga ndryshimet qe do te keni eshte puna juaj ku nuk perjashtohet mundesia te keni ndonje surprize ne ngritje ne detyre.
Parashikime ne Dashuri Ana shpirterore eshte kryesorja pas asaj te punes sepse ne lidhje me dashurine mund te stabilizoni gjithcka. Pastaj eshte mire qe cdo gje te paqarte ne lidhje me te dashurin/en ta bisedoni sepse nuk perjashtohet mundesia te keni ndonje keqkuptim ne lidhje me te kaluaren. Por kjo nuk ju prish pune sepse do te keni mundesin per ta zgjidhur sa me shpejt mbas dates 13/1, ku Aferdita planeti i dashurise shkon ne Peshk. Cdo gje do te sistemohet me se miri per juve te kesaj shenje. Per juve qe jeni ne pritje per nje lidhje serioze apo per dicka tjeter qe akoma nuk e keni gjetur pjesen tjeter te jetes, do ti keni te gjitha mundesit nga data 16 /1e tutje e tutje sepse pikerisht ne kete periudhe eshte periudha e se ardhmes. Per juve te kesaj shenje dhe jo vetem. Per juve qe deshironi te keni nje shtese familjare mundesite do ti keni dhe nuk do ju mungojne nga datat 15, 22, 29. Nje nga keto data jane me idealet per juve te kesaj shenje sidomos personat qe kane lindur ne keto data.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen shikohet nje muaj mjaft pozitiv ne plan te pare i keni dhe mundesite per te bere ndryshimet e duhura. Ne kete aspekt edhe pse mund te keni pasur shume ceshtje problematike me pare dhe ju kan sjelle pas ne kohe, por kjo nuk do te thote se eshte problem per te ecur perpara. Ne kete muaj duhet ti vini me teper rendesi momentit sesa koha qe ploteson muajin eshte nje periudhe aq e mire por dhe aq delikate sa qe nje pakujdesi e vogel mund te shkaktoje problem me vone, prandaj beni pak kujdes ne planet qe keni vini re gjerave elemetare sepse do te keni mundesi per te stabilizuar punen nga mesi i muajit e ne vazhdim.

VIRGJERESHA
Të përgjithshme:
Janari per juve Virgjeresha te dashura fillon me Marsin ne shenjen e Shigjetarit me date 3/1 qe do te thot se per juve te kesaj shenje ky muaj ka mesazhe te mira dhe mjaft pozitive ne lidhje me punen dhe me aferditen qe eshte ne Peshk , mund te themi se perllogaritjet qe keni bere jane me se te sakta. Ne lidhje me punen tuaj dhe levizjet qe kerkoni te beni, eshte nje mundesi e mire qe ta vini punen perpara dhe jo puna juve. Ndikimi planetar dhe kendet pozitive qe formojne ne 15 diteshin e dyte te muajit, do te keni shume ndihmesa sado te veshtira mund te jene ceshtjet qe kerkojne zgjidhje, juve do ta keni me te lehte ne zgjidhje te tyre. Mbas dates 16 /1e ne vazhdim po ashtu dhe ana shpirterore eshte me e qete. Per juve dhe me mire ne vazhdim nuk perjashtohet mundesia qe me pak takt dhe sharm mund te terheqesh pas vetes njerez qe te interesojne me teper. Kjo vlen per te tre dhjetediteshat e kesaj shenje. Eshte ne te miren tuaj qe mbas dates 25/1 ku Hena e re ne Ujor do te thote se te jeni gati per te zbatuar planet qe i keni vene vetes suaj dhe te dilni me sukses ne kete drejtim.
Parashikime ne Dashuri: Dashuria per juve te kesaj shenje eshte A dhe ZH qe do te thote do te ju realizohet nje enderr qe prej shume kohesh ishte e pamundur kjo do te ndodhi ne pesembedhjetediteshin e dyte te ketij muaji, ku do te keni gjera te rendesishme ne jeten tuaj si per juve qe jeni ne lidhje apo dhe per juve qe jeni ne kerkim per nje njohje apo lidhje serioze. Do ju jepen mundesite ne realizim te dashurise se munguar sidomos mbas dates 13/1, ku Aferdita shkon ne Peshk qe ju jep shume shanse dhe shprese per nje te ardhme me te mire me te dashuren/in tuaj te jetes. Per juve qe keni nje njohje por nuk e keni te sigurt te ardhmen e kesaj njohje, eshte mire qe te flisni qarte per lidhjen tuaj kete bejeni aty rreth dates 16 /1me 27/1 ku ndikimet planetare ju ndihmojne dhe ju ndihmojne jashte mase.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen shikohet nje muaj mjaft pozitiv per juve te kesaj shenje. Do te keni te gjitha mundesite per te bere te mundur nga tani dhe me nje vazhdimesi shume te mbare ne vazhdim. Do ju jepet mundesia sidomos juve te dhjetediteshit te pare dhe te trete ne lidhje me nje pune te re, qe ka te beje me ortakeri. Kete mund ta nisni mbas dates13/1 ku futt Aferdita ne shenjen e Peshqeve , dhe ne date 25/1, ku ka filluar Hena e re dhe do ju me ndikime nga me pozitivet ne kete aspekt. Persa i perket javes ekonomike nuk duket se mund te keni dicka per t’u shqetesuar, duket se keni nje stabilizim te kenaqeshem dhe ka per te vazhduar keshtu sepse mundesite qe ju ofrohen ne ditet ne vazhdim do ju bejne akoma me te sigurt ne anen ekonomike.


PESHORJA
Të përgjithshme
: Janari fillon me futjen e Marsit ne shenjen e Shigjetarit ne shenjen e komonikimit dhe e shanseve te papritura per juve te kesaj shenjen.Mesa duket ky muaj per juve duket i qete dhe pa ndonje problem serioz. Ceshtjet me kryesore do te perqendrohen me teper tek puna dhe tek ceshtjet ekonomike, sepse do ju duhet te zgjidhni disa ceshtje ekonomike qe kane te bejne me te kaluaren. Por ky nuk eshte ndonje shqetesim sepse i keni mundesite ne zgjidhje te ketyre problemeve. Kryesorja eshte qe ne fund do te dilni te fituar ne ceshtjet e punes dhe te ekonomise suaj. Pak me te vemendshem do te jeni ne datat 10/1, ku eklipsi I Henes realizohet ne boshtin Gaforre Bricjap sjell ceshtje familjare dhe dashurie qe duhet ti zgjidni me qetesi dhe zjuarsi qe do te thote mund te keni ndonje rremuje ne kete drejtim, eshte mire qe te jeni pak me te kujdesshem ne perllogaritje dhe vendimet qe mund te merrni. Mbas dates 16/1 ku planeti juaj kryesor do te shkoje ne ujor, ku do te keni mundesite qe te beni takime nga me te rendesishme si ne pune dhe ne lidhje me ceshtjet ekonomike qe do te stabilizohen.
Parashikime ne Dashuri: Ne kete muaj do te keni te gjitha mundesite per te zgjidhur nje here e mire problemet qe keni pasur nga e kaluara dhe jo vetem. Eshte nje muaj qe ju ndihmon te shikoni pertej perdeve te dritares se jetes, kjo ju ben qe te ndiheni me te sigurt dhe me te paster ne zemer dhe ne vendimet qe do te merrni per te ardhmen tuaj. Per juve qe nuk keni dicka akoma eshte nje muaj shume pozitiv Per te gjetur njeriun e jetes suaj eshte akoma me mire mbas dates 16/1 e tutje sepse eshte nje shans i mire per te stabilizuar jeten tuaj dhe per juve qe jeni ne pritje per dicka te re si shtazani apo dhe ndonje njohje eshte mese e mundur te ju behet realitet.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen shikohet nje muaj mjaft produktiv. Do te besh ndryshimet e nevojshme qe me pare ishte e pamundur ti ndryshonit. I keni mundesite. Ne kete muaj te beni ato ndryshime qe donit ti benit ne 2019, por ne pamundesi ta realizonit dicka te tille, ky muaj eshte me i miri ne ndryshimet qe deshironi te beni. Ne lidhje me ekonomine nuk duket se mund te keni ndonje problem serioz, por shikohet nje muaj shume i mire dhe mjaft shanse per juve qe jeni ne kerkim per nje pune stabel. Keto mund te ndodhin pas dates 15 e tutje ku ju favorizojne dhe planetet ne kete aspekt

AKREPI
Të përgjithshme:
E filloni muajin me Marsin ne shenjen e Shigjetarit me date 3/1 janar, qe do te thote ndikime pozitive ne familje, ne pune dhe ajo me kryesorja ana ekonomike eshte ne plan te pare. Per juve te kesaj shenje, duket se ky muaj ju ndihmon aq shume sa 3 muaj te marra sebashku ne fushen e punes dhe te ekonomise. Po asshtu do te keni mundesite per te stabilizuar ekonomine dhe punen nga data 25/1 me Henen e re, ne Ujor do te keni shume mundesira per te bere takime qe kane peshe ne anen ekonomike. Do te keni stabilizime te punes suaj. Behet fjale dhe per karieren tuaj jashte vendit sepse i keni hedhur grepat me kohe dhe tani nuk ju ngel veshi ta beni realitet endren tuaj qe kaq kohe e prisnit nje bashkepunim. Eshte ne plan t’ju realizohet ne nje forme ortakerie ne nje biznes shume fitimprures
Parashikime ne Dashuri: Ne lidhje me dashurine shikohet nje periudhe mjaft e mire. Mund te konsiderohet nje fillim I mbare ne fushen e dashurise per te treja juve te kesaj shenje. Eshte mire qe lidhjet qe keni me shume se 3 muaj mund te beni takime familjare sepse keto lidhje shkojne deri ne martese. Eshte nje muaj mjaft i mire. Ne keto ceshtje mund te themi i gjithe muaji eshte pozitiv por ne dhjetediteshin e trete mund te thuhet me idealja ne kete fushe. Per juve qe prisni nje fejese per juve qe jeni ne kerkim per nje njohje dhe lidhje serioze i keni mundesite ne kete muaj. Mos e lini pasdore se ka per t’ja vlejtu.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen, ekonomine dhe karieren do te keni shume fat, sidomos tani ne fillim te muajit dhe deri ne date 16janar, ku Merkuri do te qendroje ne shenjen e Ujorit deri ne fund te muajit ku do ju ndihmoje jashte mase. Ne lidhje me punen dhe komunikimin te rendesishme per ceshtjet qe ju interesojne ne kete aspekt mundohuni qe me cdo kusht te mbyllni ceshtjet e rendesishme qe kane te bejne me ceshtjet ligjore dhe ne anen ekonomike, sepse eshte nje periudhe teper e mire dhe shume fitimprurese. Ne ekonomi shikohet nje muaj i mire dhe stabilizime te shumta qe do te keni ne pune dhe ne cdo aspekt tjeter edhe ne udhetime akoma nese keni.

SHIGJETARI
Të përgjithshme:
Meqense muaji Janar e filloni muajin me futjen e Marsit ne shnjen tuaj nga fillimi I muajit me date 3/1Per juve te kesaj shenje shikohet qe me teper do te merreni me punen dhe gjetjen e fondeve te reja ne ndihm te biznesit tuaj ku eshte me se e mundur te ju realizohet dicka e tille,si dhe ndryshimet qe prisni te beni. Kjo eshte dicka e mire per juve te kesaj shenje por njekohesisht ka te beej dhe me udhetimet e largeta. Nese keni mundesi ti realizoni ne pesembedhjetediteshin e dyte, sepse eshte me mire dhe me afer planeve qe doni te realizoni. Mund te keni dhe ndihmesa te ndryshme ne kete aspekt. Me Merkurin ne shenjen tuaj, ju ndihmon dhe ju drejton me se miri ne ceshtjet e rendesishme qe do ju zgjidhen, si puna, ekonomia dhe nje ceshtje ligjore qe ka te beje me pasuri te paluajteshme. Eshte ne anen me te mire te mundeshme dhe mund t’ju behet realitet. Pse jo mund te keni dhe ndonje bashkepunim ne fushen tuaj te punes. Kjo arrihet fal njohjeve dhe punes qe i keni lene vend vetes, sepse keni dhe vleresime nga persona te trete ne kete drejtim.
Parashikime ne Dashuri: Ne lidhje me anen sentimentale shikohet nje muaj mjat i mire dhe shume i stabilizuar ne lidhje me anen shpirterore per juve qe nuk keni ndonje lidhje serioze apo deshironi te keni ndonje lidhje serioze, kete periudhe mund ta realizoni nga datat 07/1 deri me 28/1. Mund ta stabilizoni lidhjen nje here e mire, sepse i keni te gjitha mundesite ne kete periudhe. Eshte nje periudhe shume e mire per juve te kesaj shenje qe jeni ne kerkim apo dhe per juve qe jeni ne pritje per nje shtazani sidomos lidhjet me shigjetare – dem apo shigjetare – gaforre apo ujor nje kohe shume e pershtateshme.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Per juve te kesaj shenje mund te themi se i keni mundesite per te bere te mundur stabilizimin e punes dhe jo vetem. Koha me e pershtatshme per juve te kesaj shenje eshte nga data9/1me 22/1. Ndersa nese doni te aplikoni per ndonje kredi apo per juve qe jeni ne kerkim per nje pune te re, apo te beni ndryshime eshte ne te miren tuaj nga data 25 e tutje ku kemi dhe Henen e re ne shenjen e Ujorit ju ndihmon jashte mase dhe shume mundesira mund t’ju jepen ne lidhje me punen, sepse mund te keni dhe ndonje oferte qe mund t’ju behet ne kete periudhe. Mund ta pranoni me sy mbyllur se ka per te ja vlejtur.

BRICJAPI
Të përgjithshme:
Muaji Janar eshte nje muaj I rendesishme me eklipsin e Henes ne boshtin tuaj me date 10/1 si dhe Saturni ne krah te Plutonit me date 12/1 si dhe me Marsin ne Shigjetar nga data 3/1 deri ne fund te muajit .Duket se ky vit dhe pikerisht ky muaj eshte mjaft pozitiv ne fushen ekonomike. Ne familje mund te themi me plot bindjen se ky muaj per juve te kesaj shenje do te keni ndryshime drastike ne pune. Ne lidhje me ekonomine mund te themi se lidhet me shume ne ceshtjet qe kane te bejne me jashte, eshte nje periudhe perfekte dhe nje kohe shume e mire per juve te kesaj shenje do te keni shume shanse ne fillime te reja pune. Per juve qe nuk jeni akoma ne nje pune apo dhe ne rregullim te ekonomise suaj cdo gje duket se eshte ne anen me pozitve tuajen. Do te keni mundesi te rregulloni nje here e mire anen ekonomike tuajen sepse keni pasur mjaft problem. Ne kete drejtim do te keni dhe ndihmesen e planeteve. Ne njerin krah keni Merkurin me date 16/1ne shenjen E Ujorit ne anen tjeter keni Aferditen me ndikime positive . nje periudhe kjo ku mund te stabilizoni gjithcka. Akom a mund te beni ndonje shitje pasurie si toke shtepi apo dicka tjeter. Eshte periudhe mjaft e mire per juve te kesaj shenje.
Parashikime ne Dashuri: Ky muaj tek juve te kesaj shenje rivendos harmonine shpirterore. Per juve qe jeni ne kerkim per dicka te tille ju jep shanset me te medhaja qe jane pas dates 16/1 e tutje. Do mund te stabilizoni dashurine e munguar, sidomos per juve qe jeni ne kerkim per dicka te tille mundesite nuk do ju mungojne. Ne kete drejtim eshte nje mundesi akoma per juve qe keni pasur ndarje me pare dhe ky muaj eshte muaji i bashkimit dhe i zgjidhjeve te problemeve nje here e mire nga jeta juaj. Per juve qe keni lidhje te reja me shume se gjate nje muaji shikohet qe keto lidhje shkojne deri ne martese, apo keni njohje. Mundesite nuk do te ju mungojne ne kete drejtim, merkuri ne shenjen tuaj ju jep shprese per nje te ardhme te sigurt ne jeten tuaj dhe jo vetem.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen do te keni mundesi ne kete muaj te zgjidhni cdo gje sidomos problemet qe lidhen me te shkuaren. Mundesite do te t’i keni dhe do te dini se ku dhe si ti ndryshoni gjerat ne favorin tuaj. Eshte nje mundesi e mire per te bere te mundur takimet e rendesise se vecante qe lidhet me punen dhe ekonomine. Nese doni qe puna dhe ekonomia te stabilizohen nje here e mire koha e pershtateshme eshte pas dates 16/1, ku gjithcka fillon me Merkurin ne Ujor ndikime shume pozutuve ne shenjen tuaj dhe ju jep shprese dhe mundesira per gjithcka ju intereson ne kete drejtim. Ne dhjediteshin e fundit te ketij muaj eshte shume me fat sepse ju jep dhe shume surpriza. Persa i perket punes dhe javes ekonomike tuajen per juve qe punoni me lek ne dore fati do t ju buzeqeshi. Mos e humbni kete shans shfrytezojeni ne maksimum, do shikoni qe gjithcka normalizohet sic juve mendoni dhe veproni.

