Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

WxP

Hidrauliku
Mysafirë të kësaj jave n’Kosovës Show ishin Hoxhë Elvi Naçi dhe reperi Gold AG.
Hoxhë Elvis Naçi foli për muajin e Ramazanin dhe për fenë islame në përgjithësi.
Ai foli edhe për xhihadin dhe ka shprehur kundërshtimin e tij për shkuarjen jashtë vendit për luftë. Ai foli edhe për sjelljet në familje, respektivisht si i përcakton islami ato.
“Islami thotë që si gruaja ashtu dhe burri janë të barabartë”, tha Hoxhë Elvis Naçi, i cili theksoi se së pari vjen kombi pastaj feja.
Mysafiri tjetër, Gold AG hyri në studio duke i bërë një dhuratë Hoxhës Elvis Naçi.
Për më tepër shikojeni emisionin e plotë...


Burimi: Botasot
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

shpresoj nese ta ndjek gjithe videon..se eshte pak vone sonte
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

"Ceshtja se ku t'lind Zoti eshte deshira e Tij. Dhe kur lind ne Shqiperi quhesh shqiptar, duhesh me e dasht vendin tend. Dhe n'qoftse ke lind n'Shqiperi dhe quhesh shqiptar dhe harron vendin tend quhesh tradhtar. Kjo eshte taksative besoj tgjithe e pranojme si koncept. Ceshtja e fese eshte ceshtje zgjedhjeje. Ti, bohesh musliman apo pranon nje fe tjeter, apo nuk beson fare. Kjo eshte ceshtje qe njeriu e ka te lejuar ta zgjedhe..."

"Fati i madh eshte qe vet feja Islami e ka prioritet qe njeriu ta doje kombin dhe vendin e vet".
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Dhe reagimi i vet Hoxhes ne Fb, per kete shpifje ku ne asnje vend nuk tha sic thote titulli :

https://postimage.org/app.php
 
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Po mire eshte pergjigje , Hoxha . Zoti eshte i pari , qellimi objektiv i arritjes dhe suksesit se besimtarit , i cili qellim reflekton pastaj ne dashurine e kombit , famijes , farefisit dhe gjithe njerezimit . Te gjithe ata injorant te cilet Zotin e qesin ne rend te dyte jane te verberuar nga rruga e drejte . Zoti i drejtoft , amin .

Ai cili nuk e don Zotin , ska se si ta doj kombin ! Sepse , ai as veten e tij nuk e don , e lere me kombin e popullin e vete .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Hahah shume qe po ktheni pllaken..! Atdheu mbi te gjitha.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Visi rocks!
N'shqipri ska t'madh e t'vogel qe s'e don!
Jam habit nga mikpritja madhe qe i ishte bere ne Maqedoni!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Visi rocks!
N'shqipri ska t'madh e t'vogel qe s'e don!
Jam habit nga mikpritja madhe qe i ishte bere ne Maqedoni!

Edhe ne kosove ka ber bum te madhe ..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Hoxhë Elvis Naçi: Së pari vjen kombi pastaj feja.

Nganjehere me duken disa gjera si ne priudhen e mesjetes.
Akoma ecet me renditje fjalesh te cituara;
Se ke duhet te duam,te respektojme..
Cfare jemi dhe ke duhet te personifikojme..
Dhe se ke duhet te nderojme,respektojme etj etjjjj..
Medet per shoqerin njerzore.
Kur do zgjohet qe te ndricohet nga mendimet racionale,veprimet dhe koshiencen e ti.
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Elvis Naçi, ky predikues i ndyre dhe i pa fe realisht, manipulues i masave te pa informuara dhe te paformuara ne Shqiperi. Ne mendimin tim, nje perfitues i lig duke shfrytezuar nje audience dashamirese te fese por jo te mire informuar ndaj fese islame ne pergjithesi. Shumica e audiences se tij, nuk besoj ta kete lexuar nje faqe te vetme te kuranit, dhe ky, u mbush kokat me perversitetet e tij, duke dhene mend per familjen, per jeten, per seksin, a madje dhe per ate qe hane. Nje njeri i semure, pa pike lidhje me zotin, duke mbushur egot e veta personale per nje lidership fetar qe nuk i takon dhe qe per me teper vec sa e deformon fene qe predikon. Nje mesues i keq i i fese islame.
 

