I varfer ..i Pasur...dhe shume i pasur .

Desa

Felix - Culpa
Tani veshmbathja është çështje mundësie dhe shije. Dihet se e adhuroj të thjeshtën. Por, foto dy me atë veshje nuk përshtatet për festë p.sh. Foto tre është te fiziku i tyre, jo veshja. Fotoja e parë pak si e tepruar me të gjitha detajet e ekspozuara.
Preferoj dizajnerët që nuk kanë merkatin e tyre në çdo prodhim. P.sh. Boss i ka të fshehura gati se në 90 % të veshmbathjes që prodhojnë. Preferoj edhe dizajnerët që nuk i kan çmimet deri në qiell, por vërtetë të bukura dhe kualitet.
Garderoba ime përmban veshmbathje nga 1500 € deri 5 €. Dhe të them të drejtën, njëjt rrinë bukur. Mendoj se është marrëzi të shpenzosh vetëm për hir të emrit të dikuj. Por, si e thash në fillim, mundësi dhe shije.
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Kam nje shok
Ose kisha nje shok... nuk e di nese jemi mo shok se un ndonjehere e dhi 😅🤣 nejse
Jan super rich. Dmth leket i dalin nga veshet...
I ati del dhe vishet si ajo e para ne foto... nuk e di sa makina sportive ka ne garazh.
Nje mjes insistoi tme conte me ble buk me porsche (ktu e 15 vjet para) sepse kishte nevoj tme tregonte superioritetin e familjes te tij.
I biri, per te cilin kam akoma nje respekt qe ska nevoj per fjale, dilte nga shpia me nje panda te vjeter te dores te dyt. Dhe ju siguroj qe kishte nevoj per nje personal shopper 😄
Kshu qe... shum e vertet foto.

Per mu s'eshte e drejt ti gjykoj, thjesht preferoj thjeshtesine sepse ska komplekse.
Thjeshtesia ndonjehere eshte per tu admiruar... do te thot qe ka interesa te tjera pervec 'dukjes'.

Ps: po flas ne pergjithsi sepse un per veten time kam qef te dukem 🤣🤣🤣🤣
Por firmat kto ne mod sme shprehin gje... kam stilin tim dhe nuk harxhoj shum.
 
Top