I adhuroj "lojrat" ... !

inushja2

preshevare
Ok, seshte fjala per lojrat n PC tuaj e as ato t bixhozit e t fatit :p

Derisa po flisja me nje miken time dhe po me tregonte per nje histori te sajen e perfundoi "storyn" me "I love games" :D

Eshte fjala per ato vajza te cilat sic duket kan dashuruar fort njeher, iu eshte thyer zemra kan vuajtur shume dhe tani ne lidhjet qe krijojn ato bejn te pamunduren " Te mos perfshihen shume shpirterisht" !

Dmth, me teper i pelqen dhe shijojn faktin se dikush e pelqen ate dikush e dashuron ate por si behet vone per tja kthy ate dashuri!

Aty i flasin nje fjale te mire..aty i japin fund pastaj pas nje ore gjen nje arsye per ti telefonuar dhe takuar perseri etj etj dmth thjesht"luan" argetohet por pikerisht ne momentin qe ndjen se gjerat "dolen jasht kontrollit" dmth ajo fillon e ndjen dicka per te, ajo i jep fund !

Mua me ngjan me shume si nje situat kur nje femer hakmerret ndaj dikujt "vetem sepse eshte i se njejtes gjini me ate tjetrin qe e ka lenduar" vetem sepse ka shume frike se mos ndoshta do zgjenjehet ose vuaj serish sic kishte vuajtur dikur dhe vazhdon "te luaj"derisa nje dit ndoshta te lodhet nga lojrat dhe te deshiroj dicka te vertet ....

Pra, cka mendoni "lidhje" te tilla... kur personat NUK duan te perfshihen shume emocionalisht ?
Mendoni se kte e bejn sepse mendojne se ne kte menyre "ndjehen me te sigurt per te mos u zhgenjyer"? Mendoni se funksionon?
 

vlora

PeJaNeZe
nuk funksion..nuk mund te funksionoje..
ne ndoshta mundohem te mos i pranojme ndjenjat por ato prape se prape ekzisotjne..besoj se njerezit e tille lendohen shume me shume se sa ata qe zhgenjehen...une per vete do kisha qendruar gjith kohes tuj mendu a thua si do kishte shkuar kjo lidhje jone sikur ta ksiha provuar ose lejuar...
heret ose vone cdo njeri ka nevoje per nje lidhje stabile dhe afatgjate..."lojrat behen bajat"..!!
 

inushja2

preshevare
nuk funksion..nuk mund te funksionoje..
ne ndoshta mundohem te mos i pranojme ndjenjat por ato prape se prape ekzisotjne..besoj se njerezit e tille lendohen shume me shume se sa ata qe zhgenjehen...une per vete do kisha qendruar gjith kohes tuj mendu a thua si do kishte shkuar kjo lidhje jone sikur ta ksiha provuar ose lejuar...
heret ose vone cdo njeri ka nevoje per nje lidhje stabile dhe afatgjate..."lojrat behen bajat"..!![/I]o po t meqme t kom ty breee :p
:kiss

shum e drejte ajo qe ke then !
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Hmmmm....
Dhe una lojrat shum i dashuroj,
cdo loje ka nje perfundim'" i me humbje i me ftim,,
por una me shum dashuroj ato lojra qe mir di ti luaj me stilin tim,,
dhe urrej ato lojra qe si kuptoj sa her humbas e asnjer s`fitoj,
po per mendimin tim esht mir te luash,
dhe qe ne loje jam mjeshter kurr mos te thuash,,
po dhe po nuk luajtem kurr smesojm,
dede dhe i pa`afte ne boten tjeter do perfundojm,,
se jeta esht si nje hapsir e pafunt ku te gjitheve na lodron ..

................... ..................... .....................
po e le me kaq se shkrimi per lojen kurr smbaron,,
dhe pse loja e ka nje fund qe kush di e perfundon..&.. e fiton..!!
: :''''': :
:... :...: ,.:
.................
: :''''': :
:.. :...: ,.:
.................
 

inushja2

preshevare
hahah kozanostra : bejm nje loj "shah" bashke ? :D lol

te ka ndodh te ta bejn "mat" me dy poteza apo do jet hera e par ? lol

p.s interesante pergjigja jote ne forme bejte :)
 

sensuu

sweet
V.I.P
edhe une ashtu mendoj ,nuk mund te funksionoje.
Kshu genjen veten.
 

inushja2

preshevare
edhe une ashtu mendoj ,nuk mund te funksionoje.
Kshu genjen veten.

Ok, ju lutem, mos guxoj dikush te thot qe edhe ajo/ai "luan" , jo per gje po do zhgenjehem fort, imazhi im qe ktu kemi vetem njerez "perfekt" do thyhet keq, dhe une do merzitem shume :bum
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Hahahaha lool inushja2.
sha "mat" me dy levizje se kisha degjuar na njer, po me trre edhe kam kap ne flageranc.
ti do jesh shum tipike dhe magjike po me kape sha :mat: me dy levizje.!>!>!

una thash i kam qef lojrat, edhe munt te mesoj gje te re duke luajt me ty, p.r.sh
kapjen me dy levizje.
 