UJORI
Të përgjithshme:
Ky muaj per juve te kesaj shenje do te jete nje pune e lodhshme dhe me plane te realizueshme per nje te ardhme sa me te stabilizuar si ne pune dhe ne ekonomi. Ajo qe doni me teper te stabilizoni ne kete muaj, eshte puna sepse keni pasur disa probleme te vogla me perpara, por nga ky muaj e ne vazhdim do te jene me ndryshe gjerat. Mund te lodheni vertet ne kete muaj, por do te dini se cfare doni dhe realizoni ne pune tuaj dhe ne ekonomi, por sidomos ne ate ekonomike. Nuk do te keni ndonje problem shqetesues por eshte ne te miren tuaj qe te jeni pak me te prere ne shpenzimet qe do mund te beni ne kete muaj, pra me kujdes. Do te jete me idealja ne vazhdim. Fillimi i mbare gjysma e punes e filloni nga ky dhjeteditesh, pra dhjetediteshi i pare i ketij muaji duhet te merrni vendime se cfare doni te beni ne vazhdimesi ne lidhjet me ceshtjet qe ju interesojne.
Parashikime ne Dashuri: Ne lidhje me dashurine jeni ne periudhen me ideale qe mund te ishit ndonjehere, sidomos juve te dhjetediteshit te pare dhe te trete jeni me shume fat, sepse do te mbyllni nje kapitull aq te veshtire por dhe problematik. Do te shikoni perpara qe do te thote eshte nje mundesi qe mund te stabilizoni jeten tuaj. Eshte nje kohe e arte per anen shpirterore. Mbas dates 25/1 me henen e re ne shenjen tuaj do te ndjeni aromen e dashurise se munguar. Dicka qe keni shume kohe qe nuk e keni pasur mundesine por si per juve qe keni nje njohje mund t’ju kthehet ne lidhje serioze si per juve qe jeni ne lidhje por nuk e keni vendosur akoma eshte periudha me pozitive qe mund te ishte ndonje here kjo periudhe vlen sa per gjithe vitin.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ne lidhje me punen do te keni shume mundesira ne zgjedhje, sepse kjo periudhe fati ju ofron kohen e humbur qe keni pasur me perpara. Tani e tutje shikohet nje periudhe shume e mire dhe shume fat. eshte koha qe cdo gje qe mendoni mund ta realizoni me se miri dhe keni per t’ja arritur qellimit tuaj qe me para ishe e pa mundur dicka e tille. Me Henen e e re ne shenjen tuaj nga data 25/1 qe do te thot te jeni pak me te perqendruar tek ceshtjet qe ju interesojn mundohuni te jeni pak te vemendshem ne takimet qe mund te keni kete periudhe. Me shume degjojme sesa veprojme. Eshte nje periudhe qe mesoni me teper nga te tjeret dhe keto mesime do ju vlejne ne punen tuaj, qe mund te keni apo te ndryshoni pune ose vendbanim. Eshte nje mundesi e tille t’ju ndodhi nuk keni pse te shqetesoheni sepse jane dite kalimtare dhe koha eshte ne favorin tuaj.

PESHQIT
Të përgjithshme:
Duket se ky muaj I ketij viti fillon me disa shpenzime ne lidhje me punen sidoqoft Marsi ne shigjetar nga data 3/1. Do ju jepen mundesira ne vendime qe do te merrni si ne pune dhe ne ndryshimet qe do te keni ne kete muaj. Ne pergjithesi eshte muaji me pozitiv. Mund te themi me i miri ne kete periudhe, me me fat duket se jeni juve te lindurit ne dhjetediteshin e pare dhe te trete, sepse fati ju ka shume borxhe dhe duket se ju jep shume shanse. Ne kete periudhe stabilizoni punen dhe ekonomine qe me pare nuk kishit mundsite dhe durimin ti realizonit. Tani e tutje gjithcka normalizohet me se miri ne dhjediteshin e dyte te ketij muaj ku Merkuri leviz ne Ujor do te lodheni pak, sepse shume pune, shume takime do te keni, por mbas kesaj date, mund te jeni me te qete dhe me te kenaqshem me punen tuaj. Ceshtjet e tjera mund ti zgjidhni me kollaj si ate ekonomike dhe ceshtjet familjare, ku do te keni nje ceshtje te rendesishme ne familje per te zgjidhur, ne lidhje me femije, me dokumenta, dicka e tille, por merr zgjidhje, nuk ka vend per merzitje apo shqetesime te ndryshme.
Parashikime ne Dashuri: Shikohet nje muaj mjaft i mbare ne lidhje me anen shpirterore per juve qe jeni ne prag lidhjeje apo per juve qe keni bashkim familjar, apo per juve qe kerkoni ndonjere njohje per lidhje serioze. mundesite nuk do ju mungojne ne kete drejtim mundohuni qe cdo gje ta nisni me ciltersi dhe pasterti, sepse ka te beje me nje te ardhme te bazuar ne zemer dhe ne mendje, keshtu qe nuk ka vend per gabime. Cdo lidhje qofte ajo eshte kohe e mire te reflektoni dhe ne lidhjet me problem, akoma kane zgjidhje dhe nje mundesi me teper per juve te kesaj shenje, do te keni mundesite per te dale me sukses ne zgjidhje te problemeve qe mund te keni pasur me pare, dicka interesante do te ndodhe pas dates 10/1, ku eklipsi I Henes qe ndodh ne boshtin Gaforre Bricjap rrezaton me se miri ne lidhjen tuaj. Ne javen e fundit te ketij muaji ku Hena e re ne shenjen e Ujorit me date 25 /1 , ju ndihmon jashte mase ne ceshtjet nga me te rendesisshme tuajat ne kete drejtim.
Parashikime ne Pune dhe ne Ekonomi: Ky muaj ju jep shume me teper sesa muajt qe kaluat eshte nje muaj mjaft frytdhens , pasi ju ndihmon shume ne lidhje me punen dhe ne nje ceshtje ekonomike qe keni pasur me pare. Por kjo mund te zgjidhet ne dhjetediteshin e pare te ketj muaji. I keni te gjitha mundesite ne ceshtje te karieres per juve qe jeni ne udhetime pune apo dhe per nisma te reja. Ne lidhje me punen duket se fati ju ndihmon ne kete drejtim, do te keni shanse te medhaja sidomos ne ate ekonomike ku mund te shfrytezoni direkt, sepse njehere ju vijne ne dore gjerat e mira dhe pa lodhje. Kjo lidhet shume me ekonomine dhe nje pune qe as nuk e kishit menduar qe mund t’ju realizohej por fati do ju japi nje dore te mire diku rreth 15 diteshit te dyte. Do te keni me shume fat dhe ndikime pozitive ne kete aspekt per juve qe deshironi te beni biznes dhe e keni per here te pare. Eshte mire qe ta nisni me date 25 me Henen e re ne shenjen e Ujorit e tutje, mund ti beni pregatitjet me perpara eshte nje perjudhe e mire dhe mund te keni rritje ne biznesin tuaj, dhe nje ekonomi te stabilizuar
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jorgo ma nis me voice pls...se me kane humb syzet lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Ky o viti bricjapit biqiz! ?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Shigjetari ishte i dyti....
Po mos u gzo shume se vjet ishte i imi , ama e ndriti lol
Lërmë të ekzaltohem i çik, të paktën per Janarin sa te shof qe sme del asigjo, dhe pastaj e harroj fare ?
 
M

Morfina

Mos u zini mos u grini ujori del gjithmon jasht pritshemrive ?

Ps: bektash hiqdor nga psheshi ??
 

Hera

Banned
Horoskopi mujor për muajinshkurt 2020

DASHI21. mars – 20. prill

Këtë muaj do ketë edhe trazira ne jetën tuaj, mirëpo me pak kujdes dhe ndihme nga te afërmit do ja dilni mbanë. Ata qe janë ne një lidhje do kenë vështirësi javët e para dhe nuk do merren vesh me partneret. Këshilla e yjeve është te analizoni me kujdes çfarë doni te bëni si dhe te respektoni mendimin e tjetrit. Beqaret do jene te gatshëm edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë vetëm. Gjendja shëndetësore do jete delikate. Mbrohuni nga ndryshimet e temperaturave dhe kujdes me ushqimet qe do konsumoni. Perimet, frutat dhe lëngjet e ngrohta duhen privilegjuar. Financat nuk do jene shume te mire sidomos dy javët e para. Duhen marre masa sa me pare. Ne pune nga ana tjetër do ju dalin pengesa e vështirësi pa fund, por nëse nuk dorëzoheni mund t’i kaloni te gjitha sfidat. Qetësia është pika juaj e forte.

DEMI21. prill – 21. maj

Tre javët e para te muajit do jene intensive dhe paksa te vështira për ju. Mundohuni te mos nxitoheni dhe te dëgjoni këshillat e te afërmve. Ne asnjë mënyrë mos u qani dhe mos e lëshoni veten sepse bëheni me te dobët. Ata qe janë ne një lidhje nuk do ja kalojnë mire javët e para. Partneri do jete i zënë me angazhime dhe do i lere disi pas dore. Tregohuni me te kuptueshëm sepse ne te vërtetë ai ju do pa fund. Beqaret duhet te joshin me maturi. Periudha më me fat do jete nga data 12-25. Gjendja shëndetësore here pas here do ketë vështirësi e probleme. Dhjete ditët e para do ndiheni pa energji dhe si te trullosur. Financat do i mbani nen kujdes dhe do mundoheni qe ta përmirësoni nga pak gjendjen. Ne pune nuk do ju dalin shume vështirësi, prandaj do arrini me pare objektivin qe i kishit vene vetes.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Këtë muaj miqtë apo familjaret do kenë shume nevoje për mbështetjen tuaj. Edhe pse mund te jeni te ngarkuar duhet te gjeni pak kohe për ta. Jeta ne çift do pushtohet kryesisht nga rutina. Nuk pritet asgjë e veçante apo e jashtëzakonshme. Kujdes sepse po vazhduat kështu do mërziteni shpejt. Beqaret do marrin propozime qe ditët e para te muajit. Nëse vërtet ju interesojnë mos u ndalni, nëse jo prisni edhe pak kohe. Shëndeti do jete i qete javët e para, por me pas mund te keni disa shqetësime te vogla si pasoje e pagjumësisë dhe dietave strikte. Financat here pas here mund te kenë edhe tronditje te vogla. Kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni. Ne pune do ju duhet te ruani qetësinë sepse keni për te realizuar projekte te mëdha. Disa kolege do ju japin mbështetjen e tyre.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Do jeni kreative gjate gjithë këtij muaji dhe do e ndryshoni rutinën e jetës suaj. Ata qe janë ne një lidhje do i përkushtohen me tepër partnerit te tyre dhe do ia shprehin pa fund ndjenjat. Ne fund te muajit do jeni me te zënë me pune dhe nuk do keni shume kohe për partnerin, megjithatë ai do ju kuptoje. Beqaret do flirtojnë gjate gjithë kohës derisa ta gjejnë personin e përshtatshëm. Java e dyte do jete me e begata. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Nuk do prekeni nga viruset e stinës, por stresi do ju beje te ndiheni gjithë kohës nen tension. Ne plani financuar do keni ide te mira dhe do dilni shpejt nga situata delikate. Ne pune do jeni te vëmendshëm dhe te guximshëm. Gjithçka qe do dëshironi do mund t’iu plotësohet dhe do ndiheni mjaft krenare për veten.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Këtë muaj do jeni pozitive dhe do e merrni gjithçka me optimizëm. Nëse do ju dalin sfida do mundoheni t’i zgjidhni dhe nuk do e lëshoni veten aspak. Ata qe janë ne një lidhje nuk do jene me posesive përkundrazi do e trajtojnë me delikatese partnerin dhe do dashurohen pa mbarim. Beqaret do mahniten nga një person qe do takojnë papritur dhe do bien koke e këmbë ne dashuri me te. Mos prisni shume kohe për t’ia shprehur ndjenjat. Shëndeti do jete shume me i mire se disa kohe me pare. Nuk do keni me asnjë lloj shqetësimi. Financat do jene te paqëndrueshme ne javën e pare. Duhet te ulni njëherë shpenzimet e me pas te merrni me riorganizimin e tyre. Ne pune do realizoni një projekt te cilin e keni pasur për zemër qe prej shume kohës. Do ecni ne baze te planeve dhe nuk do keni te papritura te pakëndshme.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Këtë muaj do jeni me te motivuar, me shprehës dhe me autonome. Mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi pasi te dëgjoni me kujdes këshillat e te afërmve. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një periudhe mjaft harmonike e te këndshme. Për çdo problem do flisni hapur me partnerin dhe nuk do lejoni qe gjendja te përkeqësohet me tepër. Beqaret ka shume mundësi te bien ne dashuri me dike qe me pare e kane tallur dhe e kane ulur. Shëndeti fizik nuk do jete i keq, ndërkohë qe ai moral do lere goxha për te dëshiruar. Ne planin financiar java e dyte do jete shume e ndërlikuar dhe delikate. Kërkoni ndihme pa qene vone. 10 ditët e fundit gjerat do ecin si duhet. Ne pune here pas here do ndiheni si te përhumbur dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Tregohuni shume te kujdesshëm.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Këtë muaj do kaloni me tepër kohe me njerëzit tuaj te dashur dhe kjo gjë do ua heqë disi mendjen nga problemet e se përditshmes. Çiftet do jene ata qe do kalojnë edhe momente delikate dhe te turbullta sidomos dy javët e para. Mundohuni t’i shprehni hatermbetjet dhe jo t’i mbani përbrenda sepse do vuani. Beqaret ka mundësi t’iu përgjigjen pozitivisht ftesave te disa personave dhe do fillojnë një lidhje me shpejt nga sa mendonin. Shëndeti nuk do jete i keq, por as shume i mire. Here pas here do ndiheni pa fuqi dhe do doni vetëm te qëndroni shtrire. Financat nuk do jene te këqija, por ju do jeni edhe me kërkues dhe do ndërmerrni rreziqe për t’i shtuar te ardhurat. Ne pune gjerat do ju ecin mire deri ne datën 20. Pas kësaj data mendohuni disa here para se te veproni.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Aktivitete te ndryshme do monopolizojnë vëmendjen tuaj gjate këtij muaji dhe ka mundësi te lini pas dore edhe gjera me rëndësi. Nëse jeni ne një lidhje mundohuni ta ndryshoni sa me pare rutinën qe ju ka bllokuar sepse situata sa do vije e do përkeqësohet. Beqaret do ndihen gati te bëjnë ndryshime dhe te përjetojnë emocione. Deri ne datën 17 do keni njohje pa fund, vetëm se nuk duhet te kërkoni gjera te ekzagjeruara. Gjendja shëndetësore here pas here do lere për te dëshiruar. Mos e lini stresin t’iu pushtoje sepse do përballeni me pasoja shume shpejt. Gjendja financiare do jete e qëndrueshme. Ne këtë sektor nuk do keni asnjë lloj problemi. Ne pune do keni nen kontroll gjithçka dhe gjithmonë do veproni me diplomaci. Para datën 21 mund t’iu behet edhe një propozim për ndryshim pozicioni.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Muaj përgjithësisht pozitiv do jete ky për te gjithë. Ne disa dite madje nuk do ndaleni se buzëqeshuri. Çiftet do kalojnë jave harmonike. Nuk do ketë aspak dyshime, xhelozi apo probleme te tjerat mes te dashuruarve. Javën e trete do kaloni me shume momente pasionante. Beqaret do i kenë te gjitha mjetet për te joshur personin qe pëlqejnë. Kujdes me ata qe e shohin veten si shume te bukur dhe krenohen për këtë gjë. Shëndeti ne disa dite mund te jete problematik, por gjithçka ka për t’u përmirësuar shpejt. Merrni kura me vitamina e proteina. Ne planin financiar gjerat kane për t’iu ecur mire fale zbatimit te këshillave qe ju kane dhënë specialistet. Do bëni edhe ndonjë investim te vogël. Ne pune gjithë muaji do jete pozitiv, por ne datën 23 përgatituni për shpërblime te majme.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Këtë muaj duhet te mundoheni t’i zgjidhni sa me shpejt problemet qe keni pasur pasi nëse i lini pas dore situata mund te ndërlikohet me shume. Mos kërkoni me ngulm gjera te gabuara sepse do vuani tej mase. Beqaret duhet te mendohen disa here para se te pranojnë propozimet qe do ju beje partneri i tyre pasi jo çdo gjë qe ai mendon se është mire mund te arrihet. Pas datës 6 dielli do ndriçoje me tepër. Beqaret edhe pse mund te ndihen mire me statusin qe kane nuk duhet t’i neglizhojnë ftesat qe do ju bëhen pasi asnjëherë nuk i dihet çfarë mund te ndodhe. Shëndetin duhet ta keni gjithë kohës ne vëmendje sepse do jete disi delikat. Për financat do mundoheni gjithë kohës dhe do arrini qe t’i përmirësoni. Ne pune do filloni projekte te reja te cilat do ju lodhin me tepër.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Mundohuni te mos e acaroni shume partnerin gjate këtij muaji sepse po filluan problemet nuk kane për t’u zgjidhur lehtësisht. Me tepër kujdes duhet te bëni javët e para. Ata qe kenë pasur probleme serioze duhet te mendojnë me mire për një ndarje. Beqaret duhet te presin datën 24 për te filluar lidhjen e ëndrrave. Do ju duket kohe e gjate, por ne fakt ka për te ikur sa hap e mbyll sytë. Shëndeti mund te ketë disa tronditje te vogla për shkak te stresit. Do bëni mire te relaksoheni here pas here dhe te pini çaj. Financat do mbeten te kënaqshme për aq kohe sa ju te shpenzoni me kujdes. Po e tepruat do fillojnë edhe vështirësitë. Ne pune do punoni ne ekip dhe keni për te arritur rezultate me inkurajuese nga sa keni planifikuar. Miqtë e vjetër do jene ata qe do iu japin idetë me te vyera.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Muaj i ngrohte do jete ky për ata qe janë ne një lidhje. Do i përkushtoheni partnerit, por nuk do lini asnjëherë pas dore miqtë dhe familjaret. Pas datës 20 do ju duket sikur jeni ne muaj mjalti. Komunikimi i ngushte do jete ai qe do e mbaje gjithë kohës atmosferën te ngrohte. Beqaret mire është t’i bëjnë sytë katër para se te tentojnë te joshin dike pasi jo te gjithë janë ashtu si duken. Shmangni sa te mundni personat e mëdhenj ne moshe dhe qe kane pasur me pare lidhje afatgjata. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla ne disa momente. Nuk do ndiheni shume te qete dhe do ju mungoje rezistenca. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni maturinë pasi gabimi me i vogël mund t’iu kushtoje shtrenjte. Ne pune do i merrni gjerat me qetësi dhe kjo do jete pika juaj me e forte. Do jeni edhe luftarake ne çdo moment.
 

