Iluzion optik, çfarë ka brenda rrethit?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
1459850184rethi-kali.jpg


A është shikimi juaj kaq i mprehtë sa të dallojë se çfarë ka brenda këtij rrethi të kuq?

Ngacmuesit e trurit duan të testojnë vizionin optik në internet për të parë nëse njerëzit arrijnë të shohin diçka brenda rrethi të kuq, dhe a arrijnë të shohin gjithçka?

Ky test i vogël është bërë trend online ku shumë njerëz shkruajnë mbi atë që shohin. Teksa disa njerëz arrijnë të shohin gjithçka, shumë prej tyre pak gjëra dhe të tjerë, asgjë përveçse rrethit të kuq.

Disa mund të shohin thjesht një kalë. Disa të tjerë edhe detajet e tjera të fotos, si barin, samarin etj., ndërsa të tjerë nuk shohin asgjë.

/ Top Channel

1459850196_rrethi.jpg
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Iluzion optik, çfarë ka brenda rrethit?

Me sy te lire shikoj kalin samarin dhe dy nenbarkezat , dhe kembet me ngjajn te bardha , apo jo ?
 

orkidea

θαλασσα
Titulli: Iluzion optik, çfarë ka brenda rrethit?

Tani kalin e pashe dhe une , por e ktheva me kok poshte tel vura re nje mace shtrire per qef te vet me bishtin perpjete :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Iluzion optik, çfarë ka brenda rrethit?

Kalin, samarin dhe macen shof une, tek ai rrethi i vogel. Ky rrethi i madh sikur me vriska syte. :confused:
 
Top