Imagjino

Edi-Rama.jpg
Edi Rama edhe pse në fund të mandatit të dytë, vijon të fajësojë kë të mundet për të mbuluar dështimet.

Dhe ka gjetur një fjalë të re kyçe. Imagjinoni thotë, sikur pandemia të kish rënë në vend, në kohën kur nuk ishte ai në pushtet.

Me pak nxitje, le të abstragojmë në këtë fushë interesante.


Imagjino sikur vendin në këto 8 vite ta kish drejtuar një kryeministër që nuk ka mbajtur asnjërin prej premtimeve kryesore.Imagjino, sikur qeverisja të ishte e atillë sa të shkaktonte mbi 2 miliardë euro dëme, prej abuzimeve, sipas KLSH.


Imagjino, që në këto kohë vendit t’i ishin larguar gati 400 mijë njerëz, pjesa më e madhe të rinj.

Imagjino për një moment, sikur prej skemave dhe lojërave të qeverisë, Shqipëria të kishte ngelur 3 vite pa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykatë të Lartë.

Përfytyro sikur në vend, njerëz me të kaluar të rëndë kriminale të ishin bërë drejtorë të përgjithshëm, kryetarë bashkie, apo deputetë.

Çoje nëpër mend, sikur në vend, pjesa më e madhe e buxhetit t’i kishte shkuar 4 njerëzve përmes koncensioneve, e 4 të tjerëve mes tenderave.

Imagjino, sikur kryeministri dhe drejtuesit më të lartë të ishin bërë pjesë e dosjes kriminale të manipulimit të votës, si ato që njihen si 339 dhe 184.

Përfytyro, sikur në këto 8 vite, kushtet për integrimin europian, për hapjen e negociatave, nga 3, të ishin bërë 15.

Vetëm imagjino sikur vendi të ishte kthyer në narkoshtet në mes të Europës që në mandatin e parë.

Mendoni për një hop se cdo të kishte ndodhur poqese për inate, trille apo kapricio të Kryeministrit, vendi të humbte në arbitrazh 150 milionë euro.


Imagjino të kishte ndodhur pandemia, dhe të kishim një qeveri që nuk hap asnjë spital rajonal e mban në minimum numrin e testimeve.

Po sikur të kish ndodhur kjo gjëmë dhe qeveria të kish dhënë ndihmë ekonomike për krizën, më të ulëtën në rajon.

Imagjino sikur vendi të kishte një kryeministër aq protagonist sa dhe rrënojat e tërmetit t’i kthente në skenë dokumentari për veten e tij.

Imagjino sikur të kishim një qeveri që premton shtëpi brenda vitit, e të prekurit nga tërmeti të kalonin dimrin e dytë në çadra.

Përfytyroni sikur vendi të kish patur në krye dikë që mendon se është i pagabueshëm sa një perëndi dhe ndjen se duhet t’i kërkojë falje vetëm familjes së tij.

Imagjinoni sikur pas një keqqeverisje brutale, ata që sundojnë të thonë se duan prapë pushtet dhe meritojnë një mandat të tretë.

Imagjinoni sikur ministra e shefa të mëdhenj të kishim patur njerëz, të cilët konkurojnë se kush bën lëvdatën më të madhe për shefin, e kur dikush nuk e quan skenderbe, të paktën e cilëson më të zotin se Merkel, apo të dytin në botë që sjell vaksinën.

Përfytyroni sikur e gjithë këneta e madhe, kriza, varfëria, ngecja në vend, apo kthimi mbrapa të silleshin në media dhe ekrane si arritje.

Dhe pas këtij udhëtimi fantastik, imagjino se asnjë nga këto nuk është vegim apo fiction. Po sak, ajo që ka ndodhur në realitet në këto 8 vite.