Hera

Banned
Ky është horoskopi për muajin mars 2020


Dashi

Dashuria: Në fillim të këtij muaji në sferën sentimentale gjithçka do të jetë mirë sepse Venusi, në planetin e dashurisë, është në tranzit në qiellin tuaj. Fatkeqësisht, gjërat ndërlikohen dhe marrëdhënia mund të futet në krizë. Prandaj, përpiquni të gjeni një marrëveshje të mirë dhe të zgjidhni keqkuptime të panevojshme që sigurisht nuk ndihmojnë në konsolidimin e historisë tuaj. Nga dekada e parë e muajit Mërkuri është në një fazë shumë pozitive dhe akoma ndihmon në përmirësimin e dialogut. Zemrat e vetmuara që dëshirojnë të tërheqin pas vetes një person duhet së pari të kuptojnë nëse ka tërheqje të vërtetë.


Puna: Në sektorin profesional, Mërkuri kthehet të jetë shumë i favorshëm dhe përkundër disa vështirësive fillestare është e mundur të kryhet një projekt i vogël ose të përfundojë një marrëveshje të mirë, duke arritur të fitojë gjithashtu fitime të mira. Nëse filloni një bashkëpunim të ri profesional gjatë javës së parë të muajit, rezultatet do të jenë shumë të kënaqshme dhe mund të vazhdoni në të njëjtën rrugë për pak më gjatë. Sidoqoftë, Saturni ju paralajmëron të jeni shumë të kujdesshëm ndaj mashtrimit, duke shmangur besimin në premtime të rreme dhe investimin e parave në situata që nuk janë shumë të qarta dhe mund t’ju bëjnë të humbni shumë para.

Demi

Dashuria: Në këtë muaj të Marsit më në fund mund të arrini suksese të mëdha në dashuri dhe në familje. Venusi do të jetë me ju pothuajse gjatë gjithë muajit dhe për këtë arsye ju mund të zgjidhni çdo problem sentimental në mënyrën më të mirë. Edhe nëse jeni duke kaluar një krizë në çift, ndjenjat tuaja mund të kthehen të shkëlqejnë dhe gjithçka nga partneri juaj gjithashtu do të jetë më e këndshme për tu vlerësuar. Nëse jeni beqar, atëherë nuk duhet të humbisni asnjë mundësi që vjen para jush dhe duhet të filloni sulmin nëse ka dikush që ju tërheq shumë. Nën këtë qiell të shkëlqyeshëm për dashuri Cupidi mund të godasë edhe ata që nuk kanë dëshirë të ndryshojnë status!

Puna: Deri në mesin e muajit, puna mund të vuajë një periudhë të ngrirjes për shkak të planetit Mërkur i cili nuk do të jetë i favorshëm dhe nuk do të lejojë të kryejë disa projekte. Sidoqoftë, me Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në pozita të shkëlqyera astrologjike mund të konsolidoni disa rezultate profesionale dhe të arrini qëllime të mira. Dielli është gjithashtu shumë pozitiv dhe ju jep optimizëm dhe besim më të madh në cilësitë tuaja. Ata që tashmë kanë një punë të shkëlqyer duhet ta përdorin këtë periudhë për të realizuar ide dhe projekte të reja.

Binjakët

Dashuria: Në këtë muaj të Marsit Binjakët do të kenë pak dëshirë të shprehin publikisht ndjenjat e tyre, edhe nëse ato janë të forta. Ata do të preferojnë të kalojnë momentet më romantike me partnerin e tyre larg vëmendjes. Sidoqoftë, do të ndjeheni të gatshëm ta lini veten të shkojë dhe kjo do të penalizojë histori dashurie. Për më tepër, nëse marrëdhënia juaj është e paqëndrueshme, kalimi i ri në qiellin e Venusit do të sjellë disa ndërlikime. Zemrat e vetmuara në vend të kësaj do të jenë në gjendje të përdorin javën e parë për tu takuar me dikë dhe gjithashtu të bëjnë miq interesant. Nëse marrëdhëniet lindin, megjithatë, ato do të jenë aventureske dhe do të kenë pak kohëzgjatje.

Puna: Që nga fillimi i muajit ju mund të përfitoni nga ndikimet e favorshme të Mërkurit që ju lejon të jeni shumë efikas në punë dhe të merrni përfitime të shumta ekonomike. Ju nuk keni pse të veproni në mënyrë të rastësishme, por duhet të studioni mirë lëvizjet për të realizuar strategjitë tuaja. Është një kohë me fat për të gjetur punë të mirë, për të zgjidhur një situatë të ndërlikuar burokratike dhe gjithashtu të merrni një lajm të shkëlqyeshëm. Horoskopi ju paralajmëron të jeni shumë të kujdesshëm me besimin që ju jepni njerëzve që ju njohin pak.

Gaforrja

Dashuria: Këtë muaj më në fund mund të ktheheni për të qenë më të qetë në një nivel sentimental, me kalimin e Venusit të favorshëm do të jeni të lumtur dhe të lirë për të treguar ndjenjat tuaja. Edhe ata që vijnë nga një periudhë shumë e vështirë në një nivel sentimental tani mund të gjejnë një zgjidhje dhe të bëjnë projekte të reja me partnerin e tyre. Sa për zemrat e vetmuara, Jupiteri në kundërshtim mund të krijojë disa iluzione dhe ndoshta do të tërhiqeni nga një person që nuk është i duhuri për ju. Prandaj përpiquni të mbani këmbët fort në tokë dhe të përfitoni nga pasimi pozitiv i Venusit që mund të sjellë dashuri tërheqëse.

Puna: Puna duhet të bëhet me kujdes maksimal, duke shmangur gabimet për shkak të shpërqendrimeve dhe pakujdesisë që mund të jenë fatale për suksesin e projekteve të ardhshme. Dielli është pozitiv deri në gjysmën e dytë të muajit, por nuk duhet të harrojmë se Jupiteri dhe Saturni janë në kundërshtim, prandaj ki kujdes nga çdo lëvizje. Do të jetë mirë të përpiqeni të gjeni fjalët e duhura para se të flisni dhe të përfshini të tjerët në projekte që mund të jenë shumë të rrezikshëm. Dhe në disa raste nuk është i përshtatshëm për ju, rreziku mund të jetë shumë i lartë.

Luani

Dashuria: Një periudhë mjaft e komplikuar në dashuri fillon për ju. Nëse nuk keni arritur të gjeni një zgjidhje të vlefshme për grindjet dhe keqkuptimet me partnerin tuaj, situata e përgjithshme mund të përkeqësohet. Planetët këshillojnë të përballen me diskutimet me qetësinë maksimale emocionale për të parandaluar përshkallëzimin e situatave të caktuara. Nëse klima e krizës vjen nga një e kaluar e gjatë, atëherë mund të ketë edhe një ndarje nga partneri juaj. Qielli nuk është shumë i favorshëm edhe për zemrat e vetmuara, të cilët kanë pak mundësi për të demonstruar cilësitë e tyre dhe zhgënjimet mund të jenë rreth tyre.

Puna: Sektori i punës do të jetë edhe më i komplikuar në këtë muaj mars, veçanërisht deri në dekadën e dytë. Mërkuri nuk është absolutisht i favorshëm dhe nuk do të ndihmojë shumë në intervistat në punë ose për lidhjen e kontratave dhe bashkëpunimeve. Sidoqoftë, në një muaj që duket se ka ngecur dhe nuk sjell ndonjë fat, qëllimi juaj do të jetë të filloni projekte të reja. Sipas vizionit tuaj, ju nuk duhet të qëndroni mirë dhe madje nëse kjo fazë është mjaft kritike, do të përpiqeni ta përballoni atë duke vendosur shigjeta të tjera në harkun tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Ju po kaloni një periudhë plot qetësi dhe emocione të reja, marrëdhëniet sentimentale dhe familjare po shkojnë mirë. Jupiteri dhe Saturni forcojnë çdo lidhje sentimentale dhe madje edhe dashuritë e reja që lindin nën këtë qiell janë të destinuara të zgjasin. Ata që tashmë jetojnë një lidhje mund të dialogojnë dhe sqarojnë çdo keqkuptim, konsolidimin e marrëdhënies dhe duke e bërë atë më të fortë dhe më të qëndrueshme. Gjatë këtij muaji Mars ata që janë vetëm dhe janë në kërkim të një personi të ri për ta dashur mund të fillojnë një fazë miqësie me sigurinë e pushtimit të zemrës së tij.

Puna: Gjatë kësaj periudhe puna vazhdon për mrekulli dhe rezultatet që mund të merrni do të jenë shumë të rëndësishme. Falë mbështetjes së Marsit, Jupiterit dhe Saturnit çdo lidhje pune do të mbështetet dhe do të vijë një mundësi e bukur për t’ju bërë të merrni më shumë fitime. Do të ketë gjithashtu një perspektivë të shkëlqyeshme për fillimin e një rruge të re në karrierë. Ju nuk keni pse të qëndroni mirë, por duhet të veproni duke kërkuar mbështetjen e të gjithë atyre njerëzve që besojnë në cilësitë tuaja. Venusi konfirmon një përmirësim në të gjithë sektorët që lidhen me tregtinë, por edhe ata që po përpiqen të depërtojnë në një profesion do të kenë rezultate të shkëlqyera.

Peshorja

Dashuria: Dashuria këtë muaj do të jetë pikë referimi juaj, por nga ana tjetër për ju është gjithmonë. Nëse jeni çift, do të jeni në gjendje t’i jepni partnerit tuaj gjithë vëmendjen që i nevojitet, pa shikuar se sa ju merrni në këmbim. Ndjesia juaj e fortë e altruizmit është e pamohueshme dhe me mënyrat tuaja do të ringjallni edhe fatin e një historie që ishte gati të rrëzohej. Zemrat e vetmuara më në fund mund të kthehen në buzëqeshje, veçanërisht në fund të muajit, kur do të ketë takime të nxehta dhe pikante. Sharmi juaj do ju bëjë të papërballueshëm dhe do të jetë e vështirë të mos bini në tundime.

Puna: Në këtë muaj puna mund të jetë shumë e dobishme me Mërkurin në qiell, gjë që ju jep mundësinë për të qenë efikas dhe me fat në aktivitetet e reja që synoni të vazhdoni. Edhe pse fillimi do të jetë interesant, gjithçka përmirësohet gradualisht dhe në fund të muajit do të ketë ngjarje shumë pozitive që ofrojnë mundësi të jashtëzakonshme pune. Mos i nënvlerësoni cilësitë tuaja dhe vazhdoni me të gjithë forcën tuaj duke u përpjekur të përfitoni nga gjurmët e momentit. Nëse keni arritur të dozoni mirë energjitë tuaja dhe të përfitoni nga mundësitë e favorshme, do të arrini qëllime të papritura.

Akrepi

Dashuria: Ata që lindin nga shenja falë ndikimit të Venusit këtë muaj do të veprojnë me rezultate të shkëlqyera për marrëdhëniet. Do të lëshoni energji pozitive, e cila do të tërheqë në mënyrë të konsiderueshme ata përreth jush. Kjo periudhë do të jetë shumë intensive, shqisat tuaja do të jenë në gatishmëri dhe do të përjetoni çdo moment thellësisht, veçanërisht në lidhje me dashurinë dhe ndjenjat. Ata që janë beqarë me këtë qiell të favorshëm, sigurisht që nuk do të përpiqen të gjejnë dikë që ta dashurojë, edhe nëse tregimet që do të zgjasin shumë, vështirë se do të lindin.

Puna: Në sektorin e punës nuk është e thjeshtë të veprosh, mund të ketë ndryshime për shkak të humbjes së vendit të punës, ose në zvogëlimin e fitimeve. Situata do të jetë kritike deri në pjesën e mesme të muajit, atëherë për fat të mirë do të zhbllokohet falë Jupiterit dhe Saturnit që janë akoma aleatët tuaj dhe mund të ofrojnë shumë mundësi. Nëse është e nevojshme të shtyni angazhimet e biznesit ose bashkëpunimet e paqarta profesionale dhe të shtyheni derisa të jeni të sigurt se ato do të sjellin diçka të mirë. Kujdes nga shpenzimet e panevojshme, të cilat mund të ndikojnë në një buxhet që tashmë është mjaft i lëkundshëm.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri është koha të provoni një lidhje ose të jetoni përvoja të reja. Nëse historia juaj e dashurisë nuk ka ndonjë problem, atëherë ky muaj do të shkojë pa probleme dhe pa një lajm të madh, por nëse në vend të kësaj do të dëshironit të rigjallëroni historinë tuaj të dashurisë, atëherë absolutisht duhet të bëni diçka për të shmangur zhgënjimin. Çiftet e martuar duhet t’i kushtojnë vëmendje të madhe marrëdhënieve jashtëmartesore të cilat krijojnë kriza të mëdha. Duke pasur parasysh emocionet për beqarët, nëse dëshirojnë të mund të përfitojnë nga shumë mundësi për të bërë pushtime.

