Hoxha ne dialog me shejtanin

Lauri

Anunnak
Sipas informatave me reja qe kemi, metoda e tij eshte e vecante dhe konsiderohet e rrezikshme dhe jo-Islame sipas disa hoxhallareve. Ja se cka thote sheikh Albani rahimehullah per bashkepunimin e muslimanit me xhine musliman: https://www.youtube.com/watch?v=Rm5TN....
Videon ndoshta nuk do ta fshijme per shkak te disa informatave shokuese qe zbulohen ketu dhe qe perputhen me realitetin. Allahu e di me se miri!

Kjo eshte nje ngjarje ne te cilen merr pjese nje hoxhe i cili ben rukje(eksorcizem Islam) dhe nje femer(me fytyre te mbuluar qe ta fsheh identitetin e saj) e cila eshte pushtuar nga shejtani nepermjet magjise. Hoxha arrin qe me ndihmen e Allahut te bisedoj me kete xhin dhe ne njefar menyre qe ta 'fus nen kontrolle'. Lexone perkthimin e kesaj ndodhie ne vazhdim.

" Ne do t'ju paraqesim 'kapjen-zenien' qe dmth kapjen e shejtanit(xhinit te keq) qe te konvertohet ne Islam. Si eshte e mundur per njeriun qe te flas me xhine? Kur xhini pushton trupin e njeriut ai flet permes gojes se tij. Pasi te sherohet, atij i mbetet nje lidhje me boten e xhineve keshtuqe ai mund ti 'ze' ata duke lutur Allahun t. dhe duke recituar kete ajet:" Kudo qe te jeni, Allahu do t'ju sjelle ju te gjitheve, vertete Allahu eshte i Gjithfuqishem per cdo gje". Pra, xhinet vijne. Me pas kur ata vijne ne kemi zbuluar se nuk ka nevoje te flitet shume vetem te recitohen ajetet e Kuranit te cilat do ti prekin ne zemer ata dhe do ti ndryshojne pjeset e trupave te tyre derisa ata te konvertohen ne Islam. Kjo do ta shendrronte erresiren e tyre ne drite. Pra, ne do ta demonstrojme kete tash me lejen e Allahut. Ne kemi ketu dike te ciles nuk do t'ja zbulojme fytyren dhe identitetin e saj. Djali i saj eshte shok me nje vajze 'Malba' qe eshte nje fe e Hinduizmit. Vajza deshiron ta le Hinduizmin por kleriku fetar i ka thene asaj se nese e le kete fe ajo duhet ti paguaj 5 mije eur perndryshe do te kete shume probleme. Djali ka frike sepse shume djem 'Malba' e lakmojne kete vajze dhe ata mund ti bejne magji djalit. Keshtu pra ne do te kerkojme te gjithe shejtanet qe jane te implikuar ne kete ngjarje. Hoxha fillon leximin e Kuranit.