Pra, cka mendoni "lidhje" te tilla... kur personat NUK duan te perfshihen shume emocionalisht ?
Mendoni se kte e bejn sepse mendojne se ne kte menyre "ndjehen me te sigurt per te mos u zhgenjyer"? Mendoni se funksionon?


bah nuk shoh ndonje arsye pse mos te funksionoje
me te vertet njeri do ndihet keq ne kete mes
por sigurisht do jete tjetri
une per veten time nuk dua nje lidhje ku te perfshihem emocionalisht
sme pelqen te zhgenjehem
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Keto jane lojera te tipit "Tomy qe i ngre kuth Jerry-t" dhe qe bie vete brenda ne gracke :D
 

engjell

Antar Aktiv
Pra, cka mendoni "lidhje" te tilla... kur personat NUK duan te perfshihen shume emocionalisht ?
Mendoni se kte e bejn sepse mendojne se ne kte menyre "ndjehen me te sigurt per te mos u zhgenjyer"? Mendoni se funksionon?eshte loje e rezikshme se bie vete brenda.

duke e dite se sa dhem mendoj qe behesh hipokrite duke loz me tjetrin.
s'eshte e drejtdashuria eshte emozion, dhimbje

nuk i shmangesh dot :kiss
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Ok, seshte fjala per lojrat n PC tuaj e as ato t bixhozit e t fatit :p
[/COLOR][/B]

Ne fakt nga titulli, dhe qe ishte tek dashuria dhe pasioni mendova per lojrat para seksit :p

Sa per temen... Kur me eshte thyer zemra heren e pare kam dashur ta provoj se si ishte (mu thye nje, theva 4, po pune e madhe). Por jo se e bera ate gje me dashje. Ishte periudhe e keqe kur nuk mendoje se do perfundoje me asnje, sepse krahason me ate qe kishe, edhe pse ai ta theu zemren. Megjithate konkluzioni eshte qe keto lidhje jam me me dhimbje, pavarsisht se ska lidhje "shpirterore" sic e ke quajtur ti. Te pakten keshtu mendoj une.
 

inushja2

preshevare
Ne fakt nga titulli, dhe qe ishte tek dashuria dhe pasioni mendova per lojrat para seksit :p

Sa per temen... Kur me eshte thyer zemra heren e pare kam dashur ta provoj se si ishte (mu thye nje, theva 4, po pune e madhe). Por jo se e bera ate gje me dashje. Ishte periudhe e keqe kur nuk mendoje se do perfundoje me asnje, sepse krahason me ate qe kishe, edhe pse ai ta theu zemren. Megjithate konkluzioni eshte qe keto lidhje jam me me dhimbje, pavarsisht se ska lidhje "shpirterore" sic e ke quajtur ti. Te pakten keshtu mendoj une.

Ktu qendron e gjitha, se kte gjera s behen me dashje ose me plane etj etj eshte dicka qe personi "luan" ne menyre "te pavullnetshme" lol nese mund ta them kshu :p

- Gjithcka ndodh spontanisht...derisa nje dit , do te gjesh dike i cili do te "turbulloj" me shum se sa ti doje...dike i cili do te te bind qe te leshohesh ne krahet e dashuris eshte gjeja me e bukur qe mund t besh...qe dashuria , ashtu sic mund te te lumturoj mund edhe te te bej te vuash, por mbi te gjitha, ti duhet t rrezikosh ... ti duhet ta jetosh ate sepse mbi te gjitha , thjesht Ja Vlen...
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: I adhuroj "lojrat" ... !

Sa teme interesante :D
Ne fillim isha edhe une keshtu ndoshta jam akoma.
E din pse ndodh?
Sepse ajo qe quhet loja eshte menyra e njohjes nga ana jote
e njeh, e sheh qe nuk eshte taman person per ty edhe se te pelqen
edhe pastaj e largohesh pak e nga pak.
Tjeter eshte arsye se ai ste jep sigurine qe ti kerkon, edhe ben lojra terhiq e pastaj lesho pe.
Derisa te behet e pashmangshme qe loja qe ben me te tjeret te merr edhe ty me veti
Dhe atehere ti e leshon veten, mendon se ke gjet princin e duhur
Po sa princi dashurohet i hyp kalit e ia mbath vrapit :p LOL
Dhe serish vazhdon e luan sepse ndoshta ke frike, dhe serish tj ste ploteson :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Njerezit jane qenie me ndjenja dhe kush mendon qe po luan me tjetrin ne fakt is playing themselves. That’s my two cents ?
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Dashurojme njehere dhe pastaj vjen puna qe te lendohemi nga ajo dashuri, e nese deshirojme nje lidhje te re, ne nk ua shfaqim sa duhet at ndjenje se kemi frike se lendohemi perseri. Kjo mese e vertet. Por qe kto lidhje spara zgjasin! Ose hape zemren njeher e mire ose largohu mos e malltreto dhe personin qe te don.
 
Redaktimi i fundit:
Top