Puna: Marsi rinovon energjitë tuaja mendore dhe optimizmin tuaj, në këtë muaj me siguri mund të arrini qëllime shumë të rëndësishme profesionale dhe ekonomike që nuk duhet të nënvlerësohen. Horoskopi rekomandon që të veproni deri në fund të muajit sepse Saturni është zhvendosur në qiell në dekadën e fundit. Në çdo rast, Dielli do të kthehet në mënyrë të favorshme në këtë periudhë dhe idetë mund të jenë me të vërtetë interesante, aq sa ato vlerësohen nga shumë njerëz. Bashkëpunimet mund të jenë shumë me fat dhe mundësi të mira për tu rritur mund të vijnë edhe nga jashtë.

Bricjapi

Dashuria: Në dashuri muaji Mars është veçanërisht i favorshëm. Çiftet do të jenë në gjendje të zgjidhin çdo problem që lidhet me keqkuptimet dhe dashuritë zhgënjyese. Niveli i erosit do të jetë i lartë dhe do të ndikojë pozitivisht në forcimin e marrëveshjeve. Dashuritë që lindin nën këtë qiell janë më të qëndrueshme dhe të përgjegjshme dhe mund të zgjasin një kohë të gjatë. Ata që kanë qenë në çift për ca kohë, do të kenë mundësi të mendojnë për një shtëpi të re ose bashkëjetesë. Beqarët do kenë mundësinë të rikuperojnë një dashuri të vjetër, ose mund të provojnë emocione të reja duke lënë anash disa aventura të bukura dhe intriguese.

Puna: Do të jetë një muaj me të vërtetë i shkëlqyeshëm dhe i rëndësishëm për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit falë planeteve Jupiteri, Marsi dhe Saturni. Do të jetë një periudhë e rilindjes profesionale dhe personale, me emocione më pak negative dhe një dëshirë më të madhe për të bërë. Është një muaj në të cilin do të jeni protagonistë dhe do të bëni zgjedhje të shkëlqyera. Në dekadën e parë do të favorizoheni edhe nga një rikuperim i shkëlqyer psikofizik, i cili do t’ju bëjë të fortë dhe vendimtar, dhe të gatshëm për të identifikuar mundësitë më interesante që do të promovojnë rritjen tuaj profesionale.

Ujori

Dashuria: Për Ujorin, fillon një periudhë mjaft e komplikuar për ndjenjat. Do të animoheni nga një frymë rebele që do t’ju bëjë të bëni hapa të gabuar. Në çiftet e konsoliduara dhe të qëndrueshme do të jetë disi e vështirë të gjesh sensualitetin dhe intimitetin e humbur, dhe kjo mund të çojë në prishjen e marrëdhënies. Në dekadën e dytë të muajit, diskutimet do të jenë të pashmangshme, dhe tensionet e vështira për t’u kontrolluar. Nëse keni ndërmend të ruani dialogun e kursyeshëm,lini mënjanë mëritë. Nëse jeni beqarë do bëni mirë të takoni njerëz të rinj.

Puna: Planet tregojnë probleme dhe pengesa për tu kapërcyer në këtë muaj të marsit, dhe disa nga këto janë vërtet të ndërlikuara për tu menaxhuar. Tensioni i akumuluar rrit nivelin e stresit dhe për këtë arsye nuk do të jeni në gjendje të punoni të qetë. Sidoqoftë, asgjë nuk ju pengon të merrni rezultate të mira në punë, në fakt ju gjithashtu mund të merrni disa lajme të mira dhe të zgjidhni disa blloqe profesionale që do t’ju japin fitime të mira. Për fat të mirë, fundi i muajit është i shkëlqyeshëm, Marsi dhe Saturni kalojnë nëpër qiellin tuaj dhe këto dy kalime të reja do të hapin dyert e reja në punë, me mundësi dhe bashkëpunime të ndryshme të destinuara për të zgjatur me kalimin e kohës.

Peshqit

Dashuria: Në këtë muaj, çiftet e qëndrueshme që duan njëri-tjetrin mund të planifikojnë diçka të rëndësishme për të ardhmen. Është një kohë e mirë për të zgjedhur të ndërmerrni hapa të rëndësishëm, megjithatë jeni shumë i apasionuar dhe madje nëse jeni duke kërkuar për një dashuri të përjetshme ju gjithashtu mund ta lini veten të shkojë në shkelje. Pra, për të mos bërë që ata që ju rrethojnë të vuajnë, është e rëndësishme të sqaroni dhe porosisni jetën tuaj të dashurisë. Jupiteri dhe Saturni mund të sjellin qetësi dhe gëzim për familjen, por edhe emocione për të jetuar për zemrat e vetmuara që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë.

Puna: Në këtë muaj të Marsit Dielli konfirmon një gjendje optimizmi në shenjë dhe falë Marsit dhe Saturnit në një pozitë të shkëlqyer gjithashtu puna është pozitive. Gjithçka që keni planifikuar në muajt e kaluar tani mund të konsolidohet, mund të arrini objektiva të ndryshëm që do të sjellin përfitime si nga këndvështrimi ekonomik ashtu edhe nga vetë personaliteti. E rëndësishme për ju do të jetë lavdërimi dhe kënaqësia, shpërblimi i shkëlqyeshëm pas shumë sakrificave. Avantazhe të mëdha gjithashtu për punë të pavarura, ndërsa lajmet e mira po vijnë për punëkërkuesit./b.l/noa.al/
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
@Darius a ta shtoj deshiren per te jetuar si luan ky horoskop ty ? ??? se un dhe 1 shprese qe kisha vdiq duke e lexuar
 

Hera

Banned
Horoskopi Mujor
Prill 2020Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Muaj I rëndësishëm për të bërë plane me partnerin/en, sektori sentimental duket shumë i favorshëm në sajë të planetit Venus që hyn në qiellin tuaj duke stimuluar shqisat dhe erosin. Edhe zemrat e vetmuara do të kenë kaq shumë dëshirë të bien në dashuri dhe do të kenë mundësi të reja për të takuar një person që ju tërheq. Mërkuri nga dekada e tretë e më tutje promovon dialogun dhe për këtë arsye biseda me një person me të cilin sapo keni takuar do të jetë edhe më e lehtë. Për të gjithë prandaj prilli është një muaj për t’u kujtuar për dashurinë, i cili do t’i japë shumë prej shenjave takime të paharrueshme dhe emocione të reja. Puna: Rreth pjesës së parë të muajit Mërkuri krijon pengesa në punë dhe në nivel profesional, por më pas ndryshon pamjen e tij dhe nga mesi e tutje do të bëjë të mundur rikuperimin e parave dhe të ketë ide të shkëlqyeshme për përparim në punë. Venusi sjell fat të mirë në biznese të vogla dhe madje Jupiteri do të jetë në gjendje të promovojë mundësi të mëdha sidomos për ata që kërkojnë një punë të re. Periudhë e bukur për ata që kanë një profesion dhe prandaj mund të shohin një rritje në të ardhurat.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Periudhë shumë e rëndësishme për dashurinë, në këtë muaj ju do të jeni në gjendje të jetoni disa emocione të rëndësishme dhe është e mundur që pas shumë vitesh do të arrini të formalizoni një histori. Ata që janë duke u shëruar nga një krizë ose tradhti, do të përfitojnë nga rasti për të dalë nga kutia ku janë mbyllur. Efekti i pranverës mund të çojë në një revolucion dhe madje edhe beqarët që kanë qenë të mbërthyer për një kohë të gjatë do të përpiqen të hapen për dashuri dhe të kenë më shumë besim në të ardhmen. Do të ketë mundësi të mira për të takuar dikë, vetëm do të jetë e nevojshme të kuptohet nëse ia vlen të besohet apo jo. Puna: Sa për punën, demi do të përjetojë një situatë shumë interesante këtë muaj. Prania e planeteve të rëndësishme në shenjë do të sjellë ndryshime si për ata që janë të punësuar, ashtu edhe për ata që kanë një aktivitet ose një profesion. Do të ketë perspektiva të reja për zgjerimin e partneriteteve dhe trajtimin e biznesit të rëndësishëm. Është koha ideale për t’u rritur dhe duhet shfrytëzuar plotësisht. Dielli ka qenë në shenjë që nga mesi i prillit dhe shton energji dhe forcë, të cilët do të ndiejnë një ngarkesë të tillë për veten e tyre se ata ndjehen të pamposhtur. Sidoqoftë, është mirë që gjithnjë të vlerësohet gjithçka dhe të zgjedhësh më të mirët.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Muaji pozitiv për dashurinë e Binjakëve, pozita e mirë astrologjike e Mërkurit dhe Venusit na ndihmon të gjejmë qetësi në sektorin sentimental. Ata që janë në çift do të jenë në gjendje të rregullojnë një situatë të së kaluarës dhe të përqëndrohen në të tashmen pa ndërhyrje, ndërsa zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të përfitojnë nga takimet e reja për të gjetur një shpirt binjak. Do të ketë mundësi për të gjithë që projektet të zbatohen në të ardhmen e afërt. Marsi gjithashtu shikon shenjën me pozitivitet dhe jep energji dhe entuziazëm, dhe gjithashtu pak lehtësi që do të inkurajojnë lindjen e miqësive të reja. Puna: Projektet dhe bashkëpunimet e shkëlqyera janë në rrugë të drejtë, por këtë muaj duhet të punojmë shumë për të arritur qëllime të caktuara. Fitimet do të vijnë nga mesi i muajit, dhe pavarësisht kundërshtimit të Jupiterit do të ketë përmirësime. Për fat të mirë, energjitë fizike dhe mendore do të jenë të shkëlqyera dhe do të jetë e mundur të punohet shumë pa u lodhur. Në fund, kur rezultatet janë arritur, kënaqësia do të jetë e madhe.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Situata e dashurisë në këtë muaj prill është veçanërisht pozitive dhe ata që duhet të zgjidhin një krizë ose të bëjnë paqe me të dashurit e tyre, mund ta bëjnë këtë sepse gjithçka do të jetë e suksesshme. Ata që kanë pasur komplikime diskutimi sentimentale duhet të veprojnë me kujdes, por Venusi rekomandon që të jesh optimist. Zemrat e vetmuara që duan të bëjnë pushtime duhet të përfitojnë nga pjesa e parë e muajit, sepse gjërat pas datës 20 mund të ndryshojnë. Në përgjithësi, megjithatë, periudha nuk është negative për beqarët ose çiftet dhe është e mjaftueshme për të vepruar për të gjetur harmoni, ndoshta duke organizuar një udhëtim të këndshëm apo një darkë romantike! Puna: Me Saturnin kundër jush, suksesi i biznesit dhe profesional bëhet i vështirë për t’u arritur dhe një situatë ekonomike e lëkundur vetëm do t’i bëjë gjërat më keq. Për fat të mirë, Mërkuri është në favor të atyre që lindin nga shenja dhe do të ndihmojnë për të zgjidhur shumicën e çështjeve. Rritja e pagave ose bashkëpunimi i ri mund të jenë të favorshme dhe në fund të muajit mund të vijnë edhe zhvillime të reja për ata që kërkojnë punë. Sigurisht që duhet të jemi shumë të kujdesshëm me shpenzimet, por falë shumë ngjarjeve të vogla të favorshme, do të jetë e mundur të përballeni me emergjencat me qetësi.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Planetet janë pozitive gjatë gjithë muajit, por në veçanti Venusi dhe Mërkuri janë të favorshëm për dashuri, sepse lejojnë dialog dhe takime të reja. Mbi të gjitha, Mërkuri kthehet të jetë i favorshëm nga dekada e parë e muajit dhe Venusi thjeshton jetën e dashurisë nga data 15 e tutje, duke dhënë momente të paharrueshme. Kohë e madhe për beqarët që duan të bien në dashuri dhe duan të jetojnë një histori dashurie të plotë edhe nga perspektiva seksuale. Muaj i përkryer edhe për çiftet e datuara, të cilat do të zgjidhin disa kriza të vogla të lindura nga ndonjë keqkuptim. Historitë që po ndodhin tani janë të destinuara të zgjasin shumë vite! Puna: Pozicioni i favorshëm i Mërkurit mund ta bëjë punën më të lehtë gjatë këtij muaji. Deri në mes të prillit, planeti njoftoi lajme të shkëlqyera, kontrata pune interesante dhe madje fitime të mira. Çdokush që ka një profesion mund të rrisë numrin e konsumatorëve, ndërsa ata që janë në varësi mund të shkëlqejnë me ide inovative. Ata që kërkojnë një punë të re duhet të lëvizin, të intervistojnë dhe të përfshihen në mes të muajit, kur Mërkuri dhe Jupiteri sjellin shumë fat dhe mundësi shumë të rëndësishme. Planetët megjithatë janë në favor dhe mund të ketë ndryshime shumë interesante, veçanërisht për ata që vendosin të bëjnë investime dhe guxim të madh.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Ditët e para të prillit nuk do të jetë e lehtë për t’u menaxhuar në një nivel sentimental, Venusi është në opozitë dhe ka shumë mundësi për tu grindur me të dashurin tuaj, por edhe me familjen dhe miqtë. Yjet ju ftojnë të qëndroni të qetë dhe të mos e teproni me fjalët, sepse ata mund të bëhen shpatë me dy tehe. Energjitë po bien dhe beqarët do të kenë një kohë të vështirë për të pushtuar personin ku ata janë tërhequr. Ata që po përjetojnë një histori dashurie duhet të marrin parasysh me kujdes një krizë që mund të rritet sidomos pas gjysmës së parë të muajit. Kujdes nga tradhëtimet që vetëm mund t’i bëjnë gjërat më keq. Puna: Në nivelin e punës këtë muaj paraqiten disa vështirësi, veçanërisht për ata që nuk kanë askënd që i mbështesin ata. Do të ketë vështirësi në menaxhimin e shpenzimeve dhe ata që tashmë kanë një punë do të kenë probleme me disa kolegë me të cilët do të jetë e vështirë të komunikohet. Pozicioni i keq i Marsit do të sjellë nervozizëm, por fatmirësisht ata e dinë se si të kontrollojnë veten dhe do të jenë në gjendje të gjejnë zgjidhjet e duhura për problemet. Periudha kërkon më shumë sakrifica sesa zakonisht, por me pak fat çdo gjë do të jetë e suksesshme.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Ndjenjat e Peshores në këtë muaj do të përjetojnë një ringjallje. Beqarët mund të bëjnë takime të mira dhe të jetojnë emocione të bukura, dhe ata që jetojnë ose kanë një marrëdhënie për disa kohë do të shohin përsëri dashurinë të lulëzojë. Megjithatë, ka çifte që janë duke u përballur me një krizë në heshtje dhe të cilët nuk kanë guximin të dalin përpara për të sqaruar. Për të zgjidhur problemet duhet të flisni, përndryshe gjërat mund të rriten më shumë duke çuar në probleme më serioze dhe në shumë raste edhe në thyerje. Venusi është në një aspekt pozitiv dhe kuadri astral është shumë i favorshëm për pajtimin. Puna: Në këtë muaj prill do të ketë momente ankthi, pjesërisht për shkak të faktit që shumë të lindur nga shenja nuk ndihen të vlerësuar në mënyrën e duhur. Disa madje mund të kenë keqardhje për disa zgjedhje të bëra në të kaluarën. Sipas horoskopit, disa do të përpiqen të ndryshojnë rolet, të tjerë mund të kenë probleme me shefat ose mosmarrëveshjet me njerëzit e tjerë në vendin e punës. Nëse ka ndonjë transferim në shikim, ata premtojnë mirë, por ju duhet të dini se sa kohë përmirësimet do të zgjasin dhe t’i pranojnë ato vetëm nëse ato janë afatgjata.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Ndjenjat në prill nuk janë në qendër të mendimeve të akrepit, ose të paktën jo në fillim. Për fat të mirë, megjithatë, gjërat do të përmirësohen në fund të muajit, por yjet paralajmërojnë se është koha për të thyer lidhjet që nuk kanë perspektivë. Dy javët e para të muajit mund të jenë të turbullta për çiftet që kanë pak ndjenjë dhe beqarët të cilët po fillojnë një njohje, do të kuptojnë se do të jetë e vështirë të menaxhohet. Ata që duan të shpëtojnë një marrëdhënie në krizë do të duhet të shmangin diskutimet e nxehta dhe të bëjnë më të mirën në një situatë të keqe. Puna: Gjatë këtij muaji, ata të lindur nën shenjën e akrepit do të kenë Mërkurin në tranzit pozitiv. Negociatat nuk do të mungojnë dhe për këtë arsye ne nuk duhet të humbim besimin sepse çdo gjë mund të ndryshojë në çdo moment. Do të nënshkruhen marrëveshje të rëndësishme dhe mund të krijohen partneritete të reja që do të zgjerojnë perspektivat e punës. Prej datës 20 e tutje do të jetë e mundur të bëhen kërkesa të drejtpërdrejta si rritja e pagave dhe burimet e papritura mund të mbërrijnë gjithashtu.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Në dashuri do të ketë emocione të bukura dhe shumë surpriza për Shigjetarin. Edhe për ata që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën do të ketë lajme pozitive dhe do të jenë në gjendje t’i hapin zemrat e tyre në situata të reja, të cilat vështirë se do të sjellin vuajtje. Mund të ketë edhe takime të papritura, të cilat mund të çojnë në aventura intensive romantike dhe shumë beqarë do të bien në dashuri. Nga mesi i muajit e tutje, do të ketë konfirmime të mira dhe me marrëdhëniet e favorshme me Venerën edhe në distanca të gjata do të punojnë shumë. Puna: Është një moment pozitiv për shigjetarët dhe muaji prill do të fillojë në mënyrën më të mirë sidomos për ata që duan të ndryshojnë dhe të veprojnë pa menduar shumë. Edhe nëse do të ketë shpenzime më të mëdha për t’u marrë me to, do të vijnë rezultate interesante që do të sjellin përfitime të shkëlqyera dhe shumë prej tyre do të jenë në gjendje të nënshkruajnë kontrata më të favorshme. Pavarësisht nga një ngadalësim i lehtë në punë rreth mesit të muajit, gjithçka do të vazhdojë në heshtje dhe do të favorizohen idetë e reja që do të mundësojnë projekte të reja.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Është koha më e mirë për të qeshur ose për t’u cekur, për të përcaktuar marrëdhëniet dhe për t’u çlodhur në shoqëri të mirë. Muaji prill është një pushim i këndshëm në këtë jetë plot tension, të paktën deri në dekadën e dytë. Diçka do të ndryshojë tani dhe komunikimi do të bëhet më i vështirë, duke i bërë marrëdhëniet më të komplikuara. Edhe beqarët do të jenë enigmatikë dhe do të luftojnë për të krijuar kuptime harmonike. Puna: Në këtë muaj prill Bricjapët do të kuptojnë se sa miq të rëndësishëm janë dhe ndihma e madhe që ata japin në përballjen me situata të caktuara. Edhe pse nuk do të jetë e lehtë për ju që të delegoni disa nga përgjegjësitë tuaja, megjithatë ju do të jeni të qetë, sepse e dini se do të jenë në duar të mira. Kjo do të lehtësojë mbingarkesën tuaj të punës dhe do ta bëjë më të lehtë për të arritur qëllimet tuaja.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Historitë e dashurisë kthehen të jenë dinamike dhe emocionuese, dhe Ujori mund të gëzojë më në fund momentet e lumturisë. Ata të lindur nga shenja do të jenë në gjendje të përjetojnë dashuri me një kapital A dhe të jetojnë emocione spontane dhe të sinqerta që do të rrisin pasionin. Surprizat nuk do të mungojnë edhe për zemrat e vetmuara që kanë pritur shumë nga ana e tyre në ndjenjat e tyre dhe tani do të jenë në gjendje të takojnë shpirtin e tyre binjak. Duke përfituar nga prania e Marsit, madje edhe projektet më të guximshme romantike mund të realizohen. Puna: Një eksitim i madh për Ujorët, muaji prill po mbush me ide të reja dhe ata do të ndiejnë nevojën për t’i ndarë ato, duke tërhequr pasuesit. Periudha është e dobishme për të marrë çmime dhe për të marrë kredi, kështu që duhet shfrytëzuar maksimalisht. Mundësi të shkëlqyeshme nga data 20 e tutje për të takuar njerëz shumë interesantë, të cilët do të jenë themelorë për t’u përballur me sfida të reja dhe emocionuese. Duke pasur parasysh programet e ndërtimit dhe projektet që do të rriten kur ato të bëhen realitet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Mërkuri dhe Venusi premtojnë një muaj veçanërisht interesant në dashuri. Ata që po përjetojnë një marrëdhënie sentimentale të mbushur me emocione mund të bëjnë projekte të bukura dhe të avancojnë idenë e bashkëjetesës ose madje edhe të martesës. Sa për zemrat e vetmuara, situata është interesante, por ata do të duhet të dalin nëse duan të njohin dhe të ndjekin dikë. Nga gjysma e dytë e muajit, Venusi është kthyer në favor dhe kushdo që dëshiron të deklarojë veten mund ta bëjë këtë me sigurinë e marrjes së një po. Dashuria do të jetë ende e rëndësishme për të gjithë. Puna: Ky muaj do të jetë gjithashtu interesant në frontin e punës, sepse Mërkuri do të jetë një ndihmë e madhe për të lehtësuar dialogun me kolegët dhe për të inkurajuar negociatat. Ata që punojnë në sektorin artistik do të kenë përparësi, por në përgjithësi të gjitha projektet do të jenë në gjendje të përparojnë dhe të bëjnë fitime të shkëlqyera, pavarësisht nga sektori. Ne vetëm duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje me iluzione, disa marrëveshje dhe kontrata që mund të fshehin mashtrimet. Yjet na këshillojnë të ruhemi nga njerëz që nuk e njohin njëri-tjetrin tërësisht.
 