-Pershendetje. A je me vajzen apo me klerikun?
-Jam me klerikun.
-Na trego me shume per kete fene Malba?
-Te gjitha sakrificat i bejne per neve Xhineve.
-A qendron ti pas gjithe kesaj?
-Po.
-Pra njerezit te adhurojne ty?
-Po.
-E ti cka u jep atyre si shperblim per kete?
-Asgje.
-E ti cka perfiton ketu?
-Ushqim dhe bejme hajgare me ta(njerezit e tille).
-Me trego per relacionet e tua me Iblisin(mbretin e Shejtaneve)?
-Ai eshte babai yne.
-Pra ti qenke Shejtan e jo Ifrit(shejtan me i larte ne pozite)?
-Po. Vetem nga nje Ifrit rrin ne cdo tempull.
-Cili eshte roli i Ifritit?
-Ai na percjell neve se a po veprojme ashtu si ka urdheruar Iblisi.
Hoxha jep disa sqarime shtese dhe papritmas shejtani e nderprene:
-Cka je duke bere? Cka jane keta njerez duke bere ketu? Pse po na incizoni?
-Sepse po duam qe kete video ta postojme ne internet, qe ta sqarojme fene Malba, gjendjen e kesaj gruaje etj.
-Deshiron ta nderpresh punen tone a?
-Ne fakt pasi vec me pyete po te them se une dua te te shpetoj nga zjarri i Xhehenemit ne menyre qe te shkosh ne Xhenet.
-Ti ji ai qe do te shkosh ne Xhehenem.
-Vertete?
-Xhehenemi eshte krijuar vetem per njerez.
Po a? Kush te ka thene keshtu?
-Zuzula.
-Kush eshte ai?
-Eshte Ifriti i tempullit tone.
-Ne rregull, ne do ta therrasim tash Zuzulen qe te njoftohemi me shume me te.
Hoxha kendon Kuran perseri.
-Tung. A je Zuzula?
-Cfare magjie bere tash?
-Te ftuam ketu me fjalen e Allahut(ajeti qe u cek ne fillim).
-E kush je ti?
-Jam Abd Arrauf. Ke degjuar per mua?
-(Nuk flet asgje)
-Si duket u shokove a?
-Dua te ike nga ketu, me le te iki.
-Njehere duhet ta perfundojme dialogun tone.
-Nuk dua te bisedoj me ty. Mos mu afro.
-Pse po frikohesh nga une?
-Nuk po frikohem nga ti por nga ajo cka eshte duke dal prej teje tash(shikone si Allahu ndihmon robet e tij te devotshem!).
-Cka eshte ajo?
-Dicka si...nese te afrohem do te shkrihem i teri.
Hoxha lexon Kuran.
-Na thuaj dicka. Shejtani qe ishte me heret ketu na tha qe ti i kishe thene atij se Xhehenemi eshte vetem per njerezit, e vertete?
-Jo, natyrisht qe jo.
-Dmth i ke mashtru ata?
-Po se perndryshe nuk do te punojne ashtu si i urdherojme ne.
-OK. Na trego per relacionet qe ke me Iblisin.
-Une jam direkt i lidhur me te.
-A i jep atij llogari te aktiviteteve?
-Po
-A i jep atij liste?
-Po.
-Te kujt?
-Liste te gjithe atyre qe sakrifikojne(prejne kurban per shejtan, etj) dhe bejne ceremonia(satanike, idhujtare, etj)
-Cka te jep Iblisi ty si shperblim?
-Mund te ulem ne karriken e tij per tere naten!
-Wow! A ta jep edhe kuroren e tij mbreterore?
-Po.
-A ta ka dhene deri tash najhere?
-Jo
Hoxha citon nje hadith.
 
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Lauri cili eshte komenti yte per keto ?
Pse njerezit e mohojne Allahun jane shkaktar keta shejtanat e mallkuar !
Inshalla te udhezon Zoti , Lauri , se nese vazhdon me kerkime ne kete drejtim do ta kuptosh edhe ti te verteten mbi Zotin dhe Fene e Tij te Paster . Me pelqen interesimi im yte qe ke per Islamin , komplimente !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Bashkepunimi me xhin n'fakt eshte i ndaluar ne Islam. Metodat e sherimit/mjekimit nga sihri/magjia, jane te ditura cilat jane hallall sipas Kur'anit dhe Sunnetit. T'gjithe ata qe veprojne kunder atyre metodave, nuk quhen hoxhallare por sihirbase (magjistare).
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Feja islame do ishte shume me interesante po te tregohej ne te vertete baza e saje. Ne idhujt e botes antike, siç shpjegohen ne video. Ka mjaft profet ebrajk qe kishin aftesi edhe djallzore. Si Ai, Profeti me famoz, mbreti i Izraelit Salomone rreth viteve 1000 para Krishtit, Ai dallohej me te dyja aftesite, si ajo hyjnore te nje Zoti te drejte, por edhe nga ana e raportit te tij me Jinn. Siç po flitet edhe ne teme.
Ne Kuran nijhen mjaft vragje qe kane burim nga bemat e Profetit Salomone si: (2:102; 21:81-82; 27:15-45; 34:11-13 38:30-34 )

