I ulur në lokal duke pritur kafen, qëllohet me 2 plumba shqiptari. Detajet e para.

Hera

Banned
I ulur në lokal duke pritur kafen, qëllohet me 2 plumba shqiptari. Detajet e para.

Qellohet me dy plumba nje shqiptar ne Itali. Ngjarja ka ndodhur ne nje zone te Napolit, ku nje shqiptar 32 vjecar, emri i te cilit nuk behet i ditur eshte qelluar me arme, nderkohe qe ishte brenda ne lokal dhe po priste kafen qe kishte porositur.lokali.jpg

Sipas mediave italiane, autori, ka hyre brenda, dhe pa u shqetesuar nga prania e madhe e njerezve qe kishte ne lokal ka nxjerre armen dhe e ka qelluar dy here.

lg.php


Per fat, shqiptari, qe rezulon edhe me pasaporte angleze ka mbetur vetem i plagosur dhe u dergua ne spital, e sipas mjekeve eshte jashte rrezikut per jeten.

Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit. Hetimet e para flasin per mosmarreveshje mes bashkatdhetarëve.
Ballkanweb
 
Top