Horoskopi: Parashikimi Serioz

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL

Horoskopi për ditën e martë, 17 nëntor 2020​

200.gif
Dashi

Dashuria ndaj dikujt që ndodhet larg jush, mund të jetë shumë në mendjen tuaj nesër. Ju mund të mërziteni me rutinën tuaj dhe të shqetësoheni për ta ndryshuar atë. Ky është një moment i mirë për të planifikuar pushime, veçanërisht nëse shoqërohet nga një partner ose një mik i ngushtë.

Demi

Nesër mund të keni takime interesante. Ndoshta ju jeni duke marrë përsipër një punë të re, ose një aktivitet dhe këto takime mund të jenë me persona nga fusha që kanë lidhje me shkencën ose që merren me para, të tilla si bankierë, këshilltarë investimesh ose ndërmjetës të pasurive të patundshme. Dëgjojini me kujdes se çfarë kanë për tju thënë. Ju mund të mësoni diçka që rrit gjendjen tuaj ekonomike.

Binjakët

Publikimet mund të sjellin disa njohuri interesante dhe të reja për ju, të cialat do të preferoni t’i diskutoni me miqtë. Bisedat në lidhje me çdo temë duhet të jenë informuese dhe të dobishme pasi mendja juaj është kaq perceptuese dhe tërheqëse. Dashuria për miqtë, të afërmit dhe për dikë të veçantë që keni në jetë, do t’ua mbushë zemrën sot. Një mbrëmje intime me partnerin tuaj do të jetë veçanërisht përmbushës.

Gaforrja

Këshilla të vlefshme për të rritur të ardhurat tuaja mund të vijnë në rrugën tuaj nesër, ndoshta nga një mik apo koleg i ngushtë. Qasja juaj ndaj të tjerëve mund të jetë më larg se zakonisht. Kafshët shtëpiake mund të jenë një burim gëzimi. Shijojeni ndërsa lodheni! Në mbrëmje, kënaqni anën tuaj artistike.

Luani

Romanca dhe arti janë çelësat nesër. Ju mund të ndjeheni të frymëzuar nga muzika, piktura, poezia ose dramat e shkëlqyera. Ju mund të dëshironi t’i ndani këto ndjenja me një person të veçantë. Fëmijët gjithashtu mund të jenë një burim kënaqësie. Pafajësia e tyre ju bën të ndjeheni përsëri të rinj. Në mbrëmje, shkruani përshtypjet tuaja të ditës.

Virgjëresha

Nesër nuk do të tregoheni indiferentë për asgjë. Lajmet e mira do t;ju gëzojnë ndërsa disa persona duket se do të tërhiqen pas jush, dhe ndjekjet shpirtërore mund të jenë tema juaj e preferuar e bisedës. Kjo nuk do të jetë një ditë e parashikueshme, por do të jetë e mrekullueshme.

Peshorja

Një dëshirë për të mësuar përmes një aktiviteti në grup mund t’ju vendosë në mes të një turme. Do ta gjeni veten të duke ngazëllyer. Nëse po planifikoni të merrni pjesë në një ngjarje të tillë, mos shkoni vetëm. Kënaqësia juaj do të rritet nga prania e një shoku të ngushtë ose partnerit tuaj.

Akrepi

Keni pasur sukses së fundmi në profesionin tuaj. Ju keni punuar shumë dhe keni mësuar gjëra, dhe kjo nuk ka mbetur pa u vënë re nga që janë mbi ju në hierarki. Ju keni fituar respekt të ri për veten dhe aftësitë tuaja. Ju mund të dëshironi të vendosni një nga aftësitë tuaja për të punuar. Ky mund të jetë një talent artistik… Shfrytëzoni sa më shumë!

Shigjetari

Nesër dita do të jetë shumë me fat, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë. Marrëdhëniet me një person të veçantë mund të jenë më afër se kurrë. Besimet tuaja shpirtërore mund të kishin të njëjtën lidhje me këtë si çdo gjë tjetër. Ju duhet të ndiheni veçanërisht intuitiv. Optimizmi dhe entuziazmi do t;ju sundojë, por mos harroni të jeni realist!