Ne Kuran 7:15-45 e shpjegon mire kete lidhje te Profetit me Bilqis, Sheba. Gje e cila gjindet edhe ne Bibel.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Sulejmani (Solomoni) a.s. nuk ka pasur aftesi hyjnore por mrekulli (muxhize arabisht). T'gjithe Profetet (Paqja qofte mbi ta) kane pasur muxhize. Nder mrekullite e Sulejmanit a.s. ishte edhe ajo se ai (Sulejmani) i kishte ne dore t'gjithe xhinnet, pra ishin nen komanden e tij. Dihet mire qe xhinnet ne ate kohe jane shfaqur ne forme te njeriut, kur dihet se ata kane mundesi personifikimi.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Sulejmani (Solomoni) a.s. nuk ka pasur aftesi hyjnore por mrekulli (muxhize arabisht). T'gjithe Profetet (Paqja qofte mbi ta) kane pasur muxhize. Nder mrekullite e Sulejmanit a.s. ishte edhe ajo se ai (Sulejmani) i kishte ne dore t'gjithe xhinnet, pra ishin nen komanden e tij. Dihet mire qe xhinnet ne ate kohe jane shfaqur ne forme te njeriut, kur dihet se ata kane mundesi personifikimi.


O hoxhe, je sigurte qe Salomoni-Sulejmani, nuk njihet si Profet ne islam ???..;) Nga i moret bubrrecat dhe milimangat qe gjinden ne Kuran ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Sulejmani (Solomoni) a.s.

Po te kishe pasur njohuri rreth Islamit ashtu sic paraqitesh se "DIN", nuk do t'kishe pyetur fare, sepse pergjigjen e ke cdo here aty ku shkruaj !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Mos me bej lojra fjalesh se e di mire se c'po flas! Por nuk te pershtatet, pasi islami me gjithe Kuranin del gjithmone nje kopje librash dhe Profetesh te te tjerve.

Mberitn e Izraelit Salomon e beni Sulejman ne Kuran, dhe perfitoni ne dijet e tij. Rreth 25 Profet ebrej gjinden ne Kuran ne emra te ndryshuar, dhe bemat e pervetsuara.

Kur flas per Muhametin, i riferohem Profetit islam. Dhe nqs do ta thellosh kete emer del qe eshte emer latin nga origjina Mahounde qe nga vitet 1100, si perbuzje ndaj nje personi si: djall, profet i rrem, o moster...!
Sot, Maometto ne italisht, shoqerohet me djall. Ndryshe nga Muhammad qe kupton nje person te lavrduar-respektuar.
E nqs do te besh keta lojra e nenkuptime mund te shkojne ne infinit.

Per t'iu bashkangjitur temes, ata djallzirat e Profeteve ebrej i keni futur ne Kuran te gjitha si dije hynore. Ndryshe nga c'porosiste Jezusi dishepujve: "Para se te shkoni e te predikoni tek paganet, shkoni tek delet e humbura te Izraelit dhe nxirrni djallin nga trupi i tyre, sepse e kane lene rrugen e Zotit"
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Rreth 25 Profet ebrej gjinden ne Kuran ne emra te ndryshuar


Cfare duan ne Bibel emrat anglisht si Xhon, Piter, Xhejms ? Apo me trego, si eshte emri i nenes se Jezusit ? Mariam apo Mari ?


dhe bemat e pervetsuara.

Nese ne kemi pervetesuar nga Bibla, atehere perse nuk kemi pervetesuar vargun 11 te jobi 26 !?
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Mos me bej lojra fjalesh se e di mire se c'po flas! Por nuk te pershtatet, pasi islami me gjithe Kuranin del gjithmone nje kopje librash dhe Profetesh te te tjerve.

Mberitn e Izraelit Salomon e beni Sulejman ne Kuran, dhe perfitoni ne dijet e tij. Rreth 25 Profet ebrej gjinden ne Kuran ne emra te ndryshuar, dhe bemat e pervetsuara.

Kur flas per Muhametin, i riferohem Profetit islam. Dhe nqs do ta thellosh kete emer del qe eshte emer latin nga origjina Mahounde qe nga vitet 1100, si perbuzje ndaj nje personi si: djall, profet i rrem, o moster...!
Sot, Maometto ne italisht, shoqerohet me djall. Ndryshe nga Muhammad qe kupton nje person te lavrduar-respektuar.
E nqs do te besh keta lojra e nenkuptime mund te shkojne ne infinit.