Hera

Banned
Horoskopi Mujor
Maj 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Ethet e kabinës do t'ju godasin më shumë se shumica e këtij muaji, Dashi; gjithçka falë planetit tuaj qeverisës që nxit rrymat e brendshme. Marsi ju shtrëngon me një ndjenjë shqetësimi, madje edhe shqetësuese, në 13 - ju do të dhembni t'i rezistoni forcave që ju bëjnë thirrje të shikoni së brendshmi, të qëndroni në një gjendje pushimi. Zjarri që jeni, ju do të angazhoheni më tepër në botën fizike, të prekshme përreth jush, sesa të uleni dhe të zhyteni thellësitë e psikikës suaj. Por çfarë do të ndodhte nëse do të shkonit kundër tipit dhe në të vërtetë do t'i kushtonit vëmendje këtij mesazhi të repose? A mund ta gjeni atë energji të njëjtë me pluhur që ushtroni në botën e jashtme brenda imagjinatës suaj? Ky tranzit dëshiron t'ju kujtojë se, për gjithë forcën tuaj brutale, mendja juaj është po aq e fuqishme. Fundi i muajit shikon se sezoni i Binjakëve fillon me një zhurmë të fortë, duke nënvizuar sektorin tuaj të komunikimit gjatë rrugës. Më në fund, e gjithë ajo introspeksion i mesit të majit do të kundërshtohet nga një aktivitet pak më shumë i përditshëm. Chores dhe chat-biseda do ju mbajnë të zënë ndërsa maji do të mbyllet. Dhe, megjithëse asgjë nuk do të vijë në rrugëdalje, mund të presësh një hënë të re restauruese më 22, në të cilën do të kujtohesh për rëndësinë e kuriozitetit.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Sezoni juaj i ditëlindjeve është në fuqi të plotë deri në 20, Demi. Si mund të vazhdoni të kapitalizoni në këtë periudhë vjetore të festimit? Jo vetëm që kohët e fundit jeni ndjerë më shumë veten - të gjithë rreth jush kanë qenë më shumë Taurean. Bashkëpunëtorët mund të kenë më shumë të ngjarë të ndajnë pikëpamjet tuaja dhe miqtë tuaj ju zbulojnë edhe më simpatik se zakonisht. Ju mund të hipni në heshtje këto valë vlerësimi, por opsioni për të rritur dhe dalë nga zona juaj e rehatisë duhet të duket pak më tërheqëse tani. Kjo nuk do të thotë që ju keni mbretëruar falas për të shkelur këdo që nuk pajtohet me ju, por ju duhet të ndjeheni më të fuqishëm të flasin mendjen tuaj dhe, nëse është e nevojshme, të mbyllni brirët (në një mënyrë të mirë-drejtuar). Planeti juaj në pushtet, Venusi, fillon një retrograde në 13 në shtëpinë tuaj të parave (një pjesë thelbësore e grafikut për Bullet me mendje ndaj stabilitetit). Shikoni raportin tuaj të kreditit dhe deklaratat bankare ekstra me kujdes - retrogradat Venusiane theksojnë (dhe ju shtyjnë të pyesni) se ku po shkojnë paratë tuaja. Sigurisht, ju e doni abonimin tuaj të kutisë së verës dhe regjimin tuaj gjithnjë në zgjerim të lëkurës, por gjithçka që blerja e kënaqësisë shtohet më shpejt nga sa mendoni. Në të njëjtën mënyrë që retrospektivat e Venusit kërkojnë nga disa që të ndërpresin lidhjet me dashamirët toksikë, kështu që, a mund të na nxisë të ndalojmë rrjedhën e shpenzimeve të pamatur.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Për më mirë dhe për keq, ju jeni shenja e orës këtë muaj, Binjakët. Planeti juaj në pushtet, mërkuri i zhveshur, bashkohet me Venusin në shenjën tuaj në 11, duke e kthyer shpejtësinë e mendimeve tuaja tashmë të çuditshme deri në 11 (prisni të ndjeheni të hutuar dhe të nevojshëm për një partner të denjë për bisedë). Dy ditë më vonë, Venus fillon një retrograde që do të rrëmbejë vetëvlerësimin tuaj dhe do të inkurajojë zgjedhjet e diskutueshme të modës. Pavarësisht se sa ju mërziteni, mendoni dy herë (ose ndoshta tre herë) përpara se t'i ktheni të gjitha gishtat në majë të korrave ose t'i shtoni flokëve një shirit portokalli. Kjo retrograde mund të na shtyjë të bëjmë ndryshime të skuqjes në pamjen tonë, qoftë nga shqetësimi ose pasiguria. Prisni derisa Venus të jetë drejtpërdrejt përsëri, më 25 qershor, për të bërë thirrjen përfundimtare në punën tuaj të guximshme të lyerjes. Sezoni juaj i fituar me vështirësi fillon në 20 maj, me një hënë të re në shenjën tuaj afër 22-të. Kjo është mundësia juaj vjetore për të festuar fitoret tuaja dhe të mësoni nga humbjet tuaja nga viti i kaluar. Mendoni për atë si Vjet tuaja personale personale - çfarë do të vendosni të bëni ndryshe (dhe, nga ana tjetër, vazhdoni) në 12 muajt e ardhshëm? Nata e datës 22 do të sjellë një kuptim të jashtëzakonshëm të qartësisë për të ardhmen tuaj.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Gjatë kësaj kohe të kaluar në pauzë, është e lehtë të ndjeheni të shtypur nën presionin për të vendosur kohën tuaj të lirë në një përdorim mahnitës produktiv. Shtë e mjaftueshme për t'ju bërë të tërhiqeni tërësisht dhe të fërkoni ditët, por hëna e plotë në 7 do t'ju kujtojë se sa thellë shkon aftësia juaj për kreativitet, Kanceri. Dëshira juaj për artizanal, lojë dhe eksperiment do të jetë në një kulm - dhe madje edhe nëse jeni bashkëpunuar brenda kësaj faze hënore, shenja e shtëpisë tuaj do të hidhet në këtë mundësi të duhur për të penduar folenë tuaj (Pinterest është një-thirrje ). Retrograda e Jupiterit, e cila fillon në 14, do të ngre disa pyetje mbi kapitalin në lidhje me qasjen tuaj ndaj romancës dhe marrëdhënieve më gjerësisht. Whatfarë kërkoni në të vërtetë në partneritetet tuaja? A jeni duke u lidhur aktualisht me njerëz që do t'ju ndihmojnë të arrini atë fund? Ku qëndrojnë pikat tuaja të forta si partner? Megjithëse mund të jetë joshëse të sjellësh miqtë tuaj të rëndësishëm ose të tjerë më të afërt për udhëtim, ky është një udhëtim që duhet të bëni vetëm, në zemrën tuaj dhe përmes synimeve tuaja më të thella, më të qarta të marrëdhënieve personale. Mos lejoni që peshimi i këtyre reflektimeve t'ju kapërcejë - ju keni deri në shtator, kur Jupiteri korrigjon kursin, për të arritur në ndonjë përfundim.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Për të ditur se çfarë mund të mbajë në dyqan May për ju, Leo, ju duhet vetëm të shikoni në shenjat tuaja fikse, Akrepin dhe Ujorin dhe aktivitetin qiellor që ata do të presin këtë muaj. Së pari, në datën 7, hëna e plotë në Akrep do të ndriçojë zonën tuaj të shtëpisë, duke ndikuar në hapësirën tuaj të mirëfilltë të jetesës dhe, në mënyrë më të figurshme, anën më private të vetvetes që zbuloni vetëm në komoditetin e shtëpisë dhe familjes tuaj. Vizatimi i kufijve midis punës dhe kohës së lirë është bërë gjithnjë e më e vështirë gjatë muajit të kaluar, por kjo është pikërisht ajo që kjo fazë hënore do t'ju kërkojë të bëni. Së dyti, Saturni do të fillojë retrograde e tij vjetore në Ujori në 11. Meqenëse u zhvendos në shenjën e Bartësit të Ujit më 21 Mars, planeti i rrethuar ka kthyer shikimin e tij të ashpër në jetën tuaj të dashurisë. Tani që fillimi i shpinës së Saturnit, ju mund të prisni që vëmendja të zhyten drejtpërdrejt në të kaluarën tuaj romantike. Ka ardhur koha të mendojmë për gabimet dhe shkeljet tuaja të mëparshme në dashuri, i dashur Leo. Kjo nuk do të thotë që duhet të shkoni në një turne falje publike - përkundrazi, do të duhet të punoni brenda vetes për të përcaktuar se për çfarë keni qenë përgjegjës dhe si mund të bëni më mirë nga partnerët tuaj të tanishëm (ose të ardhshëm).
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Muajin e kaluar ju pashë duke kërkuar stabilitet duke u zhytur në karrierën tuaj, pasi Virgos nuk janë në gjendje të bëjnë në kohë pasigurie, dhe kjo do të vazhdojë deri në maj. Sidoqoftë, ndjenja e qëndrueshmërisë dhe qëndrueshmërisë që ju dëshironi kaq thellë nga puna juaj mund të jetë e vështirë për tu ruajtur deri në mes të muajit. Më 13, Venus fillon lëvizjen retrograde në sektorin tuaj të karrierës, duke bllokuar potencialisht zhvillimin tuaj si hijeshues i zyrës. Nëse keni qenë duke ndërtuar marrëdhënie me lojtarët e pushtetit ose duke mahnitur bashkëpunëtorët tuaj me gropa karizmatike, këto përpjekje mund të kenë nevojë për të marrë një prapambetje për momentin, pasi kthimi i shpinës Venus do ta bëjë shumë të lehtë të shkulni rrugën tuaj në një këmbë të vështirë në momentin e gojës ose për të bërë premtime ekstravagante që nuk keni gjerësi bandë për të mbajtur. Retrograda e Venusit do të vazhdojë t'i bëjë gjërat më të vështira rreth ftohjes së ujit (virtual) deri në 25 qershor, por, si një shenjë e mundimshme në tokë, ju e dini në zemrën tuaj se ka vetëm kaq shumë hapësirë për t'u shoqëruar në jetën tuaj profesionale. Ju do të keni një shans të ktheheni në etikën tuaj të punës në të ftohtë në 20, kur dielli gjithëpërfshirës dhe forcues i diellit zhvendoset në sektorin tuaj të punës për një qëndrim një muaj. Do të rifitoni një kuptim edhe më të thellë të tokëzimit në 22, kur hëna e re rrëshqet pranë diellit. Sa më shumë që ju mund të dëshironi të fërkoni bërrylat me ngritjet më të larta, këtë muaj do t'ju mësojmë se jeni më së miri - dhe më i pamunduri - kur thjesht po kryeni punën.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Shikoni një nga afër që po ndërtoni, Peshorja, dhe shikoni me forcë e pëlqeni; Mundjen që po vendosni për të siguruar jetëgjatësinë, sigurinë dhe sigurinë tuaj. Këtë muaj do të keni shenja të reja për normalizimin e pakujdesshëm duke ju grumbulluar më shumë në krye të një Presidenti. Hëna e Përkthyesit 7 do të ndezë shtëpinë tuaj të parave, duke ju kujtuar shërbimin materiale - mund të dëshironi të pranoni më shumë para për të përkohshëm kurset e studimeve në krahasim me llogaritjen e kontrollit, ose mund të kuptoni se keni më shumë Shpejtësia e huazoni dhe të ndani paratë jepni mua këdo që pyet. Nëse dëshironi të jepni vendime të tjera (ose të paktën të lejoni), burimet jomateriale në shërbime të klientëve - dëshironi, energjetikë dhe mirëqenien - merrni fazën qendrore. Konsideroni të shikojnë një orar sfidues të stërvitjes në shtëpi ose një rutinë të gjumit pa ekran. Kur jep eksperimente Wellness do të ndjehen ndryshe si bandwagon-hipping, këtë muaj ata do të ndjehen si një plumb argjendi për shëndetin e faqes, potencialisht vetëm ndonjë gjë për dhurata të jepni mundësi për ndjeheni më shumë, më të gjallë dhe të mëparshëm më të mirë kur mushcej nga shtrati në mengjesi. Ky është vetëm një herë kur "optimizimi" është më shumë sesa fjalë fjalë - është vetëm një i sinqertë. Thjesht mos u ushtini në vetë-ushtimin sa të lini pas dore mbahet më shumë mundësi (një hap i domosdoshëm për hakimin e rutinës suaj është duke e shumë pak mundësi për të dhënë mundësi).
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