Bricjapi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht romantikë dhe seksi nesër. Sonte mbrëmja do të jetë e mrekullueshme nëse mund ta shpenzoni në shoqërinë e një personi të rëndësishëm për ju. Disa ëndrra të gjalla mund të ndjekin gjumin tuaj sonte, pothuajse deri në pikën ku nuk doni të zgjoheni. Shkruajini ato dhe përpiquni të kuptoni se cili ka qenë kuptimi i tyre.

Ujori

Ngjarjet sociale mund të marrin shumë nga koha juaj nesër, dhe ju mund të dëshironi të jeni në kontakt me miqtë që nuk i keni parë për një kohë. Bisedat duhet të jenë magjepsëse. Ju madje mund të zbuloni një interes të ri. Një takim me partnerin tuaj mund të rezultojë më pasionant se zakonisht. Kjo duhet të jetë një ditë plotësisht e këndshme për sa kohë që ju kurseni energjinë tuaj.

Peshqit

Bashkëpunimet e punës dhe karrierës më në fund mund t’ju sjellin suksesin dhe fatin e mirë për të cilin keni shpresuar. Kjo mund të jetë mirënjohje për përpjekje dhe përkushtim, si dhe punën e palodhur. Prisni një ngritje, respekt të shtuar dhe status midis miqve dhe bashkëpuntorëve. Mos festoni aq shumë sa të vuani efektet e mbingarkesës!
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Luani

Romanca dhe arti janë çelësat nesër. Ju mund të ndjeheni të frymëzuar nga muzika, piktura, poezia ose dramat e shkëlqyera. Ju mund të dëshironi t’i ndani këto ndjenja me një person të veçantë. Fëmijët gjithashtu mund të jenë një burim kënaqësie. Pafajësia e tyre ju bën të ndjeheni përsëri të rinj. Në mbrëmje, shkruani përshtypjet tuaja të ditës.

Ne fakt un jam gjithmon e frymezuar nga arti. Asgje e re... jan gjera qe me japin qetesi shpirterore dhe me shtyjne te reflektoj me qart dhe me pozitivisht.
Femijet ? e vetmja shpres.

@Bambi Ne dark prit pershtypje interesante lol
Ps:?❤
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ne fakt un jam gjithmon e frymezuar nga arti. Asgje e re... jan gjera qe me japin qetesi shpirterore dhe me shtyjne te reflektoj me qart dhe me pozitivisht.
Femijet ? e vetmja shpres.

@Bambi Ne dark prit pershtypje interesante lol
Ps:?❤
200.gif200.gif
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
Ujori

Ngjarjet sociale mund të marrin shumë nga koha juaj nesër, dhe ju mund të dëshironi të jeni në kontakt me miqtë që nuk i keni parë për një kohë. Bisedat duhet të jenë magjepsëse. Ju madje mund të zbuloni një interes të ri. Një takim me partnerin tuaj mund të rezultojë më pasionant se zakonisht. Kjo duhet të jetë një ditë plotësisht e këndshme për sa kohë që ju kurseni energjinë tuaj.

Shume seriozisht e paska mar ky horoskopi sot ?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Une vdiqa per gjume ti thu blaa blaa
Publikimet mund të sjellin disa njohuri interesante dhe të reja për ju, të cialat do të preferoni t’i diskutoni me miqtë. Bisedat në lidhje me çdo temë duhet të jenë informuese dhe të dobishme pasi mendja juaj është kaq perceptuese dhe tërheqëse. Dashuria për miqtë, të afërmit dhe për dikë të veçantë që keni në jetë, do t’ua mbushë zemrën sot. Një mbrëmje intime me partnerin tuaj do të jetë veçanërisht përmbushës.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Une vdiqa per gjume ti thu blaa blaa
Publikimet mund të sjellin disa njohuri interesante dhe të reja për ju, të cialat do të preferoni t’i diskutoni me miqtë. Bisedat në lidhje me çdo temë duhet të jenë informuese dhe të dobishme pasi mendja juaj është kaq perceptuese dhe tërheqëse. Dashuria për miqtë, të afërmit dhe për dikë të veçantë që keni në jetë, do t’ua mbushë zemrën sot. Një mbrëmje intime me partnerin tuaj do të jetë veçanërisht përmbushës.
Mire jo keq mamita ??????
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL

