I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

*deliza*

VIP
V.I.P
Pelqej te ri ne ore gjate ligjeratave se ma bejne me te lehte mesimin pastaj dhe + qe marr dhe shenime dhe pastaj sa inat me vie qe une lodhem tuj shkrujt aty nga 5-6 flete dhe ne fund 2-3 dite para se te hyjme ne provime gjithe vijne e i fotokopjojne ato qe kam shkrujt :(, e ani pse edhe ata kane qene aty prezent... skuptoj pse shkon pra kot ne ligjerata e nuk mer shenime...Apo jane te mencur e nuk shenojne se u mbajn mend te gjitha :D :D
 

entila

Anëtar i ri
zakonisht frekuentoj leksionet qe me interesojne me teper e qe me duken me te veshtire per ti studiar vetem.
 

ida angel

:)
V.I.P
Jo gjithmone i kam frekuentuar leksionet,per ters ato ishin ne oret e para te mengjesit e duke qene fakultative une flija gjume.
Seminaret po qe i kam ndjekur rregullisht nuk lija ore pa shkuar dhe dija s'dija do ta thoja ndonje gje ne cdo ore seminari.
 

ida angel

:)
V.I.P
pergjithesisht po.......

O Sensu me degjo mua fli gjume e leri leksionet ...se keta petagoget tane nuk thone ndonje gje me shume se c'ka libri,thjesht formalitetin bejne.

Nejse kohet e fundit leksionet jane bere me nga 60 min,por kur ishin 90 min s'duroheshin fare...stressss!
 

sensuu

sweet
V.I.P
ahhahahaa po mire mi.......fleme gjume edhe ne leksion


pastaj mua me kane rene ca pedagoge..........ja vlejne ,shpjegojen
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
V.I.P
O Sensu me degjo mua fli gjume e leri leksionet ...se keta petagoget tane nuk thone ndonje gje me shume se c'ka libri,thjesht formalitetin bejne.

Nejse kohet e fundit leksionet jane bere me nga 60 min,por kur ishin 90 min s'duroheshin fare...stressss!

Skeni faj LOL shyqyr zotit kam leksione ne oren 10... ne 12 e her ne 16:00 :D e kshu nuk vuaj nga mengjesi.. megjithese 90 min jan leksionet varet nga presori... leksionet e analizes e algjebres nuk para shkoj sepse nuk kuptoj gje e me shku se vertetim teoremash e budalliqe matematike bejne... pastaj jan lende interesante qe ja vlen me shkuar....
me detyrim shyqyr ne knej nuk kemi asgje. te gjitha materialet i kemi online edhe mund te kalohet cdo gje e pa shkuar fare ne universitet.. por se di.. si e thash me lart... ka leksione qe me terheqin vertet se presorat jan te afte...
 

iLirjam

Antar i fv.al
Un skam qen kurr ne nje leksjon teorik,,,,dhe se di as si fillohet dhe si mbarohet nje or leksjon:frike:

Rralle i lej une,ama jo per faj te pedagogut ,por per faj te atyre qe kane ardhur kot dhe nuk e meritojne statusin student,me stresojne, acaronjne,nervozojne-ojne -ojne :D

Edhe sa leksjone te nevoiten qe te triumfosh vertet???????
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
zakonisht frekuentoj leksionet qe me interesojne me teper e qe me duken me te veshtire per ti studiar vetem.

Per dallim nga ty, mua me intereson vetem orari. Pasdite shkoj me qejf ndersa nmengjes kemba ime shkel nfakultet vetem ne afatet e provimeve
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Per mua leksionet jane baza e mesimeve. Lexoj, por me teper informacionet i marr nga leksionet pasi perqendrohem dhe me hyjne direkt ne tru (shenime nuk mbaj se nuk ja vlen, pasi nuk i lexoj fare nqs kam ndonje shenim). Pas 5 vjetesh universitet kam munguar vetem njehere (rast i vecante per tek dhoma e emergjencise...) Jam nxenese e rregullt :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Mund te kem munguar nja 10 leksione gjate vitit dhe kto per shkak te atij gjumit te mgjesit. Kur kam qene e lodhur dhe kam pertuar te cohem shpejt, s'kam shkuar. Por ne pergjithsi i kam frekuentuar sepse i kap gjerat me kollaj ne leksion se sa te rri te lexoj libra. Sa per kafe pastaj kam pas kohe gjate gjith dites per te shkuar per kafe se kemi pas orare pushimi kshu qe s'ka qene e nevojshme te le leksion per kafe. Nga ora 9-10 e mgjesit deri ne 7 te darkes orare pushimi plot, per tu clodhur.
 

Bambolita

Reborn!!!
Re: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

ja dhe tani tu i ndjek jam ...
:D me than te drrejten po pres qe te hapin dyqanet se sot du shopping
 
Pe: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

po tani ka pasur edhe raste (te dendura :p) qe i kemi lene leksionet... :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Ndonje leksion dhe kam lene,por me justifikime te vlefshme ama...Po mungojne profesorat vete jo me neve:p:p
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

I kam lene me raste por me shpesh i kam frekuentuar...Kuptoje me shume se ne cilat pjese te mesimeve vinte theksin profesori dhe i kishe me te lehte per ti mesuar pastaj.
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Vetem atehere kur ka qene pothuajse e pamundur per mua :)
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Pe: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Nuk mbahet mend sa here :D Te rrojne fotokopjet edhe gocat me shkrim te bukur! Ne seminare ne pergjithsi jam munduar te jem i rregullut (perjashtoj ndonje rast kur kam dale per kafe):p
 
Top