1381/5000 Jepini vetes një raund të duartrokitjeve, Akrepit - ose thjesht prisni deri në 7-të dhe lëreni kozmosin ta bëjë për ju. Hëna e plotë në shenjën tuaj atë ditë do të nxjerrë në pah punën që keni bërë vetë, që nga hëna e re e tetorit të kaluar, e cila gjithashtu u zhvillua në Akrep. Pavarësisht nëse keni prova të prekshme të rritjes suaj apo ndiheni sikur po keni rrotulluar rrotat këto muajt e fundit, hidhni një vështrim më të afërt në trajektoren tuaj përpara se të nxirrni përfundimin tuaj përfundimtar. Ju merrni një qasje krejt ose asgjë për jetën, e cila vërtet mund të jetë jashtëzakonisht motivuese, por mund t’ju mohojë mundësinë për të festuar fitoret tuaja më të vogla (por ende domethënëse). Festojini tani, Scorp, dhe shprehni mirënjohjen për të gjitha përpjekjet tuaja - përsëri, pavarësisht se sa të vogla mund t'i perceptoni se janë. Duke folur për gjithçka ose asgjë, retrograda vjetore e Saturnit do të fillojë në 11 në sektorin tuaj të shtëpisë dhe vatër. Issuesështjet e së kaluarës me anëtarët e familjes dhe intime të tjera mund të ngrihen në sipërfaqe tani, dhe ju mund të tundoheni të adoptoni një botëkuptim të rreptë bardh e zi në mënyrë që të përcaktoni se kush ishte i drejtë dhe kush ishte i gabuar. Por mos i rigjykoni argumentet e vjetra për hir të ndëshkimit të përkohshëm. Përkundrazi, vëzhgoni se cilat konflikte të vjetra, cilat zhgënjime të ftohta prej kohësh, ju kthehen tani. Këto nuk janë kujtime të rastit që ngrihen lart për t'ju lënduar thjesht. Ata do të vijnë në ballë për t'ju mësuar diçka - diçka thelbësore.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Planeti juaj në pushtet, Jupiteri filozofik, fillon një periudhë retrograde në 14 dhe ju nxit të drejtoni një sy reflektues drejt portofolit tuaj. Aty ku retrogradat e tjera planetare thjesht ju penalizojnë për vendimet e kaluara, Jupiteri ju jep një shans për të korrigjuar kursin përpara se të futni kokën. Në rastin tuaj, i dashur Archer, kjo do të thotë të adresoni gunga financiare në rrugë përpara se ato të shndërrohen në bllokada të mëdha. Ju mund të keni anashkaluar një mundësi investimi ose një gabim në buxhetin tuaj mujor që tani mund të rishikoni dhe adresuar. Mendoni për këtë retrograde si një buton pauzë dhe rewind për të ardhurat tuaja. Mattështjet e zemrës do të kapërcejnë gjysmën e dytë të muajit, kur dielli lëviz në Binjakët e mençur dhe zonën e marrëdhënieve tuaja. Bërja e fushës është natyra e dytë e Shigjetarit, por sezoni i Binjakëve shpesh ju gjen më të etur për t'u lidhur me një ose dy persona të veçantë se sa të mbillni çdo tërshërë të egër. Temperamenti juaj zakonisht i pavarur madje mund të marrë një kthesë për nevojtarët gjatë hënës së re në 22. Arrijë atyre që ju mungojnë më së shumti, por mos e merrni shumë personalisht nëse ato shtyhen ose anulojnë. Vetëm koha gjatë kësaj periudhe është një mundësi mahnitëse për tu miqësuar me veten.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Kur Jupiteri u zhvendos në shenjën tuaj në fillim të dhjetorit 2019, ju patët mundësinë të adoptoni një perspektivë të re, më optimiste, Bricjapi. Që nga ajo kohë, gjigandi i kuq ju ka nxitur nga këndi i ftohtë, objektiv nga i cili vëzhgoni botën, duke zbuluar se ku mund të jenë gjërat më të mira nga sa duken ose si ju, thjesht mund, të keni një shans për të shkelmuar dhe pushuar. Kjo është, në përgjithësi, një periudhë restauruese për ju - dhe kjo nuk do të ndryshojë domosdoshmërisht kur Jupiter fillon retrograde e tij në shenjën tuaj në 14 Ndryshimi që ju do të vini re do të jetë në ritmin tuaj: Ndjesia juaj e re e shpresës do të mbetet, por në vend që t'ju shtyjë përpara, do t'ju ndihmojë të tërhiqeni përbrenda, për të hyrë në pjesët e lënë pas dore të vetes që në të vërtetë portojnë aq shumë potencial. Padyshim që ka mundësi të shqetësimit këtu, Bricjapi i paduruar, por nëse angazhoheni për të ushqyer ëndrrat dhe dhuratat tuaja më të thella në të njëjtën mënyrë që do të angazhoheni në listën tuaj të rregullt për të bërë, do të dilni nga kjo periudhë më e sigurt dhe aftë. Mërkuri duke lëvizur në zonën e partneritetit tuaj në 28 do t'ju kujtojë se nuk është gjithçka për ju. Shtë gjithashtu për miqtë tuaj të rëndësishëm dhe të dashur më të dashur - dhe, përkatësisht, për mënyrën se si ju flisni atyre. Filloni të mendoni se ndërsa maji tërhiqet. Do të jetë në mendje eja të vijë qershori.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Saturni është vendosur në shenjën tuaj që nga muaji Mars, dhe nëse nuk do të ishte e mjaftueshme për të jetuar nën syrin vigjilent të planetit të rrethuar, ajo do të fillojë retrogradën e saj vjetore në 11 maj. Në rrethana normale, Saturni tashmë kërkon një gjobë të dhëmbëzuar -kuptimi i nivelit të përpiktë nga ne. Por, kur është retrograde, nuk do vetëm që ne të jemi të kujdesshëm me planet tona të ardhshme - në të vërtetë do të ndalojë përparimin tonë përpara, në mënyrë që të mund të aplikojmë atë krehër të njëjtën për të kaluarën tonë, në emër të suksesit afatgjatë. Për ju, kjo do të thotë të tregoni kujdes për mënyrën se si jeni duke trajtuar dhe paraqitur veten tuaj, pastaj të përcaktoni sesi mund të jeni më proaktiv dhe përgjegjës për shëndetin, zhvillimin dhe besimin tuaj. Identifikoni kohërat kur u mbështetët tek të tjerët dhe shihni se ku mund të jetë e mundur të gjeni të njëjtën lloj mbështetje dhe inkurajim brenda vetes. Kjo është një retrospektivë e pamohueshme sfiduese për t'u marrë me, Water Bearer, kështu që jepini vetes kohë (kjo prapavijë do të zgjasë deri më 29 shtator, në fund të fundit) dhe të gjesh një prizë kur dielli të hyjë në Binjakë në 20, duke ndezur ndjenjën tënde të krijimtarisë në mesin e kopështit të Saturnit .
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Ashtu si pjesa tjetër prej nesh, edhe Peshqit më të butë, më të butë, kanë një listë mendore të ankesave që zgjaten dhe zvogëlohen me kohën. Shtë thjesht se anëtarët e kësaj shenje të ndjeshme të ujit zakonisht nuk dëshirojnë të transmetojnë asgjë në atë listë - përveç nëse ato nuk janë provokuar. Konsideroni këtë paralajmërimin tuaj përpara datës 13, kur Marsi, planeti i veprimit dhe konfliktit, zhvendoset në shenjën tuaj dhe stukon qymyrin e temperaturës tuaj zakonisht të qetë. Reagimet tuaja mund t'ju befasojnë gjatë kësaj periudhe, dhe megjithëse ekziston rreziku i pamohueshëm për të folur nga ana tjetër, ekziston gjithashtu mundësia që ju të flisni mendjen tuaj për herë të parë në një kohë të gjatë. Dhe, kur mendoni për këtë, të dashur Peshq, nuk duket se do të ndjeheni mirë? Më vonë gjatë këtij muaji, kjo gatishmëri për të hedhur rrugën jashtë guaskës suaj do të kundërshtohet nga një shtëpi e bekuar, kur dielli lëviz në Binjakët dhe sferën tuaj shtëpiake. Në kohën kur është e lehtë të ndjeheni të shqetësuar ose të lodhur nga hapësira juaj e jetesës, do të kujtoni gjithçka që doni për sigurinë dhe sigurinë e shtëpisë tuaj - jo vetëm që do të zbuloni një vlerësim të ri për të, por gjithashtu dëshironi të përmirësoni mbi të Shpërthejeni atë çantë të lënë pas dore të bërjes së qirinjve dhe porosisni disa letër-muri zhvishem dhe ngjitur. Shtë koha për të penduar folenë tuaj dhe në fund të majit me një vendqëndrim të ngushtë.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Demi
20 Prill - 20 Maj
Sezoni juaj i ditëlindjeve është në fuqi të plotë deri në 20, Demi. Si mund të vazhdoni të kapitalizoni në këtë periudhë vjetore të festimit? Jo vetëm që kohët e fundit jeni ndjerë më shumë veten - të gjithë rreth jush kanë qenë më shumë Taurean. Bashkëpunëtorët mund të kenë më shumë të ngjarë të ndajnë pikëpamjet tuaja dhe miqtë tuaj ju zbulojnë edhe më simpatik se zakonisht. Ju mund të hipni në heshtje këto valë vlerësimi, por opsioni për të rritur dhe dalë nga zona juaj e rehatisë duhet të duket pak më tërheqëse tani. Kjo nuk do të thotë që ju keni mbretëruar falas për të shkelur këdo që nuk pajtohet me ju, por ju duhet të ndjeheni më të fuqishëm të flasin mendjen tuaj dhe, nëse është e nevojshme, të mbyllni brirët (në një mënyrë të mirë-drejtuar). Planeti juaj në pushtet, Venusi, fillon një retrograde në 13 në shtëpinë tuaj të parave (një pjesë thelbësore e grafikut për Bullet me mendje ndaj stabilitetit). Shikoni raportin tuaj të kreditit dhe deklaratat bankare ekstra me kujdes - retrogradat Venusiane theksojnë (dhe ju shtyjnë të pyesni) se ku po shkojnë paratë tuaja. Sigurisht, ju e doni abonimin tuaj të kutisë së verës dhe regjimin tuaj gjithnjë në zgjerim të lëkurës, por gjithçka që blerja e kënaqësisë shtohet më shpejt nga sa mendoni. Në të njëjtën mënyrë që retrospektivat e Venusit kërkojnë nga disa që të ndërpresin lidhjet me dashamirët toksikë, kështu që, a mund të na nxisë të ndalojmë rrjedhën e shpenzimeve të pamatur.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
DIELLI FUTET NË PESHORE - EKUINOKSI VJESHTOR

Me 23 shtator ndodh Ekuinoksi i Vjeshtës, dita dhe nata janë barazim. Dielli futet në zonën qiellore të Peshores dhe Persefone rikthehet në mbretërinë e nëntokës.
Shenjat e ajrit përfitojnë më shumë nga bujaria e Diellit, megjithatë ja si i prek të gjitha shenjat me radhë (ia vlen t'i lexoni dhe si shenja ashendente):

DASHI
Partneritetet shkojnë mirë. Ndiheni të dashuruar, nëse jeni vetëm mund të gjeni dikë tani. Nëse jeni çift partneri mund të tregohet më i dashur tani. Do të analizoni me kujdes atë që është e rëndësishme në marrëdhënien tuaj tani. Rivalët tuaj mund të jenë bashkëpunues tani. Do të kuptoni që marrëdhëniet intime janë shumë të rëndësishme. Do të fokusoheni shumë tek të tjerët. Dikush do ta shfaqë hapur armiqësinë me ju. Partneri juaj do t’ju bëjë më shumë pyetje. Bashkepunimet janë të rëndësishme këto 30 ditë dhe nevoja për të qenë me partnerin tuaj do të rritet. Ndonjë çeshtje ligjore do të jetë në qendër të vëmendjes dhe do te shkojë mirë. Do të jeni më në harmoni me të tjerët dhe më të ekuilibruar me veten.

DEMI
Është një kohë e mirë për të qënë më të organizuar. Për të bërë pastrime apo rregullime të vogla në shtëpi apo oborr. Do t’u shërbeni më shumë të tjerëve këtë periudhë. Do të analizoni me detaje ndonjë problem që do të marrë zgjidhje. Do të merreni me shumë me planifikime dhe llogari. Koha është e favorshme për kontroll shëndetësor. Do të kujdeseni më shumë për kafshët shtëpiake (nëse keni). Do të ndihmoni ndonjë të varfër me para. Do të punoni shumë, por nuk do të jeni të kënaqur me pagesën. Kohë e mirë për fizioterapi dhe për të nisur një dietë. Mund të ndiheni sikur nuk ju vlerësojnë sa duhet. Do të fiksoheni pas mikrobeve dhe papastërtive për t’I zhdukur ato. Do të tregoheni më shumë interesaxhi. Do te fokusoheni tek puna dhe shëndeti.

BINJAKËT
Është një kohë zbavitjesh. Do t’ju pëlqejë të luani më shumë me fëmijët, të shikoni filma apo shfaqje. Argëtimi është shumë i rëndësishëm për ju tani. Do të tregoheni më të guximshëm për të ndërmarrë ndonjë nismë të rrezikshme. Do t’i kushtoni më shumë kohë dhe shpenzime çështjeve të zemrës dhe aktiviteteve romantike. Do të bini në sy më shumë se herët e tjera. Do të rrethoheni më shumë me dashuri. Do të keni më shumë frymëzim për të krijuar diçka. Edhe zbavitjet me anë të aktiviteteve sportive nuk do të mungojnë. Do te merreni me shumë me hobet tuaja.

GAFORRJA
Do të përqendroheni më tepër te shtëpia dhe familja. Do të merrni nisma në lidhje me shtëpinë apo të shijoni vakte më të mira me pjesëtarët e familjes. Do t’ju pëlqejë të rrini më shumë në shtëpi sepse aty ndieni rehati e qetësi. Do të planifikoni aktivitete familjare apo ndonjë gjë tjetër në lidhje me shtëpinë tuaj. Udhëtimet në vendlindje nuk do të mungojnë. Vetëvlerësimi psikologjik do t’ju ndihmojë për zhvillimin personal. Do të keni kujtesë më të forte dhe do të zhyteni në kujtimet e së kaluarës. Mund të shfletoni albumin e fotografive apo ndonjë kujtim tjetër.

