Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40% duke synuar tregun vendas

The-Cook

Ne Mal me Keca
Vetem domethenia i mbulon keto shpenzime
Dhe ato shpenzime nxjerin shume tava tiramisuje.


Nese nga nje tavoline nxjer €200, mendon se je ne humbje nese ofron nje cope tiramisu nga shpija?
Nje gje duhet ta kesh parasysh sps ne si njerez e kemi ktu sot I jep nje tiramisu nuk fikesh ja thojm nje tav 6 veta te iku gjysma e tiramisus "fal" vje neser syndon qe prap do e ket fal zere ke pas shum pun u mbarua pasneser nuk vje me ai/ajo se thot nuk me beri sherbimin si heret tjera apo jam gabim? Pastaj I bie qe te humbesh 6/8, veta 2 her ne jav sa jan? Ta besh perher ? Nuk mundesh
Sot ja merr €200 po javs tjeter je -€400
Un pervete vetem pqs e kam shok ose te familjes mund tja ul 10/20% njeher dy po te treten e paguan full
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nje gje duhet ta kesh parasysh sps ne si njerez e kemi ktu sot I jep nje tiramisu nuk fikesh ja thojm nje tav 6 veta te iku gjysma e tiramisus "fal" vje neser syndon qe prap do e ket fal zere ke pas shum pun u mbarua pasneser nuk vje me ai/ajo se thot nuk me beri sherbimin si heret tjera apo jam gabim? Pastaj I bie qe te humbesh 6/8, veta 2 her ne jav sa jan? Ta besh perher ? Nuk mundesh
Sot ja merr €200 po javs tjeter je -€400
Un pervete vetem pqs e kam shok ose te familjes mund tja ul 10/20% njeher dy po te treten e paguan full
E mare parasysh dhe te kuptoj e ke te drejt

Nejse, jo cdokush e menaxhon njesoj
Rendesi ka klienti lumtur, sherbimi mire, e si perfundim perfitimi
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Per bregdetin shqiptar.

Ka hotele ne Shqiperi qe kane standarte si ne fasilitetet qe ofrojne sherbimin stafin e kualifikuar sipas organiframes te kompanise hoteliere si dhe cmime te percaktuara ne baze te sezonit vjetor. (Low and peak season) Ashtu sic ka e dru me pre dhoma plazhi me qera apo biznes familjar ku cuni goca prinderit punojne kudo.

Nuk eshte 95% ka ndryshuar turizmi ne Shqiperi mgjate varet dhe nga zgjedhja jote ku shkon dmth. Vihet re nje tendence e pushuesve te buaj ne brigjet e detit Jon keto 5 vitet e fundit kur them te huaj flas norvegjez angleze gjermane italiane hollandeze etj te cilet kane feedback te mire nga reviews qe lejne ne faqen e booking te hoteleve perkates qe zgjedhin ne jug.

Kshu qe kjo antireklama jote sme duket fare relevante. :)
Dmth. deri me tani jemi duke diskutuar per tendencen e permiresimit. Marla me thene te drejten turizmi shqiptar ka levizur me hapa breshke. U bene 30 vite dhe kemi diku 50 mije shtreter. Aq ka Maqedonia qe nuk ka asnje kilometer pllazhe.
Veq ta mendosh se ne Rome gjene hotel me te lire se ne qytezen time eshte e tmerrshme. Nuk po flase per hotel dosido. Ne kemi mendjen te behemi milioner brenda nate.
 

Marla

Themelues i Forumit
Dmth. deri me tani jemi duke diskutuar per tendencen e permiresimit. Marla me thene te drejten turizmi shqiptar ka levizur me hapa breshke. U bene 30 vite dhe kemi diku 50 mije shtreter. Aq ka Maqedonia qe nuk ka asnje kilometer pllazhe.
Veq ta mendosh se ne Rome gjene hotel me te lire se ne qytezen time eshte e tmerrshme. Nuk po flase per hotel dosido. Ne kemi mendjen te behemi milioner brenda nate.

Kitra se di pse ke ket pershtypje gjithesesi varet dhe nga zgjedhjet qe ben. Me thuaj te te rekomandoj hotele te mira nga veriu ne jug te Shqiperise.

Tani sa per Romen ku di gje une ku fle ti se sa here kam shku atje pa 150 euro nata minimumi hotel nuk kam gjet.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Kitra se di pse ke ket pershtypje gjithesesi varet dhe nga zgjedhjet qe ben. Me thuaj te te rekomandoj hotele te mira nga veriu ne jug te Shqiperise.

Tani sa per Romen ku di gje une ku fle ti se sa here kam shku atje pa 150 euro nata minimumi hotel nuk kam gjet.
Beje listen lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Po pres per emra une :p

Do vi tshes pordh me kete bukuroshin qe eshte ende ne qesk :p
lool lool lool

Joking lool lool
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
Kitra se di pse ke ket pershtypje gjithesesi varet dhe nga zgjedhjet qe ben. Me thuaj te te rekomandoj hotele te mira nga veriu ne jug te Shqiperise.

Tani sa per Romen ku di gje une ku fle ti se sa here kam shku atje pa 150 euro nata minimumi hotel nuk kam gjet.
Nuk ka te beje me pershtypje personale. Eshte realitet. Ja te them nje gje. Seminaret e punes planifikoheshin Oher, Tirane, Durres, etj. . Cmimet ishin te njejta ne oferta. Une si plakush vazhdimisht kam insistuar me ardhe Shqiperi lekun dhe vijme, por beso se trajtimi i klientit ne Oher dukshem eshte ne nivele me te larta.
Une e di @Marla qe ne Rome ka dhome edhe 1000 € madje dhe me shume. Me larte une kam dhene edhe emrin e Hotelit ku per kushtet, pozicionin e tij dhe cmimet munde ti shihni ne web page.
Sa i perket Sarandes ju flm por nuk vi me ju. 😉 Atje eshte miku im Bledi Bludo, shkrimtar, qe te shetit ne cdo rrugice te Sarandes. Takojenj. Eshte guida me e mire per Sarande.

Perkunder te gjithave une zgjedhe perseri Shqiperine.
 
Top