Horoskopi ditor, e hënë 14 dhjetor 2020​


1607932325379.png

Dashi

Do merrni fryme lirisht gjate gjithë kësaj dite dhe gjerat kane për te ecur për mrekulli mes jush dhe atij qe keni ne krah. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin propozime pa fund. Mire është te marrin kohen e duhur për te bere seleksionime para se te vendosin. Ne planin financiar yjet do ndikojnë pozitivisht dhe do ju ndihmojnë te dilni nga situata delikate.

Demi

Do kaloni çaste te lumtura sot ne jetën tuaj ne çift dhe nuk do dëshironi te ndaheni asnjë çast prej tij. Ndjenjat do i shprehni si kurrë me pare. Beqaret do kenë një dite te paqëndrueshme gjate secilës mund te mërziten tej mase. Me financat duhet te bëni sa me shume kujdes qe te mundeni. Ne planin financiar nuk duhet te tregoheni te pamatur sepse situata do ju dale jashtë kontrollit.

Binjaket

Surprizat do jene te njëpasnjëshme gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale. Do përjetoni kënaqësi dhe emocione te paimagjinueshme. Beqaret do ndihen gati te bëjnë çdo lloj sakrifice vetëm e vetëm qe te gjejnë personin qe do ju përshtatet ne çdo sektor. Gjendja e financave do jete me e mire se kohet e fundit dhe do arrini te kryeni disa shpenzime me tepër.

Gaforrja

Dite tejet harmonike kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do I zgjidhni qe ne mëngjes disa dyshime qe keni pasur dhe do jeni te qete. Beqaret duhet ta hapin zemrën dhe te pranojnë çdo ftese qe do iu behet. Vetëm ne këtë mënyrë do mund te ndryshoni status. Ne planin financiar mundohuni te tregoheni me te arsyeshëm sepse gjendja do jete e paqëndrueshme.

Luani

Ne jetën tuaj ne çift nuk duhet te tregoheni autoritare. Partneri nuk do jete shume ne humor dhe mund te mos e duroje dot sjelljen tuaj. Beqaret do kenë një dite tejet pasionante dhe te mbushur me ftesa nga persona te ndryshëm. Do jete ne dorën e tyre çdo lloj zgjedhjeje. Buxhetin nuk do arrini dot ta mbani te ekuilibruar. Dëshira për te shpenzuar do jete tejet e madhe.

Virgjeresha

Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë gjë te veçante. Merrini gjerat si t’iu vijnë pa menduar aspak për te nesërmen. Mundësitë për aventura do jene te shumta për te gjithë ata qe janë beqare. Financat do varen tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato. Gjithçka do jete ndryshe nëse tregoheni te kujdesshëm dhe mendoni për te ardhmen.

Peshorja

Asnjë planet nuk do ndikoje ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite kështu qe bëni ato qe do ndieni pa menduar aspak se çfarë do thonë te tjerët. Beqaret jo vetëm qe do realizojnë takime, por do mund te fillojnë edhe lidhje interesante dhe emocionuese. Ne planin financiar nuk duhet ne asnjë mënyrë te ndërmerrni rreziqe sepse situata nuk do jete e favorshme.

Akrepi

Jeta ne çift nuk do jete aspak e mire gjate kësaj dite. Do keni debate te shumta me partnerin dhe nuk do ndiheni rehat pranë tij. Flisni dhe shprehini gjithçka. Nuk ia vlen te kesh një lidhje kur nuk ndiheni mire. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi te mira për takime, por nuk do përfitojnë. Financat do jene te qëndrueshme, por për te bere me tepër shpenzime duhet te prisni.