LUANI
Mund të merrni lajme të reja (ndonjë document, letër, email). Do të flisni më shumë se herë të tjera, komunikimi me të tjerët rritet. Vizitat apo udhëtimet e shkurtra shpeshtohen. Në punët me dorët do të jeni më të shkathët. Do të lini përshtypje të mirë me intelektin apo mendimet tuaja. Periudhë e mirë për ata që merren me gazetari, marketing. Mbingarkesë mendore. Mendja juaj do të jetë më sipërfaqësore. Do të merreni më shumë me thathëtheme. Vemendja juaj do të përqendrohet më shumë tek ambjenti që ju rrethon, vëllezrit e motrat. Do të jeni më aktiv dhe do te dilni me shume në takime. Komunikimi me të tjerët rritet më shumë, por perpiquni dhe te degjoni, jo vetëm të flisni.

VIRGJËRESHA
Iniciativa financiare. Ide të reja për zhvillim financiar. Vlerësimi për vetveten rritet. Do të bëni veprime që ju bëjnë person më të vlefshëm. Do të blini gjëra më të shtrenjta. Do të ndiheni më krenar me atë që zotëroni. Pasuria juaj rritet. Do të ndiheni më sensualë dhe do të keni gusto më të mira për ushqimin. Me partnerin do të tregoheni më posesiv. Shpenzime, blerje te rrobave te reja.

PESHORJA
Është koha për të shkëlqyer. Do të keni raste të lumtura. Do të jeni më aktiv nga ana sociale. Do të ndiheni më mirë, më të sigurtë në vetvete. Do të bini në sy më shumë dhe të tjerët do t’ju simpatizojnë më shumë. Niveli juaj i energjisë rritet. Do të merreni më shumë me zbavitje apo aktivitete fizike. Do të merrni përsipër rolin e liderit. Do të shikoni më shumë shfaqje, filma që ju zbavisin. Do të merrni pjesë apo të bëni ndonjë festë. Nga besimi në vetvete do të merrni përsipër të bëni ndonë gjë të tepruar. Mund të lodheni shumë. Detyra juaj e parë është të merreni më shumë me veten dhe me çështjet personale. Pamja juaj e jashtme do të jetë më në qender të vëmendjes, dikush prej jush ndoshta do të rregjistrohet në ndonjë palester për të mbajtur trupin në formë, apo do të gjejë një metodë tjetër për këtë. Shëndeti do të përmirësohet për shkak të Diellit në shenjë. Do të jeni më rrezatues.

AKREPI
Do ta kaloni kohën të qetë në vetmi dhe kështu trupi dhe mendja juaj do të gjejnë paqe dhe freski. Do të jeni krijues në disa forma. Do t’ju pëlqejë të kaloni më shumë kohë pranë mjediseve ku ka ujë. Do të përqendroheni më shumë në vizionet tuaja të brendshme. Ëndrrat ju udhëheqin. Do të jeni më të mbyllur me botën. Do të rrini në vetmi më shumë për të medituar. Do të eleminoni gjërat që nuk ju duhen më. Do t’ju duket një mendim i mirë të ndihmoni të tjerët. Mund të vizitoni ndonjë të sëmurë. Do të jeni më shpirtërorë dhe të merreni me çështje të fshehta. Një frikë e fshehtë mund të bëhet më e dukshme. Armiqtë e fshehtë do të dalin në sipërfaqe. Ndonjë përpjekje e juaj mund të shkojë kot.
Do të jeni më të mbyllur dhe të mendoni më shume për të kaluarën. Nuk doni të kontaktoni dhe aq shumë me njerëzit. Vetmia do t’ju bejë mirë për të bërë ndonje plan apo te kryeni ndonjë punë në qetësi, pa ju bezdisur askush. Do të fokusoheni në çështjet shpirtërore dhe mistike.

SHIGJETARI
Do të jeni shumë të zënë me miq, ata do të bëhen më të dashur me ju. Do të keni më shumë ftesa për kafe. Në takimet me grupe jeni ju që do të shkëlqeni. Do të jeni më të interesuar për të mirat e përbashkëta. Miqtë do t’ju ndihmojnë më shumë nëse u kërkoni favore. Do të besoni tek e pamundura. Ndonjë dëshirë apo ëndërr e juaja mund të bëhet realitet. Do të shkëputeni nga dikush me shumë kënaqësi. Do të jeni më të pavarur. Aktivitetet në grup japin frytet e tyre. Do të bëni plane për të ardhmen. Ngjarje të papritura. Bashkepunimet me grupe, përkrahjet dhe ndihmat nuk do të mungojnë. Do të jeni më human me njerëzit duke i ndihmuar ato.

BRICJAPI
Do të jeni më të vlerësuar për punën tuaj. Njerëzit do t’ju respektojnë më shumë e të flasin mirë për ju. Pozicioni juaj ngritet dhe jeta ju përmirësohet. Do të jeni në syrin e publikut. Mund të arrini sukses në ndonjë aktivitet. Eprorët mund t’ju mbështesin. Do të arrini qëllimet tuaja. Do të keni ndihmën e babait tuaj. Çështjet ligjore, nëse keni, përfundojnë mirë. Do të jeni shumë të përqendruar te karriera, reputacioni dhe suksesi personal. Keni merak që të tjerët t’ju venë re më shumë. Nëse kërkoni ngritje rroge, ngritje në detyre apo doni të sqaroni dicka me eproret tuaj, kjo është koha e favorshme. Në përgjithësi fati juaj rritet, dhe njerëzit do të flasin më shumë për ju këtë muaj.

UJORI
Mendja juaj zgjerohet. Udhëtimet e gjata janë të mundshme ose do të bëni plane tani për to. Do të ndiheni më të lumtur e të qeshur. Do të jeni më të gatshëm për aventura. Mund të njihni persona të huaj. Do të ndiheni person më shpirtëror dhe filozofik. Temat e universitetit apo fesë do të jenë në biseda të përditshme. Profesionitët mund t’ju ndihmojnë. Do t’ju tërheqin kultura të huaja. Do të mbroni vetëm të vërtetën dhe do të jeni objektiv. Doni të dini pse-në e gjërave. Mund të planifikoni shumë e të realizoni pak. Mund të premtoni shumë e të mbani pak. Do të përpiqeni të zgjeroni horizontet tuaja përmes udhëtimeve, studimeve, eksperiencave të reja, apo takimit me njerëz te rinj.

PESHQIT
Kësaj radhe mund t’i ndani më lehtësisht gjërat me partnerin apo të tjerët. Jeta seksuale do të jetë më fantastike. Do të jeni të parezistueshëm për seksin e kundërt. Do të bëheni më psiqik. Do të jeni shumë më emocionalë dhe të thellë. Do ta keni më të lehtë për të kaluar kufijtë. Do t’i jepni para dikujt ose do t’ju rikthejnë ndonjë borxh. Të tjerët mund të përpiqen t’ju manipulojnë apo t’ju bindin në lidhje me diçka. Do të jeni më të fiksuar dhe xheloz me partnerin apo ai me ju. Do të merziteni me dikë për çështje parash. Mund të pësoni një ndryshim të madh psikologjik. Paratë do të jenë shqetësimi juaj më i madh këto 30 dite. Energjia diellore do te jetë më e rritur përsa i përket marredhenieve erotike me partnerin.
(Astro Fati)
 