Per t'iu bashkangjitur temes, ata djallzirat e Profeteve ebrej i keni futur ne Kuran te gjitha si dije hynore. Ndryshe nga c'porosiste Jezusi dishepujve: "Para se te shkoni e te predikoni tek paganet, shkoni tek delet e humbura te Izraelit dhe nxirrni djallin nga trupi i tyre, sepse e kane lene rrugen e Zotit"
kur po i lexoj disa komente tuaja po me vie habi sa pyetje te qudishme ben. o burre i dheut nje Zot eshte per te gjithe dhe po Ai qe i ka dergu ata 25 pejgamberet qe i ke ceke e ne mesin e tyre eshte edhe Sulejmani a.s. po Ai All-llah e ka dergu Muhamedin a.s. pegjamber te fundit dhe vule te pejgambereve. Ai zot qe shpalli tre librat e mehershem zbriti librin e fundit dhe me kete i vulosi shpalljet. pse atehere quditesh qe emra te tyre gjenden ne kuran? Kur kane te njejtin burim apo spo te pelqen qe tek ky i fundit ka diqak qe tek ata me heret nuk eshte ceke fare. po mire o burre i dheut me trego pra edhe pyetjen tjeter sa kohe i i kane zbatu urdherat e Sulejmanit a.s. exhinet qe ishin nen urdherat e tij?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

@Loverboy. Problemi eshte se ti nuk ha shqip!!!!!
Eshte nromale ndryshymi i emrit duke ju pershtatur nje gjuhe tjeter. Por jo pervetsimi i Profeteve dhe bemave te tyre. Islami e fut nen vete edhe historine ebrajke si pjese te veten. Bite e Izraelit i konsideroni pjese te rendesishme ne islam. Muse' eshte Profeti ME i rendesishmi i ebrejve -- po ashtu edhe ju, si profet islam!!!
Kurani, sipas jush, fillon qe nga Adami, qe na paska qene myslimani i pare(ne sensin qe i ishte nenshtruar Zotit)
E sa e sa shembuj te tjere te ketyre pervetsimeve, jo vetem te emrave te perkthyer, por komplet me gjithe historine tyre...!

Jeni vetem qesharak..!!! Dolen ca njerez nga Arabia pa ditur shkrim-lexim, duke ju kopjuar historine e atyre qe vete ju, analfabetet arab i quanit ebrejte dhe te krishteret: "Njerzit e Librave".

Dhe tani permbaju temes se djallit qe gjarperon neper islam..!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

LOOL !

Jeni me penallti, nuk pranoni asgje, ndaj edhe flisni palidhje, sikur t'ishit nga ndonje planet tjeter. Si gjithmone, matit mundoheni t'i ikni por njerezit qe kane sy, cdohere e shohin poziten tende ku je zene !:chh
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

@Loverboy. Problemi eshte se ti nuk ha shqip!!!!!
Eshte nromale ndryshymi i emrit duke ju pershtatur nje gjuhe tjeter. Por jo pervetsimi i Profeteve dhe bemave te tyre. Islami e fut nen vete edhe historine ebrajke si pjese te veten. Bite e Izraelit i konsideroni pjese te rendesishme ne islam. Muse' eshte Profeti ME i rendesishmi i ebrejve -- po ashtu edhe ju, si profet islam!!!
Kurani, sipas jush, fillon qe nga Adami, qe na paska qene myslimani i pare(ne sensin qe i ishte nenshtruar Zotit)
E sa e sa shembuj te tjere te ketyre pervetsimeve, jo vetem te emrave te perkthyer, por komplet me gjithe historine tyre...!

Jeni vetem qesharak..!!! Dolen ca njerez nga Arabia pa ditur shkrim-lexim, duke ju kopjuar historine e atyre qe vete ju, analfabetet arab i quanit ebrejte dhe te krishteret: "Njerzit e Librave".

Dhe tani permbaju temes se djallit qe gjarperon neper islam..!

jo vetem se i kemi marre por edhe iu ka trego ato shpifjet qe i keni bere ndaj tyre duke i pastru nga ato. qe mos te mundet askush te thot nuk e kemi dite qe ka qene keshtu. pra All-llahu i ka pastru ata nga ato qe ua keni mvesh pa te drejte.

ne kemi deshire qe te buzeqeshim sepse jemi mesu qe te keqen ta kthejme me te mire.
 

Kila

VIP
Titulli: Hoxha ne dialog me shejtanin

Aman kush esht ai qe i beson kto mashtrues ?!
 
Top