Mapo.al
 
Imagjino Ramen prap ne 1 mandat te 3te. Sdo me bente habi fare me Lul Palloshin ne krye te opozites.
Une mendoj qe shume varet prej salulit.
Edi nuk e meriton mandatin e trete.
Sa i zoti do jete saluli te terheqe popullin te votoje do shihet.
Nje gje eshte e sigurt-
Sa me shume te votojne aq me shume mundesi ka te fitoje e djathta
 
Une mendoj qe shume varet prej salulit.
Edi nuk e meriton mandatin e trete.
Sa i zoti do jete saluli te terheqe popullin te votoje do shihet.
Nje gje eshte e sigurt-
Sa me shume te votojne aq me shume mundesi ka te fitoje e djathta
Une nuk thashe si duhet te jete sepse dhe une nuk dua te kete nje mandat te 3te per keta sulltanet gjakpires por kam frike se Edi do marre dhe nje mandat te trete. Sepse opozita eshte kot fare.
 
Une mendoj qe shume varet prej salulit.
Edi nuk e meriton mandatin e trete.
Sa i zoti do jete saluli te terheqe popullin te votoje do shihet.
Nje gje eshte e sigurt-
Sa me shume te votojne aq me shume mundesi ka te fitoje e djathta

Po ta shofesh strategjine e PD e kupton qe kto ose jane parti e trashe pa shtylle kurrizore ose ka ndonje pale te trete qe i ben presion per interesa qe nje zot e di cfare jane dhe zgjedhin qe ne cdo studio televizive te perfaqsojne elektoratin demokrat me llumin e PD.

Po shifja mrom pak TCH me at emisionin e asaj zhurmuses Eni Vasilit, dhe kauzat e PD i perfaqsonte cuni fahri balliut dhe arjan cani ?‍♂️, dy figura te urryera per publikun shqiptar.

Merr pultin kaloje me i stacion tjeter do degjosh Salianjin, nje i denuar me vendim gjykate. Lol

Diten tjeter bejne rotacion, i her del Sala, i her Tritan preshi, Flamur noka e kshu me rradhe.

Nderkohe qe figura si Oerd Bylykbashi apo ndonje tjeter qe sme kujtohet tani qe ke qef ti degjosh nuk i sheh askundi??

Po pse kshu do i fitojne zgjedhjet kta?

Nuk ka mo popull idiot, interneti ka arrit edhe n'fshatin me t'thelle n'shqiperi, kush di me lexu e degju i skanon direkt kto lloj monstrash dhe kuptohet me sy mbyll qe kto nuk mund t'jene ndryshe nga kto qe jane, thjesht jane hajduta me t'varfer se kto qe kemi sepse kane nejt 6 vjet n'opozite e 2 vjet rrugeve si palaço.

BOJKOT..
 
Po ta shofesh strategjine e PD e kupton qe kto ose jane parti e trashe pa shtylle kurrizore ose ka ndonje pale te trete qe i ben presion per interesa qe nje zot e di cfare jane dhe zgjedhin qe ne cdo studio televizive te perfaqsojne elektoratin demokrat me llumin e PD.

Po shifja mrom pak TCH me at emisionin e asaj zhurmuses Eni Vasilit, dhe kauzat e PD i perfaqsonte cuni fahri balliut dhe arjan cani ?‍♂️, dy figura te urryera per publikun shqiptar.

Merr pultin kaloje me i stacion tjeter do degjosh Salianjin, nje i denuar me vendim gjykate. Lol

Diten tjeter bejne rotacion, i her del Sala, i her Tritan preshi, Flamur noka e kshu me rradhe.

Nderkohe qe figura si Oerd Bylykbashi apo ndonje tjeter qe sme kujtohet tani qe ke qef ti degjosh nuk i sheh askundi??

Po pse kshu do i fitojne zgjedhjet kta?

Nuk ka mo popull idiot, interneti ka arrit edhe n'fshatin me t'thelle n'shqiperi, kush di me lexu e degju i skanon direkt kto lloj monstrash dhe kuptohet me sy mbyll qe kto nuk mund t'jene ndryshe nga kto qe jane, thjesht jane hajduta me t'varfer se kto qe kemi sepse kane nejt 6 vjet n'opozite e 2 vjet rrugeve si palaço.

BOJKOT..
Tek e tek me lale jo me breshëri ??
looking-for-a-signal-mifi-keeps-you-connected-anywhere-anytime.jpg
P.S fari Ballkani për president ??
 