Hera

Banned
Horoskopi Mujor
Tetor 2020Dashi
21 Mars - 19 Prill
Tetori do të jetë një muaj i vështirë në aspektin ekonomik. Duhet të dini të menaxhoni disa shpenzime të mëdha. Tregoni edhe më shumë kujdes nëse keni bërë llogaritë gabim apo nëse një bashkëpunëtor/ortak juaji mban llogaritë për ju. Çaste tensioni në datën 15. Nëse jeni në një marrëdhënie pune që nuk funksionon, do t’i jepni fund. Saturni vazhdon të jetë kundra jush, ja pse zhvillimet më të mëdha për të lindurit e shenjës së Dashit do të ndodhin në vitin 2020. Shmangni problemet ligjore apo ekonomike. Me gjasë, gjatë muajit shtator marrëdhëniet sentimentale janë karakterizuar nga ndërlikime, por në tetor do ta keni më të lehtë t’i kapërceni vështirësitë. Yjet favorizojnë bashkëjetesat dhe martesat, por edhe ndarjet e shumëpritura që vijnë si pasojë e një marrëdhënieje që i duhej dhënë fund prej kohësh. Nuk do të jenë të shumtë ata që do t’ju japin të drejtë gjatë tetorit. Marsi është kundër jush. Edhe pse do ta ngrini zërin, nuk do të zgjidhni gjë, sidomos në datat 19 dhe 20, që do të karakterizohen nga nervozizmi. Dëshira juaj për t’i çuar gjërat e lëna pezull deri në fund do të shkaktojë konflikte. Takimet me njerëz të rinj janë të favorizuara në fund të muajit. Tetori do të jetë muaj i lodhshëm, pasi Marsi do të ndikojë negativisht deri më datë 19 nëntor, ja pse ju kërkohet të bëni shumë kujdes. Ndonjëherë nxitoni t’i bëni gjërat me vrap, sepse nuk dini të prisni, por kjo mund t’ju hapë telashe. Vetë ndjesia se nuk jeni të lirë dhe kufizoheni nga të tjerët nuk ju pëlqen aspak.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Gjatë muajit tetor duhet të shmangni çdo lloj shpenzimi të tepërt. Një nga idetë tuaja s’do të pranohet nga të tjerët, por ju prapëseprapë duhet të bëni përpara. Mos harroni se të lindurit në këtë shenjë janë shumë kokëfortë dhe nëse s’keni një bashkëpunëtor apo një mik që t’ju mbështesë, bëhuni gati të përballeni me momente të mëdha tensioni rreth datës 15. Gjatë kësaj periudhe ndieni një dëshirë se duhet të ndryshoni diçka. Një lloj rebelimi i brendshëm do t’ju karakterizojë gjatë gjithë muajit, sidomos në datat 14 dhe 20. Nuk do të keni më aq besim te miqtë tuaj për shkak të disa gjërave që do të thonë dhe që për ju s’janë edhe aq të drejta. Do t’ju nevojitet një ndihmë financiare nga jashtë për të zgjidhur disa probleme të vogla ekonomike. Sa herë që tensionet në punë rriten është e pashmangshme që të mos ndikojnë edhe në jetën tuaj sentimentale. Në dashuri fjalët janë të tepërta për ju, më e rëndësishme është të luftoni për të. Ata që muajin e kaluar kanë hedhur një hap të rëndësishëm, s’do ta kthejnë më kokën pas, por e ndiejnë se ka diçka që nuk shkon. Edhe çiftet e konsoliduara prej vitesh duhet të bëjnë kujdes, pasi tetori do të vërë në dyshim shumë gjëra të lidhjes. Ata që nuk shkëputen dot nga e shkuara do të ndiejnë shumë frikë dhe s’janë gati për një marrëdhënie të re, e megjithatë është më keq nëse jetoni me pendesa dhe zhgënjime. Nuk ju leverdis që këtë muaj të stërmundoheni në punë, sidomos gjatë mesit të muajit, periudhë që do të sjellë edhe probleme shëndetësore. Bëni kujdes me ushqyerjen, gjë që të lindurit në shenjën e Demit e kanë pikë të dobët. Është normale që të ketë periudha gjatë të cilave ndieni lodhje apo nervozizëm edhe pa ndonjë arsye të fortë. Tetori do të karakterizohet i gjithi nga nervozizmi.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Këtë muaj do t’ju kthehet buzëqeshja, pasi do të keni mundësi të shumta në aspektin profesional. Shumë nga ju kanë qenë të detyruar të luftojnë për rolin që mbajnë sot. Tani ju duket gjithçka më e lehtë. Studentët janë më të favorizuar në këtë periudhë, pasi premton risi dhe mundësi të jashtëzakonshme. Gjatë këtij muaji do të shfrytëzoni cilësitë tuaja më të mira, aftësitë për t’i bindur njerëzit me fjalë, por edhe të përgatisni terrenin për disa situata që janë me rëndësi për të ardhmen tuaj. Ata që kanë bërë një kërkesë, tani do të marrin një përgjigje pozitive. Këtë herë do t’i hidhni hapat pa frikën se do të gaboni. Ata që kanë një aktivitet privat, tani do të fillojnë të korrin më shumë fryte pas një periudhe pushimi. Datat më të favorshme do të jenë 17 dhe 18, ditët kur Hëna do të kalojë në shenjën tuaj. Marsi do të ketë sërish një aspekt interesat në shenjën tuaj dhe pasioni do të mbizotërojë këtë muaj. Lidhje të reja sentimentale. Çiftet që i kanë bërë ballë ndikimit negativ të Jupiterit gjatë shtatorit, tani janë më të forta se kurrë. Shumë nga të lindurit në shenjën e Binjakëve janë mosbesues në një marrëdhënie, por këtë muaj do të ndihen më të qetë dhe s’do të dyshojnë për tradhti. Ndoshta do të programoni një udhëtim në mes të muajit. Datat më të favorshme edhe për ndjenjat janë 18, 19, 20. Tanimë keni nevojë për gjëra konkrete. Bëni kujdes me çështjet ligjore, sidomos nëse kanë lidhje me prona. Tetori do të jetë një muaj interesant. Sa më shumë afron fundviti, aq më mirë do të shkojnë gjërat. Pika e dobët për ju janë ftohjet dhe alergjitë. Ankthi do të shkaktojë probleme me natyrë psikopatike, të cilat duhen trajtuar me shumë kujdes. Rreth datës 24 duhet të bëni pak pushim dhe të kujdeseni për veten.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Ditët e para të muajit do të karakterizohen nga tensioni, por gjërat do të përmirësohen pas datës 8. Jeni të shumtë ju që kërkoni më tepër, sidomos ata që kanë qenë pjesë e një programi të vështirë në punë. Një situatë e ndërlikuar me bashkëpunëtorët dhe ortakët do t’ju shtojë dëshirën për të punuar diku tjetër. Megjithatë, në tetor gjërat do të jenë më të ekuilibruara, por brenda jush mbetet ajo frika se mos gaboni nëse ndryshoni vend pune. Mos fajësoni më kot të tjerët nëse diçka shkon keq. Nervozizmi do të shtohet, sidomos kur të kuptoni se jeni ju fajtorët pse gjërat nuk po ndryshojnë. Probleme financiare për ata që kanë një aktivitet privat. Viti 2020 do të jetë më i suksesshëm. Gjatë tetorit do të keni më shumë kohë për ndjenjat. Mundësi shumë interesante gjatë datës 8. Përmirësime të dukshme në jetën në çift, sidomos për ata që kanë kaluar vështirësi të mëdha. Nëse ia vlen ende barra qiranë, do t’i jepni një mundësi të dytë një personi që ju ka zhgënjyer. Ndoshta këtë muaj do të planifikoni një martesë apo një bashkëjetesë. Muaji maj i vitit të ardhshëm është më i favorizuari për të tilla gjëra. Edhe ata që janë ndarë, do ta gjejnë rrugën e duhur, edhe pse me hapa të ngadaltë. Sigurisht që s’është e lehtë ta marrësh veten nga zhgënjimet, por mund t’ia dilni. Kujdes nga debatet në familje për çështje që lidhen me pronat. Këtë muaj, yjet ju mbrojnë shumë në aspektin fizik. Falë Mërkurit, Venusit dhe Uranit që kanë një ndikim fantastik, ditët e fundit të muajit do të jenë shumë të mira. Probleme të vogla me stomakun. Ju e dini që jeni shumë emotivë dhe kjo është pika juaj e dobët dhe e fortë njëherazi.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Vazhdon ndikimi pozitiv në shenjën tuaj. Jeni të përfshirë në gjithçka që ju intrigon apo që ju dhuron kënaqësi. Detyra të reja për ju. Jeni shumë të kërkuar, sidomos ata që në aspektin profesional kanë si përparësi komunikimin në publik. Do të shndërroheni në një pikë referimi për bashkëpunëtorët tuaj apo për kompaninë ku punoni, pasi ju bëni përpara përpos pengesave të shumta. Kjo do të thotë se luftoni pa pushim. E meqë po flasim për luftë, përgatituni për një betejë të fortë gjatë tetorit. Tetori është një muaj shumë konkurrues. Bëni kujdes nga rivalët. Disa kritika të parëndësishme do t’ju bezdisin, por do të dini t’i kaloni. Do të shpenzoni më shumë për familjen. Bëni blerjet e duhura. Fundi i muajit do të jetë më i favorshëm në aspektin financiar. Tetori s’është muaji i duhur për ta tepruar. Në fushën e ndjenjave do të ndiheni disi të bllokuar. Kush nga ju është i pavendosur mes dy historive, do ta ketë të vështirë ta kalojë këtë krizë. Për të tjerët, tetori do të jetë interesat. Do të planifikoni një shpërngulje apo një transferim diku tjetër. Problemet e punës ndikojnë shumë në jetën tuaj sentimentale. E kur yjet janë të tilla, shmangni tradhtitë, xhelozitë apo ato debatet që çojnë drejt fundit të marrëdhënies, sidomos gjatë pjesës së dytë të muajit. Merrini gjërat më shtruar. Gjatë tetorit parashikohet që të keni probleme të vogla edhe në aspektin shëndetësor. Lodhja do të ndihet, sidomos nëse keni pranuar një detyrë të re apo nëse debatet në familje janë diçka e zakonshme. Kujdes në datat 28 dhe 31. Mund të bëni ndonjë gabim të pandreqshëm nëse s’i peshoni mirë gjërat.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Nëse deri tani s’keni marrë përgjigje pozitive në aspektin profesional, të jeni të sigurt se deri në fund të vitit gjithçka do të zgjidhet. Janë të favorizuar ata që merren me studime. Shumë shpesh jeni ju fajtorët për problemet në jetën tuaj, pasi përpiqeni të analizoni gjithçka me detaje, a thua se është duke ndodhur diçka fatale. Tre muajt e fundit të vitit janë një lloj faze përgatitore për gjërat interesante që do të ndodhin në vitin 2020. Nëse bëni punën që ju pëlqen, pa dyshim që edhe rezultatet do të jenë të kënaqshme. Periudha nga data 8 deri më datë 23 do të jetë plot risi. Viti nuk ka nisur mbarë për ju në aspektin financiar dhe me problemet ligjore. Tani po i afroheni një periudhe më të qëndrueshme. Mos e nënvlerësoni kurrë fushën e ndjenjave, sidomos nëse sapo jeni lidhur me dikë. Edhe çiftet që e kanë nisur vitin në mënyrë konfuze, tani do të gjejnë paqen që u mungonte. Është momenti i duhur për ata që duan të bëhen me fëmijë, sepse me afrimin e dhjetorit, të gjithë planetët janë aktivë. Shumë nga ju refuzojnë të bien në dashuri, ndaj ju këshilloj t’i jepni një mundësi vetes. Mos prisni që personi i duhur t’ju trokasë në derë. Është më e lehtë ta kërkoni dhe pikërisht këtë duhet të bëni nëse jeni të vetmuar prej kohësh. Nëse në krah keni një person të papjekur, mund t’i thoni “mjaft” dhe të mos vuani më. Nëse pranvera ka qenë e shoqëruar nga tensione, tani gjërat do të shkojnë më mirë. Mërkuri dhe Venusi ju favorizojnë rreth datës 15. Mund të nisni kura të veçanta që do të kenë shumë sukses. Kujdes në datat 3 dhe 4 nëse kryeni punë të rrezikshme.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dielli do të kalojë tranzit në shenjën tuaj, i shoqëruar edhe nga Marsi më datë 4. Çështjet me karakter profesional do të jenë të vështira, ja pse u duhet dhënë një zgjidhje sa më shpejt. Në dhjetor i duhet dhënë fund gjithçkaje që nuk funksionon. Kujdes nëse nisni projekte të reja që mund të rezultojnë një katastrofë, sidomos kur bëhet fjalë për investime. Kohët e fundit jeni bërë shumë mosbesues ndaj personave që ju rrethojnë, sidomos në ambientin e punës. Për shkak të problemeve në punë, nuk do të ndiheni mirë as fizikisht ose do të vuani së brendshmi. Sa herë që e kuptoni se ju kap melankolia, përpiquni të udhëtoni. Ndonjëherë, kur shkoni në vende të reja, mund të gjeni edhe zgjidhje që s’ju kishin shkuar ndër mend. Nëse ndonjë nga ju ka qenë duke pritur një rimbursim, ai do të vijë. Ajo që ju shqetëson pa masë është e ardhmja. Brenda disa muajsh duhet të sqaroni gjithçka që keni lënë pezull. Nëse jeni të ndarë mes dy historish, duhet t’i qartësoni gjërat medoemos. Marrëdhëniet e krijuara gjatë gushtit do të jenë shumë të forta. Edhe nëse s’shkoni mirë me partnerët përkatës, mos kini frikë të thoni fjalën tuaj. Duhet ta kuptoni kur partneri/ja nuk ndihet mirë pasi jeni larguar për arsye pune. Keni shumë nevojë që në krah të keni një person të fortë që t’ju mbështesë për të kaluar çdo krizë e për t’ju dhënë një këshillë të mirë. Saturni nuk ju mbështet aspak, duke ju bërë pesimistë. Familjarët tuaj s’do të pranojë një zgjedhje të bërë së fundmi nga ju. Kujdes nga polemikat në familje, sidomos gjatë të dielave të tetorit. Po ashtu edhe fizikisht do të ndiheni të lodhur, ndaj pushoni paksa. Saturni ju bën nervoz si fizikisht, edhe shpirtërisht. Për të jetuar më të qetë, duhet të bëni të gjitha vizitat dhe terapitë. Ky fundvit s’do të jetë aspak i lehtë.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Përvishni mëngët dhe bëhuni gati për punë, pasi Venusi nis një kalim shumë të bukur në shenjën tuaj në datën 8. Po ashtu edhe Mërkuri do të jetë në favorin tuaj. Tetori do të jetë një muaj rilindjeje. Muajt e kaluar keni shpenzuar shumë, por këtë muaj do ta mbushni portofolin. Detyra të reja në punë, përgjegjësi që do të sjellin fitime. Pasi keni kaluar një krizë financiare prej disa muajsh, dëshira juaj për të ndryshuar ka qenë e madhe. Tani do të përballoni me sukses edhe ndryshimet më të vështira. Kush nga ju ka shitur një pronë apo një aktivitet ndihet më i kënaqur. Të gjitha çështjet ligjore janë të favorizuara në këtë periudhë. Sigurisht, mos pretendoni shumë duke dëshiruar gjëra të pamundura. Sukseset personale janë të garantuara. Këto javë do të jenë të mbushura me gjëra interesante edhe në fushën e ndjenjave. Falë Venusit dhe Mërkurit, pasioni do të shtohet dhe çiftet që kanë debatuar, sidomos në gusht, tani janë më të qeta. Kush nga ju është ndarë gjatë verës, vjeshta do t’i sjellë lajme të mira, madje do të merrni vendime që do t’ju ndryshojnë jetën. Një telefonatë do t’ju ngrohë zemrën rreth datës 21. Bëni mirë të mos i shmangni emocionet dhe të jeni të hapur ndaj mundësive. Mos mendoni më për të kaluarën. Familja do të jetë protagoniste këtë muaj dhe për ata që duan të blejnë një shtëpi, tani është çasti i duhur. Këta muajt e fundit gjithçka ka ndryshuar në jetën tuaj për shkak të ndikimit të Uranit. Kjo periudhë e ndryshimeve të mëdha ju ka lodhur edhe paksa fizikisht, megjithatë tetori do të jetë muaji i kapërcimit të problemeve shëndetësore. Mos u lodhni me mendime të kota dhe shikojeni të ardhmen të mbushur plot me mundësi të reja.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Ky muaj do të nisë me energji të mëdha, sidomos për ata që kanë nisur një punë të re. Gjatë vitit 2020 do të vini në provë përvojën tuaj. Ky muaj do të jetë më i qetë në aspektin profesional krahasuar me muajt e kaluar. Nëse keni nisur projekte të reja, tanimë gjërat janë në vijë. Mos hezitoni të flisni me persona që përfaqësojnë një element force në të ardhmen tuaj. Data 14 do të jetë shumë interesante. Të rinjtë janë shumë të favorizuar, sidomos ata që sapo janë diplomuar. Udhëtimet po ashtu janë të favorizuara, sepse sa herë që ndiheni të bllokuar, ju e kërkoni diku tjetër zgjidhjen. Një telefonatë e rëndësishme në datën 22. Çlirojeni zemrën, sidomos nëse kohët e fundit ju pëlqen dikush. Venusi qëndron neutral, jo si gjatë verës që ju ndihmoi shumë. Çiftet e konsoliduara do të kenë më shumë kohë të flasin për të ardhmen dhe për projekte të përbashkëta me partnerët. Kush nga ju kalon në vetëmbrojtje në një lidhje, do të dalë i humbur. Pasioni dhe erotizmi do të jenë protagonistë për çiftet e martuara. Edhe ata më të përmbajturit do t’i dorëzohen pasionit. Muajt e fundit të 2019-ës do të jenë të mbarë, sidomos me mbështetjen e Marsit. Tani e dini mirë se cila është arsyeja e problemeve tuaja shëndetësore dhe duhet ta luftoni. Fundi i tetorit do të jetë edhe më i mirë.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Gjatë tetorit do të ndiheni të lodhur, hera-herës edhe të mërzitur nëse shikoni se diçka nuk shkon në drejtimin e duhur, por janë thjesht emocione kalimtare. Nëse keni bërë një kërkesë të rëndësishme për ju, brenda datës 23 do të merrni një përgjigje. Ky do të jetë një muaj i ngarkuar, plot nervozizëm dhe produktiv. Studentët që kanë provime janë shumë të favorizuar. Datat më të rëndësishme do të jenë 10, 11, 15 dhe 16. Keni dhuntinë për të bindur personat që ju rrinë afër. Edhe e hëna e datës 28 do të jetë e favorshme. Tetori do të jetë një muaj i shënjuar nga momente me energji të mëdha që do të sjellin suksesin tuaj. Një muaj i rëndësishëm për çiftet që duan të hedhin hapin e rëndësishëm drejt martesës. Vjeshta do të jetë e mbarë. Yjet janë të favorshëm edhe për ata që s’duan të jenë më të vetmuar. Të lindurit në shenjën tuaj ia dalin fare mirë edhe vetëm pasi ndahen. Të mësuar me këtë vetmi arrini në përfundimin se e gjeni lumturinë vetëm të vetmuar. Bëni mirë të mos merrni masa kaq ekstreme, sidomos tani që mundësitë janë të mëdha. Muaji do të jetë i mbushur me emocione. Në jetën tuaj do të rikthehet një person që i përket së shkuarës, por jeni ju që vendosni nëse ju intereson. Lidhjet janë të favorizuara pas datës 23. Keni nevojë të rrini pak për hesapin tuaj. Të jetoni në izolim duke u menduar ju bën mirë, por janë fundjavat që jua bëjnë më të vështirë jetën. Megjithatë, sa më shumë i afrohemi fundvitit, aq më të favorizuara janë terapitë.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Bëni shumë kujdes me kontratat e reja që do të firmosni. Një miqësi mund të prishet për shkak të pakënaqësive që mund të lindin në aspektin profesional. Tetori është muaji i mundësive fitimtare. Qëllimi i astrologjisë është parashikimi i periudhave të favorshme, ndaj nëse keni një propozim interesant, tregohuni guximtarë dhe shfrytëzoni javën e parë të muajit. Në fund të muajit do të keni një ide të bukur. Disa shpenzime të paparashikuara. Jeta në çift nuk është edhe aq e favorizuar gjatë tetorit. Kjo s’do të thotë se do të karakterizohet nga ndarjet apo probleme të pazgjidhshme, por me gjasë puna do të jetë protagoniste në jetën tuaj këtë muaj. Shumë nga çiftet s’do të kenë kohë për njëri-tjetrin. Vëmendje do t’i kushtoni edhe një familjari apo një të afërmi që ka një problem shëndetësor. Historitë e dashurisë që lindin në tetor nuk do të jenë të besueshme. Nëse një person ju bezdis dhe bëhet i padurueshëm, pas datës 15 do ta çoni në djall. Ndoshta do të pendoheni për disa vendime të marra nxitimthi dhe që keni ngritur zërin më shumë se ç’duhej. Tetori do të shoqërohet edhe nga probleme të vogla shëndetësore, ndaj bëni mirë të shkoni sa më parë për vizitë te mjeku. Lodhja do të ndihet shumë, sidomos gjatë mesit të muajit. Pika juaj e dobët janë gjymtyrët dhe sytë.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Betejat e mëdha që jeni detyruar të luftoni gjatë muajve të fundit, tanimë po marrin fund. Nëse keni punuar fort, fundi i 2019 do të jetë i suksesshëm. Shumë nga ju kanë hequr dorë nga bashkëpunëtorë të padobishëm, tani jeni ju protagonisti absolut. Gjithçka do të shkojë më mirë pas datës 23. Në horizont duken fitore të vogla, por të rëndësishme. Ju ftoj të gjithëve të gjeni ekuilibrin dhe të planifikoni gjëra që ju bëjnë të lumtur. Ndryshimet janë të favorizuara. Dashuria kthehet sërish në një pikë referimi në jetën tuaj, sidomos pas datës 8, kur takimet me persona të rinj janë të favorizuara. Dashuri të vjetra do të rikthehen. Çiftet që kanë kaluar një krizë të fortë, bëjnë mirë t’i qartësojnë gjërat e të mos jetojnë me ankth. Marrëdhëniet familjare do të jenë të mrekullueshme, sidomos gjatë fundvitit. Të vetmuarit do të kthehen sërish në lojë. Yjet janë bindës pas datës 20 dhe ju do të jepni një premtim të bukur. Është normale që edhe forma juaj fizike të përmirësohet, sidomos për ata që kanë nisur aktivitete sportive. Edhe ata që kanë kaluar një problem serioz, tani do ta marrin veten. Vetëm puna është ajo që ju nervozon. Për të arritur mirëqenien tuaj të brendshme, zbuloni çfarë ju shqetëson dhe kurohuni.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Demi
20 Prill - 20 Maj
Gjatë muajit tetor duhet të shmangni çdo lloj shpenzimi të tepërt. Një nga idetë tuaja s’do të pranohet nga të tjerët, por ju prapëseprapë duhet të bëni përpara. Mos harroni se të lindurit në këtë shenjë janë shumë kokëfortë dhe nëse s’keni një bashkëpunëtor apo një mik që t’ju mbështesë, bëhuni gati të përballeni me momente të mëdha tensioni rreth datës 15. Gjatë kësaj periudhe ndieni një dëshirë se duhet të ndryshoni diçka. Një lloj rebelimi i brendshëm do t’ju karakterizojë gjatë gjithë muajit, sidomos në datat 14 dhe 20. Nuk do të keni më aq besim te miqtë tuaj për shkak të disa gjërave që do të thonë dhe që për ju s’janë edhe aq të drejta. Do t’ju nevojitet një ndihmë financiare nga jashtë për të zgjidhur disa probleme të vogla ekonomike. Sa herë që tensionet në punë rriten është e pashmangshme që të mos ndikojnë edhe në jetën tuaj sentimentale. Në dashuri fjalët janë të tepërta për ju, më e rëndësishme është të luftoni për të. Ata që muajin e kaluar kanë hedhur një hap të rëndësishëm, s’do ta kthejnë më kokën pas, por e ndiejnë se ka diçka që nuk shkon. Edhe çiftet e konsoliduara prej vitesh duhet të bëjnë kujdes, pasi tetori do të vërë në dyshim shumë gjëra të lidhjes. Ata që nuk shkëputen dot nga e shkuara do të ndiejnë shumë frikë dhe s’janë gati për një marrëdhënie të re, e megjithatë është më keq nëse jetoni me pendesa dhe zhgënjime. Nuk ju leverdis që këtë muaj të stërmundoheni në punë, sidomos gjatë mesit të muajit, periudhë që do të sjellë edhe probleme shëndetësore. Bëni kujdes me ushqyerjen, gjë që të lindurit në shenjën e Demit e kanë pikë të dobët. Është normale që të ketë periudha gjatë të cilave ndieni lodhje apo nervozizëm edhe pa ndonjë arsye të fortë. Tetori do të karakterizohet i gjithi nga nervozizmi.Dmth tetori qenka zjarr ?‍♂️?
 
Top