Abisi

Larguar✌
Elvis Naçi, ky predikues i ndyre dhe i pa fe realisht, manipulues i masave te pa informuara dhe te paformuara ne Shqiperi. Ne mendimin tim, nje perfitues i lig duke shfrytezuar nje audience dashamirese te fese por jo te mire informuar ndaj fese islame ne pergjithesi. Shumica e audiences se tij, nuk besoj ta kete lexuar nje faqe te vetme te kuranit, dhe ky, u mbush kokat me perversitetet e tij, duke dhene mend per familjen, per jeten, per seksin, a madje dhe per ate qe hane. Nje njeri i semure, pa pike lidhje me zotin, duke mbushur egot e veta personale per nje lidership fetar qe nuk i takon dhe qe per me teper vec sa e deformon fene qe predikon. Nje mesues i keq i i fese islame.

Bo bo sa mllef ke per Naçin :p

Per mua ska rendesi se si eshte,mjafton qe ben njerez te lumtur :)
 

Hera

Banned
Ky zoteria cfare eshte .....nuk e njoh cfare ben qe ben njerezit e lumtur
 

Abisi

Larguar✌
Abis i

Rriju fjalëve qé thua, sikur nuk besoje ti apo gabohem !

Ah dhe njé sqarim je gabim persa i perket origjinës sime.

Une jam Mysliman,por nuk jam predikues i thekur..keshtuqe i qendroj asaj qe them.Por te urresh tjetrin vetem se nuk i perket besimit tend fetare,eshte idiotesi.
As nuk e di,as me intereson te di origjinen tende!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Personalisht nuk e predikoj fene edhe pse i perkas fese islame.
Ky eshte njeri i mire i ndihmon te tjeret,edhe nuk shperndan urrejtje.
Mund ta shikoni ne instagram qe nuk i hedh posht :-"Jezusin," "Musain" ,"Isan" ,"Muhamedin."
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
I kam degjuar disa ligjerata te tij dhe eshte vertet nje person qe ta ka enda ta degjosh, eshte person qe te percjell vertet dashuri per zotin dhe ligjerimi i tij eshte shume i kuptueshem per cdo njeri. Respekt maksimal per te sepse vertet njerez te tille me keto vlera na duhen dhe jo ca mjekercjeper qe nuk dine se cfare budallalliqesh te thone vetem per tu hequr si te devollshem por ne fakt sjane asgje me shuem se llum dhe turp per ate qe pretendojne te perfaqesojne.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
ah te kishim ca me shume Visa ne Shqiperi :)
 

dangerous

* * *
Une jam Mysliman,por nuk jam predikues i thekur..keshtuqe i qendroj asaj qe them.Por te urresh tjetrin vetem se nuk i perket besimit tend fetare,eshte idiotesi.
As nuk e di,as me intereson te di origjinen tende!


Ku e lexon Ti në postimin timë njé fjalë urrejtje që mé vjen me fjalen - idiotési.?
 

Hera

Banned
Une jam ateiste ...por kush eshte humanitar dhe ndihmon njerezimin e rrespektoj cfare do feje ti perkase .....ndihma dhe humanizmi nuk duhet te hyjne ne predikimet fetare
 

Platonian

Antarë
Ekziston ndonjë imperativ i cili pohon se njeriu duhet të veprojë atë gjë e cila shpie në harmoni me veten?
اfarë nënkupton të qënit në harmoni me veten dhe a ka një rregull universal ku çdo njeriu i ofron luksin ta arrijë diçka të tillë?
 

Hera

Banned
Cdo njeri ben ate qe mundet ....θουκυδιδης ....thukidhidhis ka thene .....jeto per ate qe ka nevoje ne momentin qe ti ndihesh i pasur me shpirtin tend
 

Hera

Banned
Keqberesi ? Varet nga motivi qe ka ....ke lexuar komfujon ? Filozofin kinez ? Ka nje fraze te mrekullueshme per keqeberesin ......mundohet te mbushet me ajrin e te tjereve po harron qe ajri shperndahet
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ku e lexon Ti në postimin timë njé fjalë urrejtje që mé vjen me fjalen - idiotési.?

Postimi yt nuk kishte urrejtje por tallje. Tallje me origjinen e njerezve(katundaret). :shqip:
 

dangerous

* * *
Ka njerez që duhet tu thuash nga vinë se harrojnë kush jané
e si shiten .

Unë nuk u lëviz fjalëve te mija.
 
Top