Po ta shofesh strategjine e PD e kupton qe kto ose jane parti e trashe pa shtylle kurrizore ose ka ndonje pale te trete qe i ben presion per interesa qe nje zot e di cfare jane dhe zgjedhin qe ne cdo studio televizive te perfaqsojne elektoratin demokrat me llumin e PD.

Po shifja mrom pak TCH me at emisionin e asaj zhurmuses Eni Vasilit, dhe kauzat e PD i perfaqsonte cuni fahri balliut dhe arjan cani ?‍♂️, dy figura te urryera per publikun shqiptar.

Merr pultin kaloje me i stacion tjeter do degjosh Salianjin, nje i denuar me vendim gjykate. Lol

Diten tjeter bejne rotacion, i her del Sala, i her Tritan preshi, Flamur noka e kshu me rradhe.

Nderkohe qe figura si Oerd Bylykbashi apo ndonje tjeter qe sme kujtohet tani qe ke qef ti degjosh nuk i sheh askundi??

Po pse kshu do i fitojne zgjedhjet kta?

Nuk ka mo popull idiot, interneti ka arrit edhe n'fshatin me t'thelle n'shqiperi, kush di me lexu e degju i skanon direkt kto lloj monstrash dhe kuptohet me sy mbyll qe kto nuk mund t'jene ndryshe nga kto qe jane, thjesht jane hajduta me t'varfer se kto qe kemi sepse kane nejt 6 vjet n'opozite e 2 vjet rrugeve si palaço.

BOJKOT..
Edhe ai me pelqen mua nga te djathtet ja harrova emrin dreqin spo me vjen ne mend tani nje djale i zgjuar teper inteligjent eshte biznesmen dhe ben bamiresi
 
Po ta shofesh strategjine e PD e kupton qe kto ose jane parti e trashe pa shtylle kurrizore ose ka ndonje pale te trete qe i ben presion per interesa qe nje zot e di cfare jane dhe zgjedhin qe ne cdo studio televizive te perfaqsojne elektoratin demokrat me llumin e PD.

Po shifja mrom pak TCH me at emisionin e asaj zhurmuses Eni Vasilit, dhe kauzat e PD i perfaqsonte cuni fahri balliut dhe arjan cani ?‍♂️, dy figura te urryera per publikun shqiptar.

Merr pultin kaloje me i stacion tjeter do degjosh Salianjin, nje i denuar me vendim gjykate. Lol

Diten tjeter bejne rotacion, i her del Sala, i her Tritan preshi, Flamur noka e kshu me rradhe.

Nderkohe qe figura si Oerd Bylykbashi apo ndonje tjeter qe sme kujtohet tani qe ke qef ti degjosh nuk i sheh askundi??

Po pse kshu do i fitojne zgjedhjet kta?

Nuk ka mo popull idiot, interneti ka arrit edhe n'fshatin me t'thelle n'shqiperi, kush di me lexu e degju i skanon direkt kto lloj monstrash dhe kuptohet me sy mbyll qe kto nuk mund t'jene ndryshe nga kto qe jane, thjesht jane hajduta me t'varfer se kto qe kemi sepse kane nejt 6 vjet n'opozite e 2 vjet rrugeve si palaço.

BOJKOT..
Ore po me Halimin ça pati ai komisioni i ketyre me ne krye kapterrin e dulles?
Di gje ti?
 
Halimin e perzune se ishte shume fisnik dhe i ndershem, binte ndesh me standartet qe kerkon PD ?. lol
Sinqerisht te njejtin mendim ndaj edhe une.
Kur sheh qe bejne te tilla gjera me te drejte mendon njeriu-
Ore keta duan te humbin vete?
Halimin jam i sigurt qe do e votonin edhe te majtet.
 
Imagjino sikur ai termeti i nentorit te kishte pasur epiqender sallen e parlamentit ne nje dite seance parlamentare dhe imagjino sikur opozita mos ti kishte lene mandatet deri ate dite dhe imagjinoni sikur po ate dite te ishte ne rendin e dites nje ligj qe ambasada e SH.B.A ta donte me cdo kusht te miratuar.
Bah, imagjinoni ç'mrekulli do kishte qene per kete popull?!
 
Top