Shigjetari

Dita e sotme do jete shume e kënaqshme për ata qe janë ne një lidhje dhe ne çdo çast do e shprehin lumturinë qe do ndiejnë. Beqaret do fillojnë romanca te këndshme dhe emocionet do jene te fuqishme. Shpesh do ju duket vetja si ne ëndërr. Ne planin financiar gjerat do ecin mire nëse dini sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë.

Bricjapi

Për te qene te lumtur me partnerin duhet te bëni disa lëshime te vogla. Mos kërkoni gjithmonë qe te dale e juaja sepse do keni mosmarrëveshje. Beqaret do jene gjate gjithë kohës ne kërkim por as sot nuk do e gjejnë personin e duhur. Mos e humbisni besimin. Financat nga ana tjetër do jene te stabilizuara. Mund te bëni pa problem edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Ujori

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.

Peshqit

Do kërkoni me shume liri ne jetën tuaj ne çift sot, por këtë nuk do e bëni ne mënyrën e duhur. Atmosfera do filloje te elektrizohet dhe mosmarrëveshjet do jene te mëdha. Beqaret duhet te maten disa here para se te hedhin hapa sepse me vone nuk do ketë kthim mbrapa. Financat për disa do jene te mira, ndërsa për disa te tjerë do duhet pak kohe qe gjendja te stabilizohet.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
@Senseo na paska qellu lool

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Ne jetën tuaj ne çift nuk duhet te tregoheni autoritare. Partneri nuk do jete shume ne humor dhe mund te mos e duroje dot sjelljen tuaj. Beqaret do kenë një dite tejet pasionante dhe te mbushur me ftesa nga persona te ndryshëm. Do jete ne dorën e tyre çdo lloj zgjedhjeje. Buxhetin nuk do arrini dot ta mbani te ekuilibruar. Dëshira për te shpenzuar do jete tejet e madhe


Autoritare kam lindur dhe e till do vdes; eshte karakteri im i papershtatshem me 99,99periodik % te botes lol

Kurse pasioni do jet duke flejt gjum lol
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL

Horoskopi ditor, e martë 15 dhjetor 2020​

1608021535703.png

Dashi
Jeta juaj ne çift do jete gjate gjithë kohës e mbrojtur sot. Ne asnjë moment nuk do lindin mosmarrëveshje dhe probleme, prandaj do ndiheni gjithë kohës mire. Beqaret nuk do arrijnë dot ta bëjnë për vete personin qe kane pëlqyer gjithmonë dhe do bien ne melankoli. Jupiteri nga ana tjetër do sjelle fat me shumice ne planin financiar. Do
dilni nga situata delikate ku kishit rene.

Demi
Dite mjaft e turbullt kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Tregohuni shume te kujdesshëm sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne çdo moment. Beqaret do jene tërheqës dhe do bëjnë për vete cilindo qe do pëlqejnë. Ne planin financiar nuk priten aspak vështirësi dhe probleme. Do jeni te qete kur te kryeni çdo
investim te nevojshëm.

Binjaket
Duhet te luftoni fort sot kundër rutinës ne jetën tuaj ne çift ne mënyrë qe te përjetoni serish kënaqësi si ne fillim. Mund te lodheni pak, por do ndiheni te plotësuar. Beqaret do realizojnë disa takime, por asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si ata e kishin menduar. Ne planin financiar do keni vetëm disa probleme te vogla te cilat do
zgjidhen menjëherë. Do ndiheni me te qete me vone.

Gaforrja
Çështjet e zemrës do ecin me se miri gjate gjithë kësaj dite. Do merreni vesh si duhet me personin qe keni ne krah dhe as qe do ju besoni intrigave qe do thurin te tjerët për t’iu ndihmuar. Beqaret duhet te tregohen me te vëmendshëm sepse përndryshe do ju shpëtojnë mundesi te mira. Financat do vazhdojnë te mbeten delikate edhe për pak kohe.

Luani
Dite e mire për te dashuruarit, por e shkëlqyer për ata qe janë ende beqare. Këta te fundit do përjetojnë emocione te paimagjinueshme dhe do mahniten nga disa persona qe do i joshin. Ata qe kane prej kohesh një partner do kalojnë momente te këndshme dhe jo problematike. Ne planin financiar duhet te respektoni disa rregulla nëse
nuk doni qe situata te përkeqësohet.

Virgjeresha
Mëngjesi do jete i qete për ata qe janë ne një lidhje, por duke filluar qe nga mesdita e deri ne pret e darkës emocionet do jene te fuqishme dhe kënaqësitë te njëpasnjëshme. Shfrytëzojeni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret nuk do duan te ndryshojnë statusin edhe pse mundësitë do jene te mira. Ne planin financiar do e dini mire
çfarë hapash te hidhni.

Peshorja
Do jeni shume te zënë me pune dhe me çështjet familjare gjate kësaj dite prandaj ka rrezik te mos i kushtoni vëmendjen e duhur parterit tuaj. Mire është qe për gjithçka te flisni hapur me te. Beqaret do ndihen te plotësuar sepse do e gjejnë qe ne mëngjes personin për te cilin do iu rrahe zemra fort. Ne planin financiar mund te keni
ndonjë problem te vogël për shkak se nuk do rezistoni dot pa shpenzuar.

Akrepi
Me ne fund, pas një periudhe delikate qe keni kaluar, do mund te rivendosni dialogun ne jetën tuaj ne çift. Do afroheni edhe pak me shume me partnerin tuaj. Beqaret do njihen me një person gjate një feste te organizuar nga miqtë dhe do e pëlqejnë tej mase. Ne planin financiar çdo gjë ka për te ecur ashtu si e kishit menduar. Ju e dini
mire çfarë hapash te hidhni qe te mos keni probleme.

Shigjetari
Duhet te tregoheni besnike dhe te sinqerte me partnerin tuaj gjate kësaj dite ne mënyrë qe gjithçka t’iu ece mire. Po joshet dike tjetër dhe po thuret gënjeshtra ndaj atij qe keni ne krah do keni probleme serioze. Beqaret do bien koke e këmbë me një te panjohur dhe do fillojnë te ëndërrojnë për te. Me financat tregohuni sa me te matur sepse
po filluan problemet nuk do kenë te ndalur.

Bricjapi
Konfigurimi i yjeve do jete i shkëlqyer sot për jetën sentimentale te çifteve. Çdo gjë qe keni dëshiruar do mund t’iu plotësohet me ne fund dhe do ndiheni te plotësuar. Beqaret do flirtojnë gjate gjithë kohës me disa persona dhe ne fund nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Financat do fillojnë te stabilizohen, fale ndihmës se te afërmve, por edhe
për shkak te maturisë suaj.

Ujori
Do e shihni me kujdes jetën tuaj ne çift gjate gjithë kësaj dite dhe do mundoheni ta përmirësoni sa me shume atë. Do bini ne te njëjtën mendje me partnerin. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa asnjë te re. Merrini gjerat si t’iu vijnë. Financiarisht do jeni te favorizuar nga yjet. Do i kryeni te gjitha shpenzimet e dëshiruara
dhe do hiqni edhe disa para mënjanë për te ardhmen.

Peshqit
Do tregoheni te arsyeshëm sot ne jetën tuaj ne çift dhe nuk do keni asnjë lloj problemi me partnerin tuaj te zemrës. Beqaret do ndihen gati ta pranojnë propozimin qe ju ka bere dikush dhe do fillojnë shpejt një lidhje. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do arrini ta ndryshoni menjëherë gjendjen ne te cilën ndodheshit.
Shume shpejt do bëni edhe disa